Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.262
Cevap
331
Favori
3.176.442
Tıklama
Giriş
      1671 Mesaj
      15 Ağustos 2017 16:47:25
      http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/samsung-ar7500-ar24mssdcwk-24000-btu-a-ar7500-ucgen-tasarim-2017-model-inverter-klima-286234963

bu klima nasıl anlayanlar bi el atabılır mi sadece sogutma amaçlı 40 mt salon da kullanılacak yanında cep telefonu hediyesi de var
      15 Ağustos 2017 17:44:24
      quote:

Orijinalden alıntı: mrbaronx

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/samsung-ar7500-ar24mssdcwk-24000-btu-a-ar7500-ucgen-tasarim-2017-model-inverter-klima-286234963

bu klima nasıl anlayanlar bi el atabılır mi sadece sogutma amaçlı 40 mt salon da kullanılacak yanında cep telefonu hediyesi de var

Telefona dair bir bilgi yok fakat 24k bir cihaz için fiyat makul gibi. Servis durumu bölgeye göre değişir. Telefon hediyesini de görmek isteriz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1671 Mesaj
      15 Ağustos 2017 20:15:52

Telefonu samsung veriyor kampanyası var form yolluyorsun samsungwa sitesinden

|
      |
      hunter87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Ağustos 2017 21:11:43

Telefonu değerlendirdiğinizde size maliyeti 3,000 lira gibi olacak ki bu fiyata kesinlikle alınır hocam, madem sadece soğutmada kullanacaksınız.

Dış ünitesinde kondenser komple alüminyum. Uzun vadede ne kadar dayanacağı konusunda çekinceler var ve servisleri ileri tarihe montaj randevusu veriyor ve maalesef kötüler. Bunlar da aklınızda olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naviga70 -- 15 Ağustos 2017; 21:18:41 >
      |
      |
      mrbaronx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Ağustos 2017 23:46:39
      quote:

Orijinalden alıntı: naviga70

Telefonu değerlendirdiğinizde size maliyeti 3,000 lira gibi olacak ki bu fiyata kesinlikle alınır hocam, madem sadece soğutmada kullanacaksınız.

Dış ünitesinde kondenser komple alüminyum. Uzun vadede ne kadar dayanacağı konusunda çekinceler var ve servisleri ileri tarihe montaj randevusu veriyor ve maalesef kötüler. Bunlar da aklınızda olsun

bende ar7500 klima almayı dusunuyordum ama klimaformu sıtesınde samsung almayın uzak durun dıye sureklı telkınde bulunmuslar açıkçası bende pek ısıtma ıcın kullanmayacagım . Bir klima servisine de sordum onlar da samsung almayın dıyorlar. çevremde bir kişi samsung aldı geçen sene gayet memnun. klima formundaki kişilerhttp://urun.n11.com/klima/airfel-ltxn71u-a-24000-sez-inverter-klima-yeni-P112958302 bu klımayı onerıyorlar . Şaştım kaldım açıkçası . siz ne dersiniz ?

• Teğmen
      163 Mesaj
      16 Ağustos 2017 00:06:07
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Ben hiç bir üretime çöp demem, diyenlere de karşıyım. Oturduğu yerden bir mal için ÇÖP diyenlerin, çok biliyorlarsa gidip fabrika kurup çok daha iyisini üretip 1500-2000TL ye satmalarını öneririm, Bize icraat lazım boş laf değil, yoksa herkeste bir klavye var yazıyor yasak yok buna

Elbette ki ÇÖP demesek de ben de bir çok ürünü bazı noktalarından dolayı eleştiriyorum. Aradaki fark şu, bu eleştiri yapıcıdır, düzeltilmesi adına öneridir, tavsiyedir. Israrla bu hatayı düzeltme yoluna gitmeyen üreticiyi bu hatalı ürününü sürekli dile getirerek cezalandırmaktır vs vs. Yoksa oturduğum yerden ben şimdi MERCEDES için ''mmmm olmamış, direksiyonu çok yuvarlak'' dersem bu saçmalık olur

SAMSUNG klimaları ile ilgili eski on/off sistemlerdeki klimalarından bir tanesinin kullanıcısı olarak da, bu işin teknik tarafını bilen biri olarak da şunu yazabilirim ki EVET olması gereken bakırdır buna zaten itirazımız yok, lakin bakır olunca SIFIR SORUN diye bir durum da yok maalesef. Bakınız şu an hemen ulaşabildiğim bir SAMSUNG AD24A1E12 iç ünitenin eşanjöründe ahtapot kolun hemen üzerinde delik var hem de BAKIR olmasına rağmen. Ancak hemen hemen aynı yaşlarda olmalarına rağmen BEKO 7445D klima iç ünitesi de var tamamen ALUMİNYUM eşanjör, belki doğrusu bu değil ancak o eşanjör sapasağlam duruyor. Akma kokma delinme erime çürüme vs hiç bir şey yok.

