Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1862. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
72. Sırada  bugün en iyi #56
Sayfa: önceki 18601861186218631864
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi yapmışsınız o klimayı size 4000 TL ye satmış olmaları ayıp zaten. İyice araştırın öyle tercih edin
  • Vestel marka önerisi var mıdır 9000 veya 12000 inverter. Hangisi yeterlidir genellikle soğutma için kullanacağız

İzmirin tepe bölgesi rüzgar alan bir bölgede

Güney Batı Cephe. 2+1 açık mutfak Salon 25 m2. 3 den sonra her oda güneş alıyor ve camları açmayınca ciddi bir sıcak oluyor. Balkon sürmeli yanda çift cam pimapen var. Ev yeni yapıldı. Vestel olarak önerdiğiniz bir modeli var mı? Tesisat yapılırken nelere dikkat etmeliyim ve klimayı salonda çizdiğim yere takmak en uygunu mudur bir sıkıntı olur mu? Teşekkürler şimdiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba. geçen sene salona klima aldık. şimdi salonun yanındaki odaya da alma gibi bi durumumuz var. sadece iç ünite alıp onu da aynı dış üniteye bağlatabiliyor muyuz? yoksa farklı bir dış üniteye daha ihtiyac duyar mıyım bu şartlarda?
  • Merhaba,

İzmir’de yaz aylarında sadece soğutma için kullanılacak klima önerilerine ihtiyacım var. Evde doğalgaz olduğu için kışın kullanmayacağım. Oda 19 m2 ve doğu cepheli.

Arızasıyla uğraştırmayacak, sessiz çalışan, soğutma performansı iyi olan, elektrik tüketme bakımından ekonomik, maksimum 3000 TL’lik bir klima arıyorum.

İzmir’de sıcaklar ve evde de hanım bastırdığından bir an önce almam lazım :)

Araştırmalarım sonucu birkaç marka ve model oluştu kafamda.
    - LG Standard Plus
    - Baymak Elegant
    - Sigma Plus
    - Sigma Comfort
    - Gree Viola
    - Midea Blanc
    (Hepsi 12000 BTU)

Sizin de görüşlerinizi alabilir miyim? Yorumlarınızı ve tecrübelerinizi benden esirgemeyin üstadlar.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_mert

Merhaba,

İzmir’de yaz aylarında sadece soğutma için kullanılacak klima önerilerine ihtiyacım var. Evde doğalgaz olduğu için kışın kullanmayacağım. Oda 19 m2 ve doğu cepheli.

Arızasıyla uğraştırmayacak, sessiz çalışan, soğutma performansı iyi olan, elektrik tüketme bakımından ekonomik, maksimum 3000 TL’lik bir klima arıyorum.

İzmir’de sıcaklar ve evde de hanım bastırdığından bir an önce almam lazım :)

Araştırmalarım sonucu birkaç marka ve model oluştu kafamda.
    - LG Standard Plus
    - Baymak Elegant
    - Sigma Plus
    - Sigma Comfort
    - Gree Viola
    - Midea Blanc
    (Hepsi 12000 BTU)

Sizin de görüşlerinizi alabilir miyim? Yorumlarınızı ve tecrübelerinizi benden esirgemeyin üstadlar.

Teşekkürler.
    Büyük ihtimalle bugün-yarın alacağım. Görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.

• the_mert T kullanıcısına yanıt
    Baymak tavsiye ederim 5 yıl garanti 4 yöne otomatik kanat ayarı ionizer kendi kendini temizleme favori modu ışıklı kumanda led gizli gösterge ne ararsanız var.Sessizlik ve tüketim olarak diğerlerinden farksız Üç aşağı beş yukarı üst marka klima modelleri dışında hepsi aynı sayılır.

marka olarak şöyle yorum yapayım sigma iklimasının kendi markası gree tarafından üretiliyor.

