Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
39.230
Cevap
328
Favori
3.175.429
Tıklama
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   5461 Mesaj
   04 Temmuz 2017 12:01:10

   quote:

   Orijinalden alıntı: juniperi

   adana
   10kişi
   öğlen ve öğleden den sonra full güneş alıyor
   yaz kış kullanılacak
   hayvan yok bebek 2 yaşında
   pimapen   12.000 diyorum.

   Ado ya sormak gerek takip ediyor hep
   |
   |
   Bahsedilenler: Ado
   _____________________________
  • Yarbay
   4936 Mesaj
   04 Temmuz 2017 12:09:53
   www.evkur.com.tr/samsung-wind-free-12000-btu-a-sinifi-inverter-klima

   Beyler bu urun dıkkatımı cektı evde cocuk oldugu ıcın bu wind-free (rüzgarsız) ozellıgı cok ıyı gercekten.

   Kullanan, araştıran varsa 2 yorum alabilirmiyim ?

   Teşekkürler.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MARCO -- 4 Temmuz 2017; 12:13:5 >
   |
   |
   _____________________________
  • Çavuş
   92 Mesaj
   04 Temmuz 2017 12:11:00
   quote:

   Orijinalden alıntı: Ado

   Günaydın Arkadaşlar;
   Dün çok yoruldum inanın, eve gidince devam edecek enerjiyi bulamadım kendimde kusura bakmayın.

   Birazdan okumaya başlayıp tek tek cevaplarım.

   Bu arada hepimizin gözü aydın havalar serinliyor biraz

   günaydın Ado hocam

   İş yerine Acil 2 klima alınma durumu var

   Net ölçmedim ama 30 M2 civarında odalar

   klima başı 2000 civarı bütçe görünüyor gibi

   fiyat/performans ürünü tavsiyeniz olur muydu acaba?   il bursa,sadece soğutma amaçlı kullanılacak, her 2 odadada 2 ayrı orta ebatta tek kanatlı pencere mevcut , ortalama olarak günün 1/3 ünde güneşe maruz ancak zebra storlu olduğundan nispeten engellenebiliyor, tavan yüksekliği ortalama olarak bir evden 1,5 m daha fazla gibi,gün içindeki yoğun olmayan giriş-çıkışlar haricinde kapı kapalı olacak şekilde düşünebiliriz, teşekkürler   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fujigef -- 4 Temmuz 2017; 12:11:30 >
   _____________________________
  • Emekli Yönetici
   9417 Mesaj
   04 Temmuz 2017 12:13:19

   Hocam montajdan başlayayım önce

   Olaya şöyle bakmak lazım ki, kurum içi toplantılarda bizlere de hep aynı telkinde bulunulurdu. (eskiden)

   ''Yetkili servisin görevi, Ürünün HAZIR OLAN ALANA Montajını sağlıklı bir şekilde yapmak.'' Burası açık ve net.

   Burada devreye inisiyatif girer. Ben servise çıktığım yani teknisyen olduğum dönemlerde arabamda spiral ve kaynak makinesi dahi taşırdım (Ana branşım elektronik aslında) çanak montajı çıktığında bir eve gittiğimde ''Çatıya demirci çağırın şuralara şunları yapsın biz gelip çanağı takarız'' deme hakkım var iken, Ben tedarikli gider işi bitirir öyle dönerdim ki bu hem tüketiciyi üzmez hem de şirket arabası aynı lokasyona iki kere mazot yakıp iki kere zaman kaybetmezdi. Bu tamamen benim İNİSİYATİF kullanmamdan kaynaklı bir şeydi.

   Lakin günümüz koşulları çok değişti. Benim anlattığım konu 2005-2008 aralarındaydı, Şimdi 6502 sayılı yeni tüketiciyi koruma kanunu ve garanti esasları yönetmeliği her şeyi o kadar AVRUPAİ yaptı ki, artık bizler kurumsallaştık ancak İNSANLIĞIMIZI yitirdik. Yalnız burada aslında insanlık yapacakken yapmayan kişiyi artık suçlayamıyoruz neden? Çünkü artık günümüz kabul edilen değerlerinde bir ŞİKAYET kültürü oluşmuş vaziyette.

