Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Pentagramet, empiss Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.222
Cevap
328
Favori
3.174.748
Tıklama
Giriş
Mesaj
  • Yüzbaşı
   272 Mesaj
   21 Ekim 2007 22:32:41
   özürdilerim w/w bir terim değildir başka birşeymi sormak istediniz capacity/input=eer formul budur yani kapasite bölü çekilen güçtür. kapasite sonuçları 27/19 35/24 oda şartlarında soğutma konumunda 4 saatlik çalışma soucudur defrost ısıtmada olur 10/8 1/1 oda şartlarında ısıtma konumunda 3 saatlik çalışma sonucudur.
   denki klima soğutma kapasitesi yüksek fakat eerı düşüktür yani çektiği güç fazladır.
   sizdende af sileyerek şimdilik bukadar cvp verebiliyorum işyerime geçince sorularınıza en uygun cvpları vericem şimdilik sağlıcakla kalın.
   quote:

   Orjinalden alıntı: hilmi-c


   Olgunluğunuza teşekkür ederim zaten bende ille takıntılı olmadığıma dair baştan söylemiştim.. size birde mitsubishi mhz gc inverter 12000 defrost sürelerini sorabilirmiyim zira alttaki kopyada yazmış olduğunuz gibi açıklarsanız sevinirim ayrıca aşağıdaki kopyalarda soğutma kapasitesi demişsiniz galiba bunlar ıstma şartlandırılmış mahal olarakmı geçecek zira defrost olayı genelde ıstmada oluyor birde konuyu dağıtmadan Aşağıdaki klimaların eer değerlerini nasıl w/w değerlere çevirebiliriz formül varmıdır kolay yollu ayrıca denki klima daha verimli gibi gözüküyor öylemidir ..
   Mitsubishi elektriki sormamın sebebi en sonunda deiğiniz gidip galiba en iyisini alacağım son olarakta şunları somak itiyorum mesela mitsubishi elektrik 1200 btu 3070-17000 küsur daikin 4800 - yanılmıyorsam 4800- 15500 birde fujitsu sharp inverterlerde yine 12000 liklerde saharp 3000 kusur 20490 Fujitsu 3000 kusur 22900 sıcak çalışma değerleri neyi ifade ediyor bu formda anlatılan 15- 20 dk bu kapasitede çalıştıkları kabul fakat hangileri tercih sebebi olmalı 22küsura çıknlarmı 17000 kalanlarmı birde sahrp için ac inverter deniyor dc ile arasındaki fark nedir dc için daha iyi deniyor selamlar
   quote:

   Orjinalden alıntı: EMRE_SAGANAK

   COOLING/HEATING CAPACITY ( BTU/h ) : 11802,58
   COOLING/HEATING CAPACITY ( kcal/h ) : 2974,25
   EER (BTU/W.h) : 8,74
   Air Volume (m³/min) : 9,02
   bu rubenisin 12000 btu/h lık bir klimasının soğutma kapasitesi şartlandırılmış mahal 27/19 iç ünite tarafı 35/24 dış ünite tarafı standartlara uygun olarak yapılmış bir ölçümdür.
   bu ürünün defrost süresi 39 dakikadır defrostta kalma süresi 11 dakikadır.

   COOLING/HEATING CAPACITY ( BTU/h ) : 12.514,40
   COOLING/HEATING CAPACITY ( kcal/h ) : 3.153,63
   EER (BTU/W.h) : 8,245
   Air Volume (m³/min) : 9,86
   buda denkinin 12000btu/h lık bir klimasının soğutma kapasitesidir.
   bu ürününde dfrosta girme süresi 39dakikadır 10/8 1/1 ortam şartlarındadır bu. defrostta kalma süresi de 11 dakikadır.

   şu klimaların -5 de çalışır mevzusu ise -20 dede çalışır
   1.olarak ortam şartları
   2.olarak içerisinde kullanılan gaz çeşidi
   3.olarak sistemdeki gaz miktarı
   4.olarak dış ünitenin konumu

   +5den sonra durur diye birşey yoktur klimanız çalışır fakat kesintili yani defrost yaparak çalışır yada kapasitesi düşer zaten bir klima defrosta girmesine yakın fan modunu değiştirir kapasitesi düşer bunun sebebi evaptaki gazın ısısının düşmesidir.

   diğer sorunuza gelelim kafa karıştırma tekniğini kullanmayı bilmem yazılarımı okuduysanız hiçbir markayı kötülememişimdir ben sadece sorulan sorulara cvp vermeye çalışırım eğer aydınlatıcı olamamışsam tekarar sorun bıkmadan tekrar tekrar anlatayım. ben burda arçelik klima alın başka marka kullanmayın diye birşey söylemedim bütçeniz yetiyorsa daha iyisini alın bir mitsubishi inverter alın yada bir daikin alın ben burda klima hakkında bilgi verirken birden arçelik avukatı olarak gördüm. Bu durum beni rahatsız eder ben klimacıyım bunun üzerine eğitim aldım gerekse koreden gerekse Türkiyeden eğitim aldım klima hakkında sorununz var ise buyrun ben herzaman size cvp vermeye hazırım sağlıcakla kalın...

   hemen hemen yine aynı cevabı vermişsiniz çok özür dilerim ama bir tür kafa karıştırma tekniğimi desem ayrıca zaten buradada çok yazıldı takip etmişsinizdir plasma cluster zararları için bi kaç kişi saldırırcasına cevap verdi sonada ha bilgim bukadar merkeze baş vurun dediler sanki onlara kraldan çok kralcı olun diyen vardı ve bu tür cevaplar hiç yakışmıyor toplumumuza işine gelmeyince o benim sorunum değil ben o eğitimi almadım ozaman emre bey lütfen arçeliği savunmakta size düşmez siz klimacılığınızı konuşturun reklam yapmayın kırıcı olduysamda sizden gerçekten baştan özür dilerim yinede medeni bir şekilde bilgilerinizden yararlanmayı uamrım hatta yanınıza gelip çayınızı dahi içmek isterim .
   Ayrıca sizin verdiğiniz bilgilere göre eksi şartlarda çalışmayan klima yok ozaman ne için bu şekilde iddia ediliyor ve servislerinize kadar + 5 ten sonra durur deniyor dururun manası ısıtmaz peki arçelik olarak eer leri dahi hala btu/ watt saat 10lu rakamlarla yazıp kafa karışıklığına sebep olmanın yanı sıra - 5 e kadar net çalışır mattbuu yazısını broşürlere koydurtma önerisi veremezmisiniz bunca detay yazana kadar bakın sharp aynı modeller yurt dışında -15'e kadar çalışırken buradakiler -8,5 böyle gerçekler ve şeytan ayrıntıda gizliyken ve bunca arçelik hakkında klimaları kötü yorumu varken ben size fazlamı yükleniyorum mesela 4040 inverterinize - 15 e kadar çalışır yazmış sınız güzel denenir iyi ise iyi denir unutmayın daikinle çalışılan zamandaki klimalarınız hala çalışıyor diğer cevaplarınızı bekler saygılar sunarım lütfen kızıp cevap vermemezlik yapmayın diğer konularda gerekirse arçelik konusunda hiç yazmam


   |
   |
   _____________________________
   [DH] RENAULT KANGOO KLÜBÜ

   herkez herşeyden anlar ama herkez herşeyi bilemez...
   saygılarımla...
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   21 Ekim 2007 22:53:36
   Acaba ınverter sistem bu kadar güzeldide medarı iftiharımız arçeligimiz neden 10 sene sonra ınverter teknolojisine geçti.

   şimdi burada söylenecekler şunlar olmasın bunlardan bıktık,o zaman teknoloji pahalıydı,halkmızın alacak gücümü vardı ,kişilerin konfordan anladıgı neydi gibi,

   Arçelik çıkarırdı pardon montaj yapardı bir iki model almak isteyen alırdı ama yok az kalite çok fiyat ile iyi karlar elde etmek varken neden yapsınki vede teknolojisi dışarı bagımlıyken.

