Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: klima5505, adamgibiadam Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 6 Misafir Kullanıcı
39.263
Cevap
331
Favori
3.176.478
Tıklama
Giriş
      115 Mesaj
      28 Ağustos 2018 16:52:00

Merak ettiğim

bu sayfadakihttps://www.hepsiburada.com/fujitsu-asyg12lm-a-12000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-HBV000004370A

fujitsu ile sizin linkini verdiğiniz fujitsi aynı markalar mı? zira sizinki nin üstünde general yazıyor. Yani sizin ki fujitsu general diye geçiyor. Benim linkini verdiğim sadece fujitsu olarak geçiyor. Bana sanki isimleri benzer olsa da farklı markalar mış gibi geldi.

Markalar içinde en önde geleni fujitsu mu yoksa mitsubishi mi? Fujitsu a++ enerji sınıfında iken diğeri B sınıfında yer alıyor. Mitsubishi ne kadar iyi de olsa enerji tüketiminin B sınıfında olması kötü değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delphi911 -- 29 Ağustos 2018; 17:48:49 >
      |
      |
      buforumbiacayip kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
      3992 Mesaj
      28 Ağustos 2018 16:54:05 Konu Sahibi

Fujitsu general aynıdır. fgeurope sitesindeki fg fujitsu ve generalin baş harfidir. Hangi mitsubishi modeli b sınıfı acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      delphi911 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Çavuş
      47 Mesaj
      28 Ağustos 2018 17:04:35
      quote:

Orijinalden alıntı: delphi911

Merak ettiğim

bu sayfadakihttps://www.hepsiburada.com/fujitsu-asyg12lm-a-12000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-HBV000004370A

fujitsu ile sizin linkini verdiğiniz fujitsi aynı markalar mı? zira sizinki nin üstünde general yazıyor. Yani sizin ki fujitsu general diye geçiyor. Benim linkini verdiğim sadece fujitsu olarak geçiyor. Bana sanki isimleri benzer olsa da farklı markalar mış gibi geldi.

Markalar içinde en önde geleni fujitsu mu yoksa mitsubishi mi? Fujitsu a++ enerji sınıfında iken diğeri B sınıfında yer alıyor. Mitsubishi ne kadar iyi de olsa enerji tüketiminin B sınıfında olması kötü değil mi?
      Firma aynı.
      |
      |

• Teğmen
      115 Mesaj
      28 Ağustos 2018 17:57:10

Burada yer alan model de enerji B sınıfı olarak gösterilmiş.
      https://www.hepsiburada.com/mitsubishi-heavy-srk45zmp-s-a-15000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-EVARTASSRK45ZMP-S

Size yönelik biraz yukarıda bir kaç sorudan oluşan bir mesajım vardı. O sorulara cevap verme imkanınız var mı? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delphi911 -- 29 Ağustos 2018; 17:48:19 >
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Kurmay Yarbay
      3992 Mesaj
      28 Ağustos 2018 18:01:20 Konu Sahibi

Merhabalar. Bu sezonsal olmayan EER ve COP değerine göre yazılmış veriler. Sezonsal SEER ve SCOP değerlerinde bu cihaz da A+ civarlarında olacaktır. Fujitsudan farkın sebebi budur. Elbette hemen mesajları kontrol ediyorum.
      Saygılarımla.

|
      |
    • Kurmay Yarbay
      3992 Mesaj
      28 Ağustos 2018 18:47:51 Konu Sahibi

Merhabalar.

-Bütçe limitiniz yok ise ilk önereceğim marka

Mitsubishi electric tir. AP serisini önerebilirim.

2.olarak Daikin'dir. Shira serisinden aşağısını tavsiye ermemekteyim.

3.olarak ise Fujitsu'dur. Bunu iyiden kötüye sıralama olarak yorumlayamayız,3 marka da asla pişman etmeyecektir.

Toshiba suzumi SKV serisi ise midea üretimidir. Carrier de aynı şekilde. Bu sebeple aslında 2.sıraya koymamaktayım şahsen.

-Mekanınız kaç metrekare acaba?

Büyük kapasite hızlı soğutma ısıtma diyemeyiz.

Şöyle ki çok az bir fark ise 16K gerekiyorsa 18K takılır. Ancak 12K 'nın veya 14K nın uygun olduğu mekânda 18K sorun çıkaracaktır. Ortama gerekenden daha fazla hava akımı ve sirkülasyonu oluşturacağı için ses ve ısıl dengesizliğe sebep olacağı gibi,inverter cihazın kendini kısıp en sonunda kapasite olarak büyük olduğu için dur kalk yapmasına bile sebep olabilecektir. Bu sebeple mekanın m2 sine göre bir tercih yapmak uygun olacaktır. Az bir fark var ise 18K tercih edilebilir.

