DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
Klima tavsiyesi
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: gs_alper Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
37.231
Cevap
303
Favori
3.014.569
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Giriş
      252 Mesaj
      11 Ağustos 2017 15:50:28

Bu linkteki Samsung klimada yanlış teknik bilgi olduğunu düşünüyorum , Samsung kendi sayfasında bile R32 gaz yazmıyor R410A yazıyor ama linkte R32 diye pazarlanıyor tüketici yanıltılıyor , benim bildiğim Samsung Türkiye'de şuan R32 gazlı ürün yok . R32 gazlı 9-12 btu yeni üretim modelleri var ama Türkiye'de yok zaten şuan olsa da fiyatı pahalı olur kimse Samsung klimaya o paraları vermez, yanlış bilgi ise düzeltelim lütfen ben böyle biliyorum R32 yok şuan.
      |
      |
      hulea kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      128 Mesaj
      11 Ağustos 2017 19:09:38
      Selamlar

İzmir/Bornovada

İzolasyonsuz/2 katlı binanın zemin katı/Güneş alan/ Evim için klima almayı düşünüyorum
      Klima Soğutma Amaçlı kullanılacak

Misafir odası : 410Cm X 540cm =22.14M2
      Oturma odası : 408Cm X 406 Cm =16.56M2
      Mutfak : 370Cm X 428cm =15,83M2
      Genç Odası : 290cm X 305Cm =8.5 M2
      Hol : 118 Cm X 760 cm =8.97M2
      Yatak odası : 210 X 405 =8.5M2
      : Tuvalet Boşluğu =1.5M2

Tavan Yükseklikleri =2.7 Mt

Toplam =82 M2

Genç odası ile Misafir odası Mutfak ve Oturma odası Arasında ;

Odaların Önem Sırası ;

Oturma Odası Çok Önemli
      Mutfak/Genç Odası/Hol Önemli
      Misafir Odası/Yatak odası Orta Önemli

Klima tavsiyeniz ne olur Bütçe 4500TL genel olarak

Tek klima mı yoksa çift mi ?

Tek dış ünüte 2 iç ünüte fiyat olarak avantajlı mı ?

• Yüzbaşı
      529 Mesaj
      11 Ağustos 2017 20:41:37 Konu Sahibi

10 yıl garantiyi sadece kompresör için veriyorlar, kaldı ki kullanılan PFC ünitesinin sayesinde kompresörün bozulma olasılığı oldukça düşmüştür. (Kesinlikle bozulmaz demiyorum tabii ki.)
      |
      |
      SerhancCc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      529 Mesaj
      11 Ağustos 2017 20:54:07 Konu Sahibi

Dediğiniz gibi bu klima R410A kullanıyor, işin garibi satıcı da teknik özellikler kısmında belirtmiş.

Galiba bir ara Samsung da kendi sitesine böyle bir bilgi koymuş ki bu yanlış anlaşılma oradan kopyala/yapıştır yaparak başlamış zira Vatan Bilgisayar da dahil olmak üzere bir kaç satıcı aynı hataya düşmüş. (bağlantı)
      |
      |
      egemen0807 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      91 Mesaj
      11 Ağustos 2017 20:55:08
      Merhaba,

Mitsubishi Electra Krigamine Zen 14000 Btu klima aldım. Klimanın takıldığı oda 25 mt2. Ilk aldığımızda 1. fan seviyesinde 25 derecede evdekiler ben hariç üşüyordu. 40 gün geçti, evi bir türlü ilk gün gibi soğutmuyor. 16 bile yaptık, 5. Seviye fan hızında vantilatör gibi üflemeden başka birşey yapmıyor. Servisi cagirdim ancak sizlerden bilgi almak istiyorum.

