Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.258
Cevap
330
Favori
3.176.133
Tıklama
Giriş
      4 Mesaj
      26 Mart 2019 01:39:48
      Merhabalar,

Istanbulda 22m2 lik güneybatı cepheli yatak odama soğutma amaçlı klima almayı düşünüyorum. Bir arkadaşım Arceligin az kullanilmis 24k mirror prosmartını 3500TL ye satiyor, hic anlamadigim icin mitsubishi elektrikten kesif yaptirdim, 24K yi takarsam hasta edicegini, 9K evo nun yeterli olacagini soyledi ve 5900 fiyat verdi montaj dahil. Hakikaten yatak odasinda yuksek btu nun hasta etme durumu olur mu. Bir de sanırım verilen fiyat biraz yüksek, diğer bayilere sorabilirim.

Ya da diyorum 9K evoyu alip yatak odama takiyim, 24K yi da alip 56m2 salona takarim. Yalniz salonun ve altindaki katın kapisi yok, basarili olur mu kestiremiyorum. Ne dersiniz?

Tesekkurler
      26 Mart 2019 02:00:59

24 000 btu çok hele yatak odasında çarpılırsınız aman dikkat. Normal şartlarda 12.000 btu ama yatak odası için 9.000 btu yeterlidir.

56 metrekare salona 24.000 btu az gelir. Sadece hafif ferahlık sağlar size.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      egedeg kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      26 Mart 2019 09:11:15

30 m² salonuma sadece soğutma amaçlı klima taktıracağım. Salon ve salona bağımlı 1 oda güney batı cephede. Yani yazın evimiz bayağı sıcak oluyor. Klimanın gücü yeterse salonun kapısını açıp diğer odaları da soğutamasa bile en azından hafif serinlik vermesini istiyorum. Bütçe konusunda maalesef fazla çıkamayacağını. Maksimum 5000 TL. Nasıl bir şey tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Bahsedilenler: klima5505
      26 Mart 2019 11:37:07
      Arkadaşlar Gree lomo ile amber arasında ne fark var görüntü dışında. Urfa da yaşıyorum satıcı firma elimde lomo yok 100-200₺ farkla amber var o da iyidir dedi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    • Kurmay Yarbay
      3991 Mesaj
      26 Mart 2019 13:58:46 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mustafali85

Arkadaşlar Gree lomo ile amber arasında ne fark var görüntü dışında. Urfa da yaşıyorum satıcı firma elimde lomo yok 100-200₺ farkla amber var o da iyidir dedi
      Merhabalar. Aralarında görsellik dışında herhangi bir fark yok. Rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Saygılarımla...
      |
      |
      26 Mart 2019 14:02:42 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: egedeg

Merhabalar,

Istanbulda 22m2 lik güneybatı cepheli yatak odama soğutma amaçlı klima almayı düşünüyorum. Bir arkadaşım Arceligin az kullanilmis 24k mirror prosmartını 3500TL ye satiyor, hic anlamadigim icin mitsubishi elektrikten kesif yaptirdim, 24K yi takarsam hasta edicegini, 9K evo nun yeterli olacagini soyledi ve 5900 fiyat verdi montaj dahil. Hakikaten yatak odasinda yuksek btu nun hasta etme durumu olur mu. Bir de sanırım verilen fiyat biraz yüksek, diğer bayilere sorabilirim.

Ya da diyorum 9K evoyu alip yatak odama takiyim, 24K yi da alip 56m2 salona takarim. Yalniz salonun ve altindaki katın kapisi yok, basarili olur mu kestiremiyorum. Ne dersiniz?

Tesekkurler

Merhabalar. Hastalıktan ziyade verim de alamazsınız. Sürekli dur kalk yapacak,kapasite yüksek olduğu için iç ünite yüksek debili olacak ve rüzgar sesi rahatsız edecektir. Hava akımı da aynı şekilde rahatsızlık verecektir. Ücretsiz bile olsa yanlış bir tercih olur,pişman eder.

22m2 alana 12000btu yeterlidir. Arada çok fazla fark yoksa,diğer bayilerden de fiyat alarak 12000btu almanızı tavsiye ederim. Ancak 9000btu daha uygunsa uygun kullanımla o da verimli olabilir.

24000btu ise bu şartlarda ve 56m2 alan için yetersiz gelecektir. Asgari 30.000btu bir cihaz tercih etmek uygun olur.

