Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1896. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.209
Cevap
702
Favori
4.429.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18941895189618971898
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: relais

Teşekkür ederim önerilerinizi inceleyeceğim. Ses konusu gerçekten benim için önemli.

https://urun.n11.com/klima/yeni-mitsubishi-srk35-zsp-s-12000btu-klima-yetkili-saticidan-P143746292]MİTSUBİSHİ SRK35 ZSP-S 12000BTU nasıldır?

Sigma Gree lomo'nun kullanımda ses durumu nedir?

Kullananlar iç ve dış ünite sesinin az olduğu (başka klimada olabilir) klima deneyimlerini paylaşırsa bir çok kişinin işine yarayacaktır. Teşekkür ederim

Güzel klima ben inceledim kullandım. Eski ZMPS serisi gibi değil fan sesi gayet az. Plastik kalitesi iyi. Dış ünite sesi de az 50 db en fazla ölçtüm telefonla. Ama fiyatını haketmiyor iklimsa çok kazık fiyatlara satıyor bunu bilmenizi isterim. Ve ZMPS serisi alana kadar Mitsubishi Electric DM serisi almanız daha mantıklı karar olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam estagfirullah.. Birazdan Sigma kesif icin gelecek ama net kararimi henuz verebilmis degilim, hala o bahsettigim gibi bi cumle duymaya ihtiyacim var gibi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: lordoftheLeGoLaS

Yok hocam estagfirullah.. Birazdan Sigma kesif icin gelecek ama net kararimi henuz verebilmis degilim, hala o bahsettigim gibi bi cumle duymaya ihtiyacim var gibi :)
    Doğrusu marka olarak arada fark olsa da uçurum kadar bir fark yok. O sebeple kesin bir şey söyleyemiyorum hocam :)

Saygılarımla...
  • dermani06 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Hocam Hotpoint çok nadir kullanılan bir marka,klima da kendi üretimi değil. Servis durumu bölgenizde nasıl acaba?

Samsung ise servis bakımından da ürün bakımından da sorunludur. Alüminyum kondanser,sesli çalışma ve bir türlü memnun olunamayan servis hizmeti.
    Bu sebeple alternatif ürünlere bakmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese tekrardan merhaba,

En son mesajımda Vestel Flora 18binlik klima almaya karar verdiğimden bahsetmiştim ancak klimanın 1 metrenin üzerinde olması sebebiyle montajı yapılacak alan açısından sağlıklı olmayacağını düşündüğüm için sipariş vermeden fikrimi değiştirdim.

Salonum açık salon ve mutfakta var (aslında ayrıydı ama duvarı kırdırıp içine kattım) ve yaklaşık 27 m2 bir alan oluyor. Keşif ekibi mutfağın sıcaklık yayacağını da göz önüne alarak 18bin btu diyor ancak yoğun çalışma temposu ve sürekli yemek pişirilen bir mutfağım olmadığı için (en önemlisi de 12 bin btuluk klimaların daha küçük olması) 12 binlik bir klima almaya karar verdim gibi. Açıkçası hayat ne getirir bilinmez ama şimdilik planlarım 3 4 yıl içinde taşınmak. O sebeple 12 binlik klima ile idare etmeyi düşünüyorum. Sizce çok mu yanlış bir karar olur?

Öte yandan, fiyat açısından en uygun klimaların Vestel'de olduğunu gördüm ve 12 binlik klima olarak Vestel'in önerebileceğiniz bir serisi var mı? (Gri olursa Flora serisi ancak o konuda sa esneklik sağlayacak kıvama geldim).

Şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: SnypeR

Herkese tekrardan merhaba,

En son mesajımda Vestel Flora 18binlik klima almaya karar verdiğimden bahsetmiştim ancak klimanın 1 metrenin üzerinde olması sebebiyle montajı yapılacak alan açısından sağlıklı olmayacağını düşündüğüm için sipariş vermeden fikrimi değiştirdim.

Salonum açık salon ve mutfakta var (aslında ayrıydı ama duvarı kırdırıp içine kattım) ve yaklaşık 27 m2 bir alan oluyor. Keşif ekibi mutfağın sıcaklık yayacağını da göz önüne alarak 18bin btu diyor ancak yoğun çalışma temposu ve sürekli yemek pişirilen bir mutfağım olmadığı için (en önemlisi de 12 bin btuluk klimaların daha küçük olması) 12 binlik bir klima almaya karar verdim gibi. Açıkçası hayat ne getirir bilinmez ama şimdilik planlarım 3 4 yıl içinde taşınmak. O sebeple 12 binlik klima ile idare etmeyi düşünüyorum. Sizce çok mu yanlış bir karar olur?

