Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1872. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.161
Cevap
703
Favori
4.424.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18701871187218731874
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhabalar arkadaşlar Osmaniye'den yazıyorum rahatsız ediyorum küçük bir yardım istiyorum sizden bu mesaja bir resim ekleyeceğim klima alacağım fakat nereye konumlandırır isem verim alabilirim. Evin tamamını kış aylarında ısıtmak istiyorum. Resimde 16 ve 10 m2 olan odalar yatak ve çocuk odası, çocuk odasının kapı girişi diyelim o bölgeye bir klima taksam hole dogru acaba diğer odalar da ısıtma olayı mümkün mü. Çocuk ve yatak odasını ayrı bir klima ile (18000) ısıtacagım sizden yorum bekliyorum saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam burada gösteriyor.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• Kışın klima fiyatları yaza göre ne kadar farkediyor arkadaşlar bir bilgisi olan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Hocam burada gösteriyor.

Burdaki veri klimanın +7 derecedeki kapasitesini belirtiyor hocam. Nominalde 4kW güce sahip +7 derecede. -7yi de vermiş,-7 de ise 3kW oluyor nominal kapasitede. Malum hava sıcaklığı düştükçe klimaların ısıtma performansı düşer. Burada +7 derecedeki kapasiteyi belirtmek istemiş...

• quote:

Orijinalden alıntı: feda0034

Kışın klima fiyatları yaza göre ne kadar farkediyor arkadaşlar bir bilgisi olan varmı?
    Kampanya vb. ile bir miktar azalıyor. Şu an dolar kuru yüksek. Çok düşer mi bilemiyorum. Ancak fiyatlar biraz olsun iniyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ayberk

Merhabalar arkadaşlar Osmaniye'den yazıyorum rahatsız ediyorum küçük bir yardım istiyorum sizden bu mesaja bir resim ekleyeceğim klima alacağım fakat nereye konumlandırır isem verim alabilirim. Evin tamamını kış aylarında ısıtmak istiyorum. Resimde 16 ve 10 m2 olan odalar yatak ve çocuk odası, çocuk odasının kapı girişi diyelim o bölgeye bir klima taksam hole dogru acaba diğer odalar da ısıtma olayı mümkün mü. Çocuk ve yatak odasını ayrı bir klima ile (18000) ısıtacagım sizden yorum bekliyorum saygılar
    Merhabalar. Bahsetmiş olduğunuz yerden iklimlendirme mevcuttur ancak,diğer odalara etki edebilmesi için takriben 8 10 saat çalışmalı günde. Ayrıca inverter klimalar uzun süre çalışması halinde daha tasarruflu olmaktadır...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Bahsetmiş olduğunuz yerden iklimlendirme mevcuttur ancak,diğer odalara etki edebilmesi için takriben 8 10 saat çalışmalı günde. Ayrıca inverter klimalar uzun süre çalışması halinde daha tasarruflu olmaktadır...

Alıntıları Göster
    Cevabınız için teşekkür ederim 24 saat çalışacak 12000 lik uyar değil mi hocam çocuk odası kapı üzerinden hole dogru ve odalarla birlikte tahmini alan 55 m2 ve marka sormak istiyorum en verimli cihaz hangisi bu konuda hem ısıtma hem sogutma Mitsubishi, Daikin vs Saygılarımla...

• quote:

Cevabınız için teşekkür ederim 24 saat çalışacak 12000 lik uyar değil mi hocam çocuk odası kapı üzerinden hole dogru ve odalarla birlikte tahmini alan 55 m2 ve marka sormak istiyorum en verimli cihaz hangisi bu konuda hem ısıtma hem sogutma Mitsubishi, Daikin vs Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    55 m2 'yi 12bin 'lik cihaz ile ısıtamasınız., en az 18bin'lik cihaz gerekli., 55m2 alanı (iyi bir klima olmak kaydıyla) 18.000btu ile anca ısıtırsınız., hatta duruma göre 21bin'lik bile gerekebilir.! çocuk ve y.odasını ısıtacağınız hali-hazırda mevcut olan klima nereye takılı.? resimde işaretlerseniz anlayabiliriz.., sizin yerinizde olsam (imkan varsa) şuan hali hazırda takılı olan (18bin btu) olan klimayı hol e alıp., çocuk ve yatak odası için 12bin btu 'luk cihaz alırdım., şuanki klima nedir.?

