Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
41.566
Cevap
351
Favori
3.347.040
Tıklama
Giriş
    5169 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 06keskin06

Merhabalar LG klimalar nasıl?
    Genel manada alınabilecek bir marka. Ancak yeni cihazda koku sorunları ve şikayetleri var idi. Alınacaksa bu risk göz önünde bulundurularak alınması tavsiyemdir.

Saygılarımla...

Orijinalden alıntı:

Yaklaşık 1 yıldır klima bakıyorum.bütçe 2000tl yani en ucuzlara bakıyorum .dha önce görüp baktığım ve dün almaya gittiğim baymak elegance 9000 klima carrefoursa da 1950tl idi.almakaya gittiğimde fiyatlar güncellenmiş ve 2250tl olmuş .harbi şans benimkiside 1 yıldır klima bak en sonunda almaya git 1-2 gün arayla fiyatı çıksın.daha bakmay devam ediyorum.

3 gün öncede hb dada altus 12000btu klima Q

1900tl idi .arkadşım arçelikte çalışıyor pek tavsiye etmedi.

Yine 9000btu vestel minimalistik 1900tl idi .plastk aksamları kötü ve eski seri sikayetleri yüzünden yine alamadım

En ucuz kategoride tvsiye edeceğiniz klma nedir.

Ses problem dğil.

Tek isteğim şık gözükmesi ve özelliklerinin iyi olması.ömür olarak pek bişey beklemiyorum.tasarruf ta pek beklemiyorum çünkğ 3 zamanlı elktrk tarifesi kullanıyorum ve gece kullnacağım klimayı
    Merhabalar. Bütçe aralığınıza göre esasen alabileceğiniz en uygun cihaz altus'tur. Diğer alternatiflere yöneldiğiniz zaman fiyat artmaktadır. Ses,ömür bakımından kendi çapında gayet idare edebilecek bir cihazdır.

Saygılarımla...
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı:

Yaklaşık 1 yıldır klima bakıyorum.bütçe 2000tl yani en ucuzlara bakıyorum .dha önce görüp baktığım ve dün almaya gittiğim baymak elegance 9000 klima carrefoursa da 1950tl idi.almakaya gittiğimde fiyatlar güncellenmiş ve 2250tl olmuş .harbi şans benimkiside 1 yıldır klima bak en sonunda almaya git 1-2 gün arayla fiyatı çıksın.daha bakmay devam ediyorum.

3 gün öncede hb dada altus 12000btu klima Q

1900tl idi .arkadşım arçelikte çalışıyor pek tavsiye etmedi.

Yine 9000btu vestel minimalistik 1900tl idi .plastk aksamları kötü ve eski seri sikayetleri yüzünden yine alamadım

En ucuz kategoride tvsiye edeceğiniz klma nedir.

Ses problem dğil.

Tek isteğim şık gözükmesi ve özelliklerinin iyi olması.ömür olarak pek bişey beklemiyorum.tasarruf ta pek beklemiyorum çünkğ 3 zamanlı elktrk tarifesi kullanıyorum ve gece kullnacağım klimayı
    Altus iyidir hocam arkadasiniza guvenmeyin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Genel manada alınabilecek bir marka. Ancak yeni cihazda koku sorunları ve şikayetleri var idi. Alınacaksa bu risk göz önünde bulundurularak alınması tavsiyemdir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    çevremde en az 10 12 kişi kullanıyor koku ile ilgili kimse bişey demedi belli bı sure sonramı oluyor? tam bılgınız varmı?

çevremde en az 10 12 kişi kullanıyor koku ile ilgili kimse bişey demedi belli bı sure sonramı oluyor? tam bılgınız varmı?

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Bu konu altında birkaç sayfa önceki mesajlarda da belirtilmişti. Yeni alınan bir cihaz üflemeye başladığı andan itibaren duyulan bir yanık kokusu veriyor şeklinde. Birden fazla da şikayet olunca LG şüpheli görülmeye başlandı.

Saygılarımla...

