Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1836. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18341835183618371838
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dijitsu klima gördüm gaziemir metro markette 1350tl idi bende aldım .a++ inverter 9bin btu umarım iyi çıkar.24bin btu fiyatı 1900tl idi.Almak isteyenler baksın.
  • Merhaba arkadaşlar

Hafta sonu bir alışveriş merkezinin -1. katına kurulmuş yaklaşık 6-7 m2 cam içinde kapalı bir alandaki Samsung markanın yeni çıkardığı hani mucize bir özellikmiş gibi anlatılan ( tanıtımı yapan "konu mankenleride" dünyada ilk böyle bir klima yok diye anlatıyorlardı) windfree rüzgarsız serinletme teknolojisi olan modeli deneyimledim.

Açıkçası tam bir fiyasko , flap kapalı bir serinlik hissi var ama 30 cm mesafeyi geçmeyecek şekilde yani o şekilde ancak kendisini soğutur klima , hiç bir etkisi olmaz , elemana fan hızı artmıyormu dediğimde kumandaya bastı bu sefer kanatla açıldı daha fazla serinlik istiyorsanız bu şekilde oluyor dedi, kısaca özellik fiyasko. Hele birde standı kurdukları yere bakın avm ve -1. kat . Avm içi zaten buz gibi elemanda klimayı almış 16 dereceye bide utanmadan içeri girerken serinliği hissetmediniz mi diyor . Soğuk hava zaten aşağıya doğru çöker ağız olduğu için , elemana madem çok güveniyorsunuz bu testi en üst katta yapsaydınız ya dedim , boş boş bakıyor suratıma bir şey diyemiyor , bu arada avm lere gidenler bilir üst katlarla eksi katlar arasında 10-15 derece sıcaklık farkları olabiliyor.

http://www.samsung.com/tr/air-conditioners/windfree-ar12/ bahsettiğim klima bu , hani almayı düşünen olur mucize klima zanneden falan olur tercihini buna göre yapsın .

• egemen0807 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu klimayı kullanıyorum.

Tam fiyasko demiş ve yanıltıcı bilgi vermişsiniz, cevap verme gereği duydum.

Direkt Windfree modunda odayı serinletmesi beklenemez. Ancak hızlı soğutma moduna alarak 5-10 dakikada ısıyı istenen değere düşürüp sonrasında windfree moduna alınca 24² m odamda rahatça ısıyı stabil tutuyor. Son derece memnunum windfree fonksiyonundan. Yani başka sebepler öne sürebilirsiniz bu klimayı almayın derken ama windfree fiyasko demeyin.
  • arkadaşlar sadece yaz aylarında kullanılacak (ısıtma umrumda değil)
    a++ olsun ve 12 yada 18000 btu olucak , pencerelerin oldugu kısım güneş almaz normal büyüklükte pencereler var asırı değil yalıtımda camlar pimapen dvar yalıtımı yok ve zemin kat ( cok aşırı güneş almaz)

asırı pahalı olmayan sesi yuksek olmayan bir klima dusunuyoruz salonumuza ve servisi iyi olsun ( yani bu gün alsam yarın bilemedin ertesi gün taksın gibi) yer bursa

not: daha önce arka odamıza olefini almıştık ama olefini 18000 lik su anda cok pahalı en azından benim bulduklarım.
  • DJ ICEMAN D kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Hem ucuz olsun hem A++ olsun yok öyle bir klima ,tabi A++ dan kasıt gerçek enerji etiketleri ise (örnek DAIKIN ME ) yoksa A++ ,A+++ diye piyasada satılan klimalar hikaye fasa fiso , sadece enerji etiket değerlerine bakarak değerlendirme yaparsanız yanılırsınız
  • Soğutma için tavsiye vermek kolay..:) Isıtma icin tavsiye verecek var mı? 39 m2 100 m3 salon için..Sahil kesiminde ancak kötü sartlarda kullanılacak klima tavsiyesi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • x15 kullanıcısına yanıt
    O da kolay da soğutma için bahsi geçen giriş sınıfı klimalarla olmaz elbette.

