Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: klima5505, slayer1ss Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
39.223
Cevap
328
Favori
3.174.643
Tıklama
Giriş
      3971 Mesaj
      13 Şubat 2019 21:25:01 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom Tavan tipi klimanın havası ve sesi çok mu rahatsız eder acaba? Oturma pozisyonumuz klimanın karşısı olmayacak. Hava akımının tüm eve hakim olduğu tavana monte düşünüyorum. Keşif için gelen teknik personele de çok güvenmiyorum açıkçası. Emura’yı alırken bizi çok yanılttılar. Ben kendi kararımla Emura serisini iyiki tercih etmişim diyorum. Alıntıları Göster
      Merhabalar. Hava debisi duvar tipi klimalara göre daha yüksektir. Bu nedenle hava sesi daha fazla olacaktır. Emura güzel bir tercih olmuş. Ancak tavan tipi klimayı tercih ederken de ses durumunu gözetmenizde fayda vardır. Ses konusunda takıntılı ve hassas değilseniz zamanla alışabilirsiniz. İşitsel bir durum olduğu için örneklendirme yapamıyorum. Ancak bir nebze daha sesli olacaktır.

Saygılarımla...

• Yüzbaşı
      847 Mesaj
      13 Şubat 2019 22:34:36
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 Merhabalar. Hava debisi duvar tipi klimalara göre daha yüksektir. Bu nedenle hava sesi daha fazla olacaktır. Emura güzel bir tercih olmuş. Ancak tavan tipi klimayı tercih ederken de ses durumunu gözetmenizde fayda vardır. Ses konusunda takıntılı ve hassas değilseniz zamanla alışabilirsiniz. İşitsel bir durum olduğu için örneklendirme yapamıyorum. Ancak bir nebze daha sesli olacaktır.

Saygılarımla... Alıntıları Göster
      Nazik yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Rica etsem sizden Daikin marka tavan tipi klima öneriside alabilirmiyim.

Link atarsanız memnun olurum.

İyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 14 Şubat 2019; 14:36:33 >

• Er
      14 Mesaj
      14 Şubat 2019 01:39:57

Merhabalar. Antalya da kıracı olarak yasayacağım. 18m2 oda icin 12000 btu olacak bir klima almayı düşünüyorum. Kış aylarında ısınmak içinde klima kullanacağım. Odayi hem ısıtmak hemde soğutmak için az elektrik tüketimi olan güzel bir klima önerebilir misiniz ? Forum da geri dönüp okudum ama çok kafa karışıklığı oldu. Yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhotaman -- 15 Şubat 2019; 12:50:0 >
      |
      |
      Bahsedilenler: klima5505
    • Yarbay
      2599 Mesaj
      15 Şubat 2019 17:53:10
      Bende tavsiye istemekteyim..

Bina dışı montalama yok.

Klimayı genelde ısınmak için kullanacağım.

Oda 30 m2 3500 tl ye kadar ne önerirsiniz..

Kaç btu gerekir birde..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      15 Şubat 2019 20:52:15 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom Nazik yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Rica etsem sizden Daikin marka tavan tipi klima öneriside alabilirmiyim.

Link atarsanız memnun olurum.

İyi akşamlar. Alıntıları Göster
      Rica ederim hocam ne demek.

Elbette. Fakat şöyle bir durum var. Daikin'de Tavan tipi olarak tek model mevcut.

FLEXI serisi. Diğer Kare olanlardan bahsediyorsanız onlar "kaset tipi"dir. Ona göre model tavsiye edebilirim.

Ancak doğru anladı isem Daikin'de :https://www.daikin.com.tr/Urunler/Kucuk-Ticari-Klimalar/Yer-Tavan-Tipi-Klimalar/Flexi-Inverter-Yer-Tavan-Tipi-Klimalar-(flxs-b)

bu seriyi tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3971 Mesaj
      15 Şubat 2019 21:11:29 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: bayÇINAR Bende tavsiye istemekteyim..

Bina dışı montalama yok.

Klimayı genelde ısınmak için kullanacağım.

Oda 30 m2 3500 tl ye kadar ne önerirsiniz..

Kaç btu gerekir birde..
      Merhabalar. 30m2 alanınız için izolasyon olmadığı halde 18000 btu bir cihaz yeterli gelecektir.

3500tl bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz Midea Blanc serisini tavsiye edebilirim.

Bütçenize daha yakın olan LG Dual ECO serisini tavsiye edebilirim ancak,Midea daha verimli,daha memnun kalacağınız bir cihazdır. Mümkünse bütçenizi biraz daha yükseltmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...
      |
      |
      15 Şubat 2019 21:13:02 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mhotaman Merhabalar. Antalya da kıracı olarak yasayacağım. 18m2 oda icin 12000 btu olacak bir klima almayı düşünüyorum. Kış aylarında ısınmak içinde klima kullanacağım. Odayi hem ısıtmak hemde soğutmak için az elektrik tüketimi olan güzel bir klima önerebilir misiniz ? Forum da geri dönüp okudum ama çok kafa karışıklığı oldu. Yardımlarınızı bekliyorum.
      Merhabalar. 18 m2 alan için izolasyon durumu çok kötü,ısı kaybı çok fazla değilse 9000 btu yeterlidir.

