Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.880
Cevap
342
Favori
3.206.953
Tıklama
Giriş
      591 Mesaj
      08 Ağustos 2017 00:20:46
      merhaba forumdaşlar.

klima tercihi hususunda sizlerin tavsiyesini almak istiyorum. tüm evi soğutmanın mantıklı olmadığını hatta pek mümkün de olmadığını eski bir başlıktan okudum. en azından tüm odalardaki nemi almak ve evi genel manada ferahlatmak 18000 BTU bir cihazla mümkün mü bunu öğrenmek istiyorum.

ev planını ekliyorum. yaklaşık 120m2 civarında. yaklaşık 25-30m2 lik salonu nadiren kullanıyoruz, neredeyse daima kapısı kapalı kabul edebiliriz.

düşündüğüm konum evin giriş kapısı üstünde hole bakacak şekilde. holde kimse oturmayacağından oldukça düşük dereceye ayarlanırsa, kimseyi direkt etkileyecek bir soğuk olmayacağından tek klimalı bir sistem iş görür mü?

düşündüğüm noktaya montaj yapmayı servisin uygun gördüğünü kabul edecek olursak, bu tarz bir kullanım amacıyla (tüm evin nemini & sıcağını makul ölçüde kırmak) elektrik maliyeti aşırı fazla mı olur..

maliyet uygunluğu nedeniyle yerli markalardan vestele bir meylim var. ancak bilmiyorum, vestelin kurulumda ehillik ve sonrasında servis kalitesi nasıldır? genel olarak memnuniyet varsa öncelikle vestel için; tecrübeniz varsa da başka marka için model tavsiyesi bekliyorum. daha kaliteli markanın 12000liği vestel 18000likten iyidir diye bir durum var mı ?

ev planı ektedir..bütçe 2000TL civarı, belki biraz üstü.
      şimdiden sağolun.
      |
      |

• Çavuş
      92 Mesaj
      08 Ağustos 2017 00:38:26

Bilgilendirme için çok teşekkürler Sn.Hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      the_gunner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      08 Ağustos 2017 01:42:28
      ÖNCLİKLE HERKESE MERHABALAR.

KLİMA ALMA AREFESİNDEYİM. ÖZELLİKLE ADO ADLI ARKADAŞIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM BU GÜZEL FORUMDA BİRÇOK KİŞİYİ AYDINLATTIĞI İÇİN.

KLİMANIN KAÇLIK OLACAĞI VE DİĞER DETAYLAR HAKKINDA YETERİ KADAR BİLGİ TOPLADIM VE %90 KESİNLEŞTİRDİM.

3000-4000 TL GİBİ RAKAMLAR VERMEK İSTEMİYORUM. SONUÇTA ON/OFF KLİMA VAR EVİMDE VE BU BİLE YETERLİ. ADO ARKADAŞIMIZ GİBİ DÜŞÜNÜYORUM 4000TL YE KLİMA ALIP 10 SENE KULLANCAĞIMA 2000TL YE ALIR 5 SENE KULLANIRIM. 5 SENE SONRA 2000TL YE YENİSİNİ ALIRIM. TEKNOLOJİYİ TAKİP ETMEK ÇOK ZOR. 10 SENE ÖNCEKİ EN İYİ KLİMA BİLE ŞU AN Kİ ORTA SINIF BİR KLİMADAN İYİDİR DİYEMEYİZ HERHALDE.

TEK KAFAMA TAKILAN ALACAĞIM KLİMANIN MARKASI.

GENELDE BİR ÜRÜN ALIRKEN HEPSİBURADA GİBİ SİTELERE GİRER EN ÇOK SATANLARA BAKARIM SONRA ARAŞTIRIR KAFAMA YATARSA ALIRIM.
      KLİMA DA ÖYLE OLDU. BU ARALAR EN ÇOK SATANLARDA BAYMAK KLİMA VAR.

FAKAT GEREK DH DE OLSUN GEREK DİĞER FORUMLARDA OLSUN BAYMAK KLİMAYI BİR YERE ÇARPIYORLAR BİR GÖĞE ÇIKARIYORLAR.

