Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1800. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tahsin75 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 14 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.223
Cevap
701
Favori
4.430.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17981799180018011802
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: m1xer

Arkadaşlar 18.000 btu klima arayışına girdim.

Baymak elegant A++ 2500 e alınabiliyor.

F/P olarak iyi geldi yorum ve önerilere açığım bütce 3000 tl

2500 e nerede hocam. 2599 a sipariş ettim bekliyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: snoppy

hocam birisi 18'lik diğer 24'lük karşılaştırmak pek doğru olmaz. Ayrıca klima henüz çok yeni, yorum yapmak için erken.

Fiyattan ötürü diyordum hocam. Gittigidiyor da dün bi satıcı 2789 a veriyordu yanlış hatırlamıyorsam. 150 de indirimim vardı dün için. 2639 a gelecekti. Fakat bir gün önce n11 den baymak 18 liği sipariş verdim 2599 a kart limitim kalmamıştı. Stokta bitti hemen gittigidiyor da. Pişman oldum açıkçası, 24 lük vestel almak varken baymak aldığıma biraz. Biri 18 biri 24 neticede. 50 lira fazla yaksa ne olurdu, hiç olmazsa evimin her yerine rahat ulaştırdı etkisi. Üzgünüm valla

• malitoprak91 M kullanıcısına yanıt
    Hocam çek satılıyor 2500 e 100 ücretsiz yada 10 liraya

• Arkadaşlar Vestel Nature Plus 12000 almış bulunuyorum, henüz elime ulaşmadı. Servisi aradım klima kurulumu için dedim vakum yapılıyormu, dediler eğer klima için gerekliyse yapar teknik arkadaşlar filan dediler. Telefonu açan arkadaş bilmiyor konuyu muhtemelen. Şimdi bu vakum olayı kesinlikle gereklimi ? eğer bu gelecek olan arkadaşlar vakum yapmıyoruz derlerse nasıl bir yol izlememiz gerekir yol gösterebilecek olan varmıdır ?
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Hocam hatırlarsınız 12000btu minimalistirik klima alacaktım malesef şuan stoklarda kalmadığı için beklemek istemiyorum, oyuzden dün

https://www.vestel.com.tr/vestel-nature-plus-buzz-inverter-18-a++-klima bu klimayı 2200tl gibi bir fiyata satın aldım bu ürünün diğer modelini incelemiştiniz peki aradaki fark nedir? Ve sizce mantıklı bi hareket yapmışmıyım biraz içimin rahatlaması gerek :)) birde eve keşif için gelen kişiler 18000btu önermiş tutananakta öyle yazmışlardı ürünün dış ünitesinin fransız balkona koydurmak istiyorum istiyorum derken en müsait alan orası 3 katta oturuyorum duvar alanı tasarım olarak çok müsait değil gelen arkadaş sığmayacağı için balkonun demirlerinin sökülmesi gerekebilir demişti, peki servis bunu ücretsiz olarak sağlar mı ve ve ya farklı bir seçenek sunarlarmı bana aydınlatırsanız çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Coolday37

Hocam hatırlarsınız 12000btu minimalistirik klima alacaktım malesef şuan stoklarda kalmadığı için beklemek istemiyorum, oyuzden dün

https://www.vestel.com.tr/vestel-nature-plus-buzz-inverter-18-a++-klima bu klimayı 2200tl gibi bir fiyata satın aldım bu ürünün diğer modelini incelemiştiniz peki aradaki fark nedir? Ve sizce mantıklı bi hareket yapmışmıyım biraz içimin rahatlaması gerek :)) birde eve keşif için gelen kişiler 18000btu önermiş tutananakta öyle yazmışlardı ürünün dış ünitesinin fransız balkona koydurmak istiyorum istiyorum derken en müsait alan orası 3 katta oturuyorum duvar alanı tasarım olarak çok müsait değil gelen arkadaş sığmayacağı için balkonun demirlerinin sökülmesi gerekebilir demişti, peki servis bunu ücretsiz olarak sağlar mı ve ve ya farklı bir seçenek sunarlarmı bana aydınlatırsanız çok sevinirim.

