Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1912. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
19 Misafir (1 Mobil) - 18 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.227
Cevap
701
Favori
4.431.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
56. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 19101911191219131914
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar Hocam. Sizleri tekrardan görmek çok güzel .

Enviro serisi yeni çıkan seri. 25 modeli 20m2 alana yeterli olacaktır. İzolasyon durumunuz da iyi ise sorun olmadan kullanabileceğiniz bir cihazdır.

Fiyatları paylaştığınız için de şansım adına çok teşekkür ederim.

Daikin'i de uğurlama vakti gelmiş,size de alana da hayırlı olsun dilerim
    Hocam MİTSUBİSHİ ELECTRİC 9BTU ENVIRO MELCLOUD Anlaştık demiştimya sizede 18m2 için klimacı akrabam geldi uzun aradan sonra misafirliğe :)
    Almışken 12BTU ENVIRO MELCLOUD al birisi 15dk ısıtır-soğutur diğeri 25-30dk dedi verlhassıl aradaki fiyat farkıdda 500TL idi ödedim aldım İyi yaptımmı sizce 12btu her zaman her yere taşınır takılır ama 9btu küçük oda olucakta öyle...? 18-20m2 yer zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 4 Aralık 2018; 10:59:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

Cevabınız için teşekkür ediyorum. Tavsiye ettiğiniz markalardan keşif isteyeceğim. Bir de Mitsubishi Electric için olumlu yorumlarınız olmuş. Mitsubishi Heavy ile farkını açıklarsanız çok sevinirim.

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam. Mitsubishi Electric ve Heavy Ind. Aynı firma idi kuruluş döneminde. Sonra Mitsubishi Electric,Mitsubishi fabrikasından ayrılıp kendi kuruluşunu oluşturunca Mitsubishi Heavy ve Mitsubishi electric adında çalışma ve ürün olarak birbirinden bağımsız iki firma oluştu. Bu sonuçta da birbirinden bağımsız olarak ürün gamı ve üretim yöntemi ile bu firmalar hizmet vermektedir.

Ürün bakımından yorumlayacak olursak fiyatı yüksek ancak Premium ZS kodlu ve Diamond ZSX kodlu ürünleri tavsiye ederim. ZMPS kodlu modeli de var ancak,kronik iç ünite fan problemi var idi. Son zamanda kullanıcılar sorun yaşamadığını paylaşmıştı ancak,belirtmek istedim.

Bahsetmiş olduğum ZS vs ZSX rahatça alınabilir. Diğer türlü alternatifleri de gözeterek almakta fayda vardır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: altinbas07

Hocam MİTSUBİSHİ ELECTRİC 9BTU ENVIRO MELCLOUD Anlaştık demiştimya sizede 18m2 için klimacı akrabam geldi uzun aradan sonra misafirliğe :)
    Almışken 12BTU ENVIRO MELCLOUD al birisi 15dk ısıtır-soğutur diğeri 25-30dk dedi verlhassıl aradaki fiyat farkıdda 500TL idi ödedim aldım İyi yaptımmı sizce 12btu her zaman her yere taşınır takılır ama 9btu küçük oda olucakta öyle...? 18-20m2 yer zaten.

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Hayırlı olsun dilerim Hocam :)

Aradaki fark da azmış o açıdan iyi olmuş. İyi bir tercih.

20 m2 de sorun oluşturmaz hocam. Başka yere taşıma ihtimaliniz olursa da sıkıntı yaşamazsınız. Mevsim geçişlerinde belki dur kalk yapabilir ki o da sorun edilecek bir durum değildir.

O nedenle içiniz rahat olsun.

Hayırlı olsun tekrardan :)

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: flort

Kişisel kullanım tecrübeme göre, klima alırken Sigma yani Gree'den uzak durun derim. Ben sigma plus aldım, 3 aydır evi zindana çevirdi. Hidrofor gibi bütün ev duvarlarını titretiyor. Aşırı gürültülü ve dur kalk yaparak çalışıyor. Bahsettiğim gürültü de o klimanın ilk çalışması sırasında çıkan şiddetli titreşim gürültüsü. Bunda sürekli var o gürültü. Inverter ile alakası yok. 18 lik klima sürekli olarak 1000 watt ile çalışıyor. Normalde 1800 watt ısıtma kapasitesi var klimanın 30 dereceye alıyorum yine 1000 watt çekiyior. Ben inverter klimayım çok sıcak oldu biraz ılık üfleyeyim ortam aynı sıcaklıkta kalsın, biraz elektiriği kısayımda elektrik çok gitmesin gibi dertleri yok. Ortamı ayarladığım dereceye getirince duruyor.

