Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Pentagramet, empiss Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.222
Cevap
328
Favori
3.174.747
Tıklama
Giriş
      293 Mesaj
      13 Eylül 2018 16:27:11

Merhabalar,

Keşke yön olarak değil de, rakam olarak gösterse kumandada.Ben swing tuşları ile çok oynadım.Açıkçası şu an nereye doğru bilmiyorum.Artık kumandadan çözmemiz gerekecek.Bahsettiğiniz yön işaretleri her iki kısım için de geçerli diyi mi?(yukarı aşağı, sağa sola gibi.) Yani kumandada 2 yön işareti görmemiz lazım.

Hayırlı günler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      SudaEriyenAspirin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      13 Eylül 2018 16:29:50

Çok iyi anladım hocam.Eyvallah, sağ olasınız.

İnanın ben de hepinizi yorduğumun farkındayım, ama evde maalesef klimadan anlayan olmadığı için, her şeyi sormam gerekiyor.Keşke PC lerde ve telefonlarda olduğu gibi klima kumandaları da işlemleri sesli bildirseler.O günler gelir mi bilemem.

Hayırlı günler.

Saygılarımla...

|
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      13 Eylül 2018 16:32:53

evet üst alt için ayrı, sağ sol için ayrı simgeler var. yönleri malesef rakamla göstermiyor.
      |
      |
      OSİBAY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      13 Eylül 2018 16:33:55

Dış ünitenin tek-çift..vs olmasında hiç problem yok, sitenin yangın merdivenlerinde olacak.

Bütçe olarak sıkıntım olmayacak ama değmeyecekse fazladan 2.000TL ödemek hiç istemiyorum. Yani aslında konu bütçe değil, fiyat/performans benim için.. Sonuç olarak "Toshiba 10 üzerinden 9 ise, Sigma da 7'dir ve 2.000 TL fazla vermeye hiç gerek yok. Bırak 2.000'i, fazladan 1.000 bile tartışılır" diyecek bi babayiğit çıksa hemen Sigma'ya yönelecek durumdayım, tabi tam tersi de geçerli :)

Ek olarak, bu klima işine de 1 kez girip yıllarca bi daha da arkama bakmamak istiyorum. "Yani Sigma taleplerinizi hakkıyla karşılar." cümlenizi de hesaba katarak bugün akşam bi karar vermem gerekecek..

Son bir yönlendirmeniz ( sadece siz değil, forumdaki diğer arkadaşlar da yazabilir tabi ) olursa elbetteki memnuniyet duyarım :) Yoksa da zaten çokça teşekkür ederim.
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      3971 Mesaj
      13 Eylül 2018 16:34:50 Konu Sahibi

Siz de sağolun Hocam. Her zaman birbirimize yardımcı olmalıyız. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Yorulmak ne demek,her zaman bilgimiz yettiğince elimizden geldiğince yardımcı olmak isteriz. Sagolun varolun :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      335 Mesaj
      13 Eylül 2018 21:43:13

Teşekkür ederim önerilerinizi inceleyeceğim. Ses konusu gerçekten benim için önemli.

https://urun.n11.com/klima/yeni-mitsubishi-srk35-zsp-s-12000btu-klima-yetkili-saticidan-P143746292]MİTSUBİSHİ SRK35 ZSP-S 12000BTU nasıldır?

Sigma Gree lomo'nun kullanımda ses durumu nedir?

Kullananlar iç ve dış ünite sesinin az olduğu (başka klimada olabilir) klima deneyimlerini paylaşırsa bir çok kişinin işine yarayacaktır. Teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi relais -- 14 Eylül 2018; 10:51:37 >
      |
      |
      14 Eylül 2018 12:08:41
      quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

evet üst alt için ayrı, sağ sol için ayrı simgeler var. yönleri malesef rakamla göstermiyor.
      Selamlar hocam,

Dün denemesini yaptığım Wi-Fi özelliği harikaymış gerçekten.Telefon üzerinden klimayı açmak, mod değişikliği yapmak, fan hızını belirlemek dahil çoğu ayarı yapabiliyoruz.Hatta kanatçıkların hareket yönünü bile seçe biliyoruz. Odadaki mevcut ısının ne olduğu vs de var. Kısacası kumandadan karıştırdığım ayarları buradan daha basit bir şekilde yapabiliyorum. Hem de evin dışından. :))

İlginiz için teşekkür ediyorum.

Hayırlı günler.

|
      |
      14 Eylül 2018 21:28:28 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: lordoftheLeGoLaS

Dış ünitenin tek-çift..vs olmasında hiç problem yok, sitenin yangın merdivenlerinde olacak.