Bende minimalist modeli bakıyordum, minimalist modelinin vestel sitesinde baktığım kadarıyla hava çıkış yerinde yer alan flaplar sağa sola manuel elle yazıyordu yanlış değilsem. Bende nature plus aldım a+ makina, minimalist a++ idi. Elektrik sarfiyatı beni ne kadar zarara uğratacak fikrim yok malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: snoppy

Selamlar.
    32 m² oda için 2800 TL'ye ve 9 taksit Baymak Elegant Plus (18.000 BTU) satın aldım.
    Montajı bu şekilde yaptılar, bilmiyorum ne kadar doğru.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Montajı beğenmedim

Önemli olan tabi kırmak vs değilde en azondan açılara dikkat edebilirlerdi. En uygun şekil o muymuş?

yada şöyle olsa

• quote:

Orijinalden alıntı: Coolday37

Hocam 2200 e nerden aldın vestel bayisinden mi

• malitoprak91 M kullanıcısına yanıt
    Evet vestel bayisinden aldım, tanıdık işi yaptı indirim vs

• 16 metre karelik odama klima tvsiyesi yaparmısınız. 1600 tl bütçe .
  • quote:

Orijinalden alıntı: juniperi

16 metre karelik odama klima tvsiyesi yaparmısınız. 1600 tl bütçe .

hangi il

evde kaç kişi yaşıyor.

odadaki ışık watı gücü nedir.

sadece soğutma mı

sadece ısıtma mı

hem soğutma hem ısıtma mı

evde odada hayvan besliyormusun

evde bebek var mı

pencereler nasıl pimapen mi alüminyum yada tahta doğrama mı?

hangi kat üstte altta katlar var mı yada çatı mı

oda yüksekliği nedir.

boş boş soru sormayın valla mehteri verirler burdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan -- 4 Temmuz 2017; 11:26:8 >

• Cihan kullanıcısına yanıt
    adana
    10kişi
    öğlen ve öğleden den sonra full güneş alıyor
    yaz kış kullanılacak
    hayvan yok bebek 2 yaşında
    pimapen
  • izmit'te çatı katında 20-25 m2 pimapenli alanı soğutmak için daikin n serisi 12000 btu klima için 2400 lira airfel için 1900 tl fiyat aldım ne dersiniz hangisini almak daha iyi ya da başka bir model önerebilir misiniz? 18000 lik mi almak gerekir orta halli bir klima önerebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: juniperi

adana
    10kişi
    öğlen ve öğleden den sonra full güneş alıyor
    yaz kış kullanılacak
    hayvan yok bebek 2 yaşında
    pimapen

12.000 diyorum.

Ado ya sormak gerek takip ediyor hep
  • www.evkur.com.tr/samsung-wind-free-12000-btu-a-sinifi-inverter-klima

Beyler bu urun dıkkatımı cektı evde cocuk oldugu ıcın bu wind-free (rüzgarsız) ozellıgı cok ıyı gercekten.

Kullanan, araştıran varsa 2 yorum alabilirmiyim ?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MARCO -- 4 Temmuz 2017; 12:13:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Günaydın Arkadaşlar;
    Dün çok yoruldum inanın, eve gidince devam edecek enerjiyi bulamadım kendimde kusura bakmayın.

Birazdan okumaya başlayıp tek tek cevaplarım.