   Belki ben görmem 40-50 yıl sonra arçelikte kendi ürünlerini piyasaya çıkarırda halkımız gerçek türk ürünleri kullanılar,bunu dört gözle bekliyoruz,yoksa elin teknolojisiyle mehmet agada parayı bulursa yapar.
   |
   |
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   272 Mesaj
   22 Ekim 2007 00:38:16
   bir 12k ürünün r22 kullanılarak ve r410a kullanılarak yapılmış test sonuçlarını size bildireyim çektiği güç olsun kapasite performansı olsun termik kontrolleri olsun hemen hemen aynıdır fakat belirtmek isterim ki r22nın erişebildiği sıcaklığa r410a erişemez buda şundan dolayıdır bilindiği gibi r22 tek bir gazdır fakat r410anın bileşenleri farklı gazlardan oluşmaktadır bunu aşağıdaki linkten detaylıca okuyabilirsiniz
   http://www.mmf.gazi.edu.tr/journal/2006_2/DERGI2006%20V21%20NO2%20_sayfa395-400_.pdf

   R410a ve R22de kullanılan kompresör farklıdır ve kapileri boyutu farklıdır çünkü basınç farkı vardır aralarında.
   Misal 10 gram r22 kompresör giriş sıcaklığını 2derece düşürebilir fakat 10gram r410 0-1 derece fark yapabilir aynı iki üründe kullanılan farklı iki gaz miktarı aynı olamaz gaz miktarı aynı olursa kapasite en başta olmak üzere sistem sıcaklıklarıyla birlikte çektiği güç farklı olacaktır.

   Umarım yeterli bilgi verebilmişimdir eğer eksiğim yada yanlışım varise bilgisi olan arkadaşlar düzeltsinler teşekkür ederim
   quote:

   Orjinalden alıntı: cengizumur

   EMRE_SAGANAK,

   Bilgi yuklu yorumlarinizi ilgi ile takip ediyorum. Genele hitap etmesede verdiginiz rakamlar ve bilimsel/teknik terimleri takip edebilecek ben ve baska bazi arkadaslar oldugunu biliyorum.

   Size sormak istedigim seyler var, bunlarin basinda inverterli klimalarin mutlak ekonomi getirdigi gibi bir anlayis olusmus olmasina ragmen bunun her zaman gecerli olamayacagi yani inverterli klimalarin sadece bazi sartlarda daha verimli ve bazi diger sartlarda invertersiz klasik klimalarin daha verimli olacagi seklindeki analizimin sizin tarafinizdan yorumlanmasi geliyor. Bu sonuca nasil vardigimi burada daha once uzun uzun yazdim simdi tekrar etmiyeyim. Sizin cevabiniza gore bazi noktalari tekrar yazarim.

   Fikrinizi almak istedigim bir baska konu R410 gazinin performans acisindan R22 ile karsilastirilmasi. Burada kast ettigim termik, mekanik, elektriksel performanstir, ozon tabakasi konusu degil.

   Birde klimalardaki ionizer konusu var. Ionizer'in ortamdaki vatandas'in solunum yollarina etkilerini test ediyormusunuz ? Bu konuda ne dusunuyorsunuz ?


   |
   |
   _____________________________
   [DH] RENAULT KANGOO KLÜBÜ

   herkez herşeyden anlar ama herkez herşeyi bilemez...
   saygılarımla...
  • Yüzbaşı
   272 Mesaj
   22 Ekim 2007 01:00:04
   yazınızı anlamak için birkaç sefer okudum eğer yanlış anlamışşsam düzeltiniz lütfen 12 inverter bir klima 13500soğutma kapasitesi yazıyor 16500 maximum kapasite yazıyor (bu sadce bir örnek) burda sormak istediğiniz 16500 ümü dikkate alıcaz 13500ümü?
   16500 çıkabildiği maximum kapasitedir bu havanın şartlarına şehir şebekesine vb nedenlere bağlı olarak değişir 13500 çalışma kapasitesidir klimanız inverter olduğu için daha öncede söylemiştim fan hızını ayarlayabildiği için max16500 civarına çıkabilir sizin dikkate almanız geeken 13500 btu dur.
   MSZ-GC25 klimasını test etmek daha kısmet olamadı çünkü benchmark diye adlandırdığımız yani farklı marka ürünleri çıkarılan bütçeyle yılda birkaç adet alabiliyoruz bu sene demrad bluline coolline sigma gibi ürünleri inceleyebildim ama daha önceden yaptığımMITSUBISHI SRK40HD
   ürünün defrost sürelerini vereyim 44 dakika ısıtmada çalışma 11 dakika defrosttra kalma 10/8 1/1 şartlandırılmış mahalde.
   bu arada özürdilerim w/w cop değerini sormuşsunuz anlayamadım ve w/w diye bir birim olmadığını söyledim tekrar tüm arkadşlardan özür dilerim. Bu dönüşümün nasıl yapıldığını bilmiyorum ama en kısa zamanda öğrenip sizede en kolay yoldan hesabını anlatıcam.
   Umarım sorularııza aynı cevapları vermemişimdir sağlıcakla kalın..

   quote:

   Orjinalden alıntı: hilmi-c


   Olgunluğunuza teşekkür ederim zaten bende ille takıntılı olmadığıma dair baştan söylemiştim.. size birde mitsubishi mhz gc inverter 12000 defrost sürelerini sorabilirmiyim zira alttaki kopyada yazmış olduğunuz gibi açıklarsanız sevinirim ayrıca aşağıdaki kopyalarda soğutma kapasitesi demişsiniz galiba bunlar ıstma şartlandırılmış mahal olarakmı geçecek zira defrost olayı genelde ıstmada oluyor birde konuyu dağıtmadan Aşağıdaki klimaların eer değerlerini nasıl w/w değerlere çevirebiliriz formül varmıdır kolay yollu ayrıca denki klima daha verimli gibi gözüküyor öylemidir ..
   Mitsubishi elektriki sormamın sebebi en sonunda deiğiniz gidip galiba en iyisini alacağım son olarakta şunları somak itiyorum mesela mitsubishi elektrik 1200 btu 3070-17000 küsur daikin 4800 - yanılmıyorsam 4800- 15500 birde fujitsu sharp inverterlerde yine 12000 liklerde saharp 3000 kusur 20490 Fujitsu 3000 kusur 22900 sıcak çalışma değerleri neyi ifade ediyor bu formda anlatılan 15- 20 dk bu kapasitede çalıştıkları kabul fakat hangileri tercih sebebi olmalı 22küsura çıknlarmı 17000 kalanlarmı birde sahrp için ac inverter deniyor dc ile arasındaki fark nedir dc için daha iyi deniyor selamlar
   quote:

   Orjinalden alıntı: EMRE_SAGANAK

   COOLING/HEATING CAPACITY ( BTU/h ) : 11802,58
   COOLING/HEATING CAPACITY ( kcal/h ) : 2974,25
   EER (BTU/W.h) : 8,74
   Air Volume (m³/min) : 9,02
   bu rubenisin 12000 btu/h lık bir klimasının soğutma kapasitesi şartlandırılmış mahal 27/19 iç ünite tarafı 35/24 dış ünite tarafı standartlara uygun olarak yapılmış bir ölçümdür.
   bu ürünün defrost süresi 39 dakikadır defrostta kalma süresi 11 dakikadır.

   COOLING/HEATING CAPACITY ( BTU/h ) : 12.514,40
   COOLING/HEATING CAPACITY ( kcal/h ) : 3.153,63
   EER (BTU/W.h) : 8,245
   Air Volume (m³/min) : 9,86
   buda denkinin 12000btu/h lık bir klimasının soğutma kapasitesidir.
   bu ürününde dfrosta girme süresi 39dakikadır 10/8 1/1 ortam şartlarındadır bu. defrostta kalma süresi de 11 dakikadır.

