Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Zabit86 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 6 Misafir Kullanıcı
39.160
Cevap
328
Favori
3.171.714
Tıklama
Giriş
      269 Mesaj
      24 Nisan 2019 10:24:55
      25 metrekare güney cephe 3500 TL'ye kadar
      EV sıcak olduğu için sadece geceleri uyuma rahatlığı sağlaması için klima önerisi istiyorum arkadaşlar.
      24 Nisan 2019 12:04:01
      quote:

Orijinalden alıntı: gambit666

EV sıcak olduğu için sadece geceleri uyuma rahatlığı sağlaması için klima önerisi istiyorum arkadaşlar.

baymak iyonızerlıdır ısınızı gorur
      |
      |
      24 Nisan 2019 12:06:48
      quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

Hocam satıcılar demir döküm a5 ve a5 performans ta r32 gaz kullanıldığını iddia etmekteler. Bunlar ne sattıklarını bilmiyolar galiba.

Demir dökümün sitesinde 2 ürün için r32 gaz yazmakta. Tek fark a++ görülmekte. Aralarında bariz başka bir fark var mı?
      Kafam karıştı iyice.
      artık borcok yazımsal hata da mevcut malesef bu nedenle seer ve scorp degerlerını karsılastırmanız daha uygun olacaktır. Ayrıca diger ozellıklere nettekı bılgılerden degıl firmaların yasal sitelerinden bakınız
      |
      |
      24 Nisan 2019 12:12:10
      quote:

Yardımların için teşekkürler hocam. A5 Performans en ucuz 1950 tl oda internette. Düz A5 i 2350 tl ye kart ile almış bulunmaktayım. Kendi araçları ile eve kadar getirdiler. Bence 600 tl daha fazla verecek kadar aralarında bi fark yok.
      2700 tl fiyat veren yerle tekrar konuştum sıkıştır sıkıştır düz A5 olduğunu söyledi. Satıcılar gerçekten ne sattıklarını bilmiyolar. Ülkenin haline cidden açıyorum. Adam ne sattığını nasıl bilmez ya

nasıl oluyor hocam A5 performans cok dahaa iyi bir urundur ve daha mı ucuzdu?

• Kurmay Yarbay
      3932 Mesaj
      24 Nisan 2019 13:18:51 Konu Sahibi
      quote:

Çok sağol hocam. 5 dk kadar bi vakumlama yaptılar. 9000 btu olmasından dolayı küçük cihaz fazla yapmaya gerek yok dediler. Ellerinde vakum motoru haricinde digital bar gösteren bir cihaza benzer bir cihaz daha vardı. Birinci vakumlamada digital cihaz değer yükselerek en son 76 değerini gösterdi bekledi daha ileri gitmedi. Vakumlamayı kapattı tekrar çalıştırdı bu sefer direk 76 değerini gösterdi yeterli olduğunu söyledi. İnşallah yanlış bir durum yoktur. Bu arada vakumlama esnasında vakum motorunda buhara benzer bişeyler çıkıyordu.
      Hayırlı olsun hocam. Vakum pompasından çıkan buhar,vakum pompasının yağıdır.

Saygılarımla...
      |
      |
      24 Nisan 2019 13:23:02 Konu Sahibi
      quote:

Merhabalar. Çatı katta oturmuyorsanız 12000btu yeterlidir.

Bütçenizi aşmayacak şekilde Demirdöküm A5 Performans serisini tavsiye edebilirim.

Sigma'nın Plus modeli de alınabilir,kısa zaman içinde yeni seri gelecek.

Alternatif olarak Midea üretimi olan Airfel klimaları tavsiye edebilirim.

Bölgenizde bayisi ve servisi mevcutsa Haier Nebula serisini de tavsiye edebilirim.

Daha uygun bütçeye inersek Arçelik Prosmart serisi alınabilir.

Baştan sonra doğru bu şekilde bir tercih sıralaması yapılabilir. Bölgenizdeki servis ve bayi yaygınlığını da gözetmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• Yarbay
      2000 Mesaj
      24 Nisan 2019 13:49:45

