Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1941. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: alpera_18 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 23 Misafir (4 Mobil) - 19 Masaüstü5 Mobil
5 sn
57.213
Cevap
701
Favori
4.429.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19391940194119421943
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sigma ve mhe arasında ses konusu kafama takılıyordu teşekkürler bilgiler için.
  • Merhabalar

24 m2 lik salonum için klima alacağım ve yalnızca soğutma için kullanılacak ve iki klima arasında fiyat sebebi ile kaldım.

Baymak elegant plus 12.000 --- 2.500 tl
    Sigma plus 12.000 ise --- 3.250 tl

Sigmanin comfort modelini ise filtreleri olmadığı için tercih etmiyorum evde bebek var.

Klimacı olan bu konuda gerçekten bilgisi olan arkadaşlar yorum yapabilir mi, çünkü genel olarak her iki klimadan da kullanan ve yorum yapanlar genel olarak memnunlar.
    Arada ki 750 tl farkı vermeye değer mi ?
    Not. Hem iklimsa hem de baymak dan keşif için geldiler h er ikisi de 12.000 bru önerdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyena1954

Merhabalar

24 m2 lik salonum için klima alacağım ve yalnızca soğutma için kullanılacak ve iki klima arasında fiyat sebebi ile kaldım.

Sigmanin comfort modelini ise filtreleri olmadığı için tercih etmiyorum evde bebek var.

Klimacı olan bu konuda gerçekten bilgisi olan arkadaşlar yorum yapabilir mi, çünkü genel olarak her iki klimadan da kullanan ve yorum yapanlar genel olarak memnunlar.
    Not. Hem iklimsa hem de baymak dan keşif için geldiler h er ikisi de 12.000 bru önerdi.
    Merhabalar. 24m2 alan için 12000 yeterli. Yalnızca soğutma amacı ile baymak da tercih edilebilir. Ancak bütçenizi zorlamıyorsa Sigma Plus tavsiye ederim. Sigma comfort bir alt sınıftır. Onun yerine Midea da alınabilir.

Netice itibariyle,bütçenizi aşmıyorsa Sigma Plus tavsiye ederim. Ancak yalnız soğutma amacı olacağı için Baymak da 2. sıraya alınabilir.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 13 Nisan 2019; 13:20:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: velociraptor

klima5505 ve arkadaşlar..salona sigma plus 18000 yatak odasına mitsubishi heavy zs-s 9000 kuruldu..öncelikle gördüğüm azda olsa anladığım kadarıyla iklimsa ekibini beğendim..montajda ne yaptıklarını biliyorlardı..vakum diyince zaten güldüler 'abi vakum tabiiki yapıcaz biz vakum sırasında dinleniyoruz..oturuyoruz'..vakum yapmazsak siz habire bizi çağırırsınız..vakum tabiiki ' dedi..evdeki sistem hazır sistemdi..yani borular inşaat yapılırken döşenmişti..vakum yapmadan önce sisteme basınçlı azot gibi bir hava verdiler..ve bunun vakumdan daha önemli olduğunu eğer borularda çapak taş kum kalırsa bunun dış ünitedeki valve takılacağını ve bu parçanın değişeceğini söyldelier..gelelim cihazlara..çok uzun yazmıycağım ama aradaki fiyat farkı kitapçıktan başlıyor kumandaya kadar her aşamada belli..tabiiki mitsub heavy çok farklı hatta Bir arkadaşımda mitsub heavy srk zs -s 9000 var zs-s ondan da iyi..neyse hem sigma hem mitsub ikiside güzel ısıtıyor..sigma plus iyi ısıtıyor biz beğendik..fan orta ve yüksek hızda ses yapıyor tv nun sesini biraz 2 tık açmak gerekiyor yoksa anlıymazsınız düşük ve çok düşük fanda yine sesli ama fena değil kitap okutmaz ama onu belirteyim..klima5505 haklı ısıtma düşünenler uygun fiyatlı sigma alabilir..amaaaaa mitsub zs-s acaip ısıtıyor ve çok sessiz..bence tartışılması konuşulması gereken tek nokta gece uykuda 23 c ye aldım silent dedim yattık..bence en önemlisi bu ..zs-s ile very low ve silent ayarda kitap okunabilir çok rahat..bence en önemlisi bu..
    Bir ekleme sigma nın kitapçığı maalesef çok zayıf yetersiz..sanki dolmuşta giderken hazırlanıp bu yeter diyerek basılmış..
    Merhabalar. Isıtmasından memnun kalmanıza çok sevindim hocam. Hayırlı uğurlu olsun iki cihazınız da. ZS-S serisindeki izlenimleriniz için de teşekkür ederim.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam sebebi nedir ? Teknik bir durumsa da basitçe anlatabilir misiniz

