Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1813. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Burak** , Burak** , taha yasin arıcı Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.213
Cevap
701
Favori
4.429.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18111812181318141815
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ado

servis servis servis

aslında en önemli kriter bu.

belirleyici unsurunuz bu olmalı.

O zaman oklar arcelike doner ama bakir alüminyum konusu kafami kurcalıyor.
    Biz bakır kullanıyoruz dediler servisin bu durumda insiyatifi olabilir mi ?

Airfelde bakir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disconnectus_Erectus -- 8 Temmuz 2017; 0:48:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_mert

Arkadaşlar merhaba,

Sizden İzmir'de, 16 küsur metrekarelik odada soğutma amaçlı kullanmak üzere 1200'lük klima önerisi istiyorum acilen. Bütçem maksimum 2500 civarı.
    Evde doğalgaz olduğundan ısıtma özelliğine pek ihtiyacım olmayacak. Olsa da İzmir soğuk memleket değil malum, süper ısıtmasına gerek yok.

Önem verdiğim özellikler:
    -Sessiz çalışması
    -Fatura bakımından ekonomik olması
    -Durduk yere kapanma, kilitlenme gibi saçma sapan hatalar vermemesi

Bütçeme göre belirlediğim modeller:
    -Baymak Elegant Plus:http://www.baymakstore.com/baymak-klima/baymak-elegant-plus-12-12000btu-klima.html
    -Siemens S1ZMI12405:http://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/klimalar/S1ZMI12405
    -Bosch B1ZMI12100:http://www.bosch-home.com.tr/ürünler/ev-konforu/klimalar/B1ZMI12100.html
    -LG AS-W126H4A0:http://www.vatanbilgisayar.com/lg-as-w126h4ao-mega-inverter-v-12k-btu-klima.html#urun-ozellikleri
    -Arçelik 12320:https://www.arcelik.com.tr/split-klima/12320-klima.html
    -Samsung AR5500:http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-ar5500-ar12jsfscwk-sk-12000-btu-inverter-duvar-tipi-fiyati,6499462.html
    -Samsung AR5600:https://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-ar5600-ar12jsfncwk-sk-a-12000-btu-inverter-duvar-tipi-klim-fiyati,4841811.html

Baymak ve Samsunglar öne çıkıyor benim araştırmalarıma göre.

Siz ne dersiniz? Ne tavsiye edersiniz?
    Başka marka ve model olarak ne önerirsiniz?

Birkaç gün içinde almam lazım o yüzden aciliyeti var biraz. Klimadan pek anlamam, daha önce klima kullanmadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Başlığı takip ettiğim kadarıyla bilgi sahibi arkadaşların yorumlarından sonra seçeneklerimi güncelledim. Yorumlarınızı paylaşmaktan çekinmeyin lütfen. Benim için gerçekten çok faydalı oluyor.

İnternetten sipariş verirsem aşağıdaki 2 modelden birini almayı düşünüyorum ama güvenilir olur mu bilemedim.
    Bunları ilk 2 sıraya almamın sebebi ikisinin de güç tüketimi, sessizlik ve sezonsal verimliliğinin gayet iyi olması.
    -LG Sirius Deluxe Inverter AS-W096J1R0 9000 btu: Fiyat bandı çeşitli satıcılarda 2400-2500 civarında.
    -LG Sirius Deluxe Inverter AS-W126J1R0 12000 btu: Fiyat bandı çeşitli satıcılarda 2500-2600 civarında.
    LG'nin servis desteği nasıldır iyi midir yoksa üzer mi?
    Nete güvenilirse ve servis desteği de iyiyse bunlardan birini alıcam.

Bu iki modelden sonra belirlediğim modeller:
    -Baymak Elegant Plus 12000 btu: Fiyatı nette 1800 civarından başlıyor, mağazada 2000-2100. Fiyatının uygunluğu ve 5 yıl garantisinin olması cazip.
    -Arçelik 12320 12000 btu: Fiyatı nette 2100 civarından başlıyor, mağazada 2400. Sezonsal verimliliği gayet iyi, 3+4 yıl garanti olayı ve servis desteği cazip ama diğerlerine göre çok az da olsa daha sesli çalışıyor sanırım.

