Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: klima5505 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
39.198
Cevap
328
Favori
3.173.767
Tıklama
Giriş
      5616 Mesaj
      04 Ağustos 2017 16:54:50
      13-15 m2 bir oda, bilgisayar ve 2 monitör var. Oyun falan tabii oynanıyor bilgisayarda. Biraz eşya falan da var yani boş değil oda. Tam ölçümü eve gidince söyleyebilirim zira evde not almıştım önceden. Ayrıca izolasyon var dış kısımda bina açısından ve oda kuzeye bakıyor.

Sizce yazın bitimine 1 ay kalmışken klima almak gerekli mi? Zira ev tadilattan yeni çıktı diyebilirim (1 ay oldu) ve yeni bir delme olayı da artık can sıkıcı hal alıyor ama sıcaklar da tedirgin edici önümüzdeki 1 ay için. Ailem de döndüğünden dolayı odamın kapısını kapalı tutuyorum ve esinti imkanı kalmıyor gibi. Dün zorlayıcıydı mesela. Ben de yavaştan odama klimayı düşünmeye başladım ama çok geç kalmış da olabilirim tabii. Acaba servis gelmesi falan da gecikir mi hafta sonu bir yerlerden alsam ya da p.tesi sipariş etsem online?

Bir de yukarıdaki özelliklerde olan oda için nasıl bir alet önerirsiniz? Marka-model olarak? Bütçe konusunda tabii ki aşırıya kaçmak istemiyorum zira daha çalışmaya başlayalı 1 sene bile olmadı ve doğru düzgün kenara para da koymadım. Devamlı bir şeyleri yenilemeye gitti. Yine de 2000 civarına kadar çıkacağım sanırım zira portatif klimaları tavsiye eden kitle az (ses konusu özellikle zira kulak tıkacıyla yatıyorum) Ayrıca vantilatörler de çok başarısız geldi gözüme. Yine de yazın bu kalan kısmında acaba 150 liraya bir vantilatör ile geçici çözüme mi yönelsem de seneye taktırsam daha düzgün bir şey?
      |
      |

• Çavuş
      99 Mesaj
      04 Ağustos 2017 21:48:19
      Merhaba,

Kare şeklinde kuzey cephe 16 m2 yatak odası için klima almak istiyorum. Klima almamın amacı yazın nemin %80'e kadar çıkması. İstanbul'da bahçe katında oturuyorum ve sadece yazın 1-2 ay nem problemi yaşıyorum. Klimaları araştırdığımda dry özelliğini açıklamarda göremedim. Özellikle nem alma fonksiyonu iyi olan bir klima önerebilirmisiniz? Airfel 9000 btu olan klimanın bu fonksiyonu varmıdır? Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok memnun olurum. Bütçe en fazla 2000 TL Teşekkürler.
      |
      |
      04 Ağustos 2017 23:08:11
      Arkadaşlar merhaba,

Mitsubishi Electric MSZ-HJ35VA 12000 BTU modeli için yorumlarınız nedir acaba? Takılı olan bir yerde gördüm ve beğendim ancak fiyat performans açısından sizlere de danışmak istedim.

Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      05 Ağustos 2017 08:25:32
      Arkadaşlar şöyle bir sayfaya rastladım. Açıkcası yorumlar ve marka vs kafama yattı.

Ama sizin görüşünüz çok önemli benim için. Çünkü burada bilgisini ölçemeyeceğimiz çok değerli arkadaşlar var. Sayfayı inceleyip yorumlarınızı bekliyorum.

https://www.toshibacim.com/multi-klimalar/-1-oda---1-salon-toshiba-multi-inverter-klima-paketi

05 Ağustos 2017 12:19:30
      quote:

Orijinalden alıntı: PETERSBURG

Arkadaşlar merhaba,

Mitsubishi Electric MSZ-HJ35VA 12000 BTU modeli için yorumlarınız nedir acaba? Takılı olan bir yerde gördüm ve beğendim ancak fiyat performans açısından sizlere de danışmak istedim.