-Vakum işlemi,iç ünite serpantin(evaporatör) boruları ve ara tesisat borusu içerisindeki hava,nem,toz vb. soğutma sistemine yabancı maddelerin sistemden uzaklaştırılması işlemidir.(Dış ünite hariçtir çünkü içerisinde gaz mevcut).
      Bunun için bir adet manifold veya vakum saati,hortum,vakum pompası gereklidir.(Mobilden fotoğraf yükleyemiyorum lütfen kusuruma bakmayınız.)
      (Bkz. Vakum Pompası,R410A Manifold)
      Bu ekipmanlarla takriben 15 20 dakika vakum yapılmalıdır.(Bizim pompanız güçlü 5 dakika yeter derlerse de kabul etmeyiniz. Süreden ziyade manifoldda görülen değer önemlidir.)Sıfır cihaza vakum gerekmez,fabrikadan vakumlu geliyor vb. laflara kanmayınız. Vakum şarttır.

-Doğrusu ürünü tecrübe etmedim. Gördüğüm kadarıyla klima kumandasını taklit ederek sizin telefondan verdiğiniz komutları tabiri caizse kumanda kılığında klimaya iletiyor. Wi-fi özelliği yok ise kullanışlı bir ürüne benziyor. Almadan önce kullanıcı yorumlarını incelemenizi tavsiye ediyorum.

-Internetten alışverişte ürünler bazen cazip fiyata alınabiliyor. Bölgenizde alacağınız ürünün bayisi var ise,fiyatta da fark yok ise bayiden almanızı tavsiye ederim. Ayıplı ürün çıkması halinde kapısını çalacağınız bir bayi ve desteği olacaktır.

-Ses miktarı eski ölçüm yöntemine göre tek noktadan ölçülere elde edilen değerdir. Bu sezonsal verimlilik ile normal verimlilik değerleri gibi... O sebeple kıyaslamada her ürünün ses basıncı değerlerini göze almanızı tavsiye ederim. Ses basıncı farklı noktalardan ölçümler yapılarak elde edilen değerleri içermektedir.

Saygılarımla...

|
      |

• Teğmen
      115 Mesaj
      28 Ağustos 2018 19:04:24

Detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim.

Mitsubishi electric tir. AP serisini önerebilirim demiştiniz.

bahsettiğiniz seri

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-ap--duvar-tipi-split-klima-serisi.aspx

bu mudur? MSZ de internetten fiyat bilgisi bulmak neredeyse imkanız. internet sitelerinde ki ürünlerin isim ve kodları mitsubishi nin kendi sitesinde yer alan ürünlerle aynı değil ya da ben çözemedim.
      |
      |
    • Kurmay Yarbay
      3992 Mesaj
      28 Ağustos 2018 19:06:42 Konu Sahibi

Rica ederim. Malesef mitsubishi sır gibi saklıyor fiyatlarını. Bir bayiden bilgi almanız mümkün olur ancak. Birde 2 mitsubishi vardır.

1.Mitsubishi electric
      2.Mitsubishi Heavy Industries.

Internette fiyatları görünen 2.cidir. Sizlere tavsiyem 1.ci olandır. Onu da ancak bayiden öğrenmek mümkün.

Saygılarımla.

|
      |
    • Uzaklaştırılmış 8 gün cezanın, 7 gün 19 saat 18 dakika kadarı kaldı.
      2 Not
      28 Ağustos 2018 19:30:41

Benim ek olarak tavsiyem Toshiba daisekeai N3KVR olur. Komşum 16.000 btu olanını 2 sene önce aldı dış ünite çok sessiz performans sorunu yok kendini kısması çok iyi mümkün olduğunca klima asla dur kalk yapmıyor. 35 metrekare salonda kullanıyorlar günde 12 saar 23 derecede kullanıyorlar faturalarına ek olarak 100₺ yansıttı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      29 Ağustos 2018 11:09:51

Mitsubishi nin sitesinden inceledim. Ama buradaki ürünler için de kararsız kaldım. Daha doğrusu hangisi hangisinden üstün olduğu konusunda yanılmaktan korkuyorum. Siz tavsiyelerinizde kirigamine serisini öneriyorsunuz. Ama bu seriden bile görebildiğim kadarı ile iki tane var. Ayrıca ürün listesine yeni eklenmiş olanlar var. Ben kendimce şu şekilde bir sıralama yaptım.

