Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: l3urak00, yasinnn3 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 5 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.179
Cevap
328
Favori
3.172.929
Tıklama
Giriş
      288 Mesaj
      25 Temmuz 2018 11:33:15
      quote:

Orijinalden alıntı: Hocam hayırlı günler hepimize. Bugün daylux marka 18 btu klimaya 3.600 tl fiyat aldım. Daikinin alt ürünü, çinde üretiliyomus dediler. Fiyat performans nedir bu üründe.. daikin 18 btu ürünüde 4.660 tlye bıraktı
      Arkadaşım geçmiş sayfalarda defalarca yazıldı biraz araştıralım lütfen kulaktan dolma bilgileri öğrenip satıcıların da yanlış yönlendirmesiyle hemen buraya yazıp diğer tüketicileri de yanlış yönlendiriyorsunuz bir sürü kişi okuyor burada yazılanları. Tekrar yazıyorum ;

DAIKIN FIRMASININ ALT ÜRÜNÜ DİYE BİR ŞEY YOKTUR.

DAYLUX

AİRFEL

ROTA CLİMATE

VESSEN CLİMATE

DAYRELAX (YENİ BAŞLADI)

BU GRUP ÜRÜNLER BİREBİR AYNIDIR İÇ ÜNİTE PLASTİK KAPAKLARI DIŞINDA FARKLARI YOKTUR VE BU ÜRÜNLERİ ALDIĞINIZ ZAMAN GARANTİSİNİ DAIKIN VERİYOR YETKİLİ SERVİSLİĞİNİ DAIKIN YAPIYOR HEPSİ BU. ÜRÜNLERİN ÜRETİMİNİN UZAKTAN YAKINDAN DAIKIN KALİTESİ İLE ALAKASI YOKTUR ÜRÜNLER ÇİN'DE MİDEA FABRİKALARINDA ÜRETİLMEKTEDİR VE YİNE BU FABRİKADA ÜRETİLEN AYNI ÜRÜNLERİ AŞAĞIDA YAZIYORUM ( BU KADAR BU BİLGİLER YAZILMASINA RAĞMEN GÖRÜYORUM HALA DAYLUX MÜ) AİRFEL Mİ? SİEMENS Mİ DİYE SORANLAR VAR)

SİEMENS

BOSCH

UĞUR

MİDEA BLANC VS DAHA AKLIMA GELMEYEN VARDIR TEKRAR YAZIYORUM BU KLİMALARIN HEPSİ AYNI MAKİNEDİR , HANGİSİNİ ALIRSANIZ ALIN MİDEA KLİMA ALMIŞ OLUYORSUNUZ . SATICILARIN DAIKIN ÜRÜNÜ, DAIKIN KALİTESİNDE ÜRETİLİYOR , DAIKIN ALT ÜRÜNÜ VS YALANINA İNANMAYIN.
      |
      |

• Yüzbaşı
      288 Mesaj
      25 Temmuz 2018 11:40:20
      quote:

Orijinalden alıntı: Merhaba Arkadaşlar, Yazlığımıza klima almayı düşünüyoruz. Klimaları incelerken iki tip gaz ile karşılaştım R410a ve R32. R410a’nın 2020 sonrasında üretilmeyeceği ve ithal edilemeyeceği söyleniyor. Benim ihtiyacımı karşılayan ürün ise 24000btu ve bu tip için arçelik grubunda da R410a gazı kullanılıyor. Sorum şu; ben bu ürünü aldığımda 2020 yılı sonrasında yaşayabileceğim herhangi bir olumsuzlukta (gaz eksiltmesi durumunda) ürünlerin gaz dolumu nasıl yapılacak sizce?İleride bu ürünün gazı artık temin edilemiyor gibi bir cevap almamız durumu oluşabilir mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
      Merhaba

