Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1925. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: MysticDesign , MysticDesign Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.212
Cevap
701
Favori
4.429.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19231924192519261927
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Muğla’da yaşıyorum. Ev 6 katlı blnanın ikinci katında. Amerikan mutfak, güneş alan 33 metrekare salon için 24000 btu gerekli dedi Mitsubishi elektrikten gelen ekip. Bana çok abartılı geldi. MSZ-GF 60VE (24000 btu, 8650 tl) ile enviro AP50VG (18000btu, 6750 tl) iki klima arasında kaldım. Ap serisi R32 malum. Önerileriniz nedir. İkisinden birini tercih edeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Rica ederim hocam ne demek.

Elbette. Fakat şöyle bir durum var. Daikin'de Tavan tipi olarak tek model mevcut.

FLEXI serisi. Diğer Kare olanlardan bahsediyorsanız onlar "kaset tipi"dir. Ona göre model tavsiye edebilirim.

Ancak doğru anladı isem Daikin'de :https://www.daikin.com.tr/Urunler/Kucuk-Ticari-Klimalar/Yer-Tavan-Tipi-Klimalar/Flexi-Inverter-Yer-Tavan-Tipi-Klimalar-(flxs-b)

bu seriyi tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    https://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Kucuk-Ticari-Klimalar/Tavan-Tipi-Klimalar/Tavan-Tipi-Klimalar-(fha-a)/Fha60a-Tavan-Tipi-Klima

Bu modelden demek istemiştim

• Arkadaşlar midea misson ve blanc serisi var kararsız kaldım hangisini önerirsiniz ne gibi fark var 2 si arasında

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuratak

Merhaba. Muğla’da yaşıyorum. Ev 6 katlı blnanın ikinci katında. Amerikan mutfak, güneş alan 33 metrekare salon için 24000 btu gerekli dedi Mitsubishi elektrikten gelen ekip. Bana çok abartılı geldi. MSZ-GF 60VE (24000 btu, 8650 tl) ile enviro AP50VG (18000btu, 6750 tl) iki klima arasında kaldım. Ap serisi R32 malum. Önerileriniz nedir. İkisinden birini tercih edeceğim.
    Merhabalar.

60VE modeli 20.813 btu'dur(6.1x3412) 71 VE serisi 24000 btu'dur. Arada kayda değer bir fark yok.

GF serisi uzun hava üfleme özelliği gibi geniş alanlara özellikle hitap eden bazı ekstraları barındırır. Bu durumda hangisi görsel olarak hoşunuza gidiyorsa onu tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte AP'nin R32 olması da bir avantajdır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

https://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Kucuk-Ticari-Klimalar/Tavan-Tipi-Klimalar/Tavan-Tipi-Klimalar-(fha-a)/Fha60a-Tavan-Tipi-Klima

Bu modelden demek istemiştim

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Lütfen kusuruma bakmayın. Bu model gözümden kaçmış .

Linkini verdiğim diğer modele göre enerji verimlilik değeri çok daha iyi.

Tek şüpheli durum,ses durumudur.

Bunun dışında memnun kalacağınız bir cihazdır.

Eğer ses konusunda sıkıntı yaşamayacağınıza eminseniz tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: mhotaman

Dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Binanın izolasyonu yok. Camları yeni pvc yapılmış ve panjurlu. Cephesi Doğu ve Güney. 9 binlik yeterli olur diyorsanız onu da düşünebilirim. 12 binlik aldığımızda bize artısı eksisi ne olur. Kıracı olduğum için başka evde de kullanırım belki diye düşünmüştüm. Bütçe 3000-5000 aralığı olabilir. Yeter ki verdiğim paranın karşılığını alayım. Yanıtınız için şimdiden teşekkürler. Saygılar bizden
    Merhabalar. Rica ederim hocam. 9000 btu yeterli olacaktır. Ancak 12000 tercih etmeniz sonucunda da sorun olmayacaktır. Alım maliyetini aşağı çekmek adına 9000 faydalı olabilir. Diğer türlü 12000 de tercih edilebilir. Ev değiştirme ihtimalinizi de katarsak daha mantıklı olacaktır.

Marka Model olarak ise bu fiyat aralığında

Gree Lomo ( Sigma Plus )

Midea Blanc ( Airfel, Daylux )

Lg Deluxe (sıfır ünitede koku problemi olduğuna dair şikayetler olmuştu,bunu bilerek tercih etmekte fayda var)

Bu marka ve modelleri tavsiye edebilirim.

