Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: recooz Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
38.442
Cevap
314
Favori
3.127.162
Tıklama
Giriş
      169 Mesaj
      19 Kasım 2018 16:22:22
      Merhaba.12000 btu'luk, maksimum 3000 tl'ye kadar klima tavsiyelerinizi alabilir miyim? 2 adet alınacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
      13 Mesaj
      19 Kasım 2018 16:36:50
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Klima çarpmasını önlemek için en etkili yöntem üfleme yönünü doğru seçmek ve uygun sıcaklık ayarını yapmaktır hocam. Diğer türlü malesef buna çare olan bir özellik getirilmemiştir henüz.

Bütçeniz nedir ?

Saygılarımla...
      Teşekkürler 3-5 bin aralığında Düşünüyorum dediğim gibi sadece daha çok soğutma için kullanılacak Siemens de bir model var dediler üflemiyor soğutuyor ama hangi sistemle nasıl çalışıyor bilmiyorum

|
      |

• Yarbay
      2032 Mesaj
      19 Kasım 2018 16:45:51
      quote:

Orijinalden alıntı: ceyrek

Selamlar tekrar.
      İzmirde 4.600liraya general 14lcma bulmuştum, gittiğimde elinde etherea da olduğunu ve stokta olduğundan uygun fiyata vereceğini söyledi, 4.950 liraya panasonic etherea 18SKE aldım. (Tabi peşin fiyat bunlar, taksitte vade farkı var)

Bütçeyi biraz aştık ama panasoniği uyguna bulunca aldım gitti.

Fikirlerin için tekrar teşekkürler hocam.

Alıntıları Göster
      Hocam izmir'de hangi bayi acaba? Elinde başka etherea var mıdır?

• Çavuş
      79 Mesaj
      19 Kasım 2018 19:09:29

18000 btu düşünüyorum, ısıtmada değil de soğutma için A++ yeterli, 3500tl yi geçmesin istiyorum. Cevap için teşekkürler.

|
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      49 Mesaj
      19 Kasım 2018 20:30:19

plus klima bayraklı şubesinden aldım. elinde başka var mıdır, aynı fiyata verir mi bilmiyorum, isterseniz bi şansınızı deneyin :)
      |
      |
      Hellori Hazretleri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2365 Mesaj
      19 Kasım 2018 21:53:25
      quote:

Orijinalden alıntı: ceyrek

plus klima bayraklı şubesinden aldım. elinde başka var mıdır, aynı fiyata verir mi bilmiyorum, isterseniz bi şansınızı deneyin :)
      bayraklı şubesi derken izmir bayraklı mı evet ise bayraklının neresinde adı ne dükkanın
      |
      |

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ
    • Er
      5 Mesaj
      20 Kasım 2018 16:47:16

Merhaba klima5505,
      Şu aralar uygun fiyatlı bir klima arayışındayım. LG Dual Plus modelini incelerken bulduğum LG S3-M12JL1ZA Delux 12000 btu modelinin verileri çok iyi gözüküyor (Fiyat 3200 TL).
      Kocaeli de 27 m2 salonda sadece soğutma amaçlı kullanmak için yeterli midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dorylion -- 20 Kasım 2018; 16:59:48 >
      |
      |

• Yarbay
      4556 Mesaj
      20 Kasım 2018 19:09:55
      quote:

Orijinalden alıntı: dorylion

Merhaba klima5505,
      Şu aralar uygun fiyatlı bir klima arayışındayım. LG Dual Plus modelini incelerken bulduğum LG S3-M12JL1ZA Delux 12000 btu modelinin verileri çok iyi gözüküyor (Fiyat 3200 TL).
      Kocaeli de 27 m2 salonda sadece soğutma amaçlı kullanmak için yeterli midir?
      dual plusta koku fıltresı yok ve koku sorunu olusabılıyor. Deluxe de umarım boyle bır sıkıntı yoktur. Aldıgınızda bilgi paylasırsanız sevınırız

YURUTME YETKİSİNİN MECLİSTEN ALINARAK TEK BİR KİŞİYE VERİLMESİNE HAYIR !!!
    • Çavuş
      52 Mesaj
      21 Kasım 2018 08:17:42
      Merhaba @klima5505

Ben genel anlamda soğutma amaçlı klima almak istiyorum.Oda metrekaresi 23 dür.

12 binlik yeter diye düşünüyorum.Bütçem maximum 3000 tldir.

Önereceginiz marka modeller nedir?

Yardımcı olursanız sevinirim.

• Çavuş
      98 Mesaj
      21 Kasım 2018 21:24:17
      merhaba vestelin sitesinde flora serisinde 18000 lik 3-4 tane çeşit var farkları nelerdir?

