Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1939. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: oracal , tafitaf Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 16 Misafir - 17 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
57.229
Cevap
702
Favori
4.431.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
35. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 19371938193919401941
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beryurt

Çok teşekkürler
    Rica ederim Hocam. Hayırlı olsun dileklerimle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: marea60

selamlar antalyada 14 m2 orta kat oda için ısıtma ve soğutma amaçlı 3-4 bin bandında hangi klimayı önerirsiniz
    Aleyküm Selam. Odanız için 9000btu bir cihaz yeterli olacaktır. Bütçenize göre

Demirdöküm A5 Performans modelini tavsiye edebilirim. Sigma Plus ile aynı cihaz. Bu sayfada forumdaşlarımızın belirttiği olumsuz izlenimleri de okumanızı tavsiye ederim objektif olarak. Ancak incelediğim mevcutta çalışan cihazlarda böyle bir duruma rastlamadım. Ancak avantajıyla dezavantajıyla araştırmak doğru olur. Alternatif olarak Midea markasını tavsiye edebilirim. Isıtmada memnun kalacağınız cihazlardan biridir. Daikin servis güvencesiyle Airfel klima adı altında aynı cihazı bulabilirsiniz.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: marvel ykn

Merhaba sayın Klima5505 forumdaşım. Hocam kısmet diyorum ben kısmet olmasa 2. kez aynı klimanın farklı markasını almazdım heralde kendime kızıp kötü düşünmektense Allahtandır diyorum. Hocam benzer şikayetler çok var. Farklı forumlardada var aynı fabrikadan çıkan Sigma ile ilgili Youtube kanalında bir video buldum birebir aynı şikayetler yazılmış.
    https://www.youtube.com/watch?v=kTveyK1rnf8

Hocam benim Gri olan klimada bu ses vardı ama bu kadar yüksek değildi. Ben klima normal durup kalksa bu sesede katlanırdım. Fakat klimaların her ikisindede aşırı ısıtma sorunu vardı duruncada çalışmıyordu. Sizler inverter kısma diyorsunuz sanırım klimalar bunu beceremiyordu. Eklediğim videodaki yorumlardada diğer kullanıcılar benim şikayetimi bire bir yazmışlar.

Ben bilemiyorum anlamıyorumda siz iyi klima diyorsunuz fakat kullanıcılar 24 saat kullanıyormu acaba ben yeni evliyken kiracı olduğum evde ev sahibinin bir kliması vardı. Bence o klima çok iyi klimaydı. Fakat gerçektenmi iyi klimaydı bilmiyorum çünkü klimayı günde 4-5 saat kullanıyorduk akşam kapatıp uyuyorduk markasını bile hatırlamıyorum zaten kapağı kırık çok eski bir klimaydı. Fakat şimdi çocuklar var biriside yaşına bile girmedi klima devamlı çalışması şart neyin ne olduğuda sanırım 7 gün 24 saat çalışınca ortaya çıkıyor.

Öneriniz midea klimaları inceleyeceğim ses varsada galiba biz sesten çok rahatsız olmuyoruz yeterki düzgün ısıtsın ayar yapılan dereceden yukarı çıkmasın çünkü duramayınca fatırada yükseliyor. Çok teşekkür ederim ilginiz için.

Dikkat edilirse. Videodaki ilk ve son yorumdaki kullanıcılar durdumu çalışmıyor diyor.

