Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: SantiagoMunez25, SantiagoMunez25 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.265
Cevap
331
Favori
3.176.595
Tıklama
Giriş
      3 Mesaj
      03 Temmuz 2017 19:44:44
      Arkadaşlar selam, sonunda uzun ve meşakatli bir araştırma sonucunda Dün itibariylehttp://urun.gittigidiyor.com/291819752 daki ürünü aldım. öncelikle Ado abime ve diğer arkadaşlarıma şunu danışmak isterim: klima yetkili servisi gelmeden önce mi elektrik tesisatını hazırlatayım?
      03 Temmuz 2017 19:48:44
      Arkadaşlar merhaba.
      Bursa için ev sadece 13 e kadar güneş görüyor sonra diğer tarafa geçiyor güneş ve 35 metrekarelik salon için 12000 lik inverter klima düşünüyordum. Fakat vestel keşif için geldi ve 18000 lik önerdi.
      Sadece soğutma amaçlı düşündüğümden çok fazla da maliyetli bir ödeme yapmak istemiyorum.

Yada almışken kaliteli daikin muadili ürünlerden alsam sizce 12 binlikleri yeterli serinliği vermez mi buz gibi yapmasına gerek yok neticede.

Siz ne önerirsiniz, dış ünitenin çok ses yapmaması da gerekiyor tabi iç de aynı şekilde.
      Teşekkürler.
      |
      |
    • Yarbay
      5461 Mesaj
      03 Temmuz 2017 19:53:48
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam ciddiye alıp cevap mı yazdınız?

Ben daha kurduğu İLK cümleden ne olduğunu anlayıp lisanı münasip ile uyarmak istedim, sonrası malum. Sene olmuş 2017, klima arayışında bulunan arkadaşımıza İNVERTERMİ diye soruluyorsa daha kat edeceğimiz çok yol var demektir

Acemilik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      03 Temmuz 2017 19:56:14
      quote:

Orijinalden alıntı: sezgosezgin

Arkadaşlar selam, sonunda uzun ve meşakatli bir araştırma sonucunda Dün itibariylehttp://urun.gittigidiyor.com/291819752 daki ürünü aldım. öncelikle Ado abime ve diğer arkadaşlarıma şunu danışmak isterim: klima yetkili servisi gelmeden önce mi elektrik tesisatını hazırlatayım?

Şöyle yanıt vereyim, vestel keşif elemanı biz herşeyi hazır ediyoruz sen sonra elektrikçi çağırıp bağlantıyı yapıyorsun dedi.
      Onlar kendi cihazları ile elektrik verip test edip gidiyorlarmış.
      Samsung servisini arayıp bu durumu sorarmısınız acaba?
      Bende merak ediyorum, henüz almadım samsung da alma durumum olabilir 18 binlik.

• Yüzbaşı
      263 Mesaj
      03 Temmuz 2017 19:59:35

Ben de bir kumar oynadım bu furyada.
      Hatırlar mısınız bilmem, York Sierra benim de dikkatimi çekiyor, ikinci ev için düşünüyordum ama benim iç işleri bakanı ne gerek var zaten klima var ve çalışıyor diyerek veto ediyordu. Bugün hasbel kader Samsung Windfree videosu izlettim, bayıldı. Hemen alalım bunu dedi &#128515;. Onun için iki önemli sebep var tercihte; birincisi klimanın üflemesinden oldu olası rahatsız olması ve bu klimanın üflemeden, doğal serinlik vaat etmesi. İkincisi de -derde bak der kimileri- iki kedimizi evde bırakıp bir kaç günlüğüne sağa-sola gittiğimizde hava ısınır ya da soğursa wifi ile klimayı açıp onları rahat ettirmek &#128517;. Şu an ayrıyız onlardan mesela, aklı orada 2 gündür. Bunalmadılar umarım sıcaktan diye.
      Hep dersin ya Hocam; klima koşul işidir diye, bizim koşullar da bu, yapacak bir şey yok.
      Bir saat hediyesi varmış, kampanyasının son gününde yakaladım. Saati elden çıkarınca 1600 lira gibi uygun bir maliyeti olmuş olacak.
      Pek bilgimiz olan bir model değil, foruma bir kullanıcı değerlendirmesi katkım olur. Bakalım, görelim doğal serinliği.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1585 Mesaj
      03 Temmuz 2017 20:02:32