Bu arada hepimizin gözü aydın havalar serinliyor biraz

günaydın Ado hocam

İş yerine Acil 2 klima alınma durumu var

Net ölçmedim ama 30 M2 civarında odalar

klima başı 2000 civarı bütçe görünüyor gibi

fiyat/performans ürünü tavsiyeniz olur muydu acaba?

il bursa,sadece soğutma amaçlı kullanılacak, her 2 odadada 2 ayrı orta ebatta tek kanatlı pencere mevcut , ortalama olarak günün 1/3 ünde güneşe maruz ancak zebra storlu olduğundan nispeten engellenebiliyor, tavan yüksekliği ortalama olarak bir evden 1,5 m daha fazla gibi,gün içindeki yoğun olmayan giriş-çıkışlar haricinde kapı kapalı olacak şekilde düşünebiliriz, teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fujigef -- 4 Temmuz 2017; 12:11:30 >

• Coolday37 kullanıcısına yanıt
    Hocam montajdan başlayayım önce

Olaya şöyle bakmak lazım ki, kurum içi toplantılarda bizlere de hep aynı telkinde bulunulurdu. (eskiden)

''Yetkili servisin görevi, Ürünün HAZIR OLAN ALANA Montajını sağlıklı bir şekilde yapmak.'' Burası açık ve net.

Burada devreye inisiyatif girer. Ben servise çıktığım yani teknisyen olduğum dönemlerde arabamda spiral ve kaynak makinesi dahi taşırdım (Ana branşım elektronik aslında) çanak montajı çıktığında bir eve gittiğimde ''Çatıya demirci çağırın şuralara şunları yapsın biz gelip çanağı takarız'' deme hakkım var iken, Ben tedarikli gider işi bitirir öyle dönerdim ki bu hem tüketiciyi üzmez hem de şirket arabası aynı lokasyona iki kere mazot yakıp iki kere zaman kaybetmezdi. Bu tamamen benim İNİSİYATİF kullanmamdan kaynaklı bir şeydi.

Lakin günümüz koşulları çok değişti. Benim anlattığım konu 2005-2008 aralarındaydı, Şimdi 6502 sayılı yeni tüketiciyi koruma kanunu ve garanti esasları yönetmeliği her şeyi o kadar AVRUPAİ yaptı ki, artık bizler kurumsallaştık ancak İNSANLIĞIMIZI yitirdik. Yalnız burada aslında insanlık yapacakken yapmayan kişiyi artık suçlayamıyoruz neden? Çünkü artık günümüz kabul edilen değerlerinde bir ŞİKAYET kültürü oluşmuş vaziyette.

Eskiden kurum içi toplantılarda, ''Değerli arkadaşlar elbette ana hedefimiz tüketiciyi memnun etmek olduğuna göre, demirci çağırın diyerek oradan çıkmak yerine elinizden geleceğine inanıyorsanız lütfen yapınız tüketicimizi üzmeyiniz'' şeklinde beyanlarda bulunulurken, Şimdi biz alt personelimize artık ''Ammman arkadaşlar, görev ve sorumluluk alanınızın dışında ne var ise lütfen ellemeyiniz'' beyanında bulunuyoruz.

Buradaki en temel unsur, YASAL SORUMLULUK olgusudur. Siz İNSANİ tarafınızla klima montajından sonra elektriği bağlarsınız ve tüketicinin boşu boşuna elektrikçiye 50-80TL para ödemesini engellersiniz ve iyilik yapmış olursunuz. Yarın en ufak sorun olduğunda Devlet baba o elektriği bağlayan klimacıya ''Sen Elektrikçimisin be adam!!! Sen kimsin de elektrik bağlıyorsun bre gafil!!!'' der ve devamında ''Yaz kızım, bu gaflet ve dalalet içerisindeki vatan haini klimacı parçasının, elektrik bağlama ehliyeti olmadan elektrik bağlamak suretiyle devletin birliğine ve bütünlüğüne kast ettiği ...'' devamını getirmeyeyim artık. (tabi ki mecazdır bu yazdığım)

Kıssadan hisse sayın hocam. DEVLET babamız klimacıya elektrik bile bağlamayı yasaklamışken, klimacı kardeşlerimiz o balkon demirlerini söker mi sökmez mi? İşte bu inanın sadece onların kararıdır.