Ancak 12000 btu olarak da tavsiye verebilirim. Bütçeniz nedir ?

Saygılarımla...
      15 Şubat 2019 21:32:55

Dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Binanın izolasyonu yok. Camları yeni pvc yapılmış ve panjurlu. Cephesi Doğu ve Güney. 9 binlik yeterli olur diyorsanız onu da düşünebilirim. 12 binlik aldığımızda bize artısı eksisi ne olur. Kıracı olduğum için başka evde de kullanırım belki diye düşünmüştüm. Bütçe 3000-5000 aralığı olabilir. Yeter ki verdiğim paranın karşılığını alayım. Yanıtınız için şimdiden teşekkürler. Saygılar bizden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Onbaşı
      29 Mesaj
      15 Şubat 2019 23:13:48
      Merhaba. Muğla’da yaşıyorum. Ev 6 katlı blnanın ikinci katında. Amerikan mutfak, güneş alan 33 metrekare salon için 24000 btu gerekli dedi Mitsubishi elektrikten gelen ekip. Bana çok abartılı geldi. MSZ-GF 60VE (24000 btu, 8650 tl) ile enviro AP50VG (18000btu, 6750 tl) iki klima arasında kaldım. Ap serisi R32 malum. Önerileriniz nedir. İkisinden birini tercih edeceğim.

16 Şubat 2019 04:00:18
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 Rica ederim hocam ne demek.

Elbette. Fakat şöyle bir durum var. Daikin'de Tavan tipi olarak tek model mevcut.

FLEXI serisi. Diğer Kare olanlardan bahsediyorsanız onlar "kaset tipi"dir. Ona göre model tavsiye edebilirim.

Ancak doğru anladı isem Daikin'de :https://www.daikin.com.tr/Urunler/Kucuk-Ticari-Klimalar/Yer-Tavan-Tipi-Klimalar/Flexi-Inverter-Yer-Tavan-Tipi-Klimalar-(flxs-b)

bu seriyi tavsiye edebilirim.

https://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Kucuk-Ticari-Klimalar/Tavan-Tipi-Klimalar/Tavan-Tipi-Klimalar-(fha-a)/Fha60a-Tavan-Tipi-Klima

Bu modelden demek istemiştim

• Yüzbaşı
      275 Mesaj
      16 Şubat 2019 17:03:44
      Arkadaşlar midea misson ve blanc serisi var kararsız kaldım hangisini önerirsiniz ne gibi fark var 2 si arasında

• Kurmay Yarbay
      3971 Mesaj
      16 Şubat 2019 18:34:25 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: onuratak Merhaba. Muğla’da yaşıyorum. Ev 6 katlı blnanın ikinci katında. Amerikan mutfak, güneş alan 33 metrekare salon için 24000 btu gerekli dedi Mitsubishi elektrikten gelen ekip. Bana çok abartılı geldi. MSZ-GF 60VE (24000 btu, 8650 tl) ile enviro AP50VG (18000btu, 6750 tl) iki klima arasında kaldım. Ap serisi R32 malum. Önerileriniz nedir. İkisinden birini tercih edeceğim.
      Merhabalar.

60VE modeli 20.813 btu'dur(6.1x3412) 71 VE serisi 24000 btu'dur. Arada kayda değer bir fark yok.

GF serisi uzun hava üfleme özelliği gibi geniş alanlara özellikle hitap eden bazı ekstraları barındırır. Bu durumda hangisi görsel olarak hoşunuza gidiyorsa onu tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte AP'nin R32 olması da bir avantajdır.

Saygılarımla...
      16 Şubat 2019 18:37:32 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom https://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Kucuk-Ticari-Klimalar/Tavan-Tipi-Klimalar/Tavan-Tipi-Klimalar-(fha-a)/Fha60a-Tavan-Tipi-Klima

Bu modelden demek istemiştim Alıntıları Göster
      Merhabalar. Lütfen kusuruma bakmayın. Bu model gözümden kaçmış .

Linkini verdiğim diğer modele göre enerji verimlilik değeri çok daha iyi.

Tek şüpheli durum,ses durumudur.

Bunun dışında memnun kalacağınız bir cihazdır.

