Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1841. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.071
Cevap
696
Favori
4.415.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18391840184118421843
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Haklısınız aslında. Ekim'i beklemek en iyisi, belki iyi kampanyalar çıkar. Acelemiz yok, Antalya'da havalar oldukça sıcak şu anda.

5 yıldır Carrier X Power Gold kullanıyoruz, çok memnunuz. Yine ondan almak isterim ama çok pahalı maalesef. 2012'de 2000 liraya almıştık 12 bin BTU olanı, şimdi 3400 diyorlar.
  • Merhaba arkadaşlar.

Oturduğum daire son katta olup üstümüzde çatı bulunmamaktadır. Bu nedenle kışın zor ısınıyoruz. Bir odasına klima taktırmak istiyorum neler önerirsiniz ?
  • leylimem L kullanıcısına yanıt
    yanlış anlamayında kaç metre kare, nereyi ne kadar soğutup ısınacaksınız? bütçe nedir? birşey yazmadan anca mitsubishi al geç denir.
  • merhaba arkadaşlar çok yakın zamanda klima alıcağım
    2500-3000tl arası bütçem var
    İstanbulda-Beylikdüzünde yaşıyorum kışları kombi kullanmıcağım sadece klima kullanıcağım.

Bana yaz kış kullanabiliceğim bir klima önerebilirmisiniz az yakan teşekkür ederim.
    Isıtma soğutma yapacağım oda 25-35metre kare bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi söny -- 22 Eylül 2017; 19:25:8 >
  • Mersin Tarsus da kayınpederimin evine klima alınacak. Salona 18000 lik ve bütçe yeterse yatak odası tarafına 12000 lik alarak yaz kış kullanımda olacak. Bütçe 18000 için 4-4500 arası 12000 de alırsa toplam 7000 e kadar. Almışken iyisi olsun diyorlar bu fiyatlara tavsiye edebileceğiniz ürün veya ürünler var mıdır?
  • alikkkk A kullanıcısına yanıt
    mitsubishi 'nin 1 oda 1 salon kampanyasi isinizi gorebilir hala devam ediyorsa tabi.
  • streamin S kullanıcısına yanıt
    O Toshiba da var sanırım ama tek motor istemiyor bizimkiler verimli olmaz diyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hitachi rak-50ppa hakkında görüşlerinizi alabilir miyim?

• Merhaba ;

Adapazarı'nda 30m2 salon için soğutma ve mevsim geçişlerinde ısıtma için de kullanılacak klima arıyorum. topic genelini okudum. Birkaç model arasında kaldım. Kafamda oluşan sırayla şu şekilde;

1- LG Sirius Deluxe Inverter AS-W186K1R0 (17060 BTU) - 3330 TL

2- Midea Modernstar Elegance MSEW-18 - 2850 TL

3- Bosch B1ZMA/I18604 (18000 BTU) - 3550 TL

4- Airfel LTXN50U 18 - 2950 TL

5- Uğur USMARTPlus 18 - 2950 TL

Bulabildiğim en uygun fiyatlar bunlar. Sizce hangisini almalıyım ?

• Konuda son bir yılda bütün yazılanları okuyarak alacağım klimaya karar verdim.

Benim için oldukça keyifli oldu. Katkısı olan arkadaşlara teşekkür ederim. Özellikle sayın Ado'nun sabırla tüm sorulara cevap vermeye çalışmasına hayran kaldım. Ama son günlerde yazmamış, umarım bir sıkıntısı yoktur.

Ben 3+4 yıl garantisinden, eski sorunlarından sıyrılmış olmasından, yaygın servisi olduğundan ve çok para ödemek istemediğimden Vestel Plazma'ya karar verdim, hayırlısı olur inşallah..

• quote:

Orijinalden alıntı: hayalci79

Konuda son bir yılda bütün yazılanları okuyarak alacağım klimaya karar verdim.

Benim için oldukça keyifli oldu. Katkısı olan arkadaşlara teşekkür ederim. Özellikle sayın Ado'nun sabırla tüm sorulara cevap vermeye çalışmasına hayran kaldım. Ama son günlerde yazmamış, umarım bir sıkıntısı yoktur.

Ben 3+4 yıl garantisinden, eski sorunlarından sıyrılmış olmasından, yaygın servisi olduğundan ve çok para ödemek istemediğimden Vestel Plazma'ya karar verdim, hayırlısı olur inşallah..

Hocam insanların bu ürün hakkındaki tecrübelerinide araştırdınız mı?

Hem sıcak hemde soğuk için arıyorum bende klima.
  • quote:

Yazık olmuş 1 yıllık forumu okuduğuna, 1 yıl okuduktan sonra hala Vestel almaya nasıl karar verdiniz anlam veremedim , demek ki dikkatli okumamış iyi araştırmamışsınız, yazınızı görende Vestel çok iyi bir klima diye düşünecek . Yazınızı görünce yanlış yönlendirme olmasın diye yazma gereği duydum. Sektörde alınacak en son klima Vestel markadır , cevap vermenize gerek yok sektörde markaları bilen biliyor asıl amacım size hitap değil söylediğim gibi okuyanlara yanlış yönlendirme olmasın diye iyi günler.
  • Merhaba

aşağıdaki klimalardan hangisini tavsiye edersiniz?

