Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: slayer1ss Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
39.198
Cevap
328
Favori
3.173.776
Tıklama
Giriş
      3959 Mesaj
      28 Ekim 2018 21:20:29 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: hayrul52

4000 e kadar çıkabilirim hocam

Alıntıları Göster
      İzolasyon durumunuz iyi ise 18000lik yeterli olacaktır. Çok fazla ısı kaybı var ise 24000lik tercih etmek uygun olur. Ancak çatı katı vb. değilse ortalama bir ev için 35m2 de 18000lik yeterlidir.

Malum fiyatlar arttığı için seçenekler de sınırlı oluyor hocam. Malesef 18000lik klimaların fiyatları daha fazla. İşin içine ısıtma da girince risk almamakta fayda var.

Mümkünse bütçenizi arttırmanızı tavsiye ederim. Buna göre de ısıtmada sorun yaşatmayacak tam kapasite Gree Lomo serisi veya aynı ürün olup,servis imkanı daha fazla olan Sigma Plus modelini tavsiye ederim. Bu cihazlar bütçenize daha yakın olup bu segmentte ısıtmada sorun yaşatmayacak cihazlar arasındadır.

Eğer ki bütçenizi yükseltme imkanınız yok ise alabileceğinizin en iyisi bakımından Midea Blanc serisini tavsiye ederim. Ancak imkanınız var ise Gree Lomo-Sigma Plus çok daha iyidir.

Saygılarımla...

• Yüzbaşı
      666 Mesaj
      28 Ekim 2018 21:25:40
      İyonizer ozellikli almani tavsiye ederim. Markalar birbirine yakin belli standartlari karsiluyor hepsi. Sadece ses , garanti vb unsurlar one cikiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      28 Ekim 2018 21:30:42
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

İzolasyon durumunuz iyi ise 18000lik yeterli olacaktır. Çok fazla ısı kaybı var ise 24000lik tercih etmek uygun olur. Ancak çatı katı vb. değilse ortalama bir ev için 35m2 de 18000lik yeterlidir.

Malum fiyatlar arttığı için seçenekler de sınırlı oluyor hocam. Malesef 18000lik klimaların fiyatları daha fazla. İşin içine ısıtma da girince risk almamakta fayda var.

Mümkünse bütçenizi arttırmanızı tavsiye ederim. Buna göre de ısıtmada sorun yaşatmayacak tam kapasite Gree Lomo serisi veya aynı ürün olup,servis imkanı daha fazla olan Sigma Plus modelini tavsiye ederim. Bu cihazlar bütçenize daha yakın olup bu segmentte ısıtmada sorun yaşatmayacak cihazlar arasındadır.

Eğer ki bütçenizi yükseltme imkanınız yok ise alabileceğinizin en iyisi bakımından Midea Blanc serisini tavsiye ederim. Ancak imkanınız var ise Gree Lomo-Sigma Plus çok daha iyidir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
      Teşekkürler hocam bı inceleyeyim

• Yarbay
      2636 Mesaj
      28 Ekim 2018 23:15:32
      Arkadaşlar LG klimaların Arçelik-Beko-Altus klimalar göre ne artısı var? Tasarım aynı, kumanda aynı, özellikler aynı, SEER-SCOP aynı.

LG yerine bu markalardan birini alsak kaybımız ne olur? Herşey aynı çünkü.

Mesela Altusun 18000 lik bir modeli var, Seer 7.0 bu değer çok çok iyi 4 5 bin liralık ürünlerde yok. Fiyatı da 3000 TL

29 Ekim 2018 19:29:30

Üstadım, öncelikle cevabınız için çok teşekkürler. Biraz daha araştırma sonucu son olarak Msz-Ap Enviro modelinde karar kıldık. 12.000 btu modeli için nakit 4800 lira fiyat aldık. Bu model yeni serilerdenmiş sanırım, katalogda kağıt üzerinde özellikleri epey bir güzel görünüyor.
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      30 Ekim 2018 11:16:02
      quote:

Orijinalden alıntı: Graduate

Üstadım, öncelikle cevabınız için çok teşekkürler. Biraz daha araştırma sonucu son olarak Msz-Ap Enviro modelinde karar kıldık. 12.000 btu modeli için nakit 4800 lira fiyat aldık. Bu model yeni serilerdenmiş sanırım, katalogda kağıt üzerinde özellikleri epey bir güzel görünüyor.
      Klimanız hayırlı olsun..
      Bende burada ki bayiden fiyat almıştım aynı klimadan 12.000 btu için 5100 tl fiyat verdi ..
      Şu anda kampanya olduğunu yaklaşık % 30 indirim olduğunu söyledi
      Klimanın kullanıcağı alan yaklaşık 25 metrekare
      Size sormak istediğim sizin kullanım alanı kaç metre kare size gelip ölçüm yaptılar mı
      iyi günler dilerim..
      30 Ekim 2018 13:05:27

arçelik-beko-altus bunların içindeki borular alüminyum, lg ise bakır
      |
      |
      Pritt31 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      30 Ekim 2018 14:29:00 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Graduate

Merhabalar Hocam. Hayırlı olsun dileklerimle. Güzel bir cihaz tercih etmişsiniz. Fiyatı da uygun. Bu seri,SF serisinin yerine geldi. Güzel bir cihaz. Arızasız kullanmanız dileklerimle.

Saygılarımla...
      |
      |
      30 Ekim 2018 14:30:04 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: hayrul52

Teşekkürler hocam bı inceleyeyim

Alıntıları Göster
      Rica ederim hocam. Hayırlı olsun.

Saygılarımla...
      |
      |
      30 Ekim 2018 15:04:38
      Arkadaşlar merhaba, birkaç ay önce zaruri sebeplerle Manisa'daki doğalgazlı evimizden İzmir'deki doğalgazsız 2+1 85-90 m2 civarı olan zemin kat (üstünde 1 odasında klima çalışan yaşam var) evimize taşındık. Ev 2+1 ön tarafta 18-22 m2 civarı oturma odası ve 20m2 mutfak, arka tarafta 16-20 m2 civarı çocuk odası ve 22-24 m2 civarı yatak odası var. Ön taraftaki oturma odasında bir adet 12000 btu midea blanc model klimamız var. Arka taraftaki çocuk odasına bir klima daha alarak kapıları kapamadan tüm evde ısınmak gibi bir amacımız ve 2500 TL civarı bütçemiz var. Ben midea blanc'dan memnun olduğum için aynısını almayı düşündüm ancak danıştığım birkaç kişi kapı açık tüm eve faydası olması açısından 18.000 btu veya daha yüksek almanın daha mantıklı olacağını söyledi. Bütçem dahilinde 18.000 btu vestel flora inverter klima var. Bu klima iyi ısıtmada iyi ve verimli midir? yoksa başka model mi önerirsiniz? bütçemizi arttırmak +1000 kadar elektrik faturasında aylık olarak bize geri döner mi? kafam çok karışık yardımlarınıza ihtiyacım var.. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• Yüzbaşı
      426 Mesaj
      30 Ekim 2018 19:43:45

Biz birbirine yakın olan 2 odayı ısıtmak için kullanacağız. Normalde takılacak oda için btu değeri olarak büyük ama 2 oda olacağı için 12.000 tercih ettik. Bence 25m2 için 12.000 uygun olur
      |
      |
      Koray Acar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      30 Ekim 2018 22:01:40
      Herkese iyi akşamlar dilerim. Hocam değerli yorum ve cevaplarınızı okudum ve lg dual eco ile plus arasında kaldım. Wifi den ziyade 4 yönlü üfleme kafamı çeldi. Acaba bu özellik kayda değer bir fark yaratır mı merak ediyorum. Şimdiden ilginiz ve emeğiniz için teşekkür ederim.
      31 Ekim 2018 10:43:07
      Selamun aleyküm 2012 yılında burada değerli mat35 klima2222 gibi bişeydi sanırım :) önerisi ile
      DAİKİN 18BTU İNVERTER klima almıştım hala memunum şimdi yeni evim dublex onu montaj ettirdim.
      Alt odaya bir klima daha almam lazım yer antalya sabahları soğuk oluyor 25m2 alan ama odayı açtımmı
      Diğer odaları görsün istiyorum daikin sağolsun çok işe yaradı böyle 6 yıldır
      Ama bu kez MİTSUBİSHİ ELECTRİC AMA HEAVY değil 17-18 lik ne alabilirim koçtaş var ama 2016 model 5800TL gibi.?
      Mitsubishi Electrik Mağazasına gidip sormadım sizce ne yapmalıyım 2016-2017-2018 fark edermi.,*?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 31 Ekim 2018; 10:44:34 >
      ||SAMSUNG 55" JS8500 3D 4K TİZEN SUHD SMART LED TV|| SAMSUNG CURVED SOUNDBAR HW-6001 || DİGİTURK PLUS IQ 4K ÜYESİ* D SMART HD SMART ÜYESİ |||| TİVİBU UYDU SÜPER HD PAKET ÜYESİ || || NETSPEED YALIN 16MBPS ÜYESİ 30TL|| SONY_PLAYSTATİON_4 500_GB Psn:altinbas2011 ||DAIKIN İNVERTER KLİMA || MITSUBISHİ ELECTRİC ENVİRO MELCLOUD İNVERTER KLİMA || APPLE IPHONE XS MAX GOLD 64 GB--IPHONE XS MAX GOLD 64GB|| APPLE IPAD AİR 16GB BEYAZ || |*ŞEREFLİ BEŞİKTAŞK 1903|| || 2013 WW POLO BLUEMOTİON ŞEKER BEYAZ ||