lg klima konusunda iyidir belki ancak genel olarak cep telefonu tv beyaz eşya kalitesi tartışılır bu marka güvenliğinden dolayı tercih ediliyormuş en son benim 4 tane lg cep telefonum bozuldu servis abi bu lg cep telefonları yüzünden geçen sene klima satamamıştık demişti.

midea ise bilindiği üzere çin in en iyi klima üreticisi piyasada az yukarıda belirtilen çoğu markayı bu firma üretiyor.

baymak ise çinde ningbo aux tarafından üretiliyor.Yakın zamanda komşuların vestel ile kıyasladığımda özellik plastik kalitesi sessizlik tasarım olarak açık ara önde geliyor.Sıkı bir vestelci olarak kendi evime vestel klima almadım.Üretici bir yana arkasında baymak olduğundan yaygın güvenilir servis ağından en önemlisi 5 yıl garantiden dolayı tercih ettim.Servis elemanı ile arkadaş oldum ileride kombiyi de baymak düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 9 Haziran 2018; 16:15:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de 12000 btu klima alacağım.Servislerinin kurumsallığı nedeniyle Arçelik-Beko düşünüyorum. Arçelik - Beko marka klimaları kim üretiyor? Midea- Gree- Haier üretimi mi yoksa kendileri mi üretiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

Baymak tavsiye ederim 5 yıl garanti 4 yöne otomatik kanat ayarı ionizer kendi kendini temizleme favori modu ışıklı kumanda led gizli gösterge ne ararsanız var.Sessizlik ve tüketim olarak diğerlerinden farksız Üç aşağı beş yukarı üst marka klima modelleri dışında hepsi aynı sayılır.

marka olarak şöyle yorum yapayım sigma iklimasının kendi markası gree tarafından üretiliyor.

lg klima konusunda iyidir belki ancak genel olarak cep telefonu tv beyaz eşya kalitesi tartışılır bu marka güvenliğinden dolayı tercih ediliyormuş en son benim 4 tane lg cep telefonum bozuldu servis abi bu lg cep telefonları yüzünden geçen sene klima satamamıştık demişti.

midea ise bilindiği üzere çin in en iyi klima üreticisi piyasada az yukarıda belirtilen çoğu markayı bu firma üretiyor.

baymak ise çinde ningbo aux tarafından üretiliyor.Yakın zamanda komşuların vestel ile kıyasladığımda özellik plastik kalitesi sessizlik tasarım olarak açık ara önde geliyor.Sıkı bir vestelci olarak kendi evime vestel klima almadım.Üretici bir yana arkasında baymak olduğundan yaygın güvenilir servis ağından en önemlisi 5 yıl garantiden dolayı tercih ettim.Servis elemanı ile arkadaş oldum ileride kombiyi de baymak düşünüyorum.
    Yorumların için teşekkürler hocam.

Sigma Plus ve Baymak arasında kaldım diyebilirim. Baymak fiyat/performans olarak iyi görünüyor ama Sigma kalite olarak bir tık yukarıda sanırım.

• Beyler bosch klima 18 lik 3800 tl , 24 lük 4800 tl verilir mi başka mı bakalım?

• quote:

Orijinalden alıntı: egemena

Ben de 12000 btu klima alacağım.Servislerinin kurumsallığı nedeniyle Arçelik-Beko düşünüyorum. Arçelik - Beko marka klimaları kim üretiyor? Midea- Gree- Haier üretimi mi yoksa kendileri mi üretiyor?
    Arçelik prosmart mirror serisi 12000 btu aldım servisten çok memnun kaldım cihazda oldukça sessiz ve ekonomik.
  • Arkadaşlar A-101 de 1749 TL ye satılan 12 lik SEG klima nasıl? Geçen sene Bim den 1499 TL ye aldigimiz Regal klimaya çok benziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 10 Haziran 2018; 13:14:22 >
  • İyi günler . 54 m2 salon için klima tavsiyesi alabilir miyim? Kaç btu luk klima işimi görür. Birde salonda kapı yok doğrudan hole açılıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • corde C kullanıcısına yanıt
    kapı yoksa sıkıntı olur en az 24000 lik lazım size

12.binlik 25 m2 ye ancak yetiyor siz hesap hesaplayın.

