Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: arborvita-50, tembelreis Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.230
Cevap
328
Favori
3.175.503
Tıklama
Giriş
      5850 Mesaj
      21 Ocak 2019 23:57:34
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 Merhabalar.

LG modelleri biraz riskli konumda bu koku probleminden dolayı.

Arçelik'e gelince,uygun fiyatlı ise,bayi üstüne kayda değer indirim yapıyor ise tercih edilebilir. Diğer türlü alternatiflere de bakmakta fayda vardır.

Viessmann'lar ise farklı üreticiye geçmediler ise Gree üretimi.

MHE1 serisi daha üst seridir. MLC0 serisinin soğutma ısıtma kapasitesi daha düşük MHE1'e göre.

MLC0 18000lik modeli : Soğutma 15695 Isıtma 17060

MHE1 Modeli : Soğutma : 17504 Isıtma : 18000 btu'dur.

MHE1 serisini tavsiye edebilirim.

MHE1

MLC0

LG Deluxe

Prosmart

şeklinde sıralayabiliriz.

-Ev seçeneklerinde ise

Standart Plus için yine koku riski mevcut.

MHE1'i yine tavsiye edebilirim. Dediğim gibi değişiklik olmadı ise Gree üretimi cihazdır.

Panasonic çok güzel bir cihaz ancak bu modelleri riskli. Distributor ürünün arkasında durmadığı için yedek parça ve servis hizmetinden yana sorun yaşayabilirsiniz. Z ile başlayan yeni Etherea'yı tavsiye edebilirim Panasonic'te.

Shira Eco,Mitsubishi Enviro serisi ile hemen hemen aynı diyebiliriz.

HJ bir alt seri oluyor.

Liste içerisinde

Panasonic E (Servis ve Parça riski var.)

Shira

MSZ-HJ

Viessmann MHE1

LG Standart Plus

şeklinde sıralayabiliriz.

Saygılarımla... Alıntıları Göster
      Yardımlarınız için teşekkür ediyorum, çok özel fiyat almam sebebiyle tercihimi Viessmann'dan yana kullandım. Ofis için WS2053MHE1, ev için WS2070MHE1 tercih ettim. Servis güzel kurulum yaptı, vakum yapmadan klima takacağıma bırakayım bir kenarda öylece beklesin daha iyi dedi teknik eleman. Ortalama 2 haftadır kullanıyorum, bir sorunum yok şimdilik.

Kendi yıldızını takip et.

• Kurmay Yarbay
      3977 Mesaj
      22 Ocak 2019 16:19:24 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_ Yardımlarınız için teşekkür ediyorum, çok özel fiyat almam sebebiyle tercihimi Viessmann'dan yana kullandım. Ofis için WS2053MHE1, ev için WS2070MHE1 tercih ettim. Servis güzel kurulum yaptı, vakum yapmadan klima takacağıma bırakayım bir kenarda öylece beklesin daha iyi dedi teknik eleman. Ortalama 2 haftadır kullanıyorum, bir sorunum yok şimdilik. Alıntıları Göster
      Merhabalar. Memnun kalmanıza çok sevindim Servisin de olması gerektiği gibi bir tutum sergilemesi çok iyi olmuş. Arızasız kullanmanız dileklerimle...

Saygılarımla...
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      22 Ocak 2019 17:25:21

Selam Ustam uzatmadan kısaca danışayım soğutma olarak kullanacağım 18 bin btu 4500-5000 tl civarı elk tüketimi az olan bir inverter istiyorum evim çatısı olan bir üst kattayım sıcak güneş gün boyu evde 6 mtre ful cam var pimapen çift camlı salonun ön tarafı ondan dolayı da soğutması çok önemli ısıtma için neredeyse kullanmayacağım 38 mt2 alan Siz hangi cihazı alır takarsınız evinize ben de onu alayım saygılarımla Allah razı olsun şimdiden.2 tane yer için usta geldi daikın ve airfel 18 btu burası dediler koridorum da var 5 metre uzunluk 1 metre genişlikte orayı da bir tık serinletir ise bana kafi iç dış sağlam denilecek mantolama da var.SAYGILARIMLA ilgilenen herkese teşekkürlerimle
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      23 Ocak 2019 22:03:27
      merhaba arkadaşlar,

Mitsubishi Srk45Zmp-S 16000 Btu Inverter Duvar Tipi Klima 4.624,00 TL

bu model bu fiyata iyimi acaba?

iki tane alacam alayımmı?

bunun yerine tavsiye edebileceginiz başka bir klima varmı.
      24 Ocak 2019 01:13:24
      Bende araştırmalar sonucunda MİDEA BLANC 18000btu aldım.

