Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
41.590
Cevap
351
Favori
3.347.821
Tıklama
Giriş
    5184 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gael

arkadaşlar 18000 binlik midea blanc klima önerisi aldım 3800 fiyat verdiler, (3600alirim diye düşünüyorum)

bu markayı duymadım sizce bu model nasıl

daha iyi bir alternatif var mı, iş yeri için alicam.
    Merhabalar. Midea Bosch,Electrolux,Airfel,Uğur,Eskimo gibi markalara klima üreten bir firmadır. Fiyat uygun. Tek sıkıntısı dış ünitesi biraz seslidir.

Bütçenizi aşmıyorsa Gree Lomo cihaza da bir bakmanızı tavsiye ederim. Onun dışında bu fiyat aralığında Midea en uygunudur.

Saygılarımla...

Orijinalden alıntı: ERSİNKAYAA

Merhabalar değerli arkadaşlar,

16m2 yatak odası için hem ısıtmada hemde soğutmada kullanabileceğim bir İnventer klima almak istiyorum. Kaç btu’luk bir klima işimi görür? Ev Antalya da. Yalıtımı evin çok iyi değil. Kuzey cephede soğuk oluyor genel olarak. Tüm önerilere ve modeller açığım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
    Merhabalar.

Çok aşırı bir ısı kaybı yok ise 9000btu luk bir klima yeterli olacaktır.

Ortalama bir bütçeye göre

Gree Lomo (Sigma Plus olarak aynı cihazı bulabilirsiniz.)
    Gree Viola(veya Demirdöküm)
    Midea Blanc(En yaygın Airfel olarak bulabilirsiniz.)
    LG Deluxe

Bütçeniz daha üstüne yeterli ise

Mitsubishi Krigamine Zen
    Daikin Shira Eco/Plus
    Mitsubishi Enviro
    Hitachi PPA Super inverter

marka modellerini tavsiye edebilirim.

Bölgenizde servisi yaygın ise,doğru bir montajla ısıtma ve soğutmada sorun çıkarmayacak ürünlerdir.

Saygılarımla...

• Yarbay
    4063 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Midea Bosch,Electrolux,Airfel,Uğur,Eskimo gibi markalara klima üreten bir firmadır. Fiyat uygun. Tek sıkıntısı dış ünitesi biraz seslidir.

Bütçenizi aşmıyorsa Gree Lomo cihaza da bir bakmanızı tavsiye ederim. Onun dışında bu fiyat aralığında Midea en uygunudur.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    cevap için teşekkürler bir şey daha sormak isterim

İş yeri 22metrekare

12000 mi uygun olur yoksa 18000 mi

isyeri kapisi sokağa bakıyor ve çok soğuk olmadığı müddetçe kapı bütün gün açık vaziyette oluyor

bu arada midea blanc hangi serisi yeni? bilen var mı sonradan eski modeli getirmesinler nasil anliyabiliriz yeni modeli olduguna

internet deki yorumlardan bir tanesinde wifi ve sağa sola salınım olduğu söylenmesi halde bana gelen modelde bu ikiside yok diye bir yorum paylaşılmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gael -- 14 Aralık 2018; 22:18:15 >

• Onbaşı
    20 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Adanaliyizbiz

İyonizer havadaki bakteri virüsü ağırlaştırıp yere çökmesini sağlar. Hava yerine yerde bakteri oluyor. Evde çoluk çocuk varsa veya çıplak ayakla evde dolaşıyorsan bir işe yaramadığını düşündügüm bir teknolojidir. Onun yerine ismi yanlış yazabilirim ama titanyum fotokatalitit filtreli bir cihaz bak. En azından virüsü zararsız hale gwtirsin.
    Arcelik vestel ve daikin kullanmış biri olarak bütçenin zorlayabilirsen daikin al derim. Elektrik faturasından farkı net anlıyorsun. Boşu boşuna sürekli fazla fatura ödeme derim. En azından her klimanın calıştığını gördüğünde elektrik faturasını düsünmezsin.
    Bütun klimalarda nem alma özelliği var ve invertor olmayan klima üretimi 2 yıla yakın yasaklandi sadece stoktaki mallar satılıyor.
    Daha çok rotary kompesörlü bir klima bak derim. Sürtünmesi daha az olduğundan ömür ses ve enerjide daha iyi.
    Çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Onbaşı
    20 Mesaj
    quote:

Merhabalar.

Bütçenize göre Midea Blanc,Gree Viola serilerini tavsiye edebilirim.

Airfel,Electrolux,uğur gibi markaların klimaları midea üretimidir. Demirdöküm klimalar ise Gree Viola serisidir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim hocam.

|
    |

Merhabalar.

Bütçenize göre Midea Blanc,Gree Viola serilerini tavsiye edebilirim.