Parantez içinde yazdıklarım,aynı ürün olup farklı marka ile üretilen cihazlardır. Bunların servis olanağı daha fazladır.

1 2 3 şeklinde sıraladığım listede özellikle Gree'de vermiş olduğunuz paranın karşılığını alabileceğinizi söyleyebilirim. Isıtma ve soğutma konusunda doğru bir montajla sorun yaşatmayacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Realism

Arkadaşlar midea misson ve blanc serisi var kararsız kaldım hangisini önerirsiniz ne gibi fark var 2 si arasında
    Merhabalar. Blanc,Mission'dan sonra çıktı. Artık Mission'a Midea fazla destek vermiyor. Eski bir seri. Bu nedenle Blanc serisini tavsiye ederim.

Saygılarımla...
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• quote:

Merhabalar.

60VE modeli 20.813 btu'dur(6.1x3412) 71 VE serisi 24000 btu'dur. Arada kayda değer bir fark yok.

GF serisi uzun hava üfleme özelliği gibi geniş alanlara özellikle hitap eden bazı ekstraları barındırır. Bu durumda hangisi görsel olarak hoşunuza gidiyorsa onu tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte AP'nin R32 olması da bir avantajdır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Merhaba. Dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. 60VE serisinin 24.000 lik olduğunu ifade eden gelen keşif ekibiydi. Bana güvven vermediler açıkçası. 18.000 lik enviro AP serisinin yeteceğini düşünüyorum ancak büyüğünü ve pahalısını satma niyetlerinde olduklarını düşünüyorum. Voltaj düşüklüğü sebebiyle kartın yanması durumu sanıyorum sıklıkla rastlanıyor bu modellerde. Kararsız kaldım açıkçası.

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Tavsiye ettiğiniz klimalari inceledim. Çok memnun kalanda var,uzak durun yaklaşmayın diyende. Artık karar verip alacağım.

Arçelik 12610 AA
    Beko 61210 AA
    Demirdöküm A5 Performans
    Gree Lomo
    Sigma Plus

Bu beş klimanın birebir ayni olduğu ve hangisi ucuzsa onu almak gerektiği ile ilgili bir yorum okudum. Bu bilgi doğru mudur ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhotaman

Merhabalar. Tavsiye ettiğiniz klimalari inceledim. Çok memnun kalanda var,uzak durun yaklaşmayın diyende. Artık karar verip alacağım.

Arçelik 12610 AA
    Beko 61210 AA
    Demirdöküm A5 Performans
    Gree Lomo
    Sigma Plus

Bu beş klimanın birebir ayni olduğu ve hangisi ucuzsa onu almak gerektiği ile ilgili bir yorum okudum. Bu bilgi doğru mudur ?
    Merhabalar.

Gree Lomo

Demirdöküm A5 "Performans"

Sigma Plus

Aynı cihazlar.

Arçelik ve Beko'daki bu modeller ( 12610 ve 61210 ) bu markaların en üst modelleri. Çoğu kendini kanıtlamış klimalar ile yarışabilecek düzeyde.

Diğer 3 marka konusunda verilen bilgi doğrudur. Ancak Arçelik ve Beko'nun bu serisi özel bir seri. Diğer modellerinden çok daha üstün.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Teşekkür ederim
    Rica ederim Hocam. Hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuratak

Merhaba. Dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. 60VE serisinin 24.000 lik olduğunu ifade eden gelen keşif ekibiydi. Bana güvven vermediler açıkçası. 18.000 lik enviro AP serisinin yeteceğini düşünüyorum ancak büyüğünü ve pahalısını satma niyetlerinde olduklarını düşünüyorum. Voltaj düşüklüğü sebebiyle kartın yanması durumu sanıyorum sıklıkla rastlanıyor bu modellerde. Kararsız kaldım açıkçası.

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Rica ederim. 60VE serisi hakkında yanlış bilgi verilmiş. Bu cihaz 6.1kW güçte. 20813 btu. AP 50 Serisi ise 17060 btu.

Arada çok fazla bir fark yok. AP serisi yeterli olacaktır. Kart yakma problemi ise gerçekten düşük voltajdan dolayı oluyor ise ev tesisatının kontrol edilmesi ve genel olarak bir sorun var ise dağıtım şirketine bildirilmesi uygun olur. Aksi halde kronik bir sorun var ise bunu sizlere yükleme hakları da mevcut değildir.

Saygılarımla...

