Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: RippLe, straightness Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı
39.206
Cevap
328
Favori
3.174.474
Tıklama
Giriş
      670 Mesaj
      03 Aralık 2018 14:28:38
      quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

Merhabalar. Ofisim ve evim için klima ihtiyacım var. Ofiste 22m2, evde 54m2'lik bir alanda kullanılacak. Toplam bütçem maksimum 10.000TL. Bir adet 12.000BTU, bir adet 24.000BTU düşündüm. Tavsiyeleriniz nelerdir?
      Bıkac sayfa gerılere bakarsanız guzel urunler var zaten. Ama lg den uzak durun koku sorunu cok. Onun dısında sıgma baymak vb uygun fıyatlı ve guzel urunler var cok fazla para baglamaya gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      03 Aralık 2018 15:20:30
      Kişisel kullanım tecrübeme göre, klima alırken Sigma yani Gree'den uzak durun derim. Ben sigma plus aldım, 3 aydır evi zindana çevirdi. Hidrofor gibi bütün ev duvarlarını titretiyor. Aşırı gürültülü ve dur kalk yaparak çalışıyor. Bahsettiğim gürültü de o klimanın ilk çalışması sırasında çıkan şiddetli titreşim gürültüsü. Bunda sürekli var o gürültü. Inverter ile alakası yok. 18 lik klima sürekli olarak 1000 watt ile çalışıyor. Normalde 1800 watt ısıtma kapasitesi var klimanın 30 dereceye alıyorum yine 1000 watt çekiyior. Ben inverter klimayım çok sıcak oldu biraz ılık üfleyeyim ortam aynı sıcaklıkta kalsın, biraz elektiriği kısayımda elektrik çok gitmesin gibi dertleri yok. Ortamı ayarladığım dereceye getirince duruyor.

Servis bu ses bu marka için normal diyor. Salondaki carrier'ı gösteriyorum bundan niye bu ses çıkmıyor diyorum, "bende evde carrier kullanıyorum, bu klima onun kalitesinde değil" diyor. Bunu söyleyen ben değilim İklimsa servisi. Alacaksanız bunu bilin de alın.

İklimsa desen paralel ithalatçılardan farkı yok. Ben bunları baya kurumsal bir şey sanıyordum. Sitelerine girin bakın ne bir iletişim formu var ne email adresi. Sorun yaşarsanız muhattab bulamıyorsunuz. Telefonla arayınca, biz bu sorunlarla ilgilenmiyoruz deyip servis numarası verip kapatıyorlar. Şikayet oluşturuluyormuş, oluşturduk. 2 gün sonra n'oldu çözüldü mü diye bana soruyorlar. He klimayı okuttuk üflettik bir daha yapmayacakmış :)

Gülüyorum ama klima elimizde patladı resmen. Belki sorun yaşarsınız belki yaşamazınız bilemem ama sorun yaşarsanız öyle kabulleneceksiniz bu markayı bunu bilin.

Carrier'a gelirsek... Ondan da şikayet eden vardır elbet. Ben 6-7 yıl önce yine donanımhaber kullanıcılarının tavsiyesi ile almıştım. Yaz kış çalışıyor. Kasım'da havalar soğuyunca aldım 25 dereceye, kumandasının yerini bile unuttum. Ne sesi var ne dur kalkı. Köşede kendi halinde ödevini yapan çocuklar gibi takılıyor. Dış motoru da dibimizdeki duvarın arkasında. Bu klimaysa sigma nedir allahaşkına...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flort -- 3 Aralık 2018; 15:24:44 >

• Er
      7 Mesaj
      03 Aralık 2018 16:49:03

Siz Shira daha uygun diyince gidip hem Shira'ya hem de Mitsubishi Electric'e baktık. Modeller ve fiyatlar şunlar.

Daikin FTXP50L 6.754 TL ( shira bu dedi ve bu modelde anlaşırsak dahada indirim yapıcağını söyledi.)

Mitsubishi Electric KRIGAAMINE ZEN INVERTER MSZ-EF Serisi 8.020-8275 TL
      Mitsubishi Electric KRIGAAMINE MSZ-EF serisi 8.645 TL
      Mitsubishi Electric ENVIROme MSZ-AP serisi 6750-7075 TL (Yerli Üretim yazıyor.)

bu modelleri de sizin önerileriniz doğrultusunda gittik gördük. Peki bunlardan hangisini önerirsiniz?
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Aralık 2018 21:32:31 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ahmetm35

Siz Shira daha uygun diyince gidip hem Shira'ya hem de Mitsubishi Electric'e baktık. Modeller ve fiyatlar şunlar.