Hocam merhaba,
      http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/vestel-bio-cool-plus-inverter-18000-btu-a-enerji-sadece-sogutucu-klima-291828127

BU ürünü sadece soğutma için önerirmisiniz acaba?
      Eski bir modelmidir, dış ünite çok ses yaparmı acaba?
      Teşekkürler.
      |
      |
      03 Temmuz 2017 20:11:40
      quote:

Orijinalden alıntı: naviga70

Ben de bir kumar oynadım bu furyada.
      Hatırlar mısınız bilmem, York Sierra benim de dikkatimi çekiyor, ikinci ev için düşünüyordum ama benim iç işleri bakanı ne gerek var zaten klima var ve çalışıyor diyerek veto ediyordu. Bugün hasbel kader Samsung Windfree videosu izlettim, bayıldı. Hemen alalım bunu dedi &#128515;. Onun için iki önemli sebep var tercihte; birincisi klimanın üflemesinden oldu olası rahatsız olması ve bu klimanın üflemeden, doğal serinlik vaat etmesi. İkincisi de -derde bak der kimileri- iki kedimizi evde bırakıp bir kaç günlüğüne sağa-sola gittiğimizde hava ısınır ya da soğursa wifi ile klimayı açıp onları rahat ettirmek &#128517;. Şu an ayrıyız onlardan mesela, aklı orada 2 gündür. Bunalmadılar umarım sıcaktan diye.
      Hep dersin ya Hocam; klima koşul işidir diye, bizim koşullar da bu, yapacak bir şey yok.
      Bir saat hediyesi varmış, kampanyasının son gününde yakaladım. Saati elden çıkarınca 1600 lira gibi uygun bir maliyeti olmuş olacak.
      Pek bilgimiz olan bir model değil, foruma bir kullanıcı değerlendirmesi katkım olur. Bakalım, görelim doğal serinliği.

Hocam şu forumda sizden bir inceleme yazısı okumak zevk olacaktır benim için. Ben memnun kalacağınızdan eminim ancak bilinçli bir tüketici gözüyle ürünün yorumlanması ayrı zevk. Şimdiden hayırlısı olsun.

Ben de gönülden isterdim ''kediciklerimiz evde yalnız kaldı'' diyebilmeyi lakin benim hatun kedinin gölgesini görse yerinde duramadığı için o duyguları bilemiyoruz maalesef.

Selam ile
      |
      |

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      03 Temmuz 2017 20:12:24

Almayın hocam, devşirme modeldir.
      |
      |
      shener kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Temmuz 2017 20:14:26
      Açıkcası bizde çevremizde vestel ve samsungun klimaları ve servisinde sorunlar duyuyoruz arçelik kurulumu yaptığında ses ve güç olarak 2200 tl için ne kadar değeceğini objektif şekilde yazarım konuya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      03 Temmuz 2017 20:14:39

Geçen bi cafede gördüm baya serinletiyor hocam ama bi klima değil tabii &#128512;

|
      |
      03 Temmuz 2017 20:16:14

Hocam o bütçe ile MHİ 12000btu incelemenizi tavsiye ederim. hatta yanlış hatırlamıyorsam ısıtmada 14.000btu lara kadar max performansı vardı. Bekleyiniz linki bulayım.