• Selam 2,5 ay önce aldığım MİTSUBİSHİ ELECTRİC 12btu ENVİRO KLİMA DIŞ KASA YENİ Fark ettim pancar motorumu desem Eski Buzdolabı gibimi desem DIRIN,DIRIN,DIRIN diye çalışıyor 26-27c Fan 3 te 4 bile değil...
    Aldığım yeri aradım ve eski klimacı BOSCH-BEKO-ARÇELİK Servis USta bir arkadaşa attım tabi siz kadar bilgili değil... bana MOTORDAN Geldiğini TAKOZLAR ile ilgili değil
    ;Gelip baksınlar değişime kadar gider dedi isterseniz özelden pm numara verirseniz size atarım video birde inverter mitsubishi electric enviro diye aldık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 18 Şubat 2019; 12:17:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: altinbas07

Selam 2,5 ay önce aldığım MİTSUBİSHİ ELECTRİC 12btu ENVİRO KLİMA DIŞ KASA YENİ Fark ettim pancar motorumu desem Eski Buzdolabı gibimi desem DIRIN,DIRIN,DIRIN diye çalışıyor 26-27c Fan 3 te 4 bile değil...
    Aldığım yeri aradım ve eski klimacı BOSCH-BEKO-ARÇELİK Servis USta bir arkadaşa attım tabi siz kadar bilgili değil... bana MOTORDAN Geldiğini TAKOZLAR ile ilgili değil
    ;Gelip baksınlar değişime kadar gider dedi isterseniz özelden pm numara verirseniz size atarım video birde inverter mitsubishi electric enviro diye aldık..
    Aleyküm Selam hocam. Öncelikle geçmiş olsun. Mitsubishi gibi bir markanın bayi ve servis olarak ürününün arkasında durması ve sorunu çözmesi beklenir. Bundan ötürü sorununuzun çözüme ulaşacağı kanaatindeyim ki,bu en doğal hakkınız.

Teşekkür ederim,hep beraber öğrenmeye çalışıyoruz.

Gelişmeler hakkında haberdar ederseniz çok memnun olurum. Dış ünite ayaklarında bulunan takoz,titreşimin duvara iletilmesini engeller,sönümler. Kompresörden bir ses geliyor ise bu takozlardan ziyade kompresörle alakalı bir problem olabilir.

Saygılarımla...

• Ben de bir inverter klima tavsiyesi rica ediyorum. Aydında yaşıyorum. Sıfır yeni ev Salonum 30 metrekare duvarlar yalıtım yönetmeliğine uygun. ama en üst kat. Salonun kapısı yok. Cephe kuzey ve batı. Daikin veya Mitsubishi düşünüyorum. Başka tavsiyelere de açığım. Bütçem7-8 bin civarı. Dış ve iç ünitesi sessiz çalışan uzun süre kullanabileceğim bir model arıyorum.

• quote:

Aleyküm Selam hocam. Öncelikle geçmiş olsun. Mitsubishi gibi bir markanın bayi ve servis olarak ürününün arkasında durması ve sorunu çözmesi beklenir. Bundan ötürü sorununuzun çözüme ulaşacağı kanaatindeyim ki,bu en doğal hakkınız.

Teşekkür ederim,hep beraber öğrenmeye çalışıyoruz.

Gelişmeler hakkında haberdar ederseniz çok memnun olurum. Dış ünite ayaklarında bulunan takoz,titreşimin duvara iletilmesini engeller,sönümler. Kompresörden bir ses geliyor ise bu takozlardan ziyade kompresörle alakalı bir problem olabilir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Alıntı yapıyorum herkesi aydınlatmak adına;
    Eveeett Mitsubihsi Electric Enviro Seri 12Btu WİFİ Özellikli Klima cihazımın dış kasa sesi problemini yazmıştım Sonrasını yazayım..
    Servis geldi baktı ayaklarının sıkıldığı yere SİYAH PLASTİK bişeyler taktı ve 29c alıp fan 4 te 15-20 dk çalıştırdı ve o 1 gün önceki
    Eski Buzdolabı DIRIN,DIRIN,DIRIN Titreme Sesi gitti dedim bakın 20dk kısa süre ses gelirse ararım tabiki efendim dedi tabi bunları
    Ben telefon ile görüntülü söylüyorum iş yerinde olduğum için eşimde ses kesildi deyince yol verdim
    Bugün yapılalı 3. gün 2 gündür çıkıp çıkıp dinliyorum klima açtıktan 1 saat sonra 26-27c Fan 3te ses cidden yok
    İnşallahta o ses olmaz gerçi yine bugün açıp 1 saat sonra bi 5 dk dışarda dinlicem klima5505 ustam sizce TEKRAR olurmu ve
    Ne yapmış olabilirler işlem olarak.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 22 Şubat 2019; 9:44:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alexxiev84

