Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: hector81 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.190
Cevap
328
Favori
3.173.279
Tıklama
Giriş
      3952 Mesaj
      14 Ocak 2019 20:01:28 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Vestel FLORA INVERTER R ROSE GOLD 12 A++ WIFI Klimayı mı almalıyım yoksa

Indesit SPIW418LIN İ 18000 BTU Inverter Klima F100359

klimayı mı almalıyım, klima hakkında pek bilgim yok indesit sıkıntı bir marka mıdır, 3000 TL ye kadar 12000-18000 arası en iyi klima hangisidir.

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/indesit-spiw418lin-i-18000-btu-inverter-klima-f100359-367495699

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/vestel-flora-inverter-r-rose-gold-12-a-wifi-klima-407148199
      Merhabalar. İndesit klimalar Midea tarafından üretilmektedir. Vestel'den daha iyidir. Bölgenizde servisi yaygın değilse üretici aynı olsa da alternatif markaları tavsiye edebilirim,Airfel,Daylux gibi. Bunlar da Midea tarafından üretilmektedir. Bütçe aralığınıza göre alınabilecek en iyi cihazlardandır.

Saygılarımla...
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      3952 Mesaj
      14 Ocak 2019 20:13:21 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: merhaba arkadaşlar, bu iletiyi forum uyesi olmayan bir arkadaşım için yazıyorum. bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim, saygılar.

"evimiz mersinde olup giriş katında ve yön olarak dogu - batı cepheye bakmaktadır bunu yazmamın nedeni mersinde ruzgar yonunun kuzey - guney yonlu olmasını da göz önune alarak tavsıye vermeniz içindir. evim 2+1 olup mutfak ve salon birleşik formdadır yani duvarsız bi yaşam alanı mevcut yaklaşık 30 metrekare civarıdır. ısıtma ve sogutma amaclı kullanacagız ancak ısıtması nasıl olur daha once kullanmadıgım ıcın bır bılgım yok. yaklasık 4 bıne kadar butcem var. herkes gibi kaliteli olsun istiyoruz ama elektronik esyalarda şans isi. ben biraz bakındım samsung a lg ye birinin iyi dedigine digeri kotu diyor sizlerden bu konuda yorum bekliyorum"
      Merhabalar. 30m2 alanınız için bu şartlarda izolasyon değeri çok kötü,ısı kaybı çok fazla değilse 18000 btu bir klima yeterlidir.

Elektronik ürünler malesef şans işi. Ancak mevcut bütçe aralığında alınabilecek olanın en iyisini tercih etmek şansı arttırır.

Samsung,teknoloji ürünlerinde çoğunlukla iyi tanınan bir markadır. Ancak klima konusunda ürün ve servis olarak malesef aynı başarıya sahip değil. 10 yıl kompresör garantisi ise malesef sanıldığı kadar cazip değil. Bununla birlikte genel olarak servisi en azından klima konusunda verimsiz. Ayrıca cihaz hakkında sık defrost ve gaz kaçağı şikayetleri bulunmakta. LG ise son zamanlarda çıkan sıfır üründe koku şikayeti sebebi ile olumsuz bir izlenime sahip oldu. Şu anda piyasada alınabilecek Artcool,Deluxe,Standart Plus,Standart serileri mevcut. Ancak özellikle Dual serilerinde çıkan koku sorunlarından dolayı LG , arkaplanda kalmış durumda.

Şu anda bütçenize göre tavsiye edebileceğim ürünler yine tanıdığımız markalara klima üretimi yapan firmalar olacaktır.

Aldığınızda memnun kalacağınızı söyleyebileceğim ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Gree Viola serisi

Midea Blanc serisi

Gree Viola serisi,Demirdöküm klimalar ile aynıdır. Aynı zamanda Sigma Comfort serisi de aynı cihazdır. Servis yaygınlığı açısından bu alternatiflere de göz atmanızı tavsiye ederim.