Mitsubishi Electric

MSZ-AP Enviro

MSZ-EF Kirigamine Zen

MSZ-FH Kirigamine (bütçe uygun ise)

Daikin

FTXM Shira plus

FTXS Shira

• quote:

Orijinalden alıntı: forzaGilles

55 m2 'yi 12bin 'lik cihaz ile ısıtamasınız., en az 18bin'lik cihaz gerekli., 55m2 alanı (iyi bir klima olmak kaydıyla) 18.000btu ile anca ısıtırsınız., hatta duruma göre 21bin'lik bile gerekebilir.! çocuk ve y.odasını ısıtacağınız hali-hazırda mevcut olan klima nereye takılı.? resimde işaretlerseniz anlayabiliriz.., sizin yerinizde olsam (imkan varsa) şuan hali hazırda takılı olan (18bin btu) olan klimayı hol e alıp., çocuk ve yatak odası için 12bin btu 'luk cihaz alırdım., şuanki klima nedir.?

Mitsubishi Electric

MSZ-AP Enviro

MSZ-EF Kirigamine Zen

MSZ-FH Kirigamine (bütçe uygun ise)

Daikin

FTXM Shira plus

FTXS Shira

Alıntıları Göster
    İlginiz için teşekkür ederim, 18000 lik klima 16 m2 yazan kısımda 6 rakamının ucunda yandaki oda çocuk odası arada kapı var beraber ısıtmak istiyorum. Çocuk odasına açılan kapı üzerine 12000 lik 24 saat düşünüyordum ama siz yetersiz olur diyorsunuz ama 18000 lik inverter klima 12000 lik klimaya nazaran daha çok enerji tüketecek. Marka olarak Msz-ap35 enviro çok ideal olacak gibi kapasite büyütmek gerekecek sanırım çok teşekkür ederim.

• quote:

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Rica ederim. 7/24 çalışma olacaksa çok iyi. Ancak 55m2 alan için 18000lik gereklidir. 7/24 lük çalışmayla 18lik kurtaracaktır.

Marka model olarak ise benim de tavsiyem Mitsubishi Enviro serisidir. Bu seri SF serisi yerine geçti. Bütçe var ise hj tavsiye etmem.

AP Enviro

EF Krigamine ZEN

FH Krigamine

Yüksek debili olması sebebiyle GF60VE Modelini de tavsiye edebilirim.

Daikin'de ise shira dan aşağı modelleri tavsiye etmem.

Fujitsu LMCA serisini tavsiye edebilirim.

Distributor ve servis sorunu olmasa,Panasonic etherea ısıtmada çok iyidir.

Ancak listenin başında yine mitsubishi electric ve daikin gelir.

Saygılarımla...

• quote:

Merhabalar. Rica ederim. 7/24 çalışma olacaksa çok iyi. Ancak 55m2 alan için 18000lik gereklidir. 7/24 lük çalışmayla 18lik kurtaracaktır.

Marka model olarak ise benim de tavsiyem Mitsubishi Enviro serisidir. Bu seri SF serisi yerine geçti. Bütçe var ise hj tavsiye etmem.

AP Enviro

EF Krigamine ZEN

FH Krigamine

Yüksek debili olması sebebiyle GF60VE Modelini de tavsiye edebilirim.

Daikin'de ise shira dan aşağı modelleri tavsiye etmem.

Fujitsu LMCA serisini tavsiye edebilirim.

Distributor ve servis sorunu olmasa,Panasonic etherea ısıtmada çok iyidir.

Ancak listenin başında yine mitsubishi electric ve daikin gelir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Çok sağolun cevaplar için, peki efendim 18000 lik Mitsubishi electric aldık diyelim enerji tüketimi 24 saat ne kadar olur ortalama acaba (kwh) olarak saygılarımla..

• quote:

Çok sağolun cevaplar için, peki efendim 18000 lik Mitsubishi electric aldık diyelim enerji tüketimi 24 saat ne kadar olur ortalama acaba (kwh) olarak saygılarımla..

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam. 18lik mitsubishi klimanın nominal tüketimi 1490w görünüyor enviro serisinde. Bu klimanın 350 400w tüketime ineceğini düşünürsek 1 saatte yapacağı tüketim kw'ı 50 kuruştan 15 20 kuruş civarı olacaktır. Uygun kullanımda 1 saatte 15-20 kuruş bir tüketimi olacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

İlginiz için teşekkür ederim, 18000 lik klima 16 m2 yazan kısımda 6 rakamının ucunda yandaki oda çocuk odası arada kapı var beraber ısıtmak istiyorum. Çocuk odasına açılan kapı üzerine 12000 lik 24 saat düşünüyordum ama siz yetersiz olur diyorsunuz ama 18000 lik inverter klima 12000 lik klimaya nazaran daha çok enerji tüketecek. Marka olarak Msz-ap35 enviro çok ideal olacak gibi kapasite büyütmek gerekecek sanırım çok teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Hocam soğutacağınız alan büyük olduğu için 12bin'lik ufak gelecek daha fazla çalışacak, bu da size daha fazla elektrik faturası olarak geri dönecektir., 12btu 'luk klima en iyi klimada olsa 55m2 alanı ısıtamaz, ısıtamadığı için de kendini paralarayarak sürekli yüksek kapasite de çalışarak 18btu kadar hatta daha fazla tüketecektir.,

Bir de bize evin izolasyon durumunu., camlar pimapen mi yoksa ahşap doğrama mı, kaçıncı kat ara kat mı üzerinde daire mi var yoksa çatı katı mı vs. söylerseniz daha net ve doğru bir tavsiye verebiliriz.? Ayrıca Osmaniye kışın ılıman mı geçer yoksa çok soğuk kar-kış kıyamet nasıl olur bunlarını söylerseniz..