Şimdi buradan çıkacak sonuç olarak ''Aaaaa alümintum süper ama bakır kaka'' şeklinde de değil elbette.

Ben uzun zamandır forumda yazarım, Alüminyum ne kadar kötülenirse kötülensin önce orta sınıf klimaların TAMAMI, daha sonra da zamanı gelince üst segment klimalar alüminyuma GE-ÇE-CEK bunun başka yolu yok.

Ancak ticari faaliyet olarak şunu yapabilirler. ME-XYZ-12A modelini Alüminyum olarak üretip 5000TL ye satarken, ME-XYZ-12B modelini Bakır olarak üretip 7.000TL ye satabilirler. Eeee malum lider markalar ''Kardeşim benim markamı kullanıyorlarsa marka değerinin bedelini de ödeyecekler'' düşüncesi ile 3.000TL lik klimayı 5.000TL ye satıyorsa, bu sefer de ''Kardeşim bakır borulu klima kullanmak istiyorlarsa bedelini ödeyecekler'' düsturundan hareketle bu sefer aynı malı elbette 7.000TL ye satacaklardır. Bunları bir öm görü olarak kabul edebilirsiniz. Forum da burada, Ben de buradayım. Zamanı geldiğinde haklılığım elbette ortaya çıkacaktır

Tabi ki tüm bunları yazarken ben de elbette ki alm yi TEKNİK olarak eleştiririm zira servis gurubunda bizim başımıza derttir alm. fazla yumuşaktır, basınca dayanmaz, tork değeri düşüktür, normalde havşa açılmaması gerekir lakin açıyoruz tabi, rekor sıkarken bakırda kullandığın tork ile alm de kullandığın tork değerini iyi ayarlamak zorundasın yoksa keser atar rekor alüminyumu, oksijen ile kaynak yapılmaz (Bakıra yapıldığı gibi yapılmaz yani) delik bulsan bakırda olduğu gibi 2 dakikalık bir kaynak ile sorun çözülmez vs vs vs

Lakin bunlar teknik tarafları. Sizlerde bilirsiniz ki kapitalist düzen PARA üzerine kurulu bir sistemdir ve PARA nın lafı geçer. üretici daha çok kazanmak için alm kullanma kararı almışsa ne mühendisin ne de bizim yapabileceğimiz bir şey kalmıyor.

Tabi burada her şey birbirine oldukça bağlı. klima üreticisine suç atıyoruz lakin, Londra metal borsası ve İstanbul metal borsası verileri bakır madeninin son 5 yıllık önlenemez yükselişini gün gibi önümüze seriyor. ben daha önce de bu matematik hesabını yapmıştım. 5 yıllık bakır madeninin fiyat artış endeksi ile 5 yıllık klima ürünlerinin fiyat artış endekslerini karşılaştırın, başka hiç bir şey araştırmanıza gerek kalmaz.

valla hocam ben samsung 7500 serısı alacaktım senın yazını okusaydım şimdiye almıştım Ama ne kadar klimadan anlayan teknik bilgisi olan adam varsa samsung alma diyor. Hatta sıralıyor paran varsa ME TOSHİBA DAİKİN fijitsu olmadı sigma plus -mdiea oda olmadı airfel lg sirus al diyorlar.
      önerilen model dehttp://urun.n11.com/klima/airfel-ltxn71u-a-24000-sez-inverter-klima-yeni-P112958302 bu mesela f/p ürünü diyorlar.

Ben klimayı salon için alıcağım .Salon 40 m2 . yer gaziantep sıcaklık ortalama 45 derece. nem yok . Siz hangisini önerirsiniz . Yanına alabileceğim fiyatları da yazayım .
      http://urun.n11.com/klima/airfel-ltxn71u-a-24000-sez-inverter-klima-yeni-P112958302 3200 tl
      http://urun.n11.com/klima/sigma-klima-sgm-24-invdme-inverter-24000-duvar-tipi-klima-P101880967 4100 tl
      http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/samsung-ar24mssdcwkn-sk-7500-serisi-24-000-btu-inverter-klima-298281837 3500tl yanında 800 tl telefon hediyeli.

