Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.158
Cevap
328
Favori
3.171.563
Tıklama
Giriş
      3932 Mesaj
      22 Temmuz 2018 00:24:57 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Peki baymak elegant plus 12000 btu da bakir kondenser mi kullaniliyor? Bilginiz var mi? Bu bilgiye hic bi yerden ulasamadim. Alıntıları Göster
      Merhabalar. Baymak klimaların üretimini yapan AUX firmasıdır. Hatta iç üniteleri birebir aynıdır. AUX'un yabancı kaynaklarda belirttiği verilere göre bakır kondanser kullanılmaktadır.

Saygılarımla...
      |
      |
      22 Temmuz 2018 01:16:15
      quote:

Orijinalden alıntı: Khashoggi Merhabalar.

İlk kez klima almaya kalktığım için hiç bilgim yok desem yeridir. Samsung AR5400 12 BTU almaya heveslenmiştim ancak alüminyum iç ünitelerden uzak durmam söylendi.

Forumda biraz inceleme fırsatım oldu ancak o kadar fazla marka/etken varmış ki konunun beni aştığını fark ettim. Paramı da yanlış harcamak istemiyorum. 3000 TL'ye kadar önerileriniz nelerdir acaba?
      2014 yılında klima almış ve zamanında uzun araştırmalar neticesinde x marka şöyle y marka böyle derken bilgi sahibi oldukça neyin ne olduğunu anlamış olsam da fazla uzatmayayım., bir tüketici olarak size tavsiyem hangi marka alırsanız alın seçtiğiniz markanın uzmanlık alanı klima/soğutma üzerine olsun., samsung çamaşır makinası yapar., kısacası kar marjı hangi sektörde gördüyse onu üretir daha doğrusu kendisi üretmez başkasına ürettirir(klima için konuşuyorum)., bu sadece samsung içinde değil diğer pek çok markada da durum bu şekildedir., sadece ürüne kendi markalarını basarlar., midea, gree gibi uzmanlık alanı gerçekten klima üretmek olan markalara bakmanızı öneririm., alacağınız klima da iç ve dış ünite bakır kondenserli olsun., klima montaj setinin de mutlaka bakır boru olsun ve montaj yapılırken 20dk.gibi bir süre vakum yapmalarını ısrar edin gerisi çok önemli değil., montaj sonrası sistemin en az 15dk. vakum yapılması gerekir.!

Uzun zamandır fiyatlara göz gezdirmemiştim fiyatlar almış başını gitmiş ben zamanında 2900 'e aldığım kirigamine klima şimdi olmuş 7500 lira inanamadım., insanların alım gücü falan klima lüks bir tüketim malzemesi olmaya doğru gidiyor., ürünlerin albenili dış tasarımlarına aldanmayın (Mitsubishi Electric ve Daikin) hariç piyasadaki pek çok markanın klimalarını ya midea yada gree firması üretir., hatırladım da zamanında az kafa yormadım bu klima yüzünden haftalarca araştırma vs. insanı bezdirmişti., her klima iyi-kötü bi şekilde soğutur ama her klima iyi ısıtamaz., umarım hayırlısıyla bir klima alırsınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forzaGilles -- 22 Temmuz 2018; 1:38:5 >
      |
      |

• Yarbay
      9705 Mesaj
      22 Temmuz 2018 09:38:31
      bu iş o kadar sahtekarlığa doğru gitti ki alüminyum boru üstünü bakır görünümüyle kaplayan markalar var. biraz bakır görünümlü boruyu kazırsanız altında alüminyum olduğunu görürsünüz. her bakır boruya aldanmayın.
      |
      |
      22 Temmuz 2018 14:45:25
      |
      |

• Teğmen
      139 Mesaj
      22 Temmuz 2018 14:56:01
      Aşağıdaki mobil klimayı kullanan var mı arkadaşlar?

Kullanışlı ve tasarruflu mu acaba?

https://www.tekzen.com.tr/arcelik-12215-p-12000-btu-mobil-klima-2722373

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      22 Temmuz 2018 19:08:30

Mobil klima almayın pişman olursunuz

|
      |
      2008_008 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      22 Temmuz 2018 19:10:41

Bilgi için teşekkürler.

|
      |
      SudaEriyenAspirin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      22 Temmuz 2018 19:20:09
      9000 btu için tavsiye edeceğiniz, servis yönünden de sorun yaşatmayacak (İzmir), mümkünse 5 yıl garantili yada ek garanti satın alabileceğim bir model önerir misiniz?

Evde Samsung ar7500 ve ar5500 kullanıyorum. Tavsiye edilmiyor pek ama 4 yıldır en ufak problem yasatmadilar. Marka takıntım yok, işimi görecek bir ürün arıyorum. Maks. 3.000-3.500 tl lik bişey bakıyorum.