Tavsiye edilmeyen Mitsubishi elektric giriş sınıfı vasat klimadır.

Ayrıca soğutma performansı min:4777 nom: 10748 max:11942 görüldüğü gibi aslında 10 btu olan max kapasitesi bile 12 btu olmayan ve 12 btu diye satılan bir modeldir kısacası parasını haketmeyen bir modeldir

Soğutma A sınıfı
      Isıtma A sınıfı
      05 Ağustos 2017 14:20:42
      Arkadaşlar 24.000 btu klima arıyorum. Amerikan mutfak/salonlu evim var, salon + mutfak toplamı 50 60 m2 ona bağlı 10-20 m2 de hol var.202 m2 4+1 ev. arada bebek odasını açıp orayıda hafif serinletmek istiyorum. bina tam mantolamalı altta dükkan var ancak hep aktif iş yeri kışın sıcak yazın alttan ılık olur. evin camları ısıcam konfort cam. ön mutfak tarafı reflekte otel tipi konfort cam. Herhangi bir ısı kaçağının olacağını düşünmüyorum. ev yerden ısıtmalı. 3 cephesi var güneşte çok aşırı olmasada alıyor (özellikle sabahları) adres denizli merkez (kot 350 m) genel anlamda soğutma amacıyla kullanacağım. Kaliteli bir klima arıyorum
      Şimdiden teşekkürler.
      |
      |
      05 Ağustos 2017 15:16:11
      quote:

Orijinalden alıntı: egemen0807

quote:

Orijinalden alıntı: PETERSBURG

Arkadaşlar merhaba,

Tavsiye edilmeyen Mitsubishi elektric giriş sınıfı vasat klimadır.

Ayrıca soğutma performansı min:4777 nom: 10748 max:11942 görüldüğü gibi aslında 10 btu olan max kapasitesi bile 12 btu olmayan ve 12 btu diye satılan bir modeldir kısacası parasını haketmeyen bir modeldir

Soğutma A sınıfı
      Isıtma A sınıfı

Hocam çok teşekkürler, bir de bugün Arçelik 12321 modelini beğendim ve Hatta keşif için bir gelip baksınlar diye randevu talep ettim.

Bu model ile alakalı da görüşlerinizi alırsam çok sevinirim.

• Yarbay
      5616 Mesaj
      05 Ağustos 2017 18:33:35
      Odanın kapladığı alan 14m^2 ve 9000 btu bilgisayara falan rağmen yeter gibi görünüyor. Marka-Model önerecek var mı acaba 2000 civarı fiyatla? Bir de keşif için Beko'dan randevu aldım ama buraya da bahsetmek isterim fikri olan çıkarsa diye:

Yatak odasına kurulacak ve salondaki güzide balkonla arasında 1 oda var. Odanın katedilmesi gereken duvar mesafesi 2-2,5 metre arasında. Ekstradan dış kısımda da mesafe var ve sanırım 4 metreyi bulur iç ünite ve dış ünite arası. Peki bu borular esnek midir ve keskin dönüş yapabilirler mi?
      |
      |
      06 Ağustos 2017 14:49:58
      Antalya'da 36m² salona Hitachi RAK-50 PPA model klima taktırdım. İzmir merkezli Dijitall.com sitesinden 3728 liraya aldım(6 yıl iç ve dış ünite garantili). 2 gün içinde geldi ve ertesi gün montajı yapıldı. Montaj sırasında ben başında değildim, kardeşim vardı. Sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım.

|
      |
      06 Ağustos 2017 22:43:35
      Merhaba arkadaşlar, fazla param olmadığı için 2.el klima almıştım r410a gaz kullanıyor, ama gazı azmış buzlanma yaptı. Yarın gaz dolumu yapacaklar 1500 kusur gr gaz alıyor. 200den aşağı tutmaz dedi arkadaş, sizce ne kadardır piyasası

|
      |
      06 Ağustos 2017 22:53:53
      Arkadaşlar 120 m2 evimiz var... Salondaki klimayı değiştirmek isyiyoruz ... Yaklaşık 13 senelik bir klima... Önerileriniz nelerdir? Bütçe 3000
      |
      |
      07 Ağustos 2017 01:19:10
      17 mkare salonumuz var. Gunde max 1 saat gunes alir.

