Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.265
Cevap
331
Favori
3.176.583
Tıklama
Giriş
      316 Mesaj
      19 Ekim 2007 23:02:52
      hilmi-c
      Onbaşı

19 Ekim 2007; 22:52:27

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

Orjinalden alıntı: EMRE_SAGANAK

ITEM UNIT 1 2 3 4 5 6 7 Avg.
      [IN] Total Capacity kcal/h 3.554,81 3.556,56 3.553,05 3.546,33 3.548,38 3.551,89 3.549,84 3.551,59
      [IN] Total Capacity Btu/h 12.161,00 12.167,00 12.155,00 12.132,00 12.139,00 12.151,00 12.144,00 12.150,00

EER (Btu/W.h) : 9,600
      Air Volume (m³/min) : 8,85
      [IN] Rated Capacity Ratio% 93,55 93,59 93,50 93,32 93,38 93,47 93,42 93,46

KOMP CIK 58,3 °C Bu nedemekve aşağıdakilerin hepsi nedemek yazıcaksanız öyle yazın bilgilenelim sizede dua ederiz yoksa zaten ben anlasam daha değişik sorarım sonuçta maksadımın kötü olmadığını yazmıştım ayrıca aynı yazıyı ana forma taşımışsınız bir türlü beceremedim çoklu kopyayı klima ve soğutma sistemlerinden alıp diğer kopyayala birleştiremedim hilmi c
      KOND GIR -9,8 °C
      KOND GIR1 -9,3 °C
      KOND ORT1 -8,3 °C
      KOND CIK1 -8,9 °C
      KOND GIR2 -9,1 °C
      KOND ORT2 -9,1 °C
      KOND CIK2 -9,0 °C
      KOND GIR3 -7,9 °C
      KOND ORT3 -9,2 °C
      KOND CIK3 -9,1 °C
      KOND GIR4 -4,7 °C
      KOND ORT4 -9,4 °C
      KOND CIK4 -9,1 °C
      KOND GIR5 -8,1 °C
      KOND ORT5 -9,2 °C
      KOND CIK5 -9,2 °C
      KOND CIK -8,2 °C
      EVA GIR 33,4 °C
      EVA GIR1 27,6 °C
      EVA ORT1 34,5 °C
      EVA CIK1 36,9 °C
      EVA GIR2 32,8 °C
      EVA ORT2 36,6 °C
      EVA CIK2 37,4 °C
      EVA GIR3 35,4 °C
      EVA ORT3 36,7 °C
      EVA CIK3 36,3 °C
      EVA GIR4 34,0 °C
      EVA ORT4 37,3 °C
      EVA CIK4 38,4 °C
      EVA CIK 38,4 °C
      KOMP GIR -11,4 °C
      KOMP YUZEY 43,7 °C
      TERMISTOR 35,8 °C

33,2°C üfleme

bunlar 4020AA modelinin -5 te çalışma sıcaklıklarıdır ve kesintisiz olarak çalışmaktadır
      diğer bir koşul ise defrost yapması dış sıcaklık ile ortam sıcaklığı arasındaki farktır iç ortam 20/12 dış ortam -5/0 şartlardadır lütfen bilinçli konuşalım %93,4 verimle çalışmaktadır.
      üstte belirttiğim kapasite air volume eer oranları 27/19 35/24 şartlarında yapılmıştır aşağıdaki sistem sıcaklıkları -5 derecededir.
      defrosta girmesi ürünün gaz miktarıyla alakalı yada dış ünitenin bulunduğu yerle alakalıdır rüzgar alan bir yer ise kondenser finlerinin üzerindeki su damlacıkları donarak ürünün sistem sıcaklıklarını düşürecek buda defrosta girmesine neden olacaktır.
      0 derecede suyun donduğunu hepimiz biliyoruz zaten.
      quote:

Orjinalden alıntı: hilmi-c

şimdi ben sormak istiyorum ben niçin arçelik almayayım müş tems -7 -8 lere kadar ısıtır deyipte tanıdık bir bayi arcalığıyla sorunca + 5 ten sonra durur diyorsa ve karar kıldığım 4020 modelinin aslında A sınıfı makina olamayacağını R 22 gazında bunun mümkün olmadığını ve hatta bu makinanın resmen göz boyayıp aslında 10000 btu olduğu ve D sınıfı değerlere sahip bir ürünken 13000 btu soğutma 14000btu ısıtmayla A sınuıfına uyarlandığını ma iddia ama gerçek belkide yalan fakat net inanmışta değil olsam bir çok firmanın teknik değerleriyle r 22 gazın A sınıfıyla örtüşemiyeceğini kendimce kavradım hatta mut klima eski nickiyle toshibayı örnek göstermişt bir yazısında tabi net olmayarak artık bitireyim arçelik resmen Türk halkını aptalmı sanıyor yoksa gözünü kapatıp kazıklarken nasıl olsa gözüm kapalımı diyor çok affedin değrlendirmeyi arçelik severler yapsın ayrıca ben hala o markayı seviyorum ismini stratejisini değil niçinmi 2006 da 4020 klima fiyatı 680 ytl hemde 10 ay taksitle yaz ortası fiyatı buyıl önce 725 sonra biraz daha sonra 855 şimdiyse 930 ytl yuhhh derim buna yuhhh gider 300 milyonluğunu alırım yine size o parayı vermem niçinmi adam kandırıyorsunuz giderim north aire alırım 400 ytl - 8de ısıtmazsa veririm hakem heyetine diamond alırım orange ondada -8 var yanlış olursa onlada uğraşırım 550ytl siz siz olun önce kaliteyi yapın yerli firmasınız siz isteseniz daikin gibi klima yapacak teknolojinizde var bu klimayıda Türk halkına 1000 ytlye satsanızda zarar etmez böyle yazılarıda okumazssınız sonuçta daikinde yapan insan ve ondaki fiyattta şişirme
      |
      |

