Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: klima5505 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
39.262
Cevap
331
Favori
3.176.440
Tıklama
Giriş
Mesaj
  • Emekli Yönetici
   9417 Mesaj
   11 Temmuz 2017 16:00:32

   Değerli hocam öncelikle bu talihsizlik nedeniyle sizin adınıza üzüldüm.
   Her ne kadar biz buna sizi üzmemek adına talihsizlik desek de aslında tam anlamıyla suistimal ve ihmal diyebiliriz.

   Hocam işin aslı, haydi diyelim gazı boşalttı da vakum yapıp yeniden gaz verdi. Peki kompresördeki yapı ne yapacağız? aslında temel nokta bu.

   Öncelikle belirtmekisterim bakınız ben normalde, ''tamam arkadaşım bir bahtsızlıktır olmuş adamlar yapmış gitmiş, ürün performansından da memnunsan sorun yok kullanmaya devam et neticede vakumsuz diye çatlayıp oatlayacak hali yok'' derdim.

   lakin burada BAŞINDAN BERİ vakum diye ısrar eden bir tüketiciye dahi bunun yapılması, ÖNEMSEMEME durumunu ortaya çıkartıyor ki asıl sinir bozucu taraf bu.

   Bu forumda defalarca üyelerimize komple dış ünite değiştirttik, Biz VAKUM demekten bıktık, firmalar zarar etmekten bıkmadı.

   Buradaki karar tamamen sizindir. Kompresör yağının kimyasının bozulup ömrünün kısalacağı ve performasn sorunları ile yüksek enerji tüketim durumlarına neden olacağından dolayı, başından beri ısrar etmenize rağmen yahudi kurnazlığı yapıp oldu bittiye getirmeye çalışan personele de kızmanızın etkisi ile artık VAKUM da değil ürün değişimi talebinizi dile getirerek müşteri hizmetlerini aramanızı tavsiye ederim.

   Bilinçli bir tüketici olduğunuzu, satın almadan evvel ürünleri detaylı inceleyip montaj hakkında da teknik bilginizin olduğunu, Vakum yapılmadan salınan gaza oksijen ve nemim karışıacağı, bu gazın aynı zamanda kompresör yağı ile de harmanlandığı için aynı oksijen ve nemim kompresör yağına bulaşıp kimyasını bozacağı bilgilerine sahip olduğunuzu, kendinizin yeni klima istediğini, bu klimayı da vakumsuz montaj yapan personele evinde kullanması üzere verilmesini talep ettiğinizi beyan edebilirsiniz.

   Yukarıda yazdığım bilgiler doğrudur, ancak açık ifade edeyim ki;

   Vakum tamam mı abiiiii?
   Yok be olm ver gazı gitsin
   Tamam abi saldım gazı
   tamam olm ver enerjiyi
   Verdim usta enerjiyi
   Eyvah vakum yapmadık klima patladı


   gibi bir olay yok, Boruların içerisinde bulunan atmosfer ve dolayısı ile hava ile nem, SÜPÜRME dedikleri yöntem ile de aslında kısmen gaza bulaşır lakin şu da bir gerçek ki borudaki nemi %100 alabilmenin de azotsuz vs siz pek yöntemi yoktur. hele ki o kıytırık vakum makinelerinden kullanıyorlarsa sabaha kadar çalışsa değişen bir şey olmaz zira 15 dakikadan sonrası hava cıvadır, gösterişten başka bir şey değildir.

   Yine de belirtmek isterim ki, bari en azından Süpürme dediği yöntemi adam gibi yaptı ise, Uğraşmak istemiyorsanız kullanabilirsiniz.