• Çavuş
      79 Mesaj
      31 Ekim 2018 11:58:56

Merhabalar. Klima seçimimi @klima5505 hocamın tavsiyelerini okudukça ihtiyacım olan klimayı onun başkalarına ettiği tavsiyelerden yola çıkarak LG Dual Plus 18.000 btu olarak yaptım. Dün akşam 8 gibi kurulumunu yaptı LG Servisi. Fakat şöyle bir sıkıntım var. Wifi konusunda bütün yönergeleri izledikten sonra Smart ThinQ uygulamasına klimamı kayıt ettim. Kayıt başarılı demesine rağmen hiçbir türlü, hiçbir işlem yapamıyorum. İnternette de bir çözüm bulamadım. Bilgisi olan var mıdır acaba ? Resimleri de ekliyorum.

|
      |
      Bahsedilenler: klima5505

• Teğmen
      187 Mesaj
      31 Ekim 2018 14:26:23
      Merhaba hocam, 12 m2 iyi yalıtımlı yatak odamıza 2500-3000 tl bütçeli bir klima almayı düşünüyoruz. Bazen odanın kapısını açıp 6 m2 koridorun da faydalanmasını düşünüyoruz. Yani toplamda 18 m2 olacak. Memleket Antalya. Soğutma performansı daha önemli. Max 3000 tl için model ve btu tavsiyeniz varmıdır. Aşağıdaki modeller nasıldır? İlave etmek istediğiniz varmıdır?

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 2400 TL

Sigma Plus SGM12INVDME 12000BTU 2700 TL

MİTSUBİSHİ SRK25ZMP-S 9000BTU 3000 TL

01 Kasım 2018 23:30:00 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: SerhatUraL35

Merhabalar. Klima seçimimi @klima5505 hocamın tavsiyelerini okudukça ihtiyacım olan klimayı onun başkalarına ettiği tavsiyelerden yola çıkarak LG Dual Plus 18.000 btu olarak yaptım. Dün akşam 8 gibi kurulumunu yaptı LG Servisi. Fakat şöyle bir sıkıntım var. Wifi konusunda bütün yönergeleri izledikten sonra Smart ThinQ uygulamasına klimamı kayıt ettim. Kayıt başarılı demesine rağmen hiçbir türlü, hiçbir işlem yapamıyorum. İnternette de bir çözüm bulamadım. Bilgisi olan var mıdır acaba ? Resimleri de ekliyorum.

Merhabalar Hocam. İlginiz ve güveniniz için çok teşekkür ederim. Hayırlı uğurlu olsun. Servis yüzü görmemenizi temenni ederim. Wi-Fi bağlantısında ne yazıkki bağlantı sorunu oluşabiliyor. Bu konuda LG ile iletişime geçerek,bir konu açarak veya bu başlık altından çözüm önerilerini sizlerle paylaşmayı hedefliyorum. Umarım çözüm yöntemleri,sorununuzu çözecektir diye temenni etmekteyim.Kesin olarak bu sorunun çözümünü elimden geldiği ölçüde takip etmekteyim. Hem sizlerin de bu sorunu çözüme ulaştırmanıza imkan sağlayacak,hem de kullanıcı adaylarına rehber olacak düşüncesindeyim.