Airfel,Electrolux,uğur gibi markaların klimaları midea üretimidir. Demirdöküm klimalar ise Gree Viola serisidir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim hocam.

Orijinalden alıntı: gael

cevap için teşekkürler bir şey daha sormak isterim

İş yeri 22metrekare

12000 mi uygun olur yoksa 18000 mi

isyeri kapisi sokağa bakıyor ve çok soğuk olmadığı müddetçe kapı bütün gün açık vaziyette oluyor

bu arada midea blanc hangi serisi yeni? bilen var mı sonradan eski modeli getirmesinler nasil anliyabiliriz yeni modeli olduguna

internet deki yorumlardan bir tanesinde wifi ve sağa sola salınım olduğu söylenmesi halde bana gelen modelde bu ikiside yok diye bir yorum paylaşılmış

Alıntıları Göster
    Rica ederim.

22m2'de ev şartlarında 12000 yeterli. Ancak kapı açıksa ve hava perdesi kullanılmayacaksa 18000 tercih etmekte fayda var.

Özellik kısmında ise mümkünse satışını yapan bayiden de teyit ettirmekte fayda vardır.

Saygılarımla...
    |
    |

• Teğmen
    157 Mesaj
    Selamlar arkadaşlar,

Aldığım Samsung Ar5500 ar18msfscwk/ska++ 18000 btu klima dün akşam arıza verdi.Maalesef ki numaratik led ekran olmadığı için bir arıza kodu yok kumanda da bir şey yazmıyor.

Klimayı akşam normal kapattım ertesi akşam açtım normal açıldı ısıtmada olduğu için bir kaç dakika bekletiyordu normalde, 5 dakika bekledikten sonra iki defa bip sesi çıkarıp flapı en yukarıya kaldırıp ekran kısmında 3.ışık yanıp sönmeye başlıyor (enerji tasarrufu modu olan tek kullanıcı lambası) ve uzun süre böyle devam ediyor.Isıtma soğutma düz fan nem alma tüm modları denedim ama iç ünite üfleme yapmıyor.Dış ünite ise çalışıyor bir sorun yok.

Kurulumu yapan arkadaşlara sordum gecenin 11inde arayarak dairenin şalterlerini kapatmamı istedi ama nafile.Bu sabah kaydı oluşturdum yoğun olduklarını Pazartesi gelebileceklerini söyledi.Açıkcası canımı sıktı 11 günlük cihaz.

Bir klimacı arkadaşıma sordum iletişim hatası olabilir dedi bağlantılar yanlış ise o yüzen yapıyor olabilir şeklinde söyledi 11 gün sonra yapması garip böyle bir şey varsa servisi yaktım

Voltaj korumasına aldığını düşünüyorum elektrik bağlantısını normal prize yaptı elektrikçi, bağlı olan bir tek televizyon oda led samsung 150w çekiyor çekmiyor böyle bir şeyden kaynaklı ise elektrikçi yandı

Son seçenek ise iç ünitede fanların da bir sıkıntı var başlamıyor.Hiç bir teknolojik üründe şansım olmadı vay arkadaş ya

• Çavuş
    82 Mesaj

Burdaki tavsiyeleriniz sonucu lg artcool 18000 btu klima aldım. Site indirimi , kart bonusu derken 3950 tl ye geldi. İlave 200 tl lik boyner çekide alıcam. Daha kurulum yapılmadı , kış olduğu içinde kurulum olsa bile yorum yapmak zor olur. Yılbaşında beyaz eşya ötv indirimi bitmeden alayım dedim.

18000 btu da dış ünite biraz büyükmüş, komşulara bakınca 18bin abarttımdı dedim ama salon 25 m2 ve ev çatı katı normalden çok daha sıcak oluyor, salon kapısını açarsam da ilave 10m2 koridor açıklığı var.

Başta sormam gerekeni şimdi yazmış oldum ama acaba 12bin mi alsaydım:) Olan oldu gerçi

|
    |
    Bahsedilenler: klima5505

Merhabalar.

Çok aşırı bir ısı kaybı yok ise 9000btu luk bir klima yeterli olacaktır.

Ortalama bir bütçeye göre

Gree Lomo (Sigma Plus olarak aynı cihazı bulabilirsiniz.)
    Gree Viola(veya Demirdöküm)
    Midea Blanc(En yaygın Airfel olarak bulabilirsiniz.)
    LG Deluxe

Bütçeniz daha üstüne yeterli ise

Mitsubishi Krigamine Zen
    Daikin Shira Eco/Plus
    Mitsubishi Enviro
    Hitachi PPA Super inverter

marka modellerini tavsiye edebilirim.