EN VUKUAT HİLMİ

• Yüzbaşı
      607 Mesaj
      19 Ekim 2007 23:18:30
      biz aldımı danidk gibi gözükn markaları alırız ama ii dirler
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      19 Ekim 2007 23:24:05
      quote:

Orjinalden alıntı: AlcohollicA

biz aldımı danidk gibi gözükn markaları alırız ama ii dirler

Baya açıklamalı ve güzel türkçe yazılı katılımınızla bizi şereflendirdiniz.
      |
      |
      19 Ekim 2007 23:25:58
      sayın emre bey biraz reklam yapıyorsunuz gibi geliyorsunuz ama bunu kötü anlamayın daha önce nedemişim ben seve seve Türk malı türk malı olmasada montajda olsa bu malların aynısından daha kalitesinide arçeliğin yapabileceğini belirtmişim diilmi ama teknolojiyi çıkar için kullandıklarını belirtmişim ve son 1 yıl içinde değil teknolojik gelişme 680 ytl ye satılan 4020 modelini kademeli olarak 930 ytl ye yükseltmek milliyetçilikmidir çıkarcılıkmıdır neyi savunuyorsunuz anlamadım ben açık ve net tekrar ediyorum arçelik kendi kuruluşlarını satana kadar demir döküm vb koç topluluğu sonuçta hatta milli kuruluşları satın alıp anında yabancılara satana kadar direct dirive vs teknolojileri üretebiliyorsa ve samsung vs bi çok firma kullanıyorsa o klimanında kitabını yazar ama ne yapıyo 680---930 ben burada art niyet ararım tamammı dayım sharp aldı bir akrabam mitsubishi electric aldı son 3 yıldır bu markalarda ne kadar fiyat değişmiş kontrol edermisiniz dersinizki satamıyorlar tabi hak veririm sattığınız içinmi fırsatçılık yapıyorsunuz derim ozaman ozaman onlar akıllı siz affedin delimi demek gerekir yoksa onlar vicdanlı siz vicdan sahibi değilmisiniz şeklindede uzar gider ama gerçek sudurki herşey ortada ve bukadar zam hakkı değil demeyin erişemediği ciğer mundardır zaten almam ve hala -5 c konusunda daha bugün bir dev mağazada görüştüm north air için orada bekoda vardı north air içnde york içinde d.döküm içinde görevli + 5ten sonra durur diyor siz yardımcı olursanız anlıyacağımız dilden açıklamalı yazın - 5'te çalışır şu şudur deyin sonuçya herkez sizin aldığınız eğitimi alamaz doktorlar bunaldığında ya hastayı azarlar yada muayenehanesine davet ederya sanki öyle davranıyorsunuz arçelikte aynen öyle ekmeği olmayan hastayı o benim sorunum değil deyip borçlandırır ya doktorlar doktorluklarını unutupta arçeliğin tek farkı müşteri hizmetleri mükemmel servis teşkilatı mükemmel ama servis çalışanları için aynı şeyi söyleyemem hala çok affedin mahalle kabadayısı gibi adamları çalıştırıyorlar ya üstlerine fazla yük bindirip bunaltıyorlar yada affdein elmanlar gerçekten seçilmiş kişiler değil sağlıcakla doğruya doğru eğriye eğri
      |
      |

EN VUKUAT HİLMİ

• Yüzbaşı
      316 Mesaj
      20 Ekim 2007 00:45:32
      alta kopyaladığım yazıda gerçek payı ne kadardır ayrıca bugün büyük bir alış veriş merkezinde 2 kişi görevliye sordu aynı işyerinden arkadaşlarmış birisinin evinde denki klima varmış süper diyor diğeriyse rubenis çok ses yapıyor nedendir şeklinde görevliye sordu her iki markada orada olmadığı için cevap veremedi denki için hayret dedi rubenis içinse ses yapar sonuçta oda market üretimi dedi yanı sıra kendi ürünleri içinde + 5 ten sonra ısıtmaz dedi oldukça dürüst ceveplar verdi fakat denki ve rubenisi kullananların ayda tüm elektrik harcamalarıyla 30 35 ytl geliyor demesinedeğil ısıtıyor demesine ilginç dedi ve onlardan birine karfurda denki bulabilirsiniz rubenisi bilmiyorum dedi sizler ne dersiniz gücüm olsa ayrı mesele düşünmeden daikin veye m elektrik alırım son olarak bir kez daha soruyorum elimde geçen yıldan kalma north air broşürü var - 8 c ısıtma yazılmış bu klimayı alsam çok sorun çıkartırmı 12lik 399+ 60ytl+kdv montaj 18lik 649+80+kdv 10 ay taksit bana 24 saat çalışmayla kaç para getirir yapıştıracğım kopya ile baya heveslendim npalım olmayınca böyle oluyo
      spinapubica
      Teğmen

