Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1895. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18931894189518961897
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aleykum selam hocam,

Kusura bakmayın görmemiştim mesajınızı. Hazır altyapılı dairelerde maalesef sorun olabiliyor ya, haklısınız.Aslında yalıtım olması ve sadece sabah güneşini görmesi bir avantaj.Umarım sizin için en iyi olan modeli bulabilirsiniz.

Hayırlı günler.

Saygılarımla...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • OSİBAY O kullanıcısına yanıt
    Sağolun varolun hocam. Hep beraber olsun dileklerimle...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lordoftheLeGoLaS L kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Hocam. Daha önce belirtmiştim sanırım,aynı anda çalışma durumu olacaksa toshiba 13000in de altına düşeceği için verim konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Ancak aynı anda çalışma durumu olmayacaksa yalıtım ile birlikte verim alabileceğinizi düşünüyorum. Eğer aynı anda çalışma durumu yok ise toshiba'yi tavsiye ederim. Aksi halde kombine çalışma durumu olacaktır. Mutfak çabuk kısar,iş salona kalır. Eğer ki ayarlanan sıcaklığa geç gelmesi (aynı anda çalıştığında) sizin için sorun teşkil etmiyorsa Toshiba'yi tercih edebilirsiniz. Kombine çalışsa bile mutfak ortama tam uygun kapasite olduğu için kendini erkenden kısmaya başlayacaktır ve dış ünite salona yetecektir. Aksi durumlarda ünitelerin birbirinden ayrı olması daha uygun olacaktır.(sigma klima gibi)

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: OSİBAY

Hocam ayrıntılı cevap için çok teşekkür ediyorum.İşte ben kumandadaki rakamları ve yön işaretlerini göremediğim için, biraz sorun yaşıyordum.Ama sizin açıklayıcı anlatımınızdan sonra çok net anladım.Peki yukarı aşağı otomatik ve soldan sağa otomatik modu ayarladık diyelim.3 saat çalıştı ve kapattım.Daha sonra tekrar açtığımda aynı ayar kalıcı oluyor mu? Eğer kalıcı oluyorsa gören birinin yanında bir kere ayarlamak yeterli olacak.

Ayrıca bu klimayı kullandığınızı anlıyorum, peki Wi-Fi özelliğini ayarladıktan sonra, bu özellik bizlere neler getirecek?Örneğin evin dışındayken eve gelmeden önce çalıştırmak ve ayarlamak gibi mi?

Tekrardan ayrıntılı cevap için çok teşekkür ediyorum.

Hayırlı ve güzel günler dilerim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    şimdi kontrol ettim. öncelikle düzeltme yapayım. yatay dikey hava akımı ayarı yukarıdan aşağıya doğru değil, aşağıdan yukarıya doğru imiş.
    sizin sorunuz üzerine kumandayı aldım ve denemeler yaptım.
    1) kanatçıkların konum ayarı, klimayı kapatıp açtığınızda değişmiyor. son kaldığı halden devam ediyor.
    2) sol sağ salınım ayarı mod değiştirseniz de tüm modlarda aynı oluyor.
    3) yukarı aşağı ayarı her modda farklı seçmek gerekiyor. bir modda yukarı aşağı seçim yaptığınızda, diğer moda geçerseniz o modda tekrar seçmeniz gerek. yani mod tuşuna her basışta yukarı aşağı ayarı kapanıyor ve tekrar seçmek gerekiyor.

wifi ile ilgili olarak ise şunu söyleyebilirim. kullanma kılavuzunda yazan şekilde klimanızı telefonunuzdaki uygulama aracılığıyla modeme bağlıyorsunuz. ağ seçme ve şifre girme vs başarılı olunca klimayı telefondan kontrol edebilirsiniz. evde olmanıza gerek yok. internetin olduğu her yerden klimayı kontrol edebiliyorsunuz. klima kapalı olsa da internete bağlı kalıyor çünkü biliyorsunuz ki elektrikten tamamen kesilmiyor aslında bekleme modunda oluyor. bazı durumlarda otomatik bağlanmayabiliyor. modemde ve klimada (önce klimada) aç kapa işlemi genelde sorunu çözer.