Servis bu ses bu marka için normal diyor. Salondaki carrier'ı gösteriyorum bundan niye bu ses çıkmıyor diyorum, "bende evde carrier kullanıyorum, bu klima onun kalitesinde değil" diyor. Bunu söyleyen ben değilim İklimsa servisi. Alacaksanız bunu bilin de alın.

İklimsa desen paralel ithalatçılardan farkı yok. Ben bunları baya kurumsal bir şey sanıyordum. Sitelerine girin bakın ne bir iletişim formu var ne email adresi. Sorun yaşarsanız muhattab bulamıyorsunuz. Telefonla arayınca, biz bu sorunlarla ilgilenmiyoruz deyip servis numarası verip kapatıyorlar. Şikayet oluşturuluyormuş, oluşturduk. 2 gün sonra n'oldu çözüldü mü diye bana soruyorlar. He klimayı okuttuk üflettik bir daha yapmayacakmış :)

Gülüyorum ama klima elimizde patladı resmen. Belki sorun yaşarsınız belki yaşamazınız bilemem ama sorun yaşarsanız öyle kabulleneceksiniz bu markayı bunu bilin.

Carrier'a gelirsek... Ondan da şikayet eden vardır elbet. Ben 6-7 yıl önce yine donanımhaber kullanıcılarının tavsiyesi ile almıştım. Yaz kış çalışıyor. Kasım'da havalar soğuyunca aldım 25 dereceye, kumandasının yerini bile unuttum. Ne sesi var ne dur kalkı. Köşede kendi halinde ödevini yapan çocuklar gibi takılıyor. Dış motoru da dibimizdeki duvarın arkasında. Bu klimaysa sigma nedir allahaşkına...
    hocam oyle bırsey ımkansız sızde hatalı urun var gıbı gozukuyor servıse basvurun sonuc olmazsa tuketıcı hakları

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Rica ederim hocam. Mitsubishi Electric ve Heavy Ind. Aynı firma idi kuruluş döneminde. Sonra Mitsubishi Electric,Mitsubishi fabrikasından ayrılıp kendi kuruluşunu oluşturunca Mitsubishi Heavy ve Mitsubishi electric adında çalışma ve ürün olarak birbirinden bağımsız iki firma oluştu. Bu sonuçta da birbirinden bağımsız olarak ürün gamı ve üretim yöntemi ile bu firmalar hizmet vermektedir.

Ürün bakımından yorumlayacak olursak fiyatı yüksek ancak Premium ZS kodlu ve Diamond ZSX kodlu ürünleri tavsiye ederim. ZMPS kodlu modeli de var ancak,kronik iç ünite fan problemi var idi. Son zamanda kullanıcılar sorun yaşamadığını paylaşmıştı ancak,belirtmek istedim.

Bahsetmiş olduğum ZS vs ZSX rahatça alınabilir. Diğer türlü alternatifleri de gözeterek almakta fayda vardır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Detaylı cevabınız için teşekkür ediyorum. Keşiften sonra belirlemiş olduğum bütçeme uygun modeller için tekrar rahatsız edeceğim.

• ali9949 A kullanıcısına yanıt
    Yapılabilir ama, tavana daha nefes alan bir çözüm bulunsa daha iyi olur. Veya, üstü tavan boyası ile boyansa. Ben yazlığın yatak odası tavanına yaptırdım. Neyle boyadıklarına da dikkat etmedim. Kış aylarında, oda kapısı da kapandığı için, oda havasız kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celalsungur

Yapılabilir ama, tavana daha nefes alan bir çözüm bulunsa daha iyi olur. Veya, üstü tavan boyası ile boyansa. Ben yazlığın yatak odası tavanına yaptırdım. Neyle boyadıklarına da dikkat etmedim. Kış aylarında, oda kapısı da kapandığı için, oda havasız kalıyor.
    Ses geçirgenlıgı nasıl oldu yalıtım onemlı sonucta oda kapısını yarım parmak acık bırakabılırsınız hava gırısı ıcın cok ısı kaybı olmadan yeterlı olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altus alk 1820 nasıldır yorum alabilir miyim? Maalesef yüksek bütçe ayıramıyorum ama rezalet bir şey ise de almayacağım. Teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

Detaylı cevabınız için teşekkür ediyorum. Keşiften sonra belirlemiş olduğum bütçeme uygun modeller için tekrar rahatsız edeceğim.

