Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: gfreeman Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.158
Cevap
328
Favori
3.171.586
Tıklama
Giriş
      984 Mesaj
      16 Nisan 2019 14:39:06
      Arkadaşlar Antalya Manavgat da ki ailem için 20-25 m2 arası salona klima almak istiyorum fiyat performans ürünü almak istiyorum 12000 mtu yeterli olur diye düşünüyorum yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      16 Nisan 2019 17:36:37

2 model arasında kaldım;

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000Btu İnverter Klima

vs

DemirDöküm A5 A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

|
      |
      Bahsedilenler: klima5505 , shifisitert

DH Yazıcı,Toner,Kartuş Dükkanı
      Kaliteli ve Doluma uygun Muadil Yazıcı Tonerleri!
    • Yarbay
      5188 Mesaj
      16 Nisan 2019 17:40:54
      quote:

Orijinalden alıntı: BYYUNUSX

2 model arasında kaldım;

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000Btu İnverter Klima

vs

DemirDöküm A5 A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

ŞAhsen a5 daha verımlı gozukuyor ancak ıyonızer sebebıyle ben olsam baymak tercıh ederdım. İyonızerlı klımalar cok cok pahalı seviyelere ulasmısken baymak uygun fiyata satmaya devam edıyor. Baymakın 5 yıl garantısı de cabası
      |
      |

• Onbaşı
      18 Mesaj
      17 Nisan 2019 20:34:45

Teşekkür ederim hocam bilgilendirme için, iyi günler.
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      17 Nisan 2019 20:37:39

Tavsiyeniz için teşekkür ederim hocam.
      |
      |
      shifisitert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      17 Nisan 2019 20:49:48 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ankuva7

Teşekkür ederim hocam bilgilendirme için, iyi günler.
      Rica ederim hocam.
      |
      |
      17 Nisan 2019 21:35:58
      merhabalar,

40 metre kare salonuma siyah renk klima alacağım. 18000btu gerekli gibi görünüyor ama gün içinde odayı serinletsin ve 2 saat falan çalışsın yeterli gözü ile bakıyorum.

buz gibi bir ortam değil serin ılık bir ortam istiyorum o yüzden 12000btu mu alsam 9000btu mu?

fikri olan paylaşırsa sevinirim. Özellikle siyah renk arıyorum. marka LG, Arçelik ve Bosch da var galiba siyah renkler.
      17 Nisan 2019 22:16:06 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: sulozanger

merhabalar,

40 metre kare salonuma siyah renk klima alacağım. 18000btu gerekli gibi görünüyor ama gün içinde odayı serinletsin ve 2 saat falan çalışsın yeterli gözü ile bakıyorum.

buz gibi bir ortam değil serin ılık bir ortam istiyorum o yüzden 12000btu mu alsam 9000btu mu?

fikri olan paylaşırsa sevinirim. Özellikle siyah renk arıyorum. marka LG, Arçelik ve Bosch da var galiba siyah renkler.
      Merhabalar. 40m2 alan çatı katında ise 18000 bile yetersiz kalır. Ne kadar kısa süreli çalıştıracak olsanız da küçük kapasite seçilmemelidir. Hatta kısa süreli çalışacağı için özellikle uygun kapasite seçilmelidir ki o kısa süreli çalışma periyodunda işe yarayabilsin.

Siyah renk olarak LG veya Arçelik tercih edebilirsiniz. LG Artcool,Arçelik Prosmart Mirror serisi mevcut. Bosch'da eskiden Exclusive serisi var idi tam siyah olan oydu. Ancak şimdi Vertu serisi var. Görsel olarak beğendiyseniz alınabilecek bir cihazdır.

Bu cihazları

Bosch

LG-Arçelik şeklinde tercihen sıralayabiliriz.

Düzenleme : Bütçeniz yeterli ise M.electric Krigamine Zen ve Legendera'yı da ekleyebiliriz.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 18 Nisan 2019; 21:13:32 >

• Yüzbaşı
      678 Mesaj
      17 Nisan 2019 22:18:55
      Bugün öğrendiğime göre Mitsubishi heavy ile iklimsa ayrılmışlar..Mitsubishi ürünlerini artık kendisi satmak istediğini söylemiş..kendi klimaları ile aynı yerde başka markaların olmasını istememiş..gercek neden ne bilmiyorum ama artık iklimsada Mits heavy satılmıyacakmış...

17 Nisan 2019 22:36:14

ara katta dairem ama güneş günün 7 saati vuruyor neredeyse salona. özellikle dikkat edeceğim başka kısa öz bilgiler varsa paylaşırsanız sevinirim. ona göre seçerek almak istiyorum klimayı.
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      17 Nisan 2019 23:07:39
      7 metre kare yatak odama ucuz bir klima almak istiyorum. önerebileceğiniz bir klima var mıdır ?

