Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: klima5505, mehmet572 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı
39.141
Cevap
327
Favori
3.171.104
Tıklama
Giriş
      3922 Mesaj
      22 Kasım 2018 01:57:15 Konu Sahibi

Rica ederim Hocam.
      Şimdiden hayırlı olsun...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      hasansezerus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Kurmay Yarbay
      3922 Mesaj
      22 Kasım 2018 01:57:47 Konu Sahibi

Rica ederim Hocam.

|
      |
      omercatal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Kurmay Yarbay
      3922 Mesaj
      22 Kasım 2018 02:09:08 Konu Sahibi

Taksit vade fiyatlarını göremedim hocam malesef ancak 3000in altında olan ürünlerden tavsiye edebileceklerimi sizlere sıralamayı düşündüm. Umarım işinize yarar,temennim ile.

Gree veya iklimsa'da satılan haliyle Sigma Comfort serisini tavsiye edebilirim.

Midea Blanc modelini tavsiye edebilirim.

Midea,Bosch,Airfell vb. markalara klima üretmektedir.

LG Standart Plus Smart Inverter modelini tavsiye edebilirim.

Lg Deluxe

LG Dual Eco serilerini tavsiye edebilirim.

Taksitle birlikte bütçenizi aşmıyorsa Sigma(Gree)'yi tavsiye ederim. Isıtmada da kullanacak iseniz özellikle.

Midea'da yine soğutma ısıtma sorun çıkarmayacak bir cihazdır.

Lg de ise 3 model tavsiyemdir. Standart Plus Smart olanı da gördüğüm kadarıyla bütçenize uygun olanlar arasında. Model olarak 1.sırada bu modeli tavsiye edebîlirim.

Saygılarımla...

|
      |
      sunball kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      170 Mesaj
      22 Kasım 2018 08:13:07
      Değerli vaktinizi ayırıp, detaylı bir şekilde cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      22 Kasım 2018 11:23:02
      quote:

Orijinalden alıntı: sunball

Değerli vaktinizi ayırıp, detaylı bir şekilde cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.
      ben lg kullanıp ıade eden bırısı olarak lg dual eco ve plus modellerını koku prpblemı nedenıyle tavsıye etmıyorum. Forumda da bırcok konu acıldı lg nın bu ürunlerı fos cıktı arastırabılırsnız millet hergun fıltre temızleme ve filtreye dezenvekteee dıcı koku sıkma derdıne dusmus o derece
      22 Kasım 2018 13:51:33

Uyarınız için teşekkürler. Evet forumdaki şikayetleri gördüm ve bu sebeple deluxe modele yönelmem oldu. Deluxe de dual plusa ek olarak plasmaster iyonizer ve otomatik temizleme eklenmiş. Verim olarak da ondan iyi gözüküyor.
      |
      |
      shifisitert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      22 Kasım 2018 14:23:19

Merhaba Klima5505, Bilgilendirme ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Sadece sabahları güneş alan, arakat, 27 m2 oda soğutması için yetebilir diye düşünüyorum.(kapı açıkken ne olur tahmin edemiyorum). Doğalgaz olduğu için Isıtma için kullanmayı planlamıyorum.
      Nette bir hesaplama formülü buldum, doğru mudur acaba? Bu formülde bölge katsayısı ile oda m2 si çarpılarak minimum gerekli btu değeri hesaplanıyor. Bu hesaba göre 12000 btu kurtarır gibi çıkıyor:
      27 m2* 395 (marmara bölge katsayısı)= 10665 btu
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      22 Kasım 2018 15:04:10
      quote:

Orijinalden alıntı: dorylion

Uyarınız için teşekkürler. Evet forumdaki şikayetleri gördüm ve bu sebeple deluxe modele yönelmem oldu. Deluxe de dual plusa ek olarak plasmaster iyonizer ve otomatik temizleme eklenmiş. Verim olarak da ondan iyi gözüküyor.
      cok daha ucuza aynı ozellıkte baymak alanlarda var ona da bakın derım. SAdece gazı farklı ve 10 yıl motor garantısı yok onun harıcınde aynı ozellıklerı
      |
      |
      22 Kasım 2018 20:28:14