R32 Gaz olayına çok takılmayın piyasa da hala R22 gaz bile satılıyor bulunuyorken (üretimi yıllar önce durmasına yasaklanmasına rağmen ) R410 gaz uzun yıllar daha olacaktır firmaların satıkları ürüne zaten en az 10 yıl yedek parça garanti verme zorunluluğu vardır.
      |
      |

• Yarbay
      3396 Mesaj
      25 Temmuz 2018 13:14:41
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 Merhabalar. N ve Tegora serileri Acson fabrikasında üretilip üzerine Daikin etiketi basılan ürünlerdir. Shira,emura,ururu sarara kendi üretimidir ki,dış ünite dizaynındaki farktan,n ve tegora dış ünitelerin birebir acson ile aynı oluşundan anlaşılabilir.

Demirdöküm klimalar gree tarafından üretilmektedir. Alınır mı alınır ancak Gree ana üreticiyi tavsiye ederim. Bütçeniz yetiyor ise Gree üretimi olan Sigma "plus" modelini de tavsiye edebilirim..

45m2 için 22000 btu civarı bir ünite de olabilir. 18kbtu 30-40m2 arasına hitap eder. Bu izolasyon durumuna,yaşayan kişi sayısına,pencere sayısına göre vb. değişmektedir.

Saygılarımla... Alıntıları Göster
      merhaba, bilgiler için teşekkürler...

sanırım 18.000btu Demirdöküm A5 Performans alacağım... kağıt üzerinde A5 inverter Lomo ile aynı iken A5 Performans Gree Lomo'dan biraz daha iyi görünüyor... son karar ve sonuçları hakkında bilgi veririm :)

• Yüzbaşı
      672 Mesaj
      25 Temmuz 2018 15:03:10
      quote:

Orijinalden alıntı: Merhabalar. Bende 3 hafta önce salonuma Arçelik marka 12 btu klima aldım. 21 m2 salonuma. Benim beğendiğim model r410a gazlı üründü.Ücretsiz keşif ekibi geldi. Gelen teknisyen 2020 de r410 gazın üretilmeyeceğini, çok zor bulunacağını söyledi. R32 yeni Çevreci gazı önerdi.Bende R32 gazlı klima aldım. Üstelik benim beğendiğim modelde WiFi ionizeer özelliği falan vardı r410 gazlı olduğu için vazgeçtim.12325 ekolojik modelini aldım sırf R32 gazlı olduğu için. Az önce arçeliğin sitesini inceledim 24 btu da R32 gazlı ürün yok. Sizin klimayı takacağınız yer kaç m2 18 btu yeterli olursa arçelik te 18 btu da R32 gazlı ürün var. Size tavsiyem almışken R32 gazlı ürün alın ileride gaz sıkıntısı vs. Çekmeyin. Bu arada klimadan çok memnunum çok güzel soğutuyor tavsiye ederim Alıntıları Göster
      İnsanları ne kadar yanlış yönlendiriyorlar., yok r410a gaz bulunamazmış falan böyle şeylere itibar etmeyin., yıllar önce yasaklanan r22 gaz bile bulanabiliyor., r410a gaz ilk çıktığında yeni nesil çevreci gaz diyorlardı., şimdi tükaka zararlı gaz diyorlar., Ona bakarsanız r32 gaz da sistemde bir kaçak olması durumunda oldulça yanıcı bir gaz dır., servis personeli kör cahil yetmiyor insanları da yanlan yanlış yönlendiriyor

• Yüzbaşı
      672 Mesaj
      25 Temmuz 2018 15:06:56
      quote:

Orijinalden alıntı: GCGorusu merhaba, bilgiler için teşekkürler...

sanırım 18.000btu Demirdöküm A5 Performans alacağım... kağıt üzerinde A5 inverter Lomo ile aynı iken A5 Performans Gree Lomo'dan biraz daha iyi görünüyor... son karar ve sonuçları hakkında bilgi veririm :) Alıntıları Göster
      katalog değerlerine pek itibar etmeyin., pek çok klima o değerleri sağlıyamıyor diğer firmalardan geri kalmamak için böyle şeylere başvuruyor., demirdöküm genel anlamda hep sesli cihazları olmuştur özellikle dış ünetede