Özellikle ısıtmada F/P kliması olan bu model olabilir mesela sizin için:http://www.izmirgeneralklima.com/?newUrun=1&Id=1334621&CatId=bs714241&Fstate=

• quote:

Orijinalden alıntı: naviga70

Özellikle ısıtmada F/P kliması olan bu model olabilir mesela sizin için:http://www.izmirgeneralklima.com/?newUrun=1&Id=1334621&CatId=bs714241&Fstate=

Tsk...scop 4 ve uzeri olan yok mu? Bir de 18 bin soğutma 31 bin ısıtma ilk defa duyuyorum..Çok elektrik tüketmez mi ısıtmada?

• quote:

Orijinalden alıntı: egemen0807

Merhaba

Hem ucuz olsun hem A++ olsun yok öyle bir klima ,tabi A++ dan kasıt gerçek enerji etiketleri ise (örnek DAIKIN ME ) yoksa A++ ,A+++ diye piyasada satılan klimalar hikaye fasa fiso , sadece enerji etiket değerlerine bakarak değerlendirme yaparsanız yanılırsınız

varsa yok sa daikin ve me mi yani ucuz olsun dediysekte 12 binlik klimayada 5000 tl vermem acıkcası ama 1000 tl likte klima aramıyorum tabi
  • Samsung ar 9500 windfree klimam dün itibari ile kurulumu yapıldı gayet güzel servis hizmet daha iyi olabilirdi ama genel olarak iyiydi vakum olayını ben söylemeden kendileri yaptılar ilk kullanım olarak klimadan memnun kaldım windfree özelliği gayet güzel kendi kendini soğutuyor diyenler dedikleri ile kalsınlar fiyat performans olarak güzel makina tavsiye olunur

Not: Servis elektrik olayına hiç girmiyor elektrik hattini musteri kendi yaptirmasi gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: x15

quote:

Tsk...scop 4 ve uzeri olan yok mu? Bir de 18 bin soğutma 31 bin ısıtma ilk defa duyuyorum..Çok elektrik tüketmez mi ısıtmada?

Bakmayın SCOP değerine, ısıtmada enerji tüketimi aslında çok yüksek değil. Sanırım Scop değerinin düşük olmasının sebebi klimanın enerji tüketiminin 18,000 btu standartlarında değerlendirilmesi.

Şöyle örnekleyelim; Mitsubishi Electric GF60 modeli mesela. Isıtmada General 18LFCA ile yaklaşık aynı BTU değerine sahip. Nominalde General 5 kW, ME 6 kW klima modelleri. ısıtmada nominal tüketim ME'de 1,79 kW, General'de 1,71 kW. General daha az tüketiyor ama Scop değeri ME'de 4,3, General'de 3,87.

Yani başta belirttiğim gibi bu Scop değeri farkı enerji tüketiminde ME'in 6 kW klima sınıfında, General'in ise 5 kW klima sınıfında değerlendirilmesinden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Esasen General de aynı enerjiyi tüketiyor.

Aman sadece Scop değerine bakıp klima almayın. Giriş sınıfı bir klimada bile 4 üzeri Scop görebilirsiniz ancak ısınamazsınız. Hele ki dış ortam sıfırın altına düştüğünde. Her klima soğutur ama her klima ısıtamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glastron -- 15 Ağustos 2017; 10:22:31 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: x15

quote:

Bakmayın SCOP değerine, ısıtmada enerji tüketimi aslında çok yüksek değil. Sanırım Scop değerinin düşük olmasının sebebi klimanın enerji tüketiminin 18,000 btu standartlarında değerlendirilmesi.

Şöyle örnekleyelim; Mitsubishi Electric GF60 modeli mesela. Isıtmada General 18LFCA ile yaklaşık aynı BTU değerine sahip. Nominalde General 5 kW, ME 6 kW klima modelleri. ısıtmada nominal tüketim ME'de 1,79 kW, General'de 1,71 kW. General daha az tüketiyor ama Scop değeri ME'de 4,3, General'de 3,87.

