Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.258
Cevap
331
Favori
3.176.145
Tıklama
Giriş
      480 Mesaj
      13 Kasım 2018 21:55:13

Verdiğiniz cevap için teşekkürler ederim. Bugün iklimsa ya gittim ve burada yazdıklarınızdan hareketle sigma Plus ve sigma comfort fiyatları için teklif aldım. Her ikisinde de r32 gaz yok. Ve fiyat olarak pek makul gelmedi.

Bu aşamada sizden tavsiye almak istiyorum. Evimin teras katı 25 m2 ve çok iyi yalıtımı var sadece tek cephe 3mt genişlik 2mt yükseklik yerden tavana ısıcam konfor lu penceresi var. alt katlarda da yerden ısıtma var. Teras katı sadece klima kullanarak ısıtmak ve soğutmak istiyorum. Fiyat performans ve tüketim i dikkate aldığımızda sizin tavsiyeniz ne olur. Yer izmit /kocaeli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Çavuş
      49 Mesaj
      14 Kasım 2018 16:40:19
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Rica ederim hocam. Fujitsu General aynı cihazlardır. Lmca modeli de çokça memnun kalınan bir modelidir. Kesinlikle tavsiye ederim. Fujitsu'larda(general) ısıtmada sorun yaşatmayacak cihazlardır. Hayırlı olsun dileklerimle...

Alıntıları Göster
      Selamlar tekrar.
      İzmirde 4.600liraya general 14lcma bulmuştum, gittiğimde elinde etherea da olduğunu ve stokta olduğundan uygun fiyata vereceğini söyledi, 4.950 liraya panasonic etherea 18SKE aldım. (Tabi peşin fiyat bunlar, taksitte vade farkı var)

Bütçeyi biraz aştık ama panasoniği uyguna bulunca aldım gitti.

Fikirlerin için tekrar teşekkürler hocam.

• Kurmay Yarbay
      3991 Mesaj
      14 Kasım 2018 16:42:25 Konu Sahibi

Hayırlı olsun dileklerim Hocam.

|
      |
      ceyrek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Kurmay Yarbay
      3991 Mesaj
      14 Kasım 2018 16:45:23 Konu Sahibi

Merhabalar. Teras kat olması sebebiyle biraz riskli bir mekan ısı kaybı olarak ancak yalıtım iyi durumda olduğu için tam 12000lik cihaz yeterli gelebilir. Ancak imkanlar dahilinde 15000lik cihaz olan bir marka tercihiniz olursa 15000lik tercih etmek daha iyi olur. Ancak max bütçeniz nedir acaba? R32 olup da ısıtmada sorun yaşarmayacak cihazların fiyatları çok yüksek su anda.

Saygılarımla...

|
      |
      recooz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      480 Mesaj
      14 Kasım 2018 16:50:22
      Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. Bütçe olarak 5000 i aşmayı düşünmüyorum 4000 in altında olması tercihim. Marka model tavsiye ederseniz sevinirim.

• Çavuş
      99 Mesaj
      14 Kasım 2018 17:55:38
      peki ustalar seçeceğim marka model için hangi siteleri kontrol etmeliyim iyi fiyat yakalamak için?
      |
      |
      14 Kasım 2018 19:55:16
      iyi günler,
      dukkanım ıcın klıma tavsıyesınde bulunmanızı rıca edecektım.
      yaklasık 500 m2 bır dukkanım var. malıyet en az sekılde onerebılecegınız ne olur acaba.. salon tıbı yer ısgal edecegınden en son dusundugum modeldır. benım aklımda tek motor cıft kafa olanlardan 2 takım almak var ama onlarında cok cesıdı var. acaba mantıklımıdır degılmıdır mantıklıysa onların hangı marka model alınmalıdır. yardımcı olursanız sevınırım.
      15 Kasım 2018 10:56:58
      Klima almadan önce inceleyebileceğiniz bir rehber, marka model olarak değilde genel öneriler var:
      https://www.bizesoral.com/2018/07/klima-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler.html
      362 Mesaj
      15 Kasım 2018 11:28:25

Eer ve cop yerine seer ve scop değerleri öne çıktı artık, R410'da yerini R32'ye bırakıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      salako25 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Kasım 2018 13:01:58 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: quetm

iyi günler,
      dukkanım ıcın klıma tavsıyesınde bulunmanızı rıca edecektım.
      yaklasık 500 m2 bır dukkanım var. malıyet en az sekılde onerebılecegınız ne olur acaba.. salon tıbı yer ısgal edecegınden en son dusundugum modeldır. benım aklımda tek motor cıft kafa olanlardan 2 takım almak var ama onlarında cok cesıdı var. acaba mantıklımıdır degılmıdır mantıklıysa onların hangı marka model alınmalıdır. yardımcı olursanız sevınırım.
      Merhabalar. 500m2 alan için multi klima uygun olmayacaktır. VRF yapılabilir ancak bu da monosplit birden fazla klimadan daha fazla maliyetli olacaktır.

