Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1820. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18181819182018211822
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam merhabalar tekrar. bahsetmiştim ama tekrar yazıyorum.

ev köy evi. yalıtım izolasyon vs hiç bir şey yok:) 19 metrekare odamız var. 2 kişiyiz. oda sadece öğleden önce 2 saat güneş görüyor. sadece yazın 2-3 ay kullanılacak. çok sıcak olduğu için günün tamamı çalışır sanırım. ısıtma için kullanılmayacak.

tekrar yazdım hocam çünkü vestelde bi kampanya yakaladım. ama 9000 lik için. yukarda bahsettiğim şartlar için 9000 btu nasıl olur hocam yetermi az mı gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Qonrul kullanıcısına yanıt
    9 luk sınırda kalır, maddi imkânınız uygunsa 12 lik alın, değil ise tam yükte çalışarak 9 da iş görür.

• artçı kullanıcısına yanıt
    Daha farklı açılardan klimanın sağ ve solunuda çekebilir misiniz? Ado hocam da bunu sizden isteyecektir .

• quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

9 luk sınırda kalır, maddi imkânınız uygunsa 12 lik alın, değil ise tam yükte çalışarak 9 da iş görür.

buna bağlı olarak da daha çok elektrik harcar değil mi hocam.

12 liği kalmamış o da kampanyaya dahildi ama. o yüzden 9 luğa yöneldim. model tam olarak şu,

vestel flora inverter 9A++

Rahat Rahat yeter hocam.

Çok sıcak havalarda ilk çalıştırmalarınızda TURBO modunu ateşleyin çok rahat edersiniz. Zaten 30 dakika sonra kendisi devreden çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qonrul

quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

buna bağlı olarak da daha çok elektrik harcar değil mi hocam.

12 liği kalmamış o da kampanyaya dahildi ama. o yüzden 9 luğa yöneldim. model tam olarak şu,

vestel flora inverter 9A++

Çok cüzi bir fark olur hocam, @Blindfire kardeşimizin verdiği bilgi de hatalı değil.

19 / 2.2 x 1000 = 8636 BTU ihtiyacınız var, ev fazla güneş görmüyor, yüksek direnç oluşturacak durum da yok bu nedenle 9 uk hele ki A++ 9 luk bence rahat iş görecektir. Klimayı uzun vadeli çalıştırdığınızda evin içerisindeki edinilmiş havayı kaybetmediğinizde sistem kendisini kısacak, zaten küçük kompresör olması ve bir de frekansı kısması nedeniyle tüketim verileriniz oldukça düşecektir. Ani toparlanma durumlarında size ilk tepkilerini geç vermesi dışında eksikliğini hissetmezsiniz bu nedenle ilk çalıştırmada TURBO ateşlemeniz de bu açığı kapatacaktır.

• Ado kullanıcısına yanıt
    Blindfire kullanıcısına yanıt
    anladım hocam. detaylı izahınız için sağ olun.

çok teşekkür ederim.hayırlı geceler. @Ado@Blindfire

Rica ederim kardeşim.

Hayırlı akşamlar dilerim ben de.
  • artçı kullanıcısına yanıt
    İlla ki düzeltilir hocam, belki biraz uğraştırır.

Kesilen yeri klemens ile bağlayıp (banttan iyidir) sigortayı korunaklı olacak şekilde balkona koyabilirsiniz.
    Ya da sadece sigortadan iç üniteye giden kabloyu, uzun başka bir kabloyla değiştirip ilk dediğim gibi klimanın soluna yerleştirebilirsiniz.

Tabii bunlar benim fikrim, rahatsız etmez vs diyorsanız kalmasında sakınca yok.
  • 3,000 tl bütçeyle 12 btu klima önerisinde bulunur musunuz?

http://www.bosch-home.com.tr/ürünler/ev-konforu/klimalar/B1ZMI12922.html

Bu klima nasıldır, validem bosch markasına biraz takıntılı olduğundan dolayı, birde özellikle siyah klima istediği için, yardımcı olursanız sevinirim.

• La Ley del Diamante kullanıcısına yanıt
    Midea üretimi, tasarım olarak çok şık, ancak 12.000BTU için ısıtma modundaki nominal kapasitesi 2,597 kW yani 8.861 BTU olarak belirlenmiş ki anormallik var, acaba 3,597 kW yazacaklarına yanlışlıkla mı 2,597 kW yazdılar?
    Bir de 3.800 TL.

Özellikle siyah dediğiniz için aklıma gelen bu modeller, elbette başka markalarda da vardır.

Arçelik 12510 AA

12550 MIRROR PROSMART

Vestel Minimalistik

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unreleased -- 13 Temmuz 2017; 4:49:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Midea üretimi, tasarım olarak çok şık, ancak 12.000BTU için ısıtma modundaki nominal kapasitesi 2,597 kW yani 8.861 BTU olarak belirlenmiş ki anormallik var, acaba 3,597 kW yazacaklarına yanlışlıkla mı 2,597 kW yazdılar?
    Bir de 3.800 TL.

