Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1873. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
24 Misafir (2 Mobil) - 22 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18711872187318741875
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.vestel.com.tr/vestel-plazma-inverter-9-a+++-wifi--klima

bu klimanın saatte kaç kw yaktığını bilen var mı, teknik bilgide 96 kwh /yıl gibi anlamsız bir bilgi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitman

https://www.vestel.com.tr/vestel-plazma-inverter-9-a+++-wifi--klima

bu klimanın saatte kaç kw yaktığını bilen var mı, teknik bilgide 96 kwh /yıl gibi anlamsız bir bilgi var.
    Merhabalar. Bahsetmiş olduğunuz klima,üreticinin teknik verilerine göre nominal kapasitede

Soğutmada : 560W/h

Isıtmada : 720W/h

Güç çekmektedir.

Saygılarımla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ayberk

Efendim evin yalıtımı iyi Osmaniye çok soguk memleket değil kış aylarında nadiren (-) derecelere düşer. Sizin söylediklerinize katılıyorum ve şunu da belirtmek istiyorum büyük kapasiteli klima yerine iki adet klima almak daha mantıklı geliyor. Çünkü görülen değerler elektrik tüketiminde sıkıntılı olacak gibi. 18000 lik normal klimanın yerini değiştirmek istemiyorum 9000 ve 12000 Mitsubishi Enviro serisi bana uyacak gibi geliyor tabiki de siz daha iyi bilirsiniz saygılarımla

Alıntıları Göster
    O şekilde çok daha iyi olur., 1 büyük klimanın yapacağını 2 küçük kapasiteli klimanının üstlenmesi en mantıklı çözüm., aslında ben önerecektim ama herkesin bütçesi bunu karşılamaya yetmediğinden... fiyatlar aldı başını gitti malesef., 9 ve 12'lik ME Enviro çok rahat ısıtacaktır.. Hayırlı olsun.. Klimaların montajı sırasında gelen servise her iki klimaya içinde 20-25dk. vakum yapmalarını isteyin gerçi Mitsubishi Electric servis hizmeti bakımından oldukça iyi bir firmadır., ama siz yine de vakum olayını özellikle belirtin ve montaj işlemi bitip, cihazları devreye almadan önce en az 15-20dk. vakum yapsınlar., bizim vakum cihazımızın kapasitesi büyük/güçlü 5dk. yeterlidir derler ise kabul etmeyin ve taviz vermeyin ben yine de 20dk. vakum yapılmasını istiyorum diye belirtiniz hocam., vakum işi çok önemlidir., Tekrar hayırlı olsun., Saygılar..

• Merhaba klima 1yillik 3 .4 ay klimayı kullaiyacam sigortadan kapatıp o şekilde birakayimmi yoksa başka birşey yapmaya gerek varmı tesekkurler

• necmi657 N kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Filtrelerini temizleyip sigortayı kapatmanız yeterlidir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: necmi657

Merhaba klima 1yillik 3 .4 ay klimayı kullaiyacam sigortadan kapatıp o şekilde birakayimmi yoksa başka birşey yapmaya gerek varmı tesekkurler
    Klimayı uzun süre kullanmayacağınız zaman sigortadan kapatmanız iyi olacaktır., bu şekilde ani elektrik dalgalanmalarından ve elektrik kesintilerinden zarar görmesini engellemiş olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forzaGilles

O şekilde çok daha iyi olur., 1 büyük klimanın yapacağını 2 küçük kapasiteli klimanının üstlenmesi en mantıklı çözüm., aslında ben önerecektim ama herkesin bütçesi bunu karşılamaya yetmediğinden... fiyatlar aldı başını gitti malesef., 9 ve 12'lik ME Enviro çok rahat ısıtacaktır.. Hayırlı olsun.. Klimaların montajı sırasında gelen servise her iki klimaya içinde 20-25dk. vakum yapmalarını isteyin gerçi Mitsubishi Electric servis hizmeti bakımından oldukça iyi bir firmadır., ama siz yine de vakum olayını özellikle belirtin ve montaj işlemi bitip, cihazları devreye almadan önce en az 15-20dk. vakum yapsınlar., bizim vakum cihazımızın kapasitesi büyük/güçlü 5dk. yeterlidir derler ise kabul etmeyin ve taviz vermeyin ben yine de 20dk. vakum yapılmasını istiyorum diye belirtiniz hocam., vakum işi çok önemlidir., Tekrar hayırlı olsun., Saygılar..