Garanti konusunu es geçersek, ben LG dual plus düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 22 Temmuz 2018; 19:20:41 >

AVR & TV & MOBILE Sony STR-Dn1070 4k 7.2 Avr
      / Sony 75XE9005 4k Tv / S10+ 128gb

4k RGB GAMING PC Intel i9 9900k @5ghz / 32gb G.Skill Trident-Z Rgb / Gigabyte Z390 Aorus Pro / Msi Rtx 2080ti Duke / Acer Predator X34 Gsync / NZXT Kraken X62 / NZXT S340 Elite / NZXT Aer x4 + Hue+ / Samsung 970 Evo+ Nvme M.2 500gb / FSP Hydro G 850w Gold / Razer Blackwidow & Deathadder Chroma
    • Er
      10 Mesaj
      22 Temmuz 2018 19:48:19
      Üstadlar. Bugün bir mağaza bana fluo marka 18.000 btu klimayı 2.800 tlye verebileceğini söyledi. Netten biraz yorumlarına baktım. Gözüm tutmadı ama sizler bizden daha iyi bilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    • Kurmay Yarbay
      3932 Mesaj
      23 Temmuz 2018 00:16:46 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: emrhermn Üstadlar. Bugün bir mağaza bana fluo marka 18.000 btu klimayı 2.800 tlye verebileceğini söyledi. Netten biraz yorumlarına baktım. Gözüm tutmadı ama sizler bizden daha iyi bilirsiniz
      Merhabalar. Fluo Klima,Gree markası tarafından üretilmektedir. Demirdöküm gibi. Genelde alan ve kullananlar memnunlar. 2800tl ye 18000 btu çok iyi fiyat.

Tavsiye edebilirim. Yeter ki montajı düzgün yapılsın ve vakum işlemi de asla atlanmasın.

Saygılarımla...
      |
      |
      23 Temmuz 2018 00:18:00 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker 9000 btu için tavsiye edeceğiniz, servis yönünden de sorun yaşatmayacak (İzmir), mümkünse 5 yıl garantili yada ek garanti satın alabileceğim bir model önerir misiniz?

Evde Samsung ar7500 ve ar5500 kullanıyorum. Tavsiye edilmiyor pek ama 4 yıldır en ufak problem yasatmadilar. Marka takıntım yok, işimi görecek bir ürün arıyorum. Maks. 3.000-3.500 tl lik bişey bakıyorum.

Garanti konusunu es geçersek, ben LG dual plus düşünüyorum.
      Merhabalar. Garantisi sorun değil ise,bütçeniz yetiyor ise Dual Plus'u asla kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...
      |
      |
      23 Temmuz 2018 01:25:51

@klima5505

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Hala bütçem yetiyorken LG Dual Plus'ı tercih edeceğim sanırım.

@forzaGilles

Sizin de belirttiğiniz gibi fiyatlar absürt bir hal almış durumda. Şu durumda ne alınırsa alınsın, parasının karşılığını vermeyeceğini bilmek üzücü ama yakın gelecekte alım gücünün daha da düşeceğini bildiğim için el mecbur almaya karar verdim. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khashoggi -- 23 Temmuz 2018; 1:26:39 >
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      23 Temmuz 2018 02:13:46 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Khashoggi @klima5505

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Hala bütçem yetiyorken LG Dual Plus'ı tercih edeceğim sanırım.

@forzaGilles

Sizin de belirttiğiniz gibi fiyatlar absürt bir hal almış durumda. Şu durumda ne alınırsa alınsın, parasının karşılığını vermeyeceğini bilmek üzücü ama yakın gelecekte alım gücünün daha da düşeceğini bildiğim için el mecbur almaya karar verdim. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Alıntıları Göster
      Merhabalar. Rica ederim. Hayırlı olsun şimdiden.

• Yüzbaşı
      679 Mesaj
      23 Temmuz 2018 08:56:40
      merhabalar , balıkesir erdek ilçesindeki evim için kışın ısıtmada da kullanabileceğim bir klima arıyorum salonum 24 metrekare civarı

ilçede arçelik beko servisi dışında başka bir servis yok o yüzden tercihimi bu markalar arasında yapmayı düşünüyorum

beko 31245 WIFI PROSMART - beko 31225 EKOLOJI·K Ev Tipi

arçelik - 12325 ekolojik klima - arçelik 12345 wifi prosmart

bu ürünler arasındaki fark sadece wifi ile iyonizer farkı mıdır çünkü arada 700 tl fiyat farkı var

hangisini tercih etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim.
      23 Temmuz 2018 15:05:45
      yaklaşık 12 metre hat ile 45metrekare bir alan soğutulacak... 24.000'lik bir klima almam gerekiyor sanırım da, yardımınız lazım :)

Daikin'in markasına kanıp N(siesta) serisi mi almalı, yoksa Gree Lomo mu? Diğer bir yandan, Demirdöküm A5 ile Gree Lomo birebir aynı alet gibi görünüyor... komple ucuza kaçıp Demirdöküm A5 almak mı mantıklı?
    • Çavuş
      46 Mesaj
      23 Temmuz 2018 15:31:17
      Arkadaşlar bugun gittigidiyorda %5 indirim var tüm ürünlerde.