Özellikle siyah dediğiniz için aklıma gelen bu modeller, elbette başka markalarda da vardır.

Arçelik 12510 AA

12550 MIRROR PROSMART

Vestel Minimalistik

yok hocam 9-12-18 hepsinde ısıtma kapasitesi soğutmadan düşük gözüküyor. doğru yazılmış ama neden ısıtma kapasitesi soğutmadan düşük bilmiyorum. Genelde hep tam tersi olur yani öle görüyorum.

• Hocam iyi gunler. 120 m2 dukkanim var. Market. Sicaktan gida urunleri kendini salcak artik. Klima taktirmamiz lazim. Arcelik kesfe geldi 3 fazli elektrik olmasi lazim dedi. Ama bizim ki 3 fazli degilmis. Salon tipi takamayiz dedi. 48btu salon tipi oneririm dedi. Ya da 2 tane 24btu split al taktir dedi. Bu sefer daha pahaliya gelcek. Hem elektirik hem malzeme. Normal ev elektrigi ile calisan salon tipi klimalar yok mudur acaba? Bana yok dedi arcelikte calisan kisi.

• djlwcafi kullanıcısına yanıt
    Hocam salon tipi ve monofaz olan klimalar olsa da, BTU ları düşüktür mesela 36.000BTU gibi.

SHİZEN marka 36.000BTU salon tipi klima mesela. Sorun şu ki; Klimacı kardeşlerimizin sizi uyarmayı unuttuğu bir konu var. KÜTLESEL ISI.

Sizde ticarethanenin market olması sebebiyle materyal çok fazla, havayı soğutmak kolaydır, kütle soğutması ise zaman alır bu nedenle monofaz olacak diye düşük btu ya sahip salon tipi klima almak yerine, bütçeyi biraz zorlayıp ben de 2 adet 24 lük inverter almanızı tavsiye ederim.

Hem m2 nin büyük hem de materyaliniz fazla. Bunlar bile zor yeter de, yine de zamanı kullanarak amaca ulaşabilir, inverter olması nedeniyle de ekonomik yapabilirsiniz. ilk 2-3 gün deli gibi çalışır sonra normale döner o klimalar, kapatmadığınız sürece de avantajda olursunuz.

İyi düşünmek lazım hocam sizde insan sirkülasyonu da çok, bunlar hep EK ISI demektir ;)

• Merhaba,
    24.000 Btu klima tavsiyesi alabilir miyim ? 4.000 TL max. bütçe ile 90 m2 lik evin tamamını soğutmayı planlıyorum.

SAMSUNG AR7500 AR24KSSDC 24000BTU VİRÜSDOCTOR İNVERTER KLİMA

LG Mega 24000 BTU Inverter Klima ASNW2462EA1

Midea Blanc MSMADU-24HRDN1 24000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima

hangisini tavsiye edersiniz?
  • Arkadaşlar düşünenler için mediamarkt'ta SEG 12.000 btu A+ klima 1549TL+ 50 TL kargo düşünenler için bilgilendirmedir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Bir de 3.800 TL.

Arçelik 12510 AA

12550 MIRROR PROSMART

Vestel Minimalistik

Arçelik ürünleri, linkini gönderdiğim ürünle kıyaslarsak daha mı başarılı?

3,200 tl hocam ama 200 tl daha indirim alırız büyük ihtimal bsh için.

Ado kullanıcısına yanıt
    unreleased kullanıcısına yanıt
    hocam 3000 liraya mitsubishi-daikin bile alınabiliyorken diğer markalara bakmak sizin tercihinize bakar bence. Ado hocam yada unreleased hocam da aynısını dicektir.

Onlardan öğrendiğim birşey varsa klima koşul işidir. Bütçeniz el veriyorsa ME-MHI ve Daikin'den şaşmayın dicekler :)

adınıza konuştum kusura bakmayın @ado @unreleased
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekkkooo

hocam 3000 liraya mitsubishi-daikin bile alınabiliyorken diğer markalara bakmak sizin tercihinize bakar bence. Ado hocam yada unreleased hocam da aynısını dicektir.

Onlardan öğrendiğim birşey varsa klima koşul işidir. Bütçeniz el veriyorsa ME-MHI ve Daikin'den şaşmayın dicekler :)

adınıza konuştum kusura bakmayın @ado @unreleased

Özür dilerim hocam siyah istiyormuşsunuz mesajınızda yeni gördüm kusura bakmayın bu firmalarda siyah ürünlere bakmadım.
    Hocam merak edip araştırdım nasılmış siyah klimalar die hakketen estetik duruyor yav. şöle bir ürün gördüm fikir olsun die link atıyorum. Ürün hakkında bir bilgim yok o konuda Ado ve ya unreleased hocam daha iyi bilgi verir. 12.000btu soğutma max 14.000 ısıtma max 21.000 bu da değişikmiş.

http://urun.n11.com/klima/lg-artcool-slim-inverter-12000-btu-asnw-126nrr0-duvar-tipi-klima-P128514002?cid=700501&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&utm_content=102_209_3063&utm_term=

• 
Sayfa: önceki 18181819182018211822
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.