Alıntıları Göster
    Çok teşekkürler efendim vakumlama ve bakır boru montajını önemini duymuştum. Buradaki Mitsubishi Elektrik firması Multi sistem takalım dedi odalar arası uzak dedim ama arkadaş orası bana ait dedi. Çok ilgililer ben ayrı ayrı olmasını istedim. Elektrik sarfiyatını hiç sormadım Multi veya Mono karşılaştırma yapmadım. Multi de tek dış ünite çalışması avantajlı gibi tabiki de siz daha rahat cevaplarsınız bunu.

Mono olur ise 2 adet Enviro ap35va 10000

Multi olur ise 1 dış iki iç Enviro ap35va 7800 dedi arkadaş yarın kozlarımızı paylaşacağız cevabınız için çok sağolun. Yakıt konusu hangisi uyar ise onu montajlayacaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Hocam daha servis gelmedi bende kutularına baktım klima ve dış ünitedeki kutunun üzerinde made in turkey yazıyor lg ne zamandan beri türkiye'de üretim yapıyor hocam Türkiye'de üretildiğini bilseydim baymak alırdım.
    Hocam kurulum yapıldı mı ?
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Salı gününü bekliyorum hocam bakalım ne olacak eğer beğenirsem küçük odama da lg alırım.
  • quote:

Salı gününü bekliyorum hocam bakalım ne olacak eğer beğenirsem küçük odama da lg alırım.
    Şimdiden hayırlı olsun Hocam. Haftaları karıştırdım da...
  • quote:

hayırlı olsun lg iyidir. gebzede arçelik ile birlikte üretiliyor.
    ben de beko aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ayberk

Çok teşekkürler efendim vakumlama ve bakır boru montajını önemini duymuştum. Buradaki Mitsubishi Elektrik firması Multi sistem takalım dedi odalar arası uzak dedim ama arkadaş orası bana ait dedi. Çok ilgililer ben ayrı ayrı olmasını istedim. Elektrik sarfiyatını hiç sormadım Multi veya Mono karşılaştırma yapmadım. Multi de tek dış ünite çalışması avantajlı gibi tabiki de siz daha rahat cevaplarsınız bunu.

Mono olur ise 2 adet Enviro ap35va 10000

Multi olur ise 1 dış iki iç Enviro ap35va 7800 dedi arkadaş yarın kozlarımızı paylaşacağız cevabınız için çok sağolun. Yakıt konusu hangisi uyar ise onu montajlayacaklar.

Alıntıları Göster
    Ali hocam (bu arada adaşmışız)., ne zaman multi sistem klima konusu açılsa duyduğum tek bir cümle oluyor., ısıtma/soğutma performası olarak multi'nin verimsiz oluşu., ve yine elektrik sarfiyatının artması., zaten mantıklı olarak düşününce 2 cihazın yapacağını tek cihaz ile yapmaya kalkınca o cihaz ne kadar verimli olabilir ki zor yani., size multi için 7800 demiş olabilirler ve bu da size biraz cazip gelmiş olabilir ama bu kaç kw'lik ürün o da çok önemli..? 53kw mi 68 mi., şimdi 53kw olsa bu o cihazın 18.500-19.000btu arası bi kapasite anlamına gelir ki zaten multi verimsiz bir de buna kapasitesi düşük olunca E serisi arabaya 1.0 motor takmak gibi bişey olur., 68kw cihaz olsa tamam ama 68kw de zaten split klima parasına denk gelir., Ayrıca bu size önerdikleri multi klima %99 ihtimalle eski nesil R410A gazlı cihazlardandır., yeni nesil R32 gazlı almaya kalsanız yine rakam yükselecektir., Ayrıca multi de borulama mesafesi yapısı gereği ister-istemez mecburen 2-3 kat artıcak bu seferde sizde ekstra boru ücreti yansıtcaklar vs vs..