Değerli yorumlarınız ve tavsiyeniz için şimdiden teşekkür ederim

• Yüzbaşı
      263 Mesaj
      16 Ağustos 2017 00:24:26

Hocam ben işin uzmanı değilim. Bilinçli bir kullanıcıyım kendimce. Bir de tekne kliması temsilciliği yaparız şirket olarak, eğitimlere katılmışlığım vardır öğrenmeye merakımdan. Hava yerine su kullanır marin klimalar soğutma için, bunun dışında temel prensipler aynıdır.

Gerek evlerimde gerek işyerimde farklı marka klimalar kullandım, kullanıyorum. Hiç bir marka da babamın oğlu değil. Ben günün koşullarında fiyat/performans oranına bakarım. Samsung almayın diyenlerin görüşlerine saygı duyuyorum ancak katılmıyorum. Tutturmuşlar alüminyum kondenser de alüminyum kondenser. Çöpmüş! Yahu dünya markası bir firma, yüzbinlerce klima satıyor. Sizler kadar bilmiyor mu bu işi? Hiç olabilir mi böyle bir şey?

İşyerimdeki klimalar Mitsubishi Heavy'dir. Bunlara bakan servisimiz de bir gün bana 'Abi birine kötülük yapmak istersen Vestel klima hediye et' demişti; büyük bir samimiyetle, inanarak, söylemişti bunu. Yani, servislere de bakmayın çok, Vestel de zamanında hatalar yaptı ancak bugün bir fırsat çıksa, bozulan klima olsa da Flora modelini alıp denesem diye can atıyorum. Çünkü görüyorum, yapmış onlar da, hatalardan ders almışlar.

Neyse azizim, uzattım. Ben olsam Samsung 24,000 btu klimayı 3,000'e mal edebiliyorsam, 3,500 liraya Airfel almam. Haa Airfel 2,500 lira olsa onu alırdım belki ama bu fiyatlar söz konusu ise Samsung alırım, kimin ne dediğine de bakmam.

|
      |
      KrmTgc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      263 Mesaj
      16 Ağustos 2017 00:53:26

Son mesajınızı yanıt yazdıktan sonra gördüm. Size tavsiyede bulunanlar haksız değiller. Eğer bütçe müsaitse;

ME SF ve üzeri modelleri

Daikin Shira ve üzeri modelleri

Fujitsu-General LM-LF ve üzeri modelleri

MHI ZS-S ve üzeri modelleri alın, arkanıza bakmayın.

Ama biz 3,000 lira ve 24,000 btu üzerinden konuşuyoruz

Bu arada bunu da alternatifler arasına alın isterseniz, süper fiyat, sizin bölgede servis olarak da rahat ettirebilir:http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/vestfrost-vf-24000-btu-a-inverter-klima-293563786

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naviga70 -- 16 Ağustos 2017; 1:10:16 >
      |
      |
      KrmTgc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1508 Mesaj
      16 Ağustos 2017 12:16:45
      Arkadaslar en 3.30 boy 5 metre odamiza sogutma amacli klima almaam lazim. 15 metre kare sanirim. Airfel klimalar nasıldiir? Sadece sogutma amaciyla kullanacaginiz. İsinma hic gerekmeyecek. Acil ihtiyaaciim var oneri yapacaklara tesekkurler

16 Ağustos 2017 13:08:32

Ado hocam S.a , 16 m2 oturma odamız var. odada duvarda tv , bir bilgisayar masası ve masaüstü pc var. 3 kanepe var. Adana da oturuyoruz. Babam klima alma arefesinde ama ne alacağımızı bilemedik. Güneş 1 saat anca vuruyor , 7 katlı binanın 6. katı. Bu yaz aylarında haftada 3-4 gün geceleri sürekli çalışacak. Yeni nesil klima önerinizi bekliyoruz. 1500 ile 2500 tl arası
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      16 Ağustos 2017 13:20:00

Hayırlı olsun.

Kabloyu saymazsak montaj gayet estetik olmuş hocam da galiba tül perdeye veda edeceksiniz.
      |
      |
      SerhancCc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      16 Ağustos 2017 13:23:49
      M I T S U B I S H I candır,kraldır,en iyidir.
      Gerisini duvardan indir.
      Fazla söze ne hacet
      |
      |
    • Er
      13 Mesaj
      16 Ağustos 2017 13:43:41

quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Hayırlı olsun.

Kabloyu saymazsak montaj gayet estetik olmuş hocam da galiba tül perdeye veda edeceksiniz.