Alıntıları Göster
    Merhabalar Sayın Marvel ykn hocam. Gree grubunu ekseriyetle tavsiye etmemin nedeni,diğer markalarla kıyaslamaya girmeden açıklamam gerekirse,gayet iyi ürünler üretiyor olmasıdır. Diyeceksiniz,bu yaşadıklarım ne ? Kötü izlenim bırakması gerçekten üzücü. Kendileriyle hiçbir bağım yok. Kaldı ki tek tavsiye ettiğim marka da değil. Ancak orta segmente uygun fiyat aralığında alınabilecek cihazlardan birisi. Bizzat da denk geldikçe imkanım oldukça Gree ve diğer markanın ürünlerini tekrar tekrar inceledim. Ancak bu durum gerçekten üzücü. Alınacak klimayı tavsiye etmek malumunuz işin sonu değil. Tavsiyeyi verdikten sonra,satın alan kullanıcının üründen memnun kalması gerekir ki biz de mahcup düşmeyelim. Buna istinaden bir markayı ve/veya modeli tavsiye etmeden önce ayrıntılı şekilde içini dışını araştırıp,mümkün mertebe tecrübe edip yorumlarım ve bu böyle olmalıdır.

Mağduriyetinizin en kısa zamanda ve en kısa yoldan çözülmesini temenni ediyorum.

Midea Markasındaki dezavantajı sizlere anlatmıştım. Buna dikkat ederek tercihte bulunmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar Sayın Marvel ykn hocam. Gree grubunu ekseriyetle tavsiye etmemin nedeni,diğer markalarla kıyaslamaya girmeden açıklamam gerekirse,gayet iyi ürünler üretiyor olmasıdır. Diyeceksiniz,bu yaşadıklarım ne ? Kötü izlenim bırakması gerçekten üzücü. Kendileriyle hiçbir bağım yok. Kaldı ki tek tavsiye ettiğim marka da değil. Ancak orta segmente uygun fiyat aralığında alınabilecek cihazlardan birisi. Bizzat da denk geldikçe imkanım oldukça Gree ve diğer markanın ürünlerini tekrar tekrar inceledim. Ancak bu durum gerçekten üzücü. Alınacak klimayı tavsiye etmek malumunuz işin sonu değil. Tavsiyeyi verdikten sonra,satın alan kullanıcının üründen memnun kalması gerekir ki biz de mahcup düşmeyelim. Buna istinaden bir markayı ve/veya modeli tavsiye etmeden önce ayrıntılı şekilde içini dışını araştırıp,mümkün mertebe tecrübe edip yorumlarım ve bu böyle olmalıdır.

Mağduriyetinizin en kısa zamanda ve en kısa yoldan çözülmesini temenni ediyorum.

Midea Markasındaki dezavantajı sizlere anlatmıştım. Buna dikkat ederek tercihte bulunmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Merhaba klima5505 hocam. Lütfen beni yanlış anlamayınız benim sizi tavsiye ediyorsunuz diye suçlamak gibi bir niyetim olamaz bunca yardımseverliğinize karşı. Benim demek istediğim sadece gri fabrikası ürünlerinde durmama sorunu durduğu zaman çalışmama sorunları aşırı ısıtma sorunlarını belirterek tavsiye yaparsanız daha iyi olur düşüncesidir.
    Nasılki midealardaki ses olma sorunlarını söylüyorsanız. Greefabrikasının ürettiği Sigma Eloktrolüks Demirdökümüde yeni öğrendim. Durduğu zaman çalışmama sorunları riskide olduğunuda önerdiğinizde belirtirseniz daha iyi olur kanaatindeyim.
    LG klimalardada koku sorununu belirttiğiniz gibi.
    Bu gün bir başka forumdaşa önerinizde sorunlarıda okuyun demişsiniz bu klimalarla ilgili fakat ne sorunu olduğu belli olmuyor belirtmemişsiniz. Sorunuda yazarsanız adı konmuş ve daha faydalı olur düşüncesindeyim.

3-4 gündür vakit buldukça kurt gibi okuyorum forumu baya bilgi sahibi oldum.
    Şikayet var sitesinede baktım hocam bendeki şikayetler oradada mevcut Sigma klimalar için. Gri klimada sanırım anlayış daha iyi az şikayet var olan şikayetleri çözmüşler ama Sigma iklimsada memnuniyet çok düşük.
    Birde çok kart yakma sorunu varmış hocam çok şikayet var. Allahtan benim klimalarımda öyle birşey olmadı yoksa elimde kalırdı.