   Eskiden kurum içi toplantılarda, ''Değerli arkadaşlar elbette ana hedefimiz tüketiciyi memnun etmek olduğuna göre, demirci çağırın diyerek oradan çıkmak yerine elinizden geleceğine inanıyorsanız lütfen yapınız tüketicimizi üzmeyiniz'' şeklinde beyanlarda bulunulurken, Şimdi biz alt personelimize artık ''Ammman arkadaşlar, görev ve sorumluluk alanınızın dışında ne var ise lütfen ellemeyiniz'' beyanında bulunuyoruz.

   Buradaki en temel unsur, YASAL SORUMLULUK olgusudur. Siz İNSANİ tarafınızla klima montajından sonra elektriği bağlarsınız ve tüketicinin boşu boşuna elektrikçiye 50-80TL para ödemesini engellersiniz ve iyilik yapmış olursunuz. Yarın en ufak sorun olduğunda Devlet baba o elektriği bağlayan klimacıya ''Sen Elektrikçimisin be adam!!! Sen kimsin de elektrik bağlıyorsun bre gafil!!!'' der ve devamında ''Yaz kızım, bu gaflet ve dalalet içerisindeki vatan haini klimacı parçasının, elektrik bağlama ehliyeti olmadan elektrik bağlamak suretiyle devletin birliğine ve bütünlüğüne kast ettiği ...'' devamını getirmeyeyim artık. (tabi ki mecazdır bu yazdığım)

   Kıssadan hisse sayın hocam. DEVLET babamız klimacıya elektrik bile bağlamayı yasaklamışken, klimacı kardeşlerimiz o balkon demirlerini söker mi sökmez mi? İşte bu inanın sadece onların kararıdır.

   Ürüne gelince, aslında çok yazıp çizdik ve VESTEL markası üzerinde kasıtlı oluşturulan o KÖTÜ MALDIR izlenimini artık kırdık geçtik. Elbette burada VESTEL ultra mega markadır en baba klimadır demiyoruz defalarca yazdık daha kat etmeleri gereken çok yol var diye. Ancak 2017 üretimleriyle birlikte şu an için yine de gördüğümüz kusurları yazsak da, eski üretimlere nazaran bence çok güzel geliştirmeler yaptılar. Haaa beklentilerimin altında kaldı yalan değil ancak geçmişten ders almaları bile benim için yeterli. Ben inanıyorum ki GÜZEL bir montaj ile o üründen uzun yıllar yüksek verim alabileceksiniz.

   En büyük korkumu da açık ve net yazayım. Servisler dehşet yoğunlar ve ekiplerin üzerinde büyük baskı var. Hani az önce dedim ya kurumsallaştık ama insanlığımızı yitirdik diye. Dün eşimin bir telefon konuşmasına şahit oldum üzüldüm, tepkimi de dile getirdim elbette. bacanaklardan birisine SEH klima aldırdım A101 den, onun montaj kaydını yaptırdık MH den, baktım eşim ablasını arıyor ve diyor ki ''Sen MH yi ara bağır çağır biraz erkene alsınlar montajı''

   Hocam BİZ dahi bunu yapıyorsak Allahaşkına siz söyleyin ekipler ne yapsın. Bir an önce montajı yapıp çıkıp gitmek adına acele ediyorlar, vakumu yapmıyor, alçıyı karmıyorlar, estetik olmayan montaj şekilleriyle karşılaşıyoruz. Bu her markada geçerli şu an zira kıyamet sıcakları etkisini yitirdiği an satışlar durur hatta iptaller başlar. Sırf bu olmasın diye bir an önce klimaları taktırtmak için pazarlama departmanı bayiler zincir kanallar ne varsa hepsi servislere aşırı baskı yapar. O nedenle ben ısrarla tüketicilere yazarım ki ''Arkadaşlar klimalarınızı lütfen cehennem sıcakları veya kutup soğukları bastırmadan alınız yaptırınız''

   Diyeceğim o ki hocam, bu konulardan bilginiz olduğunu, kendilerini anlamaya çalıştığınızı ancak onların da sizi anlamasını istediğinizi gelen kardeşlerime iletirseniz ellerinden geldiğince daha hassas davranacaklardır. hatta 3 dakikalarını ayırıp şu yazıyı da okutabilirsiniz kendilerine.