   şu klimaların -5 de çalışır mevzusu ise -20 dede çalışır
   1.olarak ortam şartları
   2.olarak içerisinde kullanılan gaz çeşidi
   3.olarak sistemdeki gaz miktarı
   4.olarak dış ünitenin konumu

   +5den sonra durur diye birşey yoktur klimanız çalışır fakat kesintili yani defrost yaparak çalışır yada kapasitesi düşer zaten bir klima defrosta girmesine yakın fan modunu değiştirir kapasitesi düşer bunun sebebi evaptaki gazın ısısının düşmesidir.

   diğer sorunuza gelelim kafa karıştırma tekniğini kullanmayı bilmem yazılarımı okuduysanız hiçbir markayı kötülememişimdir ben sadece sorulan sorulara cvp vermeye çalışırım eğer aydınlatıcı olamamışsam tekarar sorun bıkmadan tekrar tekrar anlatayım. ben burda arçelik klima alın başka marka kullanmayın diye birşey söylemedim bütçeniz yetiyorsa daha iyisini alın bir mitsubishi inverter alın yada bir daikin alın ben burda klima hakkında bilgi verirken birden arçelik avukatı olarak gördüm. Bu durum beni rahatsız eder ben klimacıyım bunun üzerine eğitim aldım gerekse koreden gerekse Türkiyeden eğitim aldım klima hakkında sorununz var ise buyrun ben herzaman size cvp vermeye hazırım sağlıcakla kalın...

   hemen hemen yine aynı cevabı vermişsiniz çok özür dilerim ama bir tür kafa karıştırma tekniğimi desem ayrıca zaten buradada çok yazıldı takip etmişsinizdir plasma cluster zararları için bi kaç kişi saldırırcasına cevap verdi sonada ha bilgim bukadar merkeze baş vurun dediler sanki onlara kraldan çok kralcı olun diyen vardı ve bu tür cevaplar hiç yakışmıyor toplumumuza işine gelmeyince o benim sorunum değil ben o eğitimi almadım ozaman emre bey lütfen arçeliği savunmakta size düşmez siz klimacılığınızı konuşturun reklam yapmayın kırıcı olduysamda sizden gerçekten baştan özür dilerim yinede medeni bir şekilde bilgilerinizden yararlanmayı uamrım hatta yanınıza gelip çayınızı dahi içmek isterim .
   Ayrıca sizin verdiğiniz bilgilere göre eksi şartlarda çalışmayan klima yok ozaman ne için bu şekilde iddia ediliyor ve servislerinize kadar + 5 ten sonra durur deniyor dururun manası ısıtmaz peki arçelik olarak eer leri dahi hala btu/ watt saat 10lu rakamlarla yazıp kafa karışıklığına sebep olmanın yanı sıra - 5 e kadar net çalışır mattbuu yazısını broşürlere koydurtma önerisi veremezmisiniz bunca detay yazana kadar bakın sharp aynı modeller yurt dışında -15'e kadar çalışırken buradakiler -8,5 böyle gerçekler ve şeytan ayrıntıda gizliyken ve bunca arçelik hakkında klimaları kötü yorumu varken ben size fazlamı yükleniyorum mesela 4040 inverterinize - 15 e kadar çalışır yazmış sınız güzel denenir iyi ise iyi denir unutmayın daikinle çalışılan zamandaki klimalarınız hala çalışıyor diğer cevaplarınızı bekler saygılar sunarım lütfen kızıp cevap vermemezlik yapmayın diğer konularda gerekirse arçelik konusunda hiç yazmam


   |
   |
   _____________________________
   [DH] RENAULT KANGOO KLÜBÜ

   herkez herşeyden anlar ama herkez herşeyi bilemez...
   saygılarımla...
  • Yüzbaşı
   272 Mesaj
   22 Ekim 2007 01:07:53
   birde sahrp için ac inverter deniyor dc ile arasındaki fark nedir dc için daha iyi deniyor selamlar


   Dogru Akim (DC):

   Dogru akimin kisa tanimi; Zamana bagli olarak yönü ve siddeti degismeyen akima dogru akim denir. Dogru akim genelde elektronik devrelerde kullanilir. En ideal dogru akim en sabit olanidir (yönü ve siddetinde degisiklik olmayan). En sabit dogru akim kaynaklari da pillerdir. Alternatif akimi (Yönü ve siddeti degisien) dogru akima dönüstürmek için dogrultmaç devreleri kullanilir.

   Alternatif Akim (AC):

   Alternatifin kelime anlami "Degisken" dir. Zamana bagli olarak yönü ve siddeti degisen akima alternatif akim denir. Alternatif akim büyük elektrik devrelerinde ve yüksek güçlü elektrik motorlarinda kullanilir. Evlerde kullanilan elektrik akimi alternatif akimdir. Buzdolabi, çamasir makinesi, bulasik makinesi, aspiratör ve vantilatörler
   alternatif akimla çalisirlar. Televizyon, müzik seti ve video gibi cihazlar yapilarinda bulunan dogrultmaçlar sayesinde alternatif akimi dogru akima çevirerek çalisirlar.
   |
   |
   _____________________________
   [DH] RENAULT KANGOO KLÜBÜ

   herkez herşeyden anlar ama herkez herşeyi bilemez...
   saygılarımla...
  • Yüzbaşı
   316 Mesaj
   22 Ekim 2007 01:52:05
   cengizumur
   Teğmen
   Mesaj: 153
   21 Ekim 2007; 21:03:52
   ------------------------------------------------------------------------------
   EMRE_SAGANAK,
   Bilgi yuklu yorumlarinizi ilgi ile takip ediyorum. Genele hitap etmesede verdiginiz rakamlar ve bilimsel/teknik terimleri takip edebilecek ben ve baska bazi arkadaslar oldugunu biliyorum.


   Sayın cengiz bey inanın bu sözlerinizi doğruyu söylemek gerekirse çok özür dilerim benim gibi tahsilsiz insanlar
   ın dahi edeceği sözler değil ve şahsınıza hiç yakıştıramadım Ama aşağılık kompleksi deyin ki her insanda vardır bendede oldukça az miktarda mevcut olmasına rağmen bu cevapta alakası yok inanın siz bu sözleri çok daha güzel ifade edebilirdiniz sonuçta peygamber efendimiz başta söylemiş ve her zamanın gerçeğidir tabiiki bilenle bilmeyen bir olmaz... ama bu açıklama hiç hoş değil aynen ben bilirim biz biliriz diğerleri anlamasada biz çalar söyleriz gibi olmuş amiyane tabirle ve bu şekil açıklamalar emin olun toplumu bölüyor ve çevremde bunun örneklerini yıllardır yaşıyorum anlayışla karşılamanızı bekliyorum son olarak ekliyorum herkez eğitimimli olsa hocalık diye bir rütbe olmaz hocalarda insanları eğitmek için vardır siz şöyle kenara durun demekle olmaz sınıfçılık hiç doğru değil kabul biz bilmiyoruz ama bu tip sözleri duyduğumuzda kolayca yüzeyden öğrenme kendimize yetecek kdarını dahi öğrenme şevkimizde kırılıyor saygılarımla
   |
   |
   _____________________________
   PHILIPS çıkmayan 522 15 00 ve 0800 lü hatta karşı tüketici danışma direkt tel 0216 522 17 90-91-92-93- servis müdürü 522 17 94 servis müdürü direkt faksı: 522 17 45

   EN VUKUAT HİLMİ
  • Yüzbaşı
   316 Mesaj
   22 Ekim 2007 13:23:44
   quote:

   Orjinalden alıntı: EMRE_SAGANAK

   yazınızı anlamak için birkaç sefer okudum eğer yanlış anlamışşsam düzeltiniz lütfen 12 inverter bir klima 13500soğutma kapasitesi yazıyor 16500 maximum kapasite yazıyor (bu sadce bir örnek) burda sormak istediğiniz 16500 ümü dikkate alıcaz 13500ümü?
   16500 çıkabildiği maximum kapasitedir bu havanın şartlarına şehir şebekesine vb nedenlere bağlı olarak değişir 13500 çalışma kapasitesidir klimanız inverter olduğu için daha öncede söylemiştim fan hızını ayarlayabildiği için max16500 civarına çıkabilir sizin dikkate almanız geeken 13500 btu dur.   Fujitsu 12000 inverter
   asya12 lc modeli
   A/A
   3.50 (0.9~4.3)
   4.80 (0.9~6.7)
   11,900(3,100~14,700) soğutma btu ve çalışma aralığı
   16,400(3,100~22,900) ısıtma btu ve çalışma aralığı
   Daikin DELUXE Duvar Tipi Heat-Pump Split Klima (INVERTER)
   İç Ünite Modeli : FTXS35C
   Dış Ünite Modeli : RXH35C
   Nominal Kapasite: 12.000 Btu/h
   Soğutma Kapasitesi: 4.800 ~ 13.000 Btu/h
   Isıtma Kapasitesi: 4.800 ~ 17.000 Btu/h
   Çalışma Sıcaklık Aralığı (Soğutma): +10 ila +46 °C arası
   Çalışma Sıcaklık Aralığı (Isıtma): -10 ila +20 °C arası
   Uzaktan kumanda fiyata dahildir.
   Ürün Kataloğu:

   Demek istediğim şu dur Emre bey daikin de çalışma aralıkları 4800 - 17000 iken fujitsuda 3100- 22900 bunların hangisi avantajlıdır çünkü hitachi m electric bir iki iyi markada aynı aralıklarda 17000 18000 sıcaklık çalışma aralığında geziyor 120000 btu klimalar için söylüyorum 20000 küsurlara çıkan fujitsu sharp bir veya iki marka var sonuçta bunların birbirlerine üstünlükleri varmıdır diğerlerinide sonra soracağım ilginiz için tekrar teşekkür ederim
   |
   |
   _____________________________
   PHILIPS çıkmayan 522 15 00 ve 0800 lü hatta karşı tüketici danışma direkt tel 0216 522 17 90-91-92-93- servis müdürü 522 17 94 servis müdürü direkt faksı: 522 17 45

   EN VUKUAT HİLMİ
  • Binbaşı
   1108 Mesaj
   22 Ekim 2007 18:12:14
   quote:

   Orjinalden alıntı: hilmi-c

   cengizumur
   Teğmen
   Mesaj: 153
   21 Ekim 2007; 21:03:52
   ------------------------------------------------------------------------------
   EMRE_SAGANAK,
   Bilgi yuklu yorumlarinizi ilgi ile takip ediyorum. Genele hitap etmesede verdiginiz rakamlar ve bilimsel/teknik terimleri takip edebilecek ben ve baska bazi arkadaslar oldugunu biliyorum.


   Sayın cengiz bey inanın bu sözlerinizi doğruyu söylemek gerekirse çok özür dilerim benim gibi tahsilsiz insanlar
   ın dahi edeceği sözler değil ve şahsınıza hiç yakıştıramadım Ama aşağılık kompleksi deyin ki her insanda vardır bendede oldukça az miktarda mevcut olmasına rağmen bu cevapta alakası yok inanın siz bu sözleri çok daha güzel ifade edebilirdiniz sonuçta peygamber efendimiz başta söylemiş ve her zamanın gerçeğidir tabiiki bilenle bilmeyen bir olmaz... ama bu açıklama hiç hoş değil aynen ben bilirim biz biliriz diğerleri anlamasada biz çalar söyleriz gibi olmuş amiyane tabirle ve bu şekil açıklamalar emin olun toplumu bölüyor ve çevremde bunun örneklerini yıllardır yaşıyorum anlayışla karşılamanızı bekliyorum son olarak ekliyorum herkez eğitimimli olsa hocalık diye bir rütbe olmaz hocalarda insanları eğitmek için vardır siz şöyle kenara durun demekle olmaz sınıfçılık hiç doğru değil kabul biz bilmiyoruz ama bu tip sözleri duyduğumuzda kolayca yüzeyden öğrenme kendimize yetecek kdarını dahi öğrenme şevkimizde kırılıyor saygılarımla   hilmi-c,

   Bu forumun "GENELI" ni evine klima almak isteyen ve hangi kapasite hangi marka olsun sorusuna cevap ararken google yoluyla buraya ulasan insanlar ve klima satisinda calisan profesyoneller olusturmaktadir. Bu insanlar Klima teknigi ve bilimi ile bir noktaya kadar ilgilidir. Bu kotu bir sey degildir. Ozellikle satistaki arkadaslarda farkli bir tecrubeye sahiptir ve buda kiymetlidir, paylastiklari bilgiler icin kendilerine tesekkur ederim.

   EMRE_SAGANAK ise isin bilimsel ve teknik yonundedir. Forumda azinliktadir. Bende teknik ve bilimsel bilgiyle daha ilgiliyim. EMRE_SAGANAK'in verdigi teknik detaylar benim icin anlamlidir. Kendisinin "GENEL" i pek ilgilendirmeyecek, sayisal data ile desteklenen bu tur analitik yorumlarinin devamini diledigim icin yukaridaki gibi bir aciklamada bulundum. EMRE_SAGANAK'in bir sure sonra "GENEL"den anlamli yanitlar ve sorular alamayip tarzini degistirmesini istemem. Bu beni kimseden daha akilli veya bilgili yapmaz ve boyle demek istemedim zaten sizi kast ederekte yazmadim. Yinede sizden ozur dilerim. Bende bu konuda amatorum.
   |
   |
   _____________________________
   cengizumur nick'imdir, adim degildir, bana boyle veya istediginiz sekilde hitabedebilirsiniz.
  • Binbaşı
   1108 Mesaj
   22 Ekim 2007 18:32:41
   quote:

   Orjinalden alıntı: EMRE_SAGANAK

   bir 12k ürünün r22 kullanılarak ve r410a kullanılarak yapılmış test sonuçlarını size bildireyim çektiği güç olsun kapasite performansı olsun termik kontrolleri olsun hemen hemen aynıdır fakat belirtmek isterim ki r22nın erişebildiği sıcaklığa r410a erişemez buda şundan dolayıdır bilindiği gibi r22 tek bir gazdır fakat r410anın bileşenleri farklı gazlardan oluşmaktadır bunu aşağıdaki linkten detaylıca okuyabilirsiniz
   http://www.mmf.gazi.edu.tr/journal/2006_2/DERGI2006%20V21%20NO2%20_sayfa395-400_.pdf

   R410a ve R22de kullanılan kompresör farklıdır ve kapileri boyutu farklıdır çünkü basınç farkı vardır aralarında.
   Misal 10 gram r22 kompresör giriş sıcaklığını 2derece düşürebilir fakat 10gram r410 0-1 derece fark yapabilir aynı iki üründe kullanılan farklı iki gaz miktarı aynı olamaz gaz miktarı aynı olursa kapasite en başta olmak üzere sistem sıcaklıklarıyla birlikte çektiği güç farklı olacaktır.

   Umarım yeterli bilgi verebilmişimdir eğer eksiğim yada yanlışım varise bilgisi olan arkadaşlar düzeltsinler teşekkür ederim
   quote:

   Orjinalden alıntı: cengizumur

   EMRE_SAGANAK,

   Bilgi yuklu yorumlarinizi ilgi ile takip ediyorum. Genele hitap etmesede verdiginiz rakamlar ve bilimsel/teknik terimleri takip edebilecek ben ve baska bazi arkadaslar oldugunu biliyorum.

   Size sormak istedigim seyler var, bunlarin basinda inverterli klimalarin mutlak ekonomi getirdigi gibi bir anlayis olusmus olmasina ragmen bunun her zaman gecerli olamayacagi yani inverterli klimalarin sadece bazi sartlarda daha verimli ve bazi diger sartlarda invertersiz klasik klimalarin daha verimli olacagi seklindeki analizimin sizin tarafinizdan yorumlanmasi geliyor. Bu sonuca nasil vardigimi burada daha once uzun uzun yazdim simdi tekrar etmiyeyim. Sizin cevabiniza gore bazi noktalari tekrar yazarim.

   Fikrinizi almak istedigim bir baska konu R410 gazinin performans acisindan R22 ile karsilastirilmasi. Burada kast ettigim termik, mekanik, elektriksel performanstir, ozon tabakasi konusu degil.

   Birde klimalardaki ionizer konusu var. Ionizer'in ortamdaki vatandas'in solunum yollarina etkilerini test ediyormusunuz ? Bu konuda ne dusunuyorsunuz ?