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkürler cevap için. Mesajımda da belirttiğim gibi aynı anda çok çok nadiren çalışacaktır. Kalki ki çalışsın, bu andaki performans kaybı da pek umrumda değil. Ben sadece fiyat/performans açısından iyi-doğru bir tercih yapmak istiyorum. Sigma Plus kombinasyonu 5.000 TL, Toshiba Mutlisystem kombinasyonu 6.800 TL şeklinde fiyatlandırma var. Siz olsanız bahsettiğim koşullarda ( sadece soğutma amaçlı yaz akşam-h.sonu kullanılacak..vs ) hangisini tercih ederdiniz, değerli görüşlerinizi paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler,
  • lordoftheLeGoLaS L kullanıcısına yanıt
    Rica ederim Hocam. Aynı anda çalışma durumu nadiren olacaksa kombine çalışma sorun olmayacaktır. Sigma Plus Gree Lomo serisidir ve gayet iyi bir cihazdır. Toshiba da özellikle SKVP serisi çok iyi bir cihazdır. SKV serisi biraz alt seviyede kalmaktadır. Bunlardan yola çıkarak sunu demek isterim. Multi split kl i ma tercihinin en önemli avantajı,tek dış ünite olmasıdır.

Dezavantaj bakımından dış ünitede ariza olması halinde tüm sistem devre dışı kalır. Biri ısıtmada çalışırken biri soğutmada çalışamaz.(Isı geri kazanımlı VRF sistemler hariçtir ve bu mevsim geçişlerinde ihtiyaç duyulabilmektedir.) Ancak sizin kullanım şart ve taleplerinize göre yorumlayacak olursak sadece soğutma ihtiyaciniz mevcut ve kombine çalışma durumu sorun olmamakta. Bu neticede,eğer bütçenizi zorlamıyorsa Toshiba multi sistemi tavsiye ederim. Ancak bütçenizi zorluyor ise yani sözüm yanlış anlaşılmasın,güç bela o fiyata çıkıyor iseniz inanın gerek yoktur. Yani Sigma taleplerinizi hakkıyla karşılar. Ancak bütçe probleminiz yok ise ve de dış ünitenin tek olması kayda değer bir avantaj sağlıyor ise(apartman ise bina yönetimi açısından,görsellik açısından) toshiba multi sistemi öneririm. Multi sistem olduğu için servisler de biraz daha ciddi çalışmaktadır. Yine de bu kanayan yaramız olan vakum işlemini atlamalarına müsade etmeyiniz. Onun dışında servis olarak da avantajiniz olacaktır.

Saygılarımla...

• SudaEriyenAspirin kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Hocam,

Yani Dikey kanatta 1 en alt, 6 en üst oluyor diyi mi?(Gerçi onu evde deneyip de bulabiliriz)

Bu durumda her iki tarafı da 7 yaparsam, yukarı aşağı otomatik, ortaya ve sağa doğru otomatik üfleyecektir.Tam benim işime yarayan bir özellik.Böylelikle @klima5505 hocanın bahsettiği 4 yöne salınım gerçekleşmiş olacak.

Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.

Hayırlı günler.

Saygılarımla...

@klima5505 Hocam,

Teknik servisteki elemanlar vakum işlemini 15-16 dakika gibi bir zamanda bitirdiler.Sizce 3m bakır boru için 15-16dk yeterli midir?

Bunu bile zor bela yaptırdım.Ondan dolayı yeni klima alacak arkadaşlara bir tavsiyem olacak, klimayı almadan önce servisiyle detaylı görüşme yapmalısınız.Hatta mümkünse yetkili satıcının ayrıca yetkili servis olması daha avantajınıza olur.Zira satıcı ve servis birbirinden habersiz iş yapıyorlar.

Hayırlı günler.

Saygılarımla...