Hocam sebebi nedir ? Teknik bir durumsa basitçe anlatabilir misiniz

• Hocam merhaba 10m2 lik odam için klima arıyorum. Çok bir özellik aramıyorum açıkcası iyi soğutsun ve elektrik tasarruflu olsun yeterli. Sadece yazın soğutma için kullanıcam İstanbul da giriş kat yalıtımlı bir bina için. Bütçem 2000-3000 TL diyebilirim. Hangi ürünleri önerirsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Rica ederim. Daikin için günümüzde normal bir fiyat. ECO serisinin alternatifi olarak Mitsubishi Enviro serisini önerebilirim ancak,sensör özelliği yok. Bu nedenle tavsiyem yine Shira Plus olacaktır. Ekonomik olarak ise yine sensör özelliğinden feragat etmeniz gerekmektedir. Bütçenizi zorlamıyorsa Shira Plus'ı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    hocam tekrar merhaba, klima arayışlarım devam ediyor. Birazcık bütçeyi kısıp Samsung AR18NSJXBWK AR9400 18000 BTU Wind-Free Klima almaya yakın durumdayım. Tabi önce bu klima hakkındaki fikrinizi merak ediyorum. Eşimin migreni var ve direk başına doğru gelen hava onu çok rahatsız ediyor. Samsung'un bu klimasında doğrudan hava üflemesini engelleyen wind free diye bir özellik var anladığım kadarı ile. Sizce bu özellik kullanışlı olur mu? klimanın fiyatı 4150 TL civarı, bu parayı hak eden bir cihaz mıdır?

Sizede teşekkürler..

• quote:

Hocam sebebi nedir ? Teknik bir durumsa da basitçe anlatabilir misiniz
    Merhabalar. Baymak; Ionizer gibi ekstra özelikleriyle,uzun garanti süresiyle cazip bir marka. Baymak da güzel bir markadır. Ancak klimaları kendi üretimi değildir. Bu sorun değil ancak; Baymak klimalar AUX markasının üretimidir. Soğutma konusunda iyidir ancak,ısıtmada özellikle ılıman iklimde bulunan bir bölgede değilseniz zayıf kalır. Özellikle düşük dış ortam sıcaklıklarında sık defrosta girme(buz çözme) gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Gönül ister ki bütçe yetsin,japon markaların klimalarını tercih edelim. Ancak bu durum mevcut değilse daha makul fiyatlı markaların da gayet performanslı cihazları mevcut. Bu nedenle Baymak'ı bütçeniz kısıtlı ise tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: skyline1892

Hocam merhaba 10m2 lik odam için klima arıyorum. Çok bir özellik aramıyorum açıkcası iyi soğutsun ve elektrik tasarruflu olsun yeterli. Sadece yazın soğutma için kullanıcam İstanbul da giriş kat yalıtımlı bir bina için. Bütçem 2000-3000 TL diyebilirim. Hangi ürünleri önerirsiniz ?
    Merhabalar.

10m2 alan için hemen hemen her klima uygundur. Tasarruf ön planda olunca bütçenin sınırlarına yakın tercihler yapmak daha mantıklı olabiliyor.

Giriş katta soğutma çok sıkıntı değildir,hem de yalıtım var iken.

Bütçenize göre Midea üretimi cihazları tavsiye edebilirim. Rakibi Gree de var ancak fiyatları biraz daha pahalı,Midea ise gayet memnun kalacağınız bir cihazdır.

En kolay ulaşabileceğiniz Airfel klimalar mevcuttur. Airfel klimalar da Midea üretimidir,Daikin tarafından servis hizmeti verilmektedir.

Alternatifi olarak Baymak klimaları tavsiye edebilirim. Bu konudaki yorumumu da bir üst mesajda yineledim.

Bu cihazlardan memnun kalacağınızı söyleyebilirim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordic

hocam tekrar merhaba, klima arayışlarım devam ediyor. Birazcık bütçeyi kısıp Samsung AR18NSJXBWK AR9400 18000 BTU Wind-Free Klima almaya yakın durumdayım. Tabi önce bu klima hakkındaki fikrinizi merak ediyorum. Eşimin migreni var ve direk başına doğru gelen hava onu çok rahatsız ediyor. Samsung'un bu klimasında doğrudan hava üflemesini engelleyen wind free diye bir özellik var anladığım kadarı ile. Sizce bu özellik kullanışlı olur mu? klimanın fiyatı 4150 TL civarı, bu parayı hak eden bir cihaz mıdır?