10 Aralık 2005; 12:13:07

--------------------------------------------------------------------------------

250ytl civarı harcamayla çin malı bir klima alırsınız (takriben 12000 btu'luk). 12.000 btu'luk bir klima yaklaşık 1.2kw/s harcar maksimum kullanımda. kendi kullanımımı tarif etmek gerekirse, alt katı boşluk olan ve camları çift kar cam olmayan bir odada (20mterekare) 24 saat açık ve 26 derecede (ekonomi moduna) tutuyorum klimayı. aylık elektrik faturama ilave 35-0ytl olarak yansıyor bu kullanım.

klima gibi bir güzellik (sonuçta yapyığı şey dış ortam ısısını iç ortama aktarmak) varken neden buna para harcayıp harcamama kararında kalıyor insanlar peki? klimanın çok düşük ısılarda çalışamaması gibi bir fikir. açık söylemek gerekirse -2 derecede, günde sadece 2 veya 3 kez defrosta düşmek kaydıyla çalışıyor klimam. -2 derecenin altında hiç deneme şansım olmadı. o konuda bu sene ailemin kullandığı klima'dan geri bildirim alacağım sanırım.

klima gibi bir güzellik varken hala kaba kuvvetle (çek elektriği, ısıt odayı) ısıtan sistemlere para vermek gereksiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hilmi-c -- 20 Ekim 2007; 0:46:24 >
      |
      |

EN VUKUAT HİLMİ

• Yüzbaşı
      272 Mesaj
      20 Ekim 2007 16:33:08
      hilmi bey açıklayayım
      eer oranı enerji verim oranıdır yani saattaki kapasitesinin çektiği güce bölümüdür çektiği güç nekadar düşük olursa bu oran artar yada kapasite nekadar fazla olursa bu oran artar umarım bu bir cevap olur sizin için
      koç topluluğu demişsiniz ben sadece klima işi yaparım bu iş için eğitim aldım. siyasal ve politik satışa ben karışamam ama bir yönetici olsaydım bu sorunuza en doğru cvbı vermeye çalışırdım.
      -5°C de klimanız çalışır daha doğrusu içerisindeki gaz çevrim yapmaya devam eder fakat kondenser yüzeyindeki su damlaları buzlanmaya başlar bu dış etkenlerden kaynaklanır rüzgardan iklim şartlarından ve kondenser 2 ye ayrılır slit kondenser ve corrgated kondenser slit kondenser düz ve incedir hava akışı daha hızlı olur fakat corr. kondenser dalgalıdır ve daha serttir fakat su damlaları daha hızlı alt şasiye akar fakat söylediğim gibi dış etkenler daha önemlidir defrost süresi için bu size gönderiğim sonuç -5 sabit sıcaklıktaki sonuçtur.
      -5tede çalışır -10 da da fakat defrosta girerek çalışır yani 39 dakika çalışıp 9 dakika durur fakat bu sabit sıcaklıktadır ama dış etkenler farklı ise süre değişebilir.
      diğer sorularınıza daha sonra cvp vericem umarım bilgi verebilmişimdir sağlıcakla...
      quote:

sayın emre bey biraz reklam yapıyorsunuz gibi geliyorsunuz ama bunu kötü anlamayın daha önce nedemişim ben seve seve Türk malı türk malı olmasada montajda olsa bu malların aynısından daha kalitesinide arçeliğin yapabileceğini belirtmişim diilmi ama teknolojiyi çıkar için kullandıklarını belirtmişim ve son 1 yıl içinde değil teknolojik gelişme 680 ytl ye satılan 4020 modelini kademeli olarak 930 ytl ye yükseltmek milliyetçilikmidir çıkarcılıkmıdır neyi savunuyorsunuz anlamadım ben açık ve net tekrar ediyorum arçelik kendi kuruluşlarını satana kadar demir döküm vb koç topluluğu sonuçta hatta milli kuruluşları satın alıp anında yabancılara satana kadar direct dirive vs teknolojileri üretebiliyorsa ve samsung vs bi çok firma kullanıyorsa o klimanında kitabını yazar ama ne yapıyo 680---930 ben burada art niyet ararım tamammı dayım sharp aldı bir akrabam mitsubishi electric aldı son 3 yıldır bu markalarda ne kadar fiyat değişmiş kontrol edermisiniz dersinizki satamıyorlar tabi hak veririm sattığınız içinmi fırsatçılık yapıyorsunuz derim ozaman ozaman onlar akıllı siz affedin delimi demek gerekir yoksa onlar vicdanlı siz vicdan sahibi değilmisiniz şeklindede uzar gider ama gerçek sudurki herşey ortada ve bukadar zam hakkı değil demeyin erişemediği ciğer mundardır zaten almam ve hala -5 c konusunda daha bugün bir dev mağazada görüştüm north air için orada bekoda vardı north air içnde york içinde d.döküm içinde görevli + 5ten sonra durur diyor siz yardımcı olursanız anlıyacağımız dilden açıklamalı yazın - 5'te çalışır şu şudur deyin sonuçya herkez sizin aldığınız eğitimi alamaz doktorlar bunaldığında ya hastayı azarlar yada muayenehanesine davet ederya sanki öyle davranıyorsunuz arçelikte aynen öyle ekmeği olmayan hastayı o benim sorunum değil deyip borçlandırır ya doktorlar doktorluklarını unutupta arçeliğin tek farkı müşteri hizmetleri mükemmel servis teşkilatı mükemmel ama servis çalışanları için aynı şeyi söyleyemem hala çok affedin mahalle kabadayısı gibi adamları çalıştırıyorlar ya üstlerine fazla yük bindirip bunaltıyorlar yada affdein elmanlar gerçekten seçilmiş kişiler değil sağlıcakla doğruya doğru eğriye eğri
      |
      |

herkez herşeyden anlar ama herkez herşeyi bilemez...
      saygılarımla...

