Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1822. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.177
Cevap
701
Favori
4.426.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18201821182218231824
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Inverter klima çalışmanın mantıksız olduğu kararını vermedikçe durmaz hocam. Odanın sıcaklığını ayarladığınız derecede sabit tutmak için sürekli çalışır.
  • Bu akşam Arçelik 12340 klimamda çeşitli ölçümler yaptım. Eve geldiğimde salon 33 dereceydi. Turbo'da açtım klimayı. Bir süre sonra verdiği sıcaklığı ölçtğm 12 derece civarıydı. Turbo yarım saat çalıştıktan sonra 25'e ayarladım. Bir süre sonra en düşük fan hızında üflediği hava 7 1 dereceye kadar düştü. Yaktığı enerji de 1.1 kw'tan 0.4'e kadar indi.

Dış ünite turbo moddayken 70 desibel ses çıkarıyordu. Tek hoşuma gitmeyen şey bu oldu. Şu an 60 dba civarında.

Üfleme sıcaklığı normal, değil mi?

Dış ünitenin altında yassı takozlar var. Bunların vidaları çok sıkılı değil. Takozların sıkışmayıp görevini yapması için olduğunu düşünüyorum. Mantıklı mıdır? Yoksa sıkmalı mıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar selamlar. Yeni evliyim, dairem sabahtan akşama kadar güneş alıyor. Aslında iyi bir durum fakat yazın hiç çekilmiyor. Evde boncuk boncuk terleyerek sırılsıklam geziyoruz. Misafir geliyor, sıcaktan oturulmuyor.

Hızlıca bir krokisini çizdim klimayı koymak istediğim ve performans almak istediğim yerlerin.

Klimayı salon ve mutfaktan bağımsız olarak kullanacağız. Salonu sadece misafir geldiğinde kullanıyoruz.

Bütün günü oturma odasında geçiriyoruz. Klimayı da oraya koyacağım. Oturma odası öğlen 3-4'e kadar sabahtan itibaren sürekli güneş alıyor. 3'ten 4'ten sonra da güneş batana kadar yatak odası güneş alıyor.

Klima hem oturma odasını hem de yatak odasını soğutsun istiyorum. Aradaki kapıları açacağız. Yatak odası ile oturma odası arasında yaklaşık 2 metre mesafe var.

12000'lik klima işimi görür diye tahmin ediyorum.

Max'ın Max'ı 2000 TL'ye kadar bütçem var. Sessiz çalışan, işimi görebilecek f/p klima tavsiye eder misiniz. Hemen yarın almak istiyorum.

• Emre The Sorcerer E kullanıcısına yanıt
    Takoz vidaları titreşimden gevşemeyecek ölçüde sıkılı olmalıdır yoksa vibrasyona karşı hassasiyetleri zayıf kalıyor.

Üfleme derecesi ve tepkileri gayet normal

Yalnız ses yorumunuza itiraz edeceğim zira kullanıcı deneyimi ölçümler gerçek ses seviyesini belirlemez düşüncesindeyim.
  • Fluo klima hakkında bilgisi olan varmı abim ısıtma için 18 BTU için 2800 TL aldı scop 5.4 yazıyormuş seer 6.1

Değerleri güzel fakat hiç duymadım bu klimayı nedersiniz iş yapar mi

• sabanoz S kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: decinos

Merhabalar,
    Artık seçim yapmamın zamanı geldi. Hanım kafasına göre bir tane alacak yoksa ben bu kadar araştırdığımla kalacağım :)

Salon 35 metrekare, yer Ankara, Batı cephe, yalıtımsız, 1 bebek, 1 kedi, 2 yetişkin. Genel soğutma ama ısıtmaya destek amaçlı kullanılacak.
    Odada 200 litrelik akvaryum bulunuyor. Haftada 15 litreye yakın su buharlaşması var.
    Yaptığım hesaplara göre 14bin btu civarında, buna göre 18 binlik klimalar uygun diye düşünüyorum.
    Seçeneklerim aşağıdaki gibi;
    Vestel Nature Plus Inverter 18 A++ - 2600TL (gittigidiyor)
    Vestel Nature Plus Inverter 24 A+ - 2799TL (gittigidiyor) (24 bin fiyat farkı çok az, mantıklı mıdır?)
    Airfel LTXN50U 18000 Btu Inverter - 3100TL (tekzen)
    MİDEA BLANC 18000 BTU İNVERTER - 3100TL (e-mideaklima.com)

Bunlar dışında LG sirius'a baktım ancak fiyatlar 3600 üzerine çıkmaya başlıyor. Buradaki bütçem en fazla 3000-3100 TL olacaktır.
    Yardımınızı bekliyorum.

Yardımcı olacak yok mu bayağı yol kat ettiğimi düşünüyordum ama. :)

• decinos D kullanıcısına yanıt
    Listenizde MİDEA var ise diğer ürünlerin en üstüne onu yerleştirebilirsiniz.
    Lakin rakamsal olarak VESTEL A++ olanı listede bir alt sıraya
    A+ olanı ise 3 üncü sıraya yerleştirmelisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

Midea blanc takıldı bugun gelen ekip ben söylemeden vakum yaptı 20 dk, memnun kaldım ekipten bakalım cihazdan da umarım sıkıntı yaşamam.

Hayırlı olsun, montajı temiz yaptıkları belli. Ben de 18 binlik aldım, şu an kuruluyor. İş bittiğinde fotoğraf paylaşırım. Umarım memnun kalırız, ekonomik fiyatlı klimalar arasında verimlilik açısından şu an en iyisi Midea Blanc görünüyor.

