Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.209
Cevap
702
Favori
4.429.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar airfel gold plazma 18000 btu olanının cop değerlerini bulamadım bir -7 dercede ısıtma yapar diye hiç bir yerde yazmıyor klimayı almak üzereyim yardımcı olurmusunuz tesekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: izcim

arkadaşlar airfel gold plazma 18000 btu olanının cop değerlerini bulamadım bir -7 dercede ısıtma yapar diye hiç bir yerde yazmıyor klimayı almak üzereyim yardımcı olurmusunuz tesekkürler

http://www.akfel.com/index.cfm?page=space&kapsam=3&textid=37&ln=tr

buradan sorun çünkü hepsi ayrı yerden çalıyor,

geçen günde sharp çalışma aralığı sorusunu sordum emaill attım bana mühendislerden bile farklı cavaplar geldi

bende sitesi dahil araştırdım ama hesaplayarak sarfiyat ve btu degerlerini iyi oldugunu gördüm eer oranlarının, alınabilir.

sogutmada: 10,97
    ısımada:11,70 eer degerleri

• selam arkadaşlar. daha öncede sizden klima tavsiyesi istemiştim. 58. sayfada kaldı. neyse. şimdi iki klima arasındayım. biri mitshubisi electrik 12.000 lik power inverter (GA serisi yanlış hatırlamıyorsam) 2000 lira. diğeri ise hitachi ras 14 EH1 buda 1600 lira. buda inverter. yanlız bu hitachinin orjinal japonuymuş. ayrıca bu fiyatlar peşin fiyatlar. 400 liraya yakın fark var. hitachinin bu modelini bilen varmı.

neyse nedir abi fikirler??
  • quote:

Orjinalden alıntı: symrna35

selam arkadaşlar. daha öncede sizden klima tavsiyesi istemiştim. 58. sayfada kaldı. neyse. şimdi iki klima arasındayım. biri mitshubisi electrik 12.000 lik power inverter (GA serisi yanlış hatırlamıyorsam) 2000 lira. diğeri ise hitachi ras 14 EH1 buda 1600 lira. buda inverter. yanlız bu hitachinin orjinal japonuymuş. ayrıca bu fiyatlar peşin fiyatlar. 400 liraya yakın fark var. hitachinin bu modelini bilen varmı.

hitachinin,

http://www.ipi.com.tr/index.asp?PgID=20

http://www.ipi.com.tr/index.asp?PgID=21

bu serileri ınverter ve japon dur sizin verdiginiz hangisine giriyor anlayamadım,eger rmitsubishi elektrik FA serisi alacaksanız alın ama GA serisi ise hitachiye yönelin ama bize kodunu ayrıntılı yazarak.

• quote:

Orjinalden alıntı: tribıl

quote:

selam arkadaşlar. daha öncede sizden klima tavsiyesi istemiştim. 58. sayfada kaldı. neyse. şimdi iki klima arasındayım. biri mitshubisi electrik 12.000 lik power inverter (GA serisi yanlış hatırlamıyorsam) 2000 lira. diğeri ise hitachi ras 14 EH1 buda 1600 lira. buda inverter. yanlız bu hitachinin orjinal japonuymuş. ayrıca bu fiyatlar peşin fiyatlar. 400 liraya yakın fark var. hitachinin bu modelini bilen varmı.

hitachinin,

bu serileri ınverter ve japon dur sizin verdiginiz hangisine giriyor anlayamadım,eger rmitsubishi elektrik FA serisi alacaksanız alın ama GA serisi ise hitachiye yönelin ama bize kodunu ayrıntılı yazarak.

ipi de fiyatlar listesine bakınca var bu modeller... bi incelesene dostum...

mitshubishinin de GA35 di galiba. klima plus a bakınca çıkıyo. eskiden beri gelen galiba. 2100 lira olan..

• quote:

quote:

quote:

hitachinin,

mitshubishinin de GA35 di galiba. klima plus a bakınca çıkıyo. eskiden beri gelen galiba. 2100 lira olan..

