Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.230
Cevap
328
Favori
3.175.435
Tıklama
Giriş
      351 Mesaj
      17 Temmuz 2017 21:39:32
      quote:

Orijinalden alıntı: derya78

quote:

Orijinalden alıntı: bkmtkm

Değerli dostlar. Uzun bakmalar sonunda hayatımda ilk kez bir vestel ürünü aldım. Vestel Nature 24000. Kurulumu yapan arkadaş işinin ehliydi allahtan. Boruların çekilmesi, bantlanması, vakumlama herşeyi düzgün yaptı. Yaklaşık 10 gündür kullanıyoruz. Ancak öyle 20 derecelerde değil, 27-28 derecelerde kullanıyoruz, evde bebek var çünkü. Herhangi bir ses, sıkıntı, su akması yaşamadım. Zaten tahliye borusunun altına 10lt lik şişe koydum 3 günde bir dolduruyor maşallah. Kumandası çok güzel olmuş, eski kumandalar gibi küçük değil, gayet büyük ve aydınlatmalı. Klimanın sesi klasik 24000 lik klima sesinde, tam kapasite çalışınca güzel ses yapıyor, ama ultra sessiz modu var, buna basınca klima az üflüyor ama seste olmuyor. 24000 lik olduğu için evimizin salonuna taktırdık ve koridor ve bir kaç odanında soğutulmasını sağlıyoruz. Çok şükür şimdilik bir sorunumuz yok, her gün ortalama 12-13 saat çalışıyor. Şimdilik tavsiye ederim.

S.A hocam hayırlı olsun güle güle kullanın benim klimamda dış hortumdan hiç su akmıyor dışarıya iç üniteden su akıtıyor bazen servis gelip bakacaktır 10 tl şise 3 günde doluyorsa benden neden hiç su akmıyor klimam beko 31830 modeli

A.S. hocam bilemiyorum, ben İzmir deyim bizim buralar baya bi sıcak ve nemli oluyor. Belki ondandır bizim klimanın suyu bolca atması. Sizin oralar nereler bilemem tabi. Ama bence ne olursa olsun iç ünite mutlaka terleme su üretir bulunduğu ortam soğuk olacağından, yani sizdende su çıkması gerekir diye düşünüyorum.
      |
      |

• Yüzbaşı
      351 Mesaj
      18 Temmuz 2017 11:07:14

İç ünite aşağıdaki gibi kuruldu. Hemen ardında bir boru deliğimiz var. Dış ünitede resimde görünen sağ duvara montajlandı.

Bu arada arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Bende bir tane de York marka 12 lik klima var, ancak o açılışta kötü koku yapıyor. Bunun temizliği oluyor mu veya nasıl kötü kokuyu gideririz. İlk açılışta kötü bir koku veriyor sonra düzeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkmtkm -- 18 Temmuz 2017; 11:8:40 >
      |
      |
      meeb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      18 Temmuz 2017 11:13:01

çok temiz ve güzel olmuş .güle güle kullanın , enerji nereden alındı ?
      |
      |
      bkmtkm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      18 Temmuz 2017 11:17:17

3 hafta öne kaldığım otel odasındaki baymakta bu şekildeydi.Beğenince bende baymak almıştım en büyük korkum bu şekilde koku yapmasıydı ancak anladım ki bahsettiğiniz koku klimanın bakımsızlığından kaynaklı olduğunu anladım .Özellikle 1 sezon kullanılan toz biriken klimalarda oluyor.Temizleme spreyleri var.Deenyin derim.
      |
      |
      bkmtkm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      18 Temmuz 2017 13:38:37

Klimanın hemen arkasında enerji vardı oradan alındı.

