Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1928. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
26 Misafir (5 Mobil) - 21 Masaüstü5 Mobil
5 sn
57.169
Cevap
703
Favori
4.425.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
74. Sırada  bugün en iyi #32
Sayfa: önceki 19261927192819291930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba 2500 tl bütçem var. 12.000 btu olarak ne önerebilirsiniz ve neden
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

Öncelikle teşekkürler 12.000 Btu'da anlaştık, beko arçelik grubundan;

Grundig G 12018 A++ 12000 Inverter Klima 2500 Lira civarında... Wifi
    Beko Ekolojik 31220 A++ 12000 Inverter Klima 2900 Lira civarında... Wifi
    Arçelik Prosmart 12340 A++ 12000 Inverter Klima 2900 Lira civarında... Wifi
    Vestel Flora 12 A++ 12000 BTU Inverter Klima 2300 Lira civarında... Wifi

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 BTU Inverter Klima 2500 Lira civarında... Wifi Yok
    LG Dual Eco S3-W12JA3AA A++ 12000 BTU Inverter Klima 2600 Lira civarında... Wifi Yok
    Sigma SGN12INVDMR Comfort Serisi 12000 BTU Inverter Klima 2700 Lira civarında... Wifi Yok

Seçenek çok fazla :) Aralarından hangisini almak gerekir? Grundig, Arçelik grubundan kağıt üzerinde aynı gibi ve fiyatı daha uygun...

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam.

Vestel'in eski sıkıntılı izlenimleri artık yok gibi ancak,yine de Beko Arçelik daha üstün verimliliğe sahiptir.

Grundig de listelediğiniz gibi Arçelik Beko grubundan. Ekolojik serisi ile eş tutabiliriz.

Prosmart'ı aynı fiyata görmekteyim.

Görsellik ve özellik açısından Ekolojik'ten üstün durumdadır.

Prosmart > Ekolojik(Beko-Grundig) > Vestel şeklinde sıralama yapabiliriz.

Diğer 3 marka modeli yorumlayacak olursak,Sigma Comfort'u bu fiyat aralığında görmek güzel. Mevcut bayi fiyatları çok daha yukarı çekilmiş durumda.

LG Dual Eco'da ise yeni cihazda yanık kokusu şikayeti var idi. Bu riski olduğu için listenin en sonunda bulundurmanızı tavsiye ederim.

Baymak ise Arçelik'ler ile birlikte sıralanabilir.

Tercih sıralamasını yapacak olursak bu fiyatı ile Sigma Comfort yine avantajlı görünmektedir.

Sigma Comfort > Arçelik Prosmart veya Baymak > Beko Ekolojik (Grundig) > Vestel Flora şeklinde sıralayabiliriz. LG'yi arçelik ile aynı sıraya yazabiliriz ancak bahsetmiş olduğum koku problemi riski söz konusudur. Hava temizleme vs. özellikler önem arz etmiyorsa Grundig de rahatlıkla tercih edilebilir.

Hayırlı uğurlu olsun dileklerimle.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: alpkan

Merhaba 2500 tl bütçem var. 12.000 btu olarak ne önerebilirsiniz ve neden
    Merhabalar.

2500TL bütçe ile Midea,Gree,Arçelik,Baymak grubundan cihazları tavsiye edebilirim.

Gree,bu fiyat bandında alınabilecek iyi cihazlardan biridir. Çoğu beyaz eşya markasının klimaları, Gree ve Midea tarafından üretilir. Gerek görsel olarak,gerek kullanıcı yorumları olarak(forumda açılan geçmiş konular veya mesajlardan tespit edilebilir) gerek ekipman kalitesi ile memnun edecek,memnun kalınmış ürünlerdir. İstisnalar var mı? Elbette. Ancak her markada şikayet olabilmektedir. Önemli olan,ne kadar az olduğu ve var olan şikayetin ne kadar kısa sürede çözüldüğüdür.

Gree'yi Demirdöküm A5 serisi veya Sigma Comfort serisi ile bulabilirsiniz. Bahsettiğim gibi birçok markaya üretim yapmaktadır.

Midea'ya ise Airfel,Bosch,Uğur marka klimalar ile sahip olabilirsiniz. Blanc serisi cihazlardır.

Arçelik'ten Prosmart serisini tavsiye edebilirim. Fiyatı uygundur ve servis olanağı yaygındır. Bu nedenle tavsiye edebilirim.