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Doğrusu wind free'yi henüz bizzat tecrübe etmedim. Kullanışlı olabileceğini düşünüyorum,iddiasına göre. Ancak şahsi olarak fikir belirtemiyorum. Bununla birlikte ısıtma konumunda kullanacaksanız bu özelliğin pek kullanışlı olmayacağını söyleyebilirim. Soğutmada fayda sağlayabilir. Ürün olarak ise Samsung klimaların dış ünitesi alüminyum kondanserli ve dayanıksız. Duruma göre kısa veya uzun vadede gaz kaçakları baş gösterebiliyor. Ayrıca servisinden de genel olarak bir şikayet söz konusu. Tercih aşamasında size tavsiyem,bu riskleri göze almanız ve montaja gelecek servisle önceden görüşmeniz(vakum işlemini özellikle) bunun sonucunda güvenilir bulursanız tavsiye edebilirim. Çünkü 4150 tl bu ekstra özellikleriyle vb. 18000 btu'luk bir cihaz için uygun görünüyor.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: velociraptor

Sizede teşekkürler..
    Rica ederim.
  • quote:

Merhabalar

Bu konuda detay alabilirmiyim ? Benimde takip ettiğim bir ürün, baymak dan kötü ise baymak alırım... (Isıtma önemsiz)

• Merhabalar Hocam,

İstanbul'da çatı katında bulunan, fazlaca güneş alan ve fazlaca camı olan 20 metrekare yatak odam için klima arayışındayım. İklimsa'dan ve Daikin'den keşif talebinde bulundum ve ikisi de bana 12 BTU'luk klimaların yeterli olacaklarını söylediler.
    Ses konusunda oldukça takıntılı olduğum için sessiz ve ekonomik klimaları araştırıyorum. Birkaç seçenek bulabildim. Etkinlik ve sessizlik açısından tavsiyelerinizi bekliyorum. Açıkçası LG ve Baymak arasındayım. Bu arada sadece soğutma için kullanılacaktır.
    Teşekkürler, Saygılar.

Baymak Elegant Plus 12
    LG Dual Eco 12
    LG Dual Plus 12
    Airfel LTXN35U A++ 12

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrCs -- 14 Nisan 2019; 17:48:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

Bu konuda detay alabilirmiyim ? Benimde takip ettiğim bir ürün, baymak dan kötü ise baymak alırım... (Isıtma önemsiz)

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Doğrusunu isterseniz filtreler tamamen pazarlama taktiği. Pratikte hiçbir işlevi yok,veya iddia edildiği kadar etkili değil. Klima,uygun üfleme açısı ile,uygun set değeri ile ve bakımlarının periyodik olarak yapılması ile sağlıklıdır. Hava temizleme özelliği beklemek yanlış olur.

Ürün olarak ise Sigma daha öndedir,performans vb. bakımdan. Isıtma önemsiz ise,bütçenize daha yakın ise Baymak tercih edilebilir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: DrCs

Merhabalar Hocam,

İstanbul'da çatı katında bulunan, fazlaca güneş alan ve fazlaca camı olan 20 metrekare yatak odam için klima arayışındayım. İklimsa'dan ve Daikin'den keşif talebinde bulundum ve ikisi de bana 12 BTU'luk klimaların yeterli olacaklarını söylediler.
    Ses konusunda oldukça takıntılı olduğum için sessiz ve ekonomik klimaları araştırıyorum. Birkaç seçenek bulabildim. Etkinlik ve sessizlik açısından tavsiyelerinizi bekliyorum. Açıkçası LG ve Baymak arasındayım. Bu arada sadece soğutma için kullanılacaktır.
    Teşekkürler, Saygılar.

Baymak Elegant Plus 12
    LG Dual Eco 12
    LG Dual Plus 12
    Airfel LTXN35U A++ 12
    Merhabalar.

İçlerinde en iyi cihaz Airfel'dir. Ancak dış ünitesi yüksek frekanslarda sesli olabiliyor.

LG'de ise bu modeller gayet iyi ancak,yeni cihaz olmasına rağmen yanık kokusu geldiğine dair kronik şikayetler vardı. Riskli olabilir.

Baymak ise soğutma için tercih edilebilir.

Airfel

LG

Baymak

şeklinde risklerini de göz önüne alarak tercih etmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Doğrusunu isterseniz filtreler tamamen pazarlama taktiği. Pratikte hiçbir işlevi yok,veya iddia edildiği kadar etkili değil. Klima,uygun üfleme açısı ile,uygun set değeri ile ve bakımlarının periyodik olarak yapılması ile sağlıklıdır. Hava temizleme özelliği beklemek yanlış olur.

Ürün olarak ise Sigma daha öndedir,performans vb. bakımdan. Isıtma önemsiz ise,bütçenize daha yakın ise Baymak tercih edilebilir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Simga Comfort modelini çok az da olsa Baymak dan daha ucuza da bulabiliyorum. Isıtma ihtiyacım da olmadığından bu cevabınıza göre ben sigma comfort 12.000 kovalamaya devam edeyim :) Bu ay alacağım...

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

Simga Comfort modelini çok az da olsa Baymak dan daha ucuza da bulabiliyorum. Isıtma ihtiyacım da olmadığından bu cevabınıza göre ben sigma comfort 12.000 kovalamaya devam edeyim :) Bu ay alacağım...

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun dilerim hocam.
  • Demirdöküm A5 kullanıyorum 2 senedir, çok da memnunum.

https://www.demirdokum.com.tr/urunler/demirdokum-a5-nverter-klima-26048.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulkuaydin -- 15 Nisan 2019; 12:8:26 >
  • 
Sayfa: önceki 19391940194119421943
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.