   R410a daha yuksek basinclarda calisiyor, R22 daha yuksek sicakliklara cikiyor, birim kutle basina daha cok isi transfer edebilir (yanlis anlamadiysam). Bunlara bakinca R22 teknik acidan daha avantajli gibimi acaba ? Tek problemi Ozon tabakasini bozmasi. Linkini verdiginiz calismayi yapay sinir aglari kisimlarini atlayarak okudum. Sonucta tablo 3 teki degerleri vermesi acisindan faydali. Bu tablodaki terimlerin klima teknigi acisindan anlami konusunda daha ogrenmem gereken seyler var.
   |
   |
   _____________________________
   cengizumur nick'imdir, adim degildir, bana boyle veya istediginiz sekilde hitabedebilirsiniz.
  • Binbaşı
   1108 Mesaj
   22 Ekim 2007 18:49:27
   quote:

   Orjinalden alıntı: EMRE_SAGANAK

   sayın cengiz bey öncelikle hitabınız için teşekkür ederim
   inverterlı klima şu konuda avantajlıdır inverterlı klimaların kompresörleri frekansları kendi ayarladığından ilk kalkış akımı düşüktür çalışmaya başladıktan sonra normal değerlerine gelmeye başlar
   daha sonrasında inverterlı klima uzun müddette çalışacak ise avantajlıdır çünkü inverterlı klima frekans aralığını değiştirdiği için defrost süresi uzayacaktır termistör sıcaklık değeri yüksektir bunun akabinde kapasite ve rpm değerleri yani fan dönüş hızı değerlerini kendi ayarlar buda hava debisini etkiler ama 2-3 saatlik bir çalışma için klasik klima avantajlıdır şu konuda elektirik sarfiyatı değil fiyatıdır.
   toparlamak gerekirse inverter klima birinci olarak ilk kalkış akımı düşük olduğundan klasik klimaya oranla avantajlıdır daha sonra 2-3 saatlik çalışmadada inverter klima gene avantajlıdır ama bu normalin altında bir tasarruf sağlamaz.
   şu an size evden yazıyorum iş yerime gidicem birazdan sizi bekletmek istemem oradaki raporlardan size performans değerlerini test sonucu olarak yazıcam. (24:00 dan sonra ancak)

   özürdileyerek başlıyım ben plazma testi yapmıyorum ama sizin için araştırıcam

   şimdi sizi başımdan savuyor gibi olmayayım anlayışınıza sığınarak af diliyorum.
   quote:

   Orjinalden alıntı: cengizumur

   EMRE_SAGANAK,

   Bilgi yuklu yorumlarinizi ilgi ile takip ediyorum. Genele hitap etmesede verdiginiz rakamlar ve bilimsel/teknik terimleri takip edebilecek ben ve baska bazi arkadaslar oldugunu biliyorum.

   Size sormak istedigim seyler var, bunlarin basinda inverterli klimalarin mutlak ekonomi getirdigi gibi bir anlayis olusmus olmasina ragmen bunun her zaman gecerli olamayacagi yani inverterli klimalarin sadece bazi sartlarda daha verimli ve bazi diger sartlarda invertersiz klasik klimalarin daha verimli olacagi seklindeki analizimin sizin tarafinizdan yorumlanmasi geliyor. Bu sonuca nasil vardigimi burada daha once uzun uzun yazdim simdi tekrar etmiyeyim. Sizin cevabiniza gore bazi noktalari tekrar yazarim.

   Fikrinizi almak istedigim bir baska konu R410 gazinin performans acisindan R22 ile karsilastirilmasi. Burada kast ettigim termik, mekanik, elektriksel performanstir, ozon tabakasi konusu degil.

   Birde klimalardaki ionizer konusu var. Ionizer'in ortamdaki vatandas'in solunum yollarina etkilerini test ediyormusunuz ? Bu konuda ne dusunuyorsunuz ?


   EMRE_SAGANAK,

   Ne bastan savmasi ilginiz icin tesekkur ederim.

   Su ornegi benim icin degerlendirirmisiniz?

   Bir klimayi once invertersiz yani klasik klima olarak, sonrada bir inverter takarak Ayni ortam ve sartlarda calistiralim. Birer saatlik iki olcum yapalim. Bu bir saat icinde;

   1. Saatin baslangicinda kalkis olmasin yani klima daha onceden calismis ve steady state konumuna yani sabit rejime gelmis olsun. Bizim saatimiz ondan sonra calismaya baslasin.

   2.Olcumleri yaptigimiz saat icerisinda dur kalk olmasin.

   3.Klimanin kompresor motoru (inverterli ikende) bu 1 saat icinde hep tam kapasitede calissin.

   Bu sekildeki bir tam kapasite calismada ben invertersiz klimanin, inverterli klimaya gore %5 civarindaki inverter kayiplari dusunuldugunde daha verimli oldugunu dusunuyorum. Ne dersiniz ?
   |
   |
   _____________________________
   cengizumur nick'imdir, adim degildir, bana boyle veya istediginiz sekilde hitabedebilirsiniz.
  • Er
   9 Mesaj
   22 Ekim 2007 20:11:42
   quote:

   Orjinalden alıntı: mutklima


   quote:

   Orjinalden alıntı: sunfloerrr


   --------------------------------------------------------------------------------


   quote:

   Orjinalden alıntı: sunfloerrr

   Arkadaşlar ben Tekirdağ da oturuyorum odam 16metre2 kuzey cephe çatı yok camlar çift cam pimapen. Genel olarak ısıtma amaçlı almayı düşünüyorum. TOSHİBA ve CARRİER PLATİNUM arasında karar veremiyorum hangisi daha iyi ve performanslıdır? SHARP markada düşünebilirim ama ilk tercihlerim toshiba ve carrier. Sizler ne dersiniz? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.. Birde sharp eksi kaç dereceye kadar ısıtır?

   Sayın arkadaşım tekirdag hava şartları nasıldır eksi 8-9 altına düşermi eger düşüyorsa daıkın,toshiba ve mitsubishi elektrik,sanyo,sharp,fujitsu 9000 btu ınverter rahatlıkla 16 metre kare odaya yeter ama tam yazınızdan çıkaramadım eviniz en üst kat ve üstünüzde çatı yoksa izolasyon iyi degilse 12000 btu ınveter daha uygun olur,bunuda alacagınız markanın servisine keşif yaptıraka teyid ettirin

   iyi günler.

   sağol arkadaşım. CARRİER hakkında yorum yapmamışsınız bu klima nasıldır? tekirdağda sıcaklık -8 lere kadar düşebiliyor ama çok nadir genelde -5 civarlarında. evim en üst kat ve çatı yok izalasyonuda iyi değil. sonuç olarak ısınabilirmiyim?

   Özellikle carrier hakkında yazmadım,şu an için ben alınmasını düşünmüyorum(sebebi uzun)evinizin üst kat olması izalasyonun kötü olması ve benimde senelerce öncesinden tekirdagı bilmem itibari ile 12000 ınverter vede iyi bir klima almanız gerekir orası izmire nazaran baya soguktur.

   Alacagınız klima ise kesinlikle:Daıkın,mitsubishi elektrik,sanyo,toshiba,sharp,hitachi,

   ve yukardada yazdıgım gibi bir kaç servis evinize çagırıp mutlaka keşif yaptırın (bu önemli,keşif ücretsizdir)

   toshiba ve mitsubishi elektrik arasında kaldım. Sizce hangisi daha verimli olur hangisini tercih etmeliyim. 1_toshiba RAS10GKV FİYATI: 1723YTL ISITMA KAPASİTESİ 13760 2- MİTSUBİSHİ MSZ HC35VA FİYATI: 1728 ISITMA KAPASİTESİ 16378
   |
   |
   _____________________________
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   22 Ekim 2007 20:49:45
   sunfloerrr

   mitsubishi elektrik alırsanız bu sorduklarınız içinde daha iyi
   |
   |
   _____________________________
  • Onbaşı
   23 Mesaj
   22 Ekim 2007 20:59:12
   63 üncü sayfada bundan 2-3 hafta önce klima alacağımı yazmıştım.

   saolsun arkadaşlar bana kaliteli marka almamı tavsiye ettiler bende sharp inverter 9000btu aldım lakin iç ünite bozuk çıktı fakat servisi sağolsun 2 gün içinde yenisini talep etmemden dolayı taktı.