Selamlar Hocam. Tavsiyeniz için teşekkür ederim öncelikle. 15 16 dakikalık bir vakum 3 metre borulama için yeterlidir. Esas olan manifoldun gözlenmesidir ancak 15 16 dakikalik bir ortalama vakum işlemi için yeterlidir. (Klimanın gazıyla oynanması,gazının boşaltılması,vakum işlemine dış ünitenin de dahil olması durumları hariçtir).

Saygılarımla...

Çok teşekkürler hocam.Vakum işlemi devam ederken, arkadaş su tahliye borusunu ayarlıyordu.Hem konumlandırması, hem de duvara montajıyla ilgili.O arada bahsettiğiniz gaz boşaltma vs. gibi işlemleri ne zaman yaptı bilemiyorum açıkçası.Ama bu güne kadar kullanımımıza göre, klimada herhangi bir problem yok.

Hayırlı günler..

• quote:

Orijinalden alıntı: OSİBAY

Merhabalar Hocam,

Yani Dikey kanatta 1 en alt, 6 en üst oluyor diyi mi?(Gerçi onu evde deneyip de bulabiliriz)

Bu durumda her iki tarafı da 7 yaparsam, yukarı aşağı otomatik, ortaya ve sağa doğru otomatik üfleyecektir.Tam benim işime yarayan bir özellik.Böylelikle @klima5505 hocanın bahsettiği 4 yöne salınım gerçekleşmiş olacak.

Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.

Hayırlı günler.

Saygılarımla...
    evet doğru anlamışsınız. yukarı aşağı tuşuna 7 kere, sağ sol tuşuna 8 kere basarsanız, 4 yönlü otomatik salınım olur.

ancak dediğim gibi, her iki yön ayarı da kapalı vaziyetteyken basmaya başlamanız durumunda geçerli. kapalı konumda iken dediğim tuşlara sayarak basarsanız olur. ancak sağ sol ayarının kapalı veya hangi yönde olduğunu anlamak için kumandayı görmek gerekiyor. üst altı kapalı konuma getirmek içinse mod değiştirmek yeterli (sizin için).

gerçi bir kere ayar yaptıktan sonra siz zaten alışırsınız diye düşünüyorum. kolay gelsin.

Rica ederim Hocam. O bahsettiğim genel bilgilendirme olsun diye. Sıfır klimada o işlemler olmamaktadır. Klimanın gazı kaçar,gaz yenilenecektir,kompresör değişir vb. Bu durumlarda en az 1 2 saatlik derin vakum işlemi gerekir. Ola ki öyle bir durumla karşılaşırsınız diye. Normal montajda derin vakum işlemi olmamaktadır.

Saygılarımla...

• SudaEriyenAspirin kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Keşke yön olarak değil de, rakam olarak gösterse kumandada.Ben swing tuşları ile çok oynadım.Açıkçası şu an nereye doğru bilmiyorum.Artık kumandadan çözmemiz gerekecek.Bahsettiğiniz yön işaretleri her iki kısım için de geçerli diyi mi?(yukarı aşağı, sağa sola gibi.) Yani kumandada 2 yön işareti görmemiz lazım.

Hayırlı günler.

Çok iyi anladım hocam.Eyvallah, sağ olasınız.

İnanın ben de hepinizi yorduğumun farkındayım, ama evde maalesef klimadan anlayan olmadığı için, her şeyi sormam gerekiyor.Keşke PC lerde ve telefonlarda olduğu gibi klima kumandaları da işlemleri sesli bildirseler.O günler gelir mi bilemem.

Hayırlı günler.

Saygılarımla...

evet üst alt için ayrı, sağ sol için ayrı simgeler var. yönleri malesef rakamla göstermiyor.
    Dış ünitenin tek-çift..vs olmasında hiç problem yok, sitenin yangın merdivenlerinde olacak.