Hocam buradaki yazışmamızı kendi açtığım konuyada taşıyayımki faydalı olsun izininiz olursa izin verirseniz sevinirim böyle bir kural olmasa bile size sormak daha güzel olur.

Midea konusundada dikkatli olacağım çok teşekkür ederim hocam. Evide değiştirme düşüncemiz var doğalgazlı bir eve çıksak kurtulsak düşüncesindeyiz.

• quote:

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Sigma Plus iyi bir klimadır antalaydakı cogu a101 de sigma plus kullanılmaktadır anlasmaları var sanırım. Ve bu klımalar sessız ve sorunsuz calışmaktadır. Size arıza denk gelmiş olabılır belkı 1000 de 1 sans isi yada kagoda fırlatıp atanlar bile olabılıyor malesef. O nedenle gidin bir a101 e bakın derım cihaz gunun yarısı calsıyor ve sıkıntısı olmayan cıhazlardan. Ama fiyatı en ucuz urunlerden bırıyken şu an artık standartlara geldi sanırım bayagı tutuldu

• Merhabalar tekrar,

Yatak odama enviro 12000 btu aldım, bugun monte edildi ancak ekip gittikten sonra fark ettim ki klimadan bir tıs sesi geliyor, tahmin ediyorum gaz kaçırıyor. Aldığım yeri aradığımda sigortayı kapatın yarin çalıştırın soğutmazsa gelip bakıcaz dediler. Yatak odasında bu gazın bir zararı olmaz mı.
  • quote:

Merhaba klima5505 hocam. Lütfen beni yanlış anlamayınız benim sizi tavsiye ediyorsunuz diye suçlamak gibi bir niyetim olamaz bunca yardımseverliğinize karşı. Benim demek istediğim sadece gri fabrikası ürünlerinde durmama sorunu durduğu zaman çalışmama sorunları aşırı ısıtma sorunlarını belirterek tavsiye yaparsanız daha iyi olur düşüncesidir.
    Nasılki midealardaki ses olma sorunlarını söylüyorsanız. Greefabrikasının ürettiği Sigma Eloktrolüks Demirdökümüde yeni öğrendim. Durduğu zaman çalışmama sorunları riskide olduğunuda önerdiğinizde belirtirseniz daha iyi olur kanaatindeyim.
    LG klimalardada koku sorununu belirttiğiniz gibi.
    Bu gün bir başka forumdaşa önerinizde sorunlarıda okuyun demişsiniz bu klimalarla ilgili fakat ne sorunu olduğu belli olmuyor belirtmemişsiniz. Sorunuda yazarsanız adı konmuş ve daha faydalı olur düşüncesindeyim.

3-4 gündür vakit buldukça kurt gibi okuyorum forumu baya bilgi sahibi oldum.
    Şikayet var sitesinede baktım hocam bendeki şikayetler oradada mevcut Sigma klimalar için. Gri klimada sanırım anlayış daha iyi az şikayet var olan şikayetleri çözmüşler ama Sigma iklimsada memnuniyet çok düşük.
    Birde çok kart yakma sorunu varmış hocam çok şikayet var. Allahtan benim klimalarımda öyle birşey olmadı yoksa elimde kalırdı.

Hocam buradaki yazışmamızı kendi açtığım konuyada taşıyayımki faydalı olsun izininiz olursa izin verirseniz sevinirim böyle bir kural olmasa bile size sormak daha güzel olur.

Midea konusundada dikkatli olacağım çok teşekkür ederim hocam. Evide değiştirme düşüncemiz var doğalgazlı bir eve çıksak kurtulsak düşüncesindeyiz.

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Yanlış anlamadım hocam olur mu öyle şey. Bu yaşanan sıkıntıya binaen tutumumu belirtmeye çalıştım. Tavsiyede bulunurken tarafsızlık ilkemdir. Bunu belirtmek istedim.