http://urun.n11.com/klima/mitsubishi-srk35-zmp-s-12000btu-inverter-klima-a-P143746292?cid=604001&gclid=Cj0KEQjw1ufKBRDYrqLzrY3dy88BEiQAPI_r4QIDQKvHDfv0WhKBRGOCMqDuSBPUrlIB7J8hNjFjPnIaAm618P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Daha sonra MİDEA ürünlerine de bakabilirsiniz başarılı üretimleri mevcuttur.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/midea-blanc-msmaau-12hrdn1-12000-btu-inverter-duvar-tipi-klima-285301011?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*634605109*35249981487*98648296527*{type}*285301011*aud-313593685387:pla-79002064527&gclid=Cj0KEQjw1ufKBRDYrqLzrY3dy88BEiQAPI_r4UNRnD4QZ10q8oSIb3QMknZobrTtyPsELRZzTaMWnJMaAnhP8P8HAQ&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Tabi önceliğiniz MHİ olmalı. Bütçe koşulları elverirse arzu ederseniz ME için de şartları zorlayabilirisniz.
      |
      |
      tanreall kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      03 Temmuz 2017 20:19:01

Evet değerli kardeşim, zaten fake atacak yer arıyor servisler, lütfen geldiklerinde kaçmaya bahaneleri olmasın.
      o klimaya özel 3x1.5 kesit (Hatta çok pahalı değil ise 2.5 olsun) ve bir de 16 amper sigorta hazır olsun, arkadaşlar bağlayıp gitsinler inşallah hiç bir sorun çıkmadan.
      |
      |
      sezgosezgin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Temmuz 2017 20:23:40

Hocam daiken n serisi düşünüyorum 12 000Btu. Olumsuz yorumlar yapılıyor sizinde düşüncenizi almak istedim. Fiyat olarak da 2650 lira verdiler.

|
      |
      03 Temmuz 2017 20:24:30

Şaka bir yana, işinize yarayacağını düşünüyorsanız alınır elbette hocam lakin ben RAKS SF16 gibi bir modeldi sanırım şu sinek kovuculu iyonizerli soğuk buharlı bıdı bıdı bdıı olanından, darılmayın hocam da sonuçta vantilatör yani aynı ortamdaki havayı alıp suratınıza çarpıyor o kadar.
      |
      |
      SakinAdam16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Temmuz 2017 20:25:47

Hocam sohbet amaçlı soruyorum gerekten kinaye değil. Nedir mesela olumsuz yapılan yorumlar?
      |
      |
      root16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Temmuz 2017 20:26:36
      Selamlar.
      32 m² oda için 2800 TL'ye ve 9 taksit Baymak Elegant Plus (18.000 BTU) satın aldım.
      Montajı bu şekilde yaptılar, bilmiyorum ne kadar doğru.

668 Mesaj
      03 Temmuz 2017 20:34:35

N serisinin daikin kalitesinde değil de biraz daha alt kategoride üretildiği. Üretimi Malezya'da yapılmış galiba.

Fazla Yorum olmadığı için kapalı kutu bi seri olduğu

Gibi yorumlar var. Ben net bilgiye ulaşamadım. Fiyat ve kalite olarak uygun bulduğundan almak da istiyorum.

|
      |
      03 Temmuz 2017 20:34:36
      Hangi marka alırsın bilmem ama inverter lı olsun ve btu düşük tutma, fiyatı oradan kırma sakın, ihtiyacı görmeyen bi btu olursa 18 derece yaparsın durmadan yaldır yaldır çalışır anca iş görür ama btu yeterliyse 24 derece yaparsın ufak ufak yormadan çalışır buz gibi oturursun. Elektrik faturasından kurtarırsın parayı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      03 Temmuz 2017 20:39:38
      Alarko Carrier dan şaşmayın derim. X Power Gold serileri güzeldir. Toshiba da aynı şekilde.

|
      |
      03 Temmuz 2017 20:43:22

Hah hocam işte ultra güzel bir noktaya değinmişsiniz. ''Acaba'' diyorum, ME nin bazı modelleri hangi ülkede üretiliyor?
      |
      |
      root16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.