   gelelim izlenimlere.

   buradan klima alacaklara sesleniyorum ekonomik durumu iyi olanlar kötü olanlar diyelim: zorlayın kendinizi paranızı çöpe atmayın. arkadaşların dedği gibi yerli markaları soğutma için alabilirsiniz. zaten sogutma için cok fazla para vermenize gerek yok bence. Ama ısıtma için mutlaka kaliteli bir klima alın daikin panasonic mits. elktrik. toshiba. hitaci. sharp. Aldığımda hemen saate koştum dönme hızına baktım nofrost buzdolabı kadar dönüyor inanın 10 dakika sonrada oda derecesini (26-27 dereceye alıyorum ben) tuttturdumu değmeyin keyfime elektrik sati dönüş hızı televizyonunkine geriliyor. İnanın evdekiler kapat kapat diyor. sürekli acamıyoruz cok sıcak geliyor bize.

   sharp klima cok iyimi bilmem ben tosiba alabilseydim 5.1 cop değeri olandan ondan alacaktım. sharp su an cok iyi bize göre ısıtma süper. ses oranı süper. sarfiyat süper kaliteyi uzun vadede anlayacağız. dükkanda samsung klimam var devreye girdimi elektrikler bikere göz kırpıyor yani. ama o 24000 lik ondadndır belki ama cok elektrik yaktıgını biliyorum.

   sharp klima dediğim gibi gelen servis benle dalga geçer gibi yaptı bu fiyata 4 adet klima taktırabilirmişim (1640 ytl) ama ben ekonomik durumu iyi olmayanlarada lg beko diyorum ondan bi arkadaşta var soba yakmıyo şu an havalarda dışarıda gece 10 dercenin altına düşüyor. uyurken klimayı duymuyorsunuz sharp gibi bir klimanız varsa tabi en alt seviyedeyse fan hızınız. bide plasma clüster midir nedir o var onu acıyorum ben ama mikropları filan öldürdüğü yok bu filtre olaylarına fazla kafa yormayın ucuz marka bağıra bağıra filanca filtre sizi doğada koşuyormuş gibi temiz hava verir filan desede, pahalı marka emin olun o filtrenin bi üstünü takar ve öle doğada koşuyomuş gibi filanda olmaz.

   sharpın çok reklamı oldu ama diğer iyi markalardada eminim bu böledir. ben servisini bulamadım buralarda sharptan başka o yüzden onu taktım umarım ilerde pişman olmam. tribil ustaya selamlar. sorunuz olursa sharp hakkında cevaplayabilirim. bide bu klimanın ısınmak için harcadığı elektrik miktarı sogutmak için harcadığından az buda klimalar arasında tek bu markada olan bi özellik heralde ustalar daha iyisini bilir tabi.
   |
   |
   _____________________________
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   22 Ekim 2007 21:07:40
   mahamat

   Hayırlısı olsun,gül güle kullanın,inanın en iyi klimalardan birini aldınız burada arkadaşlarım senelerdir kullanıyorlar daha birinden şikayet duymadım.
   |
   |
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   316 Mesaj
   22 Ekim 2007 21:07:57
   Sn cengiz bey açıklamlarınızda Emre beyin cevaplarının devamı yönündeki bilgi oldukça açıklayıcı .. Ve bvende şahsım adına devamını istiyorum .. ama klima konusundaki amatörlüğünüz değil bana verdiğiniz cevap Düpedüz davranış amatörüyüm demekse oda doğru tam demiş olduğum gibi yazma sebebim doğru ama bunun için emre beyin yazmaya devam etmesi için yazdım açıklamasını koymanıza gerek yoktu direktte söyleyebilirdiniz incelerseniz benim size yazdığım yazıyı ben zaten bunu demek istemişim sizde aynen öyle demişsiniz özürdilemenize hele hiç gerek yoktu zaten emin olun beni kastettiniz demiyorum şu yazıya dayanarak yazdıysanız altta ve ben o yazıda zaten bilmediğimi açıklamışım
   quote:

   Orjinalden alıntı: EMRE_SAGANAK

   ITEM UNIT 1 2 3 4 5 6 7 Avg.
   [IN] Total Capacity kcal/h 3.554,81 3.556,56 3.553,05 3.546,33 3.548,38 3.551,89 3.549,84 3.551,59
   [IN] Total Capacity Btu/h 12.161,00 12.167,00 12.155,00 12.132,00 12.139,00 12.151,00 12.144,00 12.150,00

   EER (Btu/W.h) : 9,600
   Air Volume (m³/min) : 8,85
   [IN] Rated Capacity Ratio% 93,55 93,59 93,50 93,32 93,38 93,47 93,42 93,46

   KOMP CIK 58,3 °C Bu nedemekve aşağıdakilerin hepsi nedemek yazıcaksanız öyle yazın bilgilenelim sizede dua ederiz yoksa zaten ben anlasam daha değişik sorarım sonuçta maksadımın kötü olmadığını yazmıştım .

   Bana kompleks yapıyorda demeyin verdiğiniz cevabı tekrar inceleyip yazımı okursanız bu cevabı neden yazma gereği duyduğum ortada taktığım konuda bu zaten ben aştım fakat aşmayanları bu şekil konuşup yazamayanları düşünmeniz dileğiyle sizdende tekrar cevap felan beklemiyorum uzatıp klendimi takıntılı durumada düşürmek istemiyorum taktım kelimesini tabi ölçmeyin Ayyrıca sizin birçok bilginizden fayalandığımıda tekrar iletip iyi akşamlar dilerim


   quote:

   Orjinalden alıntı: cengizumur


   quote:

   Orjinalden alıntı: hilmi-c

   cengizumur
   Teğmen
   Mesaj: 153
   21 Ekim 2007; 21:03:52
   ------------------------------------------------------------------------------
   EMRE_SAGANAK,
   Bilgi yuklu yorumlarinizi ilgi ile takip ediyorum. Genele hitap etmesede verdiginiz rakamlar ve bilimsel/teknik terimleri takip edebilecek ben ve baska bazi arkadaslar oldugunu biliyorum.


   Sayın cengiz bey inanın bu sözlerinizi doğruyu söylemek gerekirse çok özür dilerim benim gibi tahsilsiz insanlar
   ın dahi edeceği sözler değil ve şahsınıza hiç yakıştıramadım Ama aşağılık kompleksi deyin ki her insanda vardır bendede oldukça az miktarda mevcut olmasına rağmen bu cevapta alakası yok inanın siz bu sözleri çok daha güzel ifade edebilirdiniz sonuçta peygamber efendimiz başta söylemiş ve her zamanın gerçeğidir tabiiki bilenle bilmeyen bir olmaz... ama bu açıklama hiç hoş değil aynen ben bilirim biz biliriz diğerleri anlamasada biz çalar söyleriz gibi olmuş amiyane tabirle ve bu şekil açıklamalar emin olun toplumu bölüyor ve çevremde bunun örneklerini yıllardır yaşıyorum anlayışla karşılamanızı bekliyorum son olarak ekliyorum herkez eğitimimli olsa hocalık diye bir rütbe olmaz hocalarda insanları eğitmek için vardır siz şöyle kenara durun demekle olmaz sınıfçılık hiç doğru değil kabul biz bilmiyoruz ama bu tip sözleri duyduğumuzda kolayca yüzeyden öğrenme kendimize yetecek kdarını dahi öğrenme şevkimizde kırılıyor saygılarımla   hilmi-c,

   Bu forumun "GENELI" ni evine klima almak isteyen ve hangi kapasite hangi marka olsun sorusuna cevap ararken google yoluyla buraya ulasan insanlar ve klima satisinda calisan profesyoneller olusturmaktadir. Bu insanlar Klima teknigi ve bilimi ile bir noktaya kadar ilgilidir. Bu kotu bir sey degildir. Ozellikle satistaki arkadaslarda farkli bir tecrubeye sahiptir ve buda kiymetlidir, paylastiklari bilgiler icin kendilerine tesekkur ederim.