• Yüzbaşı
      316 Mesaj
      20 Ekim 2007 17:47:00
      quote:

hilmi bey açıklayayım
      eer oranı enerji verim oranıdır yani saattaki kapasitesinin çektiği güce bölümüdür çektiği güç nekadar düşük olursa bu oran artar yada kapasite nekadar fazla olursa bu oran artar umarım bu bir cevap olur sizin için
      koç topluluğu demişsiniz ben sadece klima işi yaparım bu iş için eğitim aldım. siyasal ve politik satışa ben karışamam ama bir yönetici olsaydım bu sorunuza en doğru cvbı vermeye çalışırdım.
      -5°C de klimanız çalışır daha doğrusu içerisindeki gaz çevrim yapmaya devam eder fakat kondenser yüzeyindeki su damlaları buzlanmaya başlar bu dış etkenlerden kaynaklanır rüzgardan iklim şartlarından ve kondenser 2 ye ayrılır slit kondenser ve corrgated kondenser slit kondenser düz ve incedir hava akışı daha hızlı olur fakat corr. kondenser dalgalıdır ve daha serttir fakat su damlaları daha hızlı alt şasiye akar fakat söylediğim gibi dış etkenler daha önemlidir defrost süresi için bu size gönderiğim sonuç -5 sabit sıcaklıktaki sonuçtur.
      -5tede çalışır -10 da da fakat defrosta girerek çalışır yani 39 dakika çalışıp 9 dakika durur fakat bu sabit sıcaklıktadır ama dış etkenler farklı ise süre değişebilir.
      diğer sorularınıza daha sonra cvp vericem umarım bilgi verebilmişimdir sağlıcakla...
      quote:

hemen hemen yine aynı cevabı vermişsiniz çok özür dilerim ama bir tür kafa karıştırma tekniğimi desem ayrıca zaten buradada çok yazıldı takip etmişsinizdir plasma cluster zararları için bi kaç kişi saldırırcasına cevap verdi sonada ha bilgim bukadar merkeze baş vurun dediler sanki onlara kraldan çok kralcı olun diyen vardı ve bu tür cevaplar hiç yakışmıyor toplumumuza işine gelmeyince o benim sorunum değil ben o eğitimi almadım ozaman emre bey lütfen arçeliği savunmakta size düşmez siz klimacılığınızı konuşturun reklam yapmayın kırıcı olduysamda sizden gerçekten baştan özür dilerim yinede medeni bir şekilde bilgilerinizden yararlanmayı uamrım hatta yanınıza gelip çayınızı dahi içmek isterim .
      Ayrıca sizin verdiğiniz bilgilere göre eksi şartlarda çalışmayan klima yok ozaman ne için bu şekilde iddia ediliyor ve servislerinize kadar + 5 ten sonra durur deniyor dururun manası ısıtmaz peki arçelik olarak eer leri dahi hala btu/ watt saat 10lu rakamlarla yazıp kafa karışıklığına sebep olmanın yanı sıra - 5 e kadar net çalışır mattbuu yazısını broşürlere koydurtma önerisi veremezmisiniz bunca detay yazana kadar bakın sharp aynı modeller yurt dışında -15'e kadar çalışırken buradakiler -8,5 böyle gerçekler ve şeytan ayrıntıda gizliyken ve bunca arçelik hakkında klimaları kötü yorumu varken ben size fazlamı yükleniyorum mesela 4040 inverterinize - 15 e kadar çalışır yazmış sınız güzel denenir iyi ise iyi denir unutmayın daikinle çalışılan zamandaki klimalarınız hala çalışıyor diğer cevaplarınızı bekler saygılar sunarım lütfen kızıp cevap vermemezlik yapmayın diğer konularda gerekirse arçelik konusunda hiç yazmam
      |
      |

EN VUKUAT HİLMİ

• Er
      9 Mesaj
      20 Ekim 2007 18:51:01
      Arkadaşlar ben Tekirdağ da oturuyorum odam 16metre2 kuzey cephe çatı yok camlar çift cam pimapen. Genel olarak ısıtma amaçlı almayı düşünüyorum. TOSHİBA ve CARRİER PLATİNUM arasında karar veremiyorum hangisi daha iyi ve performanslıdır? SHARP markada düşünebilirim ama ilk tercihlerim toshiba ve carrier. Sizler ne dersiniz? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.. Birde sharp eksi kaç dereceye kadar ısıtır?
      |
      |
      20 Ekim 2007 19:02:11
      quote:

Orjinalden alıntı: sunfloerrr

Arkadaşlar ben Tekirdağ da oturuyorum odam 16metre2 kuzey cephe çatı yok camlar çift cam pimapen. Genel olarak ısıtma amaçlı almayı düşünüyorum. TOSHİBA ve CARRİER PLATİNUM arasında karar veremiyorum hangisi daha iyi ve performanslıdır? SHARP markada düşünebilirim ama ilk tercihlerim toshiba ve carrier. Sizler ne dersiniz? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.. Birde sharp eksi kaç dereceye kadar ısıtır?

