Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ümstad Kadir Mısırunu Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.164
Cevap
328
Favori
3.172.132
Tıklama
Giriş
      2166 Mesaj
      03 Ağustos 2018 16:32:33
      quote:

Orijinalden alıntı:
      quote:

Orijinalden alıntı: say

Merhabalar, bebek odası için klima bakıyorum çok fazla zamanım olmuyor iş yoğunluğundan 8 metrekare için uyku modu olan klima tavsiyeniz varmıdır, kışın kalorifer mevcut merkezi arada ısıtma için kullanabiliriz. Evde mitsubishi heavy var 2 adet inverter değiller. Baymak ismini çok duydum tavsiyeniz nedir 9bin btu yeterli olacak gibi.

Bebek odasında klima bebeğin sağlıklı gelişimi açısından tehlikelidir., bebekler soğuk havadan çok çabuk etkilenir., buda bebeğin gelişmekte olan hayati organlarında kalıcı hasarlar bırakabilir., klimayı direk bebek odasına takmak yerine koridora taktırmanız daha doğru olacaktır., hiç bir doktor bebek odasında klima tavsiye etmez.! hem bebğin sağlığı hem de hijyen bakımından bebek odasına klima önerilmemektedir Alıntıları Göster
      Bilgi için teşekkürler, bebek odası diye belirttim ancak ileride kullanma açısından daha sonra iş olmasın diye şimdiden taktırma anlamında demek istemiştim. Yani çocuk odası diyelim. Yoksa dediklerinize katılıyorum.
      |
      |

• Yarbay
      2166 Mesaj
      03 Ağustos 2018 16:35:57
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 Eğer ki aklınızda sigma plus var ise kaçırmayın derim. Çift sıra kondanserli çok verimli bir cihazdır. "Plus modeli için tabii" Ürün Gree Lomo modeli ile aynıdır ve tavsiye ederim,güzel cihazdır. Hem size hem genel olarak bir hatırlatma olsun,montajda mutlaka vakum yaptırınız. Bu işlemi atlamalarına müsade etmeyiniz.

Saygılarımla... Alıntıları Göster
      Teşekkür ederim ilginize, montajda kesinlikle vakum yapıldığını söylediler. Baymak elegant plus 9000 biraz daha uygun şu an fiyat olarak sizce hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi say -- 3 Ağustos 2018; 16:40:46 >

• Kurmay Yarbay
      3932 Mesaj
      03 Ağustos 2018 22:26:02 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: say Teşekkür ederim ilginize, montajda kesinlikle vakum yapıldığını söylediler. Baymak elegant plus 9000 biraz daha uygun şu an fiyat olarak sizce hangisi? Alıntıları Göster
      Merhabalar. Bütçeniz yetiyor ise sigma plus'ı öneririm kesinlikle. Ancak fiyatı fazla geliyor ise baymak,şimdiki haliyle pişman etmeyecektir.

Saygılarımla...
      |
      |
      03 Ağustos 2018 22:28:53 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: çok alakasız olabilecek bir soru ile karşınızdayım bu sefer:

klima dış ünitelerinin dik olarak taşındığını biliyorum. peki yatık olarak taşınmama gerekçesi nedir? yani yatık taşıyıp(4-5 saat), sonra belli bir süre(1-2gün) dik olarak bekletmek sağlıklı olur mu yoksa mutlak suretle dik mi taşınmalı?
      Merhabalar. Yatık taşınması halinde kompresör yağı,kompresör karterinden sistemin her yerine dağılacaktır. Aynı şekilde soğutucu akışkan da yer değiştirecektir. Bu durumlara karşı, 1 2 gün dik tutmak tolere edebilir ancak,kompresör yağı kılcal boruya vb. dolarsa kılcal boruyu tıkayabilir. Yani mümkün mertebe dik taşınması uygundur.

Saygılarımla...
      |
      |
      04 Ağustos 2018 19:54:42
      bizim apartta airfel ltxn25u var, çatı kat olduğundan aşırı sıcak oluyor gece falan asla uyunmuyor. klima 1 aydır gece gündüz çalışıyor. 24-26 derece arasında duruyor. 1 aylık tüketim yaklaşık 250 kw. bunun 80 kw ı zaten normal kullanımda geliyordu. ekstradan 170 kw tüketmiş ki bu da yaklaşık 80 lira yapar. aşırı sıcak olan çatı katında 1 ayda aralıksız çalışmada 80 lira yakması süper :)