Kullanım sonrası yorum yazarım..
      |
      |
      24 Ocak 2019 13:01:09 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mmxv merhaba arkadaşlar,

Mitsubishi Srk45Zmp-S 16000 Btu Inverter Duvar Tipi Klima 4.624,00 TL

bu model bu fiyata iyimi acaba?

iki tane alacam alayımmı?

bunun yerine tavsiye edebileceginiz başka bir klima varmı.
      Merhabalar. Bu fiyata göre iyi bir cihaz. Tavsiye edebilirim. Mitsubishi Heavy,Mitsubishi Electric'ten bağımsız bir firma. Bir zamanlar hep söylerim iç ünite kronik fan sorunu vardı. Ancak son zamanlarda bu şikayet kesildi. O nedenle bu cihazı tavsiye ederim.

Saygılarımla...
      |
      |
      26 Ocak 2019 03:14:03
      Klimalar arasında ciddi farklar yok.Tüketim olarak hepsi hemen hemen aynı.Hatta inverter ve on off klima arasında da ciddi fark yok tüketim olarak.Sadece dayanıklılık konusu ön plana çıkar.Teknoloji surekli gelişiyor ve yeni klimalar çıkıyor.Bu yüzden pahalı klima almayın derim.Midea lg vestel airfel samsung baymak vb.düşünülebilir

Marka takıntılı üstatlar ille de Toshiba ME Daikin alın derler onları sallayın gitsin veya ceplerinden para versinler alın.Beyaz eşyalar icin demiyorum klimalar icin diyorum bunu.Bunların hepsi kışın sıcak hava yazın da soğuk hava üfler işinizi görürler.Mercedesle Renault arasında farkı rahat hissedersiniz ama klimada bunu farketmezsiniz bile.Etiketi görmeden icerde üflenen havanın hangi markadan çıktığını kimse bilebilir mi?

Sadece ısıtma işine çok önem veriyorsanız biraz daha ayrıntıya inilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      26 Ocak 2019 16:30:51
      m2 hesaplamasını nasıl yapıyoruz?

1+1 ev var 29+18+8 m2 odalar (mutfak, oturma odası, banyo)

18.000 btu klima var elimde çok fazla değil mi? Takas yapıp veya satıp 12.000 btu klima alsam mı kararsızım.
      26 Ocak 2019 18:12:04
      Merhabalar,
      Antalyada kullanılmak üzere aşağı yukarı 11 m2 olan oda için uygun fiyatlı ve üzmeyecek bir klima bakıyorum.

Rota Climate RT09-QTXN25U --> Bu alet 1940 lira civarına geliyor, servis hizmetini Daikin veriyor yazıyor
      Sigma SGM09INVDMR Comfort Serisi --> Bu da 2050 lira civarına geliyor ama iklimsanın servis hizmetinden şikayetçi olanları gördüm biraz.

Bu ikisi arasında kararsız kaldım. Aşağı yukarı tüm değerler neredeyse aynı görünüyor cihazlarda. Rota ilk kez duyduğum bir marka ama Sigma yı iklimsa sattığından dolayı sanırım aşina geliyor insana. Hangisini tavsiye edersiniz ?
      26 Ocak 2019 20:49:27
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 Aleyküm Selam Hocam. Panasonic klimalar özellikle ısıtma konusunda çok iyi bir cihazlardır. Ancak distributor zayıf olduğu için bayi ve servis hizmetleri aksak gidiyor. Ancak bölgenizdeki bayinin satış yapması güzel bir artı olmuş. Bununla birlikte servis ve yedek parça tedariği de kolay sağlanabilecek durumdaysa kaçırmayın derim. Esas Etherea serisi KIT-E serisidir. QKE-PKE gibi modelleri de mevcut. Giriş seviyesi olan modeli ise UE serisidir ki o da çok markadan verim olarak da iyidir. BE serisi ise Brilliant Efficient serisi,ısıtma kapasitesi çok çok iyi teknik verilere göre 26000btu çok iyi. Bu sebeple bahsettiğim şekilde servis vb. olarak aksaklık olmayacak yaygınlığa sahipse tercih edebilirsiniz. Montaj esnasında çokça uyardığımız tavsiyemiz olan vakum işlemini de mutlaka yaptırınız.