Forumdaşımıza verdiğim tavsiyede sorunlarını okuyun derken sizin yorumunuzu kastettim.

Buradaki şikayetler Sigma üzerine yoğunlaşmış durumda. Sigma tavsiye etmemizin sebebi de İklimsa çatısı altında kolay bulunabilmesi. Aslında diğer markalara yaptığı üretimleri de inceleyip sorunun sadece Sigma mı yoksa Gree mi olduğunu da tespit etmemiz gerekir.

Sn.shifisitert forumdaşımızın dediği gibi esasen memnun kalınan cihazlardır. Ancak bu durumların olması normal değildir. Kronik olmamalıdır diye düşünüyorum.

Elbette paylaşabilirsiniz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: egedeg

Merhabalar tekrar,

Yatak odama enviro 12000 btu aldım, bugun monte edildi ancak ekip gittikten sonra fark ettim ki klimadan bir tıs sesi geliyor, tahmin ediyorum gaz kaçırıyor. Aldığım yeri aradığımda sigortayı kapatın yarin çalıştırın soğutmazsa gelip bakıcaz dediler. Yatak odasında bu gazın bir zararı olmaz mı.
    Merhabalar. Öncelikle hayırlı olsun. Bu gazın zararlı olması için ortamda eser miktarda yayılması gerekir. Klimadaki tüm gazın özellikle klima kapalıyken odaya yayılması mümkün değildir. Herhangi bir sakıncası yoktur.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

Arkadaşlar Sigma Plus iyi bir klimadır antalaydakı cogu a101 de sigma plus kullanılmaktadır anlasmaları var sanırım. Ve bu klımalar sessız ve sorunsuz calışmaktadır. Size arıza denk gelmiş olabılır belkı 1000 de 1 sans isi yada kagoda fırlatıp atanlar bile olabılıyor malesef. O nedenle gidin bir a101 e bakın derım cihaz gunun yarısı calsıyor ve sıkıntısı olmayan cıhazlardan. Ama fiyatı en ucuz urunlerden bırıyken şu an artık standartlara geldi sanırım bayagı tutuldu

Alıntıları Göster
    Yorumunuz için teşekkür ederim hocam.

• quote:

Alıntıları Göster
    Merhaba sayın forumdaşım shifisitert.
    Hocam keşke öyle olsa. Çünkü bana bir tane arızalı klima denk gelmedi 2 tane denk geldi ya çok şanssızım yada üretime dayalı bir sorun. Çünkü ikisininde sorunuda aynıydı klima durmuyordu kısmıyordu yani alçak devire geçmiyordu hocam. 12000 btu klimayla 100 metreyi ısıtırdınız. Bu sorunun kronik olduğu belli aynı şikayetlerin göüntülerini forumada attım hocam.
    A101 gibi büyük şirketleride biz takip edemeyiz oradan alışveriş ederken ısıtıp soğutmasını göremek bir ölçü değil kimbiliri onalr nasıl sorunlar yaşıyordur belkide. Ben birkere buz gibi olan A101 de gördüm. oıralarda klima seslimi değilmi seste duyulmaz içerisi her zaman müşteriler oluyor. Biz nasıl mali durumdan dolayı ucuz alıyorsak şirketlerde en ucuzunu alıyor hocam. Servis gelmiş bozulmuş onların vergiden düşmeleri içinde kullanacakları etkenlerdir. Fakat dediğiniz doğrudur özel anlaşmaları vardır bizlerdende ucuza alıyorlardır bir tane almıyorlarki.Belki onlara satılan klimalar özel üretimde olabilir. Antalyada ısıtabilir kışı sert değil başka yerde ısıtmayabilir bu riste olabilir.
    Benim şikayetim ısıtma şikayeti değil, fazla ısıtıp durmama şikayeti duruncada çalışmama şikayeti bu süre içindede soğuk üflemesi. Duramadığı zamanda faturayı yüksek getirmesiydi. Çünkü gece uyku zamanı klimayı kontrol edemiyorsunuz gündüz ve akşam saatlerinde durmadımı kumandadan müdahele etme şansı yok. Kapatsanız çocuklar var.
    Şikayet sitesinde çok farklı şikayetlerde var.
    Bir tane işyeri şikayeti.