ayrıca apartın iki odası ve lavabosunun da kapıları sürekli açık aşağı yukarı 30-40 metre kare alana hitap ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      04 Ağustos 2018 21:54:13 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss bizim apartta airfel ltxn25u var, çatı kat olduğundan aşırı sıcak oluyor gece falan asla uyunmuyor. klima 1 aydır gece gündüz çalışıyor. 24-26 derece arasında duruyor. 1 aylık tüketim yaklaşık 250 kw. bunun 80 kw ı zaten normal kullanımda geliyordu. ekstradan 170 kw tüketmiş ki bu da yaklaşık 80 lira yapar. aşırı sıcak olan çatı katında 1 ayda aralıksız çalışmada 80 lira yakması süper :)

ayrıca apartın iki odası ve lavabosunun da kapıları sürekli açık aşağı yukarı 30-40 metre kare alana hitap ediyor.
      Merhabalar. İnceleme için şahsım adına teşekkür ederim Hocam. Gayet uygun bir tüketim. İnverter'in sürekli çalışması sonucu tasarruf olduğu da rakamsal verilerle bir kez daha kanıtlanmış oluyor.
      |
      |
      04 Ağustos 2018 22:17:29

Size çok mu gelmiş anlamadım . Siz 30-40 metrekare alanı serinletirken ben salondaki klima ile 80-90 metrekare alanı serinletiyorum. Benim bugün elektrik faturam geldi 27 günlük. Normal elektrik faturam 90-100₺ geliyordu 2 klima ile 183₺ geldi bana göre mükemmel.

Haftada 10 makine çamaşır yıkanıyor.

Her gün bulaşık makinesi.

Buzdolabı ve derin dondurucu.

Salondaki 18 btu Inverter klima gün de 10-12 saat 23-26 derece arası çalışıyor.

Yatak odasındaki klima 12 btu Inverter sizin airfell in 12 btu versiyonu geceleri sabaha kadar 6-9 saat 24-27 derece arası çalışıyor.

Ama salondaki klima en düşük frekansta bile buz gibi üflüyor çok daha verimli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 4 Ağustos 2018; 22:21:03 >
      |
      |
      Bahsedilenler: hardcrss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör klima5505

• Kurmay Yarbay
      3932 Mesaj
      04 Ağustos 2018 22:22:07 Konu Sahibi

Sizin mitsubishi çok iyi çalışıyor hocam. Onun düşük frekansta çektiği gücü çok beğeniyorum hakikaten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      -YucukluSucurtam- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1114 Mesaj
      04 Ağustos 2018 22:27:30
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 Sizin mitsubishi çok iyi çalışıyor hocam. Onun düşük frekansta çektiği gücü çok beğeniyorum hakikaten Alıntıları Göster
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Sizin mitsubishi çok iyi çalışıyor hocam. Onun düşük frekansta çektiği gücü çok beğeniyorum hakikaten

Ciddi misiniz . Hesaplarıma göre 10-12 saat kullanımda günde 5 kw harcıyor ama kışın Tedaşı zengin ediyoruz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kurmay Yarbay
      3932 Mesaj
      04 Ağustos 2018 22:29:40 Konu Sahibi

İndiği minimum değere rağmen buz gibi üflemesi iyi bir artı ama kış bambaşka:)

|
      |
    • Binbaşı
      1114 Mesaj
      04 Ağustos 2018 22:33:31
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 İndiği minimum değere rağmen buz gibi üflemesi iyi bir artı ama kış bambaşka:) Alıntıları Göster
      quote:

İndiği minimum değere rağmen buz gibi üflemesi iyi bir artı ama kış bambaşka:)

Kışın da çok yakmıyor aslında 150₺ ye tüm evi 22-23 derece yapıyor. Ama termosifon da olunca kışın tüm aile bireyleri her gün banyo yapınca termosifon en az ayda 60₺ yakıyor. Dolayısıyla kışın ısındım demek için 250₺ den aşağı fatura gelmiyor.

• Kurmay Yarbay
      3932 Mesaj
      04 Ağustos 2018 22:35:54 Konu Sahibi

Doğrudur hocam termosifon işin içine girince klima gölgede kalıyor :))

|
      |
    • Binbaşı
      1114 Mesaj
      04 Ağustos 2018 22:41:01
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 Doğrudur hocam termosifon işin içine girince klima gölgede kalıyor :)) Alıntıları Göster
      quote:

Doğrudur hocam termosifon işin içine girince klima gölgede kalıyor :))

En üst komşuma da 346₺ elektrik faturası geldi normalde onlara da 100₺ geliyor. Günlük 25.5 kw elektrik harcamışlar. 18 btu Midea üretimi Bosch klima kullanıyorlar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 4 Ağustos 2018; 22:43:57 >

