Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1904. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: AlphaScramble , ghost42 Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 20 Misafir - 22 Masaüstü
5 sn
57.072
Cevap
696
Favori
4.415.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19021903190419051906
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ustalar banada bir tavsiye lazım yıl başına kadar marka ve model belirtirseniz sitelerde uygun fiyat bakayım salon 28 metrekare 2500-3500 tl gibi bir bütcem var indirim falan bakarım artık marka model belirledikten sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: hulea

Çok teşekkür ederim desteğiniz için. Söylediğiniz gibi servise vakum ve montaj konusunda yoğun baskı yapacağım :)
    Rica ederim hocam :) Hayırlı olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1907AD

ILGINIZ VE TAVSIYENIZ IÇIN TEKRAR TEŞEKKÜRLER..SIZIN YÖNLENDIRMENIZ UZERE SIGMA PLUS MODELI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLIYORUM..SEVGILER SAYGILAR..
    Rica ederim hocam. Hayırlı olsun dileklerimle sağolun varolun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimurat07

Dün n11 deki bir iklimsa bayiinden 9'luk sigma plusı kuponla 2 bin liraya aldık. Servis gelince 225 liralık +3 yıl garantiyi de yaptıracağız. 6 yıl kafamız rahat olur. Tekrar teşekkürler hocam.
    Rica ederim Hocam. Hayırlı olsun dileklerimle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyrek

Merhabalar,Fethiyede (kışın eksi dereceleri pek görmez) ısınma amaçlı bir klima almak istiyorum. Küçük çocuğumuz olduğu için muhtemelen 24 saat esasına göre çalışacak. net ölçüyü bilmiyorum ama tahminim 30-35 m2, kuzey ve batı cephe, yalıtım iyi sayılır. Bütçe olara 4.000e kadar çıkabilirim. Şu modeli alırsan kafan ağrımaz, ısıtmada performansı süperdir, elektrik faturanı da aşağı çeker derseniz bütçeyi biraz daha esnetebilirim.
    Merhabalar. Hocam söz konusu ısıtma olunca bu fiyat aralığında pek fazla ürün seçeneği kalmıyor. Sıkça tavsiye ettiğim için zaman zaman bunu belirtme gereği duyuyorum. Her kullanıcıya aynı ürünü tavsiye ediyormuş gibi görünmek istemediğimden ötürü... Vermiş olduğunuz ölçüye göre 18000btu luk bir cihaz uygun olacaktır. Isıtma da söz konusu olunca bu konuda,bu fiyat aralığında Gree tavsiye edilmektedir. Çift sıra kondanserli verimli bir cihaz. Biraz daha üstüne çıktığınızda Mitsubishi Electric,Daikin,Fujitsu,Panasonic gibi markalar gelir. Ancak bunun fiyatları da çok daha fazla olduğu için ısıtmada sorun yaşatmayacak ve fiyatı da nispeten uygun olan bir ürün olarak bu markayı tavsiye etmekteyim.

Bu nedenle bölgenizde satış ve servis durumu yaygın ise Gree Lomo marka modelini tavsiye ederim. Aynı cihaz Sigma Plus'tır. Yani daha yaygın olan iklimsa aracılığı ile bulabilirsiniz. LG de ısıtmada sorun yaşatmayacaktır. - leri görmediğinizi de düşünürsek rahatlıkla tercih edilebilir. Midea'da buna dahil. Ancak imkan varsa Gree'yi tavsiye ederim. Fujitsu'dan da fiyat alabilirseniz iyi olur LMCA modeli için özellikle ancak daha pahalı bir fiyata sahip olacaktır..

Fujitsu Gree

LG Midea şeklinde bir listeleme yapabiliriz.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: huduhudu

ustalar banada bir tavsiye lazım yıl başına kadar marka ve model belirtirseniz sitelerde uygun fiyat bakayım salon 28 metrekare 2500-3500 tl gibi bir bütcem var indirim falan bakarım artık marka model belirledikten sonra
    Merhabalar. 28 m2 alan tam sınırda. 15000btu kapasite modeli olan markalarda 15000,yok ise 18000 btu almakta fayda var. 12000 btu tercihi riskli olabilir. İzolasyon da zayıf ise 18000 garanti olur.

Eğer ki bütçenizi aşmıyor ise yani arttırabiliyor iseniz Gree Lomo serisini tavsiye ederim. İklimsa kapsamında Sigma Plus modeli ile aynı cihazdır.

Eğer ki bütçenizi aşıyor ise bu alternatifler de talebinize karşılık verecektir.

Gree Viola
    Sigma Comfort
    Midea Blanc
    Lg Dual Eco/Plus

Marka modellerini tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. İlginiz ve güveniniz için teşekkür ederim hocam. Hayırlı olsun. Kurulum esnasında mutlaka ve mutlaka dikkat edilmesi gereken konu vakum işlemidir. Malesef ki kanayan yaramızdır servis konusunda.