Şuan evde takılı olan cihazı koridora alma gibi bir imkanınız yok mu.? bu şekilde yapacağınız klima masrafını aşşağı çekebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: forzaGilles

Hocam soğutacağınız alan büyük olduğu için 12bin'lik ufak gelecek daha fazla çalışacak, bu da size daha fazla elektrik faturası olarak geri dönecektir., 12btu 'luk klima en iyi klimada olsa 55m2 alanı ısıtamaz, ısıtamadığı için de kendini paralarayarak sürekli yüksek kapasite de çalışarak 18btu kadar hatta daha fazla tüketecektir.,

Bir de bize evin izolasyon durumunu., camlar pimapen mi yoksa ahşap doğrama mı, kaçıncı kat ara kat mı üzerinde daire mi var yoksa çatı katı mı vs. söylerseniz daha net ve doğru bir tavsiye verebiliriz.? Ayrıca Osmaniye kışın ılıman mı geçer yoksa çok soğuk kar-kış kıyamet nasıl olur bunlarını söylerseniz..

Şuan evde takılı olan cihazı koridora alma gibi bir imkanınız yok mu.? bu şekilde yapacağınız klima masrafını aşşağı çekebilirsiniz

Alıntıları Göster
    Efendim evin yalıtımı iyi Osmaniye çok soguk memleket değil kış aylarında nadiren (-) derecelere düşer. Sizin söylediklerinize katılıyorum ve şunu da belirtmek istiyorum büyük kapasiteli klima yerine iki adet klima almak daha mantıklı geliyor. Çünkü görülen değerler elektrik tüketiminde sıkıntılı olacak gibi. 18000 lik normal klimanın yerini değiştirmek istemiyorum 9000 ve 12000 Mitsubishi Enviro serisi bana uyacak gibi geliyor tabiki de siz daha iyi bilirsiniz saygılarımla

• quote:

Rica ederim hocam. 18lik mitsubishi klimanın nominal tüketimi 1490w görünüyor enviro serisinde. Bu klimanın 350 400w tüketime ineceğini düşünürsek 1 saatte yapacağı tüketim kw'ı 50 kuruştan 15 20 kuruş civarı olacaktır. Uygun kullanımda 1 saatte 15-20 kuruş bir tüketimi olacaktır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Değerlere baktım evet elektrik tüketimi fazla olacak gibi 12000 lik klimayı 9000 lik extra bir klima ile desteklemek daha uygun gibi efendim

• quote:

Değerlere baktım evet elektrik tüketimi fazla olacak gibi 12000 lik klimayı 9000 lik extra bir klima ile desteklemek daha uygun gibi efendim

Alıntıları Göster
    O da mantıklı hocam hem farklı yönlerden hava sirkülasyonu olmuş olur

• quote:

O da mantıklı hocam hem farklı yönlerden hava sirkülasyonu olmuş olur

Alıntıları Göster
    12000 olan çocuk odası kapı üstü hole bakacak şekilde 9000 lik olan ise 20 m2 olan kapısı hole açılan salona monte etmek bunlar 24 saat çalışacak. Diğer 18000 lik ise 22:00-06:00 saatleri arası çalışacak başka çözüm yok gibi çok sağolun ilgilerinizden dolayı teşekkür ederim

• quote:

12000 olan çocuk odası kapı üstü hole bakacak şekilde 9000 lik olan ise 20 m2 olan kapısı hole açılan salona monte etmek bunlar 24 saat çalışacak. Diğer 18000 lik ise 22:00-06:00 saatleri arası çalışacak başka çözüm yok gibi çok sağolun ilgilerinizden dolayı teşekkür ederim

Alıntıları Göster
    Rica ederim Hocam hayırlı olsun

• Merhaba Demirdokum A5 9000 btu ile midea 9000 mission arasinda tercih hangisi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarih Bilinci

Merhaba Demirdokum A5 9000 btu ile midea 9000 mission arasinda tercih hangisi?
    Merhabalar. Demirdöküm yerine Gree Lomo serisini öneririm bütçeniz yetiyorsa. Demirdöküm'ü Gree üretmektedir. Ancak Gree,Demirdöküm'den daha sessizdir ve performans vb. olarak Midea'dan daha iyi durumdadır.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 18701871187218731874
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.