LG Sirius Deluxe AS-W096J1R0 9000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima (Yeni Smart)

MİDEA MISSION MSMBBU-09 İNV. SPLİT KLİMA

Özellikle bu iki markayı kullananların yorumları nasıldır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: egeli efe

hitachi rak-50ppa hakkında görüşlerinizi alabilir miyim?

Ben de merak ettim.

• Ben özellikle Ado'nun yazdıklarından bu karara vardım. Kullanan, memnun olanlar var. Vestel Flora da iyi bir model olarak görünüyor, incelemesi var forumda.

Ha, tabii ki bütçem yeterli olsa ME, Toshiba ya da şu an kullanmakta olduğum ve çok memnun olduğum Carrier'ı almak isterdim. Carrier'dan pek bahsedilmiyor bu konuda.

Servisleri hakkında kafamda soru işareti olmasaydı Midea'ya da yönelebilirdim.

Başka bir forumda nedense sürekli övülen Sigma Plus da aklımdan geçmişti, yere göğe sığdıramıyorlardı. Ama burada pek bahsi geçmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: egemen0807

quote:

Yazık olmuş 1 yıllık forumu okuduğuna, 1 yıl okuduktan sonra hala Vestel almaya nasıl karar verdiniz anlam veremedim , demek ki dikkatli okumamış iyi araştırmamışsınız, yazınızı görende Vestel çok iyi bir klima diye düşünecek . Yazınızı görünce yanlış yönlendirme olmasın diye yazma gereği duydum. Sektörde alınacak en son klima Vestel markadır , cevap vermenize gerek yok sektörde markaları bilen biliyor asıl amacım size hitap değil söylediğim gibi okuyanlara yanlış yönlendirme olmasın diye iyi günler.

Hocam sizce hangisi iyi?

Yada en az sorunlu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

quote:

Orijinalden alıntı: egemen0807

quote:

Hocam sizce hangisi iyi?

Yada en az sorunlu?

DAIKIN ve MITSUBISHI ELECTRIC
  • qwsehmus kullanıcısına yanıt
    DAIKIN ve MITSUBISHI ELECTRIC.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba evime 2 tane klima taktırdım. Formu 1 ay kadar takip ettim. Faydası olur diye yazayım dedim. 20m2 salon ve hol için 18000lik, 10m2 ve 8m2 oda ve holede katkısı olur diye 12000 lik baymak elegant plus aldım. Vestel düşünmedim. Arçelik fiyatları uygun olsa alırdım. Ama en uygun fiyatlı ve forumdaki ve ürün yorumlarındaki olumlu görüşlere dayanarak aldım. 18000 liği 2500tl ye 12000liği 1900tl ye aldım. 2side takıldı. Sıcakların son günlerinde 18000 liği kullanmak nasip oldu ve kapı açık gayet iyi soğuttu. Fatura olarak bişey demem yanlış olur. Çünkü 3-5 gün anca kullanıldı. Ama birkaç gün sayaç takibi yaptım çok etkilemiyecek gibi gördüm.

Klimaya gelirsek epey memnunum bir sürü özelliği var. Kendini temizleme, anti küf, i feel falan bence beklenti üstü bir performans ve özellikler. Görünüş olarakta çok modern takoz gibi durmuyor yani. Serviste sorun yaşamadım. Ayrı ayrı günlerde aldığım halde alo dedim 2side ertesi günü takıldı.

Şimdilik gözlemlemlerim ve aklıma gelenler bu kadar. En kısa zamanda ısıtma modunda kullanacaz belliki. Fırsat bulursam paylaşırım.

Sorusu olanlara cevap verebilirim.

Benim baymak alma amacım pahallı olmasın ama yerli malı alıp rezilde olmayım. Bunu almasam midea veya iklimsa falan alabilirdim. Çok az fark var aralarında. 5yıl garantide cezbetmedi değil.

Şimdilik iyi forumlar herkese.

• egemen0807 kullanıcısına yanıt
    Bence arkadaş bütün 1 yılı okumuş ve vestel demiş. Sizin söylediğiniz markaları almak için forma baknaya bile gerek yok. Ado nun anlatmak istediğini anlamış ve uygulamış. Bende aynı mantıkla aldım ama vesteli hiç düşünmedim. Verim alabilirmi bilemem, enerji tasarrufu nasıldır bilemem ama parasına göre almış bence. Sizin gibi cevap verirsek mitsubishi ve toshiba derim bende.

• 
Sayfa: önceki 18391840184118421843
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.