Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: OLMNBJK, adamgibiadam Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.262
Cevap
331
Favori
3.176.437
Tıklama
Giriş
      15 Mesaj
      20 Eylül 2007 00:59:53
      tribıl hocam gösterdiğin ilgi ve alaka için sağol. peki izmir fiyatları uygun olursa montaj için sökeye gelinirmi ekstra bir ücrete tabimidir. iyi geceler
      |
      |
      20 Eylül 2007 01:00:11
      quote:

Orjinalden alıntı: zebotad@hotmail.com

afacan hocam sağol fakat hangi modeli alıym. 18000lık yok gibi plasmaclusterde 24000lıkte tuzlu gibi ne dersin

Ne demek rica ederim ben 12.000 btu inverter alacağınızı göz önünde bulundurarak o modeli tavsiye etmiştim
      Odanız 24 metrekare idi yanlış okumadıysam, büyük ihtimalle 18.000 btu yeterli gelecektir, ancak almadan evvel keşif yaptırmanızda yarar var
      Düz alacaksanız linkini aşağıda verdiğim modelde plasmacluster özelliği mevcut ancak fiyatı da dediğiniz gibi tuzlu biraz. Ama kaliteli bir klima almak istiyorsanız minimum 1500 ytl'yi gözden çıkarmalısınız, İyi geceler.
      http://www.iklimsa.com/TR.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=19

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afacan! -- 20 Eylül 2007; 1:02:08 >
      |
      |

• Onbaşı
      15 Mesaj
      20 Eylül 2007 01:05:14
      afacan hocam sağol değerlendirelim bakalım ne olacak son durum hayırlısı
      iyi geceler
      |
      |
      20 Eylül 2007 01:06:51
      quote:

tribıl hocam gösterdiğin ilgi ve alaka için sağol. peki izmir fiyatları uygun olursa montaj için sökeye gelinirmi ekstra bir ücrete tabimidir. iyi geceler

görüşmeye baglı sanırım serhat klima ile bir görüşün yardımcı olurlar bende yarın müsait olursam arayacagım kendilerini
      |
      |
      20 Eylül 2007 09:10:27
      tribıl usta sharp larda koku sorununu baya sık duuymaya başladım acaba kronik bi sorun mu bu toshibalarla yine ilgilenmeye başladım geçen alarko ya gittim 10 000 lik inverter deisekai modelinin evi ısıtacağını söyledi ama ben emin olamıyom bi türlü bunun bi üst modeli 13 000 liği 19800 max ısıtma veriyo bide süper inverter diye bi modeli var dünyanın en az elektrik harcayan klimasıymış 5.1 lik cop değeri var 10000 btu luk ve ısıtmada max değeri 20800 yani 13000 lik ten 1000 btu daha fazla 13000 liğin cop değeri de 4.07 epey bi fark var aralarındaki fiyat farkı ise 70 ytl şimdi usta kendimi çok fazla sıkıntıya sokmayıp sharp mı alayım yada alarkodan dendiği gibi 10000 lik inverter deisekai yetermi 10000 lik fiyat olarak sharp ile aynı bide şu süper inverter dediğim klima gerçekten süper değerler yani 10000 btu luk klima dan 20800 btu ısıtma değeri çok aşırı bi değer gibi geldi bana klimaya fazla mı yüklenilmiş ne oda bi sorun çıkarabilirmi acaba üff yazı amma uzamış iyiki baktım ekrana yoksa daha gidecektim
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      20 Eylül 2007 09:55:59
      quote:

Orjinalden alıntı: HALUKC

tribıl usta sharp larda koku sorununu baya sık duuymaya başladım acaba kronik bi sorun mu bu toshibalarla yine ilgilenmeye başladım geçen alarko ya gittim 10 000 lik inverter deisekai modelinin evi ısıtacağını söyledi ama ben emin olamıyom bi türlü bunun bi üst modeli 13 000 liği 19800 max ısıtma veriyo bide süper inverter diye bi modeli var dünyanın en az elektrik harcayan klimasıymış 5.1 lik cop değeri var 10000 btu luk ve ısıtmada max değeri 20800 yani 13000 lik ten 1000 btu daha fazla 13000 liğin cop değeri de 4.07 epey bi fark var aralarındaki fiyat farkı ise 70 ytl şimdi usta kendimi çok fazla sıkıntıya sokmayıp sharp mı alayım yada alarkodan dendiği gibi 10000 lik inverter deisekai yetermi 10000 lik fiyat olarak sharp ile aynı bide şu süper inverter dediğim klima gerçekten süper değerler yani 10000 btu luk klima dan 20800 btu ısıtma değeri çok aşırı bi değer gibi geldi bana klimaya fazla mı yüklenilmiş ne oda bi sorun çıkarabilirmi acaba üff yazı amma uzamış iyiki baktım ekrana yoksa daha gidecektim

İlk önce şunu diyimçetin beye göre siz ve ben aynı insanız kendi kendimize çalıp söylüyoruz,ispatlamaya davet ediyorum bana kızıyor.