Sayın arkadaşım tekirdag hava şartları nasıldır eksi 8-9 altına düşermi eger düşüyorsa daıkın,toshiba ve mitsubishi elektrik,sanyo,sharp,fujitsu 9000 btu ınverter rahatlıkla 16 metre kare odaya yeter ama tam yazınızdan çıkaramadım eviniz en üst kat ve üstünüzde çatı yoksa izolasyon iyi degilse 12000 btu ınveter daha uygun olur,bunuda alacagınız markanın servisine keşif yaptıraka teyid ettirin

iyi günler.
      |
      |

• Yüzbaşı
      272 Mesaj
      20 Ekim 2007 20:58:12
      COOLING/HEATING CAPACITY ( BTU/h ) : 11802,58
      COOLING/HEATING CAPACITY ( kcal/h ) : 2974,25
      EER (BTU/W.h) : 8,74
      Air Volume (m³/min) : 9,02
      bu rubenisin 12000 btu/h lık bir klimasının soğutma kapasitesi şartlandırılmış mahal 27/19 iç ünite tarafı 35/24 dış ünite tarafı standartlara uygun olarak yapılmış bir ölçümdür.
      bu ürünün defrost süresi 39 dakikadır defrostta kalma süresi 11 dakikadır.

COOLING/HEATING CAPACITY ( BTU/h ) : 12.514,40
      COOLING/HEATING CAPACITY ( kcal/h ) : 3.153,63
      EER (BTU/W.h) : 8,245
      Air Volume (m³/min) : 9,86
      buda denkinin 12000btu/h lık bir klimasının soğutma kapasitesidir.
      bu ürününde dfrosta girme süresi 39dakikadır 10/8 1/1 ortam şartlarındadır bu. defrostta kalma süresi de 11 dakikadır.

şu klimaların -5 de çalışır mevzusu ise -20 dede çalışır
      1.olarak ortam şartları
      2.olarak içerisinde kullanılan gaz çeşidi
      3.olarak sistemdeki gaz miktarı
      4.olarak dış ünitenin konumu

+5den sonra durur diye birşey yoktur klimanız çalışır fakat kesintili yani defrost yaparak çalışır yada kapasitesi düşer zaten bir klima defrosta girmesine yakın fan modunu değiştirir kapasitesi düşer bunun sebebi evaptaki gazın ısısının düşmesidir.

diğer sorunuza gelelim kafa karıştırma tekniğini kullanmayı bilmem yazılarımı okuduysanız hiçbir markayı kötülememişimdir ben sadece sorulan sorulara cvp vermeye çalışırım eğer aydınlatıcı olamamışsam tekarar sorun bıkmadan tekrar tekrar anlatayım. ben burda arçelik klima alın başka marka kullanmayın diye birşey söylemedim bütçeniz yetiyorsa daha iyisini alın bir mitsubishi inverter alın yada bir daikin alın ben burda klima hakkında bilgi verirken birden arçelik avukatı olarak gördüm. Bu durum beni rahatsız eder ben klimacıyım bunun üzerine eğitim aldım gerekse koreden gerekse Türkiyeden eğitim aldım klima hakkında sorununz var ise buyrun ben herzaman size cvp vermeye hazırım sağlıcakla kalın...

hemen hemen yine aynı cevabı vermişsiniz çok özür dilerim ama bir tür kafa karıştırma tekniğimi desem ayrıca zaten buradada çok yazıldı takip etmişsinizdir plasma cluster zararları için bi kaç kişi saldırırcasına cevap verdi sonada ha bilgim bukadar merkeze baş vurun dediler sanki onlara kraldan çok kralcı olun diyen vardı ve bu tür cevaplar hiç yakışmıyor toplumumuza işine gelmeyince o benim sorunum değil ben o eğitimi almadım ozaman emre bey lütfen arçeliği savunmakta size düşmez siz klimacılığınızı konuşturun reklam yapmayın kırıcı olduysamda sizden gerçekten baştan özür dilerim yinede medeni bir şekilde bilgilerinizden yararlanmayı uamrım hatta yanınıza gelip çayınızı dahi içmek isterim .
      Ayrıca sizin verdiğiniz bilgilere göre eksi şartlarda çalışmayan klima yok ozaman ne için bu şekilde iddia ediliyor ve servislerinize kadar + 5 ten sonra durur deniyor dururun manası ısıtmaz peki arçelik olarak eer leri dahi hala btu/ watt saat 10lu rakamlarla yazıp kafa karışıklığına sebep olmanın yanı sıra - 5 e kadar net çalışır mattbuu yazısını broşürlere koydurtma önerisi veremezmisiniz bunca detay yazana kadar bakın sharp aynı modeller yurt dışında -15'e kadar çalışırken buradakiler -8,5 böyle gerçekler ve şeytan ayrıntıda gizliyken ve bunca arçelik hakkında klimaları kötü yorumu varken ben size fazlamı yükleniyorum mesela 4040 inverterinize - 15 e kadar çalışır yazmış sınız güzel denenir iyi ise iyi denir unutmayın daikinle çalışılan zamandaki klimalarınız hala çalışıyor diğer cevaplarınızı bekler saygılar sunarım lütfen kızıp cevap vermemezlik yapmayın diğer konularda gerekirse arçelik konusunda hiç yazmam
      |
      |

saygılarımla...