Affınıza sığınarak Daylux Duvar Tip A++ DTXN35U Sezonsal İnverter Klima (Daikin) nasıldır? Tavsiye eder misiniz?

|
      |
      22 Kasım 2018 21:17:54
      Cevaplar için çok teşekkürler krigamine ya da legendrea olacak tercihim bu drumda zira panasonic servis olayı sıkıntılı olabilir burada..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      22 Kasım 2018 23:57:52 Konu Sahibi

Ne demek hocam lafı mı olur. Her zaman elimden geldiğince yardımcı olmak görevimdir.

Daylux,Airfel ile aynı diyebileceğimiz bir cihaz. Airtel ve Daylux Midea tarafından üretilmektedir. Midea Blanc ayarındadır. Sadece dış ünitede bazen ses sorunu yaşayanlar olmuştu. Kompresör yüksek frekanslara çıktığında sesli olabiliyor. Bu riski var. Ancak soğutma ve ısıtmada çok aşırı soğuk olan bölgeler haricinde sıkıntı çıkarmayacak bir cihazdır. Genel manada yorumlamam gerekirse bütçenizin uygun olduğu sınırlı seçeneklerden ise rahatlıkla tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...

|
      |
      sunball kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Kurmay Yarbay
      3922 Mesaj
      22 Kasım 2018 23:58:29 Konu Sahibi

Rica ederim. Şimdiden hayırlı olsun hocam.

|
      |
      hasansezerus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Kurmay Yarbay
      3922 Mesaj
      23 Kasım 2018 00:05:05 Konu Sahibi

Merhabalar. Bu hesaplama yöntemi ortalama bir fikir verecektir. Binanın hangi cephesinde cam olduğu,camın alanı,izolasyon durumu,kat durumu(zemin,ara,teras/çatı) gibi durumlar bu değeri arttırabilir de azaltabilir de. Ancak bahsetmiş olduğunuz şartlarda (arakat ve az güneş alıyor oluşu ile) yeterli gelecektir diye düşünüyorum. İzolasyon var ise veya ısı kaybı (özellikle camlardan) fazla değilse daha emin bir şekilde yeteceğini söyleyebilirim. Bununla birlikte mümkün mertebe iç ünite odanın merkezine,yani bulunduğu yerden odanın her yerine eşit şekilde üfleyebilecek şekilde monte edilirse daha da garantili olur. Kapıyı açık tutarsanız da çalışma süresine göre klimanın takılı olduğu ortamı uygun sıcaklığa getirdikten sonra diğer odalara koridora vb. çalışma süresine göre faydası olacaktır diye düşünmekteyim.

Saygılarımla...

|
      |
      dorylion kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Çavuş
      99 Mesaj
      23 Kasım 2018 00:28:32
      selam arkadaşlar, dublekste oturuyorum. 2.kat için hem ısıtma hem soğutma özelliği olan az enerji harcayan bi klima arıyorum önerebileceğiniz bir şeyler var mı?
      23 Kasım 2018 01:46:29

Çok teşekkür ederim

|
      |
      23 Kasım 2018 11:53:57
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Aleyküm Selam. Ben miydim acaba hocam ?

Memnun olmanıza çok sevindim iki türlü de.

Yeni modeller artık R32 gazlı. R410A da eskimedi tabii. Koçtaş'taki ürün HJ serisi olması lazım. Antalya bölgesinde sorun olmadan kullanabileceğiniz bir cihazdır. Bütçeniz yetiyorsa AP veya EF serisini tavsiye edebilirim.