Servis normal havalar sıcak diyerek telefonda geçiştirdi. Ee zaten sıcak hava için aldık, işyerinde, akrabalarda buz gibi üfleme yapiyor. Sizce problem varmıdır varsa ne olabilir? Bu modeli kullanan arkadaslar ayni sorun var mi? Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      107 Mesaj
      11 Ağustos 2017 21:38:18

82m2 için tek klima hiç mantıklı değil bence. aynı şartlardaym neredeyse 2 klima düşünüyorum.
      elbette bütün odalar aynı sıcaklıkta olmayacaktır fakat en mantıklı yerlere koymak lazım klimaları.
      işim gereği bir çok eve girip çıkıyorum bazı evlerde gördüğüm yüksek btu lu klimayı boş odaya koyup heryeri serinletmek.
      |
      |
      Seçkin035 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1520 Mesaj
      11 Ağustos 2017 21:44:18
      Toshiba'nin ikili klima kampanyasını degerlendirmek mantıklı midir klima konusunda uzman arkadaşlardan bi fikir bekliyorum

|
      |

• Teğmen
      128 Mesaj
      11 Ağustos 2017 21:59:57

ağırlıklı olarak mutfak ve oturmada odasına 2 Klima almayı düşünüyorum
      Uzman arkadaşlar Tek klima uygun olmaz diyorlar
      |
      |
      Seçkin035 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      666 Mesaj
      11 Ağustos 2017 22:44:53
      8-9k lik en kalitelisinden bir sey onerin

|
      |

light of my life, fire of my loins
    • Teğmen
      107 Mesaj
      12 Ağustos 2017 00:59:45
      quote:

Orijinalden alıntı: Seçkin035

ağırlıklı olarak mutfak ve oturmada odasına 2 Klima almayı düşünüyorum
      Uzman arkadaşlar Tek klima uygun olmaz diyorlar

uzman olmaya gerek yok. 82m2 diyorsun tek klima diyorsun
      |
      |

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      12 Ağustos 2017 13:20:03

Şimdiden hayırlı olsun azizim, montaj süreci ve sonrası deneyimlerinizi aktarmayı unutmayınız lütfen.
      |
      |
      SerhancCc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      13 Mesaj
      12 Ağustos 2017 13:55:33

quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Şimdiden hayırlı olsun azizim, montaj süreci ve sonrası deneyimlerinizi aktarmayı unutmayınız lütfen.

Çok sağol kardeşim pazartesi kurulum yapılacak bakalım nasıl olacak tabiki görüşlerimi paylaşırım hayırlı olur inşallah

|
      |
      Bahsedilenler: Ado

• Binbaşı
      1648 Mesaj
      12 Ağustos 2017 14:26:16
      Yazlıkta 50-55 m2 alan salon+yatak odası için (yan yana) soğutma için tek klima bakıyoruz. Cephe güneş alıyor. ME, Daikin ve Arçelikten bazı modellerin fiyatlarını soruşturduk. 5-4-3.2 diye gidiyor fiyatlar model marka tavsiyelerine açığım

|
      |

★★★ Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black (SM-N950F) ★★★

R7 1700~~ASUS ROG Crosshair VI Hero~~STRIX GTX 1080-O8G-11GBPS~~G.SKILL Ripjaws V F4-3000C15D-16GVGB~~Samsung 850 Evo 500GB~~Seagate BarraCuda 1TB~~Phanteks Enthoo Pro M~~Corsair H100i v2~~EVGA SuperNOVA 750 G3~~Razer Mamba Tournament Edition~~Corsair K70 Rapidfire~~Kingston HyperX Cloud II~~Corsair Gaming MM300~~AOC Agon AG241QG
    • Yarbay
      3426 Mesaj
      14 Ağustos 2017 01:41:28
      dijitsu klima gördüm gaziemir metro markette 1350tl idi bende aldım .a++ inverter 9bin btu umarım iyi çıkar.24bin btu fiyatı 1900tl idi.Almak isteyenler baksın.
      |
      |

• Yüzbaşı
      252 Mesaj
      14 Ağustos 2017 10:49:11
      Merhaba arkadaşlar

Hafta sonu bir alışveriş merkezinin -1. katına kurulmuş yaklaşık 6-7 m2 cam içinde kapalı bir alandaki Samsung markanın yeni çıkardığı hani mucize bir özellikmiş gibi anlatılan ( tanıtımı yapan "konu mankenleride" dünyada ilk böyle bir klima yok diye anlatıyorlardı) windfree rüzgarsız serinletme teknolojisi olan modeli deneyimledim.