• Çavuş
      93 Mesaj
      21 Kasım 2018 22:29:53
      Merhablar, muğla bodrumda yaşıyorum. Oturduğum ev dublex salon için klima almayı düşünüyorum. Yukarı odalarda me nin ge25 modelini altı senedir kullanıyorum çok memnunum bu sebeple öncelikli tercihim yine me. Keşif yaptılar 28metrekare solan içşn ap-50 modelini önerdiler benimse gözüm krigaminede kaldı açıkçası ama arada 2000₺ ye yakın fark var. Kampanya indirim güzel lakin nakit istiyorlar. Bu fiyat farkına değer mi ya da daha ucuza muadil alternatif var mıdır (samsung ar9500 24000btu mesela) fiyatlar ap-50 için 67050₺ fh50 krigamine için 8650₺

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Alfa Romeo Gulietta 1.4 TB 170HP TCT PROGRESSION PLUS Ipad 2 16 wi-fi Iphone 5S 16GB Sony Vaio FW 139N/W
    • Kurmay Yarbay
      3516 Mesaj
      21 Kasım 2018 23:02:30 Konu Sahibi

Merhabalar. Tanesi için mi 3000tl bütçeniz mevcut acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      sunball kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Kurmay Yarbay
      3516 Mesaj
      21 Kasım 2018 23:04:38 Konu Sahibi

Merhabalar. Lg Dual Eco aradığınız özelliklerde bir ürün. 3500tl yi geçmeyecek şekilde R32 gazlı bu modeli tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...

|
      |
      omercatal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Kurmay Yarbay
      3516 Mesaj
      21 Kasım 2018 23:07:03 Konu Sahibi

Merhabalar. Deluxe serisi de tavsiye edebileceğim serilerden biridir Lg'de. Ancak bütçeniz yetiyorsa 27m2 için 18000btu tavsiye ederim. 12000btu 25m2 ye tam uyar. Daha üstü risklidir. Hele ki izolasyon yoksa ve/veya çatı teras kat ise 18000den sasmamanizi öneririm. Onun dışında model ve teknik verileri olarak gayet iyi bir cihaz bu fiyat aralığında.

Saygılarımla...

|
      |
      dorylion kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Kurmay Yarbay
      3516 Mesaj
      21 Kasım 2018 23:12:15 Konu Sahibi

Merhabalar. 23m2 için 12000btu klima yeterlidir.

Bütçenizi çok az daha arttirabilirseniz ( ~250 tl+ ) Sigma Plus Modelini tavsiye edebilirim. Soğutmada da,kullanırsanız ısıtmada da sorun yaşarmayacak bir cihazdır. Soğutmada da memnun kalacağınızı düşünmekteyim.

Alternatifi olarak Sigma Comfort serisini tavsiye ederim. Ancak imkanınız varsa Plus serisinden saşmamanızı da tavsiye etmekteyim.

3.sırada da Midea Blanc serisini tavsiye edebilirim ancak dış ünite için ses şikayetleri olmakta. Ancak genel anlamda iyi bir cihazdır.

Lg serileri de soğutmada sorun yaşarmayacak cihazlardır. Ancak imkanınız varsa yine Sigma'yı tavsiye ederim. 3000 tl nin az biraz üstünde

Saygılarımla...

|
      |
      tarantula_s kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Kurmay Yarbay
      3516 Mesaj
      21 Kasım 2018 23:18:52 Konu Sahibi

Merhabalar. Samsung diğer sektörlerde güzel olabilir ancak,klimada servis olarak da ürün olarak da aynı izlenime sahip değil. Çünkü hakkında çok şikayet var. Her markada oluyor elbet ancak servisinden gelen şikayetler göze batıyor. Ayriyetten alüminyum kondanser kullanıyor ve alüminyumun bile kalitesinde bir düzen var ki ömrü çok kısa oluyor. Buna ek olarak mitsubishi ile uzun yıllar geçirmiş biri olarak sıkıntı yaşayacağınızı söyleyebilirim. Eğer bütçeniz yetiyor ise,zorlamıyor ise krigamine serisini kesinlikle tavsiye ederim. Arada çok fiyat farkı yok ise hatta Legendera serisi tavsiyemdir. Daha yeni bir cihaz olması sebebiyle özellikle. AP serisi ise bu fiyattan daha uyguna olmalı diye düşünüyorum. Yani ederinin üstünde bir fiyata sahip bu durumda. Mümkünse Krigamine serisini veya Legendera serisini almanızı tavsiye ederim. Alternatifi olarak ise bölgenizde servisi yeterli ise Panasonic Etherea serisini tavsiye ederim. Z-TKE kodlu 2018 yeni modeli tavsiyemdir.

Saygılarımla...

|
      |
      hasansezerus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
      3516 Mesaj
      21 Kasım 2018 23:22:47 Konu Sahibi

Merhabalar.

1-Flora Beyaz
      2-Flora Beyaz Wifi(Wi-fi uzaktan kontrol özelliği)
      3-Flora Gri (Isminde G yazan,Wi-fi ozellikli)

Farkları bu şekildedir.

Saygılarımla...

|
      |
      huduhudu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Çavuş
      79 Mesaj
      21 Kasım 2018 23:36:27

Teşekkürler cevap için, sağolun.

|
      |

• Çavuş
      93 Mesaj
      21 Kasım 2018 23:59:36
      Cevaplar için çok teşekkürler krigamine ya da legendrea olacak tercihim bu drumda zira panasonic servis olayı sıkıntılı olabilir burada..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Alfa Romeo Gulietta 1.4 TB 170HP TCT PROGRESSION PLUS Ipad 2 16 wi-fi Iphone 5S 16GB Sony Vaio FW 139N/W
    • Teğmen
      169 Mesaj
      22 Kasım 2018 01:43:07

Evet.o da taksitli ve en son

|
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
doğum sigortası, doğum paketi, çocuk sigortası
millenicom;internet;servis
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.