Bütçe olarak sıkıntım olmayacak ama değmeyecekse fazladan 2.000TL ödemek hiç istemiyorum. Yani aslında konu bütçe değil, fiyat/performans benim için.. Sonuç olarak "Toshiba 10 üzerinden 9 ise, Sigma da 7'dir ve 2.000 TL fazla vermeye hiç gerek yok. Bırak 2.000'i, fazladan 1.000 bile tartışılır" diyecek bi babayiğit çıksa hemen Sigma'ya yönelecek durumdayım, tabi tam tersi de geçerli :)

Ek olarak, bu klima işine de 1 kez girip yıllarca bi daha da arkama bakmamak istiyorum. "Yani Sigma taleplerinizi hakkıyla karşılar." cümlenizi de hesaba katarak bugün akşam bi karar vermem gerekecek..

Son bir yönlendirmeniz ( sadece siz değil, forumdaki diğer arkadaşlar da yazabilir tabi ) olursa elbetteki memnuniyet duyarım :) Yoksa da zaten çokça teşekkür ederim.
      Merhabalar Hocam. Kusuruma bakmayın lütfen,bayağı yoğundum. Şahsım adına cevap veremedim. Sonuç nedir acaba ? Karara vardınız mı ?

Saygılarımla...

• Uzaklaştırılmış 11 gün cezanın, 10 gün 4 saat 45 dakika kadarı kaldı.
      2 Not
      14 Eylül 2018 21:32:39
      quote:

Orijinalden alıntı: relais

Teşekkür ederim önerilerinizi inceleyeceğim. Ses konusu gerçekten benim için önemli.

https://urun.n11.com/klima/yeni-mitsubishi-srk35-zsp-s-12000btu-klima-yetkili-saticidan-P143746292]MİTSUBİSHİ SRK35 ZSP-S 12000BTU nasıldır?

Sigma Gree lomo'nun kullanımda ses durumu nedir?

Kullananlar iç ve dış ünite sesinin az olduğu (başka klimada olabilir) klima deneyimlerini paylaşırsa bir çok kişinin işine yarayacaktır. Teşekkür ederim

Güzel klima ben inceledim kullandım. Eski ZMPS serisi gibi değil fan sesi gayet az. Plastik kalitesi iyi. Dış ünite sesi de az 50 db en fazla ölçtüm telefonla. Ama fiyatını haketmiyor iklimsa çok kazık fiyatlara satıyor bunu bilmenizi isterim. Ve ZMPS serisi alana kadar Mitsubishi Electric DM serisi almanız daha mantıklı karar olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Onbaşı
      34 Mesaj
      15 Eylül 2018 09:44:17

Yok hocam estagfirullah.. Birazdan Sigma kesif icin gelecek ama net kararimi henuz verebilmis degilim, hala o bahsettigim gibi bi cumle duymaya ihtiyacim var gibi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      15 Eylül 2018 11:54:53

• Kurmay Yarbay
      3971 Mesaj
      15 Eylül 2018 14:43:33 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: lordoftheLeGoLaS

Yok hocam estagfirullah.. Birazdan Sigma kesif icin gelecek ama net kararimi henuz verebilmis degilim, hala o bahsettigim gibi bi cumle duymaya ihtiyacim var gibi :)
      Doğrusu marka olarak arada fark olsa da uçurum kadar bir fark yok. O sebeple kesin bir şey söyleyemiyorum hocam :)

Saygılarımla...
      |
      |
      16 Eylül 2018 11:00:52 Konu Sahibi

Merhabalar. Hocam Hotpoint çok nadir kullanılan bir marka,klima da kendi üretimi değil. Servis durumu bölgenizde nasıl acaba?

Samsung ise servis bakımından da ürün bakımından da sorunludur. Alüminyum kondanser,sesli çalışma ve bir türlü memnun olunamayan servis hizmeti.
      Bu sebeple alternatif ürünlere bakmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

|
      |
      dermani06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      2252 Mesaj
      16 Eylül 2018 17:06:53
      Herkese tekrardan merhaba,

En son mesajımda Vestel Flora 18binlik klima almaya karar verdiğimden bahsetmiştim ancak klimanın 1 metrenin üzerinde olması sebebiyle montajı yapılacak alan açısından sağlıklı olmayacağını düşündüğüm için sipariş vermeden fikrimi değiştirdim.

