Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1929. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19271928192919301931
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar hocam evin önünde gölgeleme yapabikecek bişey yok sadece yaz aylarında ortalama 2 ay kullanılacak bir klima salon 16 m2 fakat odanın kağısı yok açık salon
  • quote:

Orijinalden alıntı: copter

Merhabalar,

Dubleks çatı katı olan bir evde yaşamaktayım. (İstanbul) Alt katta 20m2 salon var,2+1. Üstte ise 2 oda ve teras var. Yazın inanılmaz sıcak oluyor bütün çatının sıcaklığı alt kata da geçiyor, kışın ise soğuk. Evin yalıtımı çok kötü.

Bu sene bir klima almam lazım fakat kaç btu alacağımı çözemedim. Sadece soğutma amacı ile kullanacağım. Alt katta salona takacağım fakat diğer odalarında (alt katta bulunan yatak odası ve çalışma odam) biraz soğuması işime gelir bu sebeple 18000btu ve 24000btu arasında kaldım.

Japon markaları bütçemi aştığı için diğer markalara yöneleceğim mecbur. Max bütçe: 4500, Kirada oturmaktayım, taşınırsam klimayı da söküp götürmek istiyorum.

Seçenekler:

- Midea MDV Forest 18.000 Btu - 3.699,00 TL
    - MİDEA BLANC 18000.BTÜ/A++ - 3.849,00 TL
    - Sıgma Klima SGM 18 INVDME İnverter 18000 - 3.995,00 TL veya Sigma SGM18INVDMR A++ 18000 - 3.731,31 TL (ne farkları var bilmiyorum)
    - Demirdöküm A5 Performans A++ 18000 - 4.442,60 TL

Bunlar dışında tavsiye edeceğiniz başka modeller var mı? 18000 sadece soğutma için yeterlimidir? Teşekkürler.
    Merhabalar.

20 m2 alan için bahsetmiş olduğunuz şartlar dahilinde 18000 uygundur. 24000 fazla gelecektir ne bu şartlarla bile. 18000 soğutma için yeterlidir.

Listelemiş olduğunuz marka modellerde,MDV Forest ile Midea Blanc aynı cihazlardır,ekipman olarak.

Sigma INVDME ile A5 Performans da aynıdır. INVDMR ile A5 aynıdır.

Sigma ve DD klimalar da Gree üretimidir.

INVDME daha üstün bir cihazdır. Gerçek kapasiteye sahiptir. 18000btu dur. INVDMR serisi ise 18000 yazsa bile gerçek kapasite olarak 16000 btu vermektedir.

Bu modeller normal şartlarda da tavsiye edebileceğim modellerden biridir. Alternatif olarak bir üstü,Japon markaları,bir altı Arçelik Beko grubu olmaktadır. Yani bu modeller arasında seçim yapmanızı tavsiye ederim.

İlk olarak Sigma INVDME veya DD A5 Performans serisini tavsiye ederim.

Ardından INVDMR serisi veya Midea/MDV Blanc/Forest şeklinde sıralayabiliriz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: blackeagle6774

Merhabalar hocam evin önünde gölgeleme yapabikecek bişey yok sadece yaz aylarında ortalama 2 ay kullanılacak bir klima salon 16 m2 fakat odanın kağısı yok açık salon
    16m2 alan için salon kapısı olmayışı sebebiyle 12000 btu daha sağlıklı olacaktır.

Soğutma amacı kullanılacaksa

Sigma Comfort

Midea Blanc

Baymak Elegant Plus

Arçelik Prosmart

cihazları tavsiye edebilirim hocam. Bölgenizdeki servis yaygınlığına göre de bir sıralama yapabilirsiniz.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: A NEW LIFE

Up

Alıntıları Göster
    Merhabalar. 18000 btu'luk cihazlar 3500tl'nin 300-400 tl üstünde olacaktır asgari olarak.

Bu bütçe aralığınıza göre

Midea Blanc,Baymak Elegant Plus,Arçelik Prosmart markalarını ve modellerini tavsiye edebilirim. Midea başta olmak üzere memnun kalacağınız cihazlardır.

Saygılarımla...
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Merhaba 4 yönlü hava salınımı olmaması önemli mi bide sanırım iyonizer yok. Baymakta hepsi var
  • servis ağının büyüklüğü sebebiyle arçelik diyebilirim ama kaliteli bir cihaz isterseniz mitsubishi bir cihaz tercih edebilirsiniz.
  • Beyler bir evlilik hazırlığı var haliyle klima almak da gerekiyor soğutma işlemi için. Sadece soğutma için kullanacağım için yüksek bir meblağ vermeyi düşünmüyorum. Tüm beyaz eşyalar Bosch diye klima da baktım ama Mitsubishi marka klima fiyatları olduğu için geri çıktım. 4 ay kadar önce Arçelik eşya parasına Bosch aldığım için..