• quote:

quote:

Merhabalar,
    Artık seçim yapmamın zamanı geldi. Hanım kafasına göre bir tane alacak yoksa ben bu kadar araştırdığımla kalacağım :)

Salon 35 metrekare, yer Ankara, Batı cephe, yalıtımsız, 1 bebek, 1 kedi, 2 yetişkin. Genel soğutma ama ısıtmaya destek amaçlı kullanılacak.
    Odada 200 litrelik akvaryum bulunuyor. Haftada 15 litreye yakın su buharlaşması var.
    Yaptığım hesaplara göre 14bin btu civarında, buna göre 18 binlik klimalar uygun diye düşünüyorum.
    Seçeneklerim aşağıdaki gibi;
    Vestel Nature Plus Inverter 18 A++ - 2600TL (gittigidiyor)
    Vestel Nature Plus Inverter 24 A+ - 2799TL (gittigidiyor) (24 bin fiyat farkı çok az, mantıklı mıdır?)
    Airfel LTXN50U 18000 Btu Inverter - 3100TL (tekzen)
    MİDEA BLANC 18000 BTU İNVERTER - 3100TL (e-mideaklima.com)

Bunlar dışında LG sirius'a baktım ancak fiyatlar 3600 üzerine çıkmaya başlıyor. Buradaki bütçem en fazla 3000-3100 TL olacaktır.
    Yardımınızı bekliyorum.

Yardımcı olacak yok mu bayağı yol kat ettiğimi düşünüyordum ama. :)

Airfel'in üreticisi de Midea. Ancak Midea Blanc'in SEER (6,7) ve SCOP (4,1) değerleri daha iyi. Gördüğüm kadarıyla servis hizmetleri de iyi. Bölgenizdeki servis ile telefonda görüşüp montaj hakkında bilgi aldıktan sonra Midea'yı ilk sıraya koyabilirsiniz.

Airfel ve ilaveten Baymak aynı ayarda klimalar. Airfel'in servis avantajı var, ama Midea ile kıyaslayınca fiyat avantajı yok.

%10 fiyat farkı için Vestel'e inmeye bence değmez. 2600-2700 veren biri 3100'ü de verir. 1000 lira fark olsa neyse. Ki SEER (6,1) ve SCOP(3,8) değerleri de geride Vestel'in.

• Herkes iyi forumlar.

Internette lg klimalari arastirirken anlamadigim bir nokta oldu. Es-W186k3a0 modeli ile as-w1862ea1 modellerinin ic unite gorunusleri ve serileri (smart sirius) ayni gorunmekte.fakat ayni btu ya sahip(18lik) 2 model arasinda 500tl lik fiyat farki olusmakta.

Bu 2 klima modeli arasinda ne fark vardir?lg nin sitesinde es li model yok. Es li olan model internette satis yapan sitelerde mevcut.lg nin sitesinde as li seriler cikiyor sirius smart olarak.bu nedenle isin icinden cikamadim.

• cgty89 C kullanıcısına yanıt
    Hocam, Sirius Deluxe olarak geçen AS serisidir. Geçen yılın modeli ve Kore üretimidir.

ES serisi ise smart diye geçiyor. Yeni çıkan modeldir. Türkiye'de Arçelik tarafından üretiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glastron -- 15 Temmuz 2017; 14:50:3 >
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    sizinkide hayırlı olsun , evet cihaz güzel dış ünite tasarımıda güzel yapmışlar evin yeri uygun olunca montaj yapanda iyi yaptıysa gerçekten farklı hava katıyor eve klima.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cogg

Ege bölgesinde 50-60 m2 pimapen ile kapatılmış gün boyu güneş alan teras kat için klima önerileriniz nelerdir?

Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

• Arada 600 700tl gibi bir fiyat farki var (as serisi daha pahali) as mi alinir bu fark icin yoksa es kalite anlaminda sikinti yaratirmi

Birde bilginizmi varmi es ler bakir mi yoksa aluminyum mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgty89 -- 15 Temmuz 2017; 15:8:54 >
  • cgty89 C kullanıcısına yanıt
    Her ikisi de bakır. Sirius oldukça rağbet görmüştü ve alanlar memnun. ES serisi çok yeni.

Sirius'da iyonizer ve Wifi opsiyonu var (wifi kit ithali yapmadı ama hiç Lg). Yeni ES de ise iyonizer yok, wifi standart olarak mevcut. Diğer özellikleri de karşılaştırıp, SEER, SCOP değerlerini de göz önüne alarak nihai kararı siz verin.

• Vestel servisi klimayi pencere esiginin yaklasik 15cm kadar uzerine takmis ve disari bakarken klima siritiyor. Evdekiler uyarmis fakat elimizden bu geliyor gibi bir sey soylemisler. Esik altinda kalacak sekilde montajlamalari gerekmiyor muydu ? Bu tur bir sorun yasadiniz mi arkadaslar?

• cogg C kullanıcısına yanıt
    Mitsubishi E. gibi klimalara yönelemiyorsanız maksimum BTU'su yüksek bir klima yada farklı noktalardan 2 adet 12.000BTU (yine maks BTU'su yüksek) klima ile iklimlendirmenin nispeten kolay olacağını düşünüyorum.

Ücretsiz keşif hizmeti almanızda fayda var.
  • Arkadaşlar iyi günler

İzmir'de yaşıyorum. Ev güneşin doğuşundan batışına kadar güneş almaktadır . Evin dış cephesinde izolasyon mevcut olup , camlar ise pimapendir. Klimayı evin 2. katındaki hole takmayı düşünüyorum. 18000 btu luk ve 3500 bütçeye kadar tavsiyelerinizi bekliyorum

Saygılarımla
  • asdasfeg kullanıcısına yanıt
    Kaç m2 alan için düşünüyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 18201821182218231824
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.