Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1931. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19291930193119321933
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Selamlar yeniden bir sual sormak durumunda kaldım. Bütün beyaz eşyaları Bosch aldığım için Bosch'un bir modeli ve görece daha uygun fiyatlı iki model arasında kaldım.

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000
    DemirDöküm A5 A++ 12000 BTU
    Bosch B1ZMI12604 12000 BTU A++

Şimdiden çok teşekkür ederim değerli yorumlar için..
    Aleyküm Selam.

Bosch klimalar Midea üretimi(Profilo ve Siemens de buna dahil).

3 marka içerisinde ana üretici bakımından yine Gree öndedir. Yani demirdöküm. Ancak Demirdöküm'ün viola serisi bu cihaz. A5 Performans serisi bir üst seri.

A5 ile Bosch hemen hemen aynı sınıfta cihazlar. Baymak da daha sonra gelir,AUX üretimi.

Demirdöküm

Bosch

Baymak şeklinde sıralayabiliriz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: palio1.6

Merhabalar. İzmirde güney cepheli, orta yalıtımlı bir daire ve 16 metrekare odası için ısıtma amaçlı f/p oranı yüksek klima tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Merhabalar. Max bütçeniz nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpkan

Merhaba,
    Hem ısıtma hem soğutma için Baymak nasıldır? Baymak ile Demirdöküm arasında kaldım.
    Baymak daha sessiz gözüküyor ve filtreleme sistemi Demirdöküme göre iyi gözüküyor.

Baymak Filtreleme:
    Ionizer
    Gümüş İyon
    Aktif Karbon Filtre

Demir Döküm Filtreleme:
    Hava Filtresi
    Merhabalar. Isıtmada da çok düşük sıcaklıklar olmuyor ise sorun yaşamayacağınız bir cihazdır. Ancak performans bakımından Demirdöküm daha üstündür.

Filtre konusuna ise çok takılmamanızı öneririm. Önemli olan ısıtma ve soğutmadaki performansıdır. Çünkü ekstra filtreler ömürlüdür ve zaten bir süre sonra işe yaramayacaktır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: arborvita-50

ABİ MERHABA.DAHA ÖNCE SİZDEN TAVSİYE ALARAK ALORKO MARKA KLİMA ALDIK ÇOKDA MEMNUNUZ.ŞİMDİ ANAMURDA KULLANMAK ÜZERE SADECE TATİLLERDE YILDA MAKSİMUM 1-.1 BUÇUK YADA EN FAZLA PARÇA PARÇA 2 AY KULLANACAĞIMIZ BİR KLİMA ALMAK İSTİYORUZÇKLİMAYI 3,20 METREYE 4,20 OLAN SALONA KURACAZ AMA EV TOPLAMDA 90 METRE KARE.BİZE NASIL BİR KLİMA TAVSİYE EDERSİNİZ SOĞUTMA AMAÇLI KULLANACAZ..SALON İÇİN ALACAZ AMA DİĞER ODALARA DA FAYDASI OLMASI İÇİNDE KULLANMAK MANTIKLI OLURMU?DURUM BUNDAN İBARET HOCAM TAVSİYELERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TŞK EDERİM.HÜRMETLER.

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Memnun kalmanıza çok sevindim. İlginiz ve güveniniz için teşekkür ederim.

Yazıyorum.

Saygılarımla...

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    12 metrekareye Nobo 1250 watt yeterli.
    30 dereceye ayarlanırsa 1250 watt harcar. 23 derecede o da 800 watt civarında harcar herhalde.
    Klima sesi olmaması da avantajı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celalsungur -- 14 Mart 2019; 21:49:17 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • celalsungur kullanıcısına yanıt
    Odam genelde radyatör hiç durmazsa 800 watt da iken en az 21 derece oluyor 23 dereceye kadar oynuyor havalara göre.

Aynen haklısınız ben de yatak odasında klima sevmiyorum beni rahatsız ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkral12

servis ağının büyüklüğü sebebiyle arçelik diyebilirim ama kaliteli bir cihaz isterseniz mitsubishi bir cihaz tercih edebilirsiniz.
    Bende Mitsubishi Electric var, 18.000 btu'luk. 25-30 m2 dubleks salonunu 19 dereceden daha fazla ısıtamadı.
  • bodrumda yaşıyoruz..henüz klima alamadım..yeni eve geçtiğimizden beri nobo kullanıyoruz. çocuk odalarında 750w salona 25m2 2000w kullanıyoruz salonda 30C kullanmaya gerek duymuyoruz.. henüz elektrik faturası gelmedi ama arkadaşlarımdan gelenler beklediklerinden iyi olduğunu söylüyorlar.klima gib i aniden bir ısıtma sağlamıyor biraz zamana ihtiyacı var ama güzel ayarları sayesinde tamamen kapatmak gerekmiyor. elbette karlı iklimlerde nasıl olur bilmiyorum ama ılıman deniz kenarı iklimlerde ısınmak için bir güzel bir çözüm olabilir..
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    klima5505 hocam alarko klimalar için düşünceniz nedir?fiyatları çok ucuz değil ama seçenek grubunda nerede yer alır sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: velociraptor