Daikin FTXP50L 6.754 TL ( shira bu dedi ve bu modelde anlaşırsak dahada indirim yapıcağını söyledi.)

Mitsubishi Electric KRIGAAMINE ZEN INVERTER MSZ-EF Serisi 8.020-8275 TL
      Mitsubishi Electric KRIGAAMINE MSZ-EF serisi 8.645 TL
      Mitsubishi Electric ENVIROme MSZ-AP serisi 6750-7075 TL (Yerli Üretim yazıyor.)

bu modelleri de sizin önerileriniz doğrultusunda gittik gördük. Peki bunlardan hangisini önerirsiniz?

Merhabalar.

AP serisi ile Shira hemen hemen aynı. Shira'nın seasonal modelinde ekstra kızılötesi göz mevcut. ECO'da yok. Fikrimce çok da önemli bir özellik değil. Olunca fark var mı var. Ama olmayınca da çok büyük bir eksik değil. Özellik bakımından da Shira ile Enviro (AP) hemen hemen aynı. Ancak şu da var. Daikin,eski kalite izlenimini terk etmiş olsa da şu anki fiyatlandırmaya göre yorumlamak gerekirse,indirim de kayda değer bir indirim ise Enviro yerine Daikin'in shira serisi daha iyi bir tercihtir. Bunu da yerli üretim vb. den dolayı söylemiyorum.

8020-8275 fiyatlı olan seri sanırım beyaz olan model.
      8645 tl olan ise Renkli olan model olsa gerek,yanılmıyorsam.

Öyle ise renk kısmı tamamen sizin göz zevkinize kalmış. Cihazlar aynı.

Ama fiyatında da belli ettiği gibi AP,Shira,Krigamine zen sıralamasında en iyi cihaz Krigamine Zen'dir.

İlginiz ve güveniniz için çok teşekkür ederim.

Bütçenizi zorlamıyorsa Krigamine Zen modelini tavsiye ederim. Dediğim gibi renkli ürün fiyatları da mevcut ise,o kısmı tamamen göz zevkinize bağlı.

Alternatifi olarak Shira serisini tavsiye ederim. İhtiva ettiği özellik bakımından AP'nin daha uygun bir fiyata sahip olması gerektiğini düşünmekteyim. Bununla birlikte yine tekrar etmem gerekirse kayda değer bir indirim söz konusu ise Shira daha da mantıklı olacaktır.

Krigamine serisi bütçenizi aşıyor ise alternatif olarak Shira'yı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• Er
      7 Mesaj
      03 Aralık 2018 22:01:37

Çok çok teşekkür ederim tekrardan. Tavsiyeleriniz doğrultusunda ikisinden birini seçeçeğiz.
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Aralık 2018 22:10:23 Konu Sahibi
      quote:

Merhabalar. Ofisim ve evim için klima ihtiyacım var. Ofiste 22m2, evde 54m2'lik bir alanda kullanılacak. Toplam bütçem maksimum 10.000TL. Bir adet 12.000BTU, bir adet 24.000BTU düşündüm. Tavsiyeleriniz nelerdir?
      Merhabalar. Isı kaybınız fazla değilse,iki ortamda da izolasyon değeri uygun ise kapasiteler yeterlidir.

Marka model olarak ise bütçenize göre

Fujitsu LMCA

Midea Blanc

LG Standart Plus veya Deluxe

serilerini tavsiye ederim.

Aynı marka olması şart değil ise

Birini Daikin Shira,Panasonic Etherea olarak,diğerini listelemiş olduğum cihazlardan tercih edebilirsiniz. Panasonic'te servisi gözetmekte fayda var. İleride sorun yaşamamak adına. Z kodlu 2018 etherea serisini tavsiye ederim. Eski seriler riskli servis ve ithalatçı bakımından.

Isıtma ağırlıklı ise fujitsu da sorun çıkarmaz. Ancak soğutmada verim alamayan kullanıcılar olmuştu.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3959 Mesaj
      03 Aralık 2018 22:11:32 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ahmetm35

Çok çok teşekkür ederim tekrardan. Tavsiyeleriniz doğrultusunda ikisinden birini seçeçeğiz.
      Rica ederim Hocam. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Hayırlı olsun dileklerimle.

Saygılarımla...
      |
      |
      04 Aralık 2018 00:35:38
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Isı kaybınız fazla değilse,iki ortamda da izolasyon değeri uygun ise kapasiteler yeterlidir.

Marka model olarak ise bütçenize göre

Fujitsu LMCA

Midea Blanc

LG Standart Plus veya Deluxe

serilerini tavsiye ederim.