Kısaca 23m2 bir salona 12000btu yeterli oluyor sanırım sizce HBde genelde memnun olunan Baymak klima alınır mı yoksa farklı düşünceleriniz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpkan

Merhaba 4 yönlü hava salınımı olmaması önemli mi bide sanırım iyonizer yok. Baymakta hepsi var
    Merhabalar. 4 yönlü hava salınımı fikrimce önemli değil. Zaten 4 yöne olmazsa asgari olarak 2 yöne salınım otomatik oluyor bütün duvar tipi klimalarda. Aşağı-Yukarı salınım otomatik kumandadan ayarlanabilir. Sağa-Sola salınım sağlayan dikey flaplar ise 2 parçadır. Bir parça sağ tarafta,diğeri soldadır. Birbirinden bağımsız olarak sağa ve sola ayarlanıp bırakılabilir. Salınım da aslında çok önemli değildir. Çünkü sıcak hava hafiftir ve yukarıda bulunur. Soğuk hava ağırdır ve yere çöker. Soğutmada hava kanadını(flap) en yukarı konuma,ısıtmada en aşağı konuma almak en verimli iklimlendirmeyi sağlar. Soğutmadan örnek verecek olursak,flabı en yukarı aldığınızda sıcak havanın toplandığı kısma soğuk hava üfleyerek,yukarıda(tavan hizasında) toplanan sıcak havanın soğuyarak yere inmesini sağlar ve bu döngüyle verimli olarak soğutma sağlanır. Salınım kısmı çok fazla önemli değildir. Yine de kullanmak kişisel tercinize göre değişiklik gösterir. Ionizer ise yine faydalı bir uygulamadır. Aksine zararlı olduğuna dair de fikir belirtiliyor. Tam orta karar bir özellik diyebilirim. Olsa iyi olur,olmazsa da eksik sayılmaz şeklinde. Buna göre bir tercih yapmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Beyler bir evlilik hazırlığı var haliyle klima almak da gerekiyor soğutma işlemi için. Sadece soğutma için kullanacağım için yüksek bir meblağ vermeyi düşünmüyorum. Tüm beyaz eşyalar Bosch diye klima da baktım ama Mitsubishi marka klima fiyatları olduğu için geri çıktım. 4 ay kadar önce Arçelik eşya parasına Bosch aldığım için..

Kısaca 23m2 bir salona 12000btu yeterli oluyor sanırım sizce HBde genelde memnun olunan Baymak klima alınır mı yoksa farklı düşünceleriniz var mı ?
    Merhabalar. Hocam hakkınızda her şeyin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Sadece soğutma için kullanacaksanız Baymak rahatça talebinizi karşılayacaktır. Doğru bir montajla sıkıntı yaşatmayacaktır. 12000 btu yeterlidir.

Saygılarımla...
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun hocam belkide yüzlerce kez benim gibi soran olmuştur cevap aldığım için teşekkür ederim
  • Arkadaşlar merhaba, yıllar önce yine bu bölüm de Alarko klima alırken bilgi alışverişinde bulunmuştum, çok şükür 8 yıldır yapmış olduğum tercih üzmedi, şu an 12000 BTU klima ihtiyacım var, Mitsubishi de karar kıldım,şu iki klima arasında 800 TL fark var. İlk linkte ki srk35-zsp-s 3600 TL diğer linkte ki srk35-zs-s 4400 TL. fiyat aldım. Her ikisi de 12000,BTU. Isıtma ve soğutma da ki verimlilik biraz daha fazla olan ve bir kaç özellik artısı olan diğeri için 800 TL fark vermeye değer mi.

https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/mitsubishi-heavy-srk35zsp-s-silver-serisi-a-enerji-sinifi-12000-btuh-inverter-klima

https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/mitsubishi-heavy-srk35zs-s-premium-serisi-a-enerji-sinifi-12000-btuh-inverter-klima

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proteo -- 9 Mart 2019; 19:36:52 >

• Merhabalar,

35 m'lik salona sadece soğutmak için klima tavsiyesi rica ederim.salon doğuya bakıyor.kaç btu'luk yeterli olur? limit 5000 lira.
    İnternetten baktığımda gözüme çarpanlar;

-Arçelik 18345 PROSMART ya da 24340 PROSMART
    -MİDEA BLANC MSMADU-24HRDN1 ya da MSMACU-18HRFN1
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Çok sağolun hocam belkide yüzlerce kez benim gibi soran olmuştur cevap aldığım için teşekkür ederim
    Sizler de sağolun hocam ne demek. Önemli olan sorunuzun karşılık bulmasıdır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Arkadaşlar merhaba, yıllar önce yine bu bölüm de Alarko klima alırken bilgi alışverişinde bulunmuştum, çok şükür 8 yıldır yapmış olduğum tercih üzmedi, şu an 12000 BTU klima ihtiyacım var, Mitsubishi de karar kıldım,şu iki klima arasında 800 TL fark var. İlk linkte ki srk35-zsp-s 3600 TL diğer linkte ki srk35-zs-s 4400 TL. fiyat aldım. Her ikisi de 12000,BTU. Isıtma ve soğutma da ki verimlilik biraz daha fazla olan ve bir kaç özellik artısı olan diğeri için 800 TL fark vermeye değer mi.

https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/mitsubishi-heavy-srk35zsp-s-silver-serisi-a-enerji-sinifi-12000-btuh-inverter-klima

https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/mitsubishi-heavy-srk35zs-s-premium-serisi-a-enerji-sinifi-12000-btuh-inverter-klima
    Merhabalar. Bütçenizi zorlamıyor ise 800tl farkı gözardı edip ZS-S'yi almanızı tavsiye ederim,daha memnun kalacağınız bir cihazdır.

Yalnız fiyatlar sitede farklı. Bayiden mi aldınız bu fiyatları acaba ? Öyle ise gayet iyi.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: emregulay

Merhabalar,

35 m'lik salona sadece soğutmak için klima tavsiyesi rica ederim.salon doğuya bakıyor.kaç btu'luk yeterli olur? limit 5000 lira.
    İnternetten baktığımda gözüme çarpanlar;

-Arçelik 18345 PROSMART ya da 24340 PROSMART
    -MİDEA BLANC MSMADU-24HRDN1 ya da MSMACU-18HRFN1
    Merhabalar.

Midea gayet memnun kalacağınız bir cihazdır. Arçelik daha sonra gelecektir. 35m2 alan için doğu cephede 18000 btu yeterli olur ancak,keşif hizmeti almanızda fayda vardır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Bütçenizi zorlamıyor ise 800tl farkı gözardı edip ZS-S'yi almanızı tavsiye ederim,daha memnun kalacağınız bir cihazdır.

Yalnız fiyatlar sitede farklı. Bayiden mi aldınız bu fiyatları acaba ? Öyle ise gayet iyi.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Merhaba, Srk35-zsp-s linkini eklediğim N11 sitesin de şu an satışta. Diğer Srk35-Zs-s' in ise bayiden aldığım fiyatı.
    https://urun.n11.com/klima/mitsubishi-srk35-zsp-s-12000-btu-inverter-klima-2018-model-P192986928

• Oturduğunuz bölgede yetkili servisi olması sizin için daha iyi olucaktır eğer sıfır cihaz alıcaksanız sağlam marka olarakta mitsubishi ve daikin tercih edebilirsiniz ama fiyatları biraz pahalıdır
  • quote:

Merhaba, Srk35-zsp-s linkini eklediğim N11 sitesin de şu an satışta. Diğer Srk35-Zs-s' in ise bayiden aldığım fiyatı.
    https://urun.n11.com/klima/mitsubishi-srk35-zsp-s-12000-btu-inverter-klima-2018-model-P192986928

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Bu durumda ZS-S serisinin fiyatı çok uygun. Belirttiğim gibi aradaki farka rağmen ZS-S serisini tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Bu durumda ZS-S serisinin fiyatı çok uygun. Belirttiğim gibi aradaki farka rağmen ZS-S serisini tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim, yarın bir aksilik olmaz ise alacağım. Bu arada 8 yıldır kullandığım Alarko Carrier X-Power Gold 53 NQV 050M 20500 BTU klima yerinden sökülüp diğer daireye takılacak, ne yalan söyleyeyim filtre temizliği dışın da hiç bir bakım yaptırmadan kullandım, mitsubishi servisi biz bakımını yapar onu da takarız dedi, ayrı bir firma da bakım yapılacak olması sıkıntı yaratır mı? Keza benim için avantaj çünkü bu işlem için ücret almayacaklar.

• quote:

Teşekkür ederim, yarın bir aksilik olmaz ise alacağım. Bu arada 8 yıldır kullandığım Alarko Carrier X-Power Gold 53 NQV 050M 20500 BTU klima yerinden sökülüp diğer daireye takılacak, ne yalan söyleyeyim filtre temizliği dışın da hiç bir bakım yaptırmadan kullandım, mitsubishi servisi biz bakımını yapar onu da takarız dedi, ayrı bir firma da bakım yapılacak olması sıkıntı yaratır mı? Keza benim için avantaj çünkü bu işlem için ücret almayacaklar.

Alıntıları Göster
    Rica ederim. Hayırlı olsun. Ayrı bir firmanın bakım yapmasının sakıncası yoktur. Yeter ki işini hakkıyla yapacak zihniyete sahip olsun,bunu da temenni ediyorum sizler adına. Bir markaya bağlı olsalar da çoğu farklı markanın klimaları ellerinden geçiyor. Bu nedenle sorun yaşama ihtimaliniz çok düşük. Dediğim gibi yeter ki işini hakkıyla yapıyor olsun.

Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 19271928192919301931
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.