   Süpürme yöntemi şu dur, basınç hattını önce açarak gazı salar, gaz bu esnada içeride bulunan tüm partikülleri çıkışa doğru sıkıştırır, teknisyen daha sonra dönüş hattının oradaki siboptan çıkışa izin vererek önce havanın çıkmasına izin verir, gaz geldiğinde işlemi bırakır buna da süpürme yöntemi denir ki aslında bu işlem sistemin kendi gazı ile değil azot ile yapılmalıdır.
   |
   |
   Tanguz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Çavuş
   66 Mesaj
   11 Temmuz 2017 16:43:36

   Hocam hızlı bir şekilde cevapladığınız için teşekkür ederim.
   İklimsa müşteri hizmetlerini aradım. Geri dönüş yapacaklarını söylediler. Anladığım kadarıyla dış ünitenin değiştirilmesinden başka içimize sinebilecek bir çözüm gözükmüyor. Süreçten ve sonuçtan sizleri de haberdar edeceğim. Teşekkür ederim.@Ado
   |
   |
   Bahsedilenler: Ado
   _____________________________
   --wOw--
  • Yarbay
   3612 Mesaj
   11 Temmuz 2017 16:48:11
   İşte dedikleriniz bir bir çıkıyor hocam.Marka dan ziyade servis önemli. Mitsubishi servisi bile böyle yapıyorsa.Anladığım bir tek arçelik servisleri titiz çalışıyor genelde.
   _____________________________
   Olmuyor diye bir işten uzaklaşmak kolayına kaçmaktır, olması için üstüne düşmek ve araştırmak, ve bunu da yılmadan yapmak, birşeyin ustalığını almaktır"
  • Emekli Yönetici
   9417 Mesaj
   11 Temmuz 2017 16:57:35

   Hocam merak ile bekliyor olacağım sonuç ile ilgili

   Tekrar geçmiş olsun.
   |
   |
   Tanguz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Emekli Yönetici
   9417 Mesaj
   11 Temmuz 2017 17:05:15
   quote:

   Orijinalden alıntı: meeb

   İşte dedikleriniz bir bir çıkıyor hocam.Marka dan ziyade servis önemli. Mitsubishi servisi bile böyle yapıyorsa.Anladığım bir tek arçelik servisleri titiz çalışıyor genelde.

   Bölüme ilk geldiğim zamanlar aykırı ve sıradışı yorumlarımın yadırgandığının ben de farkındayım hocam lakin o dönemler inanın ''1-2 yıl içerisinde ne demek istediğimizi anlayacaksınız' cümlesini bir kaç kere kurmuştum.

   Yeni dünya düzeni bu maalesef. ''Hap yap para kap'' dünyada geçerli tek formül bu. Bunun dışındaki tüm değerler tamamen göstermelik. Yüksek ürün kalitesi, Yüksek müşteri memnuniyeti vs vs hepsi tırıvırı aslında ancak resmi olarak bu beyanlarda bulunamıyoruz elbette.

   üretim zincirinde herkesin göbeği birbirine balı iken, dünya temel döngüsü TÜKETİM üzerine kuruluyken, size (Bize) artık 20 30 yıl sorunsuz çalışacak ürünleri üretir de verirler mi azizim?

   İşinin erbabı adamın hakkı olan parayı veremeyen işletmeler, size kalfa seviyesinden başka eleman gönderebilir mi?

   Şu an beğenmediğimiz bu kardeşlerimize dahi 2.000TL ve üstü maaş ödeniyor yine de bu işin karşılığı değil. Bu işi hakkı ile yapan adamın alması gereken para 3.000TL altında değilken bu para verilemiyorsa işi bilen adam sizin eve gönderilebilir mi değerli hocam?

   Her şey ama her şey tamamen birbirine bağlı. Bu işin MARKA model ayırımı yok, o nedenle yıllarca güvence altında kalabilmek istiyorum, bu nedenle uzun garanti diye bağırıp duruyorum her ne kadar kendini bilmez bazı densizler bunu diline sakız gibi dolamış dalga geçiyor olsa da, Ben aslında markalara güvenim olmadığından dolayı bari DEVLET bizim yanımızda olabilsin diye bu konuda ısrar ediyorum.