Ve evimiz giris katta.

Max 1800 tl butcemiz var. Tavsiyelerinizi bekliyorum

|
      |
      07 Ağustos 2017 09:48:42
      2 kez yazdım ama henüz sonuca ulaşamadım. Biraz daha netleşen durumlar dahilinde 14m^2 odam için 9000 btu klima alacağım. Baymak mı yoksa Arçelik mi tercih edeyim diye sonuca yaklaşayım?

Baymak için Elegant Plus
      Arçelik için Mirror Pro-Smart.

Özellikle Arçelik görünümüyle de etkiledi diyebilirim. Aslında görünümü hafif pas geçip Beko Pro-Smart da iyi olabilir ama emin değilim.

En büyük sıkıntım dış ünite sesi zira kurulum yatak odasında olacak ve dış ünite de pencereden çok ses yapmamalı aşağı komşuya.
      07 Ağustos 2017 12:20:32

Isı kaybı çok değilse 14m² için ne alsanız yeterli gelecektir diye düşünüyorum, hele ki soğutma için.
      Isıtma da işin içine giriyorsa Arçelik bir tık daha öndedir, ancak bu cihaz sessizlik beklentinizi karşılamayabilir.(ısıtmada)

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      St Batuhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      5616 Mesaj
      07 Ağustos 2017 12:34:10
      quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Isı kaybı çok değilse 14m² için ne alsanız yeterli gelecektir diye düşünüyorum, hele ki soğutma için.
      Isıtma da işin içine giriyorsa Arçelik bir tık daha öndedir, ancak bu cihaz sessizlik beklentinizi karşılamayabilir.(ısıtmada)

Isıtma açısından sıkıntım olmayacaktır zira soğuk seven bir insanım ve bilgisayarımla duruma göre ısıtabilirim de :D Yani kış döneminde bu sene daha aktif oyun hayatım olacak akşamları :) Kombi var zaten asıl ısıtma rolünde o da problem değil. Dediğim gibi soğutma kısmı ve ses açısından problem olmaması yeterli. Soğutmada Arçelik o zaman ses problemi yaratmaz diye düşünüyorum yorumunuzdan.

Görsel kısım da korkutuyor ama bakalım. Koca sitede 10 binaya baktım ve doğru düzgün yatak odasına klima kuran görmedim. 2 tane var açıkta rastladığım (1 i giriş üstü diğeri en üstün bir altı) ve 2 tane de bina birleşim noktasında var ki onlar da yine görsel noktada dert değiller. Ben ortada 5. kattayım bu da düşündürüyor ama belki bir farklılık yaratmak için girebilirim bu duruma :) C.tesi bıraktığım kayıt için bugün gelecekler keşfe ama ben işte olacağım geldiklerinde :( Umarım sonradan sıkıntı olmaz zira telefondan sağlayacağım iletişimi.

• Yüzbaşı
      529 Mesaj
      07 Ağustos 2017 12:58:04

Kullanılan iç ünitelere göre de bizim en az 27.000BTU kapasiteli kompresör bulunan dış ünite kullanmamız gerekiyor ancak bu pakette kullanılan dış ünite nominal olarak 18.000BTU üretiyor.

Bu durum sorun yaratabilir de yaratmayabilir de. Örneğin şu kullanımlarda sorun olmayacağını düşünüyorum;

• Önerildiği gibi 18'liği 35 m²'de. 10'luğu da 20 m²'de kullanırsanız ortamlar set edilen dereceye yaklaştıkça kompresör oda sıcaklığının sabit kalması için düşük frekansta çalışacağından (4.000-6.000BTU üreteceğinden) sorun olmaz. [İlk açılışta zorlanacaktır, yapılması gereken bir oda set edilen dereceye geldiğinde diğer klimayı açmak]

• İki klimayı da 20 m² civarı odalarda kullanacaksanız ihtiyaç olan yaklaşık 18.000BTU olacağı için sorun olmaz.