MSZ-FH Kirigamine Duvar Tipi Split Klima Serisi
      YENİ MSZ-AP ENVIROME Duvar Tipi Split Klima Serisi
      MSZ-EF Kirigamine Zen Duvar Tipi Split Klima Serisi

Atladığım varsa ya/ya da sıralama farklı olmalı ise sizden tavsiye bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delphi911 -- 29 Ağustos 2018; 17:47:34 >
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      3992 Mesaj
      29 Ağustos 2018 12:33:57 Konu Sahibi

Merhabalar. Şu anda verimlilik ve tasarım olarak en üstün model LN legendera serisidir.

Şu şekilde sıralayabiliriz

MSZ-LN
      MSZ-FH(Kirigamine)
      MSZ-EF(Kirigamine Zen)
      MSZ-AP(eski versiyon adıyla MSZ-SF)
      MSZ-DM
      MSZ-WN
      MSZ-HJ

Şeklinde sıralayabiliriz. Size AP tavsiye etmemin sebebi,en yaygın ve yeni model olmasıdır. Ancak bütçe sınırınız yok demiştiniz,uçuk fiyatına rağmen tercih edebileceğiniz boyutta Legendera'yı öneririm. Uç nokta bir markanın uç nokta bir modeli diyebilirim.
      Saygılarımla.

|
      |
    • Teğmen
      115 Mesaj
      29 Ağustos 2018 13:55:11

msz-ln serisi için 8,250 tl
      msz-fh serisi için 7,700 tl istediler.

Ancak nakit ödemede bir şeyler yapabilirlermiş. 8,000 tl desek (9000 btu için), 9000 btu sınıfı üst sınıf diğer klimalar için fiyat ortalaması 4,000 tl civarında.

Sizce ortalamanın iki katı fiyata sahip bu markanın bu modelini almam parayı sokağa atmak mı? Yoksa iki kat fiyatı gerçekten hakeden bir klima almış olacak mıyım? Özelliklerine baktığımda diğerlerinde olmayan şeyler gördüm. Misal, sahip olduğu sensör ile oda da insanların konumunu belirleyip üstlerine soğuk hava üflememesi ya da oda da kimse olmadığını farkettiğinde uyku moduna geçmesi. Ve daha bir çok ilginç özelliğe sahip.

Karar vermeden önce sizin görüşünüzü almak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delphi911 -- 29 Ağustos 2018; 17:46:58 >
      |
      |
    • Uzaklaştırılmış 8 gün cezanın, 7 gün 19 saat 18 dakika kadarı kaldı.
      2 Not
      29 Ağustos 2018 14:05:58
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Şu anda verimlilik ve tasarım olarak en üstün model LN legendera serisidir.

Şu şekilde sıralayabiliriz

MSZ-LN
      MSZ-FH(Kirigamine)
      MSZ-EF(Kirigamine Zen)
      MSZ-AP(eski versiyon adıyla MSZ-SF)
      MSZ-DM
      MSZ-WN
      MSZ-HJ

Şeklinde sıralayabiliriz. Size AP tavsiye etmemin sebebi,en yaygın ve yeni model olmasıdır. Ancak bütçe sınırınız yok demiştiniz,uçuk fiyatına rağmen tercih edebileceğiniz boyutta Legendera'yı öneririm. Uç nokta bir markanın uç nokta bir modeli diyebilirim.
      Saygılarımla.

Hocam ben LN serisini beğenmedim FH serisinin 18.000 btu modeliyle kıyaslarsanız LN modelinin dış ünitesi daha küçük ve daha hafif. Kompresör maxiumum kapasitesi FH serisine göre daha az. Ben LN serisi yerine FH alırdım.

Eğer LN serisi almayı düşünüyorsanız arkadaşlar mutlaka FH serisi almanızı tavsiye ederim. LN serisinde kalitenin verimin düştüğünü düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      3992 Mesaj
      29 Ağustos 2018 14:09:37 Konu Sahibi

Şöyle söyleyebilirim Hocam. Eğer ki bütçenizi zorlamıyorsa bu modelleri şiddetle tavsiye ederim.