Salon tipi olarak genelde 48000btu kapasite mevcuttur. 6 adet 48000lik klima izolasyon durumunuza göre vb.(özellikle çatı var ise çatı kısmında) yeterli gelecektir. Kaset tipi de aynı şekilde. Asma tavan mevcut ise kaset tipi tercih edebilirsiniz. Tabii tavanınız da yüksek ise mümkündür. Diğer türlü yine asma tavan var ise veya kanal görünümü sıkıntı oluşturmuyor ise kanal tipi klima tercih edilebilir. Bunlarda da 60.000btu mevcut. 120.000btu var ancak her markada bulunmuyor. Isıtma olacak ise ve sürekli çalışma bekleniyorsa inverter tercih etmeniz daha uygun olur. Aksi halde bu kapasitelerdeki cihazların on-off olanları tüketimi ciddi oranda arttıracaktır. VRF de yapılabilir ancak maliyet yükselecektir. 2 iç üniteli herhangi bir cihaz yetersiz kalacaktır. Ancak 120.000btu bir kanallı klima bulunursa o olabilir ama onda da tek dış ünite iki iç ünite seçeneği bulunmamaktadır.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3991 Mesaj
      15 Kasım 2018 13:07:04 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: recooz

Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. Bütçe olarak 5000 i aşmayı düşünmüyorum 4000 in altında olması tercihim. Marka model tavsiye ederseniz sevinirim.
      Merhabalar. Rica ederim. Malesef R32 gazlı olan cihazların fiyatları bu kapasite için çok daha yukarılarda.

Panasonic Etherea 2018 serisi
      Mitsubishi Enviro,Legendera serileri
      Daikin Shira ECO/Seasonal/Plus serileri
      LG Dual ECO/Plus serileri

R32 gazıyla çalışan cihazlardandır. Ancak fiyatları yüksek durumdadır.

Saygılarımla...
      |
      |
      15 Kasım 2018 13:57:30
      çok teşekkur ediyorum yardımınız için. bugün tesadufen bir iş yerinde yaklaşık 30m2 lik bir alanda sigma comfort ile ısındıklarını fark ettim. merak edip sordum 20küsür btu lu bişey miş. gayet memnunlarmış sıksık kapı açılmasına rağmen ısınabiliyorlarmış. tabii burada tavsiyelerinizden yola çıkarak fiyat çok fark etmesse tercihim r32den yana olacak.

|
      |
      15 Kasım 2018 14:00:00
      bu arada 11 11 de n11 de lg dual plus 18000btu wifi r32 li 3400 civarına geliyordu

15 Kasım 2018 14:15:49

tesekkurler.. ancak butcemı asıyor. vrf yapsak dukkanın ortamını flan kırmazmı acaba..
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Kasım 2018 14:19:54 Konu Sahibi

Merhabalar. Alanınız çok büyük olduğu icin Multi klima en fazla vantilatör etkisi yapacaktır. Multi klimaların en büyüğü markaya göre değişmekle birlikte 48-60.000 btu dur. Ondan sonrası mini vrf , vrf diye gider. Bu da 48lik salon tipi klima almak gibi birşey olur ki hiç faydası olmaz. 500m2 alan,48lik salon tipi klimanın 90m2 de verimli olduğunu düşünürsek çok çok yetersiz kalacaktır. Normal VRF sistem yapmak isterseniz de tek iç dış üniteli klimadan kat kat pahalı olacaktır.

Saygılarımla...

|
      |
      quetm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Kurmay Yarbay
      3991 Mesaj
      15 Kasım 2018 14:21:18 Konu Sahibi

Merhabalar. Listelemiş olduğum R32 ürünler içerisinde en uygun planıdır. Diğerleri 5000lerin daha da üstünde fiyata sahip. En yakın alternatif bu modeldir diyebilirim.

Saygilarimla...

|
      |
      recooz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      480 Mesaj
      15 Kasım 2018 14:55:18
      teşekkürler.

|
      |
      15 Kasım 2018 15:51:38

120,000 btu ıcın nasıl bır sıstem onerırsınız pekı..
      ılgınız ıcınde cok tesekkur ederım.
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Kasım 2018 22:19:18
      Su an en cok satan klımalar vestel flora serisi ve baymak marka olanlar. 3 yıl ve 5 yıl garantılı urunler . Ama asıl onemlı olan nokta İyonizer özelliği olan klimalar bunlar. F/P oranlı bunları onerıyorum bende alanlar memnunlar forumda konuları mevcut
      |
      |
      15 Kasım 2018 22:41:24
      quote:

Orijinalden alıntı: recooz

bu arada 11 11 de n11 de lg dual plus 18000btu wifi r32 li 3400 civarına geliyordu
      lg dual plus klıma koku yapıyor arkadaslar almayın çok sayıda şikayet var bu konuda
      |
      |

Reklamlar
sohbet
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.