Eyvallah hocam sagolun montaj gayet güzel oldu perdeye o kadar etkisi olmuyor bakır boruyu direk arkadan çıkarıldı görünmüyor elektrik hattı çekmiyorlarmış bende şimdilik priz taktım fişten idare ediyorum en kısa zamnda elektrik hattı çekecem genel olarak memnunum cihazdan

|
      |
      Bahsedilenler: unreleased
      16 Ağustos 2017 14:58:09

Şu konuyu bir de @BakimsizTarzan'ın çektiği şu videoyu inceleyin. Midea üretimi, kullananların çoğu da memnun, bence tercih edilebilir.

|
      |
      riquelme76 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      523 Mesaj
      16 Ağustos 2017 15:05:27
      Geçen haftalarda burada fikir almak için mesajlarım oldu ancak kimse cevap vermedi. Klimacıların yönergeleri doğrultusunda bir klima aldım ve kısa kısa bilgilendirme yapayım.

Marka olarak Daikin düşünüyordum ve öyle oldu. Model olarak FTXS50K modelini sitedeki 6446 TL fiyatından aldım. Servis gayet iyi, tesisat, deliklerin kapanması, temizlik vb. konularında oldukça iyiler. Muhabbetleri de gayet iyi ve yerinde. Bilgilendirme konusunda ciddi manada bilgileri var. Ankarada Polaris soğutmadan satın aldım, diğer daikin servisleri 10-15 gün sonraya gün verirken kendileri ertesi güne randevu verip kurdular.

İç ünite gayet hoş ve estetik görünümlü. Dış ünite biraz büyük onu da cam balkonun dışına koydular.

Evim totalde 180 m2, salonda harici bir kapı yok ve daire planı şu şekilde;

Klimayı yatak odası hariç tüm kapılar kapalı şekilde kullanıyorum. Power moduna geçirince 15 dakika maksimum seviyede çalışıyor ve 15 dakika içerisinde salon gayet serin bir hal alıyor. Sonrasında ise güç seviyesi 1 olacak şekilde devam ediyor, geceleyin gece moduna alıyorum. Ev güney batı cephe ve buna rağmen gayet olumlu sonuçlar alıyorum. Yatak odasını salon kadar serinletmese bile sıcağını kırıyor. Maks seviyede çalıştırsam orayı da gayet serin yapacağına eminim. Kısa süre içinde bunu da deneyeceğim. Klimada enerji tasarrufu modu mevcut ama işe yarıyor mu bilmiyorum. Ayrıca dış ünite sessiz modu da var ve gerçekten hem iç hem de dış ünite inanılmaz sessiz.

Klimanın kullanımı gayet basit, sensörler sayesinde direkt olarak soğuk havayı farklı yönlere aktarıyor. Servis tüketim konusunda çok iddialı konuştu, evin m2 ve cephesini de göz önünde bulundurarak aylık bana maks. 90-100 tl sarfiyat çıkaracağını söylediler. Isınma konusunda da oldukça iddialılar, kışın göreceğiz :)

velhasıl, m2 olarak biraz geniş alanlar için kesinlikle tavsiye ederim.

• Teğmen
      163 Mesaj
      16 Ağustos 2017 18:41:14

İlginiz için teşekkür ederim hocam. Gittigidiyorda 150 lira indirim var aslnda &#128512;

|
      |
      naviga70 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      16 Ağustos 2017 19:01:30
      quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Şu konuyu bir de @BakimsizTarzan'ın çektiği şu videoyu inceleyin. Midea üretimi, kullananların çoğu da memnun, bence tercih edilebilir.

ltxn25u ile 35u modeli arasinda ne fark var acaba? Ltxn25u almayi düşünuyorum da sogutma amacli kullanacagim

• Yüzbaşı
      529 Mesaj
      16 Ağustos 2017 20:26:03

LTXN25U: 9.000BTU
      LTXN35U: 12.000BTU

Isı kaybınız aşırı vs değilse 16.5m² için 9.000BTU yeterli olacaktır.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      riquelme76 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      529 Mesaj
      16 Ağustos 2017 20:30:54

Mesajınızı görmemiştim ancak görsem önereceğim klimalardan biri de Daikin Shira olurdu, memnun kalmanıza sevindim hocam hayırlı olsun.

|
      |
      PAN-TURK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      529 Mesaj
      16 Ağustos 2017 20:32:18

Kabloyu da sağ taraftaki buata kadar kablo kanalına alırsınız olur biter.

|
      |
      SerhancCc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
üniversite
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.