Gene ısıtmıyor şikayetleri.

İklimsanın şikayet var sayfasına bakarsanız çok sayıda kart yakma şikayetide var hocam.

Hocam tam 2 yılımı aldı bu klimalardan çektiğim bu yüzden yazıp duruyorum alırken dikkatli olsun forumdaşlar.

• quote:

Merhabalar. Yanlış anlamadım hocam olur mu öyle şey. Bu yaşanan sıkıntıya binaen tutumumu belirtmeye çalıştım. Tavsiyede bulunurken tarafsızlık ilkemdir. Bunu belirtmek istedim.

Forumdaşımıza verdiğim tavsiyede sorunlarını okuyun derken sizin yorumunuzu kastettim.

Buradaki şikayetler Sigma üzerine yoğunlaşmış durumda. Sigma tavsiye etmemizin sebebi de İklimsa çatısı altında kolay bulunabilmesi. Aslında diğer markalara yaptığı üretimleri de inceleyip sorunun sadece Sigma mı yoksa Gree mi olduğunu da tespit etmemiz gerekir.

Sn.shifisitert forumdaşımızın dediği gibi esasen memnun kalınan cihazlardır. Ancak bu durumların olması normal değildir. Kronik olmamalıdır diye düşünüyorum.

Elbette paylaşabilirsiniz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Marhaba klima5505 hocam. Teşekkür ederim size. Hocam kastetmekten ziyade sorun olarak belirtilmesi açısından demiştim.Bu şekilde olursa direkt sorunu anlar forumdaşlar.

Hocam ben Sigmadada aynı sorunları gördüğüm için sizinde dediğiniz gibi daha kolay bulunabilmesinden dolayı üstünde durdum. Tabiki marka takıntımız yok. Ben sorunun Grie de olduğunu düşünüyorum çünkü hocam bendeki 2 markaya sigmayıda ekleyince aynı sorunları görünce toplamda 3 marka oluyor.
    Okudukçada öğreniyorum sayenizde demir dökümede üretiliyormuş viesmanada üretiliyormuş onlarıda incelemek gerekir.
    Sayın shifisitert forumdaşımıza bende cevap yazdım hocam. Froumdaşımıza yazdığım yazıya bir kaç şikayet resimide ekledim. Ben kronik olduğunu düşünüyorum hocam bendeki sorunun. Yada ben çok sansızım diye kendimi suçlasam diyorun fakat aynı sorundan 4 adet ekledim başka forumlardada benim yaşadığım sorunlardan bahsedilmiş ateş olmayan yerden kolay kolay duman çıkmaz derler misali.

Hocam izininiz ve inceliğiniz için çok teşekkür ederim size. Saygılar benden.

• quote:

Merhaba sayın forumdaşım shifisitert.
    Hocam keşke öyle olsa. Çünkü bana bir tane arızalı klima denk gelmedi 2 tane denk geldi ya çok şanssızım yada üretime dayalı bir sorun. Çünkü ikisininde sorunuda aynıydı klima durmuyordu kısmıyordu yani alçak devire geçmiyordu hocam. 12000 btu klimayla 100 metreyi ısıtırdınız. Bu sorunun kronik olduğu belli aynı şikayetlerin göüntülerini forumada attım hocam.
    A101 gibi büyük şirketleride biz takip edemeyiz oradan alışveriş ederken ısıtıp soğutmasını göremek bir ölçü değil kimbiliri onalr nasıl sorunlar yaşıyordur belkide. Ben birkere buz gibi olan A101 de gördüm. oıralarda klima seslimi değilmi seste duyulmaz içerisi her zaman müşteriler oluyor. Biz nasıl mali durumdan dolayı ucuz alıyorsak şirketlerde en ucuzunu alıyor hocam. Servis gelmiş bozulmuş onların vergiden düşmeleri içinde kullanacakları etkenlerdir. Fakat dediğiniz doğrudur özel anlaşmaları vardır bizlerdende ucuza alıyorlardır bir tane almıyorlarki.Belki onlara satılan klimalar özel üretimde olabilir. Antalyada ısıtabilir kışı sert değil başka yerde ısıtmayabilir bu riste olabilir.
    Benim şikayetim ısıtma şikayeti değil, fazla ısıtıp durmama şikayeti duruncada çalışmama şikayeti bu süre içindede soğuk üflemesi. Duramadığı zamanda faturayı yüksek getirmesiydi. Çünkü gece uyku zamanı klimayı kontrol edemiyorsunuz gündüz ve akşam saatlerinde durmadımı kumandadan müdahele etme şansı yok. Kapatsanız çocuklar var.
    Şikayet sitesinde çok farklı şikayetlerde var.
    Bir tane işyeri şikayeti.

Gene ısıtmıyor şikayetleri.

İklimsanın şikayet var sayfasına bakarsanız çok sayıda kart yakma şikayetide var hocam.

Hocam tam 2 yılımı aldı bu klimalardan çektiğim bu yüzden yazıp duruyorum alırken dikkatli olsun forumdaşlar.

Alıntıları Göster
    hocam bu gıbı sıkayetlerde tuketıcı haklarına basvurdunuzmu?

• quote:

hocam bu gıbı sıkayetlerde tuketıcı haklarına basvurdunuzmu?

Alıntıları Göster
    Başvurmadım hocam elektrolükste biraz sallama olsada N11 le çözdüm. Griyide iş yerinden bir arkadaşım sağolsun tüm evrakları aldı benden uğraşma ben çözeceğim dedi Allah razı olsun geçen hafta geldiler iade aldılar. Allahtan tamamen arızalanıpta ısıtma sorunu yaşamadım her iki klimadanda yoksa hastaneden dışarı çıkamazdık geçen yıl çocuk doğduğunda. Firmalarla görüşürken 2 yılım geçti tabi ama fazla uğraşmadım hocam. Tabi klima basit bir alet değil hemen sök tak olmuyor o yüzden 2 yılım geçti.Eğer zora koşsalardı giderdim tüketici haklarına. Hocam sizdende izin isteyebilirmiyim açtığım konuma yazışmalarımızı taşımak için.

• quote:

Başvurmadım hocam elektrolükste biraz sallama olsada N11 le çözdüm. Griyide iş yerinden bir arkadaşım sağolsun tüm evrakları aldı benden uğraşma ben çözeceğim dedi Allah razı olsun geçen hafta geldiler iade aldılar. Allahtan tamamen arızalanıpta ısıtma sorunu yaşamadım her iki klimadanda yoksa hastaneden dışarı çıkamazdık geçen yıl çocuk doğduğunda. Firmalarla görüşürken 2 yılım geçti tabi ama fazla uğraşmadım hocam. Tabi klima basit bir alet değil hemen sök tak olmuyor o yüzden 2 yılım geçti.Eğer zora koşsalardı giderdim tüketici haklarına. Hocam sizdende izin isteyebilirmiyim açtığım konuma yazışmalarımızı taşımak için.