• Yarbay
      4462 Mesaj
      20 Ekim 2007 22:24:33
      Arçelik tavsiye ederim
      |
      |
      21 Ekim 2007 02:10:06

quote:

Sayın arkadaşım tekirdag hava şartları nasıldır eksi 8-9 altına düşermi eger düşüyorsa daıkın,toshiba ve mitsubishi elektrik,sanyo,sharp,fujitsu 9000 btu ınverter rahatlıkla 16 metre kare odaya yeter ama tam yazınızdan çıkaramadım eviniz en üst kat ve üstünüzde çatı yoksa izolasyon iyi degilse 12000 btu ınveter daha uygun olur,bunuda alacagınız markanın servisine keşif yaptıraka teyid ettirin

iyi günler.

sağol arkadaşım. CARRİER hakkında yorum yapmamışsınız bu klima nasıldır? tekirdağda sıcaklık -8 lere kadar düşebiliyor ama çok nadir genelde -5 civarlarında. evim en üst kat ve çatı yok izalasyonuda iyi değil. sonuç olarak ısınabilirmiyim?
      |
      |

21 Ekim 2007 10:09:24
      quote:

quote:

iyi günler.

sağol arkadaşım. CARRİER hakkında yorum yapmamışsınız bu klima nasıldır? tekirdağda sıcaklık -8 lere kadar düşebiliyor ama çok nadir genelde -5 civarlarında. evim en üst kat ve çatı yok izalasyonuda iyi değil. sonuç olarak ısınabilirmiyim?

Özellikle carrier hakkında yazmadım,şu an için ben alınmasını düşünmüyorum(sebebi uzun)evinizin üst kat olması izalasyonun kötü olması ve benimde senelerce öncesinden tekirdagı bilmem itibari ile 12000 ınverter vede iyi bir klima almanız gerekir orası izmire nazaran baya soguktur.

Alacagınız klima ise kesinlikle:Daıkın,mitsubishi elektrik,sanyo,toshiba,sharp,hitachi,

ve yukardada yazdıgım gibi bir kaç servis evinize çagırıp mutlaka keşif yaptırın (bu önemli,keşif ücretsizdir)
      |
      |

• Çavuş
      72 Mesaj
      21 Ekim 2007 11:37:25
      arkadaşlar istanbuk avcılar da oturuyorum zemin kat evimin 20 m2 odama kışın ısınma ve yazın soğutma amaçlı klima alamak istiyorum mitsubishi elektric in MSZ-GC25 modeli uygunmudur.teşekkürler

yalıtım iyi
      çift cam
      kuzey doğuya bakıyor
      |
      |
      21 Ekim 2007 11:48:57
      quote:

Orjinalden alıntı: yilo67

arkadaşlar istanbuk avcılar da oturuyorum zemin kat evimin 20 m2 odama kışın ısınma ve yazın soğutma amaçlı klima alamak istiyorum mitsubishi elektric in MSZ-GC25 modeli uygunmudur.teşekkürler

yalıtım iyi
      çift cam
      kuzey doğuya bakıyor

O model yetersiz kalır arkadaşım,size 12000 btu ınverter olan modeli yeterli gelebilir,bunuda klimanın servisini eve çagırarak teyid ettirin,dedigim gibi 12000 btu ınverter çok az ihtimalde olsa 16000-18000 btu önrilebilir sınıra yakın bir odanız var

iyi günler
      |
      |
      21 Ekim 2007 16:04:25
      Beyler Klima tavsiyesi yaparken,durmadan "Inverter" demeyin!!!

Inverter i açıklayın az-öz olarak,yeni trend olmuş Inverter,iyide neden inverter!!!

Ayrıca marka yani kaliteli klima alacaksanız Klasik alın,Inverter i ise önce tam öğrenin sonra alın!!
      Boşuna fazla para vermeyin,en azından bunun esprisi 8-10 saat ve hatta daha uzun süreli bir kullanım ise
      eyvallah Inverter OK,yoksa günde 3-5 saat ile değmez bu kadar farka!
      Ayrıca Inverter geniş bir ısı skalasında çalışırkar,sonra;.....yaw bu çok soğutmuyor yada ısıtmıyor filan demeyin!!
      Benim yeğen Büroya Sharp Inverter aldı(hem yetersiz güçte aldı! hemde çok ısı kaybı var v.s) şimdi
      haftaya bunları eve taşıyor ve yeniden 2 tane Mits.Elect. Klasik aldı!!!

Az elektrik yakıyor ise,belirli bir hesaptan sonra geçiyor,salt az yakıyor değil bu iş!!

Selamlar
      |
      |
      21 Ekim 2007 16:19:42
      quote:

Orjinalden alıntı: albani

Beyler Klima tavsiyesi yaparken,durmadan "Inverter" demeyin!!!

Inverter i açıklayın az-öz olarak,yeni trend olmuş Inverter,iyide neden inverter!!!