Yani başta belirttiğim gibi bu Scop değeri farkı enerji tüketiminde ME'in 6 kW klima sınıfında, General'in ise 5 kW klima sınıfında değerlendirilmesinden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Esasen General de aynı enerjiyi tüketiyor.

Aman sadece Scop değerine bakıp klima almayın. Giriş sınıfı bir klimada bile 4 üzeri Scop görebilirsiniz ancak ısınamazsınız. Hele ki dış ortam sıfırın altına düştüğünde. Her klima soğutur ama her klima ısıtamaz.

Ben scop denilince eurovent onaylı olan marka klimaların değerlerini baz alıyorum..Sanırım "general" de eurovent sertifikasına sahip..Birde klima seçerken sadece ısıtma için alacak olduğumdan soğutmaya degil de ısıtma btu suna bakmam yeterli olur değil mi?

• http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/samsung-ar7500-ar24mssdcwk-24000-btu-a-ar7500-ucgen-tasarim-2017-model-inverter-klima-286234963

bu klima nasıl anlayanlar bi el atabılır mi sadece sogutma amaçlı 40 mt salon da kullanılacak yanında cep telefonu hediyesi de var
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrbaronx

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/samsung-ar7500-ar24mssdcwk-24000-btu-a-ar7500-ucgen-tasarim-2017-model-inverter-klima-286234963

bu klima nasıl anlayanlar bi el atabılır mi sadece sogutma amaçlı 40 mt salon da kullanılacak yanında cep telefonu hediyesi de var

Telefona dair bir bilgi yok fakat 24k bir cihaz için fiyat makul gibi. Servis durumu bölgeye göre değişir. Telefon hediyesini de görmek isteriz :)

• hunter87 H kullanıcısına yanıt
    Telefonu samsung veriyor kampanyası var form yolluyorsun samsungwa sitesinden

• mrbaronx kullanıcısına yanıt
    Telefonu değerlendirdiğinizde size maliyeti 3,000 lira gibi olacak ki bu fiyata kesinlikle alınır hocam, madem sadece soğutmada kullanacaksınız.

Dış ünitesinde kondenser komple alüminyum. Uzun vadede ne kadar dayanacağı konusunda çekinceler var ve servisleri ileri tarihe montaj randevusu veriyor ve maalesef kötüler. Bunlar da aklınızda olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glastron -- 15 Ağustos 2017; 21:18:41 >
  • quote:

Telefonu değerlendirdiğinizde size maliyeti 3,000 lira gibi olacak ki bu fiyata kesinlikle alınır hocam, madem sadece soğutmada kullanacaksınız.

Dış ünitesinde kondenser komple alüminyum. Uzun vadede ne kadar dayanacağı konusunda çekinceler var ve servisleri ileri tarihe montaj randevusu veriyor ve maalesef kötüler. Bunlar da aklınızda olsun

bende ar7500 klima almayı dusunuyordum ama klimaformu sıtesınde samsung almayın uzak durun dıye sureklı telkınde bulunmuslar açıkçası bende pek ısıtma ıcın kullanmayacagım . Bir klima servisine de sordum onlar da samsung almayın dıyorlar. çevremde bir kişi samsung aldı geçen sene gayet memnun. klima formundaki kişilerhttp://urun.n11.com/klima/airfel-ltxn71u-a-24000-sez-inverter-klima-yeni-P112958302 bu klımayı onerıyorlar . Şaştım kaldım açıkçası . siz ne dersiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Ben hiç bir üretime çöp demem, diyenlere de karşıyım. Oturduğu yerden bir mal için ÇÖP diyenlerin, çok biliyorlarsa gidip fabrika kurup çok daha iyisini üretip 1500-2000TL ye satmalarını öneririm, Bize icraat lazım boş laf değil, yoksa herkeste bir klavye var yazıyor yasak yok buna