Alıntıları Göster
    hocam tabıkı tasıyın paylasmak ıcın varız sonucta ama problem oldugu zaman proedurlerı ızleyıp sorun cozulmedıyse tuketıcı haklarıyla işi cozmelıyız. Tabıkı firmalar iyi olabılır bazen calısanlar hata yapabılır yada kargoda hata yapabılır kıar doker yanı sorunlar cozulur bu kadar kafaya takmayın. Hak hukuk yollarını her zaman aramak gereklı ve bunlar ıcın vergı verıyoruz memurlar bizim vergilerimizle maas alıyorlar zaten. Yanı her markada fiyatı ne olursa olsun herkesın sıkıntı yasama sansı var. Herkes buradan paylassınkı zaten iyi kotu urunlerı goruyoruz bu sayede ve ona gore tavsıyeelr verıyor herkes . Önmli olan dogrularıo paylasmak. ama herkes memnun ve sızın urunde sorun varsa o da sızın sansızlıgınız olabılır bazen oluyor. Mesela ben otoma lpg taktırdıgımda arac benzınden fazla yakıyordu. Aldıgım urunse en cok begenılen urundu bırkac kez test yaptık 15 gunum bosa gitti sanayıye git gel para ve zamnkaybı yasadım en sonunda lpg beynı hatalıymıs ve onu değiştirdiler yanı 100 binde1 hatalı olabılıyor dedıler sansımıza oda bana denk geldi o zamanlar. Yanı sorun oldugunda cozume yonelmelıyız ama kotu nıyetlı ınsanlar olabılıyor o durumda da uyanık olmak sart

• quote:

Marhaba klima5505 hocam. Teşekkür ederim size. Hocam kastetmekten ziyade sorun olarak belirtilmesi açısından demiştim.Bu şekilde olursa direkt sorunu anlar forumdaşlar.

Hocam ben Sigmadada aynı sorunları gördüğüm için sizinde dediğiniz gibi daha kolay bulunabilmesinden dolayı üstünde durdum. Tabiki marka takıntımız yok. Ben sorunun Grie de olduğunu düşünüyorum çünkü hocam bendeki 2 markaya sigmayıda ekleyince aynı sorunları görünce toplamda 3 marka oluyor.
    Okudukçada öğreniyorum sayenizde demir dökümede üretiliyormuş viesmanada üretiliyormuş onlarıda incelemek gerekir.
    Sayın shifisitert forumdaşımıza bende cevap yazdım hocam. Froumdaşımıza yazdığım yazıya bir kaç şikayet resimide ekledim. Ben kronik olduğunu düşünüyorum hocam bendeki sorunun. Yada ben çok sansızım diye kendimi suçlasam diyorun fakat aynı sorundan 4 adet ekledim başka forumlardada benim yaşadığım sorunlardan bahsedilmiş ateş olmayan yerden kolay kolay duman çıkmaz derler misali.

Hocam izininiz ve inceliğiniz için çok teşekkür ederim size. Saygılar benden.

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam. DD'de bu şikayetlerin çok daha az olduğunu görmekteyim. Sorunun Sigma da yoğunlaştığını düşünüyorum yine de. Tavsiyesinde bulunduğum kullanıcılardan neredeyse hiçbirinden olumsuz dönüş almamıştım. Bu durumun olması hakikaten normal değil. Hakkınızı aramanız en doğrusu olacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Rica ederim hocam. DD'de bu şikayetlerin çok daha az olduğunu görmekteyim. Sorunun Sigma da yoğunlaştığını düşünüyorum yine de. Tavsiyesinde bulunduğum kullanıcılardan neredeyse hiçbirinden olumsuz dönüş almamıştım. Bu durumun olması hakikaten normal değil. Hakkınızı aramanız en doğrusu olacaktır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam, bana kalırsa klimalar da değil de iklimsa nın kendisin de bir problem var gibi geliyor. Kendisin de derken kurulum için gelen elemanlardan kastım. Biliyorsunuz mitsubishi heavy klima almıştım, henüz kurulum gerçekleşmedi ama getirdikleri yanlış ürünü kurmaya gelen arkadaşların ilk icraatı duvarda ki bakır boruyu sert bir şekil de çekiştirip kırmak oldu. Neyse ki o gün kurulum gerçekleşmedi. 17-18 yaşların da çocuklar kuruluma gelenler. Bu arada bayi de mitsubishi heavy nin yeni bir yapılandırmaya gittiği ve iklimsa ile bağlarını kopartacağı söylendi, ne derece doğru bilemiyorum.