   Servis personeli kardeşlerimizin de haklarını koruyabilmek, üzerlerindeki bu anlamsız baskıyı alabilmek adına bazı çalışmalar yapmayı düşünüyoruz elbette. Zamanında sabah 8 de mesaiye başlayıp gece 3 de halen çalışan bir VESTEL personeli olarak onları benim kadar anlayan olmaz azizim.

   Gelen arkadaşlara da selamımı iletin lütfen. Allah işlerini rast getirsin.

   Saygılar.
   |
   |
   Coolday37 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Emekli Yönetici
   9417 Mesaj
   04 Temmuz 2017 12:24:03

   Hocam bu şartlarda aslında klasik ev ortamı gibi değerlendirebiliriz. Daha önce yazdığınızda ben yanlış anlamayınız esnaf tarzı bir yer olarak değerlendirdiğim için daha profesyonel ürünlere yönelme ihtiyacı doğabileceğini düşünmüştüm. Şu aşamada orta segment üretimlerden alacağınız klimalar rahatlıkla sizin iklimlendirmenizi sağlayacaktır.

   BAYMAK ile birlikte (Her ne kadar 7 yıl garanti oyunu ile beni kızdırsalar da) VESTEL ürünleri de açık konuşayım 2017 üretimleri itibariyle oldukça yükselişteler.

   BAYMAK son 2 yıldır deli gibi klima satmakla birlikte, AUX firma üretimi olmaları hasebiyle yine de üretim kalitelerinin çok yüksek olmadığını belli aralıklarla vurguladığımız markadır.

   Aynı zaman diliminde sahaya giren ancak çabuk yorulup nefesi kesilen, bu aralar sesini duymadığımız UĞUR USMART klimalar aslında MİDEA üretimi olmaları hasebiyle daha tercih sebebi olabilecekken, sanırım şu malum konular sonrası bir de vefat konusu yaşanınca sesleri solukları kesildi maalesef.

   Aslında bu UĞUR klima örneğinde de olduğu üzere benim genel yaklaşımım her zaman BİLİNEN FİRMALARIN üretimleri olan ürünleri almaktan yanadır zira muhatap bellidir. Yarın bu BAYMAK markası, ''Ben battım arkadaş bakın başınızın çaresine'' dese 5 yıl garantisinin bir anlamı kalmıyor, tamam kanundan doğan edinilmiş haklar kanunu çerçevesinde tabi ki mağduriyetiniz olmayacaktır ancak o süre içerisinde klimanızın arızalı kalması sizin sıcaktan pişmeniz veya soğuktan donmanız durumlarını ortadan kaldırmayacaktır.

   Elbette bunlar kara senaryolar Allah hiç bir firmaya bunları yaşatmasın lakin dünya hali bu, bizler tüketici olarak her şeyi düşünmeli ve temkinli olmalıyız.

   Bu bağlamda ben size BAYMAK ELEGANT - MİDEA BLANC - VESTEL MİNİMALİSTİK , PLAZMA , NATURE - YORK SİERRA ve VESSEN klimalarını inceleyip bir karşılaştırmanızı öneririm. siz inceleyip fikrinizi beyan edin sonra yine devam ederiz.

   Bu arada 12.000BTU rahatlıkla yeter daha yüksek BTU ya gerek yok zira satın alım maliyetini yükseltir.
   |
   |
   fujigef kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Çavuş
   92 Mesaj
   04 Temmuz 2017 12:29:24

   Çok teşekkürler hocam, 12000 btu, öneriler belli, alım öncesi rahatsız edeceğim tekrar, saygılarımla
   |
   |
   Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Emekli Yönetici
   9417 Mesaj
   04 Temmuz 2017 12:30:41

   16m2 alanda 10 kişinin olmadığı varsayımından hareketle, Bölgenin meşhur olmasına binaen ve ilaveten 9-12 arasında çok fazla satın alım maliyet farkı çıkmamasına istinaden ben de 12.000BTU derim.

   Yine de daha ekonomik bulunursa, kabin tipi 9 ancak max kapasitesi 10-10.5 olan klimalardan alınabilir elbette.

