Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: adamgibiadam Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 8 Misafir Kullanıcı
39.236
Cevap
329
Favori
3.175.726
Tıklama
Giriş
      3977 Mesaj
      17 Şubat 2019 19:09:00 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: onuratak

Merhaba. Dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. 60VE serisinin 24.000 lik olduğunu ifade eden gelen keşif ekibiydi. Bana güvven vermediler açıkçası. 18.000 lik enviro AP serisinin yeteceğini düşünüyorum ancak büyüğünü ve pahalısını satma niyetlerinde olduklarını düşünüyorum. Voltaj düşüklüğü sebebiyle kartın yanması durumu sanıyorum sıklıkla rastlanıyor bu modellerde. Kararsız kaldım açıkçası.

Alıntıları Göster
      Merhabalar. Rica ederim. 60VE serisi hakkında yanlış bilgi verilmiş. Bu cihaz 6.1kW güçte. 20813 btu. AP 50 Serisi ise 17060 btu.

Arada çok fazla bir fark yok. AP serisi yeterli olacaktır. Kart yakma problemi ise gerçekten düşük voltajdan dolayı oluyor ise ev tesisatının kontrol edilmesi ve genel olarak bir sorun var ise dağıtım şirketine bildirilmesi uygun olur. Aksi halde kronik bir sorun var ise bunu sizlere yükleme hakları da mevcut değildir.

Saygılarımla...
      |
      |

• Binbaşı
      1677 Mesaj
      18 Şubat 2019 12:15:31

Selam 2,5 ay önce aldığım MİTSUBİSHİ ELECTRİC 12btu ENVİRO KLİMA DIŞ KASA YENİ Fark ettim pancar motorumu desem Eski Buzdolabı gibimi desem DIRIN,DIRIN,DIRIN diye çalışıyor 26-27c Fan 3 te 4 bile değil...
      Aldığım yeri aradım ve eski klimacı BOSCH-BEKO-ARÇELİK Servis USta bir arkadaşa attım tabi siz kadar bilgili değil... bana MOTORDAN Geldiğini TAKOZLAR ile ilgili değil
      ;Gelip baksınlar değişime kadar gider dedi isterseniz özelden pm numara verirseniz size atarım video birde inverter mitsubishi electric enviro diye aldık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 18 Şubat 2019; 12:17:47 >
      |
      |
      Bahsedilenler: klima5505
      ||SAMSUNG 55" JS8500 3D 4K TİZEN SUHD SMART LED TV|| SAMSUNG CURVED SOUNDBAR HW-6001 || DİGİTURK PLUS IQ 4K ÜYESİ* D SMART HD SMART ÜYESİ |||| TİVİBU UYDU SÜPER HD PAKET ÜYESİ || || NETSPEED YALIN 16MBPS ÜYESİ 30TL|| SONY_PLAYSTATİON_4 500_GB Psn:altinbas2011 ||DAIKIN İNVERTER KLİMA || MITSUBISHİ ELECTRİC ENVİRO MELCLOUD İNVERTER KLİMA || APPLE IPHONE XS MAX GOLD 64 GB--IPHONE XS MAX GOLD 64GB|| APPLE IPAD AİR 16GB BEYAZ || |*ŞEREFLİ BEŞİKTAŞK 1903|| || 2013 WW POLO BLUEMOTİON ŞEKER BEYAZ ||

• Kurmay Yarbay
      3977 Mesaj
      18 Şubat 2019 15:49:00 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: altinbas07

Selam 2,5 ay önce aldığım MİTSUBİSHİ ELECTRİC 12btu ENVİRO KLİMA DIŞ KASA YENİ Fark ettim pancar motorumu desem Eski Buzdolabı gibimi desem DIRIN,DIRIN,DIRIN diye çalışıyor 26-27c Fan 3 te 4 bile değil...
      Aldığım yeri aradım ve eski klimacı BOSCH-BEKO-ARÇELİK Servis USta bir arkadaşa attım tabi siz kadar bilgili değil... bana MOTORDAN Geldiğini TAKOZLAR ile ilgili değil
      ;Gelip baksınlar değişime kadar gider dedi isterseniz özelden pm numara verirseniz size atarım video birde inverter mitsubishi electric enviro diye aldık..
      Aleyküm Selam hocam. Öncelikle geçmiş olsun. Mitsubishi gibi bir markanın bayi ve servis olarak ürününün arkasında durması ve sorunu çözmesi beklenir. Bundan ötürü sorununuzun çözüme ulaşacağı kanaatindeyim ki,bu en doğal hakkınız.