Split klima için 2 adet AP35 12bin btu'luk cihaza 10bin lira dedilerse bence çok iyi fiyat almışsınız., Normalde 1 adet 9'luk 1 adet 12'lik cihaz 10bin lira eder., ben her türlü split cihaz öneririm., o kadar para veripte her anlamda verimsiz olan multi cihaz ile uğraşılmaz.,

Evin yalıtımı iyi ise 1 adet 9'luk ap25 ve 1 adet 12'lik ap35 yeterli gelecektir., Neden size 2 tane 12bin 'lik cihaz önerdiler., Keşif yaptırmadan cihaz almayın sayın hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: forzaGilles

Ali hocam (bu arada adaşmışız)., ne zaman multi sistem klima konusu açılsa duyduğum tek bir cümle oluyor., ısıtma/soğutma performası olarak multi'nin verimsiz oluşu., ve yine elektrik sarfiyatının artması., zaten mantıklı olarak düşününce 2 cihazın yapacağını tek cihaz ile yapmaya kalkınca o cihaz ne kadar verimli olabilir ki zor yani., size multi için 7800 demiş olabilirler ve bu da size biraz cazip gelmiş olabilir ama bu kaç kw'lik ürün o da çok önemli..? 53kw mi 68 mi., şimdi 53kw olsa bu o cihazın 18.500-19.000btu arası bi kapasite anlamına gelir ki zaten multi verimsiz bir de buna kapasitesi düşük olunca E serisi arabaya 1.0 motor takmak gibi bişey olur., 68kw cihaz olsa tamam ama 68kw de zaten split klima parasına denk gelir., Ayrıca bu size önerdikleri multi klima %99 ihtimalle eski nesil R410A gazlı cihazlardandır., yeni nesil R32 gazlı almaya kalsanız yine rakam yükselecektir., Ayrıca multi de borulama mesafesi yapısı gereği ister-istemez mecburen 2-3 kat artıcak bu seferde sizde ekstra boru ücreti yansıtcaklar vs vs..

Split klima için 2 adet AP35 12bin btu'luk cihaza 10bin lira dedilerse bence çok iyi fiyat almışsınız., Normalde 1 adet 9'luk 1 adet 12'lik cihaz 10bin lira eder., ben her türlü split cihaz öneririm., o kadar para veripte her anlamda verimsiz olan multi cihaz ile uğraşılmaz.,

Evin yalıtımı iyi ise 1 adet 9'luk ap25 ve 1 adet 12'lik ap35 yeterli gelecektir., Neden size 2 tane 12bin 'lik cihaz önerdiler., Keşif yaptırmadan cihaz almayın sayın hocam

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim ilginize, tam da aradığım cevap bu idi. Multi sistemin verimsiz olacağını düşünüyordum ve bu açıklama çok iyi oldu. Bana cazip olan fiyattaki düşmüştü ama keşif olayı inanın zamanım yok gibi evde bulunamıyorum. Normalde Ekim ayından sonra klimayı kullanırız gibi o yüzden acele etmek istemedim ama malumunuz döviz kurları çok etkiliyor fiyatları dediğiniz gibi verdikleri fiyatlar uygun. Çizim görmüş olduğunuz 16 ve 20 m2 odalar arası mesafe çok uzak değil ben 2 adet 12000 liğin bu mesafeyi ısıtacagını düşünüyorum ve bu yüzden 9000 lik split klima küçük gelir gibi yani kafam karışık arkadaşlar yarın kampanya sona eriyor bir an önce alın diye tavsiyede bulundular. Telefonla halletmeye çalışıyorum birer bir fırsat bulamadım bugün yine yogundum. Sizler çok yardımcı oldunuz hakkınızı helal edin. Kullandıktan sonra yine buraya yazacağım nasip olur ise saygılar sunuyorum...

• Interneten alicaktim ama vaz gectim. Bu tarz urunde saticidan almak lazim sonra muhatabin olur. Kesif icin eve gelmeleri lazim . Ev buyuk 240m2 ve dis unite sadece yatak odasi tarafi balkon a izin veriyor site.