   1-2 örnek araştırayım ben şimdi.

   http://urun.n11.com/klima/vessen-montaj-dahil-daikin-vtxn25a-9000-btu-a-inverter-klima-P174428744?cid=604001&gclid=CjwKCAjw-ezKBRAGEiwAu-_-LGxhibkEmMn86huRnNr17Rl31SH76agCeRv_zBqGm9ecAI4rdo6GaBoCOQwQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

   http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/regal-rac5009-9000-btu-a-inverter-klima-285566372?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*236136807*22544670327*58375881327*{type}*285566372*aud-313593685387:pla-77411946807&gclid=CjwKCAjw-ezKBRAGEiwAu-_-LFtX8T7kXl2FEcYAgpmHTWvRgV9LLSTw8JcOqj_6Kc2Yr_jq-57MHxoC6FcQAvD_BwE&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

   http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/airfel-ltxn25u-9000-btu-a-inverter-klima-291999903?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*633377644*35184525207*98487584727*{type}*291999903*aud-313593685387:pla-77411946807&gclid=CjwKCAjw-ezKBRAGEiwAu-_-LPD3Q3FWZUNF_0WP5PZE-jHPiQXUHAN7I9yPl_OJyg2xJxDIAuphSBoCOm4QAvD_BwE&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

   gibi
   |
   |
   juniperi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Emekli Yönetici
   9417 Mesaj
   04 Temmuz 2017 12:31:53

   Görüşmek üzere. Saygı bizden.
   |
   |
   fujigef kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   311 Mesaj
   04 Temmuz 2017 12:47:25

   Ado üstad nature plus aldım ama sonra acaba yanlışmı yaptık dedim. Cihaz a+ olarak geçiyor, nature ise a++ 150tl fark var idi. Sadece soğutma için kullanacağımı düşünürsek değiştirilmesi gerekirmi sizce ? Tüketim ne kadar fark edecektir. ?
   |
   |
   Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Emekli Yönetici
   9417 Mesaj
   04 Temmuz 2017 12:55:31

   + lara takılı kalmayın hocam, bir noktadan sonrası inanın fiyat farkı ve pazarlama taktikleri.

   15TL lik bir parça ilave edip klimayı 300TL farkla İYONİZERLİ diye satan zihniyet, Sizce 1+ ile 3+ arasına ne kadar fark sığdırabilir ;)
   |
   |
   muratkeskinist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Onbaşı
   33 Mesaj
   04 Temmuz 2017 12:55:58

   Evettt...son kararımı vermek üzereyim...bugun klimayi alacagim kismetse...iki seçeneğim var...12btu luk airfel ve daikin n serisi arasinda kaldim...ve 450 tl fiyat farki var, daikin pahali...sizden ricam hangisini alayim...yardimci olur musunuz???   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   467 Mesaj
   04 Temmuz 2017 12:57:11
   Merhabalar. Yeni bir eve taşındım (Kiracıyım). Oturma odamda şuan derece 32.5, nem oranı %25 olarak gözüküyor.(Malatya) Sanırım klima şart oldu. Resimde kabataslak çizdim. Sadece soğutma için kullanılacak, çokta pahalı olmayan ne önerirsiniz? Oturma odasına klimayı taksak giriş koridoru ve mutfakta işe yarar mı? Montajı nereye yapsak iyi olur. Koridor iyi olur sanki ama dış üniteye mesafe uzar gibi. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musto44 -- 4 Temmuz 2017; 12:57:43 >
   |
   |
   _____________________________
  • Emekli Yönetici
   9417 Mesaj
   04 Temmuz 2017 12:58:05

   Normal şartlarda DAIKIN derdim lakin 450TL link fark yaratacak kadar da değil bence. AİRFEL belli bir kitle tarafından sevilmese de, Aslında iyi klimadır. Ben eleştiririm, kalitesinden ziyade garanti politikasını eleştiririm.

   450TL büyük fark, bence AİRFEL.
   |
   |
   Gadgass kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Yarbay
   3504 Mesaj
   04 Temmuz 2017 13:05:44

   merhabalar hocam,

   dün sizin mesajdan sonra gidip 2 adet 12 lik comfort plus ME aldım.akşam civarıda montajı yapıldı.montaj ekibinden memnun kaldım.artı olarak bu zamana kadar kullandığım klimalarda bu kadar geceye uygun sessizlikte bir ürün denk gelmemişti.ilk kurulduğunda minimum fan hızına alınca çalışıyor mu bu dedim.gecede, dış ünitenin sesi geliyor dibimizdeki klima yı zor duyuyorum.oturma odasındaki klimada arada hafif bir titreşim(kasa titreşimi,el koyunca üzerine kesiliyor)sesi geliyor,bayiye bildirdim bir ara baktıracaklar.onun dışında bayağı memnunum.böylede devam eder inşallah.

   hem geri bildirim vermek istedim,hemde tekrar teşekkürler.
   |
   |
   Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Onbaşı
   20 Mesaj
   04 Temmuz 2017 13:44:44
   Öncelikle merhabalar,

   İstanbul'da oturuyorum. Hangi firmanın satış sonrası verdiği destek daha iyi?