Ben de bir inverter klima tavsiyesi rica ediyorum. Aydında yaşıyorum. Sıfır yeni ev Salonum 30 metrekare duvarlar yalıtım yönetmeliğine uygun. ama en üst kat. Salonun kapısı yok. Cephe kuzey ve batı. Daikin veya Mitsubishi düşünüyorum. Başka tavsiyelere de açığım. Bütçem7-8 bin civarı. Dış ve iç ünitesi sessiz çalışan uzun süre kullanabileceğim bir model arıyorum.
    Merhabalar. Klimayı kullanacağınız ortama göre izolasyon da olduğu için normal şartlarda 15000 btu bile yetebilir. Ancak salon kapısı olmadığı için ve en üst kat olduğu için,özellikle en üst kat olmasından dolayı soğutma işlemi de önem kazanacaktır. Bu nedenle en az 18000 btu'luk bir klima uygun olacaktır.

Ancak bu kapasitede bir cihaz için Mitsubishi ve Daikin'in fiyatları çok daha yukarıda olacaktır. (Daikin'in sitesinde fiyatlar görünmektedir,Mitsubishi için bayiden fiyat almanız gerekecektir.)

Model olarak ise Mitsubishi'de GF60VE serisini tavsiye edebilirim. Daikin'de ise Shira Plus serisi tavsiyemdir. G serisi de gayet iyi bir seridir ancak biraz eski seri olarak kalmaya başladı,verimlilik değerleriyle birlikte.

Bütçenizi aşıyor ise,yani arttırma imkanınız yok ise alternatifler de sunabilirim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: altinbas07

Alıntı yapıyorum herkesi aydınlatmak adına;
    Eveeett Mitsubihsi Electric Enviro Seri 12Btu WİFİ Özellikli Klima cihazımın dış kasa sesi problemini yazmıştım Sonrasını yazayım..
    Servis geldi baktı ayaklarının sıkıldığı yere SİYAH PLASTİK bişeyler taktı ve 29c alıp fan 4 te 15-20 dk çalıştırdı ve o 1 gün önceki
    Eski Buzdolabı DIRIN,DIRIN,DIRIN Titreme Sesi gitti dedim bakın 20dk kısa süre ses gelirse ararım tabiki efendim dedi tabi bunları
    Ben telefon ile görüntülü söylüyorum iş yerinde olduğum için eşimde ses kesildi deyince yol verdim
    Bugün yapılalı 3. gün 2 gündür çıkıp çıkıp dinliyorum klima açtıktan 1 saat sonra 26-27c Fan 3te ses cidden yok
    İnşallahta o ses olmaz gerçi yine bugün açıp 1 saat sonra bi 5 dk dışarda dinlicem klima5505 ustam sizce TEKRAR olurmu ve
    Ne yapmış olabilirler işlem olarak.?

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Hocam öncelikle geçmiş olsun. Muhtemelen ilk montajda titreşim sönümleyici kauçuk takozları takmadılar. Bu şikayetiniz de yine muhtemelen iki metalin birbirine titreşim sonucu çıkardığı ses idi. Sesin ise ilerleyen zamanlarda tekrar etmeyeceğini söyleyebilirim. Ancak takozlar ömrünü yitirirse ses başlar ki,o zaman da cihazı değiştirme vaktiniz gelmiş olur yüksek ihtimalle. Normalin dışında bir durum olmaması halinde,sorun takozların olmayışından dolayı kaynaklandı ise ses olayı tekrar etmeyecektir.

Saygılarımla...

• Arkadaşlar mrb 25 m2 odam için sadece soğutmada kullanılacak aslen klima arayışındayım 4 klima arasında kaldım.12 btu yeter kanaatindeyim yer mersin ara kat

LG Dual Eco S3-W12JA3AA A++ 2.687 tl
    Baymak Elegant Plus 12 A++ 2.599 tl
    DemirDöküm A5 A++ 2.449 tl
    Vestel Flora A++ 2.250 tl

daha çok demirdökümle baymak arasındayım gibi cevaplarınız benim için öok önemli
  • 
Sayfa: önceki 19231924192519261927
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.