Saygılarımla...
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      3991 Mesaj
      26 Mart 2019 14:08:51 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: neverktulu

30 m² salonuma sadece soğutma amaçlı klima taktıracağım. Salon ve salona bağımlı 1 oda güney batı cephede. Yani yazın evimiz bayağı sıcak oluyor. Klimanın gücü yeterse salonun kapısını açıp diğer odaları da soğutamasa bile en azından hafif serinlik vermesini istiyorum. Bütçe konusunda maalesef fazla çıkamayacağını. Maksimum 5000 TL. Nasıl bir şey tavsiye edersiniz? Teşekkürler.
      Merhabalar. Soğutma amacı için seçim biraz daha rahattır. Isıtma işin içinde olursa daha da önem arz ediyor.

Bu bütçe aralığında genellikle Gree,Midea üretimi cihazları tavsiye ederim. Bu fiyat aralığında alınabilecek cihazlar arasındadır. Daha üste çıktığınızda fiyat bariz yükseliyor. Daha alt segmente inerseniz de bütçenizi aşmamışken alt kategoriye inmek risk almak olur.

18000 btu bir cihaz yeterli olacaktır.

Gree üretimi olarak Sigma Plus serisini önerebilirim. Gree Lomo serisi ile aynı cihazdır.

Giriş sınıfı olarak Gree üretimi Sigma Comfort serisini önerebilirim ancak,mümkünse Plus serisini tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Midea ise Airfel,Daylux,Bosch,Uğur vb. markaların klimalarını üretmektedir. Midea Blanc veya Daikin "servis" güvencesi ile Daylux markasını tavsiye edebilirim. Üretici aynıdır.

LG şu aralar tercih edilebilecek durumda değil. Kronik koku problemi şikayeti vardı.

Bu aralıkta Baymak mevcut ancak bu listenin sonunda tutarım.

Saygılarımla...

• Yüzbaşı
      272 Mesaj
      26 Mart 2019 17:05:37
      hocam 18 000 btu'de york monterosa, sigma comfort ve ya sigma plus için hangisini önerirsiniz. Bu klimalarda ciddi karlar var mı satan için. Çünkü satan tanıdık ciddi indirim hangisi yaparsa almayı düşünüyorum yapmazlarsa da kalır alamam. Fujiplus iro da ciddi indirim almıştım ama güvenemedim ne satana ne ürüne.
      26 Mart 2019 21:50:18 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: cauchy33

hocam 18 000 btu'de york monterosa, sigma comfort ve ya sigma plus için hangisini önerirsiniz. Bu klimalarda ciddi karlar var mı satan için. Çünkü satan tanıdık ciddi indirim hangisi yaparsa almayı düşünüyorum yapmazlarsa da kalır alamam. Fujiplus iro da ciddi indirim almıştım ama güvenemedim ne satana ne ürüne.
      Merhabalar. York Monterosa Midea üretimi bir cihaz. Giriş sınıfı. Midea Blanc ile aynı cihaz. Sigma Comfort da giriş sınıfı. Midea ile hemen hemen aynı. Çoğu tanıdık markadan daha iyi performansa sahipler o ayrı konu. Sigma Plus ise orta segment/sınıf bir cihaz. Fujiplus bir macera arayışı olurdu,doğru olanı yapmışsınız. Ederinden fazla fiyata sahip olduğunu düşünüyorsanız üreticinin fiyatı ile karşılaştırmakta fayda var. Yani Gree ve Midea'nın fiyatları nasıl? Onunla kıyaslayıp indirim olunca nasıl olur ? ona bakmalı. Ama bununla birlikte servis yaygınlığı önemli.

Saygılarımla...

• Yarbay
      15511 Mesaj
      26 Mart 2019 22:12:59
      Arkadaşlar yaklaşık 24 m2 lik bir salona klima alacağım.
      12000 btu yeterli gelir mi?
      Gelirse aşağıdaki ürünlerden hangisini almak mantıklı olur?

1. Midea Blanc
      2. Demirdöküm
      3. Arçelik Prosmart
      Hepsi A++ olan seri... Hangisi daha güzel soğutur ve ısıtır? Enerji tasarrufu hepsinin aynı ama yine de markaya göre farklılık olur mu? Sessizlik açısından hangisi daha iyidir? (Demirdökümde R32 gaz var. Diğerlerinde wifi var ama ne kadar işlevsel çalışıyor meçhul.)

Bir de yine bu fiyatlara yakın Airfel mevcut...
      Bütçe 2750 lira civarında...
    • 26 Mart 2019 22:53:07

Selamlar .25 metrekare salon için 12 btu klima almayı düşünüyorum.sogutma ağırlıklı .
      Şu klimalar arasında kaldım bütçe 2500 civarı.