Sayın arkadaşım mistsubishi elektrik sitesine şu an giremiyorum ama dediğim gibi eger FA sersi almayacaksanız direk hitachi alın aynısında aldık taktık kullanıyor arkadaşlar.

fiyatlarda başka kod,benim veridigimde ise başka kod çıkıyor ama ikiside aynı klima alabilirsiniz ,biz 1700 ytl peşin almıştık iyi fiyat vermişler size hitachi için

• Tribıl hoca,
    sigma 9000 lik inverter için kesinlikle alma demişsin. Nedeni söyleyebilirmisin.Birde bu cihaz -/+ kaç değerlerde çalışıyor.İnverter olması bu cihazı cazip yapmazmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: arda3a

Tribıl hoca,
    sigma 9000 lik inverter için kesinlikle alma demişsin. Nedeni söyleyebilirmisin.Birde bu cihaz -/+ kaç değerlerde çalışıyor.İnverter olması bu cihazı cazip yapmazmı?

Arkadaşım izmirde fuarda yetkilisi ile görüştüm, bu klima için ınverter alamayanlara has klima getirdik asla daıkın,sharp,mitsubishi elektrik kadar kaliteli olmadığını ve dünyada böyle bir klimanın olmadığını,toplama olduğunu söyledi diger ınverter klimalar abkınca aralarında korkunç kalite farkı ve 9000 btu hariç hepsinin ısıtmada C-D enerji seviyesinde olduğu görülmektedir ,bence denenmemişle riske girmeyin diger ınverter klimalarla kıyasladığımızda arada korkunç kalite farkı var bunu burada çogu arkadaş söyler,

-7 dereceye kadar ısıtma yaptıgını söyeldiler
    bein şahdsi fikrim üzerine az daha koyarak macereya girmemenizdir.

İyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribıl -- 20 Eylül 2007; 14:42:20 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

hitachinin,

Sayın arkadaşım mistsubishi elektrik sitesine şu an giremiyorum ama dediğim gibi eger FA sersi almayacaksanız direk hitachi alın aynısında aldık taktık kullanıyor arkadaşlar.

fiyatlarda başka kod,benim veridigimde ise başka kod çıkıyor ama ikiside aynı klima alabilirsiniz ,biz 1700 ytl peşin almıştık iyi fiyat vermişler size hitachi için

hocam yanlız fiyatlarda iki farklı inverter var. farkındaysan. birine japon demiş. ve sadece 10luk ve 12lik var. hitachinin öbür bayisinde böyle bi model yok...

• akrkadaşlar telefonla yaklaşık 4 - 5 saate zor ulaştığım airfel merkezindeki yetkiliye airfel 18000 btu gold plazma - 7 dereceye kadar ısıtma yapar dettiremedim. geveleyip durdu. yarın klima gelecek peki siz nerden biliyosunuz bu airfelin - 7 dereceye kadar ısıtma yaptığını kafayı sıyıracam pazarlıkta anlaştık adam benim için getiddirdi klimayı para vermedim henüz ama ne dersiniz beni rahatlatacak bilgi varmı acil bekliyorum tsk
  • tek birşey diyorum yanlış yapmışsınız (aırfel kullanan arkadaşlarım var _ ne demek + 4 te ısıtmamaya başlıyo çok büyük yanlışşşş
  • airfell de klimalarının bir kısmını gree, haier ve midea dan almaktadır. siz hangi mağazaya giderseniz gidin eğerki! tanıdık bir marka almadığınız sürece başınıza gelecekler normaldir. +7 nin altında performansı düşer ve 0 yaklaştıkça çalışmamaya başlar. yada çok sık defrosta geçer. Güle güle kullanın hayırlısı olsun.
  • Klimanin kac dereceye kadar isitma yapacagindan kasit eger dis unitenin buzlanip defrost cevrimine girmesi ve klimanin isitmayi kesmesi ise buna cevap olarak verilecek tek bir rakam yoktur.

Dis unitenin isi degistirici yuzeylerinin uzerinde buzlanma olusup yuzeyler arasindan hava akimina imkan vermemesi ve dolayisiyla cevreden isi sogurulmasinin cok zorlasmasi makineninde bunu algilayip defrost moduna gecerek buzu cozmeye calismasi ve bu sirada odayi isitamamasi vesaire vesaire.

Bu olayin yani buzlanmanin olusmasini saglayan tek parametre (servislerden ogrenmeye calistiginiz) dis ortam sicakligi degildir. Dis ortam havasindakidaki nem orani, ic ortamin isi ihtiyacindaki degiskenlik ve hatta ogun havanin gunesli veya ruzgarli olmasina bagli olarak ic ortam isi yalitim degerlerindeki degiskenlik gibi bir cok etken sebebiyle bir gun -5 derecede defrosta giren klima obur gun -15 dereceye kadar defrosta girmez.