Midea Blanc ise Airfel,Daylux,Uğur,Bosch gibi klimaları üreten firmadır. Yine servisi yaygın olanı tercih etmek adına bu markalara da göz atabilirsiniz.

Lg'de ise bahsetmiş olduğum durumu gözetmeniz şartıyla Standart Plus ve Deluxe serilerini tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      3952 Mesaj
      14 Ocak 2019 20:14:17 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Yardımınız için Teşekkür ederim. Alıntıları Göster
      Rica ederim Hocam. Hayırlı olsun dileklerimle...
      |
      |
      14 Ocak 2019 22:31:16

Cevabınız için teşekkürler
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Ocak 2019 17:25:52
      İzmir'de kiralık eve kullanmak için arıyoru iş görürü mü kullanan arkadaşlar fikir verebilir mi?

Altus Alk 1220
      https://www.hepsiburada.com/altus-alk-1220-a-12000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-HBV00000BR17V?magaza=bizdevar%C4%B1z
      15 Ocak 2019 20:40:36 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: MRTCVK İzmir'de kiralık eve kullanmak için arıyoru iş görürü mü kullanan arkadaşlar fikir verebilir mi?

Altus Alk 1220
      https://www.hepsiburada.com/altus-alk-1220-a-12000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-HBV00000BR17V?magaza=bizdevar%C4%B1z
      Merhabalar. Kiralık ev için bu segmentte cihazlar uygundur hocam. İleride taşınacağınızı düşünürseniz fiyatına göre de gayet uygundur. Arçelik ile aynı cihazdır.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3952 Mesaj
      15 Ocak 2019 20:42:19 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: kens Cevabınız için teşekkürler Alıntıları Göster
      Rica ederim hocam. Hayırlı olsun.
      |
      |
      15 Ocak 2019 20:43:13 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: cevabınız için cok sagolun, dediklerinize gore degerlendirme yapılacaktır. tekrar tesekkurler emek harcayıp zaman ayırıp detaylı yazıdıgız için sayın Hocam. Alıntıları Göster
      Sizler de sağolun hocam. Her zaman. Hayırlı olsun dileklerimle...
      |
      |
      16 Ocak 2019 13:28:13

Çok teşekkür ediyorum.
      |
      |
      16 Ocak 2019 18:43:18
      Merhaba arkadaşlar,

1 ay önce Lg artcool 18000btu klima almıştım, haliyle ısıtma harici kullanmadım kışdayız. Kısa bir değerlendirme yapayım. Şık tasarımı var, çok kısa sürede ortamı ısıtıyor. Kullandığım süre boyunca koku sıkıntısı olmadı ama...

Keşke almasaydım diyorum çünkü sesli çalışıyor. En düşük fan hızında bile 18000lik olmasından ötürü sanırım yada lg bu konuda zayıf, güçlü hava çıkışından kaynaklı hava sesi ve fan motoru uğultusu var. Tamam ortalık sesden yıkılmıyor ama var. Serviste çağırdım normal dedi gitti.

N11 de lg 18bin lik klimaları yorum sayısına göre sıralarsanız, her satıcıda sesli çalıştığının yazıldığı yorumları görürsünüz.

Yani demem o ki; verimi az düşük olsun, 10tl fazla elektrik yaksın, gazı r32 olmasın ama sessiz bişey olsun.

Şimdi ben ne yaparım bilmiyorum kafayada taktım:) 12binlik klima fan motorumu taksam, sessiz çalışan fan motoru var mıdır ?

Samsung tavsiye edilmiyor ama n11 de sessiz güzel yorumlarını okuyunca keşke diyorum. Zaten teknik verileri kıyaslayınca Samsung ses desibel değerleri daha iyi.