Bölgenizde servisi yaygın ise,doğru bir montajla ısıtma ve soğutmada sorun çıkarmayacak ürünlerdir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Böyle tavsiyelere hepimizin ihtiyacı var ama şu gree lomo / sigma plus ı keşke tavsiye etmeseniz. Ben de benzer tavsiyeleri okuyup aldım. Şu an dışarda paldır küldür çalışan bir dış ünite, içerde sürekli kapanıp açılan bir iç ünite ve 1kw altına hiç inmeyen bir inverter klima ile başbaşa kaldım. Bu ay sayesinde 500+ elektrik faturası ödeyeceğim.

Çıkardığı sesi servis cep telefonuyla ölçüp normal dedi. Bu ses konusu elbette kişiye göre değişir ama benim karşılaştırma yapabileceğim aynı btu carrier marka bir klimam var ve onun yanında sigma plus pancar motorundan farksız. Eski klimamı gösterdiğim servis benim evde de bundan var, bununla onu karşılaştırmayın diyor. Şaka gibi değil mi?

1kw altına düşmemesine de bölge müdürlüğü yetkilisi normal dedi. Klavuzunda 0.35-2.6kW yazdığını söylediğim halde adam iddia ediyor.

Bu klimanın normal çalışması eğer bendeki gibiyse kesinlikle tavsiye edilecek bir klima değil. Eğer bendeki sorunluysa yine alınmaz çünkü iklimsa'nın servis anlayışı çözüm üretmek değil, sorunu size kabullendirmek üzerine kurulu.

• Yüzbaşı
    566 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba. Klima alma arefesindeydim ve sağolsun @klima5505 nickli abimiz çok yardımcı oldu ama önerdiği klimalara gücüm yetmedi bende vestel 24lük flora inverter klimasını aldım.Klimadan memnunum gayet güzel ısıtıyor.Sorusu olan varsa yardımcı olurum.Teşekkürler.

[DHTUBE=]

Bu video anlstmış nasıl çalışır klimanız

Orijinalden alıntı: ısmaılyakar

https://youtu.be/f1J1EwElQCE

[DHTUBE=]

Klima 400 Watt ın altına inemiyor. Ve sensör yeri yanlış yerde zaten sensör yeri ile oynama yapılmış daha önceden ama orijinal sensör yeri orada olmamalı.

Forumda bir sürü şikayetler yazıldı Gree üretimi cihazlar stabil değil. Performanslı olabilir soğutma ısıtma sıkıntısı olmayabilir ama her şey yazılımda bitiyor maalesef.

Onun yerine ben çok beğenmesem de Midea alırım( beğenmememin sebebi iç ünite plastik kalitesi vasat kompresör sesli hava debisi düşük) ama hiç durmadan yeri gelince 200 Watt ın altına inip de kısan klima. Daha önce 100 Watta kadar kıstığına inanmıyordum ama kompresör durmamak için bir kaç defa çok düşük kapasitede çalışıp dış ünite sesi duyulmuyordu bile. 100 Watt değil ama 200 Watt ın altındaydı tüketim.Yazılım sorunsuz performans fiyatına göre iyi. Ama çok da rastlamadım o duruma genelde 300 wattlara kadar kısıyordu kendini.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: flort

Böyle tavsiyelere hepimizin ihtiyacı var ama şu gree lomo / sigma plus ı keşke tavsiye etmeseniz. Ben de benzer tavsiyeleri okuyup aldım. Şu an dışarda paldır küldür çalışan bir dış ünite, içerde sürekli kapanıp açılan bir iç ünite ve 1kw altına hiç inmeyen bir inverter klima ile başbaşa kaldım. Bu ay sayesinde 500+ elektrik faturası ödeyeceğim.

Çıkardığı sesi servis cep telefonuyla ölçüp normal dedi. Bu ses konusu elbette kişiye göre değişir ama benim karşılaştırma yapabileceğim aynı btu carrier marka bir klimam var ve onun yanında sigma plus pancar motorundan farksız. Eski klimamı gösterdiğim servis benim evde de bundan var, bununla onu karşılaştırmayın diyor. Şaka gibi değil mi?

1kw altına düşmemesine de bölge müdürlüğü yetkilisi normal dedi. Klavuzunda 0.35-2.6kW yazdığını söylediğim halde adam iddia ediyor.

Bu klimanın normal çalışması eğer bendeki gibiyse kesinlikle tavsiye edilecek bir klima değil. Eğer bendeki sorunluysa yine alınmaz çünkü iklimsa'nın servis anlayışı çözüm üretmek değil, sorunu size kabullendirmek üzerine kurulu.

Alıntıları Göster

Bu video seyretin

• quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

quote:

[DHTUBE=]

Klima 400 Watt ın altına inemiyor. Ve sensör yeri yanlış yerde zaten sensör yeri ile oynama yapılmış daha önceden ama orijinal sensör yeri orada olmamalı.