   Bir gün bu dediklerim de anlaşılacak inşallah :)
   _____________________________
  • Yarbay
   3612 Mesaj
   11 Temmuz 2017 17:15:48

   ben anlıyorum hocam sizleri daha bugün bir abimin bozulan bulaşık makinası servis kazığı ve sonunda kullan at modeline bağladık konuyu   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
   Olmuyor diye bir işten uzaklaşmak kolayına kaçmaktır, olması için üstüne düşmek ve araştırmak, ve bunu da yılmadan yapmak, birşeyin ustalığını almaktır"
  • Yüzbaşı
   529 Mesaj
   11 Temmuz 2017 19:46:33

   Midea üretimi Airfel/Daylux/Rota/Vessen türevlerini inceleyin hocam, direkt üreticisinden alayım diyorsanız da Midea Blanc düşünebilirsiniz.
   |
   |
   bolobolo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   529 Mesaj
   11 Temmuz 2017 19:47:24

   Tavanla klima arasında kaç cm var hocam?
   |
   |
   artçı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   568 Mesaj
   11 Temmuz 2017 19:54:26
   merhaba arkadaşlar,

   aşağıda planını koyduğum evimiz için kırmızı boyadığım yere klima koymayı planlıyorum.
   Salon 42 m2 ev toplam 165 m2
   Ev bütün gün felaket güneş alıyor. Özellikle salon ve mutfak 12'den güneş batana kadar full güneş. yazın oturulmuyor salonda. o derece yani.

   -- salona koyunca, mutfağa da etkisi olur mu sizce?

   -- arka odalara (oda 1,2,3 ve yatak odası) etkisi olur mu? yoksa oralar için 2. klima mı lazım? ve nereye sizce?
   Not: oda 3 bebek odasıdır.

   Ayrıca önerebileceğiniz sessiz çalışan klima önerileriniz nedir acaba?
   bütçe 3000TL - 3500TL civarında...

   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan_1977 -- 11 Temmuz 2017; 20:8:19 >
   _____________________________
  • Yarbay
   2635 Mesaj
   11 Temmuz 2017 20:02:42

   iyi akşamlar öncelikle hocam. bende klima için rahatsız edecem sizi:)

   fethiyedesiniz sanırım profile göre. ben de Ortaca'da ikamet ediyorum. buraların sıcağını bilirsiniz.

   hocam ev köy evi. yalıtım izolasyon vs hiç bir şey yok:) 19 metrekare odamız var. 2 kişiyiz. oda sadece öğleden önce 2 saat güneş görüyor. sadece yazın 2-3 ay kullanılacak. çok sıcak olduğu için günün tamamı çalışır sanırım. ısıtma için kullanılmayacak.   çok abartılı bir şeye gerek duymuyorum. hatta şu bime gelecek 12 lik regali alıp geçsem mi diyorum. siz ne önerirsiniz. hatta Ortaca'da şurdan alın dediğiniz yer var mıdır. teşekkürler şimdiden..   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   Bahsedilenler: Ado
   _____________________________
   HUAWEİ MATE™ 10
  • Teğmen
   147 Mesaj
   11 Temmuz 2017 20:13:50
   Arkadaşlar ve Ado hocam merhaba, zira şu sıralar konuyy siz canlı tutuyorsunuz sanırım.   Y. Dışındayım ve bilgisayar olanaklarına erişimim kısıtlı. Kısaca yazmamı mazur görün lütfen.   Yaklaşık iki ay sonra Batma a taşınacağım. Aşırı sıcakmış duyduğuma göre. İlk sorum şu: 18000-24000 lik inverter bir klima alsam, salona taksam, kullanmadığım odayı kapatsam ne kadar efektif olur ve mantıklı mıdır? Yoksa bu mantık hatalıysa tamamen farklı bir çözüme yöneleceğim. Ev standart 3+1 bir ev olacak sanırım.   Diğer sorum ise: mitsubishi daikin fiyatlarını gördüm. Net söylüyorum inanılmaz. O kadar para veremem. Hangi marka modelleri araştırmamı önerirsiniz bu mantıkla?   Tekrardan kusura bakmayın böyle bilgisiz konuya ortadan daldığım için ama içinde bulunduğum şartlar daha fazlasına müsaade etmiyor. Teşekkürler.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________
   forgotten20#2722 Dh Cm Wiz
   http://eu.battle.net/d3/en/profile/forgotten20-2722/hero/17790481
   İzmir izmir....
  • Teğmen
   165 Mesaj
   11 Temmuz 2017 20:14:31
   quote:

   Orijinalden alıntı: unreleased

   Tavanla klima arasında kaç cm var hocam?

   13 cm hocam.
   _____________________________
  • Yarbay
   2439 Mesaj
   11 Temmuz 2017 20:26:39
   VESTEL FLORA 9btu / 12btu 2017 yeni seri klima kullanıcı incelemesi bu linkte.

   uzun araştırma sonucu klimayı yeni aldım bir inceleme yazmak istedim araştıranlara faydası olur umarım.

   https://forum.donanimhaber.com/vestel-flora-inceleme-2017-seri--127571944#127571944
   |
   |
   _____________________________
   Bilimde tek kesin şey vardır: Hiçbir şey kesin değildir.
  • Emekli Yönetici
   9417 Mesaj
   11 Temmuz 2017 21:56:00
   quote:

   Orijinalden alıntı: Qonrul

   iyi akşamlar öncelikle hocam. bende klima için rahatsız edecem sizi:)

   fethiyedesiniz sanırım profile göre. ben de Ortaca'da ikamet ediyorum. buraların sıcağını bilirsiniz.

   hocam ev köy evi. yalıtım izolasyon vs hiç bir şey yok:) 19 metrekare odamız var. 2 kişiyiz. oda sadece öğleden önce 2 saat güneş görüyor. sadece yazın 2-3 ay kullanılacak. çok sıcak olduğu için günün tamamı çalışır sanırım. ısıtma için kullanılmayacak.   çok abartılı bir şeye gerek duymuyorum. hatta şu bime gelecek 12 lik regali alıp geçsem mi diyorum. siz ne önerirsiniz. hatta Ortaca'da şurdan alın dediğiniz yer var mıdır. teşekkürler şimdiden..

   Hocam bahsi geçen market kliması çok rahat bir şekilde sizin koşullarda çalışır hiç merak etmeyiniz.
   ''Şuradan alın'' diyeceğim yer olmaz hocam lakin Ortaca Servisi çok sevdiğim ve işinin ehli bir kardeşimizdir (Hatta Abimdir zira büyüktür benden)

   Gönül rahatlığı ile REGAL 12000BTU klima alıp taktırabilirsiniz. Gerekirse size Nuri abinin telini veririm benim selamımı da iletirsiniz yardımcı olur size.
   _____________________________
  • Yarbay
   2635 Mesaj
   11 Temmuz 2017 22:23:09

   çok teşekkür ederim hocam. Nuri beyin numarasını alayım tabi. öyle işinin ehli insanları bulmak zor çünkü:) peki hangi serviste çalışıyor Nuri bey. çünkü bim de satılan Regal, ücretsiz montaj. Vestel takacak yani.   birde bu Regal modeli a+ olan. elektrik sarfiyatı bakımından uçuk fark olur mu ++ göre.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
   HUAWEİ MATE™ 10
  • Emekli Yönetici
   9417 Mesaj
   11 Temmuz 2017 22:24:19
   quote:

   Orijinalden alıntı: forgotten2006

   Arkadaşlar ve Ado hocam merhaba, zira şu sıralar konuyy siz canlı tutuyorsunuz sanırım.   Y. Dışındayım ve bilgisayar olanaklarına erişimim kısıtlı. Kısaca yazmamı mazur görün lütfen.   Yaklaşık iki ay sonra Batma a taşınacağım. Aşırı sıcakmış duyduğuma göre. İlk sorum şu: 18000-24000 lik inverter bir klima alsam, salona taksam, kullanmadığım odayı kapatsam ne kadar efektif olur ve mantıklı mıdır? Yoksa bu mantık hatalıysa tamamen farklı bir çözüme yöneleceğim. Ev standart 3+1 bir ev olacak sanırım.   Diğer sorum ise: mitsubishi daikin fiyatlarını gördüm. Net söylüyorum inanılmaz. O kadar para veremem. Hangi marka modelleri araştırmamı önerirsiniz bu mantıkla?   Tekrardan kusura bakmayın böyle bilgisiz konuya ortadan daldığım için ama içinde bulunduğum şartlar daha fazlasına müsaade etmiyor. Teşekkürler.

   Hocam ne zaman ne isterseniz yazın lütfen, elimizden gelen bir şey ise cevaplarız mutlaka.

   Tek noktadan soğutma ve ısıtma konusu benim tasvip ettiğim bir yöntem değildir lakin uygulayıp oldukça yüksek verim aldığını beyan edenler var elbette.

   Gerçi forum ortamlarında klimasının 10 watt çektiğini yazanlar dahi var da neyse

   Hocam 3+1 denilen alanı kabaca 100m2 kabul etsek, bölünmüş 100m2 alanı tek klima ile iklimlendirmenin, kapıları kapatsak dahi ne kadar mümkün olacağı evin fiziksel durumuna bağlıdır.

   Bunun yerine yüksek bütçeler ile 1 adet 24.000BTU klima almak yerine 2 veya 3 adet 9000btu klima almayı ben nedense (ki matematiksel hesaplarını forumda çok yazıp bu mantığın daha doğru olduğunu ispatlamıştım) daha makul bulurum.

   istenirse lokal iklimlendirme, istenirse mevcut klimaların tamamı açılıp genel iklimlendirme yapılabilir.

   Bu anlamda uygun koşullar olmak şartı ile market klimalarından satın alabilirsiniz ki şu an en ekonomik klimalar zaten bunlar (1500TL bantlarında)

   ME DAIKIN gibi klimalara ben de şahsi olarak para verme taaftarı hiç olmadım, taaa ki ücret politikalarını gözden geçirmeyi kabul edecekleri güne kadar.
   _____________________________
  • Emekli Yönetici
   9417 Mesaj
   11 Temmuz 2017 22:26:13
   quote:

   Orijinalden alıntı: Qonrul

   çok teşekkür ederim hocam. Nuri beyin numarasını alayım tabi. öyle işinin ehli insanları bulmak zor çünkü:) peki hangi serviste çalışıyor Nuri bey. çünkü bim de satılan Regal, ücretsiz montaj. Vestel takacak yani.   birde bu Regal modeli a+ olan. elektrik sarfiyatı bakımından uçuk fark olur mu ++ göre.

   Hocam doğal olarak VESTEL yetkili servisi kendisi yoksa öneremezdim zaten

   Kendisi MARMARİS ve ORTACA VESTEL yetkili servisinin sahibidir. Yarın özelden yollarım size numarasını.
   |
   |
   _____________________________
  • Emekli Yönetici
   9417 Mesaj
   11 Temmuz 2017 22:27:26

   Hocam doğal olarak VESTEL yetkili servisi kendisi yoksa öneremezdim zaten

   Kendisi MARMARİS ve ORTACA VESTEL yetkili servisinin sahibidir. Yarın özelden yollarım size numarasını.
   |
   |
   Qonrul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   568 Mesaj
   11 Temmuz 2017 22:33:52
   quote:

   Orijinalden alıntı: serkan_1977

   merhaba arkadaşlar,

   aşağıda planını koyduğum evimiz için kırmızı boyadığım yere klima koymayı planlıyorum.
   Salon 42 m2 ev toplam 165 m2
   Ev bütün gün felaket güneş alıyor. Özellikle salon ve mutfak 12'den güneş batana kadar full güneş. yazın oturulmuyor salonda. o derece yani.