Degismeyen bir sey vardir oda klimanin markasi ne olursa olsun dis ortam sicakligi dustukce isitma verimi ve isitma COP degeri duser.

Ayrica kabaca su soylenebilir. Ikiside ayni BTU degerine sahip iki klimadan dis unitesi, daha dogrusu dis unitesindeki isi degistirici yuzeyi daha buyuk olan kucuk olana gore daha gec defrosta girer ve verimliligi, COP degeri daha yuksektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizumur -- 20 Eylül 2007; 22:38:18 >

• quote:

Orjinalden alıntı: izcim

akrkadaşlar telefonla yaklaşık 4 - 5 saate zor ulaştığım airfel merkezindeki yetkiliye airfel 18000 btu gold plazma - 7 dereceye kadar ısıtma yapar dettiremedim. geveleyip durdu. yarın klima gelecek peki siz nerden biliyosunuz bu airfelin - 7 dereceye kadar ısıtma yaptığını kafayı sıyıracam pazarlıkta anlaştık adam benim için getiddirdi klimayı para vermedim henüz ama ne dersiniz beni rahatlatacak bilgi varmı acil bekliyorum tsk

Sayın arkadaşım dediğim gibi fuarda ve sonrada gene Ege Bölge Satış Destek Uzmanı yakup beyle görüştüm bana verdiği bilgi gold serisi için -7 derecede ısıtır.

Aırfel yakup bey:0 232 449 10 15
  • quote:

Orjinalden alıntı: cengizumur

Klimanin kac dereceye kadar sogutma yapacagindan kasit eger dis unitenin buzlanip defrost cevrimine girmesi ve klimanin isitmayi kesmesi ise buna cevap olarak verilecek tek bir rakam yoktur.

Dis unitenin isi degistirici yuzeylerinin uzerinde buzlanma olusup yuzeyler arasindan hava akimina imkan vermemesi ve dolayisiyla cevreden isi sogurulmasinin cok zorlasmasi makineninde bunu algilayip defrost moduna gecerek buzu cozmeye calismasi ve bu sirada odayi isitamamasi vesaire vesaire.

Bu olayin yani buzlanmanin olusmasini saglayan tek parametre (servislerden ogrenmeye calistiginiz) dis ortam sicakligi degildir. Dis ortam havasindakidaki nem orani, ic ortamin isi ihtiyacindaki degiskenlik ve hatta ogun havanin gunesli veya ruzgarli olmasina bagli olarak ic ortam isi yalitim degerlerindeki degiskenlik gibi bir cok etken sebebiyle bir gun -5 derecede defrosta giren klima obur gun -15 dereceye kadar defrosta girmez.

Degismeyen bir sey vardir oda klimanin markasi ne olursa olsun dis ortam sicakligi dustukce isitma verimi ve isitma COP degeri duser.

Ayrica kabaca su soylenebilir. Ikiside ayni BTU degerine sahip iki klimadan dis unitesi, daha dogrusu dis unitesindeki isi degistirici yuzeyi daha buyuk olan kucuk olana gore daha gec defrosta girer ve verimliligi, COP degeri daha yuksektir.

Şunu nasıl açıklayacaksınız aynı evde yanyana odada birinde beko,diğerinde daıkın var ve aynı oda büyüklüğü aynı derecede ayarlanmış daıkın (çok soguk havalarda)20-30 dakikada odayı ısıtırken beko 2 sattir defroslarla uğraşmasını,bütün klimaların kaitesi aynı diyemezsiniz değilmi,birinin kalitesi yüksek biri ise sıradan klima dış ünitede kullanılan her parça daha kaliteli.

• Buyrun arkadaşlar bir önceki konu idi sharp dış hava sıcaklığı kaç ereceye kadar düşerse çalışır ben eski katalıg bilgileri ve izmir bölge müdürlüklerini aradım -8,5 ve -9,5 dediler sonra balçovadan filiz hanımı aradım -15 derece dedi ve bu arada internettende bir firmaya emaill attım ve bugün cevap geldi mühendis beyden aşagıya koyuyorum gelde bunlara inan adamlar sattıkları maldan haberleri yok.

İklimsa Mecidiyeköy‏

Test Klima (info@testklima.com)

Sayın .......;

İnverter lı klimalar -5 derece soğukta ısıtma yapabilir.Diğer modeller +5 dereceye kadar ısıtma yapabilmektedir. Klimanızı ısıtmaamaçlı kullanmak isterseniz inverter özellikli bir klima seçmenizi öneririm.+50 dereceye kadar soğutmada kullanabilirsiniz. İlginize teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.Saygılarımla...