Şimdi arkadaşım sharp 12000 btu ınverter ile toshiba süper daiseka arasında 500 ytl fark var yani baya para ve cop oranlarıda cidden güzel,ama dediğim gibi 500 ytl, ,önemsiz derseniz toshiba süper daisekayı alın çok güzel klimadır,

Aklınızada koku olayı fazla takılmasın siz kullanma kulavuzuna uymadan kullanırsanız vede gerekli bakımları yaptırmazsanız daıkında kokar.

Toshiba süper DAISEIKAI RAS-B10 SKVP-E modeli size yeter,sharp 12000 ınverterda size yeter siz karar verin ikiisde güzel elektrik sarfitaında ahım şahım aralarında fark olmayacaktır peşin 500 ytl fazla verecekseniz o kadar,
      |
      |

20 Eylül 2007 10:49:46
      quote:

İyi günler serhat klima ile bugün görüştüm sizin için sökeye gelip klimayı takacaklar artı para almadan bilginize.
      |
      |
      20 Eylül 2007 11:07:23
      Merhaba arkadaşlar,

SİGMA inverter 9000 Btu için düşüncelerinizi bekliyorum.Sizce nasıl bir cihaz?
      |
      |
      20 Eylül 2007 11:14:56
      quote:

Orjinalden alıntı: arda3a

Merhaba arkadaşlar,

SİGMA inverter 9000 Btu için düşüncelerinizi bekliyorum.Sizce nasıl bir cihaz?

KESİN DÜŞÜNCEMİ SÖYLEYEYİM UNUTUN
      |
      |
      20 Eylül 2007 11:23:14
      arkadaşlar airfel gold plazma 18000 btu olanının cop değerlerini bulamadım bir -7 dercede ısıtma yapar diye hiç bir yerde yazmıyor klimayı almak üzereyim yardımcı olurmusunuz tesekkürler
      |
      |
      20 Eylül 2007 12:04:29
      quote:

Orjinalden alıntı: izcim

arkadaşlar airfel gold plazma 18000 btu olanının cop değerlerini bulamadım bir -7 dercede ısıtma yapar diye hiç bir yerde yazmıyor klimayı almak üzereyim yardımcı olurmusunuz tesekkürler

http://www.akfel.com/index.cfm?page=space&kapsam=3&textid=37&ln=tr

buradan sorun çünkü hepsi ayrı yerden çalıyor,

geçen günde sharp çalışma aralığı sorusunu sordum emaill attım bana mühendislerden bile farklı cavaplar geldi

bende sitesi dahil araştırdım ama hesaplayarak sarfiyat ve btu degerlerini iyi oldugunu gördüm eer oranlarının, alınabilir.

sogutmada: 10,97
      ısımada:11,70 eer degerleri
      |
      |

• Çavuş
      64 Mesaj
      20 Eylül 2007 12:19:11
      selam arkadaşlar. daha öncede sizden klima tavsiyesi istemiştim. 58. sayfada kaldı. neyse. şimdi iki klima arasındayım. biri mitshubisi electrik 12.000 lik power inverter (GA serisi yanlış hatırlamıyorsam) 2000 lira. diğeri ise hitachi ras 14 EH1 buda 1600 lira. buda inverter. yanlız bu hitachinin orjinal japonuymuş. ayrıca bu fiyatlar peşin fiyatlar. 400 liraya yakın fark var. hitachinin bu modelini bilen varmı.

neyse nedir abi fikirler??
      |
      |
      20 Eylül 2007 13:31:58
      quote:

Orjinalden alıntı: symrna35

selam arkadaşlar. daha öncede sizden klima tavsiyesi istemiştim. 58. sayfada kaldı. neyse. şimdi iki klima arasındayım. biri mitshubisi electrik 12.000 lik power inverter (GA serisi yanlış hatırlamıyorsam) 2000 lira. diğeri ise hitachi ras 14 EH1 buda 1600 lira. buda inverter. yanlız bu hitachinin orjinal japonuymuş. ayrıca bu fiyatlar peşin fiyatlar. 400 liraya yakın fark var. hitachinin bu modelini bilen varmı.

hitachinin,

http://www.ipi.com.tr/index.asp?PgID=20

http://www.ipi.com.tr/index.asp?PgID=21

bu serileri ınverter ve japon dur sizin verdiginiz hangisine giriyor anlayamadım,eger rmitsubishi elektrik FA serisi alacaksanız alın ama GA serisi ise hitachiye yönelin ama bize kodunu ayrıntılı yazarak.
      |
      |