Şu durum ise direkt sorun;

• Çatı katıdır, yalıtım yoktur, ağırlıklı olarak ısıtmada kullanılacaktır, dışarısı -5° içerisi 10°'dir; bu durumda 18'lik bu ünite 27.000BTU'dan da fazla olan bu talebi karşılayamaz.

Biraz uçuk bir örnek oldu galiba ama anlaşılır da oldu.

Tüm bunlara rağmen nedense bu paket bana pek mantıklı gelmiyor hocam.

|
      |
      mavisular kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      529 Mesaj
      07 Ağustos 2017 13:06:34

Yaratmaz ancak umuyorum ki sessizlik beklentiniz Mitsubishi Electric'in sağlayabileceği türden değildir. Yoksa Arçelik de üzer.

Keşifte pek sıkıntı olmaz ama montajın gerçekleşeceği gün telefon yerine yanlarında olma imkanınız varsa çok daha iyi olur.

|
      |
      St Batuhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Çavuş
      92 Mesaj
      07 Ağustos 2017 13:28:05

Merhaba Ado Hocam;

+4yıl için Vestel firması geri dönüş yaptı yasalar gereği kurumsal kullanıcılara +4 yıl veremeyecekleri söylediler, bilginize
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      07 Ağustos 2017 17:15:52

merhaba,
      yasalar gereği derken şöyle; zorunlu garanti denen şey zaten tüketicinin korunması hakkında kanun'dan doğan bir zorunluluk. dolayısıyla sadece tüketicilere verilmesi gereken bir şey. siz şirket olarak, yani ticari amaçlı, bir mal alırsanız onun garantisi size kullandırılmayabilir. ama satıcılar, yine de bazen ticari müşterilere de 12 aylık bir garanti verebiliyorlar. bazıları ise hiç sorun etmeden tüketiciymiş gibi garanti kullandırabiliyor. bu tamamen firmanın inisiyatifinde.

yani "yasalar gereği" derken kast ettikleri, "size garanti vermek gibi bir yasal zorunluluğumuz yok" şeklinde yorumlanabilir :)
      |
      |
      fujigef kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Video: Epson TW-9100W | Epson TW-5910
      Audio: Pioneer LX-85 | Monitor Audio RX Silver | Samsung Soundbar
      Photo: Sony a7 ii | 35 f:1.4 | 24-70 | 55-210
      Media: MacBook Pro | Playstation 4 Pro | Xbox 360 | Chromecast | Pioneer BDP 140
      Mobile: Huawei Mate 20 Pro | iPhone 7
    • Yarbay
      5616 Mesaj
      07 Ağustos 2017 23:16:04
      quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Yaratmaz ancak umuyorum ki sessizlik beklentiniz Mitsubishi Electric'in sağlayabileceği türden değildir. Yoksa Arçelik de üzer.

Keşifte pek sıkıntı olmaz ama montajın gerçekleşeceği gün telefon yerine yanlarında olma imkanınız varsa çok daha iyi olur.

Mitsubishi facebook üzerinden attığım ilk mesaja bayilerden fiyat bilgisi temin edebilirsiniz diye dönüş yaptı. Aslında gözüme kestirebilirdim fiyatları canlı görsem sitelerde.

Tercihim Arçelik 12550 den yana oldu. Özellikle yaz dönemi evde tek olmam ve haliyle işten ya da herhangi bir yerden dönerken klimayı açma isteğimin olması ile parlak siyah görünümü dikkat çekici noktaları. Umarım ses de sıkıntı olmaz ama gelen ekiple balkondan yana karar aldık zaten sisteme dair. Tabii 12k btu odam için fazla ama annemin oda ile değerlendirilebilir. Tabii ileride içeriki odalarda alınacaklarla tüm ev cennet halini de alabilir :) Ürün kurulumu yapıldığında da bilgileri aktaracağım ama görünene göre kurulumda bulunma imkanım yok :(
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
haberler
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.