Veya 2.el sorunsuz bir klima alabileceğim güzelce odaya monte edebilecek biryer biliyor musunuz ,İstanbul Taksime yakın oturuyorum

Şimdiden teşekkür ederim
      18 Nisan 2019 00:00:57
      Öncelikle herkese merhaba,Mersin’de yaşıyorum klimayı soğutma amaçlı kullanıcaz sadece,odamız 20-25 m2 genişliğinde 18 lik bi klima istiyoruz.Marka olarak DEMİRDÖKÜM,SAMSUNG gibi firmalara baktım bayilerde 18 lik yok gibi bişey genelde,internetten uygun fiyata güvenilir bir siteden buldum sizin görüşlerinizi merak ediyorum marka ve model olarak yüksekten uçmamak kaydıyla ne alabiliriz?

18 Nisan 2019 09:52:37
      quote:

Orijinalden alıntı: velociraptor

Bugün öğrendiğime göre Mitsubishi heavy ile iklimsa ayrılmışlar..Mitsubishi ürünlerini artık kendisi satmak istediğini söylemiş..kendi klimaları ile aynı yerde başka markaların olmasını istememiş..gercek neden ne bilmiyorum ama artık iklimsada Mits heavy satılmıyacakmış...
      dogru dusunmus acık ara onde klıma konusunda ama ulkemıze daha kalıtelı modellerını yollasalar keske
      |
      |
      18 Nisan 2019 09:57:47
      quote:

ara katta dairem ama güneş günün 7 saati vuruyor neredeyse salona. özellikle dikkat edeceğim başka kısa öz bilgiler varsa paylaşırsanız sevinirim. ona göre seçerek almak istiyorum klimayı.
      salondakı gunesı keskmek istersenız cama alumınyum folya kaplayın yada beyaz renk panjur yapılabılır ama malıyet artar
      |
      |
      18 Nisan 2019 10:02:04
      quote:

Orijinalden alıntı: Ukkaşe

7 metre kare yatak odama ucuz bir klima almak istiyorum. önerebileceğiniz bir klima var mıdır ?

Veya 2.el sorunsuz bir klima alabileceğim güzelce odaya monte edebilecek biryer biliyor musunuz ,İstanbul Taksime yakın oturuyorum

Şimdiden teşekkür ederim
      5 yıl garantılı ıyonızerlı baymak alabılırsınız kafanız rahat olur. Onun harıcı altus alınabılır uyugn fıyatlı ancak ıyonızer ozellıgı yoktur
      18 Nisan 2019 10:17:24
      quote:

Orijinalden alıntı: Cedde33

Öncelikle herkese merhaba,Mersin’de yaşıyorum klimayı soğutma amaçlı kullanıcaz sadece,odamız 20-25 m2 genişliğinde 18 lik bi klima istiyoruz.Marka olarak DEMİRDÖKÜM,SAMSUNG gibi firmalara baktım bayilerde 18 lik yok gibi bişey genelde,internetten uygun fiyata güvenilir bir siteden buldum sizin görüşlerinizi merak ediyorum marka ve model olarak yüksekten uçmamak kaydıyla ne alabiliriz?
      5 yıl garnti ve iyonızerlı baymak alınabılır. Yenı gaz tıpı r32 bulunan demırdokum a5 modelı de tercıh edılebılr ancak ıyonıze yok
      18 Nisan 2019 10:27:24

samsung klimalar hakkında ne düşünüyorsunuz? özellikle wind free hakkında?
      |
      |
      Bahsedilenler: klima5505
      18 Nisan 2019 13:12:23

Az önce sigma marka modelden 3200 fiyat aldım ne diyorsunuz 3 yıl garanti veriyorlar mantıklı gibi geldi Hocam

|
      |
      shifisitert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      18 Nisan 2019 21:06:58 Konu Sahibi
      quote:

Merhabalar. Ara katta 18000 btu yeterli gelebilir. Garantiye almak adına keşif hizmeti almanızı tavsiye ederim. Inverter klima uygun set değerinde ne kadar uzun süre çalıştırılırsa o kadar tasarruflu olur. Aç-kapa yerine bir kere açıp mümkün olan en uzun çalışma süresiyle kullanılırsa daha verimli olur. Soğutmada üfleme kanadını(flap) en yukarı yönlendirmenizi ve tercihen orta-yüksek fan hızı kullanmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...
      |
      |
      18 Nisan 2019 21:08:14 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Ukkaşe

Şimdiden teşekkür ederim
      Merhabalar. Doğrusunu isterseniz 2.el klimaların doğru çalışacağına dair garanti yoktur. İlk montajında vakum yapıldı mı ? Düzgün monte edildi mi ? Doğru kullanıldı mı ? Gazıyla oynandı mı ?

Bu nedenle önceliğinizin sıfır klima olmasını tavsiye ederim.

Bütçeniz nedir ?

Saygılarımla...

Reklamlar
sohbet
haberler
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Satılık Köpek
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.