Vakum,temel olarak anlatmak gerekirse klima sisteminin içindeki ( iç ünite serpantini ve ara tesisat borusu içindeki) hava,nem,tozun alınması işlemidir. Vakum pompası klimaya,klimanın gazı açılmadan önce bağlanır. Sistem manometre gözlenerek vakumlanır. Takriben 15 dakika yeterlidir illaki süre gözetilecekse.

Siz bunu servise hatırlattığınızda

yeni klimaya vakum gerekmez
    bunlar fabrikada vakumlanıyor
    r32 gazlı olduğu için vakuma gerek yok
    o eskide kaldı(eskiden de yapmıyorlardı ama bahaneleri bu...)
    yeni teknoloji cihazlarda gerek yok
    cihaz başka yere taşındığı zaman gerekir,ilk montajda gerekmez gibi saçma sapan binbir türlü bahanelerle kaytarmaya çalışırlar. Bu ve benzeri bahaneler duyabilirsiniz. Asla kanmayınız. Vakum yapmayı gereksiz kılacak ne teknoloji ne de gaz vs. şuan için mevcut değil.(Yurt dışında kullanılan özel uçları kapalı bağlantı boruları vb. var bunlar hariç ancak Türkiye'de mevcut değil.) Yani vakum şart üstü şarttır.

Bu da bir vakum pompası (fotoğraf nedense foruma atamıyorum o nedenle "klima vakum pompası" şeklinde aratabilirsiniz görsel için")
    Bir de manifold veya vakum saati ve soğutucu akışkan hortumu ile yapılır(manometreye hortumlar bağlı şekildedir) bu 3 ana eleman ile klimaya vakum yapılır. En az 15 dakika yapılmasında fayda var. 2 dakika vakum yapıp yeterli diyerek kaçmalarına da müsade etmemenizi tavsiye ederim.(Servis teknisyeni forumdaşlarımız mesajımı görüyor ise lütfen kızmasınlar. Kendileri de bu yaradan haberdarlar diye düşünüyorum)

Sözümün özü,en çok dikkat etmeniz gereken nokta budur.

Onun dışında ekstra bir işlem(dış ünite için vinç,özel konsol,korugan(koruma kafesi) vs. işlemler hariç normal bir montajda her şey ücretsiz olarak yapılacaktır. Askı aparatı vs. kutu içinden çıkmaktadır ve servis tarafından ücretsiz monte edilecektir.

Önemli olan klima iç ve dış ünitelerinin düz terazide,su terazisi kullanılarak asılması. Ne hazindir,bunu bile atlayan servis elemanları var. Buna da dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Vakum yapmadan gazı açacak olurlarsa kesinlikle montaj formunu imzalamayınız. Mümkünse dış ünite takılıp borular dış üniteye bağlandıktan sonraki kısma çok dikkat ediniz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Ben lg almıstım koku yaptıgından tıketıcı haklarına basvurup iade ettım. Acaba bunun sebebı vakum yapılmamış olmaısndan olabılırmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Hepsinde olmasa da bir kısmında bu koku problemi ve şikayetleri olmuştu haklisiniz. Vakum yapılmaması sonucu sistemin verimi ve ömrü olumsuz etkilenmektedir. Koku problemi vakumdan dolayı değildir.

Saygılarımla...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Merhabalar. Hocam söz konusu ısıtma olunca bu fiyat aralığında pek fazla ürün seçeneği kalmıyor. Sıkça tavsiye ettiğim için zaman zaman bunu belirtme gereği duyuyorum. Her kullanıcıya aynı ürünü tavsiye ediyormuş gibi görünmek istemediğimden ötürü... Vermiş olduğunuz ölçüye göre 18000btu luk bir cihaz uygun olacaktır. Isıtma da söz konusu olunca bu konuda,bu fiyat aralığında Gree tavsiye edilmektedir. Çift sıra kondanserli verimli bir cihaz. Biraz daha üstüne çıktığınızda Mitsubishi Electric,Daikin,Fujitsu,Panasonic gibi markalar gelir. Ancak bunun fiyatları da çok daha fazla olduğu için ısıtmada sorun yaşatmayacak ve fiyatı da nispeten uygun olan bir ürün olarak bu markayı tavsiye etmekteyim.

Bu nedenle bölgenizde satış ve servis durumu yaygın ise Gree Lomo marka modelini tavsiye ederim. Aynı cihaz Sigma Plus'tır. Yani daha yaygın olan iklimsa aracılığı ile bulabilirsiniz. LG de ısıtmada sorun yaşatmayacaktır. - leri görmediğinizi de düşünürsek rahatlıkla tercih edilebilir. Midea'da buna dahil. Ancak imkan varsa Gree'yi tavsiye ederim. Fujitsu'dan da fiyat alabilirseniz iyi olur LMCA modeli için özellikle ancak daha pahalı bir fiyata sahip olacaktır..