Ben tecrübe ile öğrendim siz paranızla mutsuz olmayın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      361 Mesaj
      17 Ocak 2019 08:52:24

Hocam uyutmayacak seviyede mi yoksa siz sese hassas mısınız?

|
      |
      omercatal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      17 Ocak 2019 10:09:21
      Sese hassasım diyebilirim belki başkası takmaz ama dediğim gibi n11 yorumlarında da var, lg 18000bin için baktım sadece yorumlara, sesden şikayet edilmiş. Uyutmaz mı??? beni uyutmaz, salonda olduğundan uyku olarak takmam. Belki 12000 binlikler daha iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omercatal -- 17 Ocak 2019; 10:13:41 >
      |
      |
      18 Ocak 2019 01:44:35
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 Cümlemizden hocam sağolunuz. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Saygılarımla... Alıntıları Göster
      Hocam dayluxleri aldık geldiler bugun

servis geldi cok guzel takti dedigin her seye dikkat ettim

Vakumu arabada birakmislar ben senin sayende soyledim yaptırdım fena arkadaslar degillerdi ama klasik Türk insani iste mümkün mertebe isten kaytarmak istiyorlar

Sana tekrar teşekkür etmek istedim cok detayli ve guzel yardimci oluyorsun insanlara cok saol varol

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      419 Mesaj
      19 Ocak 2019 16:42:03
      Özellikle ısınma verimi yerinde olan, 4.000 ₺ bütçeye uygun tavsiye 18.000 btu klima ihtiyacım var. Forumun her yerini her tavsiyeyi okumaya çalıştım ama kafam çorba oldu. Yarından sonra pazartesi gidip alacağım şubat soğuğundan en azından fazla etkilenmek istemiyorum..

30 m2 alan için düşünüyorum. Çift cam pimapen ve balkonda cam balkon.

Tavsiyelerinizi bekliyorum yönlendirmenize göre gidip pazartesi alıp montajını yaptırmak istiyorum.

Yorumlarınız ve fikirleriniz çok önemli

(Ayrıca forumda birinin söylediği bir şey vardı çok mantıklıydı, şu vakumdan kaçma işlemi olursa montaj yapıldı diye imza atmayın demişti...)

19 Ocak 2019 20:53:55 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806 Hocam dayluxleri aldık geldiler bugun

servis geldi cok guzel takti dedigin her seye dikkat ettim

Vakumu arabada birakmislar ben senin sayende soyledim yaptırdım fena arkadaslar degillerdi ama klasik Türk insani iste mümkün mertebe isten kaytarmak istiyorlar

Sana tekrar teşekkür etmek istedim cok detayli ve guzel yardimci oluyorsun insanlara cok saol varol Alıntıları Göster
      Merhabalar. Hayırlı uğurlu olsun dileklerile hocam. Memnun kalmanıza çok sevindim. Vakum işlemini de en sonunda yaptırmış olmanız çok iyi olmuş.

Sizler de sağolun hocam her zaman elimden geldiğince...

Saygılarımla...
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      3952 Mesaj
      19 Ocak 2019 21:02:45 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Lord Kumandan Özellikle ısınma verimi yerinde olan, 4.000 ₺ bütçeye uygun tavsiye 18.000 btu klima ihtiyacım var. Forumun her yerini her tavsiyeyi okumaya çalıştım ama kafam çorba oldu. Yarından sonra pazartesi gidip alacağım şubat soğuğundan en azından fazla etkilenmek istemiyorum..

30 m2 alan için düşünüyorum. Çift cam pimapen ve balkonda cam balkon.

Tavsiyelerinizi bekliyorum yönlendirmenize göre gidip pazartesi alıp montajını yaptırmak istiyorum.

Yorumlarınız ve fikirleriniz çok önemli

(Ayrıca forumda birinin söylediği bir şey vardı çok mantıklıydı, şu vakumdan kaçma işlemi olursa montaj yapıldı diye imza atmayın demişti...)
      Merhabalar. Bütçe aralığınıza göre daha önce de tavsiye ettiğim Midea marka cihazları önerebilirim. Bu fiyat aralığında ısıtma konusunda da memnun kalacağınız

bir cihazdır. Daha önce de dediğim gibi Vestel Arçelik vb. daha alt segmentte kalmaktadır,her ne kadar tanınmış markalar olsa da. Beyaz eşya kısmında söz söyleyemem ancak,klima konusunda alternatiflere yol açmak uygun olur.