bodrumda yaşıyoruz..henüz klima alamadım..yeni eve geçtiğimizden beri nobo kullanıyoruz. çocuk odalarında 750w salona 25m2 2000w kullanıyoruz salonda 30C kullanmaya gerek duymuyoruz.. henüz elektrik faturası gelmedi ama arkadaşlarımdan gelenler beklediklerinden iyi olduğunu söylüyorlar.klima gib i aniden bir ısıtma sağlamıyor biraz zamana ihtiyacı var ama güzel ayarları sayesinde tamamen kapatmak gerekmiyor. elbette karlı iklimlerde nasıl olur bilmiyorum ama ılıman deniz kenarı iklimlerde ısınmak için bir güzel bir çözüm olabilir..
    Bu kış nobo nun 2000 lik olanın dan aldım. Yukarı da bahsetmiştim, 100 m2 lik evde hem ısıtma hem de soğutma olarak 20500 BTU luk klima kullanıyorum.Kışın dışarıda sıcaklık ne derece olursa olsun klima yı ,sürekli 22 derece ya da 23 derece ayarlı tutuyorum. Isıtma da Antalya için az çok yeterli oluyor, neredeyse 18 saat bir fiil çalışıyor. Nobo yu bir ay fatura süresince denedim. Nobo da 22 ya da 23 dereceye ayarlıydı. Klima da 160 TL gelen fatura nobo da 440 TL ye çıktı. Nobo yu tek bir oda için düşünmek gerekiyor, oda kapısı kapalı ve yalıtım iyi olmalı. Ben tek bir oda da denemeden paketine koyup kaldırdım. Yalnız aynı şartlar da klima her ne olursa olsun nobo tarzı ısıtıcılardan tüketim olarak çok daha avantajlı. Sağlıklı olması bakımından, nobo özellikle alerji sorunu olanlar, çocuklu aileler için daha iyi bir seçim. Havayı kurutmuyor, içeride bir esinti yaratmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proteo -- 15 Mart 2019; 13:11:25 >

Mitsubishi iyi cihazlardan biridir aslında dış motor devre giriyomuydu önce buna emin olmak lazım yada üfleme ağzından çıkan ısı kontrol edilmesi gerekir 4 yollu bobinin tıkanma şansıda vardır bi çok sebebi vardır aslında cihazın ısıtmaması cihazla alakalıdır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bkral12 B kullanıcısına yanıt
    Servisi gelip her şeyi kontrol etti. Termometreniz yanlış, oda sıcaklığı 24 derece dedi. Bir kaç derece daha getirdim, hepsi 19 derece gösterdi.
    Klimayı bir boy daha büyük seçmek lazımmış, orada teorik değerlere aldandım.
    Şimdi 2000 wattlık Nobo deneyeceğim ama, seneye artık.
  • quote:

klima5505 hocam alarko klimalar için düşünceniz nedir?fiyatları çok ucuz değil ama seçenek grubunda nerede yer alır sizce?
    Merhabalar hocam. Alarko klimalar günümüzde yok,Carrier klimalardan bahsediyorsunuz sanırım. Bu cihazlar güzel idi ancak,birkaç sene önceden itibaren ses sorunu olduğuna dair şikayetler mevcut. Yine Midea'larda olan ses sorunu gibi. Zaten cihaz da Midea üretimi. Yani daha uyguna aynı cihaz alınabilir...

Saygılarımla...
  • Mitsubushi electric sf42 16000btu

Toshiba ras18 n3kv 18000btu

Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    😊doğru carrier..oda mı midea..fiyatı makul yada uygun değil..teşekkür ederim..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Max bütçeniz nedir ?

Alıntıları Göster
    2500 civarı. Taş catlasin 3 bin.

• Midea Blanc 12000 mı Gree Lomo 1200 sizce hangisini almalıyım?
  • proteo kullanıcısına yanıt
    İzmir Dikili’de 18.000’lik klima ile dubleksin 25-30 metrekare salonunu ısıtamadım. Klima ve soba dışında alternatif arıyorum. Seneye Nobo deneyeceğim.
    Odaya aldım çok memnunum.

80 metrekare evi 12.000 Btu klima ile 20 derecede tutabiliyorum bence başka bir sıkıntı var montaj hatası olabilir gaz kaçağı olabilir vanalar ters bağlanmış olabilir.

• quote:

😊doğru carrier..oda mı midea..fiyatı makul yada uygun değil..teşekkür ederim..
    Merhabalar. Cihaz Midea ayarında. Farkı yok. Toshiba SKV serisi de aynı şekilde. Midea adı ile daha uyguna almak mümkün esasen.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 19291930193119321933
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.