Teşekkür ederim,hep beraber öğrenmeye çalışıyoruz.

Gelişmeler hakkında haberdar ederseniz çok memnun olurum. Dış ünite ayaklarında bulunan takoz,titreşimin duvara iletilmesini engeller,sönümler. Kompresörden bir ses geliyor ise bu takozlardan ziyade kompresörle alakalı bir problem olabilir.

Saygılarımla...

• Çavuş
      61 Mesaj
      19 Şubat 2019 18:35:20
      Ben de bir inverter klima tavsiyesi rica ediyorum. Aydında yaşıyorum. Sıfır yeni ev Salonum 30 metrekare duvarlar yalıtım yönetmeliğine uygun. ama en üst kat. Salonun kapısı yok. Cephe kuzey ve batı. Daikin veya Mitsubishi düşünüyorum. Başka tavsiyelere de açığım. Bütçem7-8 bin civarı. Dış ve iç ünitesi sessiz çalışan uzun süre kullanabileceğim bir model arıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      22 Şubat 2019 09:40:34
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Aleyküm Selam hocam. Öncelikle geçmiş olsun. Mitsubishi gibi bir markanın bayi ve servis olarak ürününün arkasında durması ve sorunu çözmesi beklenir. Bundan ötürü sorununuzun çözüme ulaşacağı kanaatindeyim ki,bu en doğal hakkınız.

Teşekkür ederim,hep beraber öğrenmeye çalışıyoruz.

Gelişmeler hakkında haberdar ederseniz çok memnun olurum. Dış ünite ayaklarında bulunan takoz,titreşimin duvara iletilmesini engeller,sönümler. Kompresörden bir ses geliyor ise bu takozlardan ziyade kompresörle alakalı bir problem olabilir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
      Alıntı yapıyorum herkesi aydınlatmak adına;
      Eveeett Mitsubihsi Electric Enviro Seri 12Btu WİFİ Özellikli Klima cihazımın dış kasa sesi problemini yazmıştım Sonrasını yazayım..
      Servis geldi baktı ayaklarının sıkıldığı yere SİYAH PLASTİK bişeyler taktı ve 29c alıp fan 4 te 15-20 dk çalıştırdı ve o 1 gün önceki
      Eski Buzdolabı DIRIN,DIRIN,DIRIN Titreme Sesi gitti dedim bakın 20dk kısa süre ses gelirse ararım tabiki efendim dedi tabi bunları
      Ben telefon ile görüntülü söylüyorum iş yerinde olduğum için eşimde ses kesildi deyince yol verdim
      Bugün yapılalı 3. gün 2 gündür çıkıp çıkıp dinliyorum klima açtıktan 1 saat sonra 26-27c Fan 3te ses cidden yok
      İnşallahta o ses olmaz gerçi yine bugün açıp 1 saat sonra bi 5 dk dışarda dinlicem klima5505 ustam sizce TEKRAR olurmu ve
      Ne yapmış olabilirler işlem olarak.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 22 Şubat 2019; 9:44:47 >
      ||SAMSUNG 55" JS8500 3D 4K TİZEN SUHD SMART LED TV|| SAMSUNG CURVED SOUNDBAR HW-6001 || DİGİTURK PLUS IQ 4K ÜYESİ* D SMART HD SMART ÜYESİ |||| TİVİBU UYDU SÜPER HD PAKET ÜYESİ || || NETSPEED YALIN 16MBPS ÜYESİ 30TL|| SONY_PLAYSTATİON_4 500_GB Psn:altinbas2011 ||DAIKIN İNVERTER KLİMA || MITSUBISHİ ELECTRİC ENVİRO MELCLOUD İNVERTER KLİMA || APPLE IPHONE XS MAX GOLD 64 GB--IPHONE XS MAX GOLD 64GB|| APPLE IPAD AİR 16GB BEYAZ || |*ŞEREFLİ BEŞİKTAŞK 1903|| || 2013 WW POLO BLUEMOTİON ŞEKER BEYAZ ||