Bir de isimlerine güvenip alsam mı dediğim modeller var:
    -Mitsubishi SRK 35 ZMP-S 12000 btu: Alırsam mağazadan değil netten alırım. 2800 civarından başlıyor netteki fiyatı.
    -Mitsubishi SRK 25 ZMP-S 9000 btu: Netteki fiyatı 2400 küsurdan başlıyor, mağazada 2600 küsur.
    -Daikin ATXN35NB7 12000 btu: Daikin'in sitesinde 2735. Nette daha uygun fiyata bulamadım.
    -Daikin ATXN25NB7 9000 btu: Daikin'in sitesinde 2399. Nette daha uygun fiyata bulamadım.

Airfel'i güç tüketiminin ve dış sesinin fazla görünmesinden dolayı eledim.
    Vestel'e hiç bulaşmadım.

Siz olsaydınız hangisini ya da hangilerini seçerdiniz?
    Değerli yorumlarınızı esirgemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_mert -- 8 Temmuz 2017; 2:55:33 >

• 150 metrekarelik 3+1 evi komple nasıl soğutabiliriz arkadaşlar? 2 tane mi iç ünite almamız gerekir?

Birde duvar tipi değilde yerde duran klimalar daha mı iyi? Bankalarda hep bunlardan var ve soğutmalari daha iyi gibi sanki?

Ayrıca sessiz çalışma, iyi soğutma ve az elektrik harcama kriterlerine göre hangi marka tercih etmeliyiz?
    (Forumun son 50 sayfasını okudum daha beter kafam karıştı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berden -- 8 Temmuz 2017; 9:13:5 >
  • berden kullanıcısına yanıt
    2 klima daha iyi olur tabii. Salon tiplerinde daha yüksek btular oluyor 24-48 bin gibi. Geçenlerde bir arkadaş burada yazmıştı yine 7-24 klima çalışıyor tatile gitsek bile kapatmıyoruz tüm ev soğuyor demişti. Oldukça da mantıklı duruyor tabi elektrik faturası dışında
  • berden kullanıcısına yanıt
    Salon tipi klimalari evinizde 60 metrekare yalitimsiz salonunuz yoksa tavsiye etmem. Daha kuvvetli kompresorleri oldugu dogru ancak 3+1 evi iki klimayla sogutma sansiniz daha yuksek. Tabii bu durum evinizin mimari tasarimiyla birebir ilintili.

• the_mert T kullanıcısına yanıt
    Bende msz - fh 9000 btu var.

Oda 16m2 civarida. Gunduzde gecede gece modunda kullaniyorum. sogutmasi cok ii ve sessiz..

Bende klima almadam once sessiz calismasi ilk kritelerimdi.

Tavsiye ederim.

• Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    Hocam arçelik bakır konusnda inisaiyatif kullanıyor, görüşmenizi tavsiye ederim.
  • the-music kullanıcısına yanıt
    16 metrekareye 9000'lik yetiyor diyorsun yani. İzmir için de yeter umarım.

• Ado kullanıcısına yanıt
    Hocam son bi soru , bosch icin ne dersin?

Hic araştırmadım burda servisi var sonuçta..

Beyaz esyada ok yalniz klima uretimleri kendilerine ait degil. Midea yapar klimalarini. Iyidir

• unreleased kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• Ado kullanıcısına yanıt
    http://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/klimalar/S1ZMI12624

Ani bir dönüşle bu klimayi aldım.
    2500e geldi.

Arcelik alüminyum kullanıyoruz deyince vazgectim , geriye bosch ve siemens kaldi haliyle.

Boschta A+ vardi 2250ye, bu A++.

Bir de pratikte dogru cikarsa bosch 28.5 db ic gürültüye sahipken bu 23 db...

Oldukça sessiz olma iddiasinda .