Ürüne gelince, aslında çok yazıp çizdik ve VESTEL markası üzerinde kasıtlı oluşturulan o KÖTÜ MALDIR izlenimini artık kırdık geçtik. Elbette burada VESTEL ultra mega markadır en baba klimadır demiyoruz defalarca yazdık daha kat etmeleri gereken çok yol var diye. Ancak 2017 üretimleriyle birlikte şu an için yine de gördüğümüz kusurları yazsak da, eski üretimlere nazaran bence çok güzel geliştirmeler yaptılar. Haaa beklentilerimin altında kaldı yalan değil ancak geçmişten ders almaları bile benim için yeterli. Ben inanıyorum ki GÜZEL bir montaj ile o üründen uzun yıllar yüksek verim alabileceksiniz.

En büyük korkumu da açık ve net yazayım. Servisler dehşet yoğunlar ve ekiplerin üzerinde büyük baskı var. Hani az önce dedim ya kurumsallaştık ama insanlığımızı yitirdik diye. Dün eşimin bir telefon konuşmasına şahit oldum üzüldüm, tepkimi de dile getirdim elbette. bacanaklardan birisine SEH klima aldırdım A101 den, onun montaj kaydını yaptırdık MH den, baktım eşim ablasını arıyor ve diyor ki ''Sen MH yi ara bağır çağır biraz erkene alsınlar montajı''

Hocam BİZ dahi bunu yapıyorsak Allahaşkına siz söyleyin ekipler ne yapsın. Bir an önce montajı yapıp çıkıp gitmek adına acele ediyorlar, vakumu yapmıyor, alçıyı karmıyorlar, estetik olmayan montaj şekilleriyle karşılaşıyoruz. Bu her markada geçerli şu an zira kıyamet sıcakları etkisini yitirdiği an satışlar durur hatta iptaller başlar. Sırf bu olmasın diye bir an önce klimaları taktırtmak için pazarlama departmanı bayiler zincir kanallar ne varsa hepsi servislere aşırı baskı yapar. O nedenle ben ısrarla tüketicilere yazarım ki ''Arkadaşlar klimalarınızı lütfen cehennem sıcakları veya kutup soğukları bastırmadan alınız yaptırınız''

Diyeceğim o ki hocam, bu konulardan bilginiz olduğunu, kendilerini anlamaya çalıştığınızı ancak onların da sizi anlamasını istediğinizi gelen kardeşlerime iletirseniz ellerinden geldiğince daha hassas davranacaklardır. hatta 3 dakikalarını ayırıp şu yazıyı da okutabilirsiniz kendilerine.

Servis personeli kardeşlerimizin de haklarını koruyabilmek, üzerlerindeki bu anlamsız baskıyı alabilmek adına bazı çalışmalar yapmayı düşünüyoruz elbette. Zamanında sabah 8 de mesaiye başlayıp gece 3 de halen çalışan bir VESTEL personeli olarak onları benim kadar anlayan olmaz azizim.

Gelen arkadaşlara da selamımı iletin lütfen. Allah işlerini rast getirsin.

Saygılar.

• fujigef F kullanıcısına yanıt
    Hocam bu şartlarda aslında klasik ev ortamı gibi değerlendirebiliriz. Daha önce yazdığınızda ben yanlış anlamayınız esnaf tarzı bir yer olarak değerlendirdiğim için daha profesyonel ürünlere yönelme ihtiyacı doğabileceğini düşünmüştüm. Şu aşamada orta segment üretimlerden alacağınız klimalar rahatlıkla sizin iklimlendirmenizi sağlayacaktır.

BAYMAK ile birlikte (Her ne kadar 7 yıl garanti oyunu ile beni kızdırsalar da) VESTEL ürünleri de açık konuşayım 2017 üretimleri itibariyle oldukça yükselişteler.