Yok hocam siz yanlış anladınız. A5 performans en ucuz 2950 tl. Ben düz A5 i 2350 tl ye aldım.
      2700 tl fiyat veren iş bilmeyen satıcı a5 performası soruyorum 2700 tl diyor. Sıkıştırınca düz a5 olduğunu belirtti. A5 performans 2700 ye bulsam kesinlikle kaçırmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      shifisitert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      Cooler Master: CM 690 III**Enermax NAXN ENM750AWT 750W**ASUS P8P67 PRO (B3 Rev.)**Intel® Core™ i5-2500K 3.30 GHz (4.30 GHz/1.20 V)**Sunbeam Core-Contact Freezer Ultra**Gigabyte R9 290 3X Windforce OC
      Samsung SyncMaster 2343 (BWPlus / BWXPlus) Digital**SAMSUNG 840 Pro SATA III SSD 512 GB**OCZ Vertex 4 SATA III 2.5" SSD 128 GB**SAMSUNG HD103SJ F3 Spinpoint 1 TB**WD Caviar Green WD20EARS 2 TB
      Seagate Barracuda ST31500341AS 1.5 TB**SAMSUNG HD502HJ F3 Spinpoint 500 GB**WD My Book Home Edition 500 GB **Hitachi Deskstar 7k2000 2 TB**Seagate Expansion 1TB 2,5" USB 3.0**Plextor PX-820A
      G.Skill RIPJAWS-X 2x2 GB DDR3 1600 Mhz**G.Skill RIPJAWS-X 4 GB DDR3 1600 Mhz**TP-LINK TD-W8951ND 150 Mbps**SilverStone FM121B 12cm**AKASA "Viper" 12cm x3**AKASA "Viper" 14cm x2
      Thermalright X-Silent 14cm**Cooler Master Silent Fan 12cm**Cooler Master Megaflow 20cm**Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcü**LOGITECH-Z5500**LG 47LA660S

Motor beyni, Şanzıman beyni ve Abs beyni Satış, Tamir ve Bakımı.
    • Yüzbaşı
      269 Mesaj
      24 Nisan 2019 15:34:51
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      653 Mesaj
      24 Nisan 2019 20:35:33

Selamun aleyküm, konu açmıştım buraya yönlendirmiştiniz. Batı cepheli Denizli'de bir evimiz var. Salon yaklaşık 18m2 özellikle soğutma için düşünüyoruz, ısıtma için de kullanırız. Regal Rac 5018 buldum 2.el 1 yıllık bile değil. Almışken büyük alayım dedim 18.000 btu. Montaj falan 2.000e mal olacak. Ne tavsiye edersiniz. Nasıl bir yol izlemeyelim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi md3likan -- 24 Nisan 2019; 22:23:38 >
      |
      |
      Bahsedilenler: klima5505
      24 Nisan 2019 20:58:57 Konu Sahibi
      quote:

evimiz 5. kat.
      https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/demirdokum-a5-performans-a-18000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-ucretsiz-kurulum-ve-kargo-423948066?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=287659644662&utm_term=57222717319&ga_prodid=423948066&ga_merchantid=125762842&scxid=14489-145818-2357-0&sc_gcsp=gg&gclid=Cj0KCQjwkoDmBRCcARIsAG3xzl-k4DfQsTKtcu8fdsyKId_9DfRvMNBjvLdJUwZmjV52-k-RQTdpB-AaAvfxEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
      https://www.arcelik.com.tr/ev-tipi-klima/18345-wifi-prosmart-klima
      https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/sigma-sgm12invdme-plus-serisi-a-enerji-sinifi-12000-btuh-inverter-klima

bunlardan hangisini öneririsiniz?

Merhabalar. Kapasite seçimi mekanınızın büyüklüğüne göre yapılmalıdır.

A5 Performans ile Sigma INVDME Plus eşdeğer cihazlardır.

Prosmart ise sonra gelir.

A5 Performans'ın avantajı R32 gazlı olmasıdır. Muhtemelen Nisan ayı bitmeden yeni R32 Sigma Plus modelleri gelecektir ancak fiyatı pahalı olabilir. Bu durumda R32 gaz avantajı olan DD A5 Performans Serisini tercih etmek uygun olur.

Saygılarımla...

• Teğmen
      170 Mesaj
      24 Nisan 2019 21:18:24

Merhabalar iyi akşamlar;

50 m2 için sadece soğutacak 25000 lira bütçeye göre klima tavsiyesi verebilir misiniz?

Ara kat ve izolasyon mevcut.

Aslında 50 m2 iki odadan oluşuyor. Klimanın olacağı oda 25 m2 civarı salon, doğu cephesi, çok fazla güneş almıyor. Diğer oda ise yatak odası, batı cephesi, akşam bir hayli güneş alıyor ve salona göre daha sıcak oluyor. Koridor vasıtası ile yatak odasını da uyunabilir seviyeye getirebilmek istiyorum. Yatak odasının havası kırılsa yeterli yani. Eşim de çalıştığı için akşamları kullanacağız.

