Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: zdgn, klima5505, slayer1ss Daha Az
3 Kayıtlı Üye, 7 Misafir Kullanıcı
39.216
Cevap
328
Favori
3.174.569
Tıklama
Giriş
      288 Mesaj
      21 Temmuz 2017 13:14:08
      quote:

Orijinalden alıntı: egemen0807

Merhaba Arkadaşlar

Bazı marka model klimalar hakkında bilgi kirliliği yüzünden ufak bir açıklama yapmak istiyorum;

Airfel , Daylux, Rota Climate, Vessen Climate ve Midea Blanc bu model klimalar iç ünite plastik kasa yapısı dışında tamamen aynı klimalardır. Enerji tüketim, performans, ses seviyeleri hepsi aynıdır. Bu klimaların hepsi ÇİN'de MiDEA
      fabrikalarında üretilmektedir. Kısacası hangi modeli alırsanız alın Midea klima almış olursunuz.

Açıklama sebebim ise son zamanlarda bu model klimaların Daıkın ürünü, Daıkın üretiyor diye bir çok yerde satılıyor ve tüketicinin kandırılıyor olması. Bu model klimaların Daıkın kalitesi ve üretimiyle uzaktan yakından alakası yoktur, Daıkın sadece Türkiye'de bu model klimaların yetkili servisliğini yapmaktadır ve garanti hizmetini vermektedir.(Midea blanc hariç).

Özetlersek bu klimaları almış bir tüketici Daıkın klima almış olmuyor, Midea marka klima almış oluyor bilginize.

Konuyu güncel tutalım , arada okuyamayan kaçırmış olan olabilir.

• Yüzbaşı
      744 Mesaj
      21 Temmuz 2017 15:03:06

Hocam selamlar normalde sadece salon için düşünseniz 12lik çok rahat soğutur. İzmir'de olduğunuz için ısıtma için kullanmayacağınızı varsayarak ve kiracı olduğunuz için yüksek bütçelere çıkmadan bir ürünle kurtarabilirsiniz. Aynı mantıkla ben mediamarkt'dan KOENİC aldım vestel yan ürünü yarın montajı yapılacak. 12lik mutlaka yatak odasına etki edecektir ama ayrıntılara bakmak lazım 18lik le yatak odasını da soğutursunuz.
      Bir kroki ve yatak odası için de m2 paylaşırsanız ado veya unleashed hocam daha iyi yardımcı olurlar.
      |
      |
      okaneo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      21 Temmuz 2017 17:03:18

merhaba,

çalışma alanınızı bilmiyorum kusura bakmayın öncelikle. bu markaların kasa yapısı dışında aynı olduğu konusunda kesin emin miyiz? kullanılan malzemeler, projesi, vs farklı olabilir, dolayısıyla performansı ve verimi değişebilir. aynı yerde üretim yapılsa da farklı kaliteyle ürünler yapılıyor elektronik sektöründe. sonuçta vestel tv fabrikasında da onlarca firmaya ürün yapılıyor..
      |
      |
      egemen0807 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      21 Temmuz 2017 19:53:35
      quote:

Orijinalden alıntı: alioth

merhaba,

çalışma alanınızı bilmiyorum kusura bakmayın öncelikle. bu markaların kasa yapısı dışında aynı olduğu konusunda kesin emin miyiz? kullanılan malzemeler, projesi, vs farklı olabilir, dolayısıyla performansı ve verimi değişebilir. aynı yerde üretim yapılsa da farklı kaliteyle ürünler yapılıyor elektronik sektöründe. sonuçta vestel tv fabrikasında da onlarca firmaya ürün yapılıyor..

Merhaba

Airfel , Rota climate, Daylux, Vessen Climate bu ürünlerin iç ünite kapak yapısı dışında tamamen aynı olduğuna kesinlikle eminim, her birinin parçalanmış halini gördüm, Daıkın kalite ve üretimi ile hiç alakası yoktur hepsi Çin'de Midea fabrikasında üretiliyor Daıkın sadece yetkili servisliğini yapıyor, satılma şekline gelince Airfel genelde bayilerde ve salı pazarında satılıyor, Daylux Daıkın bayilerinde satılıyor, Rota ve Vessen Climate market grubu gibi spotçularda her yerde satılıyor , aralarında tek fark bu satış ağı .Tüketicininde kafası karışıyor nereye gitse bu ürün Daıkın deniliyor ama yanlış bilgi Daıkın kalitesi ile hiç alakası yok bu ürünlerin.

• Onbaşı
      24 Mesaj
      21 Temmuz 2017 20:13:48
      quote:

Orijinalden alıntı: realpassion

Mitsubishi Heavy SRK 63 ZR-S 5450 TL en son önerilen bu Daikin FTXB60B le bunun arasında son kararı vericem. bu iki klima hakkında bilgisi olan var mı ?