Bütçe olarak sıkıntım olmayacak ama değmeyecekse fazladan 2.000TL ödemek hiç istemiyorum. Yani aslında konu bütçe değil, fiyat/performans benim için.. Sonuç olarak "Toshiba 10 üzerinden 9 ise, Sigma da 7'dir ve 2.000 TL fazla vermeye hiç gerek yok. Bırak 2.000'i, fazladan 1.000 bile tartışılır" diyecek bi babayiğit çıksa hemen Sigma'ya yönelecek durumdayım, tabi tam tersi de geçerli :)

Ek olarak, bu klima işine de 1 kez girip yıllarca bi daha da arkama bakmamak istiyorum. "Yani Sigma taleplerinizi hakkıyla karşılar." cümlenizi de hesaba katarak bugün akşam bi karar vermem gerekecek..

Son bir yönlendirmeniz ( sadece siz değil, forumdaki diğer arkadaşlar da yazabilir tabi ) olursa elbetteki memnuniyet duyarım :) Yoksa da zaten çokça teşekkür ederim.

Siz de sağolun Hocam. Her zaman birbirimize yardımcı olmalıyız. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Yorulmak ne demek,her zaman bilgimiz yettiğince elimizden geldiğince yardımcı olmak isteriz. Sagolun varolun :)

Teşekkür ederim önerilerinizi inceleyeceğim. Ses konusu gerçekten benim için önemli.

https://urun.n11.com/klima/yeni-mitsubishi-srk35-zsp-s-12000btu-klima-yetkili-saticidan-P143746292]MİTSUBİSHİ SRK35 ZSP-S 12000BTU nasıldır?

Sigma Gree lomo'nun kullanımda ses durumu nedir?

Kullananlar iç ve dış ünite sesinin az olduğu (başka klimada olabilir) klima deneyimlerini paylaşırsa bir çok kişinin işine yarayacaktır. Teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi relais -- 14 Eylül 2018; 10:51:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

evet üst alt için ayrı, sağ sol için ayrı simgeler var. yönleri malesef rakamla göstermiyor.
    Selamlar hocam,

Dün denemesini yaptığım Wi-Fi özelliği harikaymış gerçekten.Telefon üzerinden klimayı açmak, mod değişikliği yapmak, fan hızını belirlemek dahil çoğu ayarı yapabiliyoruz.Hatta kanatçıkların hareket yönünü bile seçe biliyoruz. Odadaki mevcut ısının ne olduğu vs de var. Kısacası kumandadan karıştırdığım ayarları buradan daha basit bir şekilde yapabiliyorum. Hem de evin dışından. :))

İlginiz için teşekkür ediyorum.

Hayırlı günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordoftheLeGoLaS

Dış ünitenin tek-çift..vs olmasında hiç problem yok, sitenin yangın merdivenlerinde olacak.

Bütçe olarak sıkıntım olmayacak ama değmeyecekse fazladan 2.000TL ödemek hiç istemiyorum. Yani aslında konu bütçe değil, fiyat/performans benim için.. Sonuç olarak "Toshiba 10 üzerinden 9 ise, Sigma da 7'dir ve 2.000 TL fazla vermeye hiç gerek yok. Bırak 2.000'i, fazladan 1.000 bile tartışılır" diyecek bi babayiğit çıksa hemen Sigma'ya yönelecek durumdayım, tabi tam tersi de geçerli :)

Ek olarak, bu klima işine de 1 kez girip yıllarca bi daha da arkama bakmamak istiyorum. "Yani Sigma taleplerinizi hakkıyla karşılar." cümlenizi de hesaba katarak bugün akşam bi karar vermem gerekecek..

Son bir yönlendirmeniz ( sadece siz değil, forumdaki diğer arkadaşlar da yazabilir tabi ) olursa elbetteki memnuniyet duyarım :) Yoksa da zaten çokça teşekkür ederim.
    Merhabalar Hocam. Kusuruma bakmayın lütfen,bayağı yoğundum. Şahsım adına cevap veremedim. Sonuç nedir acaba ? Karara vardınız mı ?

Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 18931894189518961897
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.