Temizleme spreyleri ne kadar işe yarıyor acaba. Piyasada var çeşitli ürünler. Deneyelim bakalım.
      |
      |
      meeb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      18 Temmuz 2017 14:54:21
      Merhaba Arkadaşlar

Bazı marka model klimalar hakkında bilgi kirliliği yüzünden ufak bir açıklama yapmak istiyorum;

Airfel , Daylux, Rota Climate, Vessen Climate ve Midea Blanc bu model klimalar iç ünite plastik kasa yapısı dışında tamamen aynı klimalardır. Enerji tüketim, performans, ses seviyeleri hepsi aynıdır. Bu klimaların hepsi ÇİN'de MiDEA
      fabrikalarında üretilmektedir. Kısacası hangi modeli alırsanız alın Midea klima almış olursunuz.

Açıklama sebebim ise son zamanlarda bu model klimaların Daıkın ürünü, Daıkın üretiyor diye bir çok yerde satılıyor ve tüketicinin kandırılıyor olması. Bu model klimaların Daıkın kalitesi ve üretimiyle uzaktan yakından alakası yoktur, Daıkın sadece Türkiye'de bu model klimaların yetkili servisliğini yapmaktadır ve garanti hizmetini vermektedir.(Midea blanc hariç).

Özetlersek bu klimaları almış bir tüketici Daıkın klima almış olmuyor, Midea marka klima almış oluyor bilginize.

• Yüzbaşı
      744 Mesaj
      18 Temmuz 2017 16:12:50
      Selamlar,

Mediamarkttan aldığım koenic knc18 bugün teslim edildi cumartesi montaja gelcekler. Sonrasında fotoları paylaşacağım. herkese hayırlı olsun cihazları. :)
      18 Temmuz 2017 16:40:38

vestel nature plus 12000 vs airfell ltxn35u 12000 vs baymak 12000 vs vs ... hangisini almalıyım?
      vestel naturu plus 1750 airfell de 1900 e buldum tavsiyeleriniz nedir. Farklı marka önerilerinize açığım.
      hala kara veremedim yardım pls.
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado
      18 Temmuz 2017 16:46:31

Ürün kalitesini birbirinden ayıracak çok bir şey yok iki marka arasında. Bölgenizdeki servis kalitesini baz almanız, garanti sürelerini kıyaslamanız, yedek parça tedarik süreçlerini araştırmanız daha makul olur bu durumda ki, bence VESTEL bu konuda ağır basar kefede :)

Tabi bunu marka önerisi olarak algılamayın, sizin belirttiğiniz iki markaya ithafen görüşlerim bunlar.
      |
      |
      cashamca1267 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      18 Temmuz 2017 16:47:55

http://www.epey.com/klima/karsilastir/48506-50463-50960/vestel-nature-plus-inverter-12_baymak-elegant-plus-12_airfel-ltxn35u-12/

sitedeki özellikler üstünlüklerden ziyade üretim kalitesini de unutmayın lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 18 Temmuz 2017; 16:48:56 >
      |
      |
      cashamca1267 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      18 Temmuz 2017 16:48:48

o zaman vestel alayım gitsin 7 yılda garantisi var. teşekkürler hocam.
      Edit: vestelin güç tüketimi çok yüksek ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cashamca1267 -- 18 Temmuz 2017; 16:54:14 >
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      18 Temmuz 2017 17:04:49