KLİMALARLA İLGİLİ BİR FORUMDA OKUDUĞUMU AYNEN YAZIYORUM
      -------------------------------------------------------------

aliasrak Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
      Arkadaşlar merhabalar, max. 2,000 TL ye kadar İnverter 12000 BTU Klima bakmaktayım.
      Bulduklarım şöyle;

1-Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 Btu/h Yeni Nesil Inverter, 5 Yıl Garanti = 1,850 TL (120 TL değerinde ütü hediye)2-Samsung AR5600 AR12JSFNCWK/SK A++ 12000 Btu/h Inverter Klima = 1,950 TL
      3-Midea Fairwind MS12FU-12 İnverter Klima = 1,950 TL (n11.com fiyatı)
      4-Airfel AS12-0942/SINV Yeni Nesil Inverter Klima =1,800 TL

ısıtma, soğutma, enerji sarfiyatı, gürültü oranı ve tabi kalite bakımından sizce hangisini almalıyım?

Baymak ve Samsung u geçin. İkiside vasat makine ,servis zaten dert.

Midea Fairwind ,Airfel arasında ise servis verecek firmaya göre seçim yapın. Montaj seti Midea da bakır boru gelir,Airfel de alüminyum gelir. Airfel tercih ederseniz montajda bakır boru kullandırın .tavsiyemiz odur.Ama servis extra dan 100-150 TL isterler.

---------------------------------------------------------------------

GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ BAMAK VE SAMSUNGU GEÇİN DİYİP YERLE BİR ETMİŞ ARKADAŞ.

SONUCA GELİRSEK 2 ADET 12000 LİK KLİMA ALACAĞIM VE FİYAT OLARAK 2000TL/ADET İ GEÇMEK İSTEMİYORUM.

1- airfel-ltxn35uhttps://www.incehesap.com/airfel-ltxn35u-12000-btu-a-inverter-klima-fiyati-30118/?gclid=Cj0KCQjwn6DMBRC0ARIsAHZtCeNTKya3hvqUrn0Pk-kGIPJc4pxJR-5hOMz5LdvSSxvE6BC3NBnEzVgaAiq3EALw_wcB
      2- midea-modernstar-elegance-msew-12http://www.hepsiburada.com/midea-modernstar-elegance-msew-12-12000-btu-inverter-duvar-tipi-p-HBV000004371A?magaza=Dost%20Sat%C4%B1%C5%9F&wt_gl=cpc.elk.evelektronigi.pla&gclid=Cj0KCQjwn6DMBRC0ARIsAHZtCePFloYSZb4fQtEAxS3532nYSAlEgeTE5g6xPdYD7bXQHBKEVqXCBrEaAu7bEALw_wcB
      3- midea-blanc-msmabu-12hrdn1http://urun.n11.com/klima/midea-blanc-msmabu-12hrdn1-12000-btu-inverter-duvar-tipi-klima-P111389871?cid=604001&gclid=Cj0KCQjwn6DMBRC0ARIsAHZtCeP8Y4PSjhQEgNQR_D94Ns8QUcPOpDVpnhUN_JeL2h-4KO_PDg8A4cMaAjrwEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
      4- baymak-elegant-plus-12http://urun.n11.com/klima/baymak-elegant-plus-12-a-12000btu-inverter-klima-P125575443?cid=604001&gclid=Cj0KCQjwn6DMBRC0ARIsAHZtCeNM9A6GMqyvo6fBuI9AzzJNNiX4MhAk0XaOqgMpmGwUqSqwSwQs7P8aAq7OEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
      5- daylux-dtxn35uv1bhttp://urun.n11.com/klima/daylux-dtxn35uv1b-12000-btu-a-inverter-klima-daikin-P182983674?cid=604001&gclid=Cj0KCQjwn6DMBRC0ARIsAHZtCeN6psQ0TqFcDWk99xyJRoHuLcwHcJRCBaYPY9CIH8eVxGRKnkXA71YaAu4hEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

BU ÜRÜNLERDEN HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ? FİYATLAR ÇOK YAKIN VE SİTELER ÖNEMLİ DEĞİL İLK BULDUĞUM SİTENİN LİNKİNİ VERDİM.
      SON OLARAK MİDEA MODELLERİNDEN 2 TANE VAR FARKINI BİLMİYORUM NEYİ NE KADAR ETKİLER.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denmus2011 -- 8 Ağustos 2017; 1:47:24 >
      |
      |

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      08 Ağustos 2017 11:22:48

Hocam Ticari işletmemiydiniz siz? ben atlamışım eğer öyle ise kusura bakmayınız.