Klimayi kullanmaya yeni basladim, isitma icin almistim 22-25m2 civaridir oda ve klimadan hic verim alamiyorum. Sozde 25k btu isitma diyorlar ama yalan oldugunu dusunuyorum. Kusadasi davutlardaki yazligimda kullaniyorum ama gercekten kotu bir performans veriyor. Klima ile motor arasinda 4m mesafe var acaba bunun etkisi varmidir bilmiyorum. 7-8 yillik takoz arcelik klima bile Panasonic KIT-BE50-TKE klimadan cok daha iyi isitiyor.

|
      |

• Kurmay Yarbay
      3977 Mesaj
      29 Ocak 2019 00:49:23 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: m4tr4k m2 hesaplamasını nasıl yapıyoruz?

1+1 ev var 29+18+8 m2 odalar (mutfak, oturma odası, banyo)

18.000 btu klima var elimde çok fazla değil mi? Takas yapıp veya satıp 12.000 btu klima alsam mı kararsızım.
      Merhabalar. m2 hesabı en kaba şekliyle 1m2 = 500 btu şeklinde hesaplanır. Ancak buna evin açık olan cepheleri,dairenin zemin kat,çatı kat oluşu,ısı yayan ekstra cihazların olup olmadığı gibi etkenler eklenmelidir.

18000 btu luk klimanız 29m2 oturma odasına uygundur örneğin. Klima kapasiteleri malumunuz belirlidir. m2 ler çok değişken olabilir. Bu durumda da en yakın kapasite seçilir.

Saygılarımla...
      |
      |
      29 Ocak 2019 00:51:57 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: bangez Merhabalar,
      Antalyada kullanılmak üzere aşağı yukarı 11 m2 olan oda için uygun fiyatlı ve üzmeyecek bir klima bakıyorum.

Rota Climate RT09-QTXN25U --> Bu alet 1940 lira civarına geliyor, servis hizmetini Daikin veriyor yazıyor
      Sigma SGM09INVDMR Comfort Serisi --> Bu da 2050 lira civarına geliyor ama iklimsanın servis hizmetinden şikayetçi olanları gördüm biraz.

Bu ikisi arasında kararsız kaldım. Aşağı yukarı tüm değerler neredeyse aynı görünüyor cihazlarda. Rota ilk kez duyduğum bir marka ama Sigma yı iklimsa sattığından dolayı sanırım aşina geliyor insana. Hangisini tavsiye edersiniz ?
      Merhabalar.

Sigma Comfort , Gree Viola serisi ile aynı ekipmana sahiptir.

Rota Climate ise Midea Blanc ile.

Yani biri Gree diğeri Midea üretimidir.

Gree Midea'dan daha önde olan bir markadır. Bunu aynı kapasitedeki dış ünite boyutlarından,kondanser ölçülerinden bile gözlemlemek mümkündür. Ancak Midea da dış ünite biraz seslidir. Onun dışında genel manada sıkıntı çıkarmayacak bir cihazdır.

1-Sigma 2-Rota Climate şeklinde sıralayabiliriz.