Eğer ses konusunda sıkıntı yaşamayacağınıza eminseniz tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3971 Mesaj
      16 Şubat 2019 18:42:50 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mhotaman Dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Binanın izolasyonu yok. Camları yeni pvc yapılmış ve panjurlu. Cephesi Doğu ve Güney. 9 binlik yeterli olur diyorsanız onu da düşünebilirim. 12 binlik aldığımızda bize artısı eksisi ne olur. Kıracı olduğum için başka evde de kullanırım belki diye düşünmüştüm. Bütçe 3000-5000 aralığı olabilir. Yeter ki verdiğim paranın karşılığını alayım. Yanıtınız için şimdiden teşekkürler. Saygılar bizden Alıntıları Göster
      Merhabalar. Rica ederim hocam. 9000 btu yeterli olacaktır. Ancak 12000 tercih etmeniz sonucunda da sorun olmayacaktır. Alım maliyetini aşağı çekmek adına 9000 faydalı olabilir. Diğer türlü 12000 de tercih edilebilir. Ev değiştirme ihtimalinizi de katarsak daha mantıklı olacaktır.

Marka Model olarak ise bu fiyat aralığında

Gree Lomo ( Sigma Plus )

Midea Blanc ( Airfel, Daylux )

Lg Deluxe (sıfır ünitede koku problemi olduğuna dair şikayetler olmuştu,bunu bilerek tercih etmekte fayda var)

Bu marka ve modelleri tavsiye edebilirim.

Parantez içinde yazdıklarım,aynı ürün olup farklı marka ile üretilen cihazlardır. Bunların servis olanağı daha fazladır.

1 2 3 şeklinde sıraladığım listede özellikle Gree'de vermiş olduğunuz paranın karşılığını alabileceğinizi söyleyebilirim. Isıtma ve soğutma konusunda doğru bir montajla sorun yaşatmayacaktır.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3971 Mesaj
      16 Şubat 2019 18:44:31 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Realism Arkadaşlar midea misson ve blanc serisi var kararsız kaldım hangisini önerirsiniz ne gibi fark var 2 si arasında
      Merhabalar. Blanc,Mission'dan sonra çıktı. Artık Mission'a Midea fazla destek vermiyor. Eski bir seri. Bu nedenle Blanc serisini tavsiye ederim.

Saygılarımla...
      |
      |
      16 Şubat 2019 20:00:58

Teşekkür ederim

|
      |
      16 Şubat 2019 20:06:03
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 Merhabalar.

60VE modeli 20.813 btu'dur(6.1x3412) 71 VE serisi 24000 btu'dur. Arada kayda değer bir fark yok.

GF serisi uzun hava üfleme özelliği gibi geniş alanlara özellikle hitap eden bazı ekstraları barındırır. Bu durumda hangisi görsel olarak hoşunuza gidiyorsa onu tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte AP'nin R32 olması da bir avantajdır.

Merhaba. Dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. 60VE serisinin 24.000 lik olduğunu ifade eden gelen keşif ekibiydi. Bana güvven vermediler açıkçası. 18.000 lik enviro AP serisinin yeteceğini düşünüyorum ancak büyüğünü ve pahalısını satma niyetlerinde olduklarını düşünüyorum. Voltaj düşüklüğü sebebiyle kartın yanması durumu sanıyorum sıklıkla rastlanıyor bu modellerde. Kararsız kaldım açıkçası.

• Er
      14 Mesaj
      17 Şubat 2019 12:38:24

Merhabalar. Tavsiye ettiğiniz klimalari inceledim. Çok memnun kalanda var,uzak durun yaklaşmayın diyende. Artık karar verip alacağım.

Arçelik 12610 AA

Beko 61210 AA

Demirdöküm A5 Performans

Gree Lomo

Sigma Plus

Bu beş klimanın birebir ayni olduğu ve hangisi ucuzsa onu almak gerektiği ile ilgili bir yorum okudum. Bu bilgi doğru mudur ?

|
      |
    • Kurmay Yarbay
      3971 Mesaj
      17 Şubat 2019 19:04:02 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mhotaman Merhabalar. Tavsiye ettiğiniz klimalari inceledim. Çok memnun kalanda var,uzak durun yaklaşmayın diyende. Artık karar verip alacağım.

Arçelik 12610 AA

Beko 61210 AA

Demirdöküm A5 Performans

Gree Lomo

Sigma Plus

Bu beş klimanın birebir ayni olduğu ve hangisi ucuzsa onu almak gerektiği ile ilgili bir yorum okudum. Bu bilgi doğru mudur ? Alıntıları Göster
      Merhabalar.

Gree Lomo

Demirdöküm A5 "Performans"

Sigma Plus

Aynı cihazlar.

Arçelik ve Beko'daki bu modeller ( 12610 ve 61210 ) bu markaların en üst modelleri. Çoğu kendini kanıtlamış klimalar ile yarışabilecek düzeyde.

Diğer 3 marka konusunda verilen bilgi doğrudur. Ancak Arçelik ve Beko'nun bu serisi özel bir seri. Diğer modellerinden çok daha üstün.

Saygılarımla...
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      3971 Mesaj
      17 Şubat 2019 19:05:02 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom Teşekkür ederim Alıntıları Göster
      Rica ederim Hocam. Hayırlı olsun.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Blogio
haberler
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,217
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.