Malum bu ürünler ev tipi üretimler, Ticari işletmelerin kullanım süreleri ile ev tipi kullanıcıların kullanım süreleri özellikle çamaşır makinelerinde büyük sorunlar çıkartmakta bu nedenle Ticrai işletmelere takılan ürünler normal şartlarda zaten TİCARİ KULLANICI plakası ile işaretlenir ve garanti hizmeti sunulmaz ancak VESTEL bunu pek uygulamaz kimse mağdur olmasın düşüncesi ile. Sizin durumda ise ''Normal garantiyi verdik bari uzatmayalım'' yoluna gidilmiş

Neyse, bu hali ile sorunsuz uzun yıllar kullanmanızı temenni ederim.
      |
      |
      fujigef kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      289 Mesaj
      08 Ağustos 2017 11:57:22

Merhaba

Beyaz eşya markalarının klimalarını pek tavsiye etmiyorum , ayrıca etiket değerlerini dikkate alma gerçeği yansıtmıyor bunları bilerek tercih et.
      |
      |
      PETERSBURG kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      08 Ağustos 2017 11:57:21
      merhaba arkadaşlar,

dikdörtgen şeklinde büyük bir alana 2 iç üniteli bir toshiba klima mı yoksa aynı güçteki tek mitsubishi klima mı daha avantajlı olur? ikisinin de soğutma kapasitesi (dış ünite) 22.000 olarak görünüyor.

fiyatları aynı. toshiba ile mitsubishi arasında (sadece soğutma için kullanılacak penceresiz bir iş yeri) kalite farkı var mı?

toshiba:http://urun.n11.com/klima/toshiba-multi-ras-m16n3kv2-ras-m13n3kv2-inverter-klima-P179090974
      mitsubishi:http://urun.n11.com/klima/mitsubishi-klima-srk-63-zr-s-22000-inverter-klima-P104033194

Ofis aşağıdaki şekilde. sadece boyalı olan yaklaşık 70 m2 açık ofis soğutulacak. aralardaki mavi bariyerler 1 metre yüksekliğinde basit şeyler. toplam alan açık. güneş ışığı görmüyor. 1 adet 48.000 var ama yeri nedeniyle soğutmuyor. toplam 8 kişi çalışıyor bu bölümde. 1 metre genişliğinde bir koridor aracılığıyla giriş ve bekleme alanına bağlı burası (orası da 20 metrekarenin altında toplamda).

toshiba multi klima alıp bir tanesini hemen soğutulacak alanın en başına taksak, bir tanesini de ortalara ya da belki mutfağın içine (ki mutfak 10 metrekare ve ışık görmüyor) mı daha avantajlı olur yoksa direkt mitsubishi'nin 22.000'lik klimasını mı taksak?

desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Notlar:
      1- soğutulacak alan, kırmızı ile vurguladığım yerlerdir. toplam büyüklük 15m x 4,5 metredir.
      2- köşede görülen turunculuk 48.000'lik klimadır ama hem orada çalışanları rahatsız ediyor, hem de yönü nedeniyle sol tarafı soğutmuyor (en az 2-2,5 saat çalışırsa konforlu serinlik oluşuyor).
      3- su giderini arkadaki mutfağa vereceğiz.
      4- dış ünite ile iç ünite arası 15-20 metre civarında borulama gerekiyor (pencerelerin konumu nedeniyle).
      5- mutfağın yanında basit bir sunucu odası ve santral, açık alanda 8 adet masaüstü pc, 20 tane kadar ampul var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_gunner -- 8 Ağustos 2017; 12:24:16 >

Video: Epson TW-9100W | Epson TW-5910
      Audio: Pioneer LX-85 | Monitor Audio RX Silver | Samsung Soundbar
      Photo: Sony a7 ii | 35 f:1.4 | 24-70 | 55-210
      Media: MacBook Pro | Playstation 4 Pro | Xbox 360 | Chromecast | Pioneer BDP 140
      Mobile: Huawei Mate 20 Pro | iPhone 7

• Teğmen
      107 Mesaj
      08 Ağustos 2017 23:21:30

Hocam yardımcı olurmusun? Yukarda bir tavsiye istedim senin düşüncelerini almak isterim tabii müsaitsen.

|
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      09 Ağustos 2017 10:59:56

Hocam Şu marka model vs içeren konulara pek dahil olmamaya çalışıyorum zira marka beyan ettiğimizde pazarlamacıya çıkıyor adımız. Kaldı ki Yetkili servis dünyasında olmam nedeniyle (Her ne kadar değişik markaların da aynı zamanda servisi olsam da) Yorumlarım tarafsız bulunmayabiliyor.

Ben şimdi size desem ki ''Madem 12.000BTU, Neden 2000TL? Neden 1500TL değil?''