Öte yandan, fiyat açısından en uygun klimaların Vestel'de olduğunu gördüm ve 12 binlik klima olarak Vestel'in önerebileceğiniz bir serisi var mı? (Gri olursa Flora serisi ancak o konuda sa esneklik sağlayacak kıvama geldim).

Şimdiden teşekkürler...
    Merhabalar Hocam. 27m2 alan için normal şartlarda bile(mutfak şartları gibi ısı kaynakları olmasa bile) kritik,sınır değerdir. 27m2 için 15000 tam olur ama her markada yok malesef. İşin içine bir de mutfak ekipmanları girerse 12000 yetersiz kalır hocam. Her ne kadar yoğun bir çalışma programı olmasa da,yanan ocak,ısınan tencere,buhar vb. için açılan davlumbaz aspiratör,onun dışarıya taşıdığı soğuk hava vb. derken verim düşer de düşer. Bu sebeple 18000lik için bir yer hazırlığı yapmanız isabet olacaktır. 12000 seçmeniz halinde bu şartlarla birlikte verimsizlik ve sarfiyat oluşacaktır.27 m2 de dediğim gibi normal şartlarda bile sınırda kalır. Vestel'de ise Flora serisini öneririm. Özellikle en çok memnun kalınan modeli olması sebebiyle.

Saygılarımla...

O zaman yanlış kararda ısrarcı olmayayım. Montaj yapılacak yer için bir şekilde kendimi ikna edeyim. Tekrar tekrar teşekkürler, selamlar

• SnypeR kullanıcısına yanıt
    Rica ederim Hocam,Hayırlı olsun.

Aleyküm Selam.

• merhaba, arçelik prosmart 12000btu klimayı tavsiye eder misiniz?
    ikisinden birini 2500 lira gibi bir fiyata 11 taksitle alacağım.

https://www.arcelik.com.tr/ev-tipi-klima/12340-prosmart-klima (r410 gazlı)

https://www.arcelik.com.tr/ev-tipi-klima/12345-wifi-prosmart-klima (r32 gazlı)

• wallace_son kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.
    Alüminyum kondanser dezavantaji dışında tavsiye edebileceğim bir cihazdır. Ancak R32 olanı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

teşekkür ederim, çok zam gelmeden ay sonuna kadar almayı planlıyorum. saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wallace_son

teşekkür ederim, çok zam gelmeden ay sonuna kadar almayı planlıyorum. saygılar.
    Rica ederim hocam,hayırlı olsun.

Saygılarımla...
    Hocam klima almayı düşünüyorum ortalama 22 metre kare midea almayı düşünüyorum ama nasıldır elektirik tasarrufu ön planda olmasını istiyorum

• Realism R kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Hocam 22m2 için 12000 btu luk bir klima yeterli olacaktır. Midea cin menşeili üretici firmadır. Tercih edilebilir. Üzmeyecek bir cihazdır. Bölgenizde durumu nasıl bilmiyorum ancak,cihazın montajı ücretlidir. Bu ayarda alternatif daha verimli olan Gree markasını tavsiye edebilirim. Ancak midea'da alınabilir.

Saygılarımla...

• Merhaba,

1850. sayfaya kadar okudum ve Mitsubishi Enviro serisi ve Daikin Shira serisi için güzel yorumlarda bulunmuşsunuz. Ben yine de fikrinizi almak istiyorum.

Yeni yapılan yalıtımı iyi olan apartmanda sadece akşamları kullanmak üzere klimaya bu kadar para verilir mi?

Mitsubishi Enviro Serisi
    9000btu+12000btu+dış ünite = 12300TL.
    Fiyatta indirim olacağını söyledi ama en az 10000 olacaktır.
    Artı olarak R32 kullanıyor. Manisada üretiliyor olması diğer mitsubishi modellerine göre eksi olur mu? daha az kalitelimidir?

Daikin Shira Serisi
    9000btu+12000btu+dış ünite = 11770TL
    R410 kullaniyor.

Bu durumda ikisinden hangisi tercih edilmedir yada başka markalara mı bakılmamızı tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TemurCeynek

Merhaba,

1850. sayfaya kadar okudum ve Mitsubishi Enviro serisi ve Daikin Shira serisi için güzel yorumlarda bulunmuşsunuz. Ben yine de fikrinizi almak istiyorum.