• Merhaba arkadaşlar, Diyarbakır ilinde yaşıyorum. haziran temmuz aylarında 45-50 dereceyi bulabiliyor sıcaklık. klimayı oturduğum evin 25 m2'lik odasında kullanmak istiyorum, odada 130*350 büyüklüğünde bir pencere ve balkon kapısı var. pencere doğuya bakıyor ve oda öğlene kadar güneş görüyor. Daikin markasını almayı düşünüyorum, bütçeme uyduğu kadarı ile tasarruflu ve sensör gibi özellikleri olan bir ürün istiyorum. Ayrıca verdiğim verilere göre kaç btu yeterli olacaktır? bütçem 5-6 bin TL
    burada bulunan bir bayiden daikin shira eco 18000 btu için 7300 TL taksitli fiyat aldım. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Merhaba hocam, bana kalırsa klimalar da değil de iklimsa nın kendisin de bir problem var gibi geliyor. Kendisin de derken kurulum için gelen elemanlardan kastım. Biliyorsunuz mitsubishi heavy klima almıştım, henüz kurulum gerçekleşmedi ama getirdikleri yanlış ürünü kurmaya gelen arkadaşların ilk icraatı duvarda ki bakır boruyu sert bir şekil de çekiştirip kırmak oldu. Neyse ki o gün kurulum gerçekleşmedi. 17-18 yaşların da çocuklar kuruluma gelenler. Bu arada bayi de mitsubishi heavy nin yeni bir yapılandırmaya gittiği ve iklimsa ile bağlarını kopartacağı söylendi, ne derece doğru bilemiyorum.

Alıntıları Göster
    Merhabalar hocam. Fikrinize katılıyorum. Malesef elemanlar işine önem vermeyebiliyor. Heavy hakkındaki iddia da doğrudur. Yeni bir anlaşmaya imza attılar ve İklimsa'dan ayrılacaklar.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordic

Merhaba arkadaşlar, Diyarbakır ilinde yaşıyorum. haziran temmuz aylarında 45-50 dereceyi bulabiliyor sıcaklık. klimayı oturduğum evin 25 m2'lik odasında kullanmak istiyorum, odada 130*350 büyüklüğünde bir pencere ve balkon kapısı var. pencere doğuya bakıyor ve oda öğlene kadar güneş görüyor. Daikin markasını almayı düşünüyorum, bütçeme uyduğu kadarı ile tasarruflu ve sensör gibi özellikleri olan bir ürün istiyorum. Ayrıca verdiğim verilere göre kaç btu yeterli olacaktır? bütçem 5-6 bin TL
    burada bulunan bir bayiden daikin shira eco 18000 btu için 7300 TL taksitli fiyat aldım. Teşekkürler
    Merhabalar. Mekanınız için 15000 veya 18000 btu cihaz uygun olacaktır. Ancak Daikin üretimi cihazlar bütçenizin üzerinde. Sensör özelliği ECO'da bulunmamakta.

42 serisi 15000lik Shira Seasonal veya Plus serisini önerebilirim,sensör özelliği için. Daikin'de Shira'dan aşağısı alınmaz,orijinal Daikin değil.

Saygılarımla...

• @klima5505 merhabalar
    izmirde 40m2 salon için sadece soğutma ekonomik bir cihaz arayışındayım.

1-vestel flora 18
    2-demirdöküm a5 18
    3-baymak elegant plus 18

vestel ve baymakta iyonizer özelliği var.
    demirdökümde r32 gaz var.
    baymakta 5yıl garanti.diğerleri 3 yıl.
    hangisini seçmeli? ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi souza1907 -- 7 Nisan 2019; 0:45:13 >
  • 
Sayfa: önceki 19371938193919401941
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.