Madem 12 lik makine alacaksınız gidin BİM den 12.000BTU A+ enerjili REGAL klimayı 1500TL ye alın, ücretsiz montaj 3 yıl garanti ve VESTEL güvencesi ile rahatınıza bakın desem? Bunlar zaten bizzat taktığım makineler, ben kalitesini de montajını da üretimini de biliyorum. mesela LG klimalar sizce nasıldır? İyimidir? Eğer iyi diyorsanız bu REGAL klima içerisinde LG kompresör mevcut.

Veya gidin YORK SİERRA araştırın bana göre REGAL'e kıyasla dağlar uçurumlar kadar fark yok aralarında ama fiyatı 2200TL bantlarında değişir.

5 Yıl garantili UĞUR USMART araştırın, tabi bunu YORK ve UĞUR markalarını araştırırken bölgenizdeki servisleri de araştırın.

Distribütor kanalı ile satılan klimalarla, Üreticisi Direkt olarak bu ülkede olan firmaların ürettiği klimalardan alacağınız hizmet bence farklı olacaktır.

benim için en önemli konu MUHATAP tır, marka konularına ben hiç takılı kalmam, bana ucuz ama iyi teknolojiyi uzun garanti ile güvenilir bir firma veriyorsa, marka olarak önünde ne yazdığının benim için hiç önemi yok.

mesela forumda bir arkadaşımız diyor ki ''SEG Aldım hiç beğenmedim'' vya bir başka arkadaş ''KOENİC aldım çok mutluyum'' bir başka arkadaşımız ise ''REGAL aldım orta seviye çıktı''

Enteresan olanı nedir biliyormusunuz? bahsi geçen ürünlerin içleri, dışları, üretimleri, üreticisi, çıktıkları banta kadar her şeyi aynı.

Marka algılarına takılı kalmayın, ekonomik ürünleri uzun güvenceli satın almak orta/uzun vadede her zaman kazandırır.
      |
      |
      denmus2011 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1674 Mesaj
      09 Ağustos 2017 11:10:13
      Taşınma nedeniyle klimayi da söktürüp yeni eve taktiracagiz ortalama kaca patlar bu iş artı nelere dikkat etmeliyiz çakal çok çünkü şu eksik bu eksik diye ek masraf çıkarabilir ler...

09 Ağustos 2017 11:16:58

Eski klimanın yaşına bağlı olarak mevcut bakır borular sertleşmiş ise bu size biraz sorun çıkartabilir, klimacı bu boruyu kullanmak istemeyebilir suçlayamayız zira bizim de başımıza geliyor, daha 4 gün önce gereksiz bir 27 km yol yaptım sırf bu eski boruyu kullanma ısrarları nedeniyle.

Sertleşmiş boruya yeniden şekil vermek istediğinizde boru bükülür, gaz akışında sorun olur, performans sorunları yaşanır vs.

Bunun haricinde ikinci montaj dahi olsa vakum şart bunu ihmal etmesinler arkadaşlar.

klimanın söküleceği kat ile takılacağı kat, yükseklik, iki ev arasındaki mesafe hep fiyata etken unsurlardır. standart bir söküm takım dahi ortalama 200TL dolayındadır.
      |
      |
      mrbaronx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      09 Ağustos 2017 11:30:44
      quote:

Orijinalden alıntı: the_gunner

merhaba arkadaşlar,

dikdörtgen şeklinde büyük bir alana 2 iç üniteli bir toshiba klima mı yoksa aynı güçteki tek mitsubishi klima mı daha avantajlı olur? ikisinin de soğutma kapasitesi (dış ünite) 22.000 olarak görünüyor.

fiyatları aynı. toshiba ile mitsubishi arasında (sadece soğutma için kullanılacak penceresiz bir iş yeri) kalite farkı var mı?

toshiba:http://urun.n11.com/klima/toshiba-multi-ras-m16n3kv2-ras-m13n3kv2-inverter-klima-P179090974
      mitsubishi:http://urun.n11.com/klima/mitsubishi-klima-srk-63-zr-s-22000-inverter-klima-P104033194

Ofis aşağıdaki şekilde. sadece boyalı olan yaklaşık 70 m2 açık ofis soğutulacak. aralardaki mavi bariyerler 1 metre yüksekliğinde basit şeyler. toplam alan açık. güneş ışığı görmüyor. 1 adet 48.000 var ama yeri nedeniyle soğutmuyor. toplam 8 kişi çalışıyor bu bölümde. 1 metre genişliğinde bir koridor aracılığıyla giriş ve bekleme alanına bağlı burası (orası da 20 metrekarenin altında toplamda).