Aynı marka olması şart değil ise

Birini Daikin Shira,Panasonic Etherea olarak,diğerini listelemiş olduğum cihazlardan tercih edebilirsiniz. Panasonic'te servisi gözetmekte fayda var. İleride sorun yaşamamak adına. Z kodlu 2018 etherea serisini tavsiye ederim. Eski seriler riskli servis ve ithalatçı bakımından.

Isıtma ağırlıklı ise fujitsu da sorun çıkarmaz. Ancak soğutmada verim alamayan kullanıcılar olmuştu.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
      Cevabınız için teşekkür ediyorum. Tavsiye ettiğiniz markalardan keşif isteyeceğim. Bir de Mitsubishi Electric için olumlu yorumlarınız olmuş. Mitsubishi Heavy ile farkını açıklarsanız çok sevinirim.

Kendi yıldızını takip et.

• Binbaşı
      1673 Mesaj
      04 Aralık 2018 10:58:44
      quote:

Merhabalar Hocam. Sizleri tekrardan görmek çok güzel .

Enviro serisi yeni çıkan seri. 25 modeli 20m2 alana yeterli olacaktır. İzolasyon durumunuz da iyi ise sorun olmadan kullanabileceğiniz bir cihazdır.

Fiyatları paylaştığınız için de şansım adına çok teşekkür ederim.

Daikin'i de uğurlama vakti gelmiş,size de alana da hayırlı olsun dilerim
      Hocam MİTSUBİSHİ ELECTRİC 9BTU ENVIRO MELCLOUD Anlaştık demiştimya sizede 18m2 için klimacı akrabam geldi uzun aradan sonra misafirliğe :)
      Almışken 12BTU ENVIRO MELCLOUD al birisi 15dk ısıtır-soğutur diğeri 25-30dk dedi verlhassıl aradaki fiyat farkıdda 500TL idi ödedim aldım İyi yaptımmı sizce 12btu her zaman her yere taşınır takılır ama 9btu küçük oda olucakta öyle...? 18-20m2 yer zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 4 Aralık 2018; 10:59:54 >
      ||SAMSUNG 55" JS8500 3D 4K TİZEN SUHD SMART LED TV|| SAMSUNG CURVED SOUNDBAR HW-6001 || DİGİTURK PLUS IQ 4K ÜYESİ* D SMART HD SMART ÜYESİ |||| TİVİBU UYDU SÜPER HD PAKET ÜYESİ || || NETSPEED YALIN 16MBPS ÜYESİ 30TL|| SONY_PLAYSTATİON_4 500_GB Psn:altinbas2011 ||DAIKIN İNVERTER KLİMA || MITSUBISHİ ELECTRİC ENVİRO MELCLOUD İNVERTER KLİMA || APPLE IPHONE XS MAX GOLD 64 GB--IPHONE XS MAX GOLD 64GB|| APPLE IPAD AİR 16GB BEYAZ || |*ŞEREFLİ BEŞİKTAŞK 1903|| || 2013 WW POLO BLUEMOTİON ŞEKER BEYAZ ||

• Kurmay Yarbay
      3959 Mesaj
      04 Aralık 2018 15:26:24 Konu Sahibi
      quote:

Cevabınız için teşekkür ediyorum. Tavsiye ettiğiniz markalardan keşif isteyeceğim. Bir de Mitsubishi Electric için olumlu yorumlarınız olmuş. Mitsubishi Heavy ile farkını açıklarsanız çok sevinirim.

Alıntıları Göster
      Rica ederim hocam. Mitsubishi Electric ve Heavy Ind. Aynı firma idi kuruluş döneminde. Sonra Mitsubishi Electric,Mitsubishi fabrikasından ayrılıp kendi kuruluşunu oluşturunca Mitsubishi Heavy ve Mitsubishi electric adında çalışma ve ürün olarak birbirinden bağımsız iki firma oluştu. Bu sonuçta da birbirinden bağımsız olarak ürün gamı ve üretim yöntemi ile bu firmalar hizmet vermektedir.

Ürün bakımından yorumlayacak olursak fiyatı yüksek ancak Premium ZS kodlu ve Diamond ZSX kodlu ürünleri tavsiye ederim. ZMPS kodlu modeli de var ancak,kronik iç ünite fan problemi var idi. Son zamanda kullanıcılar sorun yaşamadığını paylaşmıştı ancak,belirtmek istedim.