   -- salona koyunca, mutfağa da etkisi olur mu sizce?

   -- arka odalara (oda 1,2,3 ve yatak odası) etkisi olur mu? yoksa oralar için 2. klima mı lazım? ve nereye sizce?
   Not: oda 3 bebek odasıdır.

   Ayrıca önerebileceğiniz sessiz çalışan klima önerileriniz nedir acaba?
   bütçe 3000TL - 3500TL civarında...
   @ado hocam görüşlerinizi veönerilerinizi bekliyorum :)
   _____________________________
  • Teğmen
   147 Mesaj
   11 Temmuz 2017 22:46:48
   quote:

   Orijinalden alıntı: Ado


   quote:

   Orijinalden alıntı: forgotten2006

   Arkadaşlar ve Ado hocam merhaba, zira şu sıralar konuyy siz canlı tutuyorsunuz sanırım.   Y. Dışındayım ve bilgisayar olanaklarına erişimim kısıtlı. Kısaca yazmamı mazur görün lütfen.   Yaklaşık iki ay sonra Batma a taşınacağım. Aşırı sıcakmış duyduğuma göre. İlk sorum şu: 18000-24000 lik inverter bir klima alsam, salona taksam, kullanmadığım odayı kapatsam ne kadar efektif olur ve mantıklı mıdır? Yoksa bu mantık hatalıysa tamamen farklı bir çözüme yöneleceğim. Ev standart 3+1 bir ev olacak sanırım.   Diğer sorum ise: mitsubishi daikin fiyatlarını gördüm. Net söylüyorum inanılmaz. O kadar para veremem. Hangi marka modelleri araştırmamı önerirsiniz bu mantıkla?   Tekrardan kusura bakmayın böyle bilgisiz konuya ortadan daldığım için ama içinde bulunduğum şartlar daha fazlasına müsaade etmiyor. Teşekkürler.

   Hocam ne zaman ne isterseniz yazın lütfen, elimizden gelen bir şey ise cevaplarız mutlaka.

   Tek noktadan soğutma ve ısıtma konusu benim tasvip ettiğim bir yöntem değildir lakin uygulayıp oldukça yüksek verim aldığını beyan edenler var elbette.

   Gerçi forum ortamlarında klimasının 10 watt çektiğini yazanlar dahi var da neyse

   Hocam 3+1 denilen alanı kabaca 100m2 kabul etsek, bölünmüş 100m2 alanı tek klima ile iklimlendirmenin, kapıları kapatsak dahi ne kadar mümkün olacağı evin fiziksel durumuna bağlıdır.

   Bunun yerine yüksek bütçeler ile 1 adet 24.000BTU klima almak yerine 2 veya 3 adet 9000btu klima almayı ben nedense (ki matematiksel hesaplarını forumda çok yazıp bu mantığın daha doğru olduğunu ispatlamıştım) daha makul bulurum.

   istenirse lokal iklimlendirme, istenirse mevcut klimaların tamamı açılıp genel iklimlendirme yapılabilir.

   Bu anlamda uygun koşullar olmak şartı ile market klimalarından satın alabilirsiniz ki şu an en ekonomik klimalar zaten bunlar (1500TL bantlarında)

   ME DAIKIN gibi klimalara ben de şahsi olarak para verme taaftarı hiç olmadım, taaa ki ücret politikalarını gözden geçirmeyi kabul edecekleri güne kadar.

   Çok teşekkür ediyorum hocam aydınlattınız. Benim klima alma zamanım Ağustos sonu gibi olacak belki güzel indirimler de yakalarım. Araştırmaya sevam. Sizi yine rahatsız ederim, hayırlı akşamlar dilerim.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________
   forgotten20#2722 Dh Cm Wiz
   http://eu.battle.net/d3/en/profile/forgotten20-2722/hero/17790481
   İzmir izmir....
  Hızlı Cevap
Reklamlar
sohbet
üniversite
haberler
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.