Forumda bir sürü şikayetler yazıldı Gree üretimi cihazlar stabil değil. Performanslı olabilir soğutma ısıtma sıkıntısı olmayabilir ama her şey yazılımda bitiyor maalesef.

Onun yerine ben çok beğenmesem de Midea alırım( beğenmememin sebebi iç ünite plastik kalitesi vasat kompresör sesli hava debisi düşük) ama hiç durmadan yeri gelince 200 Watt ın altına inip de kısan klima. Daha önce 100 Watta kadar kıstığına inanmıyordum ama kompresör durmamak için bir kaç defa çok düşük kapasitede çalışıp dış ünite sesi duyulmuyordu bile. 100 Watt değil ama 200 Watt ın altındaydı tüketim.Yazılım sorunsuz performans fiyatına göre iyi. Ama çok da rastlamadım o duruma genelde 300 wattlara kadar kısıyordu kendini.

Alıntıları Göster
    Varmı onun videosu, resim bilgi. Biliyorsan link ver bakayım bende

• Binbaşı
    1200 Mesaj
    quote:

Hangi video bilgiden bahsediyorsunuz?

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

quote:

Hangi video bilgiden bahsediyorsunuz?

Alıntıları Göster
    200 vat midea klima video

200 vat midea klima video

Ölçümlerimi yaz ayında yapıp video çekmemiştim maalesef.

|
    |

Bu video seyretin

Alıntıları Göster
    Baktım ve bütün sorunlarım bir anda çözüldü mü! Ne dememi bekliyorsunuz anlamadım. Zaten görevini adam gibi yapmayan bu alet yüzünden klimaların her detayını öğrenmek zorunda kaldım.

Üstte yazan arkadaşın dediklerine de katılıyorum. Sigma/gree stabil çalışan bir klima değil. Örneğin kapı açılış kapanışları, kumandadan ayarlanan derecenin değiştirilmesi, ani ısı değişimleri gibi durumlarda saçmalıyor. Hatta saçmalaması bile 10 dakika sürüyor.

Örneğin ortam 24 derece. 16 derece sıcaklığa aldım. Klimanın kapanması yaklaşık 10 dakika sürdü. 24 derece ortamı ısıtarak 16 dereceye getirmeye çalıştı. Bunu yaparken 1000w elektrik çekmeye devam ediyordu.

Eğer yalıtım sorunu olan bir alanınız varsa bu klima sizi ısıtır doğru. Ama yalıtımlı bir ortamı ısıtmak istiyorsanız, yani ortamda ısı kaybı düşükse bu klima kapanıp açılmaya başlıyor. Çünkü klima belli bir sıcaklık altına düşemiyor.

Carrier'ı görmesem belki bunun tüm inverterlarda böyle olduğunu düşünebilirdim ama değil. Carrier kumandadan yapılan değişikliklere ve ortamdaki ani ısı değişikliklerine saniyeler içinde tepki veriyor. Ortamı istediğiniz dereceye getirince durmuyor, fanı ve ısıyı kısarak ortamı stabil tutuyor.

Kendi servisinin bile gömdüğü şu klimayı tavsiye edip milletin canını yakmayın artık. İsteyen buyursun alsın kendi tecrübe etsin. Ben kendi tecrübemi paylaştım sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flort -- 16 Aralık 2018; 10:41:6 >
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    5184 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: omercatal

Burdaki tavsiyeleriniz sonucu lg artcool 18000 btu klima aldım. Site indirimi , kart bonusu derken 3950 tl ye geldi. İlave 200 tl lik boyner çekide alıcam. Daha kurulum yapılmadı , kış olduğu içinde kurulum olsa bile yorum yapmak zor olur. Yılbaşında beyaz eşya ötv indirimi bitmeden alayım dedim.

18000 btu da dış ünite biraz büyükmüş, komşulara bakınca 18bin abarttımdı dedim ama salon 25 m2 ve ev çatı katı normalden çok daha sıcak oluyor, salon kapısını açarsam da ilave 10m2 koridor açıklığı var.

Başta sormam gerekeni şimdi yazmış oldum ama acaba 12bin mi alsaydım:) Olan oldu gerçi
    Merhabalar. Hayırlı olsun dileklerimle hocam. Çatı katı olduğu için 18000 hiç sorun çıkarmayacaktır. 12000 aklınızda kalmasın. Koridoru da eklerseniz zaten tam uymuş olur ki,çatı katında zaten koridor olmadan da o cihaz yeterlidir. 12000 ısı kaybı da varsa riskli olurdu.

Saygılarımla...
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
üniversite
son dakika
SEO
Masal
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.