Fujitsu Gree

LG Midea şeklinde bir listeleme yapabiliriz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Çok teşekkürler hocam. Yorumlarınız üzerine fujitsuya yönelmişken general markasıyla karşılaştım. Anladığım kadarıyla bu iki cihaz birbirinin aynısı. fiyat olarak da gree lomo'ya yakın fiyatlarda bulunabiliyor.
    Eğer onaylıyorsanız en kısa zamanda general ashg14lmca siparişini veriyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyrek

Çok teşekkürler hocam. Yorumlarınız üzerine fujitsuya yönelmişken general markasıyla karşılaştım. Anladığım kadarıyla bu iki cihaz birbirinin aynısı. fiyat olarak da gree lomo'ya yakın fiyatlarda bulunabiliyor.
    Eğer onaylıyorsanız en kısa zamanda general ashg14lmca siparişini veriyorum :)

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam. Fujitsu General aynı cihazlardır. Lmca modeli de çokça memnun kalınan bir modelidir. Kesinlikle tavsiye ederim. Fujitsu'larda(general) ısıtmada sorun yaşatmayacak cihazlardır. Hayırlı olsun dileklerimle...
  • 25 m2. kışın ısıtma yazın soğutma amacı için Electrolux EPS18V38HW 18000 BTU Inverter Klima nasıldır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recooz

25 m2. kışın ısıtma yazın soğutma amacı için Electrolux EPS18V38HW 18000 BTU Inverter Klima nasıldır
    Merhabalar. Gree'nin üretimi olan bir cihaz. Viola serisi ile aynı hemen hemen. Kışın çok soğuk bir iklime sahip değilseniz bu kapasite seçimi ile de sorun yaşatmayacaktır.

Servisi de yaygın ise tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...

• Verdiğiniz cevap için teşekkürler ederim. Bugün iklimsa ya gittim ve burada yazdıklarınızdan hareketle sigma Plus ve sigma comfort fiyatları için teklif aldım. Her ikisinde de r32 gaz yok. Ve fiyat olarak pek makul gelmedi.

Bu aşamada sizden tavsiye almak istiyorum. Evimin teras katı 25 m2 ve çok iyi yalıtımı var sadece tek cephe 3mt genişlik 2mt yükseklik yerden tavana ısıcam konfor lu penceresi var. alt katlarda da yerden ısıtma var. Teras katı sadece klima kullanarak ısıtmak ve soğutmak istiyorum. Fiyat performans ve tüketim i dikkate aldığımızda sizin tavsiyeniz ne olur. Yer izmit /kocaeli

• quote:

Rica ederim hocam. Fujitsu General aynı cihazlardır. Lmca modeli de çokça memnun kalınan bir modelidir. Kesinlikle tavsiye ederim. Fujitsu'larda(general) ısıtmada sorun yaşatmayacak cihazlardır. Hayırlı olsun dileklerimle...

Alıntıları Göster
    Selamlar tekrar.
    İzmirde 4.600liraya general 14lcma bulmuştum, gittiğimde elinde etherea da olduğunu ve stokta olduğundan uygun fiyata vereceğini söyledi, 4.950 liraya panasonic etherea 18SKE aldım. (Tabi peşin fiyat bunlar, taksitte vade farkı var)

Bütçeyi biraz aştık ama panasoniği uyguna bulunca aldım gitti.

Fikirlerin için tekrar teşekkürler hocam.
  • ceyrek C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun dileklerim Hocam.

• recooz R kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Teras kat olması sebebiyle biraz riskli bir mekan ısı kaybı olarak ancak yalıtım iyi durumda olduğu için tam 12000lik cihaz yeterli gelebilir. Ancak imkanlar dahilinde 15000lik cihaz olan bir marka tercihiniz olursa 15000lik tercih etmek daha iyi olur. Ancak max bütçeniz nedir acaba? R32 olup da ısıtmada sorun yaşarmayacak cihazların fiyatları çok yüksek su anda.

Saygılarımla...

• Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. Bütçe olarak 5000 i aşmayı düşünmüyorum 4000 in altında olması tercihim. Marka model tavsiye ederseniz sevinirim.

• peki ustalar seçeceğim marka model için hangi siteleri kontrol etmeliyim iyi fiyat yakalamak için?
  • iyi günler,
    dukkanım ıcın klıma tavsıyesınde bulunmanızı rıca edecektım.
    yaklasık 500 m2 bır dukkanım var. malıyet en az sekılde onerebılecegınız ne olur acaba.. salon tıbı yer ısgal edecegınden en son dusundugum modeldır. benım aklımda tek motor cıft kafa olanlardan 2 takım almak var ama onlarında cok cesıdı var. acaba mantıklımıdır degılmıdır mantıklıysa onların hangı marka model alınmalıdır. yardımcı olursanız sevınırım.
  • Klima almadan önce inceleyebileceğiniz bir rehber, marka model olarak değilde genel öneriler var:
    https://www.bizesoral.com/2018/07/klima-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler.html
  • 
Sayfa: önceki 19021903190419051906
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.