Midea cihazları Airfel,Bosch,Uğur,Eskimo markaları ile de bulabilirsiniz. Bu markaların klimaları Midea Üretimidir.

Son zamanlarda çıkan yeni cihazda koku sorunu riskini de belirtmek şartıyla LG marka cihazları da tavsiye edebilirim. LG Dual Plus,LG Deluxe gibi modeller tavsiyemdir. Ancak bu riski göz önünde bulundurarak en sonki tercihiniz olabilir kanısındayım.

Saygılarımla...

• Yüzbaşı
      643 Mesaj
      19 Ocak 2019 21:05:29

Uzun süre kapalı olan klimamızı ara ara çalıştırmak gerekir mi? Çalıştırırsak hangi modda olmalı ve hangi zaman aralıklarında açmalıyız.

Malum kış günlerinde klimamızı açmıyoruz (ısıtma hariç)

Bilginiz varsa verebilir misiniz? Teşekkürler.

|
      |
      Bahsedilenler: klima5505
      20 Ocak 2019 13:25:02 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: wallace_son Uzun süre kapalı olan klimamızı ara ara çalıştırmak gerekir mi? Çalıştırırsak hangi modda olmalı ve hangi zaman aralıklarında açmalıyız.

Malum kış günlerinde klimamızı açmıyoruz (ısıtma hariç)

Bilginiz varsa verebilir misiniz? Teşekkürler.
      Merhabalar. Uzun süre kapalı olacak klimayı yaz ayında uzun süre kapatacaksak yarım saat kadar fan modunda çalıştırarak iç ünitenin kurumasını ve nemin koku oluşturmasını engelleyebiliriz. Bu ileriki kullanımlarda avantajdır. Kumandanın da pillerini çıkarıp,varsa klimanın sigortasını indirmemiz yeterlidir.

Ancak mevsimlik olarak uzun süreler bekleyecekse,sistem içerisinde bulunan yağın soğutucu akışkan ile birlikte belirli sürelerde sirkülasyona uğraması faydalı

olacaktır.

Bunu da bulunduğunuz mevsime göre mümkünse en fazla 2 haftada bir olarak ısıtma veya soğutma şeklinde yapmanızı tavsiye ederim. 5-10 dakikalık bir çalışma da

yeterlidir. Yazın ise yine soğutmanın ardından 30 dakika fan modunda çalıştırırsanız bu da evaporatördeki nemi kurutarak oluşacak kötü kokuyu engelleyecektir. Bazı cihazlarda bu otomatiktir. Kendiniz de fan moduna alarak manuel olarak yapabilirsiniz.

Saygılarımla...
      |
      |

• Yüzbaşı
      419 Mesaj
      20 Ocak 2019 17:55:02

Teşekkür ederim bulabilirsem bir yerden markanın 18 ligini alıcam. Anladığım kadarıyla bu şirket tüm üreticilerin anası ve kaynağından almak en mantıklısı. İlginiz için tekrar teşekkürler

|
      |
      20 Ocak 2019 20:22:07 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Lord Kumandan Teşekkür ederim bulabilirsem bir yerden markanın 18 ligini alıcam. Anladığım kadarıyla bu şirket tüm üreticilerin anası ve kaynağından almak en mantıklısı. İlginiz için tekrar teşekkürler Alıntıları Göster
      Rica ederim hocam. Özellikle beyaz eşya markaları Fason üretimi tercih ediyorlar. Midea gibi bir firma istenilen özellikte üretip markanın etiketini basıyor.

Bu markaya benzer rakip olan bir de Gree var. Bu da Demirdöküm,Sigma,York gibi markalara üretim yapmakta. Ancak fiyatları daha pahalı. Bu fiyat aralığında alınabilecek bir cihazdır Midea.

Şimdiden hayırlı olsun dileklerimle.

Saygılarımla...
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
son dakika
haberler
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,140
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.