Ayrıca marka yani kaliteli klima alacaksanız Klasik alın,Inverter i ise önce tam öğrenin sonra alın!!
      Boşuna fazla para vermeyin,en azından bunun esprisi 8-10 saat ve hatta daha uzun süreli bir kullanım ise
      eyvallah Inverter OK,yoksa günde 3-5 saat ile değmez bu kadar farka!
      Ayrıca Inverter geniş bir ısı skalasında çalışırkar,sonra;.....yaw bu çok soğutmuyor yada ısıtmıyor filan demeyin!!
      Benim yeğen Büroya Sharp Inverter aldı(hem yetersiz güçte aldı! hemde çok ısı kaybı var v.s) şimdi
      haftaya bunları eve taşıyor ve yeniden 2 tane Mits.Elect. Klasik aldı!!!

Az elektrik yakıyor ise,belirli bir hesaptan sonra geçiyor,salt az yakıyor değil bu iş!!

Selamlar

amma çok biliyorsun ya ,bu sizin dedikleiniz bunca sayfada yazıyor zaten ,ne diye papagan gibi ayınlarını arkadaşlar tekrar etsinler,buradaki sayfalar dolusu yazılarda ınverter,klima,btu,cop,eer, vs gibi hepsi yazıyor sen çok bilmişlik yaparak burada insanlara hava atma

senin vestellerin bitin forumlara destan olmuş ,o kadar akıl sizde olaydı onları almazdınız,kah burada kah turkeyforumda yeteri kadar sizlandınız,aylardan beridir 1 klima alacaksınız sinegin yagınıda sıkayımmıdan öte ne yaptınız,SİZE KOCAMAN BİR
      |
      |

• Yüzbaşı
      316 Mesaj
      21 Ekim 2007 16:21:26
      Olgunluğunuza teşekkür ederim zaten bende ille takıntılı olmadığıma dair baştan söylemiştim.. size birde mitsubishi mhz gc inverter 12000 defrost sürelerini sorabilirmiyim zira alttaki kopyada yazmış olduğunuz gibi açıklarsanız sevinirim ayrıca aşağıdaki kopyalarda soğutma kapasitesi demişsiniz galiba bunlar ıstma şartlandırılmış mahal olarakmı geçecek zira defrost olayı genelde ıstmada oluyor birde konuyu dağıtmadan Aşağıdaki klimaların eer değerlerini nasıl w/w değerlere çevirebiliriz formül varmıdır kolay yollu ayrıca denki klima daha verimli gibi gözüküyor öylemidir ..
      Mitsubishi elektriki sormamın sebebi en sonunda deiğiniz gidip galiba en iyisini alacağım son olarakta şunları somak itiyorum mesela mitsubishi elektrik 1200 btu 3070-17000 küsur daikin 4800 - yanılmıyorsam 4800- 15500 birde fujitsu sharp inverterlerde yine 12000 liklerde saharp 3000 kusur 20490 Fujitsu 3000 kusur 22900 sıcak çalışma değerleri neyi ifade ediyor bu formda anlatılan 15- 20 dk bu kapasitede çalıştıkları kabul fakat hangileri tercih sebebi olmalı 22küsura çıknlarmı 17000 kalanlarmı birde sahrp için ac inverter deniyor dc ile arasındaki fark nedir dc için daha iyi deniyor selamlar

quote:

COOLING/HEATING CAPACITY ( BTU/h ) : 11802,58
      COOLING/HEATING CAPACITY ( kcal/h ) : 2974,25
      EER (BTU/W.h) : 8,74
      Air Volume (m³/min) : 9,02
      bu rubenisin 12000 btu/h lık bir klimasının soğutma kapasitesi şartlandırılmış mahal 27/19 iç ünite tarafı 35/24 dış ünite tarafı standartlara uygun olarak yapılmış bir ölçümdür.
      bu ürünün defrost süresi 39 dakikadır defrostta kalma süresi 11 dakikadır.

COOLING/HEATING CAPACITY ( BTU/h ) : 12.514,40
      COOLING/HEATING CAPACITY ( kcal/h ) : 3.153,63
      EER (BTU/W.h) : 8,245
      Air Volume (m³/min) : 9,86
      buda denkinin 12000btu/h lık bir klimasının soğutma kapasitesidir.
      bu ürününde dfrosta girme süresi 39dakikadır 10/8 1/1 ortam şartlarındadır bu. defrostta kalma süresi de 11 dakikadır.

şu klimaların -5 de çalışır mevzusu ise -20 dede çalışır
      1.olarak ortam şartları
      2.olarak içerisinde kullanılan gaz çeşidi
      3.olarak sistemdeki gaz miktarı
      4.olarak dış ünitenin konumu

+5den sonra durur diye birşey yoktur klimanız çalışır fakat kesintili yani defrost yaparak çalışır yada kapasitesi düşer zaten bir klima defrosta girmesine yakın fan modunu değiştirir kapasitesi düşer bunun sebebi evaptaki gazın ısısının düşmesidir.

diğer sorunuza gelelim kafa karıştırma tekniğini kullanmayı bilmem yazılarımı okuduysanız hiçbir markayı kötülememişimdir ben sadece sorulan sorulara cvp vermeye çalışırım eğer aydınlatıcı olamamışsam tekarar sorun bıkmadan tekrar tekrar anlatayım. ben burda arçelik klima alın başka marka kullanmayın diye birşey söylemedim bütçeniz yetiyorsa daha iyisini alın bir mitsubishi inverter alın yada bir daikin alın ben burda klima hakkında bilgi verirken birden arçelik avukatı olarak gördüm. Bu durum beni rahatsız eder ben klimacıyım bunun üzerine eğitim aldım gerekse koreden gerekse Türkiyeden eğitim aldım klima hakkında sorununz var ise buyrun ben herzaman size cvp vermeye hazırım sağlıcakla kalın...

|
      |

EN VUKUAT HİLMİ

• Binbaşı
      1108 Mesaj
      21 Ekim 2007 21:03:52
      EMRE_SAGANAK,

Bilgi yuklu yorumlarinizi ilgi ile takip ediyorum. Genele hitap etmesede verdiginiz rakamlar ve bilimsel/teknik terimleri takip edebilecek ben ve baska bazi arkadaslar oldugunu biliyorum.