Şehir Aydın. Yazları çok sıcak oluyor :( :( :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nymnia -- 24 Nisan 2019; 21:20:58 >
      |
      |
      Bahsedilenler: klima5505
      AMD FX X8 8320 - ASUS M5A99X EVO R2.0 - ZOTAC GTX 970 AMP! Extreme Edition - Kingston 8GB Dual Kit HyperX Beast DDR3 1866MHz CL9 - Kingston 240GB V300 SSD - FSP Aurum Pro 80 Plus Gold 1200W - Cooler Master 120V Sıvı Soğutma - Cooler Master Silencio 650 Pure Kasa
    • Yarbay
      5201 Mesaj
      25 Nisan 2019 09:10:31
      quote:

Yok hocam siz yanlış anladınız. A5 performans en ucuz 2950 tl. Ben düz A5 i 2350 tl ye aldım.
      2700 tl fiyat veren iş bilmeyen satıcı a5 performası soruyorum 2700 tl diyor. Sıkıştırınca düz a5 olduğunu belirtti. A5 performans 2700 ye bulsam kesinlikle kaçırmam.
      1950 yazmıssınızda yazım hatası yapmışsınız o zaman
      25 Nisan 2019 10:02:45
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Kapasite seçimi mekanınızın büyüklüğüne göre yapılmalıdır.

A5 Performans ile Sigma INVDME Plus eşdeğer cihazlardır.

Prosmart ise sonra gelir.

A5 Performans'ın avantajı R32 gazlı olmasıdır. Muhtemelen Nisan ayı bitmeden yeni R32 Sigma Plus modelleri gelecektir ancak fiyatı pahalı olabilir. Bu durumda R32 gaz avantajı olan DD A5 Performans Serisini tercih etmek uygun olur.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
      DD a5 performans olarak tercihimi yaptım.

Şimdi kendi evim için çocuk odasına klima almak istiyorum.
      Bu sene evde nem oranı yüksek olmaya başladı. camlar PVC ( bakım yaptıracağım )

çocuk için nem alma cihazı mı mantıklı olur yoksa nem alma ve hava temizleme özellikli klima mı?

• Kurmay Yarbay
      3932 Mesaj
      25 Nisan 2019 14:32:29 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Nymnia

Merhabalar iyi akşamlar;

50 m2 için sadece soğutacak 25000 lira bütçeye göre klima tavsiyesi verebilir misiniz?

Ara kat ve izolasyon mevcut.

Aslında 50 m2 iki odadan oluşuyor. Klimanın olacağı oda 25 m2 civarı salon, doğu cephesi, çok fazla güneş almıyor. Diğer oda ise yatak odası, batı cephesi, akşam bir hayli güneş alıyor ve salona göre daha sıcak oluyor. Koridor vasıtası ile yatak odasını da uyunabilir seviyeye getirebilmek istiyorum. Yatak odasının havası kırılsa yeterli yani. Eşim de çalıştığı için akşamları kullanacağız.

Şehir Aydın. Yazları çok sıcak oluyor :( :( :(
      Merhabalar. Bir 0 fazla sanırım hocam :) Bundan önce alanınızı yorumlamamız uygun olur. Klimanın bulunacağı alan net 25m2 ise,o alana göre kapasite seçilmelidir. Başka alanları soğutmak için uzun süreli çalıştırmanız gerekir. Diğer alanları hesap edip toplam alana göre,25m2 alana toplam alana 50m2 alan için klima takarsanız klima kendini erkenden kısar ve diğer alanlara etki etmez. Bu tarz uygulamalarda en uygunu ve verimlisi; klimanın bulunduğu alana göre kapasite seçip mümkün olan en uzun süre(hatta mümküse 7/24,bu şekilde çok daha tasarruflu olur)çalıştırarak diğer alanlara etki etmesini sağlamaktır. Yani evde olmasanız bile açık kalması ayarlanan sıcaklığın sürekli olarak korunması ve tasarruf yapması demektir.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3932 Mesaj
      25 Nisan 2019 14:35:50 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: md3likan

Selamun aleyküm, konu açmıştım buraya yönlendirmiştiniz. Batı cepheli Denizli'de bir evimiz var. Salon yaklaşık 18m2 özellikle soğutma için düşünüyoruz, ısıtma için de kullanırız. Regal Rac 5018 buldum 2.el 1 yıllık bile değil. Almışken büyük alayım dedim 18.000 btu. Montaj falan 2.000e mal olacak. Ne tavsiye edersiniz. Nasıl bir yol izlemeyelim?
      Aleyküm selam. Burada benzer sorular da sorulduğu için daha ayrıntılı hem de daha hızlı cevap alma imkanınız olduğu için buraya davet ettim hocam.

Konunuza yazdığım yorumu buraya da eklemek isterim,görüşlerinize göre ayrıntıya girebiliriz.

"Merhabalar. Öncelikle 18000btu 20m2'den küçük alan için çok büyük gelir. Ücretsiz bile alsanız pişman eder. Ses,konforsuz yapılan soğutma ve ısıtma çok rahatsız eder. 1750tl uygun fiyat ancak biraz daha ekleyip uygun fiyatlı sıfır bir cihaz veya 9000 btu 2. el bir cihaz almanızı tavsiye ederim."