   12000 lik klima almayı düşünüyorum. Soğutma için kullanacağım. Kuzeybatı ya bakmaktadır. Mantolama mevcuttur. Salonda bir Fransız balkon, bir pvc doğrama ve pvc balkon kapısı bulunmaktadır. Daire arakattır ve Alan 20 m2

   Tavsiye ve önerilerinizi rica ederim.
   _____________________________
  • Emekli Yönetici
   9417 Mesaj
   04 Temmuz 2017 13:55:04
   quote:

   Orijinalden alıntı: CuCuK

   merhabalar hocam,

   dün sizin mesajdan sonra gidip 2 adet 12 lik comfort plus ME aldım.akşam civarıda montajı yapıldı.montaj ekibinden memnun kaldım.artı olarak bu zamana kadar kullandığım klimalarda bu kadar geceye uygun sessizlikte bir ürün denk gelmemişti.ilk kurulduğunda minimum fan hızına alınca çalışıyor mu bu dedim.gecede, dış ünitenin sesi geliyor dibimizdeki klima yı zor duyuyorum.oturma odasındaki klimada arada hafif bir titreşim(kasa titreşimi,el koyunca üzerine kesiliyor)sesi geliyor,bayiye bildirdim bir ara baktıracaklar.onun dışında bayağı memnunum.böylede devam eder inşallah.

   hem geri bildirim vermek istedim,hemde tekrar teşekkürler.   Güle güle iyi günlerde kullanınız hocam. çok sevindim memnun kalmanıza
   |
   |
   _____________________________
  • Emekli Yönetici
   9417 Mesaj
   04 Temmuz 2017 13:57:33

   Servis desteği konusunda 2012 den beri VESTEL oldukça iyi durumda.
   ARÇELİK markasının geçmişten gelen tecrübesi ve oturmuş bir servis sistemi var VESTEL ile kıyasladığınızda çok çok daha iyi seviyede olduklarını söyleyebilirim.

   ME iyi hizmet verir lakin acısını fena çıkartır bütçe anlamında.

   BAYMAK çok satış yaptı 2 senedir bu anlamda servis ağını da belli oranda düzenledi ancak yine de şikayetler bitmiyor tabi.

   Şikayet edilmeyen servis yok onu da belirtmek isterim.
   |
   |
   Flementh kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Çavuş
   92 Mesaj
   04 Temmuz 2017 14:04:03

   Merhaba Ado hocam

   önerileriniz arasında yer alan

   http://www.baymakbursa.com/index.php?urun=detay&urun_nu=298

   nasıldır acaba, firmayı aradım 1900 nakit/son fiyat dedi

   baymak servisi aradım montaj/arıza yoğunluğundan keşif hizmeti veremiyoruz dedi, alırsanız kurarız diyor??
   |
   |
   Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Teğmen
   121 Mesaj
   04 Temmuz 2017 14:07:51
   quote:

   Orijinalden alıntı: fujigef

   Merhaba Ado hocam

   önerileriniz arasında yer alan

   http://www.baymakbursa.com/index.php?urun=detay&urun_nu=298

   nasıldır acaba, firmayı aradım 1900 nakit/son fiyat dedi

   baymak servisi aradım montaj/arıza yoğunluğundan keşif hizmeti veremiyoruz dedi, alırsanız kurarız diyor??

   Hocam 18 liği kaça dedi sordun mu hiç   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   301 Mesaj
   04 Temmuz 2017 14:09:29

   10 kişizaten hep evde olmuyor gündüzleri 3 kişi fiyat olarak 1800 civarıda olabilir

   benim gözüme kestirdiğim

   http://www.avansas.com/baymak-elegant-aplus-12000-btuh-yeni-nesil-inverter-klima.html?utm_source=cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri-cpc-desktop-2017


   vestel veya yan ürünleri nasıldır?
   |
   |
   Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  Hızlı Cevap
Reklamlar
sohbet
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.