BAYMAK son 2 yıldır deli gibi klima satmakla birlikte, AUX firma üretimi olmaları hasebiyle yine de üretim kalitelerinin çok yüksek olmadığını belli aralıklarla vurguladığımız markadır.

Aynı zaman diliminde sahaya giren ancak çabuk yorulup nefesi kesilen, bu aralar sesini duymadığımız UĞUR USMART klimalar aslında MİDEA üretimi olmaları hasebiyle daha tercih sebebi olabilecekken, sanırım şu malum konular sonrası bir de vefat konusu yaşanınca sesleri solukları kesildi maalesef.

Aslında bu UĞUR klima örneğinde de olduğu üzere benim genel yaklaşımım her zaman BİLİNEN FİRMALARIN üretimleri olan ürünleri almaktan yanadır zira muhatap bellidir. Yarın bu BAYMAK markası, ''Ben battım arkadaş bakın başınızın çaresine'' dese 5 yıl garantisinin bir anlamı kalmıyor, tamam kanundan doğan edinilmiş haklar kanunu çerçevesinde tabi ki mağduriyetiniz olmayacaktır ancak o süre içerisinde klimanızın arızalı kalması sizin sıcaktan pişmeniz veya soğuktan donmanız durumlarını ortadan kaldırmayacaktır.

Elbette bunlar kara senaryolar Allah hiç bir firmaya bunları yaşatmasın lakin dünya hali bu, bizler tüketici olarak her şeyi düşünmeli ve temkinli olmalıyız.

Bu bağlamda ben size BAYMAK ELEGANT - MİDEA BLANC - VESTEL MİNİMALİSTİK , PLAZMA , NATURE - YORK SİERRA ve VESSEN klimalarını inceleyip bir karşılaştırmanızı öneririm. siz inceleyip fikrinizi beyan edin sonra yine devam ederiz.

Bu arada 12.000BTU rahatlıkla yeter daha yüksek BTU ya gerek yok zira satın alım maliyetini yükseltir.

• Ado kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam, 12000 btu, öneriler belli, alım öncesi rahatsız edeceğim tekrar, saygılarımla
  • juniperi kullanıcısına yanıt
    16m2 alanda 10 kişinin olmadığı varsayımından hareketle, Bölgenin meşhur olmasına binaen ve ilaveten 9-12 arasında çok fazla satın alım maliyet farkı çıkmamasına istinaden ben de 12.000BTU derim.

Yine de daha ekonomik bulunursa, kabin tipi 9 ancak max kapasitesi 10-10.5 olan klimalardan alınabilir elbette.

1-2 örnek araştırayım ben şimdi.

http://urun.n11.com/klima/vessen-montaj-dahil-daikin-vtxn25a-9000-btu-a-inverter-klima-P174428744?cid=604001&gclid=CjwKCAjw-ezKBRAGEiwAu-_-LGxhibkEmMn86huRnNr17Rl31SH76agCeRv_zBqGm9ecAI4rdo6GaBoCOQwQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/regal-rac5009-9000-btu-a-inverter-klima-285566372?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*236136807*22544670327*58375881327*{type}*285566372*aud-313593685387:pla-77411946807&gclid=CjwKCAjw-ezKBRAGEiwAu-_-LFtX8T7kXl2FEcYAgpmHTWvRgV9LLSTw8JcOqj_6Kc2Yr_jq-57MHxoC6FcQAvD_BwE&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/airfel-ltxn25u-9000-btu-a-inverter-klima-291999903?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*633377644*35184525207*98487584727*{type}*291999903*aud-313593685387:pla-77411946807&gclid=CjwKCAjw-ezKBRAGEiwAu-_-LPD3Q3FWZUNF_0WP5PZE-jHPiQXUHAN7I9yPl_OJyg2xJxDIAuphSBoCOm4QAvD_BwE&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

gibi

• 
Sayfa: önceki 17981799180018011802
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.