Salonum açık salon ve mutfakta var (aslında ayrıydı ama duvarı kırdırıp içine kattım) ve yaklaşık 27 m2 bir alan oluyor. Keşif ekibi mutfağın sıcaklık yayacağını da göz önüne alarak 18bin btu diyor ancak yoğun çalışma temposu ve sürekli yemek pişirilen bir mutfağım olmadığı için (en önemlisi de 12 bin btuluk klimaların daha küçük olması) 12 binlik bir klima almaya karar verdim gibi. Açıkçası hayat ne getirir bilinmez ama şimdilik planlarım 3 4 yıl içinde taşınmak. O sebeple 12 binlik klima ile idare etmeyi düşünüyorum. Sizce çok mu yanlış bir karar olur?

Öte yandan, fiyat açısından en uygun klimaların Vestel'de olduğunu gördüm ve 12 binlik klima olarak Vestel'in önerebileceğiniz bir serisi var mı? (Gri olursa Flora serisi ancak o konuda sa esneklik sağlayacak kıvama geldim).

Şimdiden teşekkürler...

• Kurmay Yarbay
      3971 Mesaj
      18 Eylül 2018 00:46:40 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: SnypeR

Herkese tekrardan merhaba,

En son mesajımda Vestel Flora 18binlik klima almaya karar verdiğimden bahsetmiştim ancak klimanın 1 metrenin üzerinde olması sebebiyle montajı yapılacak alan açısından sağlıklı olmayacağını düşündüğüm için sipariş vermeden fikrimi değiştirdim.

Salonum açık salon ve mutfakta var (aslında ayrıydı ama duvarı kırdırıp içine kattım) ve yaklaşık 27 m2 bir alan oluyor. Keşif ekibi mutfağın sıcaklık yayacağını da göz önüne alarak 18bin btu diyor ancak yoğun çalışma temposu ve sürekli yemek pişirilen bir mutfağım olmadığı için (en önemlisi de 12 bin btuluk klimaların daha küçük olması) 12 binlik bir klima almaya karar verdim gibi. Açıkçası hayat ne getirir bilinmez ama şimdilik planlarım 3 4 yıl içinde taşınmak. O sebeple 12 binlik klima ile idare etmeyi düşünüyorum. Sizce çok mu yanlış bir karar olur?

Öte yandan, fiyat açısından en uygun klimaların Vestel'de olduğunu gördüm ve 12 binlik klima olarak Vestel'in önerebileceğiniz bir serisi var mı? (Gri olursa Flora serisi ancak o konuda sa esneklik sağlayacak kıvama geldim).

Şimdiden teşekkürler...
      Merhabalar Hocam. 27m2 alan için normal şartlarda bile(mutfak şartları gibi ısı kaynakları olmasa bile) kritik,sınır değerdir. 27m2 için 15000 tam olur ama her markada yok malesef. İşin içine bir de mutfak ekipmanları girerse 12000 yetersiz kalır hocam. Her ne kadar yoğun bir çalışma programı olmasa da,yanan ocak,ısınan tencere,buhar vb. için açılan davlumbaz aspiratör,onun dışarıya taşıdığı soğuk hava vb. derken verim düşer de düşer. Bu sebeple 18000lik için bir yer hazırlığı yapmanız isabet olacaktır. 12000 seçmeniz halinde bu şartlarla birlikte verimsizlik ve sarfiyat oluşacaktır.27 m2 de dediğim gibi normal şartlarda bile sınırda kalır. Vestel'de ise Flora serisini öneririm. Özellikle en çok memnun kalınan modeli olması sebebiyle.

Saygılarımla...

• Yarbay
      2252 Mesaj
      18 Eylül 2018 07:10:34

O zaman yanlış kararda ısrarcı olmayayım. Montaj yapılacak yer için bir şekilde kendimi ikna edeyim. Tekrar tekrar teşekkürler, selamlar

|
      |
      18 Eylül 2018 11:41:41 Konu Sahibi

Rica ederim Hocam,Hayırlı olsun.

Aleyküm Selam.

|
      |
      SnypeR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      643 Mesaj
      18 Eylül 2018 16:02:48

merhaba, arçelik prosmart 12000btu klimayı tavsiye eder misiniz?
      ikisinden birini 2500 lira gibi bir fiyata 11 taksitle alacağım.

https://www.arcelik.com.tr/ev-tipi-klima/12340-prosmart-klima (r410 gazlı)

https://www.arcelik.com.tr/ev-tipi-klima/12345-wifi-prosmart-klima (r32 gazlı)
      |
      |
      Bahsedilenler: klima5505
      18 Eylül 2018 17:00:30 Konu Sahibi

Merhabalar.
      Alüminyum kondanser dezavantaji dışında tavsiye edebileceğim bir cihazdır. Ancak R32 olanı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

|
      |
      wallace_son kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      643 Mesaj
      18 Eylül 2018 18:10:43

teşekkür ederim, çok zam gelmeden ay sonuna kadar almayı planlıyorum. saygılar.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.