Saygılarımla...
      |
      |

• Çavuş
      74 Mesaj
      29 Ocak 2019 14:24:44
      herkese merhaba Antalya da yaşıyorum klimam bozuldu max 6000 TL fiyat aralığında klima bakıyorum forumdaki konulara göz atıyorum sizlerden tavsiye almak istiyorum,bana f/p odaklı bir klima önerirmisiniz mitsubishi klima öneriyorlar siz ne tavsiye edersiniz önerilerinizi bekliyorum sağolun
      30 Ocak 2019 12:02:22 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: CaptainH herkese merhaba Antalya da yaşıyorum klimam bozuldu max 6000 TL fiyat aralığında klima bakıyorum forumdaki konulara göz atıyorum sizlerden tavsiye almak istiyorum,bana f/p odaklı bir klima önerirmisiniz mitsubishi klima öneriyorlar siz ne tavsiye edersiniz önerilerinizi bekliyorum sağolun
      Merhabalar. Kaç m2 alanda kullanacaksınız ?

Mitsubishi için EF serisini tavsiye edebilirim. AP serisi de yeni çıkan bir seri ancak şahsen EF serisini tavsiye etmekteyim.
      Bütçenizi aşıyor ise AP serisi de tercih edilebilir 2. sırada olacak şekilde.

Saygılarımla...
      30 Ocak 2019 13:17:45
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 Merhabalar. Kaç m2 alanda kullanacaksınız ?

Mitsubishi için EF serisini tavsiye edebilirim. AP serisi de yeni çıkan bir seri ancak şahsen EF serisini tavsiye etmekteyim.
      Bütçenizi aşıyor ise AP serisi de tercih edilebilir 2. sırada olacak şekilde.

cevap içim teşekkürler hocam yaklaşık 20 m2 bir alanım var 2 gün sonra fiyat almaya gideceğim sanırım mitsubishi alacagım bakalım duruma göre yine cevap yazarım konuya

• Kurmay Yarbay
      3977 Mesaj
      30 Ocak 2019 21:16:36 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: CaptainH cevap içim teşekkürler hocam yaklaşık 20 m2 bir alanım var 2 gün sonra fiyat almaya gideceğim sanırım mitsubishi alacagım bakalım duruma göre yine cevap yazarım konuya Alıntıları Göster
      Rica ederim Hocam. Şimdiden hayırlı olsun.

Saygılarımla...
      |
      |

• Yüzbaşı
      522 Mesaj
      31 Ocak 2019 20:49:32
      Merhabalar LG klimalar nasıl?
      01 Şubat 2019 09:23:07

ben yeni evime lg artcool 18000 btu aldım. evime henuz geçmediğimden randumanlı kullanma şansım olmadı ama test ettiğimiz kadarı ile çok güzel ısıtıyor soğutma için bir şey diyemicem deneyemedim. estetik açıdan klima harika duruyor. servise gelince, servis yapan elamanlarla bir sıkıntımız olmadı iyi anlaştık ama pek kurumsal görünmediler bana.
      |
      |
      06keskin06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      01 Şubat 2019 09:39:54

Anladım hocam bilgi için salsın

Güle güle kullanın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      recooz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      406 Mesaj
      02 Şubat 2019 08:09:21
      Yaklaşık 1 yıldır klima bakıyorum.bütçe 2000tl yani en ucuzlara bakıyorum .dha önce görüp baktığım ve dün almaya gittiğim baymak elegance 9000 klima carrefoursa da 1950tl idi.almakaya gittiğimde fiyatlar güncellenmiş ve 2250tl olmuş .harbi şans benimkiside 1 yıldır klima bak en sonunda almaya git 1-2 gün arayla fiyatı çıksın.daha bakmay devam ediyorum.

3 gün öncede hb dada altus 12000btu klima Q

1900tl idi .arkadşım arçelikte çalışıyor pek tavsiye etmedi.

Yine 9000btu vestel minimalistik 1900tl idi .plastk aksamları kötü ve eski seri sikayetleri yüzünden yine alamadım

En ucuz kategoride tvsiye edeceğiniz klma nedir.

Ses problem dğil.

Tek isteğim şık gözükmesi ve özelliklerinin iyi olması.ömür olarak pek bişey beklemiyorum.tasarruf ta pek beklemiyorum çünkğ 3 zamanlı elktrk tarifesi kullanıyorum ve gece kullnacağım klimayı

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
üniversite
SEO
Ankara Web Tasarım
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,211
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.