Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1936. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 17 Misafir (1 Mobil) - 17 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19341935193619371938
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Eğer ki 2019 üretim cihazlar gelecekse R32 yi garanti ederim hocam. Çok saçma bir atılım olursa R410A ile gelebilir. Ancak yeniliklere ayak uyduracak bir politika izleyeceklerini beklersek ki öyle olmalı,bu durumda R32 ile gelecektir. Bu R32 R410A uyumu yanılmıyorsam Mitsubishi Electric'in AP serisi ile başladı. İç ünite hem R410A,hem de R32 uyumlu. Bu da monosplitte R32 ile,multi sistemde R410A ile kullanılabilme olanağı sağlıyor. İç ünite ikisine uyumlu olsa da dış ünite yeni seri ise R32 ile gelecektir diyebilirim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Ürün ellerin de yokmuş zaten, Nisan ortası 2019 modelilk parti gelecekmiş,o gün olmayan ürünü satıp, yerine daha ucuz ve bir alt modeli olan zsp serisinden göndermişler di.

• klima5505 merhabalar sivas' ta bulunan evim için sadece soğutmak amaçlı klima almak istiyorum. Ev çok fazla güneş aldığı için oturulmayacak derecede sıcak oluyor.Oturma odası ve yatak odaları için klima tavsiyesi verebilirmisiniz.

:
  • quote:

Orijinalden alıntı: hrn001

General 2900 sigma 3000 ve heavy 3750 olduğu düşünülürse aradaki yaklaşık 800-1000 tl fark heavy için değer mi sizce? bie de kağıt üzerinde ses desibeli en az sigma da 26 generalde 20. gerçekte bu veriler doğruyu verir mi? Örneğin samsung klimam iç ünite çok sessiz(kat. verisi 21 db) fakat dış üniteden ses geliyor.

Alıntıları Göster
    Merhabalar.

Heavy'in modeli ZMP-S ise değmez.

Sigma ve ardından General electric'i tercih etmek uygun olur.

Katalog verisi ile gerçekteki performansı birebir olmuyor ses konusunda.

Ayrıca bunlar dediğiniz gibi düşük fan hızında geçerli. Orta ve yüksek fanda iş değişiyor.

Bu fiyat aralıkları hangi modellere ait acaba ? Piyasada fiyatlar birbirini tutmuyor. Ona göre daha kesin bir yorum yapabiliriz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Teşekkür ederim. Ürün ellerin de yokmuş zaten, Nisan ortası 2019 modelilk parti gelecekmiş,o gün olmayan ürünü satıp, yerine daha ucuz ve bir alt modeli olan zsp serisinden göndermişler di.

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam. Bu durumda R32 ile gelmesi en kuvvetli ihtimaldir. ZPS'den vazgeçmeniz iyi bir tercih olmuş.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefxx

klima5505 merhabalar sivas' ta bulunan evim için sadece soğutmak amaçlı klima almak istiyorum. Ev çok fazla güneş aldığı için oturulmayacak derecede sıcak oluyor.Oturma odası ve yatak odaları için klima tavsiyesi verebilirmisiniz.

:
    Merhabalar.

Odalarınızın alanlarına göre 9000btu'luk bir klima yeterli olacaktır. Her ne kadar aşırı sıcak olsa da alan 9000'e uygundur. 12000 tercih edilmesi konforu ortadan kaldırabilir.

Klima başına max. bütçeniz nedir acaba ?

Saygılarımla...

• quote:

Rica ederim hocam. Bu durumda R32 ile gelmesi en kuvvetli ihtimaldir. ZPS'den vazgeçmeniz iyi bir tercih olmuş.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Tekrar merhaba hocam, klimayı kurdurma dan önce son bir kez daire planı ile ilgili size danışmak istediğim bir nokta var. Ev yaklaşık 150 m2, klimalardan alarko nun, xpower gold serisi 20500 btu luk modeli 47 m2 lik salona kurulacak, yeni aldığım MHİ zs-s 12000 BTU modeli de daire girişinin sağında ki küçük odaya kurdurmayı düşünüyoruz, şekil de kurulacak duvarları yeşil renkle belirttim. Sizce Antalya için, iki klima hafif de olsa serinletme de fayda sağlar mı. Ayrıca 12000 lik olanı daire girişin de mutfak kapısı üstüne, koridora bakan kısıma da kurdurma imkanım var, sizce hangisini tercih etmeli, koridora mı yoksa odaya belirttiğim yere mi. Güney batı cepheleri, mutfak,yanında ki oda ve salonun yarısı, öğleden sonra, tepeden içeri 2 metre girecek kadar güneş alıyor. Büyük olasılıkla güneş alan bölgelere tente yaptıracağız. Bir nebze güneşin içeri girmesini de önlemiş olacağız. Bu biraz fark ettirir mi.