• meeb kullanıcısına yanıt
    O zaman bana en az 2400 btu luk bir klima gerekiyor.
    Peki arkadaşlar siz hangi marka modeli önerirsiniz. 7-8 bine kadar gerekirse çıkabilirim. Klimayı 5 aylık bebeğimiz için alacağım. Mitsubishi veya Daikin en kaliteli olanlar mıdır? Klimalar konusunda pek bilgim yok açıkçası. Birde inverter olandan mı almak lazım?
    Önerilerinizi bekliyorum.
    Edit: sizce bu klima 54m2 ye yeterli gelir mi?http://www.mitsubishiklimaankara.com/urun/srk50zs-s-mitsubishi-inverter-klima/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corde -- 10 Haziran 2018; 21:51:2 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • corde C kullanıcısına yanıt
    bu paraya 18.000 'lik yerine 24.000 baymak tavsiye ederim.54 m2 yere 24.000 lik bile ucu ucuna yeteceğinden kesinlikle aşağısını önermem.Ben 12.000 lik baymak kullanıyorum 26 m2 salonda ancak tepki veriyor.Tavan üstü teras ön cephe güney 4 m2 fransız balkon 2 m2 de balkon kapısı olunca klima geç tepki veriyor.18.000 likte soğutur soğutmasına ancak 2 saat sonra hissedersiniz gerçek anlamda.Birde kapı yok demiştiniz oraya böyle akordion kapı veya hiç olmadı böyle süslü boncuklu kapı süsleri oluyor buna benzer bir çözüm verirseniz daha iyi olur.Ancak amacınız hol veya girişide iklimdersin derseniz kesinlikle 24.000 lik alın derim.

Klima sektöründe adı duyulmuş iyi markalar mitsubihsi daikin toshiba panasonic sharp şimdilerde pek duyulmasada klimanın mucidi alarko carrier dir.

sıralayamaya göre tercih edebilirsiniz.

Bunun dışında baymak airfel midea gree lg samsung alıp memnun olan hatta servis ve yedek parça garantisinden özellikle fiyat /performansından dolayı vestel veya yan ürünlerini alıp yıllarca kullanan bir sürü kişi var.

Şikayet yoğunluğuna gelince bir yaz sezonunda bir ilde 200 tane mitsubishi satılırsa 2000 tane vestel satılıyor haliyle şikayet eden beğenmeyen de fazla gibi duyuluyor.Kalitesi performansı tabiki kıyaslanamaz ancak bu muhabbet yıllardır böyledir.

• the_mert T kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/133303272

Merhaba,

Ben de çok araştırdım sonunda LG Standart Plus aldım;

Bana göre artıları;
    - 10 yıl kompresör garantisi
    - 4 yönlü ayarlanabilir hava salınımı
    - dahili wifi bağlantısı
    - bakır borulama

Bakır boru kiti ürünle gelmiyor. Servis kangal olarak getiriyor ve kullanım ihtiyacına göre tek parça kesiliyor.
    5 metre üzeri ihtiyaç olursa metresi 70 TL
  • Hotpoint kullanan öneren var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • baymak elegant plus 12000 mü yoksa vessen 12000 mü hangisi iyi acaba 1 saat içinde alacagım
  • Selam arkadaşlar ; 30-35 metrekare salon daha çok ısıtma için bu ürünü almayı düşünüyorum , sizce nasıl olur ?

Lg Standart ES-W186K3A0 18.000 BTU

Edit : Soğutma(Btu/h) 17060 Isıtma(Btu/h) 19790

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghimco -- 11 Haziran 2018; 19:37:20 >
  • 
Sayfa: önceki 18601861186218631864
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.