Alternatif olarak Panasonic etherea serisi de ısıtma konusunda çok iyi ve M.E ile aynı segmentte eksiği olmayan cihazdır. Ancak Mitsubishi'de karar kıldıysanız HJ serisi de sorun yaşatmayacak bir cihazdır. Yeni gelen seriler R32 gazlı olması lazım. 2016 seri ise R410A gazlıdır. Arada pek bir fark yok esasen.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
      Merhabalar;
      Hocam 20 gün sonra bir cevap yazayım dedim evet sizdiniz Daikin bana öneren HJ seri 18btu almıştım 5900tlgeçen hafta iade ettim.
      Yerine ENVİRO AP25 aldım 9btu geldi MİTSUBİSHİ ELECTRİK KEŞİF Yaptı 18BTU çok olur ve dublex yukarı kaçar klima boşa çalışır dedi.
      Yer 18m2 hadi 20m2 maximum diyelim buraya 9Btu yeterli dediler bende ok verdim 28 kasım montaj olucak inşallah 9BTU AP ENVİRO MELCLOUD.
      Soğutma A+++ Isıtma A++ dediler bakalım görücez bu arada DAİKİN FTX50GV1B 18 BTU Klimam SATILIK Her yıl bakım yaptırdım SERVİS bakımlı.!
      Elimde kayıtlar var en ufak sorunu yok Soğutma A++ Isıtma A+ şimdi TEGORA seri üretiliyor 0 8569TL dedi servis arkadaşım benimki 5000TL.!
      G seri yakın Shira 18Btu ise 9580TL Dedi aklınızda olsun antalya vs DAİKİN 2.EL düşünen olursa satıcam son bakımını yazın sonu yaptırdım.!
      Sonuç;
      ENVİRO NASILDIR YETERMİ 18-20M2 yere FİYATTA baya iyi aldım sayılır. 8 taksit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 23 Kasım 2018; 15:53:51 >
      ||SAMSUNG 55" JS8500 3D 4K TİZEN SUHD SMART LED TV|| SAMSUNG CURVED SOUNDBAR HW-6001 || DİGİTURK PLUS IQ 4K ÜYESİ* D SMART HD SMART ÜYESİ |||| TİVİBU UYDU SÜPER HD PAKET ÜYESİ || || NETSPEED YALIN 16MBPS ÜYESİ 30TL|| SONY_PLAYSTATİON_4 500_GB Psn:altinbas2011 ||DAIKIN İNVERTER KLİMA || MITSUBISHİ ELECTRİC ENVİRO MELCLOUD İNVERTER KLİMA || APPLE IPHONE XS MAX GOLD 64 GB--IPHONE XS MAX GOLD 64GB|| APPLE IPAD AİR 16GB BEYAZ || |*ŞEREFLİ BEŞİKTAŞK 1903|| || 2013 WW POLO BLUEMOTİON ŞEKER BEYAZ ||

• Yarbay
      3531 Mesaj
      23 Kasım 2018 14:03:35
      Selam arkadaşlar, sayısız marka ve model var hangisini alacağınızı tavsiye edemem ama kesinlikle bir tanesi var ki uzak durun:

Vestel Natur Plus Inverter 9A-KDE2

Alınışından kısa süre sonra yaz sıcakların ortasında (E)04 nolu hata vermeye başladı ve klima tamamen durdu.

2 kez servisin gelmesiyle garantiden ana kartı değişti.

Yaklaşık 1 ay sonra tekrar aynı hatayı verdi ve sadece fanı çalışıyor tekrar servisi çağırdık bu sefer hem fanın hem de anakartın değişmesi gerekiyormuş. Gelen arkadaşın tavsiyesi ücret karşılığında garantiyi uzatmak, değişim yapmak isterseniz çok uğraştırıcı prosedürü varmış.

Size tavsiyem bu modele dikkat edin.

|
      |
      23 Kasım 2018 19:37:36

9000 lik ap serisini ne kadara aldınız hocam

|
      |
      altinbas07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      23 Kasım 2018 22:15:27 Konu Sahibi

Aleyküm selam. Kaç m2 bir alan için düşünüyorsunuz? Max. Bütçeniz nedir?

Saygılarımla...

|
      |
      |Deidara| kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1102 Mesaj
      23 Kasım 2018 22:18:50
      Gree lomo, sigma plus, demirdöküm a5 performans bu üç klima aynı klima mı

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.