• Kurmay Yarbay
      3977 Mesaj
      22 Şubat 2019 16:46:41 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: alexxiev84

Ben de bir inverter klima tavsiyesi rica ediyorum. Aydında yaşıyorum. Sıfır yeni ev Salonum 30 metrekare duvarlar yalıtım yönetmeliğine uygun. ama en üst kat. Salonun kapısı yok. Cephe kuzey ve batı. Daikin veya Mitsubishi düşünüyorum. Başka tavsiyelere de açığım. Bütçem7-8 bin civarı. Dış ve iç ünitesi sessiz çalışan uzun süre kullanabileceğim bir model arıyorum.
      Merhabalar. Klimayı kullanacağınız ortama göre izolasyon da olduğu için normal şartlarda 15000 btu bile yetebilir. Ancak salon kapısı olmadığı için ve en üst kat olduğu için,özellikle en üst kat olmasından dolayı soğutma işlemi de önem kazanacaktır. Bu nedenle en az 18000 btu'luk bir klima uygun olacaktır.

Ancak bu kapasitede bir cihaz için Mitsubishi ve Daikin'in fiyatları çok daha yukarıda olacaktır. (Daikin'in sitesinde fiyatlar görünmektedir,Mitsubishi için bayiden fiyat almanız gerekecektir.)

Model olarak ise Mitsubishi'de GF60VE serisini tavsiye edebilirim. Daikin'de ise Shira Plus serisi tavsiyemdir. G serisi de gayet iyi bir seridir ancak biraz eski seri olarak kalmaya başladı,verimlilik değerleriyle birlikte.

Bütçenizi aşıyor ise,yani arttırma imkanınız yok ise alternatifler de sunabilirim.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3977 Mesaj
      22 Şubat 2019 16:51:02 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: altinbas07

Alıntı yapıyorum herkesi aydınlatmak adına;
      Eveeett Mitsubihsi Electric Enviro Seri 12Btu WİFİ Özellikli Klima cihazımın dış kasa sesi problemini yazmıştım Sonrasını yazayım..
      Servis geldi baktı ayaklarının sıkıldığı yere SİYAH PLASTİK bişeyler taktı ve 29c alıp fan 4 te 15-20 dk çalıştırdı ve o 1 gün önceki
      Eski Buzdolabı DIRIN,DIRIN,DIRIN Titreme Sesi gitti dedim bakın 20dk kısa süre ses gelirse ararım tabiki efendim dedi tabi bunları
      Ben telefon ile görüntülü söylüyorum iş yerinde olduğum için eşimde ses kesildi deyince yol verdim
      Bugün yapılalı 3. gün 2 gündür çıkıp çıkıp dinliyorum klima açtıktan 1 saat sonra 26-27c Fan 3te ses cidden yok
      İnşallahta o ses olmaz gerçi yine bugün açıp 1 saat sonra bi 5 dk dışarda dinlicem klima5505 ustam sizce TEKRAR olurmu ve
      Ne yapmış olabilirler işlem olarak.?

Alıntıları Göster
      Merhabalar. Hocam öncelikle geçmiş olsun. Muhtemelen ilk montajda titreşim sönümleyici kauçuk takozları takmadılar. Bu şikayetiniz de yine muhtemelen iki metalin birbirine titreşim sonucu çıkardığı ses idi. Sesin ise ilerleyen zamanlarda tekrar etmeyeceğini söyleyebilirim. Ancak takozlar ömrünü yitirirse ses başlar ki,o zaman da cihazı değiştirme vaktiniz gelmiş olur yüksek ihtimalle. Normalin dışında bir durum olmaması halinde,sorun takozların olmayışından dolayı kaynaklandı ise ses olayı tekrar etmeyecektir.