Ekstra özellikleri,yüksek verimlilik değerleri,tasarım ve fan üzerine ödülleri vb. derken üstün bir cihaz. Ancak bu makinayı aldığınızda buna inverter olayını tam yaşatmanız gerekir. Şöyle ki
      Odada hareket algılamadığında cihaz kendini kırmaktadır. Uygun set değerinde mümkünse hiç kapatılmadan calistirilabilecekse sensörün ve bu cihazın bir espirisi olacaktır en başta.
      Ayrıyetten bu üst segment cihazların en iddialı olduğu kısım ısıtma verimlilikleridir. Eğer ki bütçeniz yetiyorsa ve ısıtma ihtiyacı da var ise bu cihazı kaçırmayınız. Ancak su da var ki,cihazın üst segment olması için kapasiteyi dusurmemenizi tavsiye ederim. Yani 12K gereken yere fiyatından dolayı yüksek modelin 9K olanını takmanız aksine sarfiyata ve cihazın tasarruf vb. özelliklerini yitirmesine sebep olacaktır. O sebeple 12K olup bir alt modeli/markayı almak daha makul olacaktır. Bu kriteri de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyorum. Bu şartlar dahilinde bu modelleri tavsiye ederim. Tasarımdan ziyade sensör özelliği cezbediyor ise nispeten daha uygun fiyatlı olan Daikin Shira Seasonal(Eco serisinde sensör yok) serisini tavsiye ederim. Ancak bütçenizi zorlamıyorsa,tasarım önemli ise,uzun süreli çalıştırma imkanınız var ise,ısıtma olacaksa. Bu şartlardan birkaçını sağlayan bir mekana sahip iseniz bu ciddi kalitedeki makinaları tavsiye ederim. Diğer marka ve modelleri kötüleme olarak algılanmasın ancak dediğim gibi uç nokta markanın uç nokta modeline sahip olmuş olursunuz. Kalite bakımından da daha cihazın kutusu açıldığında bile farkı hissedeceğinizi söyleyebilirim(herhangi bir markayla kıyaslamadan,genel olarak)

Saygılarımla.

|
      |

• Kurmay Yarbay
      3992 Mesaj
      29 Ağustos 2018 14:11:02 Konu Sahibi

Doğrudur hocam. SKVR de çok güzel kaliteli bir cihaz. Zamanında PKVP vardı onu nedense kaldırdılar. Şuan en popüler modeli SKVR serisi görünüyor.

|
      |
      -YucukluSucurtam- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Teğmen
      115 Mesaj
      29 Ağustos 2018 14:35:21

9000 btu istememin nedeni daha ucuz olsun diye değil. Yatak odasına alıyorum ve odanın büyüklüğü boş hali ile 3,4m ye 3,2 m. yani oda 11m2 büyüklüğünde. bu da hesap olarak 5000 btu yeterli anlamına geliyor. 9000 btu nun bu odaya büyük gelmemesini umuyorum ama mitsubishi de daha ufak bir alternatif yok.

Isııtmaya gelince, ısıtma ihtiyacım yok. Eğer doğalgaz sorun yaşar veya kalorifer arıza yaparsa ancak yedek olarak işe yarayacak.

Arkadaşımız, FH serisinin daha iyi olduğunu yazmış. LN düşünerek hata mı yapıyorum? Öte yandan insan konumuna göre üfleme yapılacak yeri belirleyen sensör özelliği sadece LN serisinde var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delphi911 -- 29 Ağustos 2018; 17:46:30 >
      |
      |
    • Kurmay Yarbay
      3992 Mesaj
      29 Ağustos 2018 14:46:48 Konu Sahibi

FH serisinde de 3D I see sensör olarak sensör mevcuttur hocam.

Üst kapasitelerinde verim düşmesi söz konusu teknik verilerde ancak 9000lik modelde bu durumu görememekteyim.

Ancak FH serisinin de LN den tasarım dışında eksik bir yani yoktur.Sadece büyük bir görünümü var. Kalın bir ünite yani...

Saygılarımla. ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 29 Ağustos 2018; 14:49:51 >
      |
      |

• Teğmen
      115 Mesaj
      29 Ağustos 2018 15:11:09

Yanlış anlamadığıma emin olmak için soruyorum. FH serisinde 3D I see sensörü sadece odada insan olup olmadığını algılıyor. LN serisinde ise insanın nerede olduğunu tespit edip seçime göre kişilerin üstüne üflemiyor veya tercih o yönde ise doğrudan onların olduğu yere üflüyor.

Ben bu şekilde anladım. Eğer yanlışsa lütfen düzeltin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delphi911 -- 29 Ağustos 2018; 17:46:4 >
      |
      |
    • Kurmay Yarbay
      3992 Mesaj
      29 Ağustos 2018 15:17:14 Konu Sahibi

Merhabalar FH kataloğunda belirtildiği üzere 2si de mevcut görünüyor.

|
      |
    • Yüzbaşı
      376 Mesaj
      31 Ağustos 2018 14:16:08
      Merhaba arkadaşlar 12000 btu güzel bir klima önerebilir misiniz maximum 3000 lira verebilirim şimdiden tşkler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Reklamlar
sohbet
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Ankara Web Tasarım
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,640
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.