• Çavuş
      64 Mesaj
      20 Eylül 2007 14:28:19
      quote:

Orjinalden alıntı: tribıl

quote:

hitachinin,

bu serileri ınverter ve japon dur sizin verdiginiz hangisine giriyor anlayamadım,eger rmitsubishi elektrik FA serisi alacaksanız alın ama GA serisi ise hitachiye yönelin ama bize kodunu ayrıntılı yazarak.

ipi de fiyatlar listesine bakınca var bu modeller... bi incelesene dostum...

mitshubishinin de GA35 di galiba. klima plus a bakınca çıkıyo. eskiden beri gelen galiba. 2100 lira olan..
      |
      |

20 Eylül 2007 14:35:01
      quote:

quote:

quote:

hitachinin,

mitshubishinin de GA35 di galiba. klima plus a bakınca çıkıyo. eskiden beri gelen galiba. 2100 lira olan..

Sayın arkadaşım mistsubishi elektrik sitesine şu an giremiyorum ama dediğim gibi eger FA sersi almayacaksanız direk hitachi alın aynısında aldık taktık kullanıyor arkadaşlar.

fiyatlarda başka kod,benim veridigimde ise başka kod çıkıyor ama ikiside aynı klima alabilirsiniz ,biz 1700 ytl peşin almıştık iyi fiyat vermişler size hitachi için
      |
      |

• Yüzbaşı
      358 Mesaj
      20 Eylül 2007 14:37:24
      Tribıl hoca,
      sigma 9000 lik inverter için kesinlikle alma demişsin. Nedeni söyleyebilirmisin.Birde bu cihaz -/+ kaç değerlerde çalışıyor.İnverter olması bu cihazı cazip yapmazmı?
      |
      |
      20 Eylül 2007 14:41:50
      quote:

Orjinalden alıntı: arda3a

Tribıl hoca,
      sigma 9000 lik inverter için kesinlikle alma demişsin. Nedeni söyleyebilirmisin.Birde bu cihaz -/+ kaç değerlerde çalışıyor.İnverter olması bu cihazı cazip yapmazmı?

Arkadaşım izmirde fuarda yetkilisi ile görüştüm, bu klima için ınverter alamayanlara has klima getirdik asla daıkın,sharp,mitsubishi elektrik kadar kaliteli olmadığını ve dünyada böyle bir klimanın olmadığını,toplama olduğunu söyledi diger ınverter klimalar abkınca aralarında korkunç kalite farkı ve 9000 btu hariç hepsinin ısıtmada C-D enerji seviyesinde olduğu görülmektedir ,bence denenmemişle riske girmeyin diger ınverter klimalarla kıyasladığımızda arada korkunç kalite farkı var bunu burada çogu arkadaş söyler,

-7 dereceye kadar ısıtma yaptıgını söyeldiler
      bein şahdsi fikrim üzerine az daha koyarak macereya girmemenizdir.

İyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribıl -- 20 Eylül 2007; 14:42:20 >
      |
      |

• Çavuş
      64 Mesaj
      20 Eylül 2007 14:54:06
      quote:

quote:

quote:

quote:

hitachinin,

Sayın arkadaşım mistsubishi elektrik sitesine şu an giremiyorum ama dediğim gibi eger FA sersi almayacaksanız direk hitachi alın aynısında aldık taktık kullanıyor arkadaşlar.

fiyatlarda başka kod,benim veridigimde ise başka kod çıkıyor ama ikiside aynı klima alabilirsiniz ,biz 1700 ytl peşin almıştık iyi fiyat vermişler size hitachi için

hocam yanlız fiyatlarda iki farklı inverter var. farkındaysan. birine japon demiş. ve sadece 10luk ve 12lik var. hitachinin öbür bayisinde böyle bi model yok...
      |
      |

• Onbaşı
      27 Mesaj
      20 Eylül 2007 16:27:47
      akrkadaşlar telefonla yaklaşık 4 - 5 saate zor ulaştığım airfel merkezindeki yetkiliye airfel 18000 btu gold plazma - 7 dereceye kadar ısıtma yapar dettiremedim. geveleyip durdu. yarın klima gelecek peki siz nerden biliyosunuz bu airfelin - 7 dereceye kadar ısıtma yaptığını kafayı sıyıracam pazarlıkta anlaştık adam benim için getiddirdi klimayı para vermedim henüz ama ne dersiniz beni rahatlatacak bilgi varmı acil bekliyorum tsk
      |
      |
      20 Eylül 2007 18:33:03
      tek birşey diyorum yanlış yapmışsınız (aırfel kullanan arkadaşlarım var _ ne demek + 4 te ısıtmamaya başlıyo çok büyük yanlışşşş
      |
      |

Reklamlar
sohbet
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.