Makine Mühendisi

Volkan CÖRÜT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribıl -- 20 Eylül 2007; 22:45:11 >

• sayın alkom alarko arkadaşım airfelerin hangi modelleri haire yaptırdığını açık ve net yazarsanız arkadaşlar daha iyi faydalanabilir bende şahsen haier alamk istiyorum ma fiyatları yüksek . Haier acaba airfel için yaptıklarında kaliteyi çok düşürmüşmüdür birde bunun bilgisi lazım mesela şu var kola turkayı 2 ytl üstünde alırken bim marketlerden lee kola alıyoruz birebir aynı fiyatsa 1.350 bu tadı isteyen deneyebilir binde bir kola turkanın bozuklarını dolduruyolar onuda şikayet edince anında topluyolar. mesela arçelik tv ile altus tv ve vestelle seg gibi servislerde aynen söylüyor zaten kalite aynı reklam maliyeti var birde orijinal markada 3 skartsa seg ve altusta 1 skart veya stereo ses sitemi eksikliği gibiyse insan bunun seçimini yapar klimadada haierde negatif iyon filtre vs mi, eksik olur yoksa haierin muhteşem ısıtması eksikse burada övüldüğü gibi tabiki alınmaz açılarsanız yararlanırız.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: cengizumur

Klimanin kac dereceye kadar sogutma yapacagindan kasit eger dis unitenin buzlanip defrost cevrimine girmesi ve klimanin isitmayi kesmesi ise buna cevap olarak verilecek tek bir rakam yoktur.

Şunu nasıl açıklayacaksınız aynı evde yanyana odada birinde beko,diğerinde daıkın var ve aynı oda büyüklüğü aynı derecede ayarlanmış daıkın (çok soguk havalarda)20-30 dakikada odayı ısıtırken beko 2 sattir defroslarla uğraşmasını,bütün klimaların kaitesi aynı diyemezsiniz değilmi,birinin kalitesi yüksek biri ise sıradan klima dış ünitede kullanılan her parça daha kaliteli.

tribil

Sorunuzu anlayamadim. Yazdiklarimda katilmadiginiz birseymi var yoksa tamamen yazdiklarim disinda baska bir sorumu soruyorsunuz, aciklarsaniz sevinirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: hilmi-c

sayın alkom alarko arkadaşım airfelerin hangi modelleri haire yaptırdığını açık ve net yazarsanız arkadaşlar daha iyi faydalanabilir bende şahsen haier alamk istiyorum ma fiyatları yüksek . Haier acaba airfel için yaptıklarında kaliteyi çok düşürmüşmüdür birde bunun bilgisi lazım mesela şu var kola turkayı 2 ytl üstünde alırken bim marketlerden lee kola alıyoruz birebir aynı fiyatsa 1.350 bu tadı isteyen deneyebilir binde bir kola turkanın bozuklarını dolduruyolar onuda şikayet edince anında topluyolar. mesela arçelik tv ile altus tv ve vestelle seg gibi servislerde aynen söylüyor zaten kalite aynı reklam maliyeti var birde orijinal markada 3 skartsa seg ve altusta 1 skart veya stereo ses sitemi eksikliği gibiyse insan bunun seçimini yapar klimadada haierde negatif iyon filtre vs mi, eksik olur yoksa haierin muhteşem ısıtması eksikse burada övüldüğü gibi tabiki alınmaz açılarsanız yararlanırız.

Bende bunu ege bölgeye sordum verilen cevap,aırfel tamamen bizim ürünümüz,haierle alakası yok artık inanmak size kalmış

• Sayın cengizumur

''Degismeyen bir sey vardir oda klimanin markasi ne olursa olsun dis ortam sicakligi dustukce isitma verimi ve isitma COP degeri duser.''

yukardaki cümleniz bana mantıklı gelmedi,aynı evde yanyana odada 15 metre kare odalar birinde beko birinde daıkın var,daıkın en soğuk ginde (izmir için)20-30 dakikada odayı ısıtırken beko 2 saat defrosla ugraşıyor 2 saat sonra odayı ılıtmaya başlıyor yani her klima aynı kalitede değildir,bekonun verimimliliği ile daıkının verimliliği aynı olamaz arçelik +7 dereceden sonra (nemde önemli) performans kaybederken daıkın- derecelerde canavar gibi çalışıyor,bunu anlatmak istedim.

iyi geceler
  • 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.