Bence klima almak için çok iyi bir fırsat. Axesse de 100tl chippara var.

|
      |
      23 Temmuz 2018 15:58:40
      quote:

Orijinalden alıntı: Brent merhabalar , balıkesir erdek ilçesindeki evim için kışın ısıtmada da kullanabileceğim bir klima arıyorum salonum 24 metrekare civarı

ilçede arçelik beko servisi dışında başka bir servis yok o yüzden tercihimi bu markalar arasında yapmayı düşünüyorum

beko 31245 WIFI PROSMART - beko 31225 EKOLOJI·K Ev Tipi

arçelik - 12325 ekolojik klima - arçelik 12345 wifi prosmart

bu ürünler arasındaki fark sadece wifi ile iyonizer farkı mıdır çünkü arada 700 tl fiyat farkı var

hangisini tercih etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim.
      Balıkesir de kışın düşündüğünüz bu klimalar su koy verebilir., firmaların sitelerinden şöyle bir baktımda Gree, Midea, Mitsubishi Electric, LG, Daikin gibi markaların Bandırma'da servisleri olduğu yazıyor., sert kışı olan bölgelerde mümkünse "ekstra ısıtıcı" özelliği (dış ünite için) olan bir klima almanız daha doğru olacaktır., standart bir klima soğuk bölgelerde sürekli defrost a girerek sizi mağdur eder., ısıtıcılı klimalar da dış ünite kardan soğuktan etkilenmez sıcaklık -°C derecelere düştüğünde performans kaybı yaşanmaz., her klima soğutur ancak iyi bir klima soğutmasından değil ısıtmasından anlaşılır., Arçelik beko için 3.500 lira yazık günah., bu klimaların ederi bu kadar etmez., fason üretim bunlar midea veya gree gibi markalara ürettiriyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forzaGilles -- 23 Temmuz 2018; 16:10:25 >

• Yüzbaşı
      672 Mesaj
      23 Temmuz 2018 16:22:08
      quote:

Orijinalden alıntı: GCGorusu yaklaşık 12 metre hat ile 45metrekare bir alan soğutulacak... 24.000'lik bir klima almam gerekiyor sanırım da, yardımınız lazım :)

Daikin'in markasına kanıp N(siesta) serisi mi almalı, yoksa Gree Lomo mu? Diğer bir yandan, Demirdöküm A5 ile Gree Lomo birebir aynı alet gibi görünüyor... komple ucuza kaçıp Demirdöküm A5 almak mı mantıklı?
      Daikin 'nin N serisinde 24bin btu kliması yok., N serisinde en büyük 21bin var., Shira modelinde 24 'lük var ama o da çok uçuk bir fiyat., 45m2 olan yer ev ise 21 'lik yeterli gelecektir (soğutmada) iş yeri falan ise 24 'lük bakınız., daikin 'nin en alt serisi yerine midea, gree, lg gibi markalar daha yerinde tercih olacaktır., Yalnız hangi marka alırsanız alın 12 metre tesisat için sizden ek ücret isteyeceklerdir., 5 metre'ye kadar ücretsiz., daha fazlası için ek ücret isterler., Ayrıca tesisat 5-6metre yi aşarsa ilave gaz dolumu yapılması gerekir., yoksa cihaz kapasitesini gösteremez

• Yarbay
      3395 Mesaj
      23 Temmuz 2018 16:32:08
      quote:

Orijinalden alıntı: forzaGilles Daikin 'nin N serisinde 24bin btu kliması yok., N serisinde en büyük 21bin var., Shira modelinde 24 'lük var ama o da çok uçuk bir fiyat., 45m2 olan yer ev ise 21 'lik yeterli gelecektir (soğutmada) iş yeri falan ise 24 'lük bakınız., daikin 'nin en alt serisi yerine midea, gree, lg gibi markalar daha yerinde tercih olacaktır., Yalnız hangi marka alırsanız alın 12 metre tesisat için sizden ek ücret isteyeceklerdir., 5 metre'ye kadar ücretsiz., daha fazlası için ek ücret isterler., Ayrıca tesisat 5-6metre yi aşarsa ilave gaz dolumu yapılması gerekir., yoksa cihaz kapasitesini gösteremez Alıntıları Göster
      merhaba, mekan ev olduğu için 18000 bile yeter diyenler de var da tesisat mesafesinden dolayı iyice güçlü olsun istiyorum...

Gree - Demirdöküm ilişkisi hakkında düşünceniz nedir? mesela "gree'den %bilmemkaç daha ucuza ise demirdöküm alınabilir" denebilir mi? yoksa yarı fiyata bile olsa anamarkadan şaşmamak mı gerekir?

bir de tesisatların ortalama metre fiyatı nedir? Daikin servisi 65TL/metre fiyat vermişti mesela, normal mi?

• Yüzbaşı
      679 Mesaj
      23 Temmuz 2018 16:55:25

teşekkür ederim aydınlatıcı bilgi için
      |
      |
      forzaGilles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
üniversite
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Satılık Köpek
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,188
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.