toshiba multi klima alıp bir tanesini hemen soğutulacak alanın en başına taksak, bir tanesini de ortalara ya da belki mutfağın içine (ki mutfak 10 metrekare ve ışık görmüyor) mı daha avantajlı olur yoksa direkt mitsubishi'nin 22.000'lik klimasını mı taksak?

desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Notlar:
      1- soğutulacak alan, kırmızı ile vurguladığım yerlerdir. toplam büyüklük 15m x 4,5 metredir.
      2- köşede görülen turunculuk 48.000'lik klimadır ama hem orada çalışanları rahatsız ediyor, hem de yönü nedeniyle sol tarafı soğutmuyor (en az 2-2,5 saat çalışırsa konforlu serinlik oluşuyor).
      3- su giderini arkadaki mutfağa vereceğiz.
      4- dış ünite ile iç ünite arası 15-20 metre civarında borulama gerekiyor (pencerelerin konumu nedeniyle).
      5- mutfağın yanında basit bir sunucu odası ve santral, açık alanda 8 adet masaüstü pc, 20 tane kadar ampul var.

arkadaşlar bu sorum için fikir verebilecek olan yok mu?
      |
      |

Video: Epson TW-9100W | Epson TW-5910
      Audio: Pioneer LX-85 | Monitor Audio RX Silver | Samsung Soundbar
      Photo: Sony a7 ii | 35 f:1.4 | 24-70 | 55-210
      Media: MacBook Pro | Playstation 4 Pro | Xbox 360 | Chromecast | Pioneer BDP 140
      Mobile: Huawei Mate 20 Pro | iPhone 7

• Onbaşı
      37 Mesaj
      09 Ağustos 2017 15:00:16
      arkadaşlar yeni ev kuruyorum. 25 metrekare civarında bi oda için 18000btu bi klima araştırdım. lg es-w186k3a0 ve baymak elegant plus 18000 btu arasında kaldım. sizce hangisi avantajlı olur. ayrıntı teknik bilgilere vakıf değilim.
      |
      |
      09 Ağustos 2017 15:51:11
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam Şu marka model vs içeren konulara pek dahil olmamaya çalışıyorum zira marka beyan ettiğimizde pazarlamacıya çıkıyor adımız. Kaldı ki Yetkili servis dünyasında olmam nedeniyle (Her ne kadar değişik markaların da aynı zamanda servisi olsam da) Yorumlarım tarafsız bulunmayabiliyor.

Ben şimdi size desem ki ''Madem 12.000BTU, Neden 2000TL? Neden 1500TL değil?''

Madem 12 lik makine alacaksınız gidin BİM den 12.000BTU A+ enerjili REGAL klimayı 1500TL ye alın, ücretsiz montaj 3 yıl garanti ve VESTEL güvencesi ile rahatınıza bakın desem? Bunlar zaten bizzat taktığım makineler, ben kalitesini de montajını da üretimini de biliyorum. mesela LG klimalar sizce nasıldır? İyimidir? Eğer iyi diyorsanız bu REGAL klima içerisinde LG kompresör mevcut.

Veya gidin YORK SİERRA araştırın bana göre REGAL'e kıyasla dağlar uçurumlar kadar fark yok aralarında ama fiyatı 2200TL bantlarında değişir.

5 Yıl garantili UĞUR USMART araştırın, tabi bunu YORK ve UĞUR markalarını araştırırken bölgenizdeki servisleri de araştırın.

Distribütor kanalı ile satılan klimalarla, Üreticisi Direkt olarak bu ülkede olan firmaların ürettiği klimalardan alacağınız hizmet bence farklı olacaktır.

benim için en önemli konu MUHATAP tır, marka konularına ben hiç takılı kalmam, bana ucuz ama iyi teknolojiyi uzun garanti ile güvenilir bir firma veriyorsa, marka olarak önünde ne yazdığının benim için hiç önemi yok.

mesela forumda bir arkadaşımız diyor ki ''SEG Aldım hiç beğenmedim'' vya bir başka arkadaş ''KOENİC aldım çok mutluyum'' bir başka arkadaşımız ise ''REGAL aldım orta seviye çıktı''

Enteresan olanı nedir biliyormusunuz? bahsi geçen ürünlerin içleri, dışları, üretimleri, üreticisi, çıktıkları banta kadar her şeyi aynı.