Hayırlısı artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disconnectus_Erectus -- 8 Temmuz 2017; 21:48:53 >
    Hayirlisi olsun hocam. Goruslerinizi bekliyoruz daha sonra

• Bugün itibariyle 6.yılına yaklaşan MHİ klimama bakım yaptım. Ön kapağı söktüm hava kanatçıklarını söktüm iç ünitenin konsanderlerine çamaşır suyu katkılı yağ çözücü sıktım biraz beklettim bir diş fırçası konsanderi ovaladım sonra ağzı dar bir cam su şişesi ile konsanderleri duruladım. Sonra da hava kanatçıklarını daha önce sökmüştüm oraya da yani fan motoruna çamaşır suyu yağ çözücü sıktım sonra da cam sileceğinin su püskürten kısmını söktüm durulayacağım köpüksüz suyun içine de cam sileceğinin su püskürten kısmını taktım. Klimanın altına vileda kovası koydum sular aksın diye. Akan suyu görmeniz lazımdı dh ahalisi. Simsiyahdı. Tabii klimayı parçalarına dağıtamadım herhangi bir sakatlık çıkarırım diye . Fan tam olarak temizlenemedi ama en azından kabaca temizledim. Daha sonra klimayı çalıştırdım ve şok oldum klimamın kompresör sesi bile azalmıştı. Siz siz olun klima bakımını ihmal etmeyin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada şok bilgi vereyim MHİ ZMPS serisinin dış ünitesi çift konsanderli. En azından benim klimam 18 lik dış üniteye ışık tuttuğum zaman çift sıra gözüküyor. Bunu yeni farkettim tabii üst segment klimalar tek sıra konsander ile de iş yapar yazılım ve kompresör kalitesi ile ME FH modeli mesela. Ama orta segment klimalarda çok önemli bir durum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • the_mert T kullanıcısına yanıt
    Izmir istanbuldan daha sicak diye biliyorum.

Fakat istanbulda nem daha fazla diye biliyorum.

Ben 1.katta denize yakin bir yerde oturuyorum. Odam cok gunes almiyor.yalitim yok.

Bana 9000 btu fazlasiyla yetio.

Ama dier markalarin 9000 btu luk olan modelleri nasildir bilemioyorum. Ben benim kullandigim marka ve model icin yorum yapiyorum.

Ve ilk kullandigim evde 3 odayi da sogutuyordu.ki o ev ogleden sonra full gunes aliyor ve yalitim yoktu.

3 oda toplam 40 m2 civarinda vardi sanirim.

Hatta su anda bile hep 26 derecede ve gece modunda kullaniyorum.

Ben klima daha once hic kullanmadigimdan baya bir arastirmistim.

Benim de ilk kriterlerim arasinda sessizlik vardi.

Sessizlik kriterimi karsiliyor.

Ve dedigim gibi sogutmasi gercekten cok ii.

Sizin evinizin konumu yalitim birde izmirin sicakligi gibi faktorleride goz onune almak lazim.

Ben sole duz mantik yurutuyorum. Ben 26 derecede kullaniyorsam siz 23 -22 derece gibi kullanirsiniz sanirim en fazla.

Benim sahsi fikrim 20m2 alan icin 9000 btu yeterli olacaktir.

Dedigim gibi ben kullandigim marka model icin yorum yaptim.

En sagliksi kesif icin yetkilileri cagirin. Bi baksinlar evin konumuna klimanin konulacagi odaya vs.

Daha saglikli olur.

• quote:

Taktirmadan pisman oldum diyebilirim.

Dun servisten gelen ustayi geri gonderdim.

L sekindeki aparati ters takacaz , klima pencereyle aynı seviyede olacak dedi!!

Dedim oda karanlik olur , ses cok gelir , hic bu sekilde takilan klima da görmedim.. Pencereden aşağıda kalir , az biraz uste cikabilir ama oldugu gibi pencereyle aynı seviyede dış ünite olur mu ?

Diğer markalar neden öyle degil dedim , bizim dış unitede borular alttan cikiyor ulasamiyoruz dedi , ki bence salladı. Cunku yan binada bosch var o gayet guzel pencere seviyesinin altına takılmış.