   EMRE_SAGANAK ise isin bilimsel ve teknik yonundedir. Forumda azinliktadir. Bende teknik ve bilimsel bilgiyle daha ilgiliyim. EMRE_SAGANAK'in verdigi teknik detaylar benim icin anlamlidir. Kendisinin "GENEL" i pek ilgilendirmeyecek, sayisal data ile desteklenen bu tur analitik yorumlarinin devamini diledigim icin yukaridaki gibi bir aciklamada bulundum. EMRE_SAGANAK'in bir sure sonra "GENEL"den anlamli yanitlar ve sorular alamayip tarzini degistirmesini istemem. Bu beni kimseden daha akilli veya bilgili yapmaz ve boyle demek istemedim zaten sizi kast ederekte yazmadim. Yinede sizden ozur dilerim. Bende bu konuda amatorum.
   |
   |
   _____________________________
   PHILIPS çıkmayan 522 15 00 ve 0800 lü hatta karşı tüketici danışma direkt tel 0216 522 17 90-91-92-93- servis müdürü 522 17 94 servis müdürü direkt faksı: 522 17 45

   EN VUKUAT HİLMİ
  • Er
   9 Mesaj
   22 Ekim 2007 21:32:49
   quote:

   Orjinalden alıntı: mutklima

   sunfloerrr

   mitsubishi elektrik alırsanız bu sorduklarınız içinde daha iyi

   filtre sistemi hangisinde iyidir? mitsubishi elektrik daha iyimi ısıtır
   |
   |
   _____________________________
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   22 Ekim 2007 21:52:47
   quote:

   Orjinalden alıntı: sunfloerrr


   quote:

   Orjinalden alıntı: mutklima

   sunfloerrr

   mitsubishi elektrik alırsanız bu sorduklarınız içinde daha iyi

   filtre sistemi hangisinde iyidir? mitsubishi elektrik daha iyimi ısıtır   sayın arkadaşım her klimanın kendine has özellikleri vardır biri o konuda biri bu konuda iyidir,filtre konusunda toshiba btu sunun yüksekligi bakımından ısıtmada mitsubishi elektrik bu seçtikleriniz arasında
   |
   |
   _____________________________
  • Binbaşı
   1108 Mesaj
   23 Ekim 2007 01:03:14
   quote:

   Orjinalden alıntı: hilmi-c

   Sn cengiz bey açıklamlarınızda Emre beyin cevaplarının devamı yönündeki bilgi oldukça açıklayıcı .. Ve bvende şahsım adına devamını istiyorum .. ama klima konusundaki amatörlüğünüz değil bana verdiğiniz cevap Düpedüz davranış amatörüyüm demekse oda doğru tam demiş olduğum gibi yazma sebebim doğru ama bunun için emre beyin yazmaya devam etmesi için yazdım açıklamasını koymanıza gerek yoktu direktte söyleyebilirdiniz incelerseniz benim size yazdığım yazıyı ben zaten bunu demek istemişim sizde aynen öyle demişsiniz özürdilemenize hele hiç gerek yoktu zaten emin olun beni kastettiniz demiyorum şu yazıya dayanarak yazdıysanız altta ve ben o yazıda zaten bilmediğimi açıklamışım
   quote:

   Orjinalden alıntı: EMRE_SAGANAK

   ITEM UNIT 1 2 3 4 5 6 7 Avg.
   [IN] Total Capacity kcal/h 3.554,81 3.556,56 3.553,05 3.546,33 3.548,38 3.551,89 3.549,84 3.551,59
   [IN] Total Capacity Btu/h 12.161,00 12.167,00 12.155,00 12.132,00 12.139,00 12.151,00 12.144,00 12.150,00

   EER (Btu/W.h) : 9,600
   Air Volume (m³/min) : 8,85
   [IN] Rated Capacity Ratio% 93,55 93,59 93,50 93,32 93,38 93,47 93,42 93,46

   KOMP CIK 58,3 °C Bu nedemekve aşağıdakilerin hepsi nedemek yazıcaksanız öyle yazın bilgilenelim sizede dua ederiz yoksa zaten ben anlasam daha değişik sorarım sonuçta maksadımın kötü olmadığını yazmıştım .

   Bana kompleks yapıyorda demeyin verdiğiniz cevabı tekrar inceleyip yazımı okursanız bu cevabı neden yazma gereği duyduğum ortada taktığım konuda bu zaten ben aştım fakat aşmayanları bu şekil konuşup yazamayanları düşünmeniz dileğiyle sizdende tekrar cevap felan beklemiyorum uzatıp klendimi takıntılı durumada düşürmek istemiyorum taktım kelimesini tabi ölçmeyin Ayyrıca sizin birçok bilginizden fayalandığımıda tekrar iletip iyi akşamlar dilerim


   quote:

   Orjinalden alıntı: cengizumur


   quote:

   Orjinalden alıntı: hilmi-c

   cengizumur
   Teğmen
   Mesaj: 153
   21 Ekim 2007; 21:03:52
   ------------------------------------------------------------------------------
   EMRE_SAGANAK,
   Bilgi yuklu yorumlarinizi ilgi ile takip ediyorum. Genele hitap etmesede verdiginiz rakamlar ve bilimsel/teknik terimleri takip edebilecek ben ve baska bazi arkadaslar oldugunu biliyorum.


   Sayın cengiz bey inanın bu sözlerinizi doğruyu söylemek gerekirse çok özür dilerim benim gibi tahsilsiz insanlar
   ın dahi edeceği sözler değil ve şahsınıza hiç yakıştıramadım Ama aşağılık kompleksi deyin ki her insanda vardır bendede oldukça az miktarda mevcut olmasına rağmen bu cevapta alakası yok inanın siz bu sözleri çok daha güzel ifade edebilirdiniz sonuçta peygamber efendimiz başta söylemiş ve her zamanın gerçeğidir tabiiki bilenle bilmeyen bir olmaz... ama bu açıklama hiç hoş değil aynen ben bilirim biz biliriz diğerleri anlamasada biz çalar söyleriz gibi olmuş amiyane tabirle ve bu şekil açıklamalar emin olun toplumu bölüyor ve çevremde bunun örneklerini yıllardır yaşıyorum anlayışla karşılamanızı bekliyorum son olarak ekliyorum herkez eğitimimli olsa hocalık diye bir rütbe olmaz hocalarda insanları eğitmek için vardır siz şöyle kenara durun demekle olmaz sınıfçılık hiç doğru değil kabul biz bilmiyoruz ama bu tip sözleri duyduğumuzda kolayca yüzeyden öğrenme kendimize yetecek kdarını dahi öğrenme şevkimizde kırılıyor saygılarımla   hilmi-c,

   Bu forumun "GENELI" ni evine klima almak isteyen ve hangi kapasite hangi marka olsun sorusuna cevap ararken google yoluyla buraya ulasan insanlar ve klima satisinda calisan profesyoneller olusturmaktadir. Bu insanlar Klima teknigi ve bilimi ile bir noktaya kadar ilgilidir. Bu kotu bir sey degildir. Ozellikle satistaki arkadaslarda farkli bir tecrubeye sahiptir ve buda kiymetlidir, paylastiklari bilgiler icin kendilerine tesekkur ederim.