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam. Estağfurullah,her zaman başım üstüne.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamiro

Altus alk 1820 nasıldır yorum alabilir miyim? Maalesef yüksek bütçe ayıramıyorum ama rezalet bir şey ise de almayacağım. Teşekkür ederim
    Merhabalar. Soğutma amacı ile düşünüyorsanız sorun çıkarmaz. Isıtmada ise - leri çok görmüyorsanız,fiyatına göre idare eder. Arıza vb. kısmı ise kalitesine göre şans işi. Mutlaka arıza çıkarır diyemeyiz. Gerçi bu şans kısmı kalitesi ne olursa olsun her üründe söz konusu oluyor...

Biraz daha yükseltebilirseniz Midea Blanc serisini tavsiye ederim. Daha memnun kalacağınız bir üründür.

Saygılarımla...
  • Kombi konusunda tavsiye verebilmeniz mümkün mü eğer mümkün ise dubleks 160 metrekare yerden ısıtma ev için ne tavsiye edersiniz özellikle kumanda ile kontrol özelliği olursa çok daha iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recooz -- 5 Aralık 2018; 23:18:32 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar iyi akşamlar,

Benim 30m2 salonum için hem ısıtmada hemde soğutmada kullanabileceğim bir klima ihtiyacım var. Ev antalya da ve kuzey cephe. Isıtması ve soğutması güzel olan bana uzun vade de problem yaratmayacak bir klima arayışındayım.Fiyat konusunda 6.500 - 8000 tl'lere malesef çıkamıyorum.Uygun ve makul önerilerinize muhtaç durumdayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: recooz

Kombi konusunda tavsiye verebilmeniz mümkün mü eğer mümkün ise dubleks 160 metrekare yerden ısıtma ev için ne tavsiye edersiniz özellikle kumanda ile kontrol özelliği olursa çok daha iyi olur
    sadece viessmann onerırım bakım yapmasanızda bozulmuyor kalıtelı
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamiro

Altus alk 1820 nasıldır yorum alabilir miyim? Maalesef yüksek bütçe ayıramıyorum ama rezalet bir şey ise de almayacağım. Teşekkür ederim
    altus arcelık yan urunu oldugundan gozunuz kapalı alabılırsınız. Ama ıyonızer yok bu nedenle ıyonızerlı vestel flora baymak gibi klımalarda alınabılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali9949

hocam oyle bırsey ımkansız sızde hatalı urun var gıbı gozukuyor servıse basvurun sonuc olmazsa tuketıcı hakları

Alıntıları Göster
    Binbir uğraşla bugün başka bir iklimsa servisi geldi. Motorun yerini değiştirdiler. Hem montaj ücreti verdim hem de ilk servis 2 metre boru taktıği için 3 metre yeni boru parası verdim. Motor aynı motor, hala çok sesli ama şu an enazından duvarları titretemeyeceği bir yerde.

Dur kalk konusunu ise bu servis de tekrarladı. Klima ortamı istenen sıcaklığa getirince durur diyor. Mitsubishi de böyle diyor. O zaman dur kalk klimadan farkı ne diyorum, çalışma prensibi böyle diyor. Ortam ısısına göre 3000 btu ya kadar düşmesi gerek yazıyor diyorum mavi ekran veriyor. Beni sigma'nın böyle çalıştığına ikna ettiler sonunda. Her dur kalk sonrası 1200-1300 watt elektrik çekiyor ve 2 dakika sonra 1000 watta inip kapanana kadar altına hiç inmiyor. Resmen ocağıma incir ağacı dikti iklimsa.

Demek ki carrier uzay teknolojisi ile üretmiş klimayı. Ayar 25 derece, ortam 25 derece, ayarı 23 e çekiyorum o da nesi klima durmuyor sadece verdiği ısıyı ve fan hızını düşürüyor. Neden çünkü dışarda hava 10 derece. Kapanırsa birazdan yeniden açacak zaten. Motorda hiçbir titreşim yok. Inverter klima da böyle çalışır zaten.

Kişisel tavsiyem gerçekten inverter konforu yaşamak motor sesi yüzünden kafayı yemek, konu komşuyla papaz olmak istemiyorsanız sigma ve gree'den uzak durun. İç ünitesi de sessiz değil.

