Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1816. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18141815181618171818
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ramen-

quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

quote:

Orijinalden alıntı: Ramen-

Bugün itibariyle 6.yılına yaklaşan MHİ klimama bakım yaptım. Ön kapağı söktüm hava kanatçıklarını söktüm iç ünitenin konsanderlerine çamaşır suyu katkılı yağ çözücü sıktım biraz beklettim bir diş fırçası konsanderi ovaladım sonra ağzı dar bir cam su şişesi ile konsanderleri duruladım. Sonra da hava kanatçıklarını daha önce sökmüştüm oraya da yani fan motoruna çamaşır suyu yağ çözücü sıktım sonra da cam sileceğinin su püskürten kısmını söktüm durulayacağım köpüksüz suyun içine de cam sileceğinin su püskürten kısmını taktım. Klimanın altına vileda kovası koydum sular aksın diye. Akan suyu görmeniz lazımdı dh ahalisi. Simsiyahdı. Tabii klimayı parçalarına dağıtamadım herhangi bir sakatlık çıkarırım diye . Fan tam olarak temizlenemedi ama en azından kabaca temizledim. Daha sonra klimayı çalıştırdım ve şok oldum klimamın kompresör sesi bile azalmıştı. Siz siz olun klima bakımını ihmal etmeyin

bu bakımın, bir videosu olsa çok guzel olurdu.

Unuttum maalesef temizleme telaşesi ile zaten vileda kovası da 2 sefer devrildi parkeler battı 3.5 saatimi aldı bir dahakine çekerim.

Sag olasin kardeşim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba bir sorum olacaktı.

bugün klimanın montajı yapıldı. montajı yapan arkadaş dış üniteyi balkonun dışına takamayacağını iletti (balkon kapalı balkon ve pencerenin altında 50 cm kadar bir cam bölüm var. oradan sonra duvar başlıyor. oraya uzanması çok zordu).

ancak kapalı balkonun içinde de dış ünitenin kullanılabileceğini, pencere açık olduktan sonra sorun olmayacağını, o balkonun ısınması nedeniyle, ısının o balkona ait odaya vermeyeceğini söyledi.

ben yine de güvenemedim ve direkt standart pencerenin altına taktırdım.

kapalı balkona dış ünite takılması hususunda fikirlerinizi merak ediyorum.

teşekkürler
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Üstad selamlar

Birazdan montaj.icin gelecekler

Hanımla yer konusunda kararsız kaldık

Şöyle ki

İlk yer olursa herhalde boruyla soldan doğalgaz borusu hizasından karşısindski balkona verecek

Ya da ünite duvarında sol.koseye koyup direk borusuz balkona koyacak

Şimdi üniteli duvara komple kitaplık yaptırıyorum

Bu durumda klima engeller mi bunu

Nasıl çözüm bulabiliriz

Sende hangisi mantıklı

Dış ünite içinde balkona koyunca oturmak için sorun yaratıyor mu sıcaklığı

Evde başka oturacak havadar yer olmadığından önemli 😀

• Hocam selamlar,

18000'lik fiyat/performans ürünü var mı tavsiye edebileceğiniz? 2500-3000 arası bütçe var diyebiliriz. Isıtma ve soğutma özellikli olması gerekiyor. Bütçeyi gerçekten iyi bir tavsiye için aşabiliriz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bolobolo -- 10 Temmuz 2017; 21:46:20 >
  • bolobolo kullanıcısına yanıt
    unreleased kullanıcısına yanıt
    Burak kardeşimiz yardımcı olacaktır değerli hocam.
  • artçı kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni gördüm kusura bakmayınız, 3 saat geçmiş, yazmadan evvel sorayım dedim işlem bittimi yoksa yine de cevap yazayım mı?
  • the_gunner kullanıcısına yanıt
    Ben dış ünitenin her zaman taze hava ile sirküle edilebilecek alana takılması taraftarırım.
    Balkon alanlarını severim zira güneşten korur lakin açık balkon olmalı.

Sizin düşünceniz de zamana bağlı etki dahilindedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam yeni gördüm kusura bakmayınız, 3 saat geçmiş, yazmadan evvel sorayım dedim işlem bittimi yoksa yine de cevap yazayım mı?

taktılar hocam :)
    Geç kalmışım kusura bakmayınız, sonuç ne oldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Geç kalmışım kusura bakmayınız, sonuç ne oldu?