Demirdöküm A5 a++ 12 btu
      Elektrolux eps12v38hwi a++
      Sigma comford sgm 12 btu a++
      baymak elegant plus 12 btu
      Bunlardan performans olarak bir sıralama yapabilir misiniz tecrübeli arkadaşlar .şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      27 Mart 2019 08:38:57

Anladım hocam Teşekkürler. Güzel teklif verirlerse bu cihazlar beni üzmez.
      |
      |
      27 Mart 2019 08:55:02
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. York Monterosa Midea üretimi bir cihaz. Giriş sınıfı. Midea Blanc ile aynı cihaz. Sigma Comfort da giriş sınıfı. Midea ile hemen hemen aynı. Çoğu tanıdık markadan daha iyi performansa sahipler o ayrı konu. Sigma Plus ise orta segment/sınıf bir cihaz. Fujiplus bir macera arayışı olurdu,doğru olanı yapmışsınız. Ederinden fazla fiyata sahip olduğunu düşünüyorsanız üreticinin fiyatı ile karşılaştırmakta fayda var. Yani Gree ve Midea'nın fiyatları nasıl? Onunla kıyaslayıp indirim olunca nasıl olur ? ona bakmalı. Ama bununla birlikte servis yaygınlığı önemli.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
      klima5505 hocam bir 18000 birde 9000 iki adet klima için iklimsa MİT Heavy ZS-S premium için 6750 zsp-s 12.000 için 3750 tl fiyat verdi.
      ayrıca sigma plus 18000 için 4200 9000 için 2600 fiyat verdi. bugün tekrar gidip fiyatta konuşacağız. ayrıca ben zs-s istedim sorun değil ama zsp-s ile aynı cihaz sadece allerjen filiTRE gibi bir kaç filitresi farklı biz zsp-s onları size ücretsiz takalım zsp-s alın dediler. ayrıca zsp-s de 18.000 yokmuş 15.000 btu olan 30m2 için rahat yeter zsp-s verelim dediler. ancak gelen e-mailde zsp-s fiyatı yok o nedenle fiyatını bilmiyorum.kataloga baktığımda zs-s premıumda konfor da 3 özellikj filtrelerde de 2-3 özellik var ayrıca teknik özelliklerde de A enerj özellikleri ve tüketim ses olsun ufak farklılıklar var ama aynı teknik özellikler değil.ne dersiniz zsp-s 15000 in fiyatını bayiide konuşacağım fiyat farkına göre mi seçeyim yoksa direk zs-s için mi konuşayım?
      EDİT zmp-s 16000 varmış 4500 civarı en ucuzu görünüyor..arada 2000 tl fark var acaba zs-s premıum mu alayım?
      tekrar teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi velociraptor -- 27 Mart 2019; 9:26:33 >

• Kurmay Yarbay
      3991 Mesaj
      27 Mart 2019 13:52:41 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: velociraptor

klima5505 hocam bir 18000 birde 9000 iki adet klima için iklimsa MİT Heavy ZS-S premium için 6750 zsp-s 12.000 için 3750 tl fiyat verdi.
      ayrıca sigma plus 18000 için 4200 9000 için 2600 fiyat verdi. bugün tekrar gidip fiyatta konuşacağız. ayrıca ben zs-s istedim sorun değil ama zsp-s ile aynı cihaz sadece allerjen filiTRE gibi bir kaç filitresi farklı biz zsp-s onları size ücretsiz takalım zsp-s alın dediler. ayrıca zsp-s de 18.000 yokmuş 15.000 btu olan 30m2 için rahat yeter zsp-s verelim dediler. ancak gelen e-mailde zsp-s fiyatı yok o nedenle fiyatını bilmiyorum.kataloga baktığımda zs-s premıumda konfor da 3 özellikj filtrelerde de 2-3 özellik var ayrıca teknik özelliklerde de A enerj özellikleri ve tüketim ses olsun ufak farklılıklar var ama aynı teknik özellikler değil.ne dersiniz zsp-s 15000 in fiyatını bayiide konuşacağım fiyat farkına göre mi seçeyim yoksa direk zs-s için mi konuşayım?
      EDİT zmp-s 16000 varmış 4500 civarı en ucuzu görünüyor..arada 2000 tl fark var acaba zs-s premıum mu alayım?
      tekrar teşekkür ederim..

Alıntıları Göster
      Merhabalar. Hocam öncelikle ZSP-S,ZS-S 'den daha alt seri bir cihaz. MHI olarak ZS-S tavsiye ederim. ZMP-S ise en alt serisi. Çoğu markadan iyidir elbette ancak bir ZS-S değil. Fiyat konusunda ZS-S üzerine anlaşmanızı tavsiye ederim. Fark,sadece filtre vs. değil. Direkt ZS-S için konuşmanızı tavsiye ederim.

Sigma Plus fiyatları da şimdilik gayet uygun görünüyor. MHI'e alternatif gerekirse düşünmenizi tavsiye ederim.