Açıkçası tam bir fiyasko , flap kapalı bir serinlik hissi var ama 30 cm mesafeyi geçmeyecek şekilde yani o şekilde ancak kendisini soğutur klima , hiç bir etkisi olmaz , elemana fan hızı artmıyormu dediğimde kumandaya bastı bu sefer kanatla açıldı daha fazla serinlik istiyorsanız bu şekilde oluyor dedi, kısaca özellik fiyasko. Hele birde standı kurdukları yere bakın avm ve -1. kat . Avm içi zaten buz gibi elemanda klimayı almış 16 dereceye bide utanmadan içeri girerken serinliği hissetmediniz mi diyor . Soğuk hava zaten aşağıya doğru çöker ağız olduğu için , elemana madem çok güveniyorsunuz bu testi en üst katta yapsaydınız ya dedim , boş boş bakıyor suratıma bir şey diyemiyor , bu arada avm lere gidenler bilir üst katlarla eksi katlar arasında 10-15 derece sıcaklık farkları olabiliyor.

http://www.samsung.com/tr/air-conditioners/windfree-ar12/ bahsettiğim klima bu , hani almayı düşünen olur mucize klima zanneden falan olur tercihini buna göre yapsın .

• Teğmen
      220 Mesaj
      14 Ağustos 2017 12:14:25

Hocam bu klimayı kullanıyorum.

Tam fiyasko demiş ve yanıltıcı bilgi vermişsiniz, cevap verme gereği duydum.

Direkt Windfree modunda odayı serinletmesi beklenemez. Ancak hızlı soğutma moduna alarak 5-10 dakikada ısıyı istenen değere düşürüp sonrasında windfree moduna alınca 24² m odamda rahatça ısıyı stabil tutuyor. Son derece memnunum windfree fonksiyonundan. Yani başka sebepler öne sürebilirsiniz bu klimayı almayın derken ama windfree fiyasko demeyin.
      |
      |
      egemen0807 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      642 Mesaj
      14 Ağustos 2017 16:35:25
      arkadaşlar sadece yaz aylarında kullanılacak (ısıtma umrumda değil)
      a++ olsun ve 12 yada 18000 btu olucak , pencerelerin oldugu kısım güneş almaz normal büyüklükte pencereler var asırı değil yalıtımda camlar pimapen dvar yalıtımı yok ve zemin kat ( cok aşırı güneş almaz)

asırı pahalı olmayan sesi yuksek olmayan bir klima dusunuyoruz salonumuza ve servisi iyi olsun ( yani bu gün alsam yarın bilemedin ertesi gün taksın gibi) yer bursa

not: daha önce arka odamıza olefini almıştık ama olefini 18000 lik su anda cok pahalı en azından benim bulduklarım.

• Yüzbaşı
      252 Mesaj
      14 Ağustos 2017 19:39:43

Merhaba

Hem ucuz olsun hem A++ olsun yok öyle bir klima ,tabi A++ dan kasıt gerçek enerji etiketleri ise (örnek DAIKIN ME ) yoksa A++ ,A+++ diye piyasada satılan klimalar hikaye fasa fiso , sadece enerji etiket değerlerine bakarak değerlendirme yaparsanız yanılırsınız
      |
      |
      DJ ICEMAN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3917 Mesaj
      14 Ağustos 2017 20:19:03
      Soğutma için tavsiye vermek kolay..:) Isıtma icin tavsiye verecek var mı? 39 m2 100 m3 salon için..Sahil kesiminde ancak kötü sartlarda kullanılacak klima tavsiyesi?

• Teğmen
      220 Mesaj
      14 Ağustos 2017 22:02:49

O da kolay da soğutma için bahsi geçen giriş sınıfı klimalarla olmaz elbette.

Özellikle ısıtmada F/P kliması olan bu model olabilir mesela sizin için:http://www.izmirgeneralklima.com/?newUrun=1&Id=1334621&CatId=bs714241&Fstate=

|
      |
      x15 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.