Tüketici haklarına başvurup şansımı deneyeceğim ama adamların kendi servisi bu klima böyle çalışır diyor. Nasıl şikayet edeceğim ben bu adamları?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flort -- 6 Aralık 2018; 1:31:18 >

• ali9949 A kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. akllımda viesman vitoodens 50t 25kw var. klima olarakta lg dual plus veya lg deluxe 18bin likleri var.

• Bir sürü yorum okudum kafayı yiyeceğim ya.
    Sizlerde bir akıl verin lütfen.

İzmir Foça için.
    Isıtma için kullanılacak.
    Sessiz çalışması önemli.
    Bütçe 3000 TL.

Ne önerirsiniz arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flort

Binbir uğraşla bugün başka bir iklimsa servisi geldi. Motorun yerini değiştirdiler. Hem montaj ücreti verdim hem de ilk servis 2 metre boru taktıği için 3 metre yeni boru parası verdim. Motor aynı motor, hala çok sesli ama şu an enazından duvarları titretemeyeceği bir yerde.

Dur kalk konusunu ise bu servis de tekrarladı. Klima ortamı istenen sıcaklığa getirince durur diyor. Mitsubishi de böyle diyor. O zaman dur kalk klimadan farkı ne diyorum, çalışma prensibi böyle diyor. Ortam ısısına göre 3000 btu ya kadar düşmesi gerek yazıyor diyorum mavi ekran veriyor. Beni sigma'nın böyle çalıştığına ikna ettiler sonunda. Her dur kalk sonrası 1200-1300 watt elektrik çekiyor ve 2 dakika sonra 1000 watta inip kapanana kadar altına hiç inmiyor. Resmen ocağıma incir ağacı dikti iklimsa.

Demek ki carrier uzay teknolojisi ile üretmiş klimayı. Ayar 25 derece, ortam 25 derece, ayarı 23 e çekiyorum o da nesi klima durmuyor sadece verdiği ısıyı ve fan hızını düşürüyor. Neden çünkü dışarda hava 10 derece. Kapanırsa birazdan yeniden açacak zaten. Motorda hiçbir titreşim yok. Inverter klima da böyle çalışır zaten.

Kişisel tavsiyem gerçekten inverter konforu yaşamak motor sesi yüzünden kafayı yemek, konu komşuyla papaz olmak istemiyorsanız sigma ve gree'den uzak durun. İç ünitesi de sessiz değil.

Tüketici haklarına başvurup şansımı deneyeceğim ama adamların kendi servisi bu klima böyle çalışır diyor. Nasıl şikayet edeceğim ben bu adamları?

Alıntıları Göster
    forumda cok kullanan var boyle sızdekı sıkayetler yok. Siz direkt edevlet uzerınden tuketıcı hakları kısmına yazın ucretsız

• quote:

Orijinalden alıntı: recooz

teşekkür ederim. akllımda viesman vitoodens 50t 25kw var. klima olarakta lg dual plus veya lg deluxe 18bin likleri var.
    lg klımalarda koku sorunu var uzak durun. Onun yerıne altus bıle alabılırsınız lg ıle ortak bırcok parcası
  • quote:

Orijinalden alıntı: [escobar]

Bir sürü yorum okudum kafayı yiyeceğim ya.
    Sizlerde bir akıl verin lütfen.

İzmir Foça için.
    Isıtma için kullanılacak.
    Sessiz çalışması önemli.
    Bütçe 3000 TL.

Ne önerirsiniz arkadaşlar.
    okuduysanız lg hakkında koku problemlerı var uzak durulması gerekıyor. Onun harıcı genel anlamda ıyonızerlı baymak tercıh edılıyor. İyonızer ıstemıyorsanız sigma altus vb muadil urunler yada ucuza ıyonızerlı vestel floralar var ama baymak birkac ozellıgıyle floranın onune gecıyor. Korkulacak bir durum yok eger arıza cıkarsa garantı ıle sorunların cozuldugunu goruyoruz hatta ıade ve degısım rahatca yapılabılıyor tuketıcı haklarına basvurunca. Bu dedııgm klımalar bınlerce satmıs ama sorun yasayan 1-2 kişi foruma yazmıs tabıkı bunlar dogal seyler.
    Adam sıfır egea almıs aracta degısen cıkmıs hatta motoru arıza yapıp sıfır aracı bayıden cıkartamayanlar bile var yanı cok takılmamak lazım klıma basıt iş :D

• 
Sayfa: önceki 19101911191219131914
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.