Saygılarımla...
      |
      |

• Çavuş
      74 Mesaj
      22 Şubat 2019 23:20:25
      Arkadaşlar mrb 25 m2 odam için sadece soğutmada kullanılacak aslen klima arayışındayım 4 klima arasında kaldım.12 btu yeter kanaatindeyim yer mersin ara kat

LG Dual Eco S3-W12JA3AA A++ 2.687 tl
      Baymak Elegant Plus 12 A++ 2.599 tl
      DemirDöküm A5 A++ 2.449 tl
      Vestel Flora A++ 2.250 tl

daha çok demirdökümle baymak arasındayım gibi cevaplarınız benim için öok önemli
      23 Şubat 2019 11:12:28
      quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE5816

Arkadaşlar mrb 25 m2 odam için sadece soğutmada kullanılacak aslen klima arayışındayım 4 klima arasında kaldım.12 btu yeter kanaatindeyim yer mersin ara kat

daha çok demirdökümle baymak arasındayım gibi cevaplarınız benim için öok önemli
      Lg koku problemı var alanlar ıade edıyor ele, demirdokum almak zaten anlamsız, vestel baymak arasından baymak kendını temızleme ozellıgı oldugundan daha cok tercıh edılıyor vestelıde ele. Geriye baymak kalıyor
      |
      |
      23 Şubat 2019 23:42:55
      Herkese merhaba...

Klima için sizlerden tavsiye istiyorum.
      Annemin Altınolukta yazlık olarak kullandığı ev için; en üst kat, yalıtımsız, üstü teras olan evimizin, yaklaşık 20 m^2 lik salonunda kullanılacak uygun fiyatlı bir klima almak istiyorum.Isıtma performansı yeterli olursa kış ve bahar aylarında annem tarafından kullanılabilir. Üst düzey binlerce liralık klima performansı beklemiyorum, ancak ılıman iklimde sorun çıkartmayan,bahar ve kış aylarında ara ara bir hafta on günlük kullanımda yeterli düzeyde ısıtma performansı sunacak, yazın salonu serinletecek bir klimaya almak istiyorum. Annemin yaşı da arttığından, sorun çıktığında servis hizmeti iyi olan, garanti süresi uzun olan bir klima ne tavsiye edersiniz.
      Biraz markaları incelediğimde Sigma SGM12INVDMR Comfort Serisi A++ Enerji Sınıfı 12.000 BTU/h Inverter Klima 2200 liralık fiyatıyla ,fiyat performans açısından yeterli olabilir diye düşündüm.
      Bu fiyat aralığında(2000&3000tl) tavsiye edebileceğiniz başka marka modeller de olabilir, fikir edinebilmem adına yardımlarınız bekler, hepinize iyi forumlar dilerim...

• Kurmay Yarbay
      3977 Mesaj
      24 Şubat 2019 13:08:58 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: schumi35

Herkese merhaba...

Klima için sizlerden tavsiye istiyorum.
      Annemin Altınolukta yazlık olarak kullandığı ev için; en üst kat, yalıtımsız, üstü teras olan evimizin, yaklaşık 20 m^2 lik salonunda kullanılacak uygun fiyatlı bir klima almak istiyorum.Isıtma performansı yeterli olursa kış ve bahar aylarında annem tarafından kullanılabilir. Üst düzey binlerce liralık klima performansı beklemiyorum, ancak ılıman iklimde sorun çıkartmayan,bahar ve kış aylarında ara ara bir hafta on günlük kullanımda yeterli düzeyde ısıtma performansı sunacak, yazın salonu serinletecek bir klimaya almak istiyorum. Annemin yaşı da arttığından, sorun çıktığında servis hizmeti iyi olan, garanti süresi uzun olan bir klima ne tavsiye edersiniz.
      Biraz markaları incelediğimde Sigma SGM12INVDMR Comfort Serisi A++ Enerji Sınıfı 12.000 BTU/h Inverter Klima 2200 liralık fiyatıyla ,fiyat performans açısından yeterli olabilir diye düşündüm.
      Bu fiyat aralığında(2000&3000tl) tavsiye edebileceğiniz başka marka modeller de olabilir, fikir edinebilmem adına yardımlarınız bekler, hepinize iyi forumlar dilerim...
      Merhabalar. En üst kat,yalıtımsız olduğu için 20m2 alan için 12000 btu uygun olacaktır. Normalde izolasyon da iyi olsa,çatı kat haricinde 9000 de diyebilirdik. Ancak buna rağmen,her ihtimale karşı mümkünse en azından ücretsiz keşif hizmeti veren bir firmadan veya direkt İklimsa'dan keşif hizmeti almanızı tavsiye ederim. Diğer türlü ortamın alanı,konumu,izolasyon durumu itibari ile 12000 btu uygun olacaktır.