• Kurmay Yarbay
      3944 Mesaj
      25 Temmuz 2018 16:44:46 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: GCGorusu merhaba, bilgiler için teşekkürler...

sanırım 18.000btu Demirdöküm A5 Performans alacağım... kağıt üzerinde A5 inverter Lomo ile aynı iken A5 Performans Gree Lomo'dan biraz daha iyi görünüyor... son karar ve sonuçları hakkında bilgi veririm :) Alıntıları Göster
      Rica ederim,şimdiden hayırlı olsun hocam :) Eurovent onaylı olmayan teknik veriler aslında biraz da firmanın insiyatifiyle yazılan değerledir...

Saygılarımla...
      |
      |
      25 Temmuz 2018 18:44:22

Bilgilendirme için teşekkürler. Dış ünite iç üniteden 2 oda uzakta olacağı için(12mt tesisat olayı) bu sıkıntısı gözardı edilebilir geldi... Teknik veri konusunda da haklısınız... Bakalım, son kararı yarın vereceğim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      forzaGilles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      6233 Mesaj
      25 Temmuz 2018 23:15:56

Gaz bulunamaz felan hikaye üretilir depolarda stoklanır o sorun değil zaten 10 yıl parça garantisi var r32 yıllık tüketimde lg aldım ciddi ekonomik farklar var r410 a göre ben bu şekilde düşündüm yoksa r32 r410 muş umrumda değil performansını servis gelip kurunca anlayacağım.

|
      |
      forzaGilles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      25 Temmuz 2018 23:24:42

Hocam yarın felan gelebilirler nerelere dikkat etmem lazım neresini bakır istiyorum demem lazım resim felan varsa süper olur hocam vakum olayını isticem elektrik hattını neresine çektirmem lazım hocam ayrıca ibreleri felan nasıl takip ederim ilk defa kliöa alıyorum bilgisizim hocam teşekkürler.

|
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      26 Temmuz 2018 00:11:23 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos Hocam yarın felan gelebilirler nerelere dikkat etmem lazım neresini bakır istiyorum demem lazım resim felan varsa süper olur hocam vakum olayını isticem elektrik hattını neresine çektirmem lazım hocam ayrıca ibreleri felan nasıl takip ederim ilk defa kliöa alıyorum bilgisizim hocam teşekkürler. Alıntıları Göster
      Merhabalar. Klimanız 18 24kbtu gibi yüksek kapasitede değil ise buattan hattını çektirebilirsiniz. Şahsen 18 ve 24 lük klimaların sigorta kutusundan ayrı hatla beslenmesini veya buattan enerji alınırsa , o buatın sadece klimaya ayrılmasını tavsiye ederim. Ya buattan ya da sigorta kutusundan ayrı hat çektirebilirsiniz. Bakır mevzusunu aslında daha önceden görüşmeniz iyi olurdu. Ona göre yanlarında bakır boru getirirdiler ancak geç kalmış sayılmazsınız.

- İç dış ünite arasındaki bağlantı borularının alüminyum yerine bakır kullanılmasını istemelisiniz.

-Vakum işlemini montaj bitip,gaz açılmadan önce yapacaklar. Gaz açılırsa iş işten geçer. Gazı açmadan önce vakum yapacaklar. Manifold veya vakum saati(gösterge) klima ile vakum pompası arasına bağlanacak. Bir kırmızı ve bir mavi gösterge göreceksiniz. Mavi olanı takip etmeniz gerekiyor(kırmızı olan yüksek basınç manifoldudur.) Mavi göstergenin ibresi normalde 0 dır.(Atmosfer basıncıyla eşit) Vakum pompası vakuma başladığında bu 0 ın altına -1 -2 ye inecektir. Bu değerlere indiğinde vakum işlemi tamamlanır.