• Kurmay Yarbay
      3932 Mesaj
      04 Ağustos 2018 22:43:42 Konu Sahibi

Anormal bir tüketim :)

|
      |
    • Yarbay
      9705 Mesaj
      05 Ağustos 2018 10:08:40

Hocam bizim cati kat ama klima olmadan oda sıcaklığı 32 dereceleri geciyor. Klimasiz durulmaz yani. Bu sicakliga rağmen yine iyi bir tuketim bence.

|
      |
      05 Ağustos 2018 14:11:11
      quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss Hocam bizim cati kat ama klima olmadan oda sıcaklığı 32 dereceleri geciyor. Klimasiz durulmaz yani. Bu sicakliga rağmen yine iyi bir tuketim bence. Alıntıları Göster
      quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Hocam bizim cati kat ama klima olmadan oda sıcaklığı 32 dereceleri geciyor. Klimasiz durulmaz yani. Bu sicakliga rağmen yine iyi bir tuketim bence.

O zaman iyiymiş . Benim evim de klimayı açmadan önce iç sıcaklık ortalama 28 derece oluyor. Dış sıcaklık ise hissedilen 40 derece .

Evde ısı yalıtımı olmamasına rağmen ısı kaçağı yine de çok değil. Camlar pimapen olsa ısı yalıtımı da yapılsa mükemmel olur tabii ki

|
      |

• Çavuş
      99 Mesaj
      05 Ağustos 2018 14:30:33
      Arkadaşlar merhaba, 2 sorum var.

1. Evimizde 4 5 senedir kullandığımız 1 tane 24lük arcelik klima var ama ev dubleks oldugu icin sadece bir kac oda icin kullabiliyoruz ve artik yetmiyor bu sebeple buna ikinci iç unite takılabilirmi? 9binlik veya 12binlik ic unite?

2. Eger ona takamazsak 2 ic uniteli tek motorlu bir klima almayi dusunuyoruz ikiside 9binlik olacak internetteki fiyatlar cok karisik ve şaşırtıcı onun icin sizlerin tavsiyesine ihtiyacim var

|
      |
      05 Ağustos 2018 15:13:55
      Herkese merhaba öncelikle,

Temel olarak koridora, 3 Oda'nın ortasına koyacağım bir klimaya ihtiyacım var.

Odalar yaklaşık 9, 15 ve 18'er m2, koridorun kendisi 2 m2 falan. Odalarına aynı anda 2 si kullanılıyor diyebilirim. Risk almamak için 18.000 BTU luk bir klima almak niyetindeyim.

Tam ihtiyacım olan klimanın kendi bulunduğu yere göre değil, kumandanın bulunduğu yere göre sıcaklık ölçmesiyle ilgili bir hikaye anlattılar bana. I-Feel diye bir özellikten bahsettiler bununla ilgili. Fakat ne kadar incelediysem tam olarak I Feel nedir, hangi klimalarda bu şekildedir öğrenemedim.

İncelemelerim sonucu Electrolux klimada karar kıldım ama önerilere açığım.
      https://www.akakce.com/klima.html/586,1211

İkinci bir soru da klima almak için hangi dönem daha doğrudur, yani kış geliyor fiyatlar düşer mi ? Dolar artıyor fiyatlar artar mı ?

Yardımlarınız için teşekkürler,

Gereksiz bilgi :)

quote:

İlk olarak bu işten çok anlamayan biri olarak 2 3 gün birkaç mağaza gezdim, oradaki personellerin görüşlerini, bilgilerini topladım sonra ilgimi çeken marka modelleri biraz internette inceledim.

Yaptığım incelemelerde Baymak beğenmiştim fakat son gittiğim satıcı Adana gibi nemli yerlerde bakırın koku yapabildiği gibi bişeyler söyledi. Bu sefer de aklım birçok ürününü severek kullandığım Electrolüx ürününe kaydı.

Dikkatimi çeken bir konuda zincir mağazalardaki satışçıların aslında x markanın personeli olduğu ve diğer markalardan bahsediyor olsalar da %100 tarafsız olmadıkları oldu.

Sonuç olarak eskimeyen dost foruma bir bakayım ne demişler diye buraya denk geldim ve geriye doğru bir 15 20 sayfa okudum, Gree markasından ve Onun tarafından üretilen (Sigma - İklimsa) dan haberdar oldum.

• Yarbay
      2891 Mesaj
      05 Ağustos 2018 15:16:40

9000 lik suan en az yakan hangisi fiyat onemli deil?

|
      |
      Bahsedilenler: klima5505
      05 Ağustos 2018 15:41:38 Konu Sahibi

Merhabalar . Fiyat sınırı olmazsa mitsubishi krigamine serisini önerebilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 5 Ağustos 2018; 15:42:55 >
      |
      |
      TwiNChiL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,230
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.