Cihazın performansı hakkındaki ön yorumunuz nedir Hocam mümkünse?

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3959 Mesaj
      01 Kasım 2018 23:48:19 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: altinbas07

Selamun aleyküm 2012 yılında burada değerli mat35 klima2222 gibi bişeydi sanırım :) önerisi ile
      DAİKİN 18BTU İNVERTER klima almıştım hala memunum şimdi yeni evim dublex onu montaj ettirdim.
      Alt odaya bir klima daha almam lazım yer antalya sabahları soğuk oluyor 25m2 alan ama odayı açtımmı
      Diğer odaları görsün istiyorum daikin sağolsun çok işe yaradı böyle 6 yıldır
      Ama bu kez MİTSUBİSHİ ELECTRİC AMA HEAVY değil 17-18 lik ne alabilirim koçtaş var ama 2016 model 5800TL gibi.?
      Mitsubishi Electrik Mağazasına gidip sormadım sizce ne yapmalıyım 2016-2017-2018 fark edermi.,*?
      Aleyküm Selam. Ben miydim acaba hocam ?

Memnun olmanıza çok sevindim iki türlü de.

Yeni modeller artık R32 gazlı. R410A da eskimedi tabii. Koçtaş'taki ürün HJ serisi olması lazım. Antalya bölgesinde sorun olmadan kullanabileceğiniz bir cihazdır. Bütçeniz yetiyorsa AP veya EF serisini tavsiye edebilirim.

Alternatif olarak Panasonic etherea serisi de ısıtma konusunda çok iyi ve M.E ile aynı segmentte eksiği olmayan cihazdır. Ancak Mitsubishi'de karar kıldıysanız HJ serisi de sorun yaşatmayacak bir cihazdır. Yeni gelen seriler R32 gazlı olması lazım. 2016 seri ise R410A gazlıdır. Arada pek bir fark yok esasen.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3959 Mesaj
      01 Kasım 2018 23:56:26 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: alimurat07

Merhaba hocam, 12 m2 iyi yalıtımlı yatak odamıza 2500-3000 tl bütçeli bir klima almayı düşünüyoruz. Bazen odanın kapısını açıp 6 m2 koridorun da faydalanmasını düşünüyoruz. Yani toplamda 18 m2 olacak. Memleket Antalya. Soğutma performansı daha önemli. Max 3000 tl için model ve btu tavsiyeniz varmıdır. Aşağıdaki modeller nasıldır? İlave etmek istediğiniz varmıdır?

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 2400 TL

Sigma Plus SGM12INVDME 12000BTU 2700 TL

MİTSUBİSHİ SRK25ZMP-S 9000BTU 3000 TL

Merhabalar. 18m2 alanda izolasyon değeriniz de iyi olduğu için 9000btu yeterlidir. Esas alanın 12m2 olduğunu da hesaba katarsak 12000 fazla gelebilir. Kesinleştirmek adına almayı düşündüğünüz markadan veya ücretsiz keşif hizmeti veren bir firmadan talepte bulunmanız daha sağlıklı olacaktır. Ancak onun dışında rakamsal verilerle 9000btu yeterlidir. Mitsubishi heavy,fena değil. Mitsubishi electric'ten farklı bir firma. Soğutma ise bu üç cihazın da rahatlıkla yapabileceği bir işlem. Ancak bu 3 ürün içerisinden Sigma Plus marka modelini 1. sıraya koyabiliriz. Isıtmada kullanacak olsanız da sorun yaşatmayacak bir cihazdır bu segmentte. Baymak da aynı şekilde soğutmada sorun yaşatmayacaktır. Isıtmasını bizzat tecrübe etmedim doğrusu. Ancak soğutması gayet iyi. Ama aradaki 300tl lik farkı gözardı ederek Sigma Plus serisini almanızı tavsiye ederim. Bu cihaz Gree tarafından üretilmektedir. Mits. Heavy ise bu durumda 9000 lik olduğunu da düşünürsek biraz ederinden pahalı durumdadır.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3959 Mesaj
      01 Kasım 2018 23:59:58 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: korhin