Yeni yapılan yalıtımı iyi olan apartmanda sadece akşamları kullanmak üzere klimaya bu kadar para verilir mi?

Mitsubishi Enviro Serisi
    9000btu+12000btu+dış ünite = 12300TL.
    Artı olarak R32 kullanıyor. Manisada üretiliyor olması diğer mitsubishi modellerine göre eksi olur mu? daha az kalitelimidir?

Daikin Shira Serisi
    9000btu+12000btu+dış ünite = 11770TL
    R410 kullaniyor.

Bu durumda ikisinden hangisi tercih edilmedir yada başka markalara mı bakılmamızı tavsiye edersiniz?
    Merhabalar. Hocam eğer ki bütçenizi zorlamıyorsa bu 2 alternatiften şaşmamanızı öneririm. Sadece soğutma bile olacaksa,ürün kalitesi vb. de değiştiği için tavsiye edebilirim.

Marka olarak ise Daikin,her ne kadar kaliteli bir marka olsa da,rakipleri belli olsa da eski kalitesini ve gayretini sağlayamıyor malesef. Yeni tasarım vb. yok. Eski kalitesi de malesef yok. Birçok klimadan çok çok iyidir (Shira,Emura,Ururu Sarara) ancak yine de ederinden pahalı fiyatlara sahip olduğunu düşünüyorum. Alınır mı ? Alınır ancak,sizin yapmış olduğunu araştırma ve alternatiflerinize göre 1.sıraya Mitsubishi gelir. Ardından Daikin gelir.

Bu nedenle Mitsubishi Enviro serisini tavsiye ederim. İndirimle 10000e indirirlerse çok iyi olur. Manisa'da üretilmesinin dezavantaj olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bu marka kötü üretim veya montaj riskini almayacaktır zannımca.

Daikin'de ise R32 de mevcut. Sanırım R410A'ya göre fiyat verdiler. R32 olması halinde fiyat artacaktır. Ancak mitsubishi'den daha memnun kalacağınızı söyleyebilirim.

Enviro serisi ise kalıcı bir modeldir. Mart 2018'de Deluxe Power(SF) serisi 25-35-42-50 kapasitelere kadar kaldırıldı ve yerine Enviro (AP) serisi getirildi. Deluxe Power serisi GF kodu ile 60 ve 71 kapasitelerinde devam etmekte.

Saygılarımla...

• merhabalar arkadaşlar. Öncelikle herkese hayırlı geceler. Benim iki hafta önce satın aldığım LG dual plus klimam montajı yapıldı ve kullanmaya başladım. Fakat şöyle bir problemi var, klimayı açtıktan sonra odada bir yanık kokusu geliyor. Yani böyle kül kokusu gibi. servis ile görüştüm bu kokunun normal olduğunu kullandıkça kokunun geçeceğini söyledi. Ama diğer klimalarda daha yeni aldığımızda böyle bir koku olmamıştı. Siz ne tavsiye edersiniz? Servis eğer sorun Klimadan değilse ücret talep edeceğini de söyledi.

Cevap için çok teşekkür ediyorum. Herkese hayırlı geceler tekrardan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • OSİBAY O kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Hocam. Yeni ürünlerde plastik kokusu vb. kokular olabiliyor. Ancak yanık kokusuna benzer bir koku şayet ilerleyen süreçte geçmez ise normal değildir. Mümkünse klimayı 1 2 gün olabildiğince uzun süre ve yüksek fan hızında kullanınız. Kokuda azalma veya kaybolma var ise sorun çözülecektir. Aksi halde servis talebinde bulunmanız gerekebilir. Ancak bunun için cihazı biraz kullanıp test etmenizi tavsiye ederim.

Saygilarimla...

Hocam öncelikle cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Şimdi bahsettiğiniz ayarı yaptım. Yüksek fanda çalışmaya başladı. Ama denemek amaçlı klimayı çalıştır iken önüne geçtim. Verdiği havada bu koku var gerçekten. Ama ya burnum alışıyor ya da bilemiyorum ama daha sonraları sanki kesiliyor. Umarım bu sorun uzun kullanımda geçer. İlginiz için teşekkür ediyorum. Hayırlı günler.

Bu arada belki plastik kokusudur, ama bana nedense biraz yanık kokusu gibi geliyor. Dış üniteye de bakıyorum seste falan herhangi bir problem görünmüyor.

tekrardan teşekkür ediyorum. Hayırlı pazarlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 18941895189618971898
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.