Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1847. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18451846184718481849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Midea mfga 48 salon tipi klima için değerlendirme rica ediyorum.web üzerinden 8500 TL ye alınabiliyor. f/p ürünü olarak değerlendirilebilir mi? Farklı önerileriniz olursa paylaşmanızı rica ediyorum....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam yukarida S.R.YILDIRIM nickli arkadas normal demis isinma modunda dis unite altindan su cikmasina ama siz tikanma olabilir demissiniz?? Kafam karisti biraz.

• cgty89 C kullanıcısına yanıt
    Doğru elbette hocam, ısıtma modunda soğuyan kondenserden geçen nemli havanın yoğuşmasıyla oluşur zaten bu su. Fakat bu suyun dış ünitenin altına yapılması gereken tahliye borusundan akması gerekir, akmıyorsa tıkanmıştır ki bu durumda su yolunu alternatif delikleri kullanarak bulacaktır.

Sizin dış ünitenizin altında fotoğrafta olduğu gibi tahliye borusu yok mu?
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• unreleased kullanıcısına yanıt
    Tahliye cikisi var fakat ucuna hortum takilmamis.su bu tahliyeden cikiyor.

• cgty89 C kullanıcısına yanıt
    Siz tahliye borusundan değil de dış ünitenin altından su damlıyor deyince, ben dış ünitenin kendine ait tahliye borusu tıkalı; altındaki herhangi bir delikten damlıyor sandım hocam.

Sizin durumunuzda bir anormallik yok, su olması gereken yerden çıkıyor, sadece servis yapması gerekeni yapmamış.
  • Selamlar,ben KKTC de okuyan oğlumun öğrenci evi için özellikle ısıtması iyi olan ,yaklaşık 12 m2 karelik salonda kullanmak üzere ,2000
    tl civarınnda klima arıyorum.A++ olması ve nem ayarı yapabilmesi benim için öncelikli.Araştırmalarım sonucu 9000btu yeterli olacak gibi görünüyor.KKTC de Arçelik ve Beko oldukça yaygın,servisleri oldukça iyi.LG mağazaları da oldukça yaygın,bu markalar veya bunların dışında da olabilir yardımlarınızı rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gardenia59 -- 18 Aralık 2017; 18:22:34 >
  • Gardenia59 G kullanıcısına yanıt
    Fiyatını bilmiyorum. Mitsubishi Electric’i araştırmanızı öneririm. Fiyatları yaza göre %30 civarında düşük. Kampanya 31 aralıkta bitiyormuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cinquanta kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,araştıracağım 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: Gardenia59

Selamlar,ben KKTC de okuyan oğlumun öğrenci evi için özellikle ısıtması iyi olan ,yaklaşık 12 m2 karelik salonda kullanmak üzere ,2000
    tl civarınnda klima arıyorum.A++ olması ve nem ayarı yapabilmesi benim için öncelikli.Araştırmalarım sonucu 9000btu yeterli olacak gibi görünüyor.KKTC de Arçelik ve Beko oldukça yaygın,servisleri oldukça iyi.LG mağazaları da oldukça yaygın,bu markalar veya bunların dışında da olabilir yardımlarınızı rica ediyorum.

Alarko carier x pover fresh 9000 BTU Hepsiburada 2475 fiyat var güzel değerler var veya ECA yeni kliması var birde LG Sirius serisi değerleri güzel

Benim tavsiyem Alarko marka iyi onu tercih edin

Epey .com puanlama yapmış ordan bakabilirsiniz

• İnceledim,özellikle lg sirus çok hoşuma gitti,ama kktc de kafadan bir 500 tl konuyor üzerine,bu sefer de baya pahalıya geliyor,bakalım belki yüzyüze olunca biraz pazarlık ya da taksit vs ödeme kolaylığı ile hangisi cazip gelecek 😊

• Merhaba Arkadaşlar,

Sadece yazın istanbul sıcaklarında kullanmak için 1600-2000 tl arası klima tavsiye edebilir misiniz ?

Klimanın kullanılacağı oda 25 mt kare bu arada.
  • Yazın Adana sıcağında hangi 24000 lik klimayı tavsiye edersiniz az elektrik yaksın ısıtmasıda iyi olsun.
  • 12 lik hangi klima alınası şuan arkadaşlar?
    aşagıdakiler yada farklı önderebileceğiniz model nevar
    LG ASNW126J1R0 2600 tl civarı
    MSZ-HJ Comfort Inverter 3400 tl civarı
    MİTSUBİSHİ SRK35 ZMP-S 3000 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

12 lik hangi klima alınası şuan arkadaşlar?
    aşagıdakiler yada farklı önderebileceğiniz model nevar
    LG ASNW126J1R0 2600 tl civarı
    MSZ-HJ Comfort Inverter 3400 tl civarı
    MİTSUBİSHİ SRK35 ZMP-S 3000 tl

Çok anlamam ama
    hj serisi me'nin en alt serisi değerlerine bakmadım.
    srk35 iyi cihaz
    soğutma a++ SEER 6.15 ısıtma a+ 4
    lg ise
    soğutma a++ SEER 7.6 ısıtma a++ 4.6
    f/p olarak bakarsanız hem fiyat hem performans olarak en makul değerler lg'yi gösteriyor.
    Ben ASNW126J1R0 serisini kullanıyorum ve soğutma+ısıtmasından memnunum tavsiye ederim.
  • Panasonic KIT-YE12MKX hakkında bilgisi olan varmı . İkinci el satan var 1300 e nasıl bir cihaz bu onu bilmiyorum

• arkadaşlar selamlar

35 - 40 m2 kuzeye bakan sadece öğleden sonraları yandan az güneş alan giriş katı evimiz için (sadece yazları sogutma amaçlı kullanılacak ) mitsubishi SRK45ZMP-S (16.000 btu) klima için 4.100 tl peşin fiyatı aldım

1 si bu kşlima yeterli olucak mı sorusu var aklımda
    2 si bu fiyat iyimidir bu modele ve bu model nasıldır mitsubishiler içinde
  • DJ ICEMAN D kullanıcısına yanıt
    Vasat bir model almışsınız, o klimayı Mitsubishi kullanıyorum diye düşünmeyin , onun yerine yine iklimsanın sattığı 18 Btu sigma plus alsaydınız daha iyi bir tercih olurdu.
  • egemen0807 kullanıcısına yanıt
    almadım fiyat aldım manasında yazdım onu
    sigmada burdaki bayide yoktu 22 yada 24 luk sigma var onuda 4400 verebilirz dedi fiyat olarak
  • DJ ICEMAN D kullanıcısına yanıt
    Kardeşim, olanağınız varsa Mitsubishi Electric MSZ serisi klima alın. Zaten o sınıra gelmişsiniz.

Olanığınız yoksada lütfen biraz zorlayın. Zira fark çok az.

• 15 metrekare çocuk odasına sadece gece (2-3 saat) çalıştırılacak 9000 BTu A+++ bir klima almak istiyoruz. Kısa süreli çalıstırılacağı için inverter model almayın deniliyor çevremizden.

Sizler ne tavsiye edersiniz ?

Hesaplı bir model varmıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustizmir -- 7 Ocak 2018; 19:55:43 >
  • 
Sayfa: önceki 18451846184718481849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.