Estağfirullah hocam

Bu şekilde yaptık 4 metre kablo çıkınca en yakın balkona burası olduğundan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artçı -- 10 Temmuz 2017; 22:40:12 >
  • Merhaba Adem bey Denizli ili 30m2 bir oda için klima ihtiyacımız var. Tavsiye edeceğiniz marka model ve Denizli'de satıcı varmi. iyi aksamlar

Ah benim değerli hocam, ben yapılmış işe negatif yorum yapma taraftarı değilimdir zira yapılan iş içinize sinsizn ve huzurlu kullanın istiyorum lakin, tavana fazlasıyla yakın olmuş. Tabi ki ortamı ortalamasını da isterdim hadi onun makul bir açıklaması var da boru yetmedi diyelim. halbuki alternatif çözüm üretilip 2 metre sağa kaydırılsa ortam performansı oldukça olumlu etkilendirdi.

Yalnız sanırım sadece soğutmada kullanılacak o zaman tavan mesafesinin önemi kalmaz.
  • senali666 S kullanıcısına yanıt
    Hocam ısıtmada kullanılacak mı?
    Evde nüfus kalabalık mı?
    izolasyon durumu iyi mi?
    Çok fazla güneç alır mı?

30m2 alanlardaki 12 mi 18 mi sorusunun cevabı için bu cevaplar önemli?
  • Ado kullanıcısına yanıt
    valla sordum arakdaşa yeterli dedi bende doğal olarak ses etmedim anlamadığım konuda.
    evet ortam yüksek oranda sadecxe soğutma olarak kullanılacak.
    cok cok sonbaharda belki ısıtma için.
    sıkıntı cıkartırmı ya da performans düşürür mü hocam.
    elektrikçiye biraz aşağı aldırtayım mı ya da
    Hocam size verdiği his, ortama sağladığı soğutma önemlidir, benim gibi 40 kişi çıkar 40 ayrı yorum yapar siz benim kusuruma bakmayınız. Yine de aklınızda olsun diye yazmak istedim.

Şu an soğutma ve havanın evin içerisindeki dağılımından sorununuz yok ise hiç elletmeyiniz.
  • senali666 S kullanıcısına yanıt
    Hocam ALEVGAZ dayanıklı tüketim malları olması lazım Denizlide. 18.000BTU nature plus VESTEL ürün sorun kendilerine lütfen.

Ürünü incelemek için de kendileri ile irtibat kurabilirsiniz. Yalnız ben Yetkili bayilerden ürün alınması taraftarı değilim zira yüksek fiyattan satış yapıyorlar. aynı şekilde internet site satışları da olması lazım bu şekilde 3 yıl garantili ve ücretsiz nakliye montaj ile 15 metreye kadar ücretsiz boru avantajlı ürün alımı yapabilirsiniz.

Bunun dışında BAYMAK elegance 18 lik ürünü de inceleyebilirsiniz.
  • Teşekkür ederim arastirmalarima tavsileriniz yönünde devam edicem

• Merhaba antibakteriyel özellikleri iyi olan bir klima arıyorum ailecek alerjen bir yapıya sahibiz alacağım klimada hangi filtreler ve sertifikalar bulunmalı

• Bir itirazı olan yoksa 4300 tlye Panasonic E12-QKE klima alacağım:
    http://www.hepsiburada.com/panasonic-etherea-kit-e12-qke-inverter-klima-p-EVKLMRKP01012001

Yalnız Klimanın Eurovent değerlerini bulamadım.
    Kendi sitesindeki değerler taktire şayan:
    http://panasonic-klima.com/urunler/duvar-tipi-klimalar/yeni-etharea-serisi

Evet, var mıdır bu 4300tl'ye daha alınası bir 12k klima?

• 90 m^2 1.kat Kuzeye bakan bir dairede kalıyorum. Öğle vakitleri bunaltıcı bir güneş almıyorum. Arka odalara kadar hafifte olsa bir serinlik getirecek şekilde salona klima taktırmayı düşünüyorum (resimdeki sarı ile işaretlediğim yere). Isıtma amacım pek yok. Her sabah oksijensiz bir ortamda uyanıyorum, klimanın serinletme işlevi içerdeki oksijeni daha yavaş tüketmemizi sağlar mı bilmiyorum ama Oksijen Konsantratörü yerine belki biraz faydası olur diye kilima düşündüm. 2500tl yi geçmiycek uygun bir cihaz önerebilirseniz memnun olurum.

• 
Sayfa: önceki 18141815181618171818
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.