Anladım hocam saolsın bilgi için umarım herkez

Sağlıklı bilgi verıyordur kimsenin kafası karışmadan beğendiği ürünü alır her ürünün ➕ ve ➖ vardır muhakkak

İyi günler saygılar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    182 Mesaj
    Arkadaşlar Baymak Elegant Plus 09 A++ 9000Btu 1770tl bana özel fiyat var. Evde 12lik airfel var çok memnunum ama baya artmış fiyatı .. Baymak alınır mı pişman eder mi ??

Anladım hocam saolsın bilgi için umarım herkez

Sağlıklı bilgi verıyordur kimsenin kafası karışmadan beğendiği ürünü alır her ürünün ➕ ve ➖ vardır muhakkak

İyi günler saygılar

Alıntıları Göster
    Sizler de sağolun hocam. Birden fazla,farklı kişilerden şikayet gelince ihtimal artmaya başladı. Dediğiniz gibi her cihazın markanın + ve - leri mevcut.

İyi günler dilerim.

Saygılarımla...
    |
    |

Orijinalden alıntı: fuckthesystemm

Arkadaşlar Baymak Elegant Plus 09 A++ 9000Btu 1770tl bana özel fiyat var. Evde 12lik airfel var çok memnunum ama baya artmış fiyatı .. Baymak alınır mı pişman eder mi ??
    Merhabalar. Bütçenizi aşmıyorsa az biraz zorlasanız bile Airfel tavsiye ederim. Baymak daha sonra gelir. O fiyata alınır ancak,alabileceğiniz fiyata sahipse airfel tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Bütçenizi aşmıyorsa az biraz zorlasanız bile Airfel tavsiye ederim. Baymak daha sonra gelir. O fiyata alınır ancak,alabileceğiniz fiyata sahipse airfel tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam hala beni neden başka markaya yönlendirmeye çalışıyorsunuz?
    ben LG delux alacam maddi anlamda bir sıkıntım yok Türkiye de lg hakkında ne capta bilginiz var avrupa da dünya iyilerinden bir model miş LG DELUX modeli
    hem ultra sessiz hem perfonmaslı çalışıyormuş
    yinede saolsın.

• Yüzbaşı
    367 Mesaj

Bu tavsiye sana değil ki hocam, niye celallendin?

|
    |
    06keskin06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: hector81

Bu tavsiye sana değil ki hocam, niye celallendin?

Alıntıları Göster
    Hatlar karıştı osaman kusura bakma başkan
    |
    |

Birkaç sayfa önce yazmıştım, sessiz demişsiniz ama bende yeni lg artcool 18000 btu aldım sesli bir klima, fan uğultusu var. Deluxe - artcool tek farkı biri beyaz diğeri siyah. Yalnız 12000 veya 9000 ise niyetiniz onu bilemem. 2. bir klima için de başka markanın servisini çağırdık onlarda baktılar sesli olmasına hak verdiler. Sorun şu lg 18bin de, en düşük fan hızında bile 1.5 metre mesafede rahat hissedilir şekilde hava üflüyor, başka klimanın 3. seviyesi gibi. Buda sese sebep oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omercatal -- 5 Şubat 2019; 20:1:20 >
    |
    |
    06keskin06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: omercatal

Birkaç sayfa önce yazmıştım, sessiz demişsiniz ama bende yeni lg artcool 18000 btu aldım sesli bir klima, fan uğultusu var. Deluxe - artcool tek farkı biri beyaz diğeri siyah. Yalnız 12000 veya 9000 ise niyetiniz onu bilemem. 2. bir klima için de başka markanın servisini çağırdık onlarda baktılar sesli olmasına hak verdiler. Sorun şu lg 18bin de, en düşük fan hızında bile 1.5 metre mesafede rahat hissedilir şekilde hava üflüyor, başka klimanın 3. seviyesi gibi. Buda sese sebep oluyor.