Elbette ki ÇÖP demesek de ben de bir çok ürünü bazı noktalarından dolayı eleştiriyorum. Aradaki fark şu, bu eleştiri yapıcıdır, düzeltilmesi adına öneridir, tavsiyedir. Israrla bu hatayı düzeltme yoluna gitmeyen üreticiyi bu hatalı ürününü sürekli dile getirerek cezalandırmaktır vs vs. Yoksa oturduğum yerden ben şimdi MERCEDES için ''mmmm olmamış, direksiyonu çok yuvarlak'' dersem bu saçmalık olur

SAMSUNG klimaları ile ilgili eski on/off sistemlerdeki klimalarından bir tanesinin kullanıcısı olarak da, bu işin teknik tarafını bilen biri olarak da şunu yazabilirim ki EVET olması gereken bakırdır buna zaten itirazımız yok, lakin bakır olunca SIFIR SORUN diye bir durum da yok maalesef. Bakınız şu an hemen ulaşabildiğim bir SAMSUNG AD24A1E12 iç ünitenin eşanjöründe ahtapot kolun hemen üzerinde delik var hem de BAKIR olmasına rağmen. Ancak hemen hemen aynı yaşlarda olmalarına rağmen BEKO 7445D klima iç ünitesi de var tamamen ALUMİNYUM eşanjör, belki doğrusu bu değil ancak o eşanjör sapasağlam duruyor. Akma kokma delinme erime çürüme vs hiç bir şey yok.

Şimdi buradan çıkacak sonuç olarak ''Aaaaa alümintum süper ama bakır kaka'' şeklinde de değil elbette.

Ben uzun zamandır forumda yazarım, Alüminyum ne kadar kötülenirse kötülensin önce orta sınıf klimaların TAMAMI, daha sonra da zamanı gelince üst segment klimalar alüminyuma GE-ÇE-CEK bunun başka yolu yok.

Ancak ticari faaliyet olarak şunu yapabilirler. ME-XYZ-12A modelini Alüminyum olarak üretip 5000TL ye satarken, ME-XYZ-12B modelini Bakır olarak üretip 7.000TL ye satabilirler. Eeee malum lider markalar ''Kardeşim benim markamı kullanıyorlarsa marka değerinin bedelini de ödeyecekler'' düşüncesi ile 3.000TL lik klimayı 5.000TL ye satıyorsa, bu sefer de ''Kardeşim bakır borulu klima kullanmak istiyorlarsa bedelini ödeyecekler'' düsturundan hareketle bu sefer aynı malı elbette 7.000TL ye satacaklardır. Bunları bir öm görü olarak kabul edebilirsiniz. Forum da burada, Ben de buradayım. Zamanı geldiğinde haklılığım elbette ortaya çıkacaktır

Tabi ki tüm bunları yazarken ben de elbette ki alm yi TEKNİK olarak eleştiririm zira servis gurubunda bizim başımıza derttir alm. fazla yumuşaktır, basınca dayanmaz, tork değeri düşüktür, normalde havşa açılmaması gerekir lakin açıyoruz tabi, rekor sıkarken bakırda kullandığın tork ile alm de kullandığın tork değerini iyi ayarlamak zorundasın yoksa keser atar rekor alüminyumu, oksijen ile kaynak yapılmaz (Bakıra yapıldığı gibi yapılmaz yani) delik bulsan bakırda olduğu gibi 2 dakikalık bir kaynak ile sorun çözülmez vs vs vs

Lakin bunlar teknik tarafları. Sizlerde bilirsiniz ki kapitalist düzen PARA üzerine kurulu bir sistemdir ve PARA nın lafı geçer. üretici daha çok kazanmak için alm kullanma kararı almışsa ne mühendisin ne de bizim yapabileceğimiz bir şey kalmıyor.