Önce gösterge manifoldun vanası kapatılır. Sonra vakum pompası kapatılır. Biraz beklenir kaçak varsa gösterge 0a tekrar gelir. Yok ise ibre oynamaz. Hortum klimadan çıkarılmadan,bir miktar gaz açılarak sisteme verilir ki,hortum sökülürken vakum boşa gitmesin. Ardından hızlıca hortum klimadan sökülür.Gaz tamamen açılır ve tapalar takılır. Test çalıştırmasına geçilir.

Elektrik işine,servis elemanları karışmayabilir.

Bakır boru için ek ücret isteyecektirler. Buna değer,tavsiyem mutlaka bakır boru ile montaj yaptırınız.

Düzenleme fotolar :

Pompa

Manifold :http://inessamara.info/50353/r410a-refrigerant-gauges/r410a-refrigerant-gauges-awesome-amazon-com-actecmax-a-c-air-condition-r134a-manifold-gauge-set/

(2. Fotoyu yükleyemiyorum)

Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 26 Temmuz 2018; 0:31:15 >

• Yarbay
      6233 Mesaj
      26 Temmuz 2018 07:23:26

Tamamdır hocam Lg aradım gebzeye yönlendirerek kayıt açtılar gebze beni hiç aramadı şu gün gelicez felanda demediler ben arayıp bilgilendirme yapayım.

|
      |
      26 Temmuz 2018 10:11:18

Hocam yetkili servisi aradım neden bakır boru istiyorsunuz dedi.Dedim ilerisi için bakır boru daha iyi farkını veririm dedim biz bakır boru kullanıyoruz alüminyum kullanmıyoruz dedi tamam dedim diğer firmalarda öyle sıkıntı var dedim anladım dedi teşekkür edip kapattım elektrik olayını sormadım hocam genelde dış üniteye mi elektrik çekiliyor yoksa iç üniteyemi hocam ona göre salıdan önce gelemeyiz dedi onlar gelmeden çektiririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 26 Temmuz 2018; 10:11:58 >
      |
      |
      26 Temmuz 2018 13:56:34 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos Hocam yetkili servisi aradım neden bakır boru istiyorsunuz dedi.Dedim ilerisi için bakır boru daha iyi farkını veririm dedim biz bakır boru kullanıyoruz alüminyum kullanmıyoruz dedi tamam dedim diğer firmalarda öyle sıkıntı var dedim anladım dedi teşekkür edip kapattım elektrik olayını sormadım hocam genelde dış üniteye mi elektrik çekiliyor yoksa iç üniteyemi hocam ona göre salıdan önce gelemeyiz dedi onlar gelmeden çektiririm. Alıntıları Göster
      Merhabalar. Hocam elektrik hattı dış üniteye çekilecek. Ona göre kabloyu içeride uzun bırakırsanız klima borusuyla birlikte dışarı da gönderebilirler. Bakır konusunda ise hakikaten bakır kullanıyorlarsa ne güzel. Eğer ki izolasyonlu boru gelirse mutlaka borunun 30 40 cm gerisine bakın. Malum alüminyum boruların uçları bakır,gerisi alüminyumdur. Onu kontrol edin bakır diye kandırmasınlar..

Saygılarımla...

• Yarbay
      9705 Mesaj
      26 Temmuz 2018 14:36:07

Bakir boru kullanan firma neden bakir istiyorsunuz diye sormaz bence. Bu boru isinde sizi katakulliye getirebilirler dikkatli olun.

|
      |
      NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      26 Temmuz 2018 20:47:51

Uzun mesafe mi diye sordu ondan sordu sanırsam ücreti neyse veririm dedim herhalde standart mesafe dışı ücrete tabi galiba.
      |
      |
      hardcrss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      26 Temmuz 2018 20:49:03

Hocam gelince bakacağız bizim buradaki klima yetkili servisin yorumlarına baktım herkes memnun kalmış artık şansımıza ne gelirse artık hocam
      |
      |
      26 Temmuz 2018 22:08:45
      Arkadaşlar daha önce şikayet var'a şöyle bir şikayetim olmuştu...