Mitsubishi heavy tercih etmeniz daha doğru seçenek olacaktır.tegora daha alt sınıf klima.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      21 Temmuz 2017 22:01:07
      Merhaba arkadaslar

Klima almak istiyorum geçen sana alacaktık kısmet olmadı bu sene şu yaz bitmeden alırsak iyi olacak.

*Akdeniz bölgesindeyiz (Adana)
      *Oda 18 m2 büyüklüğünde
      *Müstakil 2 katlı ev, alt kat boş üst kat teras
      *Adana sıcağını bilen arkadaşlar vardır soğutması ona göre iyi olmalı.

Ev kendi evimiz olduğu için kaliteli bir marka almayı ve bütçeyi biraz yüksek tutmayı düşünüyorum. Uzun yıllar kullanacağım ve beni pişman etmeyecek bir marka olmalı. Daikin-Mitsubishi vb. gibi bütçe 4000-5000 arası tavsiye edeceğiniz hangi marka ve modeller var??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mazenidd -- 21 Temmuz 2017; 22:4:44 >
      22 Temmuz 2017 07:53:27

Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      Mazenidd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Onbaşı
      33 Mesaj
      22 Temmuz 2017 17:51:28

quote:

Orijinalden alıntı: Bayoned

Merhabalar Cümleten

Evime klima taktırma konusunda siz değerli arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Resimde evimi genel hatları ile çizdim. Kırmız ile işaretlediğim yere 18,000 BTU klima taktırmayı düşünüyorum. Normalde ev serinliği yeterli olabiliyor ama bulunduğumuz konumda taş ocakları mevcut olduğundan dolayı ciddi manada toza maruz kalıyoruz ve 6 aylık bir bebeğim var onu korumak adına camları mümkün oldukça kapalı tutarak evde serilik sağlamak istiyorum. Evim İstanbul'da kuzey cephe, mavi ile işaretli kısım izolasyonlu. Sizce tek klima ile kapı kapat/aç ile 2 oda soğutması(Y.Odası+ K.Oda ya da Salon+ K.Oda gibi) gerçekleşebilir Mi? Birde bu tarz kullanım için hangi marka klima tavsiyeniz olur? Baymak veya Midea tarzında ekonomik bir klima mı ya da Mitsubishi Electric veya Daikin gibi maliyetli klima mı?
      Elektrik sarfiyatı açısından hangisi daha verimli olur?

Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Ado hocam merhaba

Banada ufak bi fikir verebilir misin :) uygun klima / pahalı klima konusunda o kadar kafa karıştırıyorki

|
      |
      Bahsedilenler: Ado

• Çavuş
      51 Mesaj
      22 Temmuz 2017 21:41:25
      Merhaba, 36 m2 salona klima taktırmak istiyorum. Aslında soğutma en fazla 15 20 gün kullanılacak, kışında kuzey cephe olduğundan ve radyatör küçük olduğundan destek amaçlı yine sayılı gün için kullanılacak çünkü genelde salonu kullanmıyoruz. Çok para veresim yok öneriniz ne olur bu düşük kullanım için, iyi günler herkese...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      22 Temmuz 2017 22:17:27

daikin mi diye sormamıştım aslında hocam. diğerleri birbirine yakın fiyatlı zaten ama midea blanc bunlardan bir tık daha yüksek fiyatta. aynı ürün demiştiniz. son mesajda midea blanc yazmamışsınız mesela. diğerleri ok de midea blanc da aynı kalitede midir bunlarla? o halde baymak ile de farkı yok demektir..
      |
      |
      egemen0807 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      23 Temmuz 2017 13:11:45
      quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE

Hocam dediğiniz modeli bulamadım ayrıca bunu önermenizin sebebi nedir ?
      23 Temmuz 2017 15:03:08
      |
      |
      Mazenidd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      23 Temmuz 2017 21:40:24
      Arkadaşlar şömine mi klima mı karar veremedim.Fethiyedeyim.Evde odalarda beko 4610D klima var..12400 btu soğutma 13500 ısıtma kapasitesi var..Kışın hiç ısıtmıyorlar..Evde bebek de olunca ufodan daha iyi bir çözüm bulmam lazım.