Baymak ise yine bu fiyat aralığında tercih edilebilir ancak,Gree ve Midea'dan sonra gelir. Yine servisi nispeten yaygındır.

Bu cihazları tavsiye etmemin nedeni,sıralamayla birlikte memnun kalacağınız,tüketim ses vb. olarak sorun yaşamayacağınız,memnuniyet seviyesi yüksek olan cihazlardır. Midea'nın dış ünitesi yüksek frekanslarda biraz sesli olabilmektedir. Bu dezavantajı da belirtmem gerekir.

Saygılarımla...

• İnşaat firmasının kendince belirlediği özelliklere göre 3 ayrı fiyat ve model bilgisi teklifi aldım.
    Salona 18bin Btu yatak odasına 12Bin Btu büyüklüğünde klimayı uygun görmüşler. dahili tesisat döşemişler.
    Sistem multi split inverter klima olarak fiyatlandı.

Benim en çok üzerinde durduğum konu filitre özellikleri.. eski bir zamanda temizlik görmemiş kirli bir klimanın çalıştığı ortamda bulunmam neticesinde gözlerimden rahatsızlandım.
    Baya uzun sürdü tedavisi.. şimdi ne zaman adam gibi bakımı temizliği yapılmamış bir klimanın olduğu ortama girsem gözlerimde hemen bir batma yanma kaşıntı başlıyor. bir kaç gün göz damlası ve bebek şampuanıyla uğraşarak düzeltebiliyorum.
    Kısacası bu üç tekliften hangisi bana uygun olur. yardım rica ediyorum.
    Tüm teklifler nakit ödemeye uygun verildi. KK taksit durumunda artı vade farkı istiyor 3 ayrı firma.

Mitsubishi Heavy
    Y: odası: SRK 35 ZSX-S
    Salon: SRK 50ZSX-S
    Dış ünite: SCM 80ZM-S
    Toplam 14.075 TL

Mitsubishi Electiric
    MSZ-FH35VE KIRIGAMINE İÇ ÜNİTE
    MSZ-FH50VE KIRIGAMINE İÇ ÜNİTE
    MXZ-4E83VA - MULTI SPLIT DIŞ ÜNİTE
    Toplam: 17.587 TL

Daikin

Y. odası: FTXM35M SHİRA PLUS
    Salon : FTXM50M SHİRA PLUS
    Dış ünite: 4MXM80M DIŞ ÜNİTE
    Toplam: 16.350 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FireStorm -- 5 Mart 2019; 22:46:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Rica ederim hocam.

Vestel'in eski sıkıntılı izlenimleri artık yok gibi ancak,yine de Beko Arçelik daha üstün verimliliğe sahiptir.

Grundig de listelediğiniz gibi Arçelik Beko grubundan. Ekolojik serisi ile eş tutabiliriz.

Prosmart'ı aynı fiyata görmekteyim.

Görsellik ve özellik açısından Ekolojik'ten üstün durumdadır.

Prosmart > Ekolojik(Beko-Grundig) > Vestel şeklinde sıralama yapabiliriz.

Diğer 3 marka modeli yorumlayacak olursak,Sigma Comfort'u bu fiyat aralığında görmek güzel. Mevcut bayi fiyatları çok daha yukarı çekilmiş durumda.

LG Dual Eco'da ise yeni cihazda yanık kokusu şikayeti var idi. Bu riski olduğu için listenin en sonunda bulundurmanızı tavsiye ederim.

Baymak ise Arçelik'ler ile birlikte sıralanabilir.

Tercih sıralamasını yapacak olursak bu fiyatı ile Sigma Comfort yine avantajlı görünmektedir.

Sigma Comfort > Arçelik Prosmart veya Baymak > Beko Ekolojik (Grundig) > Vestel Flora şeklinde sıralayabiliriz. LG'yi arçelik ile aynı sıraya yazabiliriz ancak bahsetmiş olduğum koku problemi riski söz konusudur. Hava temizleme vs. özellikler önem arz etmiyorsa Grundig de rahatlıkla tercih edilebilir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Çok net olmuş cevaplar ;) Sigma daha uyguna bile bulunabiliniyor tek dezavantajı wifi olmaması sanırım. Wifi var olanlar da efektif çalışıyormudur onu da bilmiyorum ama olsaydı fena olmazdı...

Bu mesajınıza ve fiyatlara göre tercih yapacağım

Sigma ön keşif için iklimsa ya mı başvurmak lazım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

Çok net olmuş cevaplar ;) Sigma daha uyguna bile bulunabiliniyor tek dezavantajı wifi olmaması sanırım. Wifi var olanlar da efektif çalışıyormudur onu da bilmiyorum ama olsaydı fena olmazdı...

Bu mesajınıza ve fiyatlara göre tercih yapacağım

Sigma ön keşif için iklimsa ya mı başvurmak lazım ?

Alıntıları Göster
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana hocam .

Doğrudur Sigma için İklimsa'ya başvurmanız gerekiyor.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: FireStorm

İnşaat firmasının kendince belirlediği özelliklere göre 3 ayrı fiyat ve model bilgisi teklifi aldım.
    Salona 18bin Btu yatak odasına 12Bin Btu büyüklüğünde klimayı uygun görmüşler. dahili tesisat döşemişler.
    Sistem multi split inverter klima olarak fiyatlandı.

Benim en çok üzerinde durduğum konu filitre özellikleri.. eski bir zamanda temizlik görmemiş kirli bir klimanın çalıştığı ortamda bulunmam neticesinde gözlerimden rahatsızlandım.
    Baya uzun sürdü tedavisi.. şimdi ne zaman adam gibi bakımı temizliği yapılmamış bir klimanın olduğu ortama girsem gözlerimde hemen bir batma yanma kaşıntı başlıyor. bir kaç gün göz damlası ve bebek şampuanıyla uğraşarak düzeltebiliyorum.
    Kısacası bu üç tekliften hangisi bana uygun olur. yardım rica ediyorum.
    Tüm teklifler nakit ödemeye uygun verildi. KK taksit durumunda artı vade farkı istiyor 3 ayrı firma.

Mitsubishi Heavy
    Y: odası: SRK 35 ZSX-S
    Salon: SRK 50ZSX-S
    Dış ünite: SCM 80ZM-S
    Toplam 14.075 TL

Mitsubishi Electiric
    MSZ-FH35VE KIRIGAMINE İÇ ÜNİTE
    MSZ-FH50VE KIRIGAMINE İÇ ÜNİTE
    MXZ-4E83VA - MULTI SPLIT DIŞ ÜNİTE
    Toplam: 17.587 TL

Daikin

Y. odası: FTXM35M SHİRA PLUS
    Salon : FTXM50M SHİRA PLUS
    Dış ünite: 4MXM80M DIŞ ÜNİTE
    Toplam: 16.350 TL
    Merhabalar. Hocam öncelikle geçmiş olsun. Doğrusunu isterseniz bu filtre olayları tamamen rekabet ve pazarlama amaçlı. Pratikte,iddia edildiği gibi hiçbir özelliği yok. Önemli olan,sizin de sıkıntı çektiğiniz gibi klimanın bakımsız olmaması. Yani bakımı periyodik olarak gerekli zaman aralıklarında yapılırsa herhangi bir hastalığa yol açmayacaktır. Tabii bakımın da doğru şekilde yapılması gereklidir. İç ünite evaporatörüne 2 fıs ilaç sıkarak bakım yaptığını sanan servisler çok yaygın. Bundan ziyade klimanın kayda değer boyutta temizlenmesi bakımdır. Filtreleri de kullanım sıklığına bağlı olarak 2 haftada bir gibi bir sıklıkla temizlerseniz sorun yaşamazsınız.

Kombinasyonları yorumlayacak olursak,

Mitsubishi'nin bu dış ünite modeline ait bilgileri bulamadım. 4D83VA modeline ait bilgiler mevcut.

Soğutucu akışkan bakımından en avantajlısı R32 olması sebebiyle Daikin,M.Electric'te 4E kodlu ünite yeni R32 ile sunulmadıysa...

Daikin'in Tasarım kapasite değeri verilmiş sadece.

Kapasiteler birbirine yakın. Multi sistemlerde dış ünite önemli olduğu için kapasite değerleri ve verimlilik değerleri öne çıkmaktadır.

Genel anlamda birbirine yakın özelliklere sahipler.

İç ünite olarak Mitsubishi grubunda ikisinde de en üst modelleri seçilmiş. Hareket sensörü vb. özellikler 3 markada da mevcut.

Bu fiyatlara montaj dahil mi ? Bakır boru ve montaj ücreti ayrıca hesaplanacaktır.

Burada seçim yapma noktasında dikkat edeceğiniz husular,servisin yaygın oluşudur öncelikle.

Buna ek olarak montaj ücretidir.

Daikin'in R32 gazlı oluşu ileriye dönük bir avantajdır.

Ancak bunun dışında iç ünite modelinin de getirdiği özelliklere bakılırsa Mitsubishi electric'i tavsiye ederim. M.Heavy'de özellikle multi sistemde gayet sessiz çalışan ürünler üretmektedir. Ancak M.Heavy'i 3. sıraya yazabiliriz.

Daikin'de eski kalite standartı olmasa bile memnun kalacağınız bir markadır. Bundan kastım 5 10 sene önceki haline göre oluşturduğu farkı anlatmaktır.

Netice itibariyle fiyat farkı bütçenizi zorlamıyor ise M.Electric'i tavsiye edebilirim.

Dış ünite kapasiteleri de iç ünitelerin ihtiyacına uygun şekilde seçilmiş. 3 markada da bu gayet uygun.

Geriye kalan,marka tavsiyesi ile birlikte sizin görsel olarak da hangisinin hoşunuza gittiğidir. Servis bakımından özellikle M.Electric ve Daikin gayet iyidir. M.Heavy İklimsa sorumluluğundadır muhtemelen. Yine sistem klima olduğu için bu markada da sorun yaşama ihtimaliniz çok düşüktür. Yine cihazla birlikte 3. sıraya ekleyebiliriz.

Saygılarımla...

• 2500-3500 tl arasında 18 bin btu dan az olmayacak şekilde önerilerinizi alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Arada aşırı bir fark yok açıkçası. Bütçenizi zorlamıyor ise tavsiye edebilirim. Aksi halde Comfort serisi de gayet memnun kalacağınız bir seridir.

Baymak,ısıtma sistemlerinde başarılı bir firma. Ancak kliması AUX firması tarafından üretilmekte. Tasarımları da aynı.

Bu nedenle ana üreticiyi yorumlarsak Gree daha üstün performansa sahiptir.

SEER ve SCOP yani Soğutma ve Isıtmadaki Sezonsal verimlilik değerleri aynı.

Soğutma ve Isıtmadaki Max kapasiteleri aynı.

Ancak min kapasitede Gree daha önde. Yani kendini daha fazla kısabiliyor. Belli bir yerden sonra bir espirisi kalmıyor ancak,biraz olsun fark mevcut.

Gree'nin hava debisi biraz daha düşük.

Bu sonuçlarla birlikte bütçenizi zorlamıyor ise Sigma Comfort serisini tavsiye ederim. Ancak Baymak'ta 2. planda olacak şekilde alınabilir bir cihazdır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Klima konusunda değerlendirmeleriniz üzerine, sigma SGM12INVDMR modeli klimayı almayı kafama koymuştum, uygun fiyatlı yerleri araştırırken, iklimsa bayiinde henüz 3 aylık (faturalı) Sigma SGM12INVDME model klima denk geldi , montaj dahil 2000 liraya anlaştık. 3 yıllık garanti uzatmada yaparak taktırdık.İnşallah uzun yıllar sorunsuz kullanırız.

Tavsiye de bulunan sizlere teşekkürler.

• Bencede alarko ve arçelik iyi olur

• Detaylı cevap için teşekkürler Sayın @klima5505
    Bende Mitsubishi electiric alayım düşüncesindeyim. Bugün başka bir bayiden yine benzer bir fiyat aldım. 15bin tl üzeri ödememek için arayışa devam edeceğim. yarın Anadolu yakasındaki kalan ne kadar bayi varsa arayıp bir teklif isteyeceğim bakalım ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A NEW LIFE

2500-3500 tl arasında 18 bin btu dan az olmayacak şekilde önerilerinizi alabilir miyim?
    Up

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar ..

3 adet klima arasında kararsız kaldım ..

Sizce Hangisini Almalıyım Neden ?

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000Btu İnverter Klima

SİGMA SGM12INVDMR 12000 BTU İNVERTER A++

YENİ MİTSUBİSHİ SRK35 ZSP-S 12000BTU İNVERTER

CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ GERÇEKTEN ÇOK MAKBULE GEÇECEK... ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  • arkadaşlar merhaba güney cephe 19 m2 odaya hangi klimayı önerebilirsiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: schumi35

Merhaba,

Klima konusunda değerlendirmeleriniz üzerine, sigma SGM12INVDMR modeli klimayı almayı kafama koymuştum, uygun fiyatlı yerleri araştırırken, iklimsa bayiinde henüz 3 aylık (faturalı) Sigma SGM12INVDME model klima denk geldi , montaj dahil 2000 liraya anlaştık. 3 yıllık garanti uzatmada yaparak taktırdık.İnşallah uzun yıllar sorunsuz kullanırız.

Tavsiye de bulunan sizlere teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Merhabalar. INVDME Plus serisi,Gree Lomo ile aynı cihaz. Çok güzel bir fiyata almışsınız. Hem de sıfır sayılacak durumda. Hayırlı uğurlu olsun dilerim Hocam. Arızasız sıkıntısız kullanmanız dileklerimle.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: FireStorm

Detaylı cevap için teşekkürler Sayın @klima5505
    Bende Mitsubishi electiric alayım düşüncesindeyim. Bugün başka bir bayiden yine benzer bir fiyat aldım. 15bin tl üzeri ödememek için arayışa devam edeceğim. yarın Anadolu yakasındaki kalan ne kadar bayi varsa arayıp bir teklif isteyeceğim bakalım ne olacak.
    Merhabalar. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana Sayın FireStorm hocam. Hayırlı uğurlu olsun dileklerimle. Fiyatı daha makul seviyede tutmak gayet iyi bir fikir. Gelişmelerden haberdar ederseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackeagle6774

arkadaşlar merhaba güney cephe 19 m2 odaya hangi klimayı önerebilirsiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.
    Merhabalar. Güney cephe olduğu için güneşi çok fazla alıyorsunuzdur tahminimde. Önününzde bir engel vb. yoksa. Bu doğrultuda 12000 btu bir cihaz uygun olacaktır ancak,bütçeniz nedir acaba? Isıtma kullanımı olacak mı ?

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yauselimm

Merhaba Arkadaşlar ..

CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ GERÇEKTEN ÇOK MAKBULE GEÇECEK... ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
    Merhabalar.

Bu cihazlar arasında M.Heavy de gayet verimli bir cihaz bu segmentte.

Mitsubishi Heavy ZSP-S başta olmak üzere

M.Heavy

Sigma

Baymak şeklinde bir sıralama yapabiliriz.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yauselimm

Merhaba Arkadaşlar ..

Baymak iyonizerli cihazlarin en uygun fiyatli ve garantisi uzun olani. Mitsubishi zaten kalitesi belli fiyat farki cok yoksa mitsubishide alinabilir omurluk cihszdir

• Merhabalar,

Dubleks çatı katı olan bir evde yaşamaktayım. (İstanbul) Alt katta 20m2 salon var,2+1. Üstte ise 2 oda ve teras var. Yazın inanılmaz sıcak oluyor bütün çatının sıcaklığı alt kata da geçiyor, kışın ise soğuk. Evin yalıtımı çok kötü.

Bu sene bir klima almam lazım fakat kaç btu alacağımı çözemedim. Sadece soğutma amacı ile kullanacağım. Alt katta salona takacağım fakat diğer odalarında (alt katta bulunan yatak odası ve çalışma odam) biraz soğuması işime gelir bu sebeple 18000btu ve 24000btu arasında kaldım.

Japon markaları bütçemi aştığı için diğer markalara yöneleceğim mecbur. Max bütçe: 4500, Kirada oturmaktayım, taşınırsam klimayı da söküp götürmek istiyorum.

Seçenekler:

- Midea MDV Forest 18.000 Btu - 3.699,00 TL
    - MİDEA BLANC 18000.BTÜ/A++ - 3.849,00 TL
    - Sıgma Klima SGM 18 INVDME İnverter 18000 - 3.995,00 TL veya Sigma SGM18INVDMR A++ 18000 - 3.731,31 TL (ne farkları var bilmiyorum)
    - Demirdöküm A5 Performans A++ 18000 - 4.442,60 TL

Bunlar dışında tavsiye edeceğiniz başka modeller var mı? 18000 sadece soğutma için yeterlimidir? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi copter -- 8 Mart 2019; 16:39:40 >

• 
Sayfa: önceki 19261927192819291930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.