Rica ederim.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3991 Mesaj
      27 Mart 2019 13:53:37 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: cauchy33

Anladım hocam Teşekkürler. Güzel teklif verirlerse bu cihazlar beni üzmez.
      Rica ederim hocam. Hayırlı uğurlu olsun dileklerimle...
      |
      |
      27 Mart 2019 13:56:59 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: sessizgece-72

Selamlar .25 metrekare salon için 12 btu klima almayı düşünüyorum.sogutma ağırlıklı .
      Şu klimalar arasında kaldım bütçe 2500 civarı.

Demirdöküm A5 a++ 12 btu
      Elektrolux eps12v38hwi a++
      Sigma comford sgm 12 btu a++
      baymak elegant plus 12 btu
      Bunlardan performans olarak bir sıralama yapabilir misiniz tecrübeli arkadaşlar .şimdiden teşekkür ederim
      Aleyküm Selam.

Demirdöküm A5,Gree üretimidir. Gree viola serisinin özelliklerini taşır.

Electrolux,Midea üretimidir.
      Sigma Comfort da DD A5 ile aynı,Gree Viola serisi ile aynı.
      Baymak da AUX markasının üretimi,listenin en sonunda bulundurmak uygun olur.

R32 avantajından dolayı

Demirdöküm A5
      Sigma Comfort
      Electrolux
      Baymak şeklinde sıralayabiliriz.

Saygılarımla...
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      3991 Mesaj
      27 Mart 2019 14:00:30 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

Arkadaşlar yaklaşık 24 m2 lik bir salona klima alacağım.
      12000 btu yeterli gelir mi?
      Gelirse aşağıdaki ürünlerden hangisini almak mantıklı olur?

1. Midea Blanc
      2. Demirdöküm
      3. Arçelik Prosmart
      Hepsi A++ olan seri... Hangisi daha güzel soğutur ve ısıtır? Enerji tasarrufu hepsinin aynı ama yine de markaya göre farklılık olur mu? Sessizlik açısından hangisi daha iyidir? (Demirdökümde R32 gaz var. Diğerlerinde wifi var ama ne kadar işlevsel çalışıyor meçhul.)

Bir de yine bu fiyatlara yakın Airfel mevcut...
      Bütçe 2750 lira civarında...
      Merhabalar. Nominal şartlarda 12000btu yeterlidir. Çatı kat vb. ise iş değişir.

Wi-Fi konusu nedense tam olarak yerine oturmuş değil,biraz geliştirilmesi lazım.

Sıralamayı

Demirdöküm

Midea Blanc

(Airfel)

Arçelik şeklinde yapabiliriz.

Demirdöküm,Gree üretimi. Midea'dan bir tık önde.

Airfel klima da Midea ile aynı cihaz. Hangisi uygunsa o tercih edilebilir.

Arçelik ise bütçeniz çok kısıtlı ise tavsiye ederim. Isıtma amacınız da ön planda ise listenin başlarına itibar etmekte fayda vardır. Memnuniyet seviyesi daha yüksek olan,memnun kalacağınız cihazlardır.

Saygılarımla...
      |
      |

• Yüzbaşı
      678 Mesaj
      27 Mart 2019 14:24:30

anladım teşekkür ederim benimde gönlüm zs-s den yana idi sizinde görüşünüzün o yönde olması güzel oldu içim rahatladı..tekrar teşekkürler..
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      27 Mart 2019 14:32:14
      General Electric hakkında ne düşünüyorsunuz? İklimsa 3350 fiyat verdi 12.000 btu için. Daha önce fujitsu general almıştım sessizliği çok iyiydi. Sessizlik takıntım var. General de 20 db e kadar düşüyor. Ne dersiniz me heavy ile çok performans fark ı olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      27 Mart 2019 15:19:06
      Merhabalar

50 m2 lik üç tarafı kapalı ve pek güneş almayan bir evim var. Klima ile ısınmayı planlıyorum, anladığım kadarıyla soğutma sıkıntı değil ama ısınma biraz daha bilgi gerektiriyor klima seçerken. midea markasını klimaları ciddi bir şekilde araştırmaya başlamadan önce duymamıştım bile, klima piyasası ile ilgili pek bir bilgim yok anlayacağınız... bir sıkıntı çıktığında gerçekten ilgilenen yetkili servisleri olan, uzun ömürlü ve tabi ki özellikle ısınma için kullanacağımdan enerji tasarrufu iyi olan klima marka ve modelleri önerebilir misiniz? Bütçe konusunda kararsızım, saçma sapan özelliklere para vermek istemiyorum açıkçası, cayır cayır ısıtsın diye bir derdim de yok, soğuğu kırsın yeter. gerçekten performans olarak bir fark yapacaksa 7.000 e kadar çıkabilirim. Tavsiyelerinize göre bütçeyi genişletme şansım olabilir.

Şimdiden teşekkür ederim

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
Blogio
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,525
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.