Ado hocam daha önceden yazdım ama arada kaynadı sanırım tekrardan iyi günler başınızı ağrıtıyoruz kusura bakmayın şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
      Öncelikle klimayı 30m2 alana düşünüyorum bazende o odanın kapısını açıp diğer odalara dağıtabilirim evim 60 m2 kare ama önceliğim 30m2 alan aşşağıda vericeğim klimlar bonusu inidirimi falan aynı fiyata denk geliyor lg hariç o 120 tl falan aşıyor bütcemi lütfen bunlar arasında tavsiyeniz hangisi olur sizin yorumunuz benim için çok önemli İstanbulda Bağcılarda yaşıyorum servis sıkınıtısı çekiceğimi düşünmüyorum
      https://www.vestel.com.tr/vestel-flora-inverter-12-a++ Vestel flora 12.000 btu
      http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/koenic-knc-18-a-enerji-sinifi-18000-btu-h-split-inverter-klima-281661768 KOENIC KNC 18.000 BTU Vesteli aradım bu üründe garanti uzatması olmuyor bu ürün A+ enerji tasarrufu var A++ ile çok fark olurmu?
      http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/lg-standart-es-w126j3a0-12-000-btu-a-inv-klima-290401397?mpch=ads&ggap_s=akakce&ggap_m=ocs&ggmktg1=OCS*akakce******&ggap_n=akakce&scxid=14489-145823-2357-0 LG STANDART ES 12.000 BTU
      http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/airfel-ltxn35u-12000-btu-a-enerji-sinifi-inverter-duvar-tipi-klima-294226049 AIRFEL LTX 12.000 BTU
      http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/iklimsa-sigma-sgm12invdmr-12000btu-inverter-klima-a-293371166 BAYMAK ELEGANT 12.000 BTU
      http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/iklimsa-sigma-sgm12invdmr-12000btu-inverter-klima-a-293371166 SİGMA SGM 12.000 BTU mu anlayamadım biraz düşük sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ryujinjakka -- 18 Temmuz 2017; 17:6:51 >
      |
      |

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      18 Temmuz 2017 17:23:04

Hocam sizin kullanım şeklinize göre VESTEL-KOENİC-BAYMAK markalarını direkt eleyebilirsiniz.

LG bir nebze, SIGMA ve AİRFEL ürünleri daha detaylı incelemenizi önerebilirim.

Kısa garantili ürünler olduğunu unutmayın lütfen.
      |
      |
      ryujinjakka kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      18 Temmuz 2017 17:42:51

Neden diye sormayacam eledim hocam tek LG yide pek sıcak bakmadınızı anladım yazınızdan AİRFEL ağır basıyor ama hala kararsızım
      |
      |
      18 Temmuz 2017 18:19:27

Hocam o cihazların kapasite ve kaliteleri sizin koşullarınıza yetmez.
      Listenize MİDEA ilave edip araştırmanıza dahil edebilirsiniz.

Haydi son tavsiyelerim bunlar artık

Burak neredesin?
      |
      |
      Bahsedilenler: ryujinjakka kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör unreleased
      18 Temmuz 2017 20:07:37

Şunu da dikkate almanızı öneririm. Fiyat çok iyi. Klima Midea imalatı. Servis/Garanti olarak arkasında BSH (Bosch/Siemens) var. Hele bir de combo falan yakalarsanız tadından yenmez bence:

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/profilo-sea-air-p3zmi12908-12000-btu-a-inverter-klima-292272320

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      ryujinjakka kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      18 Temmuz 2017 21:54:53

iyi kombo yapabiliyorum ama iyice karıştı kafalar
      |
      |
      naviga70 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      18 Temmuz 2017 23:33:11

Koenic i merakla bekliyorum:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Ekkkooo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      19 Temmuz 2017 09:49:17

Hocam şimdilik bu durumda KOENİC, cuma günü arayıp gelecek ekip vakum yapacak 5m bakır boru değil mi vb şeyleri soracağım.

Ado hocam benim hesabıma göre tam olarak 5m civarında boruya ihtiyaç olacak bana, siz bilirsiniz bu üründe 4m mi çıkıyor 5m mi? bakır mıdır acaba bir de değilse üsteleyim mi illa bakır istiyorum diye?
      Keşif gönderelim dedi önce vestelin müşteri hizmetleri sonra siz almışsınız çok da gerek yok dedi bende gerek yok dedim. acaba hata mı ettim?

|
      |
      Bahsedilenler: Ado , cekirge14 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      19 Temmuz 2017 16:36:06
      Vestel klimalar türkiyedemi üretiliyor yoksa Vestel bunları çindemi ürettiliyor ve hangi firmaya ürettiliyor.

Reklamlar
sohbet
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.