Tabi burada her şey birbirine oldukça bağlı. klima üreticisine suç atıyoruz lakin, Londra metal borsası ve İstanbul metal borsası verileri bakır madeninin son 5 yıllık önlenemez yükselişini gün gibi önümüze seriyor. ben daha önce de bu matematik hesabını yapmıştım. 5 yıllık bakır madeninin fiyat artış endeksi ile 5 yıllık klima ürünlerinin fiyat artış endekslerini karşılaştırın, başka hiç bir şey araştırmanıza gerek kalmaz.

valla hocam ben samsung 7500 serısı alacaktım senın yazını okusaydım şimdiye almıştım Ama ne kadar klimadan anlayan teknik bilgisi olan adam varsa samsung alma diyor. Hatta sıralıyor paran varsa ME TOSHİBA DAİKİN fijitsu olmadı sigma plus -mdiea oda olmadı airfel lg sirus al diyorlar.
    önerilen model dehttp://urun.n11.com/klima/airfel-ltxn71u-a-24000-sez-inverter-klima-yeni-P112958302 bu mesela f/p ürünü diyorlar.

Ben klimayı salon için alıcağım .Salon 40 m2 . yer gaziantep sıcaklık ortalama 45 derece. nem yok . Siz hangisini önerirsiniz . Yanına alabileceğim fiyatları da yazayım .
    http://urun.n11.com/klima/airfel-ltxn71u-a-24000-sez-inverter-klima-yeni-P112958302 3200 tl
    http://urun.n11.com/klima/sigma-klima-sgm-24-invdme-inverter-24000-duvar-tipi-klima-P101880967 4100 tl
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/samsung-ar24mssdcwkn-sk-7500-serisi-24-000-btu-inverter-klima-298281837 3500tl yanında 800 tl telefon hediyeli.

Değerli yorumlarınız ve tavsiyeniz için şimdiden teşekkür ederim

• KrmTgc kullanıcısına yanıt
    Hocam ben işin uzmanı değilim. Bilinçli bir kullanıcıyım kendimce. Bir de tekne kliması temsilciliği yaparız şirket olarak, eğitimlere katılmışlığım vardır öğrenmeye merakımdan. Hava yerine su kullanır marin klimalar soğutma için, bunun dışında temel prensipler aynıdır.

Gerek evlerimde gerek işyerimde farklı marka klimalar kullandım, kullanıyorum. Hiç bir marka da babamın oğlu değil. Ben günün koşullarında fiyat/performans oranına bakarım. Samsung almayın diyenlerin görüşlerine saygı duyuyorum ancak katılmıyorum. Tutturmuşlar alüminyum kondenser de alüminyum kondenser. Çöpmüş! Yahu dünya markası bir firma, yüzbinlerce klima satıyor. Sizler kadar bilmiyor mu bu işi? Hiç olabilir mi böyle bir şey?

İşyerimdeki klimalar Mitsubishi Heavy'dir. Bunlara bakan servisimiz de bir gün bana 'Abi birine kötülük yapmak istersen Vestel klima hediye et' demişti; büyük bir samimiyetle, inanarak, söylemişti bunu. Yani, servislere de bakmayın çok, Vestel de zamanında hatalar yaptı ancak bugün bir fırsat çıksa, bozulan klima olsa da Flora modelini alıp denesem diye can atıyorum. Çünkü görüyorum, yapmış onlar da, hatalardan ders almışlar.

Neyse azizim, uzattım. Ben olsam Samsung 24,000 btu klimayı 3,000'e mal edebiliyorsam, 3,500 liraya Airfel almam. Haa Airfel 2,500 lira olsa onu alırdım belki ama bu fiyatlar söz konusu ise Samsung alırım, kimin ne dediğine de bakmam.

• KrmTgc kullanıcısına yanıt
    Son mesajınızı yanıt yazdıktan sonra gördüm. Size tavsiyede bulunanlar haksız değiller. Eğer bütçe müsaitse;

ME SF ve üzeri modelleri

Daikin Shira ve üzeri modelleri

Fujitsu-General LM-LF ve üzeri modelleri

MHI ZS-S ve üzeri modelleri alın, arkanıza bakmayın.

Ama biz 3,000 lira ve 24,000 btu üzerinden konuşuyoruz

Bu arada bunu da alternatifler arasına alın isterseniz, süper fiyat, sizin bölgede servis olarak da rahat ettirebilir:http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/vestfrost-vf-24000-btu-a-inverter-klima-293563786

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glastron -- 16 Ağustos 2017; 1:10:16 >

• 
Sayfa: önceki 18341835183618371838
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.