Alıntıları Göster
    Bilgi için saolsın hocam iyi akşamlar.
    |
    |

• Teğmen
    100 Mesaj
    merhaba 9 binlik lg marka klimam var ikinci kışı oldu kullanalı sadece kışın kullanıyorum hiç kapatmıyorum yazın kullanmıyorum klimanın filtrelerini düzenli 15 günde bir yıkarım temizlerim kuruturum yerine takarım

klimanın başka bakımı varmı mesela dış ünitenin kirlendiğini seperatör ünün kirlendiğini gördüm klimanın temliği ile ilgili servise kaç yılda bir iş düşüyor veya detaylı temizliği ben yapabilirmiyim teşekkürler

evimde yeni aldığım artcool 18000 btu var.henuz cok randumanlı kullanmasamda 1 kaç denememde hiç ses olmadığını tecrübe ettim. hatta acaba çalışmıyor mu diye dipine gitip bakmışlığım var ki çok da güzel sıcak üflüyordu. daha uzun süreli kullanmaya başladığımda tecrübelerimi burada daha paylaşmayı düşünüyorum.
    |
    |
    omercatal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sessiz demenize şaşırdım, sıcak üflüyor demeseniz şöyle derdim, kompresör 3 4 dakka sonra devreye giriyor ses o zaman başlıyor. İlk açılışta evet sessiz. Çünkü düşük fan hızında hafif vantilatör gibi hava üflüyor sadece. Bende bir arıza sesi olduğunu düşünmüyorum, çünkü lg serviste baktı, başka marka serviste baktı. N11 de de lg 18bin klima yorumlarına baktığımda, sesden şikayet edilen farklı satıcılarda farklı yorumlar var.

Peki şöyle birşey sorayım. En düşük fan hızında havayı hissetmek için elinizi flaplara tutmanızmı gerekiyor yoksa uzaktan da yüzünüzde hissediyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omercatal -- 6 Şubat 2019; 9:15:52 >
    |
    |
    recooz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    henüz kesin billgi verebilmem için çok erken ama ilk izlenimim çok iyi hem gorunum hem performan olarak. ancak daha evime taşınmadım ve uzun sureli kullanamdım. en fazla yarım saat ve 15 dakika felan. fakat 25 m2 odanın ısındıgını gorecek kadar. evimde yalıtım gayet iyi dışarıdan ses gelmemesi normal ama iceride ses yoktu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çavuş
    82 Mesaj

İlk mesajda bahsettiğiniz dış ünite sesi ise, evet dış ünitenin sesi sıfıra yakın, çalıştığını anlamak için elimle dokunuyorum, hafif bir titreşim var o kadar , hatta benim dış ünitede plastik takoz bile konmadığı halde böyle.

İç ünitede ise bir 5 dakka çalıştırın, en düşük fan hızında ve hava yönlendirme kapağı yönü maksimum yukarı bakacak şekilde olsun. Yani hava aşağı değilde yukarı yönlendirilmiş şekilde kapak açılsın. Bu şekilde iç ünite ses yorumunuz ne olur öğrenmek isterim.

|
    |
    recooz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: necmi657

merhaba 9 binlik lg marka klimam var ikinci kışı oldu kullanalı sadece kışın kullanıyorum hiç kapatmıyorum yazın kullanmıyorum klimanın filtrelerini düzenli 15 günde bir yıkarım temizlerim kuruturum yerine takarım

klimanın başka bakımı varmı mesela dış ünitenin kirlendiğini seperatör ünün kirlendiğini gördüm klimanın temliği ile ilgili servise kaç yılda bir iş düşüyor veya detaylı temizliği ben yapabilirmiyim teşekkürler
    Merhabalar. Dış ünite ulaşabileceğiniz bir alanda ise fan motoruna vb. su kaçırmadan hortum tutarak bile yıkayabilirsiniz. Veya fıs fıs ile yağ,pas kir çözücü sıkıp durulayabilirsiniz. Normal şartlarda servisin kullanım süresine bağlı olarak değişmekle birlikte 2 yılda bir bakım yapması gerekmektedir.

Saygılarımla...
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
üniversite
Masal
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,275
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.