Herkese iyi akşamlar dilerim. Hocam değerli yorum ve cevaplarınızı okudum ve lg dual eco ile plus arasında kaldım. Wifi den ziyade 4 yönlü üfleme kafamı çeldi. Acaba bu özellik kayda değer bir fark yaratır mı merak ediyorum. Şimdiden ilginiz ve emeğiniz için teşekkür ederim.
      Merhabalar. Salon gibi geniş bir alanda kullanacaksanız sağa ve sola otomatik hava yönlendirme işe yarayabiliyor. Ancak manuel olsa da birini sağa birini sola yönlendirerek kullanabilirsiniz. Satın alacağınız bölgede aradaki fiyat farkı çok değil ise Plus serisini tavsiye ederim. Ancak Eco serisini almanız halinde manuel olarak da ayarlayabilirsiniz. Sadece sağa ve sola otomatik değil de dikey flapların yarısı sağa,yarısı sola sürekli olarak üfleme yaptıracaktır.

Saygılarımla...
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      3959 Mesaj
      02 Kasım 2018 00:13:11 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Hellori Hazretleri

Arkadaşlar merhaba, birkaç ay önce zaruri sebeplerle Manisa'daki doğalgazlı evimizden İzmir'deki doğalgazsız 2+1 85-90 m2 civarı olan zemin kat (üstünde 1 odasında klima çalışan yaşam var) evimize taşındık. Ev 2+1 ön tarafta 18-22 m2 civarı oturma odası ve 20m2 mutfak, arka tarafta 16-20 m2 civarı çocuk odası ve 22-24 m2 civarı yatak odası var. Ön taraftaki oturma odasında bir adet 12000 btu midea blanc model klimamız var. Arka taraftaki çocuk odasına bir klima daha alarak kapıları kapamadan tüm evde ısınmak gibi bir amacımız ve 2500 TL civarı bütçemiz var. Ben midea blanc'dan memnun olduğum için aynısını almayı düşündüm ancak danıştığım birkaç kişi kapı açık tüm eve faydası olması açısından 18.000 btu veya daha yüksek almanın daha mantıklı olacağını söyledi. Bütçem dahilinde 18.000 btu vestel flora inverter klima var. Bu klima iyi ısıtmada iyi ve verimli midir? yoksa başka model mi önerirsiniz? bütçemizi arttırmak +1000 kadar elektrik faturasında aylık olarak bize geri döner mi? kafam çok karışık yardımlarınıza ihtiyacım var.. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
      Merhabalar. Ortalama 86m2 alana sahip durumdasınız. Bu ortamı tek klima ile iklimlendirmek biraz zor olacaktır. Ancak klima en az 10 saatlik bir çalışma süresine sahip olmalıdır ki diğer ortamlara etki edebilsin. 24 saat çalıştırma imkanınız varsa ki,bu tüketimi sanılanın aksine azaltacaktır. Bu durumda 12000lik cihaz yetebilir. Ancak 24 saatlik çalışma şartıyla. Diğer türlü tavsiyem Vestel üzerinde karar kıldı iseniz 2 adet 12000lik cihazı birbirinden uzak odalara konumlandırıp aynı işlemi uygulamanızdır. Evin 2 ucundan yayılan sıcak hava evin ortasını daha kolay ısıtarak daha homojen bir hava akışı oluşturacaktır. Tek taraftan yapılan ısıtma verimsiz olabilir. Vestel'de ise sadece Flora serisi tavsiye edilmektedir. En az sorun çıkaran ve en çok memnun kalınan modelidir. Ancak 18000lik olup da evin ortası kabul edilebilen ve klimanın kendini erken kısmasını önleyecek alana sahip bir mekan var ise oraya takılırsa 2 klimadan daha verimli olacaktır. Mümkünse talebinizle birlikte ücretsiz keşif hizmeti veren bir firmadan keşif talebinde bulununuz. Bu mekanın bizzat incelenerek daha kesin sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.Buna göre bütçenizi 1000tl daha arttırarak midea alabiliyorsanız kesinlikle onu tavsiye ederim.
      Tüketim olarak da etkisi olacaktır. Ancak bütçenizi aşıyorsa Vestel'de düşündüğünüz gibi sadece Flora serisini tavsiye ederim. Düzgün bir montaj ile,vakum da atlanmaz ise sorun yaşatmayacaktır. Markası farketmeksizin inv. cihaz olmasından ötürü mümkün mertebe kapatmadan uygun ayarda çalıştırmanız tüketimi azaltıp,verimi arttıracaktır.

Saygılarımla...
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
son dakika
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,587
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.