Burada da belirttiğim gibi 18000btu,18m2 alana çok büyük gelecektir. Hatta kaba hesapla gereken kapasitenin 2 katını seçmiş oluyorsunuz. Diğer alanları iklimlendirme amacınız varsa,uygunsa koridora takıp kapıları açık bırakma imkanınız varsa bu şekilde klimanın konumlandırılıp bütün alanlara etki etmesi sağlanabilir. 18000btu cihaz ancak bu şekilde değerlendirilebilir.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3932 Mesaj
      25 Nisan 2019 14:41:20 Konu Sahibi
      quote:

DD a5 performans olarak tercihimi yaptım.

Şimdi kendi evim için çocuk odasına klima almak istiyorum.
      Bu sene evde nem oranı yüksek olmaya başladı. camlar PVC ( bakım yaptıracağım )

çocuk için nem alma cihazı mı mantıklı olur yoksa nem alma ve hava temizleme özellikli klima mı?

Alıntıları Göster
      Merhabalar. Hayırlı uğurlu olsun hocam. İzlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum şahsım adına.

Öncelikle kullanım amacınız sadece nemi almak ise,nem alma cihazı daha uygun olacaktır. Hava temizleme konusunda ise hiçbir klima tam anlamıyla havayı temizleyemez. Odak noktası iklimlendirme olduğu için filtrasyon sistemleri ağırlıklı olarak ekstra özellik görünümü ve pazarlama taktiği amacıyla sunulur.Filtrelerin ömrü sınırlıdır ve yeri geldiğinde tamamen değiştirilmesi gerekir. Hava temizleme cihazlarında da aynı durum var diyeceksiniz ancak,hava temizleme cihazları tamamiyle havayı temizlemeye odaklı olduğu için daha verimli bir performans sunar.

Sonuç itibariyle benim tavsiyem soğutma amacınız da var ise klima almanızdır. Ancak hava temizleme ön plandaysa,hava temizleme cihazı tavsiye ederim. Klimalar yine soğutma özelliğini kullanarak nemi alırlar,nem alma işlemi klima ile gerçekleştirilebilir.

Saygılarımla...

• Teğmen
      170 Mesaj
      25 Nisan 2019 15:39:07

Evet hocam bir sıfır fazla yazmışım :) Peki 25 m2 alan için 2500 bütçeye göre sadece soğutma amaçlı ne önerirsiniz? 12000 btu yeterli gelir mi?
      |
      |
      AMD FX X8 8320 - ASUS M5A99X EVO R2.0 - ZOTAC GTX 970 AMP! Extreme Edition - Kingston 8GB Dual Kit HyperX Beast DDR3 1866MHz CL9 - Kingston 240GB V300 SSD - FSP Aurum Pro 80 Plus Gold 1200W - Cooler Master 120V Sıvı Soğutma - Cooler Master Silencio 650 Pure Kasa
    • Yüzbaşı
      269 Mesaj
      25 Nisan 2019 16:04:30
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Hayırlı uğurlu olsun hocam. İzlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum şahsım adına.

Öncelikle kullanım amacınız sadece nemi almak ise,nem alma cihazı daha uygun olacaktır. Hava temizleme konusunda ise hiçbir klima tam anlamıyla havayı temizleyemez. Odak noktası iklimlendirme olduğu için filtrasyon sistemleri ağırlıklı olarak ekstra özellik görünümü ve pazarlama taktiği amacıyla sunulur.Filtrelerin ömrü sınırlıdır ve yeri geldiğinde tamamen değiştirilmesi gerekir. Hava temizleme cihazlarında da aynı durum var diyeceksiniz ancak,hava temizleme cihazları tamamiyle havayı temizlemeye odaklı olduğu için daha verimli bir performans sunar.

Sonuç itibariyle benim tavsiyem soğutma amacınız da var ise klima almanızdır. Ancak hava temizleme ön plandaysa,hava temizleme cihazı tavsiye ederim. Klimalar yine soğutma özelliğini kullanarak nemi alırlar,nem alma işlemi klima ile gerçekleştirilebilir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
      DD'yi kardeşime aldım izlenimlerini yazarım.

amacım soğutmak değil sadece nem almak. sanırım nem alma cihazı baksam daha iyi olacak

• Yüzbaşı
      653 Mesaj
      25 Nisan 2019 16:14:29

12.000 veya 9.000 hangisi uygun olacaksa önerebileceğiniz klima nedir?
      |
      |
      25 Nisan 2019 18:00:46
      quote:

Orijinalden alıntı: md3likan

12.000 veya 9.000 hangisi uygun olacaksa önerebileceğiniz klima nedir?
      ıyonızerlı baymak elegant modelleri halen tum sıtelerde en cok satan klıma modelıdır
      |
      |

Reklamlar
sohbet
SEO
üniversite
haberler
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.