Bahsetmiş olduğum ZS vs ZSX rahatça alınabilir. Diğer türlü alternatifleri de gözeterek almakta fayda vardır.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3959 Mesaj
      04 Aralık 2018 15:34:31 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: altinbas07

Hocam MİTSUBİSHİ ELECTRİC 9BTU ENVIRO MELCLOUD Anlaştık demiştimya sizede 18m2 için klimacı akrabam geldi uzun aradan sonra misafirliğe :)
      Almışken 12BTU ENVIRO MELCLOUD al birisi 15dk ısıtır-soğutur diğeri 25-30dk dedi verlhassıl aradaki fiyat farkıdda 500TL idi ödedim aldım İyi yaptımmı sizce 12btu her zaman her yere taşınır takılır ama 9btu küçük oda olucakta öyle...? 18-20m2 yer zaten.

Alıntıları Göster
      Merhabalar. Hayırlı olsun dilerim Hocam :)

Aradaki fark da azmış o açıdan iyi olmuş. İyi bir tercih.

20 m2 de sorun oluşturmaz hocam. Başka yere taşıma ihtimaliniz olursa da sıkıntı yaşamazsınız. Mevsim geçişlerinde belki dur kalk yapabilir ki o da sorun edilecek bir durum değildir.

O nedenle içiniz rahat olsun.

Hayırlı olsun tekrardan :)

Saygılarımla...
      |
      |

• Yüzbaşı
      670 Mesaj
      04 Aralık 2018 17:56:30
      quote:

Orijinalden alıntı: flort

Kişisel kullanım tecrübeme göre, klima alırken Sigma yani Gree'den uzak durun derim. Ben sigma plus aldım, 3 aydır evi zindana çevirdi. Hidrofor gibi bütün ev duvarlarını titretiyor. Aşırı gürültülü ve dur kalk yaparak çalışıyor. Bahsettiğim gürültü de o klimanın ilk çalışması sırasında çıkan şiddetli titreşim gürültüsü. Bunda sürekli var o gürültü. Inverter ile alakası yok. 18 lik klima sürekli olarak 1000 watt ile çalışıyor. Normalde 1800 watt ısıtma kapasitesi var klimanın 30 dereceye alıyorum yine 1000 watt çekiyior. Ben inverter klimayım çok sıcak oldu biraz ılık üfleyeyim ortam aynı sıcaklıkta kalsın, biraz elektiriği kısayımda elektrik çok gitmesin gibi dertleri yok. Ortamı ayarladığım dereceye getirince duruyor.

Servis bu ses bu marka için normal diyor. Salondaki carrier'ı gösteriyorum bundan niye bu ses çıkmıyor diyorum, "bende evde carrier kullanıyorum, bu klima onun kalitesinde değil" diyor. Bunu söyleyen ben değilim İklimsa servisi. Alacaksanız bunu bilin de alın.

İklimsa desen paralel ithalatçılardan farkı yok. Ben bunları baya kurumsal bir şey sanıyordum. Sitelerine girin bakın ne bir iletişim formu var ne email adresi. Sorun yaşarsanız muhattab bulamıyorsunuz. Telefonla arayınca, biz bu sorunlarla ilgilenmiyoruz deyip servis numarası verip kapatıyorlar. Şikayet oluşturuluyormuş, oluşturduk. 2 gün sonra n'oldu çözüldü mü diye bana soruyorlar. He klimayı okuttuk üflettik bir daha yapmayacakmış :)

Gülüyorum ama klima elimizde patladı resmen. Belki sorun yaşarsınız belki yaşamazınız bilemem ama sorun yaşarsanız öyle kabulleneceksiniz bu markayı bunu bilin.

Carrier'a gelirsek... Ondan da şikayet eden vardır elbet. Ben 6-7 yıl önce yine donanımhaber kullanıcılarının tavsiyesi ile almıştım. Yaz kış çalışıyor. Kasım'da havalar soğuyunca aldım 25 dereceye, kumandasının yerini bile unuttum. Ne sesi var ne dur kalkı. Köşede kendi halinde ödevini yapan çocuklar gibi takılıyor. Dış motoru da dibimizdeki duvarın arkasında. Bu klimaysa sigma nedir allahaşkına...
      hocam oyle bırsey ımkansız sızde hatalı urun var gıbı gozukuyor servıse basvurun sonuc olmazsa tuketıcı hakları

• Yarbay
      5850 Mesaj
      05 Aralık 2018 00:00:29
      quote:

Rica ederim hocam. Mitsubishi Electric ve Heavy Ind. Aynı firma idi kuruluş döneminde. Sonra Mitsubishi Electric,Mitsubishi fabrikasından ayrılıp kendi kuruluşunu oluşturunca Mitsubishi Heavy ve Mitsubishi electric adında çalışma ve ürün olarak birbirinden bağımsız iki firma oluştu. Bu sonuçta da birbirinden bağımsız olarak ürün gamı ve üretim yöntemi ile bu firmalar hizmet vermektedir.