Size sormak istedigim seyler var, bunlarin basinda inverterli klimalarin mutlak ekonomi getirdigi gibi bir anlayis olusmus olmasina ragmen bunun her zaman gecerli olamayacagi yani inverterli klimalarin sadece bazi sartlarda daha verimli ve bazi diger sartlarda invertersiz klasik klimalarin daha verimli olacagi seklindeki analizimin sizin tarafinizdan yorumlanmasi geliyor. Bu sonuca nasil vardigimi burada daha once uzun uzun yazdim simdi tekrar etmiyeyim. Sizin cevabiniza gore bazi noktalari tekrar yazarim.

Fikrinizi almak istedigim bir baska konu R410 gazinin performans acisindan R22 ile karsilastirilmasi. Burada kast ettigim termik, mekanik, elektriksel performanstir, ozon tabakasi konusu degil.

Birde klimalardaki ionizer konusu var. Ionizer'in ortamdaki vatandas'in solunum yollarina etkilerini test ediyormusunuz ? Bu konuda ne dusunuyorsunuz ?
      |
      |

• Yüzbaşı
      272 Mesaj
      21 Ekim 2007 22:26:14
      sayın cengiz bey öncelikle hitabınız için teşekkür ederim
      inverterlı klima şu konuda avantajlıdır inverterlı klimaların kompresörleri frekansları kendi ayarladığından ilk kalkış akımı düşüktür çalışmaya başladıktan sonra normal değerlerine gelmeye başlar
      daha sonrasında inverterlı klima uzun müddette çalışacak ise avantajlıdır çünkü inverterlı klima frekans aralığını değiştirdiği için defrost süresi uzayacaktır termistör sıcaklık değeri yüksektir bunun akabinde kapasite ve rpm değerleri yani fan dönüş hızı değerlerini kendi ayarlar buda hava debisini etkiler ama 2-3 saatlik bir çalışma için klasik klima avantajlıdır şu konuda elektirik sarfiyatı değil fiyatıdır.
      toparlamak gerekirse inverter klima birinci olarak ilk kalkış akımı düşük olduğundan klasik klimaya oranla avantajlıdır daha sonra 2-3 saatlik çalışmadada inverter klima gene avantajlıdır ama bu normalin altında bir tasarruf sağlamaz.
      şu an size evden yazıyorum iş yerime gidicem birazdan sizi bekletmek istemem oradaki raporlardan size performans değerlerini test sonucu olarak yazıcam. (24:00 dan sonra ancak)

özürdileyerek başlıyım ben plazma testi yapmıyorum ama sizin için araştırıcam

şimdi sizi başımdan savuyor gibi olmayayım anlayışınıza sığınarak af diliyorum.
      quote:

Orjinalden alıntı: cengizumur

EMRE_SAGANAK,

Bilgi yuklu yorumlarinizi ilgi ile takip ediyorum. Genele hitap etmesede verdiginiz rakamlar ve bilimsel/teknik terimleri takip edebilecek ben ve baska bazi arkadaslar oldugunu biliyorum.

Size sormak istedigim seyler var, bunlarin basinda inverterli klimalarin mutlak ekonomi getirdigi gibi bir anlayis olusmus olmasina ragmen bunun her zaman gecerli olamayacagi yani inverterli klimalarin sadece bazi sartlarda daha verimli ve bazi diger sartlarda invertersiz klasik klimalarin daha verimli olacagi seklindeki analizimin sizin tarafinizdan yorumlanmasi geliyor. Bu sonuca nasil vardigimi burada daha once uzun uzun yazdim simdi tekrar etmiyeyim. Sizin cevabiniza gore bazi noktalari tekrar yazarim.

Fikrinizi almak istedigim bir baska konu R410 gazinin performans acisindan R22 ile karsilastirilmasi. Burada kast ettigim termik, mekanik, elektriksel performanstir, ozon tabakasi konusu degil.

Birde klimalardaki ionizer konusu var. Ionizer'in ortamdaki vatandas'in solunum yollarina etkilerini test ediyormusunuz ? Bu konuda ne dusunuyorsunuz ?

|
      |

saygılarımla...

• Hızlı Cevap

Reklamlar
      sohbet
      üniversite
      #0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
      Blogio
      haberler
      Ankara Web Tasarım
      Bu sayfanın
      Mobil sürümü
      Tablet sürümü
      Mini Sürümü

DHSQLZ
      0,218
      1.2.165

Reklamlar

#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu Ankara Web Tasarım Kurumsal Web Tasarım Şirketi üniversite
      Blogio Kurumsal Web Tasarım Şirketi haberler son dakika
      Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu SEO
      Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü

DHSQLZ
      0,250
      1.2.165

Bildirim
      mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.