Var mi su ara guzel bi kampanya yapan firma?

• hitman kullanıcısına yanıt
    Bu aralar kayda değer bir kampanya var diyemeyiz hocam. Dolar kurundan da etkileniyor malum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 2 klima modeli arasında kaldım ve özellikle vaillant hakkında yeterli bilgi bulamadım.

Vaillant vai 8-035 12000 btu 

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 BTU 

Sizce hangisini tercih etmeliyim. Bilgi ve tecrubelerinizi aktarabilirseniz cok sevinirim. Simdiden çok teşekkür ederim.

• Merhabalar, bebek odası için klima bakıyorum çok fazla zamanım olmuyor iş yoğunluğundan 8 metrekare için uyku modu olan klima tavsiyeniz varmıdır, kışın kalorifer mevcut merkezi arada ısıtma için kullanabiliriz. Evde mitsubishi heavy var 2 adet inverter değiller. Baymak ismini çok duydum tavsiyeniz nedir 9bin btu yeterli olacak gibi.
  • 3500 tl civarında bütçem var, altında olursa daha da iyi. Ev İzmir Narlıderede, izolasyonlu, alt ve üstte 2 kat var. Kullanacağım salon 35 metrekare, kuzey cepheli. Soğutma için sadece Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında ve haftada 3-4 gece kullanacağım. Isıtma içinse Ocak-Şubat aylarında toplamda en fazla 20 gün kullanırım diye tahmin ediyorum. Isıtma performansı çok da mühim değil aslında..

ECA SPYLOS 18 hakkında ne dersiniz? Yoksa BAYMAK ELEGANT PLUS 18 A++ mı almalıyım?

3000 civarı başka tavsiyeleriniz ne olur?

Bir de, bu elektronik karşılaştırma sitelerindeki puanlar hakkında yorumunuz nedir? Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: necr-onomicon

3500 tl civarında bütçem var, altında olursa daha da iyi. Ev İzmir Narlıderede, izolasyonlu, alt ve üstte 2 kat var. Kullanacağım salon 35 metrekare, kuzey cepheli. Soğutma için sadece Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında ve haftada 3-4 gece kullanacağım. Isıtma içinse Ocak-Şubat aylarında toplamda en fazla 20 gün kullanırım diye tahmin ediyorum. Isıtma performansı çok da mühim değil aslında..

ECA SPYLOS 18 hakkında ne dersiniz? Yoksa BAYMAK ELEGANT PLUS 18 A++ mı almalıyım?

3000 civarı başka tavsiyeleriniz ne olur?

Bir de, bu elektronik karşılaştırma sitelerindeki puanlar hakkında yorumunuz nedir? Şimdiden teşekkürler...
    ECA soğutmada tasarrufludur. Ancak ısıtmada tam tersidir. Haier tarafından üretilmektedir. Soğutma ağırlıklı ise tercih edebilirsiniz.

Baymak ise AUX tarafından üretilmektedir.

Soğutma ağırlıklı olacak ise Üreticisi sebebiyle ECA'yı öneririm.

2.Sırada da Baymak diyebilirim.

Alternatif olarak ise LG Dual Eco modelini tavsiye edebilirim.

Keşif hizmeti almanızda fayda var,ancak vermiş olduğunuz verilere göre 18.000lik bir klima gerekli.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: say

Merhabalar, bebek odası için klima bakıyorum çok fazla zamanım olmuyor iş yoğunluğundan 8 metrekare için uyku modu olan klima tavsiyeniz varmıdır, kışın kalorifer mevcut merkezi arada ısıtma için kullanabiliriz. Evde mitsubishi heavy var 2 adet inverter değiller. Baymak ismini çok duydum tavsiyeniz nedir 9bin btu yeterli olacak gibi.
    Merhabalar. 9000lik yeterli hatta 7000lik olsa o da olur ancak nadir markalarda mevcut. O sebeple 9000btu uygun olacaktır. Bütçeniz nedir ?
  • 
Sayfa: önceki 18711872187318741875
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.