Ki öyleyse de sizin klimada mühendislik hatası var dedim, olabilir dedi...

Ya Allah için kim penceresinin önünde boydan boya klima ünitesi ister ? Her konuda isi yokusa sürdüler zaten ben de kizdim takmayın kalsin dedim. Bugun servise baska eleman yollayin dedim.

Yine aynısını derlerse iade etmeye calisacam , Arcelik servisleri hic degilse çözümcü ve efendi... BSH servisinin boyle oldugunu bilseydim hic almazdim , evdeki tüm beyaz esyalar siemens malesef :(

Dış ünite dedikleri gibi olursa böyle duracak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disconnectus_Erectus -- 9 Temmuz 2017; 11:51:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

quote:

Taktirmadan pisman oldum diyebilirim.

Dun servisten gelen ustayi geri gonderdim.

L sekindeki aparati ters takacaz , klima pencereyle aynı seviyede olacak dedi!!

Dedim oda karanlik olur , ses cok gelir , hic bu sekilde takilan klima da görmedim.. Pencereden aşağıda kalir , az biraz uste cikabilir ama oldugu gibi pencereyle aynı seviyede dış ünite olur mu ?

Diğer markalar neden öyle degil dedim , bizim dış unitede borular alttan cikiyor ulasamiyoruz dedi , ki bence salladı. Cunku yan binada bosch var o gayet guzel pencere seviyesinin altına takılmış.

Ki öyleyse de sizin klimada mühendislik hatası var dedim, olabilir dedi...

Ya Allah için kim penceresinin önünde boydan boya klima ünitesi ister ? Her konuda isi yokusa sürdüler zaten ben de kizdim takmayın kalsin dedim. Bugun servise baska eleman yollayin dedim.

Yine aynısını derlerse iade etmeye calisacam , Arcelik servisleri hic degilse çözümcü ve efendi... BSH servisinin boyle oldugunu bilseydim hic almazdim , evdeki tüm beyaz esyalar siemens malesef :(

Dış ünite dedikleri gibi olursa böyle duracak.

Bosch'tan beyaz esya aldım. Servis çağırdıgınızda evdekileri azarlamışlar. suçu da bize atmışlar.
    Sırf servisten dolayı yeni eve tüm eşyaları arçelikten aldım.

niye böyle birşeye gerek gördüler ki?

örnek montajları gösterin sizde.Dün benim baymak takıldı 1 saatte.

• quote:

Aman hocam, vakumsuz montaj olmaz.

Şimdiden hayırlısı olsun. İmkan olursa lütfen MARKA MODEL belirterek yeni konu açıp inceleme yazısı paylaşırsanız çok sevinirim.

Selamlar. Multi klimadan vaz geçip şimdilik tek 12lik aldım. Arçelik 12340 modeli. Cuma aldım, cumartesi kuruldu. Almadan önce vakum yapacaksınız değil mi demiştim. Evet demişlerdi. Gelen arkadaş da vakumsuz montaj mı olur abi dedi. Vakum yapmayanı işten atmak lazım dedi. Gaywt güzel temiz montaj yaptılar. Cehennem sıcaklığındaki salonum artık yaşanabilir durumda. Yatak odasına da baktı arkadaş, klima iç ünitesinin drenaj borusu yüzünden montaj çok zor dedi. Bir oda atlayıp balkona çıkması gerekiyor. Çok çirkin olur benim içime sinmez dedi. Ama illa isterseniz yine alın dedi :)

Klima gayet güzel. Dış ünite biraz sesli gibi ama çok emin değilim. Yassı takozlar yüzünden sanırım.

Klimada wifi var, aşağıdaki gibi kontrol edilebiliyor.

2650'ye aldım bu arada. 12 taksit.

Şu an evde değilim, 31.5 derece olmuş salon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre The Sorcerer -- 9 Temmuz 2017; 15:56:40 >

• 
Sayfa: önceki 18111812181318141815
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.