Marka algılarına takılı kalmayın, ekonomik ürünleri uzun güvenceli satın almak orta/uzun vadede her zaman kazandırır.

hocam ,sayın ustam güzel yazdın da gene de marka model tavsiesınde bulunmanda ne sakınca olacak ki, pazarlamacı diyenler başka konularda kendi ürünlerini pazarlasınlar ne diyelim

• Teğmen
      123 Mesaj
      09 Ağustos 2017 16:28:32

Hocam YORK SİERRA ile midea blank fiyatları aynı. Tercihiniz ne olurdu? Evde salonda kullanılacaktır.
      |
      |
      09 Ağustos 2017 18:39:55
      herkese iyi forumlar acil 18 lik klimaya ihtiyacım var bütcem max. 3200 falan aşağıdakilerden hangileri tercih edilebilir veya siz hangi klimaları önerirsiniz

Sigma SGM18INVDMR A++ 18000 Btu/h Inverter Klima

Viessmann Vitoclima 200-S/He 18 Ws2053Mhe0 18000 Btu A++ İnverter Klima

Samsung AR5500 AR18JSFSCWK/SK A++ 18000 Btu/h Inverter Klima

FujiPlus Akira FP-18 CHSA/KAI A++ 18000 Btu/h DC Inverter Klima

Samsung AR5500 AR18MSFSCWK/SKA++ 18000 BTU Inverter Klima (2017 Serisi)

Midea Modern Star MSEW-18 Elegance 18000 Btu İnverter Klima
      |
      |
      10 Ağustos 2017 10:49:16

Birisi GREE üretimi YORK
      Diğeri MİDEA üretimi MİDEA

MİDEA klima üretmeye 1985 de başladı
      GREE klima üretmeye 1991 de başladı

MİDEA Teknolojisi ve yatırımları için
      http://www.midea.com.tr/group.jsp?catid=102%7C107

GREE Teknolojisi ve yatırımları için
      https://tlcklima.com/gree-hakkinda/

Bu bilgilere ilaveten bölgenizdeki servisleri araştırıp bu doğrultuda karar vermeniz daha doğru olur.

Şunu belirtmeliyim ki ikisi de bir ME - DAIKIN değil, İkisi de bir ARÇELİK - VESTEL değil.
      |
      |
      orhen41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      10 Ağustos 2017 10:58:27

Hocam yazdım ya

Sadece seçme işini size bıraktım

Bana kalsa REGAL veya SEG alın derim zira 3 yıl garantili ve ekonmomik ürün, ücretsiz montajı ve sorunsuz servis hizmeti var, her ne kadar alüminyum kit olsa da 15 metreye kadar ücretsiz boru hakkınız var.

Bunları sevmedim derseniz MİDEA alın YORK alın.

Ben sısrarla bu markaları aslında birbirinden ayıran ultra mega farklılıklar olmadığını yazıyorum zaten. Bu durumda ne alırsanız alın aynı şeyi almış oluyorsunuz. Eğer alacağınız klima bir ME DAIKIN PANASONİC vs değilse , ne alırsanız alın ama önce kendinizi güvenceye alın
      |
      |
      drakyuz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      10 Ağustos 2017 11:00:55

Cevap için teşekkürler klimam çok eski değil 3 yıllık...birde 40 metrekare salon için bi klima tavsiyesinde bulunabilir misin..siz olsanız ne alırsınız bütçeye takılmadan önerilerinizi merak ediyorum...

|
      |
      10 Ağustos 2017 11:13:43

Bütçeya takılmazsak lider markalara yöneliriz, Lider markalardan bahsedersek (ME-DAIKIN vs) o halde 18 lik veya üretim var ise 21 lik bir klima rahatlıkla iş görecektir lakin tabi ki tek etken m2 değil biliyorsunuz.

Alana kaç btu klima lazım olduğunu en iyi belirleyen etken KOŞUL dediğimiz durumdur. tavan yüksekliği, m2, m3, izolasyon, güneşe kaç saat maruz kaldığı, ara kat olup olmaması vs vs vs
      |
      |
      mrbaronx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      10 Ağustos 2017 11:34:20

ADO Üstadım, Ustam, Hocam

Sadece soğutması olan klimayı önerir misiniz ? Zira ısıtma özelliğini hiç kullanmayacağım bir ürüne fazla para ödemek istemiyorum. 18000 Btu klima 1800 TL.( Sadece soğutma ) alınır mı ?

|
      |
      Bahsedilenler: Ado

Reklamlar
sohbet
Paykasa
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,374
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.