23 Temmuz 2017 23:30:05

Soba kur şömine de neymiş ecnebi işi..:))

|
      |
      x15 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      24 Temmuz 2017 14:45:19
      Arkadaşlar mitsubishi'nin A++'ları ile bosch-samsung 'un A++ ları nın farkı nedir yani bunu ebeveynlere nasıl açıklanır o kadar mitsubishide ikna ettikden sonra samsung-bosch 3500 gibi a++ fiyatları verince işte arkabalardan biri söylemiş iyi çevremdekiler kullanıyor A++ bunlarda vs. vs. arada yaklaşık 2-2.5 milyar fark oynuyor ve samsung-boschde uzun yıllar garanti verebiliyor beni bilgilendiribilecek birisi var mı acaba bu samsung-bosch lar seasonal verimlilik mi kullanmıyor ne yapıyor ?
      24 Temmuz 2017 22:34:30
      quote:

Orijinalden alıntı: laylaylom07

Arkadaşlar mitsubishi'nin A++'ları ile bosch-samsung 'un A++ ları nın farkı nedir yani bunu ebeveynlere nasıl açıklanır o kadar mitsubishide ikna ettikden sonra samsung-bosch 3500 gibi a++ fiyatları verince işte arkabalardan biri söylemiş iyi çevremdekiler kullanıyor A++ bunlarda vs. vs. arada yaklaşık 2-2.5 milyar fark oynuyor ve samsung-boschde uzun yıllar garanti verebiliyor beni bilgilendiribilecek birisi var mı acaba bu samsung-bosch lar seasonal verimlilik mi kullanmıyor ne yapıyor ?

firmaların derecelendirmeleri çok farklılıklar göstermektedir.uluslar arası değerleri her firma kullanmaz o yüzden üretim tesislerinde veya başka test kulelerinde ki değerleri işlerler formlara.

http://www.eurovent-certification.com/index.php?lg=tr

birçok firma ve markayı bu bağımsız kuruluş test eder ve dünya normlarında kullanılan değerleri baz alır.gerçekçi değerler bunlardır.örneğin bir samsung,arçelik vs vs bu kuruluşları kullanmaz.bizim yerliler genelde tse ye göre değerleri verir.birçoğu kendi üretim tesislerindeki test kulelerinde bu değerleri verir.kısacası karmaşık olan bu iş her görülen kataloglarda aynı değer üzerinden gitmez.

mitsubishi uluslar arası değerleri kullanıyor diğer yazdığınız firmaların durumu karışık.mantık la bir cevap verilecek olursa 1500 tl olan klimada A+++ 5000 tl olan klimada A+++ sizce bunlar doğru olabilirmi.öyle olsa kimse fazladan para ödemez klimaya.

|
      |

• Yüzbaşı
      393 Mesaj
      25 Temmuz 2017 23:12:09
      http://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/klimalar/S1ZMI24404?breadcrumb=airconditionersgroup#/tab=section-technicalspecs

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 50 m2 yalıtımı zayıf alanı ısıtmak için tanıdıkdan 8 ay kullanılmış bu klimayı almayı düşünüyorum,fiyatı 1500 fazla bütçem olmadığı için ikinci el almak istiyorum,tavsiye eder misiniz?

|
      |
      26 Temmuz 2017 09:05:20
      Merhaba Arkadaşlar,

Bütçem 2000 tl civarı, ve hesaplarıma göre evime 12000 BTU klima yeterli oluyor.
      Bu doğrultuda aşağıdaki klimalar arasında hangisini tercih etmeliyim? çok kararsız kaldım. midea, vestel ve baymak arasında.
      Evde Bebek olduğu için kısa sürede almam gerekiyor.

http://www.hepsiburada.com/midea-blanc-msmabu-12hrdn1-inverter-klima-p-HBV0000042YI1

https://www.vestel.com.tr/vestel-nature-plus-buzz-inverter-12-a++-klima

http://www.hepsiburada.com/baymak-elegant-plus-a-12000-btu-h-yeni-nesil-inverter-klima-ucretsiz-montaj-pm-evbaymelegplus12
      |
      |

• Yüzbaşı
      351 Mesaj
      26 Temmuz 2017 09:58:04
      Daha öncede bakınmıştım klima temizliği için ne yapalım diye, Akbel diye bir kimyasal sprey aldım, gerçekten çok başarılı, ancak kullanırken dikkatli olmak gerekir, zira geniz yakıyor ve eldeki ufak yaraları zedeliyor, kısacası bol havalandırılmış ortamda kullanmak gerekir bu kimyasalı. Ürünün fiyatı uygun ve bolca kullanılabiliyor.
      http://www.hepsiburada.com/akbel-kimya-klima-temizleyici-sprey-750-ml-klima-temizleme-poseti-p-HBV000006D3UC

Denemek isteyenler alabilir. Ben memnun kaldım şimdilik.

Fakat şu bir gerçekki, eğer klimanın koku yapmasını istemiyorsanız soğutmayı kapattıktan sonra en az 10-15 dakika fan modunda çalıştırıp, evaporatörün kurutulması sağlanmalı. Yoksa koku yine aynen devam eder.
      |
      |

• Teğmen
      127 Mesaj
      26 Temmuz 2017 13:10:28

General ASHG12LLTB 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima 2017 model 2650 tl fiyat aldım. Sizce nasıldır?

Yada lg sirius delüx 12000 btu. Oda 2400 tl.

Sizce hangisi ?

|
      |
      Bahsedilenler: unreleased

Reklamlar
sohbet
Blogio
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.