Vestel klima servisi vakum yapmadan klima montajı yaptı. İnternetten GittiGidiyor'dan Vestel flora inverter 9000'lik klima aldık, 2 adet 1788 TL'den tanesi. Perşembe gelip montajını yaptılar. O kadar diretmeme rağmen, ilk başlarda sormama rağmen vakum yapacağız dediler.

Son ana kadar oyaladılar, sonra çatıya çıktılar ve dış üniteyi taktılar. Vakum yaptık dediler, vakum aletinin çatıya çıktığını görmediğimi söyledim ve vakum yapılmasını istedim, vakum aletini getirmediklerini anladım. Sonra kendi öğrendiğim şekilde vakumladım dedi. Vakum aletim yok dedi. Bu duruma çok kızdım. Vakumsuz cihaz teslim edildi. Ben bu olaya çok kızdım.

Bu olaydan sonra vakum için geldiler... İlk montajda yapılmayan vakumun, artık yapılmasının bir anlamı olmadığını söyledim...

inverter klimam su damlatıyordu, ilk taktıktan sonra yandaki tahliye borusu yerinden çıkmış...

Ondan sonra gelip yaptılar oldu dediler...

Bu işlem 4 defa tekrarlandı...4 kere gelip yaptık dediler gittiler....

Klima halen aşadğıdaki gibi su damlatıyor....aman dikkat... Vestel alırken....

• Kurmay Yarbay
      3944 Mesaj
      26 Temmuz 2018 23:48:37 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: manilafortuna Arkadaşlar daha önce şikayet var'a şöyle bir şikayetim olmuştu...

Vestel klima servisi vakum yapmadan klima montajı yaptı. İnternetten GittiGidiyor'dan Vestel flora inverter 9000'lik klima aldık, 2 adet 1788 TL'den tanesi. Perşembe gelip montajını yaptılar. O kadar diretmeme rağmen, ilk başlarda sormama rağmen vakum yapacağız dediler.

Son ana kadar oyaladılar, sonra çatıya çıktılar ve dış üniteyi taktılar. Vakum yaptık dediler, vakum aletinin çatıya çıktığını görmediğimi söyledim ve vakum yapılmasını istedim, vakum aletini getirmediklerini anladım. Sonra kendi öğrendiğim şekilde vakumladım dedi. Vakum aletim yok dedi. Bu duruma çok kızdım. Vakumsuz cihaz teslim edildi. Ben bu olaya çok kızdım.

Bu olaydan sonra vakum için geldiler... İlk montajda yapılmayan vakumun, artık yapılmasının bir anlamı olmadığını söyledim...

inverter klimam su damlatıyordu, ilk taktıktan sonra yandaki tahliye borusu yerinden çıkmış...

Ondan sonra gelip yaptılar oldu dediler...

Bu işlem 4 defa tekrarlandı...4 kere gelip yaptık dediler gittiler....

Klima halen aşadğıdaki gibi su damlatıyor....aman dikkat... Vestel alırken....

Geçmiş olsun Hocam. Sorunun tez vakitte çözülmesini temenni ederim...
      |
      |

• Yüzbaşı
      361 Mesaj
      27 Temmuz 2018 18:56:40

Öncelikle geçmiş olsun hocam. Sizin sıkıntınız markadan ziyade kalitesiz servisle ilgili olsa da son tahlilde servis markanın yüzüdür...

|
      |
      manilafortuna kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      27 Temmuz 2018 20:04:51

Ya drenaj tavasina hortum bağlı değil ya da ic unite catlak. Vestel klimalarda ic unite catlamasi kronik sorun duyduguma gore.

|
      |
      manilafortuna kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
SEO
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.