   EMRE_SAGANAK ise isin bilimsel ve teknik yonundedir. Forumda azinliktadir. Bende teknik ve bilimsel bilgiyle daha ilgiliyim. EMRE_SAGANAK'in verdigi teknik detaylar benim icin anlamlidir. Kendisinin "GENEL" i pek ilgilendirmeyecek, sayisal data ile desteklenen bu tur analitik yorumlarinin devamini diledigim icin yukaridaki gibi bir aciklamada bulundum. EMRE_SAGANAK'in bir sure sonra "GENEL"den anlamli yanitlar ve sorular alamayip tarzini degistirmesini istemem. Bu beni kimseden daha akilli veya bilgili yapmaz ve boyle demek istemedim zaten sizi kast ederekte yazmadim. Yinede sizden ozur dilerim. Bende bu konuda amatorum.
   hilmi-c,

   Yukaridaki yazinizi okuduktan sonra niye soyledigimi ustunuze alindiginizi anladim. Tamamen haklisiniz. sizin daha once;

   quote:

   Orjinalden alıntı: hilmi-c

   KOMP CIK 58,3 °C Bu nedemekve aşağıdakilerin hepsi nedemek yazıcaksanız öyle yazın bilgilenelim sizede dua ederiz yoksa zaten ben anlasam daha değişik sorarım sonuçta maksadımın kötü olmadığını yazmıştım .


   seklindeki sozunuzu okumamistim. Sizin bu sozunuz uzerine benim;

   quote:

   Orjinalden alıntı: cengizumur

   EMRE_SAGANAK,
   Bilgi yuklu yorumlarinizi ilgi ile takip ediyorum. Genele hitap etmesede verdiginiz rakamlar ve bilimsel/teknik terimleri takip edebilecek ben ve baska bazi arkadaslar oldugunu biliyorum.


   seklindeki aciklamam yanlis olmus ve sanki direkt size hitaben yazmisim gibi olmus, tekrar tekrar ozur dilerim. Forumun alinti yapma fonksiyonunu farkli kullaniyorsunuz, daha once yazdiginiz seyler daha sonraki postlarinizda sanki yeniden yazilmis gibi gorunuyor. Son yazdiklarinizla onceki yazdiklariniz karisiyor. Bende ayni seyleri tekrar okumamak icin yazdiklarinizi atlayarak hizli okuyorum. Bu sebeple yazdiginiz bazi seyleri kacirmisim ozur dilerim. Ayrica size katiliyorum, EMRE_SAGANAK kullandigi kisaltmalari yazilarinin basinda biraz daha aciklamali veya mesela direkt yedi ayri degeri yazmadan once lafla bunun yedi ayri olcume ait olup son degerinde bunlarin ortalamasi oldugunu soylemesi bizim olayi tahmin yurutmeden daha dogru sekilde kavramamizi saglar diye dusunuyorum.

   Amatorluge gelince, klima, yazarlik, kibarlik ve insanlarla komunikasyon konusunda amatorum. Aslinda her konuda amatorum. Klima teknigine merakliyim ama markalari ve bu isin pratigini siz benden daha cok biliyorsunuz. Tekrar ozur dilerim, Iyi geceler.
   |
   |
   _____________________________
   cengizumur nick'imdir, adim degildir, bana boyle veya istediginiz sekilde hitabedebilirsiniz.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   23 Ekim 2007 01:10:11
   Sayın
   EMRE SAĞANAK

   Sayın
   cengizimur

   bu arkadaşlarımızın bilgilerinden forum baya faydalanacak,sağolsunlar
   |
   |
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   316 Mesaj
   23 Ekim 2007 01:33:39
   quote:

   Orjinalden alıntı: EMRE_SAGANAK

   özürdilerim w/w bir terim değildir başka birşeymi sormak istediniz capacity/input=eer formul budur yani kapasite bölü çekilen güçtür. kapasite sonuçları 27/19 35/24 oda şartlarında soğutma konumunda 4 saatlik çalışma soucudur defrost ısıtmada olur 10/8 1/1 oda şartlarında ısıtma konumunda 3 saatlik çalışma sonucudur.
   denki klima soğutma kapasitesi yüksek fakat eerı düşüktür yani çektiği güç fazladır.
   sizdende af sileyerek şimdilik bukadar cvp verebiliyorum işyerime geçince sorularınıza en uygun cvpları vericem şimdilik sağlıcakla kalın.


   Emre bey w/w dediğim bir türlü kopyalayamadım pdf formatlı panasonic sitesinden en güzel onlara anlatmış ısıtma kapasitesi watt bölü tüketilen enerji watt eşittir cop ve eer oranı bulunuyor örnek 9000 btu 9cs.... model klimalarının ısıtma kapasitesi 3600 watt tükettiği eneri 810 watt böldükmü 4.44 cop oranı çıkıyor ortaya benim demek istediğimse sizce çok basit birşey esasında fakat sorma şekliden dolayı karıştırdığınızın farkındayım buda benim kapasitem size kopyalayabilirsem ipi hitachi klimayı kopyalayacağı orada hem btu / watt saat olarak belirtilmiş hemde w/w beni istediğimse bunu kısa yoldan kendim nasıl çevirebilirim gerçi çeviriyorum ama uğraştırıyor otomatik bir yolu mutlaka vardır
   TEKNİK ÖZELLİKLER
   TİP DC INVERTER SERİ
   MODEL İÇ ÜNİTE RAS-S10H2 RAS-S14H2 RAS-S18H2 RAS-S24H2 RAS-S28H2
   DIŞ ÜNİTE RAC-S10H2 RAC-S14H2 RAC-S18H2 RAC-S24H2 RAC-S28H2
   FAZ - GERİLİM
   SOĞUTMA KAPASİTE Btu/h 8.530 (3.070-10.575) 11.942 (3.070-13.650) 17.070 (3.070-17.740) 20.550 (3.070-22.250) 23.900 (3.070-26.250)
   kW 2,5 (0,9-3,1) 3,5 (0,9-4,0) 5,00 (0,9-5,2) 6,05 (0,9-6,50) 7,0 (0,9-8,0)
   GİRİŞ GÜCÜ W 580 (155-1060) 980 (155-1.300) 1780 (155-2.200) 2300 (155-2.500) 2670 (155-2.500)
   AKIM A 2,87 4,35 7,50 9,70 11,20
   EER Btu/h.W 14.71 12.19 9.59 8.98 8.95 ****** TOPLAM 5 MODELİN EER BTU/h.W
   COP 4,31 3,57 2,81 2,63 2,62 ****** WATT/WATT CİNSİNDEN EER DEĞERLERİ BENİM İSTEDİĞİMSE BU HESABI NASIL YAPABİLİRİM ÇÜNKÜ ARÇELİK VE BENİM SUNMUŞ OLDUĞUM 2 klima markasında EER COP DEĞERLERİ HEP BTU/h.w saat üstünden olduğu için kafa karışıklığı oluyor
   GÜÇ FAKTÖRÜ % 85 95 99 99 99
   ISITMA KAPASİTE Btu/h 11.601 (3.070-15.695) 14.331 (3.070-17.745) 22.180 (3.070-27.640) 24.060 (3.070-29.700) 28.000 (3.070-32.250)
   kW 3,40 (0,9-4,4) 4,20 (0,9-5,0) 6,50 (0,9-8,1) 7,05 (0,90-9,00) 8,20 (0,90-9,00)
   GİRİŞ GÜCÜ W 790 (115-1.120) 1010 (115-1.300) 1970 (155-2.200) 2400 (115-2.700) 2770 (115-2.700)
   AKIM A 3,72 4,49 8,30 10,10 11,70
   EER Btu/h.W 15.07 14.62 11.26 10.03 10.11
   COP 4,30 4,16 3,30 2,94 2,96
   GÜÇ FAKTÖRÜ % 90 95 99 99
   hitachi ipi firması güzel detay vermiş sizde açarsanız daha net bana göre cevap verebilirsiniz birde şuna takıldım ipi eer demiş btu bölü vat saat için altınad bizim eer olrak bildiğimizi soğutmada cop olarak açıklamış aynı açıklamayı ısıtmadada kullnmış buradan işin aslı soğutma ve ısıtma değerlerine cop diyebilirmiyiz saygılar şimdiden teşekkür ederim
   |
   |
   _____________________________
   PHILIPS çıkmayan 522 15 00 ve 0800 lü hatta karşı tüketici danışma direkt tel 0216 522 17 90-91-92-93- servis müdürü 522 17 94 servis müdürü direkt faksı: 522 17 45

   EN VUKUAT HİLMİ
   Hızlı Cevap
   Reklamlar
   sohbet
   Ankara Web Tasarım
   #0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
   haberler
   üniversite
   Kurumsal Web Tasarım Şirketi
   Bu sayfanın
   Mobil sürümü
   Tablet sürümü
   Mini Sürümü

   DHBR1
   0,413
   1.2.165

   Reklamlar
    
   haberler üniversite son dakika SEO
   Kurumsal Web Tasarım Şirketi Kurumsal Web Tasarım Şirketi Ankara Web Tasarım Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
   #0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu Blogio
   Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü

   DHBR1
   0,468
   1.2.165

   Bildirim
   mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.