Ürün bakımından yorumlayacak olursak fiyatı yüksek ancak Premium ZS kodlu ve Diamond ZSX kodlu ürünleri tavsiye ederim. ZMPS kodlu modeli de var ancak,kronik iç ünite fan problemi var idi. Son zamanda kullanıcılar sorun yaşamadığını paylaşmıştı ancak,belirtmek istedim.

Bahsetmiş olduğum ZS vs ZSX rahatça alınabilir. Diğer türlü alternatifleri de gözeterek almakta fayda vardır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
      Detaylı cevabınız için teşekkür ediyorum. Keşiften sonra belirlemiş olduğum bütçeme uygun modeller için tekrar rahatsız edeceğim.

Kendi yıldızını takip et.

• Yüzbaşı
      790 Mesaj
      05 Aralık 2018 09:05:16

Yapılabilir ama, tavana daha nefes alan bir çözüm bulunsa daha iyi olur. Veya, üstü tavan boyası ile boyansa. Ben yazlığın yatak odası tavanına yaptırdım. Neyle boyadıklarına da dikkat etmedim. Kış aylarında, oda kapısı da kapandığı için, oda havasız kalıyor.
      |
      |
      ali9949 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      05 Aralık 2018 09:11:21
      quote:

Orijinalden alıntı: celalsungur

Yapılabilir ama, tavana daha nefes alan bir çözüm bulunsa daha iyi olur. Veya, üstü tavan boyası ile boyansa. Ben yazlığın yatak odası tavanına yaptırdım. Neyle boyadıklarına da dikkat etmedim. Kış aylarında, oda kapısı da kapandığı için, oda havasız kalıyor.
      Ses geçirgenlıgı nasıl oldu yalıtım onemlı sonucta oda kapısını yarım parmak acık bırakabılırsınız hava gırısı ıcın cok ısı kaybı olmadan yeterlı olur

05 Aralık 2018 17:26:17
      Altus alk 1820 nasıldır yorum alabilir miyim? Maalesef yüksek bütçe ayıramıyorum ama rezalet bir şey ise de almayacağım. Teşekkür ederim

05 Aralık 2018 21:23:43 Konu Sahibi
      quote:

Detaylı cevabınız için teşekkür ediyorum. Keşiften sonra belirlemiş olduğum bütçeme uygun modeller için tekrar rahatsız edeceğim.

Alıntıları Göster
      Rica ederim hocam. Estağfurullah,her zaman başım üstüne.

Saygılarımla...
      |
      |
      05 Aralık 2018 21:28:31 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: jamiro

Altus alk 1820 nasıldır yorum alabilir miyim? Maalesef yüksek bütçe ayıramıyorum ama rezalet bir şey ise de almayacağım. Teşekkür ederim
      Merhabalar. Soğutma amacı ile düşünüyorsanız sorun çıkarmaz. Isıtmada ise - leri çok görmüyorsanız,fiyatına göre idare eder. Arıza vb. kısmı ise kalitesine göre şans işi. Mutlaka arıza çıkarır diyemeyiz. Gerçi bu şans kısmı kalitesi ne olursa olsun her üründe söz konusu oluyor...

Biraz daha yükseltebilirseniz Midea Blanc serisini tavsiye ederim. Daha memnun kalacağınız bir üründür.

Saygılarımla...
      |
      |
      05 Aralık 2018 22:42:42
      Kombi konusunda tavsiye verebilmeniz mümkün mü eğer mümkün ise dubleks 160 metrekare yerden ısıtma ev için ne tavsiye edersiniz özellikle kumanda ile kontrol özelliği olursa çok daha iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recooz -- 5 Aralık 2018; 23:18:32 >
    • Onbaşı
      21 Mesaj
      05 Aralık 2018 23:31:21
      Arkadaşlar iyi akşamlar,

Benim 30m2 salonum için hem ısıtmada hemde soğutmada kullanabileceğim bir klima ihtiyacım var. Ev antalya da ve kuzey cephe. Isıtması ve soğutması güzel olan bana uzun vade de problem yaratmayacak bir klima arayışındayım.Fiyat konusunda 6.500 - 8000 tl'lere malesef çıkamıyorum.Uygun ve makul önerilerinize muhtaç durumdayım.

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.