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Zsp_s modeli bahsettiğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhabalar bütçe önemli değil sizin önereceğiniz cihazı alabilirim.
  • quote:

Tekrar merhaba hocam, klimayı kurdurma dan önce son bir kez daire planı ile ilgili size danışmak istediğim bir nokta var. Ev yaklaşık 150 m2, klimalardan alarko nun, xpower gold serisi 20500 btu luk modeli 47 m2 lik salona kurulacak, yeni aldığım MHİ zs-s 12000 BTU modeli de daire girişinin sağında ki küçük odaya kurdurmayı düşünüyoruz, şekil de kurulacak duvarları yeşil renkle belirttim. Sizce Antalya için, iki klima hafif de olsa serinletme de fayda sağlar mı. Ayrıca 12000 lik olanı daire girişin de mutfak kapısı üstüne, koridora bakan kısıma da kurdurma imkanım var, sizce hangisini tercih etmeli, koridora mı yoksa odaya belirttiğim yere mi. Güney batı cepheleri, mutfak,yanında ki oda ve salonun yarısı, öğleden sonra, tepeden içeri 2 metre girecek kadar güneş alıyor. Büyük olasılıkla güneş alan bölgelere tente yaptıracağız. Bir nebze güneşin içeri girmesini de önlemiş olacağız. Bu biraz fark ettirir mi.

Alıntıları Göster
    Merhabalar. 12000btu cihaz için tek seçenek 2. tercihiniz olan mutfak kapısı üstüne takılmasıdır. 12m2 alanda 12000btu dur-kalk'lı olarak çalışır anlamı kalmaz. 2. tercih ile daha verimli şekilde mümkünse ikisi eş zamanlı çalışırsa serinlik sağlayabilirsiniz. Tüm evi iklimlendirirken klimalar mümkün mertebe hiç kapatılmadan çalıştırılırsa hem tasarruflu,hem de daha verimli olacaktır.

Tente iyi bir fikir olabilir. Maliyet farkı ile birlikte hafif siyah cam filmi de düşünmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: hrn001

Zsp_s modeli bahsettiğim.
    Merhabalar. ZSP-S için de görüşüm aynıdır. ZS-S olsa ki o fiyata zor,düşünülebilirdi ancak Sigma'nın özellikle Plus serisi ise daha memnun kalacağınız bir cihazdır.

Saygılarımla...
  • quote:

Merhabalar bütçe önemli değil sizin önereceğiniz cihazı alabilirim.
    Merhabalar.

Yatak odaları ve oturma odası için 9000btu yeterli olacaktır.

Fiyatları biraz yüksek olsa da bütçenizi aşmıyor ise

Mitsubishi FH Krigamine serisini tavsiye edebilirim. Legendera'da var ancak görsellik ön planda ve fiyatı gereğinden fazla şahsi fikrimce.

Daikin'de ise Emura ve Shira Plus serilerini tavsiye edebilirim,daha aşağı modellerine bakmaktansa farklı bir markaya yönelmek uygun olur. Shira'nın teknik verileri biraz daha iyi. Emura ise tasarım olarak önde.

Yine de fiyatları yüksek gelirse daha uygun alınabilecek alternatiflere yönelebiliriz. Bu listelediğim cihazlar gayet memnun kalacağınız cihazlardır. Servisi de yaygın durumdadır.

Modeller arasındaki seçim konusunda ise görsel olarak hangisi hoşunuza gidiyorsa onu tercih etmeniz uygun olur. Teknik veriler arasında fazla fark bulunmamaktadır.

Saygılarımla...

Merhaba hocam, yanıt için teşekkür ederim. Klima, yazın 26-27 dereceye ayarlanıp, neredeyse 18 - 20 saat hiç kapanmadan bir fiil çalışacak. Güney ve güney batı da ki kapıların camları füme renkli camlarla değiştirildi. Mutfak kapısının üstündeki yer de, mutfak içerisine bakacak şekil de klima için hazır tesisat var, bu boruları arkaya hole bakacak şekil de alırken bir problem olur mu. Ayrıca 12000 BTU yerine 18000 BTU olanı ile mi değiştirsem, keza 12000 BTU luk zs-s lerin 18000 BTU yakın verimli çalıştığını duydum, ne derece doğru bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proteo -- 28 Mart 2019; 20:53:22 >
  • Yarın iklimda ile pazarlığa gideceğiz..9000ve18000 iki klima için hem sigma plus dan hem MHeavy den teklifler verdiler.. zs-s50 almak istiyorum ama indirimlerine göre karar vericeğim 9000 sig plus 18000 i zs-s50 alabilirim yada ikisini sig plus olabilir..bilmiyorum acaba hangisini satmak zorundalar?? onu anlamam lazım..yarın belli olur..daikin tıshiba melectirc dende fiyatlar aldım orta seviye modellerde rakam 11.000 üzerinde hatta 13-15 olan var iki klima toplamda..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    teşekkür ederim hocam saygılar
  • quote:

Merhaba hocam, yanıt için teşekkür ederim. Klima, yazın 26-27 dereceye ayarlanıp, neredeyse 18 - 20 saat hiç kapanmadan bir fiil çalışacak. Güney ve güney batı da ki kapıların camları füme renkli camlarla değiştirildi. Mutfak kapısının üstündeki yer de, mutfak içerisine bakacak şekil de klima için hazır tesisat var, bu boruları arkaya hole bakacak şekil de alırken bir problem olur mu. Ayrıca 12000 BTU yerine 18000 BTU olanı ile mi değiştirsem, keza 12000 BTU luk zs-s lerin 18000 BTU yakın verimli çalıştığını duydum, ne derece doğru bilemiyorum.
    Merhabalar. Rica ederim hocam. Bahsetmiş olduğunuz çalışma süresiyle 12000btu daha uygun olacaktır. 18000 o alanda kendini daha erken kısıp diğer odalara etki etmeyebilir. 12000'likten memnun kalacağınızı söyleyebilirim. Gönlünüzün rahat olması için İklimsa'dan da keşif hizmeti almanızı tavsiye ederim. Kullanım şekliniz ile birlikte tasdikleyeceklerdir. Arada kapasite farkı var,mutlaka fark olacaktır ne kadar verimli olsa da. Ancak M.H.I'da alınabilecek sayılı modellerden biridir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: velociraptor

Yarın iklimda ile pazarlığa gideceğiz..9000ve18000 iki klima için hem sigma plus dan hem MHeavy den teklifler verdiler.. zs-s50 almak istiyorum ama indirimlerine göre karar vericeğim 9000 sig plus 18000 i zs-s50 alabilirim yada ikisini sig plus olabilir..bilmiyorum acaba hangisini satmak zorundalar?? onu anlamam lazım..yarın belli olur..daikin tıshiba melectirc dende fiyatlar aldım orta seviye modellerde rakam 11.000 üzerinde hatta 13-15 olan var iki klima toplamda..
    Gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim Hocam. Diğer fiyat verilen markaların modelleri nedir ?

Saygılarımla...
  • quote:

teşekkür ederim hocam saygılar
    Rica ederim Hocam. Saygılarımla...
    Memnuniyetle..
    İklimsa hiç inmedi bende şimdilik düşüneyim dedim..
    İklimsa
    Sigma plus 9000 2600
    Sigma 12000 3200
    Sigma 18000 4200
    Mitsub 25zsp-s 3000
    Mitsub 35zsp-s 3750
    Mitsub 50zs-s 6750
    Mitsub electric zen siyah 9000 5200
    Mitsub elect gümüş 9000 5400
    Mitsub electric zen 18000 8300
    Mitsub ap enviro 9000 5300
    Mitsub ap enviro 18000 8650
    Toshiba mirai 9000 3845
    Toshiba mirai 18000 5432
    Toshiba shorai 9000 4550
    Toshiba shorai 18000 6870
    Toshiba daisekai 9000 5061 18000 7300
    Daikin shira eco 9000+18000 toplam 11000
    Daikin shira eco 9000+shira 18000 toplam 15200
    Daikin shira plus 9000+ shira plus 18000 15100
    Diamond electric arakawa 18000 3950
    Daha detay yazamsm hepsi peşin bazıları kredi kartına sabit fiyat
    Şimdi sizlerin bu durumda tercihi ne olur üst segment merakım yok
    O nedenle orta segmentlerdeki teklifler için ne dersiniz
    İkisinide sigma alıp 6800 de bitirmek çok cazip sma sigma nın ses yapmasından ve sorun çıkarmadından korkuyorum eşim ses istemiyor
    Bende sorun istemiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam montaj bugün yapıldı gayet titiz davrandı montaj için gelen arkadaş. Tam istediğim yere istediğim şekilde montaj yaptı. Kırdığı yerleri alçı ile kapattı vakum yaptı ayrıca 23m2 olan salon 2 cephe cam olduğu için (biri Fransız balkon digeri normal balkon) buraya 12bin az gelir ama siz bilirsiniz dedi sadece soğutma için kullanacagimi söyledim montaj için çıkarttığı kâğıtta da bu bilgiye yer verdi sanırım ben uyardım demek için.. Elektrik hattı çekmedi ama sigortayı koydu yanına bizde mecburi diye ekledi..

Özetle şimdilik klima macerası bitti yardımınız için tekrar tekrar teşekkürü borç bilirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhabalar. Rica ederim hocam. Bahsetmiş olduğunuz çalışma süresiyle 12000btu daha uygun olacaktır. 18000 o alanda kendini daha erken kısıp diğer odalara etki etmeyebilir. 12000'likten memnun kalacağınızı söyleyebilirim. Gönlünüzün rahat olması için İklimsa'dan da keşif hizmeti almanızı tavsiye ederim. Kullanım şekliniz ile birlikte tasdikleyeceklerdir. Arada kapasite farkı var,mutlaka fark olacaktır ne kadar verimli olsa da. Ancak M.H.I'da alınabilecek sayılı modellerden biridir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim hocam, artık tek beklenti, firmanın sözünde durup, ürünü getirip kurmasına kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proteo -- 29 Mart 2019; 22:31:4 >

• 
Sayfa: önceki 19341935193619371938
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.