Sigma'nın INVDMR modeli,Gree markasının Viola serisi ile aynı cihazdır. Gree sigma,demirdöküm,york gibi markalara klima üreten bir firmadır. Genel manada iyi yönde yorumlara sahiptir.

Buna alternatif olarak Midea Blanc serisini tavsiye edebilirim ancak Sigma,Gree daha performanslıdır. Bununla birlikte mümkünse INVDME,yani Plus serisini de incelemenizi tavsiye ederim. Daha üst bir seridir.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3977 Mesaj
      24 Şubat 2019 13:12:04 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE5816

Merhabalar. 12000 btu belirtmiş olduğunuz ortama yeterlidir.

LG klimalarda yeni alınan cihazda yanık kokusu olduğuna dair şikayetler vardı. Kronik olabileceği düşünüldü. Almayı düşünüyorsanız bu riski göze almakta fayda vardır.

Bunların dışında Demirdöküm,yine Gree üretimi bir cihaz.

Demirdöküm

Baymak

Vestel

şeklinde sıralayabiliriz. Baymak,AUX markasının üretimi bir cihazdır. Üreticiden dolayı DD'yi daha üstün görmekteyim.

Saygılarımla...

• Yarbay
      2164 Mesaj
      24 Şubat 2019 15:16:32
      Merhaba arkadaşlar,

Klima almak için arayışlara girdim. Öncelikle evin özellikleri ve alma sebebimden bahsedeyim.

Evim Karadeniz kıyısında kuzey ve batı cepheli, yalıtımlı 110 metrekare. dış alanın büyük kısmı batıya bakıyor ve öğleden sonra güneş görüyor.
      Alma sebebim yazın havalar çok sıcak geçmese de mantıklı ise klimayı salona kurup evi serin ve nemsiz tutmak. Ayrıca pencere açıkken gelen aşırı tozdan kurtulmak.

Bu amaçla; tüketimi düşük, sessiz bir klima almak istiyorum. Kaç BTU'luk almalıyım? Bütçe dostu bilindik marka ne tavsiye edersiniz?
      24 Şubat 2019 18:19:34

hocam s.a
      altus alk 1820,baymak elegant plus 18, arçelik ekolojik 18320, vestel plazma 18
      hangisini önerirsiniz

|
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Propaganda öyIe bir sanattır ki, insan başkasının ayağına basarken kendisi “ah” der. "Bob Hope"
    • Kurmay Yarbay
      3977 Mesaj
      24 Şubat 2019 20:10:37 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Ozann

Merhaba arkadaşlar,

Klima almak için arayışlara girdim. Öncelikle evin özellikleri ve alma sebebimden bahsedeyim.

Evim Karadeniz kıyısında kuzey ve batı cepheli, yalıtımlı 110 metrekare. dış alanın büyük kısmı batıya bakıyor ve öğleden sonra güneş görüyor.
      Alma sebebim yazın havalar çok sıcak geçmese de mantıklı ise klimayı salona kurup evi serin ve nemsiz tutmak. Ayrıca pencere açıkken gelen aşırı tozdan kurtulmak.

Bu amaçla; tüketimi düşük, sessiz bir klima almak istiyorum. Kaç BTU'luk almalıyım? Bütçe dostu bilindik marka ne tavsiye edersiniz?
      Merhabalar. Tüm evi faydalandırmak için genelde koridora montaj yapılması uygun görülür. Tabii bu cihazı ne kadar uzun süreli çalıştıracağınıza ve koridorun konumuna göre değişiklik göstermektedir. Montaj için bir engel olmaması da gereklidir. Salona cihazı monte ettirip de diğer odaların faydalanmasını isterseniz bu da mümkündür. Ancak klimanın diğer odalara hissedilir boyutta etki etmesi için olabildiğince uzun süreli çalışması gerekir ki,inverter klimalar da bu sayede tasarruf yapabilirler. Ancak bu durumda da klimanın kapasitesi,toplam evin alanına göre değil,salona göre seçilmelidir. Aksi halde hem ses seviyesi artacak,klima çok çabuk ortamı ısıtıp/soğutacak hatta dur kalk yapmaya başlayacak ve diğer odalara etki etmeyecektir. Bu nedenle mümkünse bir de salonunuzun kaç m2 olduğu bilgisini vermenizi rica ediyorum. Bir de max bütçenizi belirtirseniz sevinirim. Ona göre 3 aşağı 5 yukarı bir tavsiyede bulunursak daha kesin olur.

Düzenleme : Klimalar iç ortamdaki havayı sirküle ederler. Dış ortamdan içeri hava taşımazlar. Bu nedenle yine pencerenizi açarak havalandırma ihtiyacınız olacaktır.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 24 Şubat 2019; 20:11:48 >

• Kurmay Yarbay
      3977 Mesaj
      24 Şubat 2019 20:14:53 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: tuğs@n

hocam s.a
      altus alk 1820,baymak elegant plus 18, arçelik ekolojik 18320, vestel plazma 18
      hangisini önerirsiniz
      Merhabalar. Bu cihazları

Baymak

Arçelik-Altus

Vestel

şeklinde sıralayabiliriz.

Arçelik'in ekolojik modeli ile Altus hemen hemen aynı. Zaten Altus da arçelik üretimi.

İlk sırada Baymak ve Arçelik'i(Altus)tavsiye ederim.

Vestel ise daha sonra gelmektedir.

Saygılarımla...
      24 Şubat 2019 20:27:37

Plus serisi özellik olarak biraz daha iyi duruyor ancak comfort serisi ihtiyacı karşılayacaksa daha fazla ödemeye gerek yok diye düşünüyorum. Ekonomik şartlarda mümkün olduğunca hesaplı olması önemli.

Baymak; 5 yıllık garantisi olması ve servisinin fazla olmasından dolayı, Baymak Elegant Plus 12 model klima da mantıklı gibi geldi. Rica etsem iki klimayı teknik açıdan artı ve eksileriyle yorumlayabilir misiniz? SİGMA SGM12INVDMR vs Baymak Elegant Plus 12
      |
      |
      2164 Mesaj
      24 Şubat 2019 20:31:06

Sağolun açıklamanız için. Salon 20 metrekare boyutunda. Koridora kurulum mümkün değil, koridorlar iç kısımda kalıyor. Salona kurulum mantıklı.

Havalandırma için akşam saatleri uygun. Açıkçası çok sıcak bir kaç hafta hariç geceleri klima gerektirecek bir hava olmuyor. Ancak gündüzleri nem bunaltıyor burada.

Bütçemiz de yeterli ise maksimum 4 bin tl.

Çok teşekkürler ilginiz için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      24 Şubat 2019 21:03:16

sağolun hocam altus aklımda
      son sorum olacak ek ücretle ilave garanti var mı bu tip klimalarda?

|
      |

Propaganda öyIe bir sanattır ki, insan başkasının ayağına basarken kendisi “ah” der. "Bob Hope"
    • Kurmay Yarbay
      3977 Mesaj
      26 Şubat 2019 12:58:38 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: tuğs@n

sağolun hocam altus aklımda
      son sorum olacak ek ücretle ilave garanti var mı bu tip klimalarda?
      Sizler de sağolun hocam. Arçelik'te